כמעט הצטרפתי למועדון ה"נגנב לי". איך משתפרים יותר?

SaarN1

New member
כמעט הצטרפתי למועדון ה"נגנב לי". איך משתפרים יותר?

לפני יומיים, באמצע הלילה (3 וחצי לפנות בוקר), צלצלה לי האזעקה בשלט.
חושב לעצמי "מה.. שוב פעם חתול?" מנתק ומדליק. היא מצלצלת שוב. אני כולי מסטול מהשינה ולא מבין מה קורה, שוב פעם - מבטל ומדליק. בפעם השלישית שזה קורה, אני קופץ מהמיטה (מהספה..) ומסתכל בשלט ורואה שהמקור הוא ממכה, אלא מהטייה, ומתוך הבנה שאין לי אריות בשכונה קפצתי ישר לכיוון החלונות.
חיפשתי טנדר בחזית ולא ראיתי שום דבר, חיפשתי רכב מאחורי הבניין וגם לא ראיתי כלום.
יורד למטה עם הפלאפון עם המוקד על הקו, כי אין לי נשק בבית לצערי, מסתכל ולא רואה אף אחד. בדיעבד, אני בטוח שהם פשוט התחבאו מאחורי אחד הרכבים באיזור ושמרו על שקט.
קיצר.. הסוויץ' חצי שבור. הם דחפו אליו איזה מברג או משהו עם צורה דומה, שברו לו את הלשון ועשו לו צורה של מקבילית-שהיא-כבר-לא-מלבן. למרות זאת הוא עדיין מתפקד והכידון גם ננעל כרגיל, אז הנזק הוא קוסמטי, יצאתי בזול.
הייתי עד עכשיו די נאיבי, יש טימקס חדש-דנדש-2015 שמחנה 20 ס"מ ממני ומהצד השני של הבניין יש silverwing 400 מאיזה 2010, ובכל זאת הם החליטו ללכת על הבייבי ק.ט.מ שלי ששווה רבע ו2\3 משני הכלים המוזכרים - בהתאמה. כנראה שהכלי שלי נתפש כטרף קל מאשר 2 הגדלנועים האחרים.
יש לי אזעקה + איתורן על הכלי ושרשרת סופר עבה עם מנעול שמחוברת לקורת בטון של הבניין. הכלי עצמו נמצא בחנייה פנימית של הבניין אז הוא די מוסתר מהעוברים ברחוב, צריכים ממש להכיר את הכלים ברחוב בשביל לדעת שהוא נמצא שם.
כאילו.. אני לא יודע מה לעשות, כולי בוער מכעס שמישהו אשכרה נגע וחילל בדבר ששייך לי וששילמתי עליו ממיטב כספי, גם בקנייה וגם בטיפולים (בייבי דיוק או לא - כשאתה חייל משוחרר, זה הרבה כסף) ועדיין אני בהרגשה של חוסר אונים.
הם לא הצליחו לגנוב - סבבה, גם כנראה לא יצליחו בגלל האזעקה ובגלל שלוקח זמן לפרק שרשרת. אבל זה עדיין לא מנע את העובדה שהם כמעט עשו לי נזק של 700 שקל בשווי סט צילינדרים + התקנה. המנעול עדיין תקין, אבל ברור כשמש שהיה ניסיון גניבה של הכלי, פשוט כיערו אותו.
מה אתם ממליצים לעשות? להחליף חנייה זו לא אופציה, גם יש חוסר של חניות ברחוב, גם היא הכי קרובה לבניין שלי, גם נסתרת והיא גם פרטית - החנייה רשומה בטאבו.
חשבתי על מצלמה, אבל אני גר בקומה שלישית ולא יודע איך אפשר לקמבן כזה דבר, הצעות?
בכל מקרה.. אשמח גם להמלצה נשק להגנה עצמית, רק אחרי שחזרתי הביתה הבנתי שיצאתי אהבל כשירדתי בלי נשק, יכלתי בכיף להדקר אם הייתי מצליח לגלות את הבן אדם.. אני ממש לא צוחק, אם יש מקום להשיג בו אלה או משהו דומה שתהיה בבית "למקרה ש..", אז אשמח להמלצה.

Pumi

New member
ספריי פלפל להגנה עצמית. היום כמעט כל מקום מוכר אותו.

אלה, מספיק איזה מוט ברזל לא גדול מכל איזור שבונים.
מבחינת הגנה, רוב הסיכויים שהם ינסו לגנוב אותו שוב עוד כמה זמן. או שמישהו הזמין חלקים, או שהם רוצים אותו מסיבות אחרות. אז מציאת מקום חניה אחר, או להיות יותר עירני לאזעקה.

המקרה הזה קרה לחבר שלך והוא פונה אליך להתייעצות...

אילו פתרונות היית מציע לו ?
בהנחה שכולנו, גם אתה כמובן, טובים בלתת עצות לאחרים...

dorsoduro

New member
לדעתי חניה במקום מוסתר דווקא מגבירה את הסיכון

אולי פחות סיכוי שיראו אותו במקרה אבל אם ראו יכולים לעבוד בלי הפרעה כמעט, אני מעדיף תמיד להשאיר במקום מרכזי שכולם רואים ומכוסה, לפעמים הכיסוי יותר יעיל מהמנעול

olapidot

New member
גם אני

כשהגנב עובד, הוא לחוץ. הוא לא יודע אם הדמות מאחוריו זה בעל האופנוע, שוטר או סתם עובר אורח. כשהאופנוע מוסתר הוא יכול לעבוד בשקט. בנוסף, כיסוי ולפרנואידים, נעילה של הכיסוי. כאשר האופנוע גלוי הגנב יכול לבחון אותו בלי לפגוע בשום מוסכמה חברתית. כשהוא מכוסה, ברגע שהוא נגע בכיסוי הוא עושה מעשה חשוד.

תעבור לאופנוע פחות גניב

לפי התיאור שלך זה לא גנבים מיקצועיים אלא בני נוער שרצו את האופנוע ללכת להישתולל עליו.

קרה לחבר שלי ככה גם בחניה מתחת לבניין שלו ואחרי כמה ימים קראו לו ש2 נערים עשו תאונה עם האופנוע שלו כאשר עברו ברמזור אדום ורכב ניכנס בהם.
כמובן שהאופנוע כבר היה טוטאל לוסט.

be_roo

New member
להתחיל בלא להתעלם מאזעקות

מה הטעם להתקין אם לא מתייחסים?
מה תתן מצלמה? אם היא בולטת יפרקו אותה, אם היא מוסתרת תוכל להתגאות בצילום של הגנבים אחרי שכיבית שוב ושוב את האזעקה.
&nbsp
החוכמה במניעת גניבות היא תורת היחסות. להפוך את הקטנוע שלך לפחות אטרקטיבי מזה של השכן. יותר נעילות, יותר הגנות, מיקום עדיף. הרי הם לא רוצים את שלך ספציפי כי הוא נדיר, הם מחפשים את הקל.

SaarN1

New member
ברצינות?

כמה זמן נשמע כאילו כל העסק קרה? עשרים דקות?
בפועל תוך פחות מ-10 דקות כבר הייתי למטה, וזה כי אני גר בבניין ישן, בדירה הכי עליונה ובלי מעלית.
יש לי את האזעקה כבר שנה וחצי, אחרי שחודשיים ברצף אתה עושה ספורט לילי של למטה למעלה רק בשביל לגלות שיש איזה חתול שמן שהחליט לישון לך על הריפוד ("זאב זאב"), אתה מבין שזה לא עסק ולכבות ולהדליק זה מספיק, כי ברגע שהוא כבר ישן, הוא לא זז וזה לא מפעיל אותה שוב.
אבל כמובן שלבחור כמוך בטח יש נעלי ספורט בהיכון ותוך 15 שניות מרגע אזעקת אמת או שקר, בצלילות מוחלטת באמצע הלילה, אתה כבר ליד הכלי, בודק אותו 360 מעלות וחוזר לישון.
מוריד בפניך את הכובע, הלוואי והייתי יכול לעמוד בזה.
&nbsp
קיצר, אמרתי לאבא שישיג לי אלה שתעמוד לה ליד הדלת רק בשביל מקרה עתידי נוסף.
כיסוי חדש אקנה ברגע שאתן קפיצה לשוקן בשביל להתחדש בכפפות חורף.
אחרי ה-6~ שאני משלם על חובה וג', מקיף זו לא אופציה, חייל משוחרר והכל..
השקעתי בסביבות ה-2000 על התקנת אזעקה וקניית שרשרת מסיבית בשביל לקשור לעמוד, לא כולל התשלום החודשי לסקיילוק. כולה כלי תקציבי של 200 סמ"ק, בחייאת..
הייתי בטוח שהעובדה שהוא פיצי ולא כזה אטרקטיבי, בשילוב המנעול יספיק.
אולי אוסיף אזעקה רועשת ואדרוך אותה רק בלילה?
בשביל למזער את עניין החתולים, אני מניח שאפשר יהיה לגרום לה לפעול רק במקרה שהפעילו את החיישן של ההטייה.
&nbsp

doutsh

New member
אם הגנב מקצועי בעשר דקות האופנוע כבר מזמן מועמס

ואתה יכול להשתמש באלה החדשה שלך כדי לגרד בפדחת אל מול מקום חנייה ריק.
אל מי בדיוק אתה בא בטענות? אל מי שאומר לך לרדת לאופנוע שיש אזעקה? הוא לא מאשים אותך, זה האופנוע שלך ותעשה מה שבא לך, הוא רק נותן לך עצה.
מה הטעם להשקיע 2000 ש"ח באזעקה אם אתה לא מגיב אליה?
אני בטוח שאפשר לכוון רגישות כך שלא תקפוץ מכל חתול שעבר בסביבה.
&nbsp
זה נשמע כאילו באת לכאן בתקווה לקבל איזה פתרון קסם, או שסתם ירגיעו אותך ויגידו שזה בסדר ושהגנבים יתייאשו ולא יבואו יותר.
זה מבאס אבל זה לא המצב.
כל אמצעי ההגנה למניהם יעזרו רק אם תגיע בזמן לראות את הגנבים.

SaarN1

New member
אז זה כן היה נשמע כמו האשמה

כשאני בעבודה, כל פעם אני יורד זריז ובודק שאף אחד לא נגע לי בכלי, לא אפילו בראש של גניבה אלא בקטע של להפיל \ לחטט וכו'.
אבל פה ברחוב, עם כל המקרים שחתול פשוט החליט לטפס על הכלי, זה נהיה מן הרגל אוטומטי כזה של "נוותר לך" כי אין לי באמת איך למנוע מהם לטפס עליו
הכלי נעול בשרשרת, השרשרת אפילו די מתוחה ככה שגם אם יתחילו לחתוך אותה אז הכלי *אמור* להתריע על נדנוד.
עד האזעקה השנייה, זה היה כמו בכל לילה שני, רק מהפעם השנייה שזה התריע באמת התחלתי להבין שיש פה משהו שונה.
אז הבחור לא ידע שאני גר בקצה של מגדל וצריך לרדת 3 קומות בכל פעם בשביל לבדוק את העסק, לגיטימי.
אז עשר הדקות שזה לקח לי זה לא בגלל ששתיתי כוס קפה על הדרך, אלא בגלל שזה הזמן שלקח לי להתארגן על חצי נעל ולרדת את כל הקומות אחרי שהסתכלתי באטרף מהחלונות.
מה שהפריע היה הטון של ה"אם אתה חסר אחריות וזורק, אז למה אתה מתפלא?"
כשבפועל אני משתדל להשקיע בדרעק הקטן הזה כמה שיותר.
אז כן.. גם מיצי תגרום לי להסתכל בשלט, אני לא אחפף בהתרעה הראשונה, אני לפחות אציץ בשלט ואראה מאיפה זה נובע.
ולשנות את עוצמת הרגישות זו גם אופציה, לא חשבתי על האפשרות שלחיישנים יש אופציה לכיול בכלל, השאלה אם אפשר לכוון את זה לעוצמה קלה כמו שחתול מפעיל או שהקפיצות הן גדולות מדי וזה לא יהיה פרקטי, שווה בדיקה.
ואלה אני אביא בכל מקרה, כי אם הגנב יהיה לא מקצועי מספיק הוא כן יקבל את זה בראש, לרדת לבדוק ככה זה לא עסק.
ובקרוב אתחיל לכסות את הכלי גם בבית תו"כ העברת המנעול דרך הכיסוי כמו שהוצע כאן.
בשורה תחתונה, לא הרווחתי שום פתרון קסם, קיבלתי הצעות שלא חשבתי עליהן ואני פשוט אתחיל ליישם. לא מבטיח שלא ינסו שוב, אבל זה עדיין שיפור.
&nbsp
&nbsp

doutsh

New member
צר לי - תשובה של ילד

איך בדיוק זה יכול להיות האשמה? זה האופנוע שלך, מצידו שיגנבו אותו...
אתה בא לשכנע אותנו שהיית בסדר, או שאתה מנסה למנוע גנבה של האופנוע?
הבנאדם אומר לך שכדי למנוע גניבה כדאי שתגיב לאזעקה. אם אתה לא מסכים איתו, אל תקשיב לו. מה הטעם לספר את כל הסיפור ולהצדיק את עצמך? זה לא ימנע מהאופנוע להגנב.

אתה גר בקומה אחרונה? אז תקנה כננת חשמלית

יש לך אופנוע קל יחסית אז תעלה אותו הביתה עם כננת חשמלית שמחוברת לגג כמו אלה שמעלים את הקניות שלהם ככה הביתה

זה לא שיש לך אופנוע קאסטום כבד כמו שלי יש

gsxr77

New member
מה שנשאר זה כיסוי וביטוח מקיף. לבחירתך כמובן

למעלה