הולך ודועך.

קיפרנאי

New member
הולך ודועך.

אחרי שהדרתי את עצמי תקופה ארוכה מהפורום, מדהים לראות מה שקרה לו.
לפני כשנתיים הפוסט הוותיק ביותר בדף הראשון היה מלפני שעה, או פחות.
ועכשיו, בדף הראשון יש פוסטים מלפני חודש.

omkgu

New member
בהחלט עצוב

פורמט שכבר לא מתאים לעולם המודרני

מנשה ש

New member
אולי לא שינוי טכנולוגי אלא שינוי קהילתי או תרבותי?

אינני חושב שהסיבה נעוצה בפורמט. לראיה גם המקביליה של הפורום בפייסבוק מנומנמת. אפשר לבדוק זאת באמצעות ההודעות למחירה שם, שאינם מתקרבים להיקפים שהיו פה לפני מספר שנים. גם הופעת אתר דוגיגים מראה שהבעיה אינה בטכנולוגיה התקשורתית. לאתר יש מספר מכובד של צופים, אך אם בודקים את חלק התגובות באתר, הרי ששוב יש שקט יחסי של מיעוט תגובות, ורמתן סתמית.
מצד שני, התפתחו קבוצות וואטסאפ פעלתניות ותופעה זאת מלמדת יותר מכול על כך שהשינוי הוא קהילתי. רוכבי הדוג אינם קהילה בדומה לעבר, והזהות הקהילתית של פעם התפוררה לפסיפס הרגיל והמפוצל של החברה מסביב. דימוי הדוג עצמו התרוקן מיכולתו לספק זהות מספיק חזקה לאנשים המחזיקים בו, בכדי להתגבר על מאפיינים חברתיים אחרים שלהם. תופעה נוספת שתלמד על השינוי החברתי היא חסרונם של דמויות בולטות ומקובלות בקהילה כבעבר.
כנראה תופעת טראמפ או ביבי-בנט אצלנו מסמלים יותר מכול את השינוי התרבותי. בשבת האחרונה הייתי בקונצרט מיוחד של הפילהרמונית, רסיטל של יבגני קיסין (אכזבה מטכניקה חסרת חיות ומעוף). הייתי בין הצעירים בקהל ואני כבר זקן. ברגע האחרון לפני תחילת הקונצרט רציתי לסדר כרטיס לבן חייל של חבר. מרוב התרגשות מהמאורע, אחד המנהלים ניגש לעזור לי (הצליח ומצא כיסא). העולם פנה ימינה וישר והשאיר הרבה הרס במעברו זה.

noy fb 22

New member
חבל שלא פתחת שרשור חדש. יש בהחלט מה לומר על דבריך, ולא מתאים

לי להתברבש בשרשור של המקובע שפתח אותו.

קיפרנאי

New member
לא ברור

מה בדיוק רצית לומר.
ברור שהסיבה לא נעוצה בפורמט, או בטכנולוגיה. אבל אתה מתאר איזה תהליך סוציו-פוליטי שרירותי, מבלי להגדיר אותו, ובלי לאפיין אותו. לא סביר שתהליך כזה קרה בפרק זמן כל כך קצר, ומה בכלל הקשר בינו לבין ביבי-בנט ?
&nbsp
נראה שהסיבה נמצאת באבדן המונופול של הפורום. בעידן שלפני המדיה החברתית הפורום היה אחד הכלים הבודדים לשיתוף ולהעברת מסרים. ופריחת המדיה החברתית הפכה את הפורום למיושן ומיותר.
&nbsp
(אגב: הרסיטל של קיסין היה אחד המעולים שנשמעו כאן בשנים האחרונות. הדיברטימנטי של ברהמס בוצעו בעידון נדיר. ואפסיונטה שלו הייתה מהמרגשות הזכורות לי. אין שום תפנית ושום הרס)

כRובי

New member
ועדיין, נכון לעתה, פחות מ-12 שעות מאז הודעתך

כבר צפו 112 זוגות עיניים בהודעה שלך. אז אולי עוד לא אבד הכלח על הפורום...

קיפרנאי

New member
איפכא מסתברא

קודם כל, התבלבלת: לא 12 שעות, אלא 36 שעות.
ומה שכתבת רק מוכיח את עומק הנפילה.

קיפרנאי

New member
לשמחתי, אני ממש לא אחראי ללב שלך, או להיכן שאתה שם אותו.

אני חושב שכדאי לך לכווץ את לשון הרבים שאתה משתמש בה. אתה הרי בקושי אחד, אם לא התבלבלתי בספירה.
וכדי לעזור לך, אציע לך את התשובה: כנראה שרוחי משפיעה עליך גם בהעדרי.

noy fb 22

New member
אכן תחכום מדהים, אני ממש חסר מענה. הלוגיקה מאידך, דפוקה

מיסודה, כמו פעם.

Beetlejuice68

New member
מזמן הבנתי את הבעיה של תפוז..

הפורומים כאן נהיים בלתי נסבלים, בטלפון הנייד אני כמעט ולא מצליח להגיע לפורום שכן פרסומת על פרסומת מכסה את כל התוכן ואני רק מתעצבן מלהכנס לפורומים כאן
במחשב הצלחתי לשים עוד ועוד חוסמי פרסומות שבלעדיהם הייתי כבר נוטש את תפוז לגמרי
פשוט פלטפורמה מאוד מאוד מטרידה

z x 7 r

New member
אנצל"ש: הונדה דרייב אסיסט - היה פה? משהו הזוי

זה כבר לא אופנוע, אלא יותר דומה לרובוט מהסרט טרמינטור 4 (שחור מגניב כזה, שטום קרוז דפק עליו נסיעה אחרי פריצה קטנה)

https://www.youtube.com/watch?v=VH60-R8MOKo

למעלה