האם כדאי לקנות חליפת עור משומשת?

hofnoan

New member
האם כדאי לקנות חליפת עור משומשת?

אני עד היום קניתי כל דבר אפשרי רק חדש מהניילון כולל ציוד מיגון מלא אלפיינסטארס, 4 קטנועים ואופנוע שיש לי כיום (יאמהה R3).
אני ממש לא אוהב להתפשר באיכות אבל חליפת עור חדשה של אלפיינסטארס עולה בין 5000-8000 אאל"ט. כסף שאין לי כרגע.
יש בחור שהציע לי לקנות חליפת עור בשני חלקים לא מלאה ב 400 שקל. היא נראת מעפנה רצח ומטונפת אבל אני מניח שאם אני אנקה אותה זה יהיה בסדר.... היא שלמה לא קרועה. פשוט ניראה קצת סמרטוט כזה. את החברה אני לא זוכר אבל השאלה היא פשוט אם זה כדאי לי. המחיר הוא יחסית כלום אבל מצד שני זה עדיין 400 שקל וזה עדיין כסף שלא בא ברגל ואני לא רוצה לקנות משהו מעפן שלא שווה שקל. קונים חליפות משומשות? זה שווה באופן כללי?..... ליום יום שאני רוכב לעבודה ומחליף למובי של המשלוחים אני אמשיך לרכוב עם המיגון שיש לי אבל בסופשים עדיף חליפת עור....
מה אומרים?

hofnoan

New member
בסופ"ש אני בסדום בד"כ

ובאמצע שבוע אני נוסע עם האופנוע 5 דקות לעבודה ואז מחליף לקימקו מובי למשלוחים...... לא ניראה לי שאני רוצה להיות עם חליפת עור במשלוחים לעלות 4 קומות ברגל כל פעם וזה... אבל אני כן עם מיגון מלא קסדה שואי מגפיים מגני ברכיים מעיל קיץ ממוגן וכפפות והכל של אלפיינסטארס

hofnoan

New member
בסופ"ש אני בסדום בד"כ

ובאמצע שבוע אני נוסע עם האופנוע 5 דקות לעבודה ואז מחליף לקימקו מובי למשלוחים...... לא ניראה לי שאני רוצה להיות עם חליפת עור במשלוחים לעלות 4 קומות ברגל כל פעם וזה... אבל אני כן עם מיגון מלא קסדה שואי מגפיים מגני ברכיים מעיל קיץ ממוגן וכפפות והכל של אלפיינסטארס

מיצו

New member
כל אחד וניהול הסיכונים שלו

סביר להניח שלא תיסע עם ציוד מסלול ביום יום שלך בעבודה בתור שליח. מצד שני, הסיכונים עצמם לא מתקשרים אליך קודם כדי לוודא אם יצאת ממוגן או לא... בנאדם לא יודע מתי זה יפול עליו ולא מתכנן את זה מראש, אחרת היינו יוצאים ממוגנים בצורה הכי טובה לאותה רכיבה, ובכל האחרות היינו נוסעים עם קרוקס וגופיית אבא מכה.
&nbsp
לצערי, הסטטיסטיקה היא לרעתנו, ולמרות שיש לא מעט סיכון גם "בסדום" כמו שאתה קורא לזה, יש לא פחות סיכון, אולי יותר - גם ברכיבה היומיומית שלך, בה אתה מרשה לעצמך לעשות דברים שאולי עלולים להכניס אותך לפינות לא טובות.

hofnoan

New member
צודק ובגלל זה אני מתלבש ככה לעבודה

וסופג כל יום 40 פעם לפחות ביום "לא חם לך?" "למה אתה צריך את זה?" ועוד כל מיני דברים.
בבאר שבע אני מותג. בכל אופן

hofnoan

New member
כן אבל כבר התרגלתי

וגם פעם אחת ממהירות 0 ממש במקום יצאתי ממשלוח שהיה ברחוב שכולו היה חול שעשו ריצוף חדש ואיכשהו החליקה לי היד והקטנוע פרפר עשיתי 360 במקום ובסוף הוא נפל לי בדיוק על הרגל והרגל נתקעה מתחת ל 100 קילו של המובי. פשוט הרמתי את הקטנוע וזהו. לא הרגשתי כלום! אפילו לא נגיעה. ממש כלום. שווה את זה! וכן אני יודע שזה פאדיחה רצח וזה טעות של טירון ולא של מישהו שרוכב מ 2004 ועם רשיון בכללי 19 שנה....ב 2013 היתה התאונה האחרונה שלי שבה ב 30 קמש רכב החליט לפנות והעיף אותי ואז הקטנוע נפל בדיוק באותה צורה על אותה רגל ובפעם ההיא הייתי עם נעל ספורט. יצא שהיה לי נקע מטורף ועד היום הגמישות בקרסול לא אותו דבר (למרות שאני רץ ועושה הכל אבל עדיין יחסית לקרסול השני לא אותו דבר). כמובן כאבים לכמה חודשים... אז כן אני החלטתי מאז שאני עם מגפיים. בהתחלה היו לי מה שנקרא מגפי תיור שכמובן שיותר נוחות אבל עם השנים השתדרגתי.

איכס...!

ללבוש חליפת עור משומשת
&nbsp
זה כמו ללבוש קונדום משומש.
&nbsp
של מישהו אחר...

מיצו

New member
לא חוסכים בציוד מיגון

זה החיים שלך. בכל מקרה, חליפה חדשה לא חייבת לעלות 8000 ש"ח וגם לא 5000, יש חדשות איכותיות בפחות מזה, וגם אם קונים משומשת, זה לא חייב להיות פח זה יכול להיות משומשת במצב טוב.

hofnoan

New member
בדיוק בגלל שאף פעם לא חסכתי פתחתי את השרשור

כל הציוד מיגון שלי אלפיינסטארס ויש לי 2 סטים אחד לקיץ אחד לחורף ואפילו 2 זוגות מגפיים אחת למשלוחים ואחד חדש לרכיבות אמיתיות (שניהם אלפיינסטארס).
פשוט בגלל שאני בד"כ לא מתפשר ראיתי שחליפה כמו שרציתי עולה בין 5 ל 8 אלף אז בגלל הסכום שאין לי חשבתי אולי הפעם כדאי להתפשר?... כלומר נניח ויש חליפה אחרת ממישהו אחר שעלתה במקור 8000 או 5000 והוא קונה חדשה הוא ירצה למכור אותה לא? זה לא קסדה אחרי הכל. אז הגיוני למכור? פשוט בחליפות אני לא ככ מבין או יותר נכון לא מבין בכלל כי עד היום לא היתה ברשותי חליפה. קסדה אני יודע שאין סיכוי וגם אין מצב שהייתי קונה משומש אבל חשבתי אולי בחליפות בגלל המחיר ואולי בגלל שזה שונה זה כן מקובל ועדיין בטיחותי.
אגב איזה חברות אתה מכיר שעולות פחות ועדיין איכותיות?

מיצו

New member
שיקול טוב

אבל יש הבדל בין חליפה חדשה לבין אחת שעולה "400 ש"ח" כדבריך.
&nbsp
לגבי דגמים - יש יצרנים מובילים, ולכל אחד יש ליין של חליפות שנעות מהכי פשוטות (אבל ללא ספק גם אלה עדיפות על העור שלך) ועד להכי יקרות שמיועדות לרכיבה הכי ספורטיבית ועשויות מהחומרים הכי אקזוטיים עם פיצ'רים כמו כריות אוויר ועוד.
&nbsp
שווה ללכת למדוד אצל היבואנים ותראה מה הכי נראה לך גם מבחינת ההתאמה האישית לגוף וגם מבחינת הכיס.
&nbsp
מה שנקרא YMMV.

hofnoan

New member
בתכלס תכלס אני על R3

ובלי להגיד הרבה (מסיבות מובנות) אנחנו יודעים מה R3 יכול לעשות ומה R1 יכול.... אני בגדול צריך משהו טוב אבל במקרה שלי לא חושב שהפעם צריך את ההכי טוב כמו שאני תמיד קונה דברים. צריך משהו שיתאים ל"אופי" של האופנוע.
בעיקר גם בגלל שאני רוצה ללכת למסלול בבאר שבע ומחייבים חליפה זה כבר נהיה יותר "דחוף" לי.

מיצו

New member
אז יאללה, לך תקנה וגמור עניין

זו השקעה שמחזיקה במשך שנים (או עד הקופיקו הבא).

למעלה