ארגזי צד בבניה עצמית:

seaking

New member
ארגזי צד בבניה עצמית:

שלום לכולם.
אז ככה, כבר שנים שאני רוצה ארגזי צד. מה עיכב אותי?
1. הם מוסיפים רוחב ואני משתחל הרבה.
2. לפעמים אני צריך אותם ולפעמים ממש לא.
3. הארגזים בשוק או שהם על האופנוע או שלא. אי אפשר לצאת בלעדיהם ולחזור איתם (אני יודע שזה נשמע טרוויאלי אבל תסיימו לקרוא.
4. הארגזים הזולים ביותר עולים 800 שח (לא יקר וגם לא מעט כסף) ולאור החסרונות שציינתי למטה לא השתלם לי...

אז מה עשיתי?
לקח לי זמן אמנם לחשוב על הרעיון וגם מה שאני מפרסם כאן זה אב טיפוס (אז יש הרבה חורים מיותרים
) אבל בקטנה אי אפשר בלי שכר לימוד...

תכננתי ויצרתי ארגז מתקפל ש:
1. מצד אחד נשאר קבוע על האופנוע (אפשר גם לפרק אם ממש רוצים)
2. כשאינו בשימוש לא תופס נפח משמעותי
3. ניתן להתמש בו מתי שרוצים - לצאת עם בלי לחזור עם
4. בהנחה שעושים את העבודה לבד העלויות נעות סביב 600 שח (אחרי האטימה למים - בהנחה שהרעיון שלי יעבוד

ראשית אתם כמובן מוזמנים ליצור לעצמכם כמה ארגזים שתרצו (ועם מישהו רוצה לעשות מזה כסף אני רוצה 2%)
ושנית אשמח לכל רעיון שיהיה לכם. לשינוי שדרוג וכו...

https://plus.google.com/photos/102603010826181195923/albums/6213702690784948945

תודה ואחלה יום

seaking

New member
פרט חשוב נוסף

מה שפורסם זה לא המוצר המוגמר. אני מניח שמעבר לאיטום גשם גם אצבע או אצפה אותו במשהו. פרסמתי ככה בכוונה שיהיה ניתן לראות את הכל... גם את הטעויות

seaking

New member
אם גיוי רוצים לקנות את הרעיון...

אני מוכן לעשות להם מחיר ולקחת 5%
&nbsp
בתוך תהליך התכנון והבניה אני יכול לומר שאם ארגז כזה היה נמכר סביבות 1000-1200 אני חושב שזה היה הוגן... אני מאמין שלוגו של גיוי יוסיף איזה ישנה את הספרה הראשונה לחמש או שש.. (על אף שהעלות הייצור והחומרים אני מאמין תהייה הרבה יותר נמוכה משלי... (אחרי הכל אני צרכן קצה)
&nbsp
לגבי הפלסטיק חשבתי גם ויש מצב שמבחינת עלויות זה יוזיל אני באופן אישי לא מצאתי לוחות פלסטיק. מעבר לזה שיש חלקים בעבודה עם הפלסטיק שיכולים להקשות על העבודה במיוחד עם כלים ידיניים ולא תעשתיים.
צריך פלסטיק עבה יותר כדי לא לאבד חוזק מבנה - תופס יותר מקום. קשה לקופף.... והחיבורים יותר מאתגרים.
האלומיניום דווקא נוח מאוד לעבודה.

Dresdner

New member
יש פוטנציאל!

כמובן שלך יהיה קשה לעבוד עם פלסטיק אבל כזה ארגז מפלסטיק שחור וקצוות עגולים (עם לוגו של GIVI
) יראה פצצה.
לבמוו יש גם ארגזים שאפשר לשנות את נפחם אבל הם לא מסוגלים ממש להתקפל לגמרי

מיצו

New member
נראה פגז

מה אתה עושה עם המכסה?
&nbsp
האם יש לך תמונה של כל העניין סגור מצד אחד, ופתוח מצד שני, יענו שיהיה אפשר לראות את הנפחים?
&nbsp
&nbsp

מיצו

New member
ועוד שאלה:

מה לדעתך תעשה הרוח והתנגדות האוויר לארגז הזה, במצבו הפתוח, כשהוא לא מלא עד סופו? נראה לי שהוא ממש "זז" לכל הכיוונים, וזה אומר שהוא יזוז על האופנוע בהנחה שאתה רוכב על יותר מ- 50-70 קמ"ש. צריך למצוא משהו שייצב אותו במצבו.

seaking

New member
נקודה מעניינת - בגדול מה שמייצב אותו זה התחתית

שבעצם לוחצת את המבנה החוצה.
ויכול להיות שאוסיף איזה גומי פעולה או משהו באמת כדי להמנע ממה שאתה מתאר.
המחשבה הבאה היא גם על המכסה שאמור להיות לו תפקיד מייצב בצד העליון כמו התחתית. יחד עם זאת אני דווקה חושב להמיר את המכסה ברשת גומי... ובכך מחד לאפשר שימוש גמיש יותר בארגז ומאידך לאבד אפשרות נעילה (שיכול להיות שבכלל תוסיף רעש) אך עלולה להיות הכרכית.
מעבר לזה אני עוד אצפה אותו לא ידוע במה אז אני מניח שזה יתרום קצת לרשרושים.

seaking

New member
תמונה אחת לפני האחרונה

זה 40X30X18 שזה 21 ליטר אם אני זוכר נכון את החישוב.
&nbsp

מיצו

New member
לגמרי לייק!

גימור חיצוני, איטום, צביעה מדליקה, ויש לך אחלה מוצר. אגב, כמה הם שוקלים?

seaking

New member
האמת שלא שקלתי

וגם פספפתי משהו קטן שאני צריך לסדר וזה שהוא חוסם את הגישה למנעול של הכסא...
את הבא אשקול וגם אזיז את כל הארגז שלושה סמ. אחורה...

dordor102

New member
סחטיין על היוזמה

באמת מגניב. כל הכבוד.
עם זאת, שתי נק למחשבה:
האם זה לא יעשה מלא רעש ברכיבה?
האם סוג החיבורים הזה לא יביא להתפרקות העסק כולו בעקבות טלטלות הרכיבה?

seaking

New member
תודה

אלה הצירים כמעט הכי זולים. להשתמש בצירים יותר איכותיים היה מייקר את העניין בהרבה
יש פה 20 צירים. כל ציר עלה 2-3 שח. לא זוכר בדיוק.
ציר איכותי עולה פי חמש בערך היינו היה עולה בערך 250 שח רק הצירים.
&nbsp
אני חושב שאם זה יתפרק מה שאני אצור את הצירים ידנית מרצועות (הרעיון המקורי)
&nbsp
לגבי הרעש that remains to be seen אני מניח...
&nbsp
זה משמעות הפוסט. אם יש למישהו רעיונות לגבי התמודדות עם הדברים האלה אשמח גם לשמוע.

seaking

New member
עדכון:

אז ככה עשיתי נסיון על יבש כאשר יש משהו שמחזיק את המבנה מבחוץ ו"מהדק אותו אין כמעט רעש. אני אנסה עם גומיות ונראה מה יהיה.

יש לי הרגשה שאת השני אני אכין עם רצועות במקום צירים וככה אוכל להשוות. חשבתי על רעיון שגם מבחינת מראה זה יראה יותר טוב...
מצרף שתי תמונות אחת לראות את הנפח וזו שלידה שמראה את הכיפוף (שעשיתי ידנית...) של המכסה. אני עוד צריך לחשוב שם על פתרון אחר. אולי כשזה יהיה עם רצועות אני פשוט אעשה שם חתך לכול האורך ואז תיהיה שם נקודת ציר נוספת

noy fb 22

New member
סחתין על היוזמה. אני חושב שהדרך למוצר שוק עדין ארוכה וקשה.

רכבתי לפני חדשיים באלפים עם מזוודות חצי מתקפלות של BMW (כמו שהוזכר
למעלה) והן היו מעולות! אפילו שקלתי לקנות זוג...שיהיה.
בהמשך לרעיון שלך, אני משער שתוכל לשפר מאד את המוצר אם
תתמקד בלעדית בפלאסטיק.
וגם, תוכל לשדרג באופן קיצוני את הצורה החיצונית, אם תלך על שיטת
קיפול המזכירה אקורדיאון. זה יאפשר לך פינות עגולות וכול סוג פרופיל
שתרצה ויפתור אינהרנטית את בעיית האיטום למים.

seaking

New member
נכון אבל תקן אותי עם אני טועה

פלסטיק יהיה צריך להיות עבה יותר מ 1.5 ממ. וזה אומר שבהכרח יתפוס יותר מקום בתור מקופל וגם ידרשו צירים מיוחדים כדי להתמודד עם עובי החומר.

מה שכן ראיתי איזה שהוא דגם של במוו של ארגזים נפתחים עם איזה סוג של בד באמצע... וזה נתן לי רעיון לעשות שילוב של לוחות אלומיניום וקורדורה או עור בחלקים שמתקפלים...

את הבא בתור אעשה עם רצועות ונראה מה ההבדל. אני ממש לא מתכוון דרך אגב להתחלה של מוצר מדף (בגלל זה אני מבקש רק שני אחוז

בפלסטיק הצירים יהיו חלק מיציקת הפלסטיק

אתה יכול לעשות תיכנון מכאני עם תוכנת סירטוט ולהדפיס דגם במדפסת תלת מימדית (אפשרי גם דגם מוקטן)

זה יצא לך מספיק טוב לבדיקה

את עניין האיטום אפשר לפתור עם אטמי גומי שיורכבו בחריצים בפלסטיק

למעלה