בקשר לתאונה, כמה תובנות (רבים לא יסכימו, אבל

• פותח הנושא bulb
  • פורסם בתאריך

bulb

New member
בקשר לתאונה, כמה תובנות (רבים לא יסכימו, אבל

זה לא חדש).
ראשית, מצטער על פתיחת הודעה חדשה ואם המנהלים ימצאו לנכון לשרשרה להודעה אחרת אז בסדר וכו' וכו'.

לענין:
1. תקראו לזה כשל תקשורתי, בעיית הסברה או כל שם אחר, אבל בתור צופה מהצד, התמונה המצטיירת היא שהרוכבים אומרים כי גדר הבטיחות אשמה בתאונה.
יש לעשות הפרדה בין הגורם לתאונה לבין תוצאות התאונה. גדר הבטיחות לא אשמה בתאונה (אלא אם היא צצה לה באורח פלא באמצע הכביש). היא כן יכולה לגרום להחמרת תוצאות התאונה.
איפשהו בדרך, המסר הלך לאיבוד. עובדה שכמעט כל אדם איתו מדברים חושב כי הרוכבים מאשימים את הגדר בתאונה.
2. כן, אופנועים זה מסוכן. לא צריך להיתמם או להיות צבועים. ולדעתי אכן יש בזה מן האנוכיות כשזוג הורים יוצא לרכיבה משותפת (ולהגיד שגם מכוניות מסוכנות, יהיה סתם דמגוגיה), גם אם מדובר בטיול מועדון רגוע (ועל ה"רגוע" נדבר בסעיף הבא).
3. אין דבר כזה רכיבה מנהלתית על אופנוע. בנסיעה לעבודה הייתי מרגיש פחות בטוח מרכיבה ספורטיבית בשבת בבוקר. הנהגים מסביב עסוקים בכל מיני דברים שלא קשורים לנהיגה (אין צורך לפרט), הצפיפות על הכביש גדולה יותר ואנשים יותר ממהרים ועצבניים.
אני מכיר רוכב שכל הזמן היה לובש מעיל עור, גם ברכיבה הקצרה ביותר. לפני מספר שנים החליט לקפוץ לחוף בשישי בצהריים. היה יום חם והוא וויתר על המעיל. כמובן שהוא דפק החלקה מרשימה שהורידה ממנו כמה גרמים טובים של עור מהידיים. גם טיול מועדון כיפי (למי שאוהב את זה) לא מחסן אותך אוטומטית מתאונות. תחושת הבטחון המזויף של "הנה, אנחנו קבוצת רוכבים מבוגרים ומנוסים בקבוצה גדולה ואיטית" גורמת להורדת הדריכות, בנוסף לצורך להיות מתואם עם רוכבים אחרים על כלים שונים וברמות רכיבה שונות.
4. כל הטוענים כי אסור לרכב על אופנועים בכביש והורים בפרט, מוזמנים להפנות את מרצם לרוכבי האופניים. הם יותר איטיים מהתנועה, פחות ממוגנים, פחות קשובים לנעשה מסביב (אוזניות, מרוכזים בנשימות או מה שזה לא יהיה) והכביש הוא לא מסלול אימונים. משום מה, לא התקלתי בהתייחסות לנושא בפורומים ובתקשורת.

sv4ever

New member
בקשר לסעיף 2

מסתבר שאפשר למות גם בטנק.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3001103,00.html

אפשר למות גם שגיפ מתהפך
http://www.hnn.co.il/rss_news_article92148.html

ולכל היפי נפש שאומרים שההורים היו חסרי אחריות בכך שרכבו על אופנוע וכתוצאה מכך הילד נשאר ייתום אז מה יאמרו על התאונה כאן בלינק?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4057571,00.html

בקיצור, בחיים האלה שני דברים מובטחים במאה אחוז. מוות ומיסים. חוץ מזה שוב דבר לא בטוח.

7575

New member
אוי אלוהים

מעניין שרוכבי אופנוע לרוב מאמנים בגורלות ובכוח עליון."אם צריך לקרות יקרה גם על ארבע" הכחשה עצמית מטורפת.

זוג הורים משאיר ילד בן 3 אצל הסבתא ועולים שניהם על כלי מוות.הסבתא לא הייתה צריכה להסכים לזה.

איך אמרו לי הורי כשרציתי אופנוע " תקנה, אבל לא כל עוד אתה גר אצלנו בבית" זה היו ההורים של פעם.

אין גיבורים על הכלי,נהג המרוצים מיכאל שומכר עבר תאונת אופנוע שממנה לא שב להיות כשהיה.

תרכבו תהנו אבל בבקשה,תתדאגו שהצרות שלאחר התאונה לא ייפלו על אנשים אחרים כמו במקרה המצער הזה

Super Max

New member
אין כאן עניין של כוח עליון

אסור לעצום עיניים - מי שרוכב על דו"ג מסתכן הרבה יותר מאשר אם יעשה את אותו המסלול במכונית, גם אם הוא נוהג מושלם 100% מהזמן - אין אחד, גם לא ולנטינו רוסי, שנוהג מושלם 100% מהזמן. ביתרת הזמן שבה אנחנו לא נוהגים מושלם, אנחנו מועדים יותר לפורענות, ובמקרה של רוכבי דו"ג, גם 100% שלמות בנהיגה לא תבטיח אותנו מפני אותו נהג מכונית שעושה את הלא-מצופה.

לא כוח עליון, רציונליות גרידא.

בהערת צד, גם אם אתה לא מסכים עם דבריו של משתתף בפורום (ואני לא מסכים עם 7575), למה ישר לקלל? אתה מאבד כל לגיטימציה לדיון או ויכוח ענייני.

7575

New member
אם מותר לשאול

במה בדיוק אינך מסכים,מה אמרתי לא נכון ?

תקרא

"זוג הורים משאיר ילד בן 3 אצל הסבתא ועולים שניהם על כלי מוות"
גם אני ואשתי יוצאים יחד לטיולי מועדון (כמו רבים אחרים פה בפורום) וגם לנו ילדים קטנים
מפה לקחת את זה להפקרות וחוסר אחריות כאילו הם שיחקו ברולטה רוסית

ומה תגיד על אחותי שיוצאת לרכיבת אופניים עם בעלה והילדים כל אחד על אופניו, גם זה מסוכן

הרי בקלות אפשר לקחת את זה לפיצול ההורים בטיסה לחו"ל ועוד ועוד עד שנשב כולנו מפוחדים בבית

jhozef

New member
כמה שעות אחרי ההלוויה ...

שואלת אותי בת זוגי אם אנחנו יוצאים עם האופנוע
"כן עניתי" בביטחון
וזאת למרות התחושה הכבדה שליווה אותי שעה שיצאתי
להלוויה של אביקם וליאת
את רוב חיי הבוגרים ביליתי על אופנוע
עשרות אלפי קילומטרים בשנה
ששה ילדים יש לנו בבית והמחשבה שלא נעלה לרכיבות משותפות
אף פעם לא עלתה בחשבון
למה ?? מספיק לקרוא את התשובה של עופר רונן בשביל להבין
אפרופו ההתעסקות עם גדר הביטחון
א. ביטחון אין בה כלל וכלל גם לא לא לנוסעים בקופסאות
ב. גדר ביטחון יצוקת בטון מסוג ניו ג'רסי היא היא שהצילה אותי
בתאונה קשה בה נפצעתי אולם נותרתי חי
רכיבות בטוחות וטובות לכולם
jhozef

7575

New member
אדוני

כל אחד ודעתו שלו,אם אתה משווה יציאה לטיול אופניים לרכיבה על אופנוע כבד זאת זכותך.

אני רואה בזה חיים על זמן שאול

bulb

New member
במה בדיוק רכיבה על אופניים בשולי כביש

בינעירוני יותר בטוחה מרכיבה על אופנוע?
רוכב האופניים יכול להתחמק מרכבים עוברים?
רוכב האופניים לובש ציוד מגן מעבר לטייץ מרופד (כמו קסדה מלאה, כפפות עור, מגפיים..)?
רוכב האופניים עוצר באדום (חלילה מלפגוע לו בקצב. בשבילו הרמזור הוא רק המלצה)?
רוכב האופניים לא מעכב תנועה וחוסם נתיב כשהוא רוכב לצד חברו (מחזה נפוץ)?

lazybones

New member

lazybones

New member
אתה שייך למחנה השלום, לא?

יפה לראות את מחנה השלום מטיף לשלום ואחווה וגם מקיים את זה.

מחנה השלום?

אני בעד עונש מוות לכל מי שנשפט ליותר מ 10 שנים בכלא
הוצאה להורג של אנסים
חיסול ממוקד של משפחות הפשע ללא משפט

אם כל זה מופיע במצע של מרצ אז כן אני ממחנה השלום

7575

New member
רציתי

אבל גם כבדתי את הרצון שלהם. חבר ילדות רצה וקיבל,ולאחר מספר חודשים עבר תאונה קשה עם כמה שברים פתוחים ברגלץ

עם השנים מתבגרים ומבינים במה מדובר,זאת אומרת מי שרוצה להבין.

אני ישראלי שלא חי בארץ כבר שנים,עובד בגרמניה כנהג מונית,ולמרות התשתיות הטובות תאונות אופנועים קשות קורות.

אשתי מטעמי בטיחות לא מוכנה שאני אסע במכונית שהיא לא מרצדס,אופנוע ? יש לי עוד כמה תפקידים בחיים למלא

gamgam

New member
אתה גר בגרמניה ולא רוכב על אופנוע??

משוגע! תאמין לי משוגע.

לך תבין אנשים.......

7575

New member
אני רואה אותם

טסים בכבישים המהירים,בחלקים שבהם המהירות אינה מוגבלת,ויש הרבה חלקים כאלה,עוברים בקלות את ה 200 קמ"ש.

ואני רואה גם רואה מסוקים של חברת ADAC שמטיסים אותם לבתי החולים הקרובים

tzuriFZ6

New member
מה אתה מבלבל במוח?

איפה הם טסים על האוטובאן?
רוב האופנועים מדירים גלגליהם מהאוטובאן מרוב פחד שאחד כמוך במרצדס הבטיחותית שלו מרחף על 210 בנתיב השמאלי ועובר נתיבים בלי לאותת יעיף אותם לאלף עזאזל.

האחוז אופנועים שעולים על האוטובאן ביחס לכמות אופנועים בגרמניה היא שולית. וגם כאשר כבר רוכבים על האוטובאן, זה בימני, והרבה יותר לאט משלל הבוואריות שעפות בשמאלי. וגם הן עוברות בקלות את ה200

נכון, כמות התאונות פה מאד גדולה, והלוואי על מדינת ישראל תרבות נהיגה כמו פה (ולא שפה הם טלית שכולה תכלת)
אבל מזה ללהפוך את האופנוענים לחוליגנים חסרי אחריות ופורעי חוק הדרך ארוכה.

אז תעשה טובה....

tzuriFZ6

New member
וכן, הכי נוח להתפס לסטיגמא של האופנוען

הילד הרע, פורק עול,חסר אחריות שהולך נגד המוסכמות החברתיות שאלוהים יודע איזה אנשים מרובעים וממורמרים החליטו שהן, הן הנכונות.
כן, ל90 אחוזים מהאוכלסייה תגיד "אופנוען" וזה מה שיעלה לו בראש.

אז בוא חביבי, אני אספר לך סוד,
האופנוענים, רובם ככולם הם אנשים נורמטיבים, בעלי מקצועות מכובדים, סטודנטים, תלמידים, הורים, מורים, וכל מה שייחשב בעיניך ל"נורמלי"
לא שונים מאף אדם אחר שתפגוש ברחוב,
אבל אופנוענים, בחרו להשקיע קצת יותר במה שעושה להם טוב על הלב, כל אחד וסיבותיו הוא. המשותף לכולם- זה מה שעושה להם טוב!
יותר מסוכן? כן. גם צניחה חופשית מסוכנת.
רוב האופנוענים שאני מכיר, משקיעים את מיטב כספם ע"מ להתמגן לבטח, ללמוד ולעבור קורסים ובכך להקטין את הסיכון ולמזער את הנזק במקרה ש...

אני לא רואה איך רכיבה על אופנוע הופכת בעיניך ובעיני רבים אחרים לחסרת אחריות, ובמה זה שאתה אינך רוכב הופך אותך ליותר אחראי מכל אופנוען אחר או אבא אחר.

אנשים שונים ממך תמיד יהיו, ומה שנורמטיבי בעיניך, לא יהיה נורמטיבי בעינהם ולהפך.
תלמדו לקבל את השוני, ולא כל מה שבחר אחרת מכם הוא "חסר אחריו, חולה נפש,לא נורמלי וכו"

ערב טוב

למעלה