קסדת אופנוע לאופניים חשמליים - אוברקיל?

SMoKe MaN

New member
קסדת אופנוע לאופניים חשמליים - אוברקיל?

שלום חברים,
אין ברשותי אופנוע, אך אני משתמש הרבה באופניים חשמליים ואני שוקל לקנות קסדה פול-פייס.
אני נוסע בעיקר על הכביש בדרכים עירוניות.
לדעתכם זה מוגזם?

עוד דבר, ממה שבדקתי הקסדות של המותגים הגדולים מגיעות לרוב לאלפי שקלים. יש מותגים זולים יותר שגם עושים את העבודה?

hofnoan

New member
יש קסדות במחיר נמוך יותר

בד"כ מחיר נמוך זה אומר פחות איכות אבל לא בהכרח. לפעמים זה רק מותג ולפעמים זה בגלל פיצ'רים כמו משקף שמש, קסדה נפתחת, אפשרות לפרק ריפודים, שקע ייעודי לדיבורית וכיוצ"ב.
יש קסדות במחיר דיי נמוך שמיועדות לאופניים. הן לא מתאימות לאופנוע בגלל המהירות. זה מתאים לאופניים אבל קח בחשבון שאופניים הכוונה כאלה לא חשמליים. אני לא יודע לאיזה מהירות האופניים שלך מגיעים (ואם זה לא חוקי אל תכתוב פה) אבל קח בחשבון שאם הם מגיעים למהירות של 50 קמ"ש ומעלה אין הבדל בין זה לבין קטנוע 50 סמ"ק שהיה עוד מסתובב בכבישי ישראל לפני כעשור. היה מסוכן אז והיום אף יותר.

rusti james

New member
קסדת שטח, מהזולות, תעשה עבודה מצויינת

אפשר למצוא בשלוש מאות ש"ח +/-
לא אוברקיל ולא נעליים. הצלת פנים והצלת חיים.
&nbsp
לקסדת השטח יש מפתח גדול עם שדה ראיה נרחב, יש מצחייה יעילה נגד שמש וגשם.
לרוב היא תהיה קלה יותר מקסדות הכביש... ומשקף סגור זה די מיותר עד תשעים קמ"ש.
&nbsp
* אני רוכב כך בעיר על האופנ"שים שלי.
&nbsp
ואגב, יש גם קסדות 'full face' ייעודיות לאופניים (דאון היל וכד') - שיהיו קלות עוד יותר.

hofnoan

New member
משקף סגור מיותר עד 90 קמ"ש?

עד 40 התכוונת אולי.... אני שליח בעיר ואחרי המהירות הזאת כל פעם אני שומע קלאק חזק על המשקף בדיוק איפה שהעין....
ומידי פעם בקיץ שאני מזיע תחיים שלי ומת לשנייה של אוויר איך שאני פותח ישר חרק נכנס ותמיד לעין! מין חוק מרפי שכזה! מכל הפאקינג שטח של הקסדה שלא לומר של הגוף הוא חייב לפגוע ישר בעין.... ואני עם עדשות אז בכלל לא נעים.

rusti james

New member
קסדת שטח ומשקפי שמש - הרוח לא מפריעה לי בעיניים עד 90 קמ"ש.

אולי העין שלי מנירוסטה... אבל לא נראה לי שאני עד כדי כך שונה משאר האנושות.
&nbsp
ה'קלאק' החזק שאתה שומע - זה חרקים? אבנים? לא הבנתי בדיוק... אבל בעניין חפצים/חרקים מעופפים - גם בעמידה זה מפריע - אז לא רלוונטי לעניין המהירות כלל.

hofnoan

New member
אין לי מושג מה זה ה"קלאק"

זה יכול להיות חרקים דבורים צרעות או אבנים קטנות.... אל תשכח שזבוב ב 90 קמ"ש יותר כואב מזבוב שנע עצמאית אליך ב 3 קמ"ש....
דרך אגב משקפי שמש -כבר ענית לעצמך. תנסה בלי תראה איך העפעף שלך עף

be_roo

New member
זה לא רק המיגון לפנים, קסדות אופניים לא עמידות בהתנגשות עם

מכונית, הן מיועדות לעזור במקרה של נפילה עצמית מהאופניים, הן לא תוכננו למפגש עם שמשת רכב. אז אם רכב גורם לך ליפול אולי הן יעזרו, אבל במפגש ישיר לא בטוח.
&nbsp
אודה שאני רק עם קסדת אופניים רגילה, אבל לרוב רק בשבילים יעודיים, וזהו סיכון שבחרתי לי, ואומנם מצחיק לפעמים לראות מישהו רוכב עם קסדה מלאה, אבל זה הצעד החכם יותר.

למעלה