מוסך אמין לבדיקת vstrom 650 באזור המרכז?

rusti james

New member
'טופ גאן' רח' יגאל אלון 122 ת"א

בדיקה מקיפה והסבר מלא אחריה.
אמין, מקצועי ומומלץ - בדקתי בעבר אצלו כמה וכמה אופנועים וקטנועים.

לך זה כבר לא שימושי אבל שאחרים ידעו

רק מוסך היבואן. הראשי.
להם יש הכי הרבה ניסיון עם הדגם, המיכשור הייעודי שסוזוקי מחייב את אלה שעובדים איתו המוכרים את הדגם.
חשוב לדעת לבחור נכון.

פעם לפני שנים מכרתי ויסטרום והיה לו רעש של קלאץ' שנעלם בלחיצה על הקלאץ'. כשמכרתי הקונה בחר לבדוק במוסך כלשהו שלא הכירו את זה ולכן גם לא ידעו לאשר ע"י לחיצה על הקלאץ' שמעלימה את הרעש ולכן הם טעו לחשוב שזה רעש של שסתומים, שרשרת טיימינג וכו'.
לאחר הטעות באבחנה הלכנו לאבניר והם גיחכו והדגימו כיצד הרעש "של הטיימינג והשסתומים" נעלם בלחיצה על הקלאץ'.

הקיצור, חשוב ללכת למי שמבין בכלי הספציפי הכי טוב. הם גם לא ידעו על המחלה הספציפית של הויסטרום אז שהיא הקלאץ' המרעיש. כשלא יודעים את זה, אז גם לא מחפשים את זה, ואז מגיעים לתובנות שגויות.
אין תחליף לידע מעמיק...קשה שיהיה לכולם ידע מעמיק בכל תחום ותחום. וזה עוד היה במוסך שהתייהר שכל המכונאים שלו הם עם תעודות והסמכה.
ההסמכות לא חסכו מהם את הטעות המביכה. אחרי ההסמכה היה צריך עידכונים לגבי הדגם הספציפי אבל הם לא קיבלו עידכונים מסוזוקי על בעיות ספציפיות ודרכי האיבחון והפתרון שלהן.

תוספת להבהרה

מה שתיארתי נקרא אז
Clutch chatter או שם דומה
והופיע בדגמי וי סטרום 1000 משנת 2002 ועד שנת כנראה 2010
&nbsp
כיום נמכר ויסטרום 1000 שונה ואין לי מושג אם הצ'אדר הזה רלוונטי לדגם החדש.
בנוסף לא שמעתי אז על בעיית צ'דר בויסטרום 650. כנראה הקלאץ' שלו לא הרעיש והרעיד אבל היה פחות אמין מבחינת תפקוד במשטחים חוליים טובעניים: פעם אירגנו טיולי ויסטרום למצרים, ושם בחולות טובעניים אף ויסטרום 1000 לא גמר את הקלאץ' בעוד שהיו כמה ויסטרום 650 שנתקעו עקב שגמרו הקלאץ' שלהם.
ההסבר היה אז שבדגם ה1000 היה קלאץ' הידראולי ומנגנון כיוונון אוטומטי וב650 היה קלאץ' שעבד ע"י כבל ולא התכוונן אוטומטית...

Cherry Garcia

New member
ממוסך היבואן מסרו שהתור הקרוב ביותר הוא בעוד חודש

ממש פרקטי...
נראה לי שהם פשוט לא רוצים להתעסק עם בדיקות קנייה

לפחות היית נבון לפנות תחילה אליהם

זה גם משהו.
אבל אחרי הניסיון הגרוע עם הקלאץ' שסיפרתי קודם אני בכלל חושש שמכוני בדיקה כלליים יודעים לטעות בענק.
אני הייתי בכל זאת מגיע לאבניר, נוחת אליהם לבדיקה ומקווה שיקבלו אותי. מגיע מוקדם בבוקר להיות בין הראשונים.
הם אולי לא אוהבים לעשות את זה. אולי לא מכניס מספיק וצריך לתת אחריות מכל הכיוונים.
אפשר להבין אותם אבל לא הייתי מוותר בקלות.

למעלה