מחפש עו"ד לתביעות רכוש (ת. דרכים)

מחפש עו"ד לתביעות רכוש (ת. דרכים)

אז אחרי כמעט 3 חודשים קיבלתי הודעה מהביטוח שלי כי זאת שפגעה בי לא מודה באשמתה, ושיש לי שתי אפשרויות
1 - לתבוע את המקיף שלי (השתתפות עצמית,אובדן הנחה וכו')
2 - לתבוע את הפוגעת בבית משפט בעצמי

מכיוון שאני יכול להתמודד עם סכום הפגיעה כרגע, ומכיוון שאני דיי בטוח בצידקתי (ובראיות שיש לי) אני חושב לתבוע אותה ישירות. (גם לא ממש בא לי שהפוגעת תצא ללא עונש)
חברת הביטוח הפנתה אותי לעו"ד שהיא עובדת איתו, אך הנהלות שלו לא ממש לרוחי (פניה ראשונה, ויחידה בנתיים, נעשתה באימייל בלבד, ולמרות שחזרתי באימייל וביקשתי שיחה, לא חזרו אלי כבר שבוע)

אני מניח שאני יכול לתבוע לבד בתביעות קטנות, הראיות שיש לי הן:
- עד שהיה במקום (שאני לא מכיר) שלפחות בזמן התאונה תמך בגירסתי - צריך לקבל את הפרטים מהמשטרה
- סימני ההחלקה של האופנוע על הכביש שתומכים בגירסתי (הראתי את הסימנים לפוגעת בזמן שחיכינו לאמבולנס) - יש תמונה של הסימנים
- דו"ח השיטור עדיין לא מוכן, מקווה שלא יסגר "מחוסר איניין לציבור"
- הצומת מצולם, אך בפניה לעיריית רעננה הם טענו שרק המשטרה יכולה לקבל את הצילומים

האם שווה לי לבצע את התביעה בעצמי או לקחת עו"ד (העו"ד של הביטוח למשל, לוקח רק מה שבית המשפט יפסוק לטובתו אם בכלל)
האם יש עו"ד אחר מומלץ?

תודה מראש

האמת היא, גיליתי התעניינות

מתוך נימוס....בלבד.
איך אתה נוהג לומר....."אפשר למחוק".

נכון אני אומר את זה לפעמים :)

מכיוון שהתהליך בעיצומו תסלח לי לבנתיים

מיצו

New member
הכל שאלה של עלות / תועלת

בכמה מוערך הנזק שלך? האם הבאת שמאי מטעמך לאחר התאונה כדי לתעד את הנזקים ולהעריך אותם?
&nbsp
אם הנזק מוערך בכמה אלפי שקלים, זה גם מה שיעלה לך עורך הדין. אם כן, עדיף ללכת במסלול תביעות קטנות, שם לא אתה ולא הצד השני יכול להיות מיוצג ע"י עו"ד, אבל שם אתה מוגבל בתקרת התביעה.
&nbsp
האם יש תיעוד של התאונה באמצעות צילומים, מצלמות קסדה, מצלמות רחוב, תיעוד משטרתי? האם הקלטת את הנהגת מודה באשמתה? האם יש לך עדים?
&nbsp
אם התשובה היא לא, אז זו המילה שלך מול המילה שלה, ותצטרך להכין קייס טוב כדי לגרום לה למעוד בלשונה ולהודות באשמתה, או לגרום לכך שהשופט/ת יקבלו החלטה לטובתך.

יש עד שטוען את טענתי

(נכון לזמן התאונה, אני לא מכיר אותו ולא יודע אם ישאר בדיברתו)
הפוגעת לא הודתה בפנינו בטעותה בזמן התאונה, ולא לאחר מכן, אך כן הראתי לה את סימני ההחלקה במקום (והמקסימום שהוצאתי ממנה היה - אני מבולבלת עכשיו). צילום של סימני ההחלקה קיים אצלי.
מצלמת צומת יש, אך כפי שרשמתי, לי אין גישה אליה, אולי המשטרה ביקשה אותם.
בכל מקרה אני חושב לברר עם המשטרה מה המסקנות שלהם, אם הם ימצאו את הנהגת אשמה אני מניח שזה יעזור לתביעתי.
מעבר לזה, כמו שאמרתת מילה שלי נגד המילה שלה (והתנאים בדרך שלא כלכך מסכימים עם הטענה שלה)

מכיוון שבוצעה תביעה לביטוח של הפוגעת, כל הנזקים מתועדים (ע"י שמאי)
עלות התיקון הייתה כ 6K, לא סכום נמוך במיוחד, אך גם לא משהו שיפיל אותי אם אקבל אותו רק עוד חצי שנה.

הביטוח הפנה אותי לעו"ד שמוכן לטפל במקרה על בסיס "הוצאות משפטיות מהנתבע בלבד", כלומר אני לא משלם, והוא מקבל רק במקרה שבית המשפט יפסוק לטובתו (אני מניח שהוא יסכים לכך רק במידה והוא ישוכנע שהקייס לטובתנו)

מיצו

New member
אני לא יודע אם עורך הדין שחברת הביטוח שלך שלחה

אותה אליו הוא אחד כזה שבאמת יתאמץ עבורך. אולי כן. לא יודע.

למעלה