לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2940229,402 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'בקשר לתאונה, כמה תובנות (רבים לא יסכימו, אבל '
בקשר לתאונה, כמה תובנות (רבים לא יסכימו, אבל
05/11/2012 | 10:48
106
2049
זה לא חדש).
ראשית, מצטער על פתיחת הודעה חדשה ואם המנהלים ימצאו לנכון לשרשרה להודעה אחרת אז בסדר וכו' וכו'.

לענין:
1. תקראו לזה כשל תקשורתי, בעיית הסברה או כל שם אחר, אבל בתור צופה מהצד, התמונה המצטיירת היא שהרוכבים אומרים כי גדר הבטיחות אשמה בתאונה.
יש לעשות הפרדה בין הגורם לתאונה לבין תוצאות התאונה. גדר הבטיחות לא אשמה בתאונה (אלא אם היא צצה לה באורח פלא באמצע הכביש). היא כן יכולה לגרום להחמרת תוצאות התאונה.
איפשהו בדרך, המסר הלך לאיבוד. עובדה שכמעט כל אדם איתו מדברים חושב כי הרוכבים מאשימים את הגדר בתאונה.
2. כן, אופנועים זה מסוכן. לא צריך להיתמם או להיות צבועים. ולדעתי אכן יש בזה מן האנוכיות כשזוג הורים יוצא לרכיבה משותפת (ולהגיד שגם מכוניות מסוכנות, יהיה סתם דמגוגיה), גם אם מדובר בטיול מועדון רגוע (ועל ה"רגוע" נדבר בסעיף הבא).
3. אין דבר כזה רכיבה מנהלתית על אופנוע. בנסיעה לעבודה הייתי מרגיש פחות בטוח מרכיבה ספורטיבית בשבת בבוקר. הנהגים מסביב עסוקים בכל מיני דברים שלא קשורים לנהיגה (אין צורך לפרט), הצפיפות על הכביש גדולה יותר ואנשים יותר ממהרים ועצבניים.
אני מכיר רוכב שכל הזמן היה לובש מעיל עור, גם ברכיבה הקצרה ביותר. לפני מספר שנים החליט לקפוץ לחוף בשישי בצהריים. היה יום חם והוא וויתר על המעיל. כמובן שהוא דפק החלקה מרשימה שהורידה ממנו כמה גרמים טובים של עור מהידיים. גם טיול מועדון כיפי (למי שאוהב את זה) לא מחסן אותך אוטומטית מתאונות. תחושת הבטחון המזויף של "הנה, אנחנו קבוצת רוכבים מבוגרים ומנוסים בקבוצה גדולה ואיטית" גורמת להורדת הדריכות, בנוסף לצורך להיות מתואם עם רוכבים אחרים על כלים שונים וברמות רכיבה שונות.
4. כל הטוענים כי אסור לרכב על אופנועים בכביש והורים בפרט, מוזמנים להפנות את מרצם לרוכבי האופניים. הם יותר איטיים מהתנועה, פחות ממוגנים, פחות קשובים לנעשה מסביב (אוזניות, מרוכזים בנשימות או מה שזה לא יהיה) והכביש הוא לא מסלול אימונים. משום מה, לא התקלתי בהתייחסות לנושא בפורומים ובתקשורת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בקשר לסעיף 2'
בקשר לסעיף 2
05/11/2012 | 11:21
39
604
מסתבר שאפשר למות גם בטנק.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3001103,00...

אפשר למות גם שגיפ מתהפך
http://www.hnn.co.il/rss_news_article92148.html

ולכל היפי נפש שאומרים שההורים היו חסרי אחריות בכך שרכבו על אופנוע וכתוצאה מכך הילד נשאר ייתום אז מה יאמרו על התאונה כאן בלינק?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4057571,00...

בקיצור, בחיים האלה שני דברים מובטחים במאה אחוז. מוות ומיסים. חוץ מזה שוב דבר לא בטוח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אוי אלוהים'
אוי אלוהים
05/11/2012 | 12:39
37
613
מעניין שרוכבי אופנוע לרוב מאמנים בגורלות ובכוח עליון."אם צריך לקרות יקרה גם על ארבע" הכחשה עצמית מטורפת.

זוג הורים משאיר ילד בן 3 אצל הסבתא ועולים שניהם על כלי מוות.הסבתא לא הייתה צריכה להסכים לזה.

איך אמרו לי הורי כשרציתי אופנוע " תקנה, אבל לא כל עוד אתה גר אצלנו בבית" זה היו ההורים של פעם.

אין גיבורים על הכלי,נהג המרוצים מיכאל שומכר עבר תאונת אופנוע שממנה לא שב להיות כשהיה.

תרכבו תהנו אבל בבקשה,תתדאגו שהצרות שלאחר התאונה לא ייפלו על אנשים אחרים כמו במקרה המצער הזה
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מאמין בשום כח עליון '
לא מאמין בשום כח עליון
05/11/2012 | 12:52
10
445
אז קח את התיאוריות המטופשות שלך
ולך לרקוד על הדם במקום אחר
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין כאן עניין של כוח עליון'
אין כאן עניין של כוח עליון
05/11/2012 | 14:49
9
333
אסור לעצום עיניים - מי שרוכב על דו"ג מסתכן הרבה יותר מאשר אם יעשה את אותו המסלול במכונית, גם אם הוא נוהג מושלם 100% מהזמן - אין אחד, גם לא ולנטינו רוסי, שנוהג מושלם 100% מהזמן. ביתרת הזמן שבה אנחנו לא נוהגים מושלם, אנחנו מועדים יותר לפורענות, ובמקרה של רוכבי דו"ג, גם 100% שלמות בנהיגה לא תבטיח אותנו מפני אותו נהג מכונית שעושה את הלא-מצופה.

לא כוח עליון, רציונליות גרידא.

בהערת צד, גם אם אתה לא מסכים עם דבריו של משתתף בפורום (ואני לא מסכים עם 7575), למה ישר לקלל? אתה מאבד כל לגיטימציה לדיון או ויכוח ענייני.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם מותר לשאול'
אם מותר לשאול
05/11/2012 | 15:32
5
304
במה בדיוק אינך מסכים,מה אמרתי לא נכון ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'תקרא'
תקרא
05/11/2012 | 16:49
4
272
"זוג הורים משאיר ילד בן 3 אצל הסבתא ועולים שניהם על כלי מוות"
גם אני ואשתי יוצאים יחד לטיולי מועדון (כמו רבים אחרים פה בפורום) וגם לנו ילדים קטנים
מפה לקחת את זה להפקרות וחוסר אחריות כאילו הם שיחקו ברולטה רוסית

ומה תגיד על אחותי שיוצאת לרכיבת אופניים עם בעלה והילדים כל אחד על אופניו, גם זה מסוכן

הרי בקלות אפשר לקחת את זה לפיצול ההורים בטיסה לחו"ל ועוד ועוד עד שנשב כולנו מפוחדים בבית
אופנועים >>
לצפיה ב-'כמה שעות אחרי ההלוויה ...'
כמה שעות אחרי ההלוויה ...
05/11/2012 | 17:19
289
שואלת אותי בת זוגי אם אנחנו יוצאים עם האופנוע
"כן עניתי" בביטחון
וזאת למרות התחושה הכבדה שליווה אותי שעה שיצאתי
להלוויה של אביקם וליאת
את רוב חיי הבוגרים ביליתי על אופנוע
עשרות אלפי קילומטרים בשנה
ששה ילדים יש לנו בבית והמחשבה שלא נעלה לרכיבות משותפות
אף פעם לא עלתה בחשבון
למה ?? מספיק לקרוא את התשובה של עופר רונן בשביל להבין
אפרופו ההתעסקות עם גדר הביטחון
א. ביטחון אין בה כלל וכלל גם לא לא לנוסעים בקופסאות
ב. גדר ביטחון יצוקת בטון מסוג ניו ג'רסי היא היא שהצילה אותי
בתאונה קשה בה נפצעתי אולם נותרתי חי
רכיבות בטוחות וטובות לכולם
jhozef
אופנועים >>
לצפיה ב-'אדוני'
אדוני
05/11/2012 | 17:24
2
247
כל אחד ודעתו שלו,אם אתה משווה יציאה לטיול אופניים לרכיבה על אופנוע כבד זאת זכותך.

אני רואה בזה חיים על זמן שאול
אופנועים >>
לצפיה ב-'במה בדיוק רכיבה על אופניים בשולי כביש '
במה בדיוק רכיבה על אופניים בשולי כביש
05/11/2012 | 17:37
1
231
בינעירוני יותר בטוחה מרכיבה על אופנוע?
רוכב האופניים יכול להתחמק מרכבים עוברים?
רוכב האופניים לובש ציוד מגן מעבר לטייץ מרופד (כמו קסדה מלאה, כפפות עור, מגפיים..)?
רוכב האופניים עוצר באדום (חלילה מלפגוע לו בקצב. בשבילו הרמזור הוא רק המלצה)?
רוכב האופניים לא מעכב תנועה וחוסם נתיב כשהוא רוכב לצד חברו (מחזה נפוץ)?

אופנועים >>
לצפיה ב-''
06/11/2012 | 19:44
8
לצפיה ב-'האגרסיות בורחות לפעמים'
האגרסיות בורחות לפעמים
05/11/2012 | 16:51
2
101
לצפיה ב-'אתה שייך למחנה השלום, לא?'
אתה שייך למחנה השלום, לא?
06/11/2012 | 19:49
1
63
יפה לראות את מחנה השלום מטיף לשלום ואחווה וגם מקיים את זה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מחנה השלום?'
מחנה השלום?
07/11/2012 | 12:23
47
אני בעד עונש מוות לכל מי שנשפט ליותר מ 10 שנים בכלא
הוצאה להורג של אנסים
חיסול ממוקד של משפחות הפשע ללא משפט

אם כל זה מופיע במצע של מרצ אז כן אני ממחנה השלום
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז אתה לא באמת רצית אופנוע ...'
אז אתה לא באמת רצית אופנוע ...
05/11/2012 | 15:41
24
180
לצפיה ב-'רציתי'
רציתי
05/11/2012 | 16:32
23
348
אבל גם כבדתי את הרצון שלהם. חבר ילדות רצה וקיבל,ולאחר מספר חודשים עבר תאונה קשה עם כמה שברים פתוחים ברגלץ

עם השנים מתבגרים ומבינים במה מדובר,זאת אומרת מי שרוצה להבין.

אני ישראלי שלא חי בארץ כבר שנים,עובד בגרמניה כנהג מונית,ולמרות התשתיות הטובות תאונות אופנועים קשות קורות.

אשתי מטעמי בטיחות לא מוכנה שאני אסע במכונית שהיא לא מרצדס,אופנוע ? יש לי עוד כמה תפקידים בחיים למלא
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה גר בגרמניה ולא רוכב על אופנוע??'
אתה גר בגרמניה ולא רוכב על אופנוע??
05/11/2012 | 16:36
19
315
משוגע! תאמין לי משוגע.

לך תבין אנשים.......
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני רואה אותם'
אני רואה אותם
05/11/2012 | 17:14
17
313
טסים בכבישים המהירים,בחלקים שבהם המהירות אינה מוגבלת,ויש הרבה חלקים כאלה,עוברים בקלות את ה 200 קמ"ש.

ואני רואה גם רואה מסוקים של חברת ADAC שמטיסים אותם לבתי החולים הקרובים
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה אתה מבלבל במוח?'
מה אתה מבלבל במוח?
05/11/2012 | 17:48
16
289
איפה הם טסים על האוטובאן?
רוב האופנועים מדירים גלגליהם מהאוטובאן מרוב פחד שאחד כמוך במרצדס הבטיחותית שלו מרחף על 210 בנתיב השמאלי ועובר נתיבים בלי לאותת יעיף אותם לאלף עזאזל.

האחוז אופנועים שעולים על האוטובאן ביחס לכמות אופנועים בגרמניה היא שולית. וגם כאשר כבר רוכבים על האוטובאן, זה בימני, והרבה יותר לאט משלל הבוואריות שעפות בשמאלי. וגם הן עוברות בקלות את ה200

נכון, כמות התאונות פה מאד גדולה, והלוואי על מדינת ישראל תרבות נהיגה כמו פה (ולא שפה הם טלית שכולה תכלת)
אבל מזה ללהפוך את האופנוענים לחוליגנים חסרי אחריות ופורעי חוק הדרך ארוכה.

אז תעשה טובה....
אופנועים >>
לצפיה ב-'וכן, הכי נוח להתפס לסטיגמא של האופנוען'
וכן, הכי נוח להתפס לסטיגמא של האופנוען
05/11/2012 | 18:07
3
333
הילד הרע, פורק עול,חסר אחריות שהולך נגד המוסכמות החברתיות שאלוהים יודע איזה אנשים מרובעים וממורמרים החליטו שהן, הן הנכונות.
כן, ל90 אחוזים מהאוכלסייה תגיד "אופנוען" וזה מה שיעלה לו בראש.

אז בוא חביבי, אני אספר לך סוד,
האופנוענים, רובם ככולם הם אנשים נורמטיבים, בעלי מקצועות מכובדים, סטודנטים, תלמידים, הורים, מורים, וכל מה שייחשב בעיניך ל"נורמלי"
לא שונים מאף אדם אחר שתפגוש ברחוב,
אבל אופנוענים, בחרו להשקיע קצת יותר במה שעושה להם טוב על הלב, כל אחד וסיבותיו הוא. המשותף לכולם- זה מה שעושה להם טוב!
יותר מסוכן? כן. גם צניחה חופשית מסוכנת.
רוב האופנוענים שאני מכיר, משקיעים את מיטב כספם ע"מ להתמגן לבטח, ללמוד ולעבור קורסים ובכך להקטין את הסיכון ולמזער את הנזק במקרה ש...

אני לא רואה איך רכיבה על אופנוע הופכת בעיניך ובעיני רבים אחרים לחסרת אחריות, ובמה זה שאתה אינך רוכב הופך אותך ליותר אחראי מכל אופנוען אחר או אבא אחר.

אנשים שונים ממך תמיד יהיו, ומה שנורמטיבי בעיניך, לא יהיה נורמטיבי בעינהם ולהפך.
תלמדו לקבל את השוני, ולא כל מה שבחר אחרת מכם הוא "חסר אחריו, חולה נפש,לא נורמלי וכו"

ערב טוב
אופנועים >>
לצפיה ב-' אחלה של תגובה. אבל עזוב אל תבלבל אותו '
אחלה של תגובה. אבל עזוב אל תבלבל אותו
05/11/2012 | 18:26
193
עם עובדות.
אופנועים >>
לצפיה ב-' יפה כתבת'
יפה כתבת
05/11/2012 | 18:30
70
לצפיה ב-'אתה משתמש בהדחקה "חביבי " '
אתה משתמש בהדחקה "חביבי "
06/11/2012 | 10:36
105
אני רוכב 35 שנים . רכבתי על שלל אופנועים מגדול ועד קטן .
אני מדיר את גלגלי , מטיולי הכביש של מועדון האופנועים הישראלי ,כבר לפחות 7 שנים . וזאת למרות שאני חבר מועדון מאז שטוביה ז"ל נבחר בפעם הראשונה (לא בדקתי אבל לפחות 15-20 שנה חלפו מאז ) . וזאת כיוון שאותם נורמטיביים (לא חולק עליך שהם נורמטיביים , אין לי ספק שהם נורמטיביים ) הראו לי בכמה הזדמנויות שהם נוהגים "כקמיקאזות " .
אין לי כוונה להתווכח אם זה נכון או לא , אני ראיתי במו עיניי "ולדידי סובייקטיבית , זו רק הייתה שאלה של זמן עד שטיול כביש של המועדון היה אמור להיגמר רע מאוד " ואין לי כוונה להישמע נביא זעם אני ממש ממש ממש לא נביא זעם אני רק מדיר את רגליי שלי מהטיולי כביש , בטיולים רגועים (של הפרלמנט , בגלל שגורמים עויינים מצטרפים ברגועים של המועדון ) אני משתתף ונהנה .
אופנועים >>
לצפיה ב-'בו לפה מותק שלי'
בו לפה מותק שלי
05/11/2012 | 21:15
11
205
אנשים נוסעים עם הדברים האלה לאן שהם צריכים להגיע.

אמרת לאט

בבקשה

http://www.youtube.com/watch?v=eTVlR7QD8ws
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני כבר כאן'
אני כבר כאן
05/11/2012 | 21:29
10
182
רואה את זה יום יום,

הבחור רכב מהר, לא פחות מהמרצדס הבטיחותית שלך.

אין חוק שאוסר לרכוב מהר על האוטובאן למעט בקטעים המוגבלים, ההבדל היחיד הוא שכאשר אתה תאבד שליטה על המרצדס הבטיחותית שלך רוב הסיכויים שתיקח איתך עוד נהג או שניים לאבדון,
הסיכוי שאופנוען ייפגע במישהו מלבד עצמו קטן בהרבה.
מאד אחראי מצידך...

שיהיה ערב טוב
אופנועים >>
לצפיה ב-'צא מההשוואה של אופנוע לדברים אחרים '
צא מההשוואה של אופנוע לדברים אחרים
07/11/2012 | 07:10
9
67
זה כול כך ברור שאופנוע יותר מסוכן
שאתה לא רואה את זה ומנסה להשוות השוואות מיותרות
מה זה קשור כמה נוסעים ייקח המרצדס וכמה האופנוע במקרה תאונה ומה עם יושבים 2 באופנוע ?
וכול ההשוואות של מצנח וספורט אתגרי לא מועילות לאף אחד מדברים על כלי רכב על הכביש ולא על תעופה
מדברים על הסכנה  לתאונה ואופנוע רגיש לתאונות הרבה יותר ממכונית זה עובדה ואף השוואה לא תעזור לך בזה
טיפה שמן אבן או בור והאופנוע על הכביש
אופנועים >>
לצפיה ב-'אולי לא הבהרתי את עצמי מספיק'
אולי לא הבהרתי את עצמי מספיק
07/11/2012 | 12:55
8
73
אופנוע זה מסוכן. נכון.
אבל יש הרבה דברים מסוכנים,  ואני לא מחפש מה יותר מסוכן. זה לא מעניין.
הנקודה שלי בכל זה שזה שאופנוען בוחר את הסכנה שהיא אחת מיני רבות. לא הופך אותו לאדם לא אחראי כמו שמצטייר מתגובות האוכלוסייה

העולם מסוכן, החיים מסוכנים
אני משתדל לבחור את הסכנות שלי ולמזער את הסיכון.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון אבל'
נכון אבל
07/11/2012 | 17:48
7
36
מה לעשות לנסוע באופנוע בישראל זה ממש סכנה אז זוג שנוסעים על אופנועים מכפילים את הסכנה לצערי
רק היום ראיתי רוכב אופנוע\קטנוע שוכב בכביש בת"א והיה אמבולנס
וזוג שנוסע ביחד על אופנוע אם קורה משהו אז זה קורה לשניהם ולכן מגדיל את הסכנה
וזה ממש קשה לי לכתוב את זה כי כואב לי מה שקרה
אופנועים >>
לצפיה ב-'רלוונטי גם לרכב'
רלוונטי גם לרכב
07/11/2012 | 20:38
6
29
ולנהגי ישראל שחייבים לעקוף מימין את הפקק להידחף ולעצבן את כולם,
שבאופן קבוע לא מצייתים לתמרורים (במיוחד לזכות הקדימה),
אלו שעוקפים אותך לפני רמזור כי הם ממש חייבים להיות ראשונים...
וזה שממש חייב תוך כדי נהיגה לשלוח SMS, להתגלח לקרוא מסמכים ומה לא....

והכי מעצבנים זה אלו שמעולם לא רכבו על אופנוע אבל בגלל שהם מאוד חכמים ואוהבי חינם, צועקים שכל האופנוענים טייסים אבל טסים בעצמם בתוך העיר מעל למהירות המותרת.

זה הולך לשתי הכיוונים...ביקורת היא לגיטימית אבל איננה מתקבלת מהגמל שלא רואה את הדבשת שלו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לאופנוע אין שילדה וכריות אוויר'
לאופנוע אין שילדה וכריות אוויר
07/11/2012 | 21:20
5
30
לכן אופן הפגיעה שונה לגמריי
אופנועים >>
לצפיה ב-'תתפלא, יש שילדה. אין כריות אויר.'
תתפלא, יש שילדה. אין כריות אויר.
07/11/2012 | 21:35
2
28
אבל זה כלום לעומת מעטפת הפח שאין לנו...
אנחנו מגינים על גופנו באמצעים רכים יותר: מעיל, כפפות, מגיני ברכיים ומגפי רכיבה ייעודיים.

אבל שילדה יש לנו.
גם לקטנועים.
אפילו לאופניים...

יש פה בפורומים אימרה שכזאת - לא יודעים, לא כותבים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'התכוונתי לשילדת המעטפת'
התכוונתי לשילדת המעטפת
07/11/2012 | 21:49
1
21
ולצערי גם החליפה והקסדה הכי טובים בעולם לא מגינים כמו אוטו עם שילדת מעטפת וכריות אוויר
אני לא מבין איך לא עשו עד עכשיו מעין כריות אוויר לאופנוע או לחליפה נכון שזה הרבה יותר מסוך ממכונית אבל בטוח שאפשר להמציא משהו יעיל
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש כמה מוצרים בתחום.'
יש כמה מוצרים בתחום.
<< ההודעה הנוכחית
07/11/2012 | 22:02
25
כרית אויר במקרה של אופנוע לא צריכה להיות על האופנוע (כמו ברכב) אלא בחליפת הרוכב (מסיבות ברורות - הרוכב והאופנוע לרוב נפרדים בשלב זה או אחר של תאונה)

ישנם כמה מוצרים שמנסים לייצר כרית אויר שכזאת.
למיטב ידיעתי הם לא 'תפסו' בשוק הרחב (גם בחו"ל)
לא ניסיתי בעצמי אלא רק קראתי כתבות על מוצרים אלו.

אופנועים >>
לצפיה ב-'באמת..?'
באמת..?
07/11/2012 | 21:53
1
23
את אתה חושב שבכביש הישראלי הרכב שלך הוא זה שישמור עלייך בחיים...
מה אגיד לך....הלוואי עליי כזה בטחון כמו שלך יש....
אופנועים >>
לצפיה ב-'הסיכון יורד ככול שהרכב בטיחותי יותר'
הסיכון יורד ככול שהרכב בטיחותי יותר
07/11/2012 | 22:21
27
כמובן שאין 100% הגנה גם במכונית וכליי רכב אחרים
אבל זו עובדה שאופנוע פחות ממגון ממכונית גם אם הרוכב לובש ציוד מגן ברמה ראויה
הלוואי שגם אופנועים יגיעו לרמת בטיחות כמו מכונית אבל רגע זה לא המצב
אופנועים >>
לצפיה ב-'בלי לזלזל בכבודך '
בלי לזלזל בכבודך
06/11/2012 | 10:50
107
אבל נסעת לגרמניה בכדי להיות נהג מונית? שווה לך בכלל?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה רק מסביר במילים אחרות'
אתה רק מסביר במילים אחרות
05/11/2012 | 17:06
1
288
שלא באמת רצית
(עזוב, אתה כנראה לא תבין)
אתה בר-מזל שאשתך מוכנה שתיסע במכונית שהיא מרצדס.
תאר לך שגם לזה היא לא היתה מוכנה?
אופנועים >>
לצפיה ב-''
05/11/2012 | 17:22
20
לצפיה ב-'להיות נהג מונית בגרמניה זה חוסר אחריות ..'
להיות נהג מונית בגרמניה זה חוסר אחריות ..
06/11/2012 | 10:35
124
כלכך הרבה שעות על הכביש ... עם כל המוסלמים שגרים שם ..  הסטטיסטיקה לרעתך !

הכי בטוח לשבת 10 שעות במשרד והגיע לעבודה בתחב"ץ
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני גם כן לא מאמין בכוח עליון'
אני גם כן לא מאמין בכוח עליון
06/11/2012 | 10:47
95
נהפוך הוא, כמו שהסברתי לפקידת סוכנת הביטוח כאשר באתי לחדש את הביטוח שלי שאם היא מן הסתם מאמינה באל הכזבים אז דווקא לה זה יותר קל. שהרי, אם האל "הטוב" רוצה במותו של אדם אז לא יעזור גם אם הוא יהיה בטנק.
אני מאמין גדול בלהיות במקום ובזמן הלא נכונים. מיכוון שאי אפשר לדעת מתי ואיפה זה לא יהיה נכון להיות אז למה ממש לדאוג מזה? הרי אי אפשר לשבת בממ"ד כל החיים בפחד שמה יבואו לשדוד את הסופר שבו עושים קניות בדרך כלל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'צבא זה חובה - אופנוע לא. הדמגגויה לא עבדה.'
צבא זה חובה - אופנוע לא. הדמגגויה לא עבדה.
05/11/2012 | 12:58
111
לצפיה ב-'מסכים עם כל מה שאתה כותב, במיוחד 4'
מסכים עם כל מה שאתה כותב, במיוחד 4
05/11/2012 | 11:35
1
341
למרות שאני לא יודע איך זה יעזור לנו, אני לגמרי מסכים. דווקא אחרי כל תאונה קטלנית של רוכבי אופניים מופיעות להן מספר תגובות הטוענות לחוסר אחריות ואגואיזם. הבעיה היא שככלל לרוכבי אופניים יש תדמית הרבה יותר טובה מרוכבי אופנועים, בעוד שאנחנו נתפשים כבריונים הם נתפשים כמלח הארץ, ולכן יש סלחנות גדולה יותר כלפיהם וכלפי התחביב המסוכן שלהם. כמו כן, כמעט ואין סטטיסטיקות לגבי מספר הרוגים ביחס לכמות הרוכבים, ככה שהרבה יותר קשה לבנות טיעון משכנע נגדם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בהקשר לתאונה החבר שלנו כתב יפה ב-YNET'
בהקשר לתאונה החבר שלנו כתב יפה ב-YNET
05/11/2012 | 11:47
2
522
לצפיה ב-'אכן כתוב יפה'
אכן כתוב יפה
05/11/2012 | 13:04
94
לצפיה ב-' מכאיב כמה המגיבים שם בדיוק הוכיחו...'
מכאיב כמה המגיבים שם בדיוק הוכיחו...
05/11/2012 | 21:02
135
את הטענה שדמם של הרוכבים מותר והגופים הנוגעים בדבר פשוט הצליחו לעשות לנו דה-לגיטימציה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כבר נמחקו משפחות על אספלט... אכן מאנוכיות'
כבר נמחקו משפחות על אספלט... אכן מאנוכיות
05/11/2012 | 14:31
290
אולי נוחיות, אולי פרקטיות, אבל מעט ראיתי פיזור סיכונים של משפחה הנוסעת כולה ברכב אחד.
לפני כמה חודשים משפחה חרדית נמחקה בירידות לטבריה. הנהג לא היה מספיק מיומן עלו שאלות של תחזוקה וכמות נוסעים. לא שאלו מדוע נסעו כולם ביחד?
אם סביר לנסוע יחד לטיול משפחתי, או לטוס יחד ? ולצלול יחד ? ולעשות טרק בהודו יחד אז רק לרכב על אופנוע לא ? הרי  עצם ההמצאות ביחד מגדילה את הסיכוי להיפגע יחד, אז אולי לא ביחד בכדי לא להסתכן. לאן לוקחים את גידור הסיכונים? בינתיים רק לדמגוגיה עליהום כללי ופופוליזם. צצה לה הזדמנות לבחון מי נמצא איתנו כאשר המסכה נופלת לו, כמו המחוקק אלדד, אמנם הטירוף בעיניו מגלה מספיק, אבל עכשיו הוואקום הזה עומד ערום ממש...הנהגה לאומית, בחילה..לי..לנד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הפקת לקחים: עובר לאופנוע כבד'
הפקת לקחים: עובר לאופנוע כבד
05/11/2012 | 16:55
248
מעכשיו אני נוסע באוטו במהירות על חוקית
"טס" נמוך על האופנוע
צונח ממטוס
ובכלל מתפרע......
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
אבל רק לבד.........
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתם מאשימים את הגדר ולא מתחקרים את האירוע'
אתם מאשימים את הגדר ולא מתחקרים את האירוע
05/11/2012 | 17:23
28
281
יש כאן בלי סוף הודעות על אשמת הגדר.

לא ראיתי כאן דיון על איך יתכן שרוכב מנוסה ביום עם מזג אוויר טוב ובכביש מעולה ורחב מאבד את השליטה באופנוע שלו.

לא ראיתי כאן דיון על הסיבה לתאונה - באיזה מהירות הוא רכב בעיקול שהוא יחסית נוח? 180? 220?

יש כאן טענה קבועה שמהירות אינה גורמת לתאונות, אם כן מה הגורם לתאונה הזאת?

יש כאן טענה שהוא היה רוכב טוב - אם כך איך יתכן שאלו התוצאות?
אולי הוא רכב מעל לרמתו?

יש כאן התעלמות מכך ש"טיול כביש" של המועדון (בניגוד לטיולים אחרים) הוא שם קוד להתגרזנות בלתי פוסקת ושיש אנשים שאתה רואה אותם בבוקר בגלילות ועד סוף היום לא תראה אותם שוב.

יש כאן התעלמות מכך שציוד ה"מיגון" לא רלוונטי לרכיבה ספורטיבית בכביש ציבורי. חליפה מעור קנגורו יכולה לעזור נגד החלקה על אספלט אבל לא תעזור נגד רכב שחוסם את נתיבך.

יש כאן התעלמות מכך שרוב הרוכבים עוברים באופן שיטתי את המהירות המותרת כי הם החליטו שלהם מותר.

תמשיכו בתחקירי הסרק והשקר שלכם והתאונה הבאה של רוכב "מעולה" היא רק עניין של זמן.

אופנועים >>
לצפיה ב-'הטיעון שלך לא יותר טוב. אולי האמת איפשהו '
הטיעון שלך לא יותר טוב. אולי האמת איפשהו
05/11/2012 | 17:33
7
236
באמצע?
ראשית, לא מאשימים את הגדר בתאונה אלא בהחמרת תוצאות התאונה. צריך לשים לב להבדל הגדול בין השניים.
שנית, אפשר למות גם מרכיבה על אופניים ב-40 קמ"ש (אל תאמין לי  - בדוק בעיתונים), אז הטיעון על המהירות צריך להילקח בערבון מוגבל.
שלישית, יכול להיות שיהי כשל מכני באופנוע. מספיק איזה "שיהוק" של המנוע בסיבוב כדי לאבד אחיזה ואז גם רוכב גרנד פרי לא יוכל להציל את המצב.
ציוד מיגון כן רלוונטי ברכיבה בכביש ציבורי היות ולא תמיד יש רכב מולך ולא בכל מקום יש גדר בטיחות/הפרדה.
רוכבים רבים עוברים את המהירות המותרת לא כי הם רוצים למות אלא כי הם רוצים לחיות. אתה מוזמן לא לעבור את ה-90 בכביש החוף. נראה אותך שורד למעלה מ-5 ק"מ בלי מספר נסיונות התנקשות מצד רכבים אחרים. חלק מהיציבות והאחיזה של האופנוע נובעת גם מהמהירות (אפקט ג'ירוסקופי מכיר?).
דרך אגב, אתה מוזמן לספור את כמות המכוניות שנוסעות כחוק הן בעיר והן מחוצה לה. נראה אותך מוצא צדיק בסדום. אבל מה לעשות, ו"אופנוען טייס" מצטייר יותר טוב בכותרות החדשות.
אפשר להמשיך ולהעלות ספוקלציות מכאן ועד מחר, אבל הכל יהיה בגדר ניחוש במקרה הטוב. לפחות עד שיפורסמו תוצאות חקירת נסיבות התאונה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא טוען שעניין הגדר בסדר '
אני לא טוען שעניין הגדר בסדר
05/11/2012 | 18:20
6
176
אלא רק שאתם בוחרים להתעלם מהתאונה עצמה.
לא מדובר ברכיבה מעל 90 בכביש החוף אלא ברכיבה במהירויות גבוהות הרבה יותר בכביש פתוח.
אני לא מאמין שהיה כשל מכני אבל כשאתה בסיבוב ונתקל בכתם שמן במהירות 120 או 180 התוצאה שונה לגמרי. ואגב גם הגדר יותר קטלנית ככל שהמהירות עולה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ראשית, לא כולם מתעלמים מגורם התאונה, אבל '
ראשית, לא כולם מתעלמים מגורם התאונה, אבל
05/11/2012 | 18:29
3
180
מנצלים את הארוע הטראגי כדי למנף את האפשרות לשפר את סיכויי השרידות של שאר הרוכבים בדרך.
למה אתה ישר מסיק שמדובר ב"ברכיבה במהירויות גבוהות הרבה יותר בכביש פתוח"? היית שם? יש לך חבר במשטרה שמספר לך דברים שאנחנו לא יודעים?
ולמה אתה לא מאמין שקיימת אפשרות כלשל מכני? חסרים מקרים בהם צמיג התפוצץ, שרשרת נקרעה, ציר לא היה מחוזק כהלכה ועוד אפשרויות? פתאום הפכת גם למומחה במכונאות רכב?
תתפלא, אבל גם ברכיבה ללא סיבוב במהירות 90 קמ"ש אפשר להחליק על כתם שמן. ממש בקלות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון שאפשר להחליק גם המהירויות נמוכות'
נכון שאפשר להחליק גם המהירויות נמוכות
07/11/2012 | 18:45
2
38
אבל עוצמת הפגיעה היא בהתאם למהירות
אופנועים >>
לצפיה ב-'עוצמת הפגיעה היא גם בהתאם למה שפגעת בו'
עוצמת הפגיעה היא גם בהתאם למה שפגעת בו
07/11/2012 | 18:57
1
39
ולא רק המהירות בה היית...

אפשר לבדוק ולהווכח בקלות -
למשל אם תרוץ (5-6 קמ"ש) ותגלוש לתוך גדר 'בטיחות' שכזו...
- תחזור לספר לנו האם לא נגרם לך נזק כלל -
שהרי היית במהירות נמוכה כה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון אז זה גם המהירות וגם במה פוגעים'
נכון אז זה גם המהירות וגם במה פוגעים
07/11/2012 | 19:43
16
לצפיה ב-'זה שאתה לא מאמין לא הופך אותך לצודק.'
זה שאתה לא מאמין לא הופך אותך לצודק.
05/11/2012 | 18:30
1
154
וגם מה ההבדל בין החלקה על כתם שמן בין 120 ל-180 ? אין שום הבדל.
גם ב-120 וגם ב-180 אם תפגוש עצם קשיח בהחלקה שלך סופך עלול להיות מר ועלול להיות שלא. תלוי בנסיבות.

אף אחד לא בוחר להתעלם מהגורם לתאונה רק שבניגוד אליך לא היינו שם (רובנו) באותה השנייה ועל כן אין אנו קופצים להסיק מסקנות מצוצות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש הבדל '
יש הבדל
07/11/2012 | 07:19
37
זה פיזיקה כמה שהמהירות גבוהה יותר עוצמת הפגיעה גבוהה יותר
נכון שב 120 ו 180 תיהיה פגיעה ברמה פאטלית
אבל כן יהיה הבדל בעוצמת הפגיעה
אז להגיד מה זה משנה 120 או 180 זה ממש חוסר אחריות כי זה להגיד דבר לא נכון שחלק מהאנשים יכולים לחשוב שהוא נכון ולסכן את עצמם
כמו כן גם זמן העצירה תלוי במהירות
הנהג השלישי שנפצע בתאונה לא הספיק לעצור
אופנועים >>
לצפיה ב-'הנה אני כותב לך שוב במקום אחרים...אבל לך תקרא'
הנה אני כותב לך שוב במקום אחרים...אבל לך תקרא
05/11/2012 | 17:35
3
230
לאדם בוגר שיסביר לך כדי שתבין:

"גדרות הבטיחות" אינן גורמות תאונה אלא גורמות לפציעות להיות להיות קשות פי כמה...
אופנוען ש"פוגש"  "גדר בטיחות" במהירות חוקית...נגיד 100 קמ"ש בדר"כ לא נשאר אופנוע או לא נשאר בנאדם.

בארץ פזורים מאות ק"מ של גדרות בטיחות במקומות שלא צריך אותן...מקומות שבהן אם אופנוע או רכב מאבדים שליטה הם עפים לשדה ולא פוגשים בעצמים קטלניים.

אופנועים >>
לצפיה ב-'לגבי הכוח העליון:"היאמר מעשה לעושהו לא עשני!?'
לגבי הכוח העליון:"היאמר מעשה לעושהו לא עשני!?
05/11/2012 | 18:04
1
151
בכל דבר ועניין תמיד יש כוח עליון. מצד שני... אלו שלא עשו מספיק בשביל שתהיה גדר בטיחות מתאימה לאופנוענים שמחליקים בכביש בגלל שאיזו מכונית השפיכה על הכביש... גם הם אשמים ב"לא עשני"!!!! להלן המקור: (ישע' כ"ט 15-16)  אגב ... אין ספק בכך שאלוהים הוא לא דתי.. עד שהדתיים לא יחזרו בתשובה לא תבוא הגאולה. מבולבלים...?? יעבור לכם ..!!
אופנועים >>
לצפיה ב-'עד הרגע הזה לא יודע על איזה כלי קרתה התאונה..'
עד הרגע הזה לא יודע על איזה כלי קרתה התאונה..
05/11/2012 | 18:21
142
אפשר להרחיב טיפה את דעתי ?! תודה למבהירים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מסכים בעניין הגדר אבל לא להתעלמות '
אני מסכים בעניין הגדר אבל לא להתעלמות
05/11/2012 | 18:21
135
מהתאונה עצמה
אופנועים >>
לצפיה ב-'מדבריך אפשר להבין שבכל טיול כביש של המועדון,'
מדבריך אפשר להבין שבכל טיול כביש של המועדון,
05/11/2012 | 18:06
12
241
לפחות אחד לא חוזר הביתה
("יש כאן התעלמות מכך ש"טיול כביש" של המועדון (בניגוד לטיולים אחרים) הוא שם קוד להתגרזנות בלתי פוסקת ושיש אנשים שאתה רואה אותם בבוקר בגלילות ועד סוף היום לא תראה אותם שוב")

מאיפה הבאת את זה?
היה עוד מקרה של תאונה קטלנית בטיול כביש של המועדון?

אגב, לאיזה טיולים אחרים אתה מתכוון?
אופנועים >>
לצפיה ב-'מכיר את זה מנסיון אישי'
מכיר את זה מנסיון אישי
05/11/2012 | 18:23
11
233
רגועים, שבילים, פסק זמן, קו"א - לא רוכבים שם מהר.

וגם אתה לא ענית מה לדעתך הסיבה לתאונה.

היו סביבו לפניו ואחריו עשרות רוכבים וכולם שקרנים אין שם גבר אחד שיגיד באיזו מהירות הוא רכב ויספר את האמת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש לך קושי בסיסי בהבנה'
יש לך קושי בסיסי בהבנה
05/11/2012 | 18:34
3
206
הסיבה לתאונה לא באמת קריטית פה, תאונות היו ולצערנו עוד יהיו.
התרעומת, והרצון בשינוי מתרכז בגדרות מסיבה מאד מאד פשוטה.

זה יכול למזער את הנזק!

אדם שעף במהירות חוקית, 90.
ו"מתלבש" על הגדר נחתך.
אם הגדר הייתה יותר מותאמת, התוצאות יכלו להיות "קלות" יותר הסיכוי של אופנוען שעף לשדה פתוח או לגדר מותאמת מול אופנוען שמתלבש על הגדר הוא יותר גבוה לשרוד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'דווקא הסיבה לתאונה היא הדבר הכי קריטי פה'
דווקא הסיבה לתאונה היא הדבר הכי קריטי פה
06/11/2012 | 08:48
2
110
כשרוכב מיומן מגיע לתאונה כזו חייבים לבדוק מה קרה כדי למנוע את התאונה הבאה.

תמיד יהיו תאונות אבל חשוב מאוד ללמוד מטעויות של אחרים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה זה הכי קריטי?'
למה זה הכי קריטי?
07/11/2012 | 16:28
1
38
אם היית יודע למה הוא החליט, זה היה עוזר, אבל זה לא היה מגן עליך אם אתה תחליק יותר אחד בטעות לגדר כזאת. וזה גם בהחלט לא מבטיח שתלמד. מיליוני אנשים החליקו. האם זה אומר שאף אחד אחר לא מחליק למרות שאנחנו יודעים למה זה קרה להם?

כדי שתוכל להגיד לעצמך "לפחות אני יודע למה אביקם החליק" שניה לפני שהגדר תוריד לך איבר או שניים אם חו"ח תחליק? זה מה שיעזור לך?

אם היה את הפלסטיק המגן על הרגליים של הגדר, הם היו נשארים על הכביש לפחות ואולי בחיים, ואולי הבחור הפצוע לא היה כזה פצוע היום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שני דברים שונים ולא קשורים'
שני דברים שונים ולא קשורים
08/11/2012 | 08:10
18
חשוב לדעת מה הסיבה להחלקה כדי שאולי מישהו ילמד משהו ונמנע לפחות החלקה אחת בעתיד והמיגון מתייחס לנקודה מה קורה אחרי שטועים.

כמובן שהתוצאות של חוסר המיגון הן נוראיות והן כואבות שבעתיים כשמבינים שזה מישהו שמכירים ושאתה בקבוצת הסיכון להיפגע גם אבל כשמחליטים על מיגון מחליטים ברמת המאקרו. כשיש X שקלים למיגון משקיעים במקום שיביא למקסימום תוצאות בכלל האוכלוסייה בדיוק כמו שאם יש לך רק 100 ש"ח למיגון אתה תקנה קודם כל קסדה שתגן עליך חלקים מפגיעות ראש ולא אצבעון שיגן עליך באופן מוחלט משפשוף הזרת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם אתה כבר יודע למה אתה מגיב כאן?'
אם אתה כבר יודע למה אתה מגיב כאן?
05/11/2012 | 22:01
146
קל מאוד לבוא ולהיות זה שרוצה להראות את הכתובת על הקיר וקל מאוד לשכוח שאף אחד לא ביקש ממך.
תאמין לי שכל אופנוען מודע לסכנה, מודע לסיכון שהוא לא לוקח וממש לא צריך טוקבקיסטים ש"יצילו" אותו מעצמו.

בפרט מאוד קל להטיף כשאתה מתחבא מאחורי ניק בפורום ואף אחד לא יודע כמה עברות תנועה יש לך ברזומה...(אה נכון, אתה נוהג בפחית - תאונות זה משהו שלא קורה לך וגם לא יכול לקרות לך אתה תמיד בטוח בכביש. אתה בוודאי נוסע במהירות החוקית בכל קטע דרך נתון, מעולם לא עונה לטלפון בזמן נהיגה וחונה כחוק)

בין אם אביקם ז"ל רכב מהר או לא או עשה טעות ברכיבה - כל עוד אינך בוחן תנועה, לא היית שם וראית במו עינייך, אני מבקשת ממך שתנצור את לשונך.
אין לנו עניין בתוכחות והטפות, בכינויי גנאי לאנשים שהיו שם ואין לנו עניין בביטחון שלך שאתה יודע הכל ואין טעם להסביר לך, בזמן שאנחנו מתאבלים על החברים שלנו.

שא ברכה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'היו שם כל כך הרבה רוכבים, למה השקט הזה??'
היו שם כל כך הרבה רוכבים, למה השקט הזה??
06/11/2012 | 11:19
5
117

הם רכבו בטור, חלק מקבוצה לא קטנה של כלים, לא היו בחוד ולא היו במאסף -
אם ככה אני מניח שלא היו חסרים עדים לתאונה, אם ככה, מה השתיקה? מה הלך שם?
אני מבין את הרצון לקדש את ההרוגים, זה קרה גם בתאונות אחרות, אבל אם כל כך חשוב לכולם "ללמוד מהמקרה" אז למה השקט?

ואני באמת יכול לתאר לעצמי שלא בהכרח שהם טסו שם, מספיקה שניה של חוסר תשומת לב או איזה תיקון כיוון חזק מידי כדי להפליק את הרוכבים מהכלי..
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני הייתי שם. אין שום שתיקה.'
אני הייתי שם. אין שום שתיקה.
06/11/2012 | 11:29
4
151
רכבנו בטיול. אני הייתי בין הראשונים. אביקם היה ראשון, המוביל.
היה כביש פתוח נקי עם שדה ראיה ואביקם החליק. אף אחד לא מבין למה.
כולם רכבו בצורה מסודרת ומדורגת ובהתאם לתנאי הכביש.
אף אחד לא מבין מה קרה. פשוט כך.

מחפשים מסקנה? מחפשים ללמוד מהמקרה?
אז הנה המסקנה שלי - לא תמיד יש סיבה. לפעמים זה יכול לקרות במקום הכי לא צפוי. לא בגלל רכב, לא בגלל שמן, לא בגלל מהירות. בגלל שלשבריר שניה כל עשרות הגורמים שמאפשרים לאופנוע לפעול לא היו מסונכרנים.
מסקנה? זה יכול לקרות בכל רגע, בכל מקום ולכל אחד.
או שממשיכים לרכב או שלא. כל אחד עם חשבון הנפש שלו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תמיד יש סיבה. תמיד.'
תמיד יש סיבה. תמיד.
06/11/2012 | 13:14
3
46
לצפיה ב-'אוקיי. מתקנת: לא תמיד יש סיבה שאפשר'
אוקיי. מתקנת: לא תמיד יש סיבה שאפשר
06/11/2012 | 13:18
2
129
לשים עליה את האצבע.
למה 10,000 פעם לא ועכשיו כן?
אופנועים >>
לצפיה ב-'תמיד יש סיבה שאפשר לשים עליה את האצבע.'
תמיד יש סיבה שאפשר לשים עליה את האצבע.
06/11/2012 | 13:45
112
זה כרוך בהכרת התשתית, כלי הרכב, עדויות ראיה ומחקר כמובן.
זה שאנשים עצלנים זה כבר משהו אחר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'האם מדובר בצמיג חדש?'
האם מדובר בצמיג חדש?
07/11/2012 | 14:59
56
אני יודע היה חדש אצלו לא יודע אם חדש מהניילונים
יכול להיות שההחלקה קרתה פשוט בגלל צמיג חדש ששכבת המגן עוד לא ירדה ממנו?
אופנועים >>
לצפיה ב-'היה כתוב שאופנוע עלה לכביש כמה ימים לפני כן '
היה כתוב שאופנוע עלה לכביש כמה ימים לפני כן
06/11/2012 | 07:30
1
187
אז אני מניח שהוא היה בהרצה

ואני מניח שרוכב מיומן כמו אביקם מריץ את האופנוע על פי הספר כלומר סל"ד נמוך. סלד נמוך באופנוע=מהירות נמוכה שזה הרבה הרבה פחות מ-180 או 220 כמו שכתבת
אופנועים >>
לצפיה ב-'האופנוע היה יד שניה עם 4000 ק"מ בערך...'
האופנוע היה יד שניה עם 4000 ק"מ בערך...
06/11/2012 | 13:47
62
לצפיה ב-'חשוב מאוד לתחקר, אבל בלי התלהמות'
חשוב מאוד לתחקר, אבל בלי התלהמות
06/11/2012 | 11:50
118
אני בהחלט יכול להבין ללב הרוכבים שראו במו עיניהם את חבריהם ללא רוח חיים אחרי שפשוט ניגזרו על ידי גדר ההפרדה.
זו חתיכת טראומה, ואני מניח שהם לא במצב של לחפור בנסיבות שהובילו לתאונה.

יחד עם זאת, חשוב מאוד להפיק לקחים, כמו שכולם כאן הפיקו לקחים מהתאונה של טל"ש ז"ל, למרות שברור שהתאונה לא הייתה באשמתו.

לדעתי יש מספר סוגיות שחשוב להתעכב ולדון עליהן, חוץ מנושא גדר ההפרדה, שכאמור כולנו מבינים שתפקידה הוא להגן ולא להפריד בני אדם:

א. מורכב/ת - האם בטיול שסביר שיגיע למהירויות גבוהות, בטיחותי לרכב עם מורכב/ת?
ב. מהירות - אני לא חוקר ת"ד, ואני לא מתיימר לדעת מה היה שם, אבל צירוף של מספר פרטים נסיבתיים, מעלה סברה שהם לא נסעו לאט.
ג. מרווחי בטיחות בתוך הקבוצה.
ד. וכמובן הנושא הטעון של רכיבה משותפת של בני זוג.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אז מה באמת מסוכן יותר ? אופנוע או רכב'
אז מה באמת מסוכן יותר ? אופנוע או רכב
05/11/2012 | 18:19
20
625
על פי הרוחות הנושבות במדינה היום מתברר שאופנוע זה גזר דין כתוב.
הייתי רוצה לצרף לרשימה המכובדת הזו מספר כלים שבהגדרתם וכפי שהראו כמה סרטוני יוטיוב מסוכנים לא פחות ואולי אפילו יותר מאופנוע.
כל רכבי הספורט המגיעים ארצה והמאיצים ל 100 סביב ה 6 שניות ומהירות סופית של 250 קמ"ש ומעלה.
בואו נוסיף את כל המכוניות הסטנדרטיות ששופרו בסדנאות מפה לאוזן ומפיקות למעלה מ 500 כ"ס.
אני אישית מכיר כמה חברה שנהגו ברכבי ספורט שבזמן התאונה הרגו את אלו שישבו לצידם ובמקרה הטוב ריסקו אותם כמו בובת פימו.

קל להאשים אותנו רוכבי הדו"ג בלקיחת סכנות מיותרות בחיים.
לי קל להאשים את אותם בעלי עמדות מפתח על עצימת העיניים שלהם במחדלים בתשתיות.
או שאולי יבואו לשכנע אותי שמי שהזמין פרארי או אותם 30 לערך שנוהגים בפורשה או את אותם מאות אימפרזות/אולושיין/ושאר מקלפות הכבישים שהרכבים שלהם זה רק פוזה חיצונית ומשמשים את האישה לקניות בסופר.
אבל לא שמעתי חבר כנסת אחד יושב במדיה ומטיף כנגד אותם בחורים שמגהצים את הכבישים לא פחות מסוכן ואולי אפילו יותר.
מיותר לציין שבמקרה כזה הם יכולים לקחת איתם את הנוסעים ברכב או את הרכבים שבסביבתם.

אופנועים >>
לצפיה ב-'יותר מסוכן דוגלגלי מארבעה גלגלי. נקודה'
יותר מסוכן דוגלגלי מארבעה גלגלי. נקודה
05/11/2012 | 18:49
2
238
מכיר מקרוב 911 במהירויות ומכיר מקרוב כל מיני דו-אים במהירויות. ללא ספק סיכויי ההישרדות במקרה של 911 הרבה יותר טובים. מה לעשות.. בכל זאת חליפת הפח מגנה קצת יותר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא יכול לפרט יותר מידי'
לא יכול לפרט יותר מידי
06/11/2012 | 07:43
1
169
אבל בוא נגיד שראיתי כמה תאונות קופסא בחיי, למעט 3 שאני מכיר שלא שרדו השאר שיצאו מזה חיים אבל לא שונה מאלו ששרדו תאונות אופנוע.
גם שיהיה לך כרית אויר מכל פינה, להכנס ב 200 במעקה בטיחות לעשות סלטה+בורג לעוף לנתיב הנגדי ולהלכד בתוך הקופסא שהרגליים שלך מרוסקות מתחת להגה...........

אל תכליל את התאונות שלנו כרוכבי דו"ג ביום יום בגלל  טעיות שלנו או טעויות של נהגי הרכבים באותה קטגוריה.

שבא מישהו וצועק שאלו כלי מוות שברמיזה שלו הוא מתכוון ל"טיולי שבת" ששם כביכול אנשים מתגרזנים עד תום אז תוסיף למשוואה זו גם את הפחיות המדהימות האלו שחלקן משאירות שובל צמיג לאופנוע.

בוא תגיד לי מה היה קורה בסרטון זה עם הרכב היה חוטף תקר בצמיג קדמי, מה היה תוצאות ומה היה קורה לנהג הרכב והנוסע שצילם
http://www.youtube.com/watch?v=kqB5Jbed-L8&fea...
ותאמין לי אני לא מתחסד בכלל, רק אומר מי שמכליל שייכניס את כל הקטגוריה הזו בנשימה אחת עם אופנועים
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה לא שאין תאונות של מכוניות'
זה לא שאין תאונות של מכוניות
07/11/2012 | 07:30
65
שזו השוואה דיי מוזרה שחלק עושים כאן שאם יש תאונות קשות במכוניות אז אין הבדל
זה שיש תאונות של מכוניות שנגמרות לא טוב אומר שרמת הבטיחות זהה לאופנוע
באופנוע הסיכוי של האופנוען לפגיעות יותר גבוה אין הרבה מה שייגן עליו ויש לו יותר סיכוי לאבד שליטה בגלל שהוא על 2 גלגלים
זה ברור כשמש
אופנועים >>
לצפיה ב-'ידידי, זאת השוואה לא נכונה'
ידידי, זאת השוואה לא נכונה
05/11/2012 | 19:03
8
248
רכבי ספורט לא פחות בטוחים מרכבים משפחתיים, וכך גם רכבים משופרים.
עדיין, כלובי הגנה, כריות אויר. כל זה אין לאופנוע.
רכב משפחתי היום עושה 180 בלי שום בעיה.

אופנוע, בלית ברירה, לא מסוכן בפני עצמו, אבל ברגע שהרוכב עושה טעות, או שיש גורם אחר למצב, וברגע שהרוכב מנותק מהאופנוע, הוא חשוף לגמרי.
בין אם הוא על קטנוע או אופנוע ספורט או קסטום, הוא חשוף באותה המידה.

ואז התשתית אחראית על חיינו. ואם היא גרועה, כך גם הסיכויים שלנו לשרוד.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
05/11/2012 | 21:16
15
לצפיה ב-'כאחד שמכיר היטב את סצינת הרכבים המשופרים'
כאחד שמכיר היטב את סצינת הרכבים המשופרים
06/11/2012 | 07:30
6
198
אשמח לראיות פורשה אחת בארץ "סטנדרטית" עם כלוב התהפכות
אשמח לראות אימפרזות או שאר ירקות גם בעלות כלוב או כאלו משופרות שטופלו כמו שצריך במערכת בלימה מותאמת.
נכון שיש רכבים שמשופרים גם בבלמים ובמתלים תואמים את השיפורים.

ואני דיברתי על האשמה מצד אותם גאונים, מתי הם יצאו כנגד אותם בעלי רכבים אלו שטסים ב 300 על כביש 6 ?
אותם רכבים הם בבסיס הופכים לכלים רצחניים לא פחות מאופנועים
ואני מכיר נהגים ברכב בעלי קישורים של ה STIG ועדיין
שעשו תאונה פרקו את הרכב ואת עצמם ואת ה 2 שצילמו, והיום נוהגים בעזרת תפוח הגה.

אני "צעקתי" על ההבדלה בין אופנוע לרכב ובעיקר בין הרוכבים נהגים
אם קבעו שאופנועים זה גזר דין מוות, אז באותה רשימה גם הרכבים שציינתי
אופנועים >>
לצפיה ב-'רכב בעל כלוב אינו ראשי לנוע על כבישי הארץ.'
רכב בעל כלוב אינו ראשי לנוע על כבישי הארץ.
06/11/2012 | 08:44
43
לצפיה ב-'אני עדיין לא מבין איך אתה יכול להשוואת ביניהם'
אני עדיין לא מבין איך אתה יכול להשוואת ביניהם
06/11/2012 | 09:39
92
לא משנה איך אתה מסתכל על זה, יותר מוגן מאופנוע.
גם הנהגים שנוסעים 300 קמ"ש, יותר ממוגנים ממך כשאתה רוכב 30 קמ"ש.

ברגע התאונה, אתה מתנתק מהאופנוע. אתה עף, אתה מחליק לשוליים, אתה פגיע לכל דבר שיש מסביב.

ברכב, אם הם יכנסו לסיבוב ב 300 קמ"ש ויכנסו במעקה הבטיחות, הרכב שלהם, אשר בנוי בתור קופסא, ובייחוד ברכבים חדשים אשר תא הנהג משמש כמעיין כלוב ממוגן (וזאת היתה הכוונה שלי), הסיכוי שלהם לצאת מהתאונה עשרות מונים טוב יותר מאשר שלך כשאתה תחליק ב 50 קמ"ש באותו הסיבוב.

אתה לא יכול להגיד שרכב ספורט שיכול לעשות 300 קמ"ש הוא רכב מוות. כשהוא מחליק ב 50 קמ"ש בתוך העיר, הסיכוי שלהם למות הוא נמוך עד אפסי. הסיכוי של רוכב הוא גבוה שהן הוא 100% תלוי במה שיש סביבו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כאחד שמכיר את הסצינה, אתה צריך להכיר כמה '
כאחד שמכיר את הסצינה, אתה צריך להכיר כמה
06/11/2012 | 11:10
106

שיש להן כלוב הגנה..

ובלי קשר, אתה בטח יודע שבכביש ציבורי, כלוב הגנה בעיקר יכול לגרום נזק, הוא מבטל איזורי קריסה ומשנה את תכנון ספיגת האנרגיה של הרכב
(בטח ובטח רכב שלא הגיע בסטנדרט עם כלוב ולא עשו לו שום סימולציות קריסה לפני ואחרי שהתקינו לו כלוב)

ואני גם מסכים עם החבר'ה האחרים פה - איך שלא תהפוך את זה, מוקף בפח (אפילו מינימלי) אתה לעולם מוגן יותר מאשר עם הדו"ג.
נכון, מעל מהירות מסויימת - התרסקות תהיה לא נעימה לכל המעורבים, אבל עד אז, אתה מוגן יותר בכמה סדרי גודל

אופנועים >>
לצפיה ב-'תקראו כולם את השורה האחרונה'
תקראו כולם את השורה האחרונה
06/11/2012 | 15:35
2
84
הם נחשבים ככלי דין מוות כמו אופנועים
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא, הם לא. בהחלט לא כמו אופנועים.'
לא, הם לא. בהחלט לא כמו אופנועים.
06/11/2012 | 16:27
78
ברכב, כל רכב, יש איזושהי הגנה מינימאלית. גם במהירות גבוה.
באופנוע אין כלום.

איפה מישהו שיעלה קישור לסרטון של אותו אחד שאיבד שליטה ונכנס חזיתית במשאית, ויצא מהרכב כאילו לא קרה לו כלום.
ראית את הסרטון? אתה יודע איזה הלם זה לראות אותו בכלל יוצא מהרכב?
מה הסיכוי שלו היה אם זה היה קורה עם אופנוע? מה הסיכוי בכלל שהוא יצא ללא פגע או גם עם פגיעה קלה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'הם לא כמו אופנוע אלא הרבה יותר גרועים'
הם לא כמו אופנוע אלא הרבה יותר גרועים
08/11/2012 | 11:28
10
נכון שהנהג אולי יצא שלם יותר אבל הסיכוי שלו לפגוע באחרים גדול פי כמה.

אין לי בעייה עם אנשים שלוקחים סיכון בשביל ההנאה שלהם (הרי כל אדם עושה את זה בין אם כשהוא מעשן ובין אם כשהוא יורד על איזה סטייק עסיסי ועתיר כולסטרול). הבעייה שלי מתחילה כשמסכנים את האחרים, מפריעים להם או שדורשים מהם כל מיני דרישות כדי שלאותו מסתכן יהיה יותר נוח על חשבון האחרים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
06/11/2012 | 09:23
100
ברוב המקרים מי שמשפר את האימפרזה שלו (אוכלת בוגאטים לארוחת בוקר) זה אותו טיפוס שמסתובב עם פיטבול ללא מחסום וללא רצועה.
אנשים נומרטיביים הם לא.
אנשים שלוקחים אנשים איתם (תרתי משמע) ברכב ולקחים סיכונים על סמך סרטונים שראו בטיוב אלה רוצחים בפוטנציה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אופנוע יותר מסוכן מדו-גלגלי, נקודה'
אופנוע יותר מסוכן מדו-גלגלי, נקודה
06/11/2012 | 12:23
6
204
עובדתית זה נכון.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
06/11/2012 | 15:10
4
21
לצפיה ב-'מה? לא?'
מה? לא?
06/11/2012 | 16:20
3
146
אגב, האם טיסה במעבורת חלל מסוכנת יותר, או פחות מנסיעה במכונית משפחתית?

ומה לגבי טיסה בדאון ללא מנוע?

ומה לגבי צניחה חופשית או קפיצות בסיס?

ומה לגבי שחיה עם כרישים ללא כלוב הגנה?

ומה לגבי קפיצה עם חליפות דאייה מפסגות של צוקים?

האם באמת הן פחות מסוכנות מנסיעה במזדה 3 בזמן פקקים באיילון? הרי עובדתית לא הרבה אנשים נהרגים כתוצאה מטיסה במעבורות חלל, לא?
אופנועים >>
לצפיה ב-'הכל נכון'
הכל נכון
06/11/2012 | 16:30
2
156
אני פשוט תהיתי אם זה בכוונה שכתבת "אופנוע יותר מסוכן מדו גלגלי". עכשיו ברור לי שלא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אהההה... סליחה, שגיאה מטופשת. צודקת.'
אהההה... סליחה, שגיאה מטופשת. צודקת.
06/11/2012 | 16:35
1
59
לצפיה ב-'[לא כדי להציק- באמת תהיתי מה המשמעות ]'
[לא כדי להציק- באמת תהיתי מה המשמעות ]
06/11/2012 | 16:46
43
לצפיה ב-'והסיכוי לצאת בחיים מפגישה עם גדר "ביטחון"...'
והסיכוי לצאת בחיים מפגישה עם גדר "ביטחון"...
07/11/2012 | 01:44
91
נמוך משמעותית באופנוע מאשר ברכב. יש אומרים פי 80!

בואו ולא נעשה מעצמנו צחוק. בואו לפחות נודה במציאות.

ככל שאנו מרחיבים את המעטפת האישית, אנחנו נכנסים עמוק יותר לתחום בו תאונה, אם תקרה, לא תהיה סלחנית.

גילוי נאות: רכבתי ועודי רוכב רכיבה ספורטיבית בכביש הציבורי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אופססס גם נהגי מכוניות נהרגים בגלל גדר בטיחות'
אופססס גם נהגי מכוניות נהרגים בגלל גדר בטיחות
07/11/2012 | 22:24
1
69
לא תקינה
http://tinyurl.com/dyckeyg
בכל מקרה אף אחד לא סופר אותנו, ורק כשמדובר באופנוען כל הנשמות ה"טובות" מתעוררות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תובנות של עד ראיה'
תובנות של עד ראיה
07/11/2012 | 22:35
5
89
כתבתי גם בשירשור השני. אני מעתיק לכאן.

כבר כמעט שבוע שאני מסתובב עם תחושות מאד קשות בבטן.

אני ומשפחתי היינו אחד מהרכבים שנעקפו רגע לפני התאונה. התאונה קרתה מול העיניים שלי ושל משפחתי, ואנחנו הזעקנו את האמבולנס (וגם נתנו עדות טלפונית אחרי).
ככה שכל הדיונים על "אתה לא היית שם" לא רלוונטים. הייתי שם, ראיתי הכל, והתמונות לא מרפות ממני, גם התחושה הקשה לא מרפה ממני.

התלבטתי המון אם בכלל לכתוב משהו, אם יש טעם, ועל איזה אוזניים זה יפול. המתהלמים משני הקצוות הרי לא יקשיבו בין כה וכה.

אני לא רוכב אופנוע. איכשהו החיים גילגלו אותי לכך שגם אני בחרתי בתחביבים מסוכנים לתקופות ארוכות בחיי, בין אם זה טיפוס הרים ובין אם זה רכיבת אופני כביש. כל אחד, יש בו סיכונים משלו.
האמת שדווקא חשבתי על אופנוע בתקופות מסוימות בחיי, אבל מצאתי את הריגושים והסיפוק הזה  במקומות אחרים, ריגושים שאני משוכנע שאתם מכירים.
עכשיו שלא תבינו לא נכון, אין לי ביקורת על הבחירה שלכם באופנועים כדרך חיים, וכגישה לתחבורה. אני מקבל זאת לגמרי.

קודם כל, תבינו שמה שאני כותב הוא כאחד שהוא בעד אופנועים, אני מעריך את התחבורה הדו-גלגלית על היתרונות שבה, אני גם מסכים איתכם בעניין מעקה הבטיחות.
אבל יחד עם זאת הבטן שלי מתהפכת בקרבה כשאני רואה את המינוף שנעשה בעקבות התאונה וגם עושה עוול לדעתי לכם הרוכבים, לאינטרסים שלכם וגם מזיק לזכרון ולהתמודדות עם האובדן הנורא.

קודם כל מדובר בטרגדיה. זאת לא הטרגדיה הראשונה שראיתי בחיי. אבל זאת הטרגדיה הראשונה שחוויתי בתור אבא. אבא לילד בגיל של רום.
וככזאת אני חווה אותה אחרת לגמרי. ליבי נקרע על הילד שנותר ללא הורים, וליבי נותר אילם אל מול האבדן הזה והריקנות שבו.

נסענו לפיקניק עם חברים בנחל השופט. בעלייה לרמפה המסוכנת הזאת (מסוכנת לכל הכלים באשר הם, היא פשוט מסוכנת), פתאום שמענו רעש מנועים אדיר מאחורינו.
במהירות אדירה התחילו לחלוף על פנינו עשרות כלים.

אני מכיר זאת היטב, התחושה המשכרת של קבוצה. האנרגיה הקבוצתית שבה אתה מרגיש מוגן כל-כך, חלק ממשהו גדול יותר, כאילו כל הנחיל הזה הוא בעל חיים משל עצמו.
אבל הנחיל הזה נע במרחב ציבורי, במהירות גבוה מאד, ובמרחקים צפופים מאד.

רוכבים מיומנים, אני מאמין, יודע להגיד ולהביע דעה על השליטה והמרחקים של רוכב אופנוע מיומן. אני לא מבין בזה. אני התבוננתי בזה, ואני מכיר את כוחה המשכר והמשקר של הקבוצה. בזמן שכולם כגוף אחד, זה גם אחד נגד השני, אחד מתדלק את השני, זה משלים זה את זה.

נסענו בנתיב הימני. אני מעריך במהירות של כ 90-100 קמ"ש, הרוב עקפו אותנו משמאל. מהר. כמה מהר ? לא יודע, מהר מאד.
כמה חתכו אותנו משמאל ימינה, על הראי השמאלי של הנהג, וחזרו לתוך הנתיב הימני תוך כדי התעקלות הרמפה המסוכנת הזאת שמאלה. אני לא יודע אם זה היה הם. תוך כמה שניות אחרי הכל היה מהר מאד. ראינו את החלקים, העשן, הגופה..

האופנועים בלמו, גם אנחנו, האטנו, נסענו לאט, מנסים להבין מה אנחנו רואים, לא קולטים. אשתי התעשתה ראשונה ואמרה לי להתקשר 101, שזה בדיוק מה עשיתי. הם אמרו שהם מוציאים מייד ניידות ואמבולנסים, ולקחו ממני פרטים.

הילד שלנו התחיל להתסכל. כבר הרבה אנשים נעצרו, הרבה ניגשו, החלטנו להמשיך, לא היה טעם לקהל, ולא רצינו שהילד יעמוד מול כל הדבר הזה ולא נדע מה לעשות. היינו בשוק.
לא הצלחנו להמשיך את היום. למעשה כבר כמה ימים שזה חוזר ומציף אותי.

אני קורא את המתלהמים משני הקצוות ולא מצליח להבין, לא את אלה ולא את אלה.

אני מסכים עם ביקורת שנכתבה כאן, יכול להיות שהמעקה הרג אותם, אני לא מסיר את זה. אבל התאונה לא נגרמה בגלל מעקה אלא החמירה את התוצאות שלו (אולי).
יכול להיות מאד שאתם צודקים.

יחד עם זאת, יש טרגדיה.
בחרתם בחירה של תחביב/אהבה/תשוקה/אובססיה/עניין עם סיכון. אתם מכירים את הסיכונים.
גם אני בחרתי בכאלה. את הסיכון הזה רובנו מדחיקים, הוא מתדלק אותנו, אבל אנחנו לא אוהבים לפגוש את הצד השני של התוצאות שלו.

בצד אחד ריגוש/הנאה/התעלות, בצד השני יכול להיות פציעה ובמקרה הקשה אבדן וטרגדיה. בשבת ראיתם את הצד השני. אתם כבר מכירים אותו, זאת לא פעם ראשונה.

אבל במקום להתמודד עם האבדן, עם האסון, עם הטרגדיה הנוראית והכואבת הזאת,ההתמודדות עם הכאב יוצאת כחיצי אשמה על התשתיות, על נהגי הקופסאות (להלן אני), ועל כל מי שמעז להתייחס לעניין.
פגשתם את הצד השני של הסיכון שבחרתם בו, זה סיכון וחייבים לקבל אותו, ואסור להתעלם מהאחריות האישית. גם להרוגים הייתה אחריות אישית, ולצערנו הם פרעו אותה. זה לא רק באופנועים. מי שלוקח סיכון, יש לו גם אחריות כלפי אותה בחירה.

כרוכב אופני כביש למשל, ניהלנו (ועדיין מנהלים) מאבקים על תשתיות לאופניים, אבל זה שהתשתיות לא משתפרות או משתפרות לאט, לא לוקח ממני את האחריות האישית שלי לדעת שאני רוכב על תשתית לקויה בנתיים . להתייחס לזה, לדעת שזה יותר מסוכן. זה באחריותי. זה לא אומר שאני צריך לקבל את התשתיות הלקויות כמובן מאליו, או לא להאבק בזה, אבל זה כן אומר שבהנתן תשתית לקויה, האחריות היותר כבדה היא עלי. אם קורה לי משהו, זה לא רק כי התשתית לקויה, זה גם בחירה שלי לקחת סיכון על תשתית לקויה. אף אחד לא ביקש להרים ידיים למוסדות (אולי המתלהמים מהצד השני)

והאחריות הייתה עד לפני כמה שנים רק כלפי עצמי. עכשיו היא כבר לא רק כלפי עצמי.
וכשהאחריות הזאת נפרעת בגלל הסיכון, היא כואבת, כואבת מאד. אבל חיצי אשמה לא יעלימו את עניין האחריות האישית. ואין צורך לגונן.
זה לא עניין של אשמה. זה לא של נכון או לא נכון. זה עניין של בחירה, סיכון  והמחיר שלהם.

יכול להיות שנעשו בחירות לא טובות, הערכת סיכונים לא נכונה. יש המון תסריטי What if.
אבל הם לא משנים, האחריות האישית על הבחירה, הבחירה בסיכון. הסיכון המודע הוא העניין, והמחירים שבבחירה.

הסיפור הוא בסופו של דבר טרגדיה, טרגדיה נוראית, טרגדיה של בחירה, בחירה בסיכון.

תכאבו את הכאב, תתאבלו את האבל, זה מה שמגיע לאלה שעשו בחירות, בחירות שיש בהן דברים שראויים להערכה והערצה, ולעיתים גם יש בהן טרגדיות.
צריך לקבל את העובדה שיש בהן את שתיהן, ולא לחפש כל הזמן אשמים מבחוץ.

מקווה שדברי מתקבלים בהבנה, כי אני כואב את הכאב הזה יום יום, בכל תא בגוף שלי כאילו זה היה בשר מבשרי.

אופנועים >>
לצפיה ב-''
07/11/2012 | 22:57
1
60
לאחר כל תגובות הנאצה שהיו פה בימים האחרונים, אני חושב שהיטבת לתאר את התחושות.
אני יכול להגיד שאני מעריך את התגובה שלך מאחר ואין בה ולו שמץ של זלזול ושנאה של "אתם האופנוענים"

מאחל לך הרבה טוב.
אופנועים >>
לצפיה ב-' תודה על עוד נקודת מבט'
תודה על עוד נקודת מבט
08/11/2012 | 09:39
36
ללא התלהמות
ללא שנאה
ללא האשמות וניחושים מיותרים

אופנועים >>
לצפיה ב-'תודה על עדותך ממקור ראשון ועלהכתיבה עמוק מהלב'
תודה על עדותך ממקור ראשון ועלהכתיבה עמוק מהלב
08/11/2012 | 12:59
21
העדות שלך חיזקה אצלי את התחושה שהמוות המיותר והעצוב של 2 בני הזוג הוא בגלל הגורם האנושי.
אפשר לקרוא לזה בשם הגנאי "התגרזנות" ואפשר בשם המתייפייף הגורם האנושי.
במקרי קטל עצובים של אופנוענים אנחנו אוהבים שיש נהג פחית בזירה. כזה שנהג בחוסר תשומת לב פושעת. שאפשר להאשימו, ולהתלהם כלפיו על שהוא, בהתנהגותו, "רצח" את הרוכב.
כאמור הפעם התהליך הזה לא באמת, קשור לאיש זולת הרוכב.

הייטיב מכולנו לתאר זאת הבן של אביקם וליאת כשאמר את המשפט הבא בלווייה: "אבא האופנוע שכל כך אהבת, לקח אותך ממני"

מישהו העלה כאן קישור לתוכנית ערב חדש עם דן מרגלית, גידי פרדר, וגם חה"כ פרופ' אריה אלדד. אני חושב שכולנו כאן, יכולים, כל אחד לשבת עם עצמו ולחשוב על מה שאמר חבר הכנסת. הדברים אמיתיים ונובעים מהכאב העמוק שלו.
למי שלא הבין מה אמר חה"כ, הוא לא נגד רכיבה לעבודה אלא נגד רכיבה מסוכנת מתגרזנת כשיש בבית ילדים שממתינים. כשקוראים את מה שרשם כרמלים123 וקוראים על אביקם, כמה שהיה מומחה לרכיבה, האם יש למישהו כאן ספק, שאביקם היה יכול לרכב בסיבוב הזה בצורה בטוחה יותר, ליטול פחות סיכון, גם להנות וגם להשיב אותו ואת אשתו אל חיק ילדיהם שלמים ובריאים.
לא רק מותם המיותר היה נמנע אלא היתמות של 2 הילדים הייתה נמנעת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'היות והעדות שלך כל כך חשובה הייתי מבקש ממך'
היות והעדות שלך כל כך חשובה הייתי מבקש ממך
08/11/2012 | 13:19
1
23
לפתוח שרשור חדש ולהעתיק את מה שרשמת כאן לשרשור הזה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
08/11/2012 | 13:50
21
תודה כל התגובה.

תראה, אין לי אג׳נדה. פתחתי את ההודעה כי זה ישב לי איפשהו בין הלב לבטן.

אני לא רוצה שיווצר רושם שבאתי להטיף.

אתה יכול לפתוח הודעה חדשה , לעשות copy/paste ולקשר להודעה הזאת כמקור.
אופנועים >>
לצפיה ב-'גדר אולי לא צצה ססתם ככה יש מאין אבל כיכר...'
גדר אולי לא צצה ססתם ככה יש מאין אבל כיכר...
08/11/2012 | 11:29
23

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ