הרצה לאופנוע (יודע שיש מלא שירשורים אבל....)

נוריקו1

New member
הרצה לאופנוע (יודע שיש מלא שירשורים אבל....)

מה קורה אנשים טובים?
ראיתי לא מעט שירשורים בנוגע להרצות כנראה אני קצת לוקה אבל לא הבנתי אם הרצה זה 100 ק"מ או 1000 ק"מ, במהירות גבוה, קבועה, לשחק עם הגז או לא לשחק, כל אחד והשגעונות שלו וכל כתבה עם האינטרס שלה.
יש פה מישהו לא משוחד, שיכול להסביר לי איך לעשות הרצה כמו שצריך באופנוע? ( מאמין שכן סתם שאלה).

Dresdner

New member
ספר רכב

מה שרשום שם תעשה, אולי שיטות אחרות טובות יותר ואןלי לא מה שבטוח לאף אחד לא הייתה בעיה במנוע בגלל שהוא עשה הרצה כמו בספר

איזה אופנוע?

למשל, בסוזוקי וי סטרום זה היה 1600 קמ מחולקים ל2 תקופות:
ה800 קמ הראשונים, הסל"ד עד 4500
ה800 קמ השניים הסל"ד עד 7500
&nbsp
חפש בספרון אופנוע מתחת לכסא בתוכן העניינים את ההרצה. באנגלית זה נקרא break-in או run-in
תעלה צילום של העמוד ויעזרו לך להבין מה אתה צריך לדעתך.

rusti james

New member
לא יודע מה זה לא משוחד, דעה של רוכב מהשורה

קודם כל, זה אלף. לא מאה וזה בטוח.
יש המלצה לא רשמית להחליף פעם ראשונה שמן מוקדם ככל האפשר (המהדרין אומרים אפילו 50 או 100 ק"מ ראשונים) אבל גם הם ממשיכים עם ההרצה עד ל-1000 ק"מ ואז עושים טיפול סוף הרצה (שוב מחליפים שמנים, פילטרים ובודקים ומהדקים כל מה שצריך).
&nbsp
טווח סל"ד - מומלץ לעבור בכל טווח הסל"ד (לא לקרוע.), עצירות, האצות, עליות וירידות. לא מומלץ סל"ד קבוע לאורך רכיבה רצופה;
כלומר, עדיף כביש נס הרים או בתוך עיר עם עליות וירידות (ורמזורים) מאשר דוך על כבישש עשר פעמים ברצף...
&nbsp
מקווה שעזרתי, תתחדש ורכיבות טובות

על איזה אופנוע אתה מדבר?

טיפול 1000 קיים אבל הוא אינו מבשר את סיום ההרצה.
ההרצה נגמרת רק ב600 קמ שאחריו כפי שהסברתי קודם.

בנוסף אכן רצוי לרכב בסלד משתנה אבל לא לעבור את הערך שרשמתי בתחילת השרשור.
ולמיטב הבנתי גם ההרכבה לא רצוייה כי זה עלול להוביל לעומת מוגזם

rusti james

New member
אומנות השרשור

מה הוא שאל, מה אתה ענית?
&nbsp
וביתר פירוט;
זה טוב ויפה שלסוזוקי DL שלך יש הנחיות ל1600 ק"מ וכל זה.
לא לכל אופנוע/ קטנוע יש אותן הנחיות (וכבר כתבו לפני - מה שמופיע בספר הרכב הוא המחייב)
אבל, אני עניתי לבחור על שאלת מאה הק"מ לעומת אלף
וגם קצת לעומק לגבי הרגלי הרצה חיוביים ושלילים - באופן כללי, כיוון שפות"ש לא ציין בעצמו באיזה כלי מדובר.
&nbsp
עכשיו, מה הייתה השאלה שלך אלי?

שאלתי על איזה אופנוע ספציפי אתה מדבר [זה ששם ההרצה היא רק 1000] ובכלל מעניין אותי אם יש אופנועי כביש ששם ההרצה היא רק 1000
אם מישהו יכול להעלות צילום מהסיפרון מתחת למושב אצלו ?

למעלה