נכנסתי לסטטיסטיקה

נכנסתי לסטטיסטיקה

היום, ביציאה מהעבודה, מישהי החליטה לבדוק אם האוטו שלה חזק מהאופנוע שלי, והיא ניצחה
מכל הממצאים שיש לי (כולל עד) האשמה עליה...
למזלי, פרט למכה יבשה ושפשוף ברגל שמאל אני בסדר
גם האופנוע יחסית בסדר (רגלית שמאל, ידית הילוכים, ידית כידון שמאל ואולי מגן מנוע תחתון משופשף) והוא הועבר לאחר כבוד למטרו סנטר על גבי גרר.

1 - מכיוון שיצאתי מהעבודה, הוגדרה התאונה כתאונת עבודה
2 - אני יודע שהנהגת אשמה ב 100% (למרות שהיא עדיין לא מודה) אז כנראה שאצטרך לעבוד קצת, אבל נצא מנקודת הנחה שהיא אשמה

שאלות,
האם באמת עדיף שיהיה מוגדר כתאונת עבודה ולא תאונת דרכים?
ביטוח החובה שלי עם השתתפות עצמית, האם בגלל שהיא אשמה, במקרה ואתבע פגיעת גוף, האם עדיין יופעל ההשתתפות העצמית, או שבגלל שהיא "משלמת" אין את ההשתתפות (מכיוון שבאמת לא קרה הרבה, אני מניח שפגיעת הגוף היא מינימלית)
פינה אותי אמבולנס לבית החולים, והשוטר לא בא להגיד שלום, איך אני משיג את פירטי התאונה (ופירטי העד)?

תודה מראש על כל העזרה ואיחולי ההחלמה

אופס, שאלה נוספת

מה אני יכול להוסיף לתביעת ההחזר מהביטוח?
פגיעות באופנוע זה ברור..
מה עם האמבולנס? מונית מהבית חולים ולמוסך לקחת בחזרה את האופנוע? המכנס שהשתפשף/נקרע? הנעל שנקרעה?

אני חושב שאתה לא שם לב להבחנה בין נזקי גוף לנזקי רכוש

בהודעה הפותחת התייחסת לביטוח החובה וכאן אתה מתייחס לעניינים של נזקי רכוש.
זה לא אותו ביטוח, ולא אותו סוג תביעה.
מה שקשור לנזקי רכוש (פגיעות באופנוע, מונית למוסך, מכנסיים, נעליים) אתה לא יכול להכניס לתביעת ביטוח החובה.
על אלה אתה יכול לתבוע את הביטוח מקיף שלך (אם יש לך), את הפוגעת ו/או את הביטוח של הפוגעת (אבל כדי לזכות תצטרך להוכיח את אשמתה).

fanano3

New member
ברוך הבא !

ראשית אני רוצה לאחל לך החלמה טובה ומהירה !
אם פינה אותך אמבולנס אז יש במיון את טופס הפינוי ותבקש העתק שלו אותו תצרף למכתב השחרור מבית החולים.
צור קשר עם סוכן הביטוח שלך ודווח על המקרה בהקדם האפשרי.
(בית החולים כבר יסדר לעצמו את התשלום עבור הטיפול בך דרך חברת הביטוח שביטחה אותך בנזקי גוף, כך שתדע שאותה חברת ביטוח כבר יודעת על המקרה שלך)
בתחנת האם של האמבולנס שנשלח לאסוף אותך תוכל גם כן לברר (עפ"י תאריך, שעה ומקום) את מספר האירוע בתחנה.
אם שוטר היה מעורב אז גם במשטרה יש מספר אירוע - תגיע לתחנה, יפנו אותך לחוקר, דבר איתו ותבקש אישור על התאונה, בדו"ח הפעולה של השוטר צריכים להופיע כל הפרטים + פרטי העד (אם השוטר הקפיד לתשאל אותו ולרשום את פרטיו)
בכל מקרה תיגש לתחנת המשטרה עם מכתב השחרור מבית החולים + מספר האירוע מתחנת האמבולנס.
עם שלושת הניירות (פינוי האמבולנס, השחרור מבית חולים והאישור המשטרתי) + הפרטים של הנהגת אתה ניגש לעורך דין !!!!
את כל השאלות שלך תפנה אליו, תקבל הסבר והדרכה לדרכי הפעולה שעליך לעשות.
זה מה שאני ממליץ לך לעשות, בהצלחה והרבה בריאות בהמשך

ד"א נראה לי ש"חוקי" האמבולנס השתנו קצת

קיבלתי הוראת תשלום/התחייבות על סך 707 שקלים ממד"א
גם מחדר המיון קיבלתי בקשה לטופס 250 (תאונת עבודה)

אבל את היום אני כנראה צריך להעביר בטלפונים למצוא את מיירב המיידע הרלוונטי, האם יהיה אפשרי לקבל את פירטי התאונה מהמשטרה גם בטלפון? (לדעתי לא...)

בביטוח חובה לא מעניין מי אשם

בביטוח חובה (פגיעות גוף בלבד) אין גורם אשמה, ולכן לא מעניין מי אשם.
כל נפגע מפוצה מביטוח החובה של עצמו, ולא מהביטוח של האשם.
לכן זה לא "היא משלמת", וגם לא הביטוח שלה משלם, אלא הביטוח שלך.
לכן סעיף ההשתתפות העצמית יופעל.
וזה יחשב לך כתביעת ביטוח חובה במניין התביעות ב-3 השנים האחרונות - גם אם אינך אשם.
האשמה חשובה לגבי נזקי הרכוש וביטוח הרכוש (מקיף, צד ג') ולגבי תביעה פלילית שהמדינה יכולה להגיש נגד האשם בתאונה.

מיצו

New member
מצטער לשמוע

מעבר למה שנאמר כאן, דע לך דבר חשוב מאוד:
&nbsp
מרגע שהודעת בבית החולים או בקופת החולים שאתה שם בגלל תאונת דרכים, "נגזר דינך" ואתה למעשה נחשב כאחד שתבע את הביטוח שלו. גם אם בפועל לא תבעת, וגם אם בפועל לא קיבלת שקל, הביטוח נאלץ לשלם על ההוצאות הרפואיות שהיו לך. לכן, מרגע זה אתה למעשה הופך לתובע, ומכאן שבשנה הבאה הפוליסה שלך הולכת להתייקר גם אם בפועל כאמור לא קיבלת שקל.
&nbsp
לכן, אם לא רכשת את הפוליסה המוזלת תמורת השתתפות עצמית, למעשה כדאי מאוד שתלך עד הסוף, בהתאם לנזקים שנגרמו לך. דהיינו, עורך דין, מסמכים, טיפולים רפואיים, מעקב רפואי, קבלות על האמבולנס, קבלות על תרופות וכל שקל שהוצאת.

האם מה שכתבת נכון גם אם זה מוכרז כ"תאונת עבודה"?

האם גם במקרה של תאונת דרכים שמוגדרת כ"תאונת עבודה" נתבע ביטוח החובה, או גורם אחר (ביטוח לאומי למשל)?

(* זו הסיבה שלא כתבתי לו את זה בעצמי, כי הוא כתב שבינתיים זה הוגדר כ"תאונת עבודה")

הבנתי (ואני עדיין מנסה לקבל אישור) זה העדיפות של תאונת עבודה

מכיוון שביטוח לאומי הוא זה שישלם בסופו של דבר את האומבולנס/מיון/פגיעת גוף, אז כנראה שאני מכוסה פה...
אבל שוב, אני עדיין מחכה לאישור רישמי

אם יש לך ביטוח חובה אתה מכוסה כנגד פגיעות גוף בכל מקרה.

השאלה שלי היתה אם גם במקרה של תאונת דרכים שמוכרת כ"תאונת עבודה" נתבע ביטוח החובה.
כנראה שהביטוח הלאומי תובע את הביטוח חובה שלך כדי לקבל בחזרה את הכסף שהוא הוציא, אבל אני לא יודע אם זה כך בכל מקרה.
&nbsp
לא תמיד "תאונת עבודה" עדיפה. יש יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם בהיבטים שונים.
מכיוון שבמקרה שלך הפגיעה היא קלה (כלומר אין (אני מקווה) עניין של נכות או החמרה עתידית אפשרית של המצב הבריאותי כתוצאה מהתאונה, אין צורך לשכור רופאים מומחים וכו') אז זה הרבה יותר פשוט, אבל עדיין כדאי להתייעץ עם עו"ד שזו המומחיות שלו.
&nbsp

מיצו

New member
אני אנסה לברר את זה, אבל ככל הידוע לי,

ברגע שהוא הכריז במיון/קופת חולים/אמבולנס שמדובר בת"ד, זהו. הוא למעשה "תקוע" במסלול של ת"ד, ולפיכך מי שישלם לבית החולם/קופת החולים את הכסף שמגיע להם הוא חברת הביטוח שלו. את האמבולנס הוא ישלם בעצמו, אבל מן הסתם הוא יוכל לתבוע את חברת הביטוח על התשלום הזה. מה שאני אומר זה שאם הוא כבר "תקוע" במסלול ת"ד, ואם ממילא הביטוח יעלה לו בשנה הבאה בגלל זה למרות שלא ראה מהם שקל, אז מוטב שיפעל כדי לראות מהם כסף.
&nbsp
כל האמור לעיל אינו במקום ייעוץ משפטי/ביטוחי והוא משקף את דעתי האישית והלא-מקצועית בלבד.
&nbsp
ט.ל.ח.
&nbsp
אותיות קטנות.

דווקא במיון אני מוגדר נפגע תאונת עבודה (ולא דרכים)

גם הטופס שאני צריך להמציא הוא טופס תאונת עבודה לכיסוי הטיפול...

מיצו

New member
אם כך אז העובדה שזה קרה במהלך רכיבה לא מתועד

ולכן זה לא אמור להשפיע על הביטוח שלך לשנה הבאה. ממליץ לבדוק את זה עם עורך דין.

avihersh

New member
תרגיש טוב. מקווה שבזאת הזדכת על ממוצע התאונות לרוכב...

נדבchampion

New member
הצעה שלי אל תחכי שיבואו אליך תלכי בעצמך לרופא שיקבל החלטה

כשנפגעים בייחוד בתאונת דרכים בדרך חזרה מהעבודה אז את צריכה לבדוק את הנסיבות שלך כי יכול להיות שמגיע לך גם זרך העבודה וגם דרך הביטוח הלאומי ואז תבדקי איפה את מקבלת יותר מה יותר משתלם. מעבר לזה לגבי הפגיעה שלך אל תחכי שאף אחד יבוא לדבר איתך את צריכה ללכת לרופא שנותן חוות דעת רפואיות כדי שהוא יוכל לתת לך ואז שתפני את זה לאן שצריך. בכל אופן אם את רוצה המלצה יש את אודי פרישמן שהוא די מוכר הוא עוסק שזה כרגע אולי כדאי ליצור איתו קשר...

למעלה