לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2940229,402 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'שיחה מקוממת ב-103FM על התאונה.. '
שיחה מקוממת ב-103FM על התאונה..
04/11/2012 | 17:15
70
989
בתוכנית של עמנואל רוזן ובן כספית, והמרואין שכביכול אמור ליצג אותנו, היה גרוע במיוחד..

עוד מעט אעלה את הלינק של השיחה, כשיעלה באתר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הקטעים מהתוכנית'
הקטעים מהתוכנית
04/11/2012 | 17:42
64
580
כאן עמנואל רוזן בתור "השוטר הרע" (דקה 1:40) - עמנואל.

כאן "האופנוען יוסי אלוני", שלא ברור מי החליט שהוא נציג האופנוענים (מעבר לזה שהוא פשוט עובד עם בן כספית במעריב) - האופנוען יוסי אלוני.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יוסי אלוני? סליחה, פשוט ביזיון.'
יוסי אלוני? סליחה, פשוט ביזיון.
04/11/2012 | 17:52
60
553
לא יודע אם אני מכיר אותך, אבל סליחה, היה עדיף שתשתוק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואגב ביזיון, מה עם ח"כ אריה אלדד?'
ואגב ביזיון, מה עם ח"כ אריה אלדד?
04/11/2012 | 17:53
57
508
תקראו, ואחרי שתקיאו תטרחו להגיב:

"האם ליאת ואביקם גור שנהרגו בתאונת אופנוע בשבת בבקר לא חשבו אפילו לרגע אחד על הילד בן השלוש שהשאירו בבית? אני בטוח שלדהור על אופנוע זה כיף אדיר. אבל מאין נובעת ההפקרות הזאת ? איזו אנוכיות מוחלטת מאפשרת להתעלם מהאחריות הרובצת על אדם בוגר שהוליד ילדים , ומעדיף את התענוג שלו על גורל ילדיו? מה זה? איזה מין בני אדם אלה?"

https://www.facebook.com/arieheldad/posts/55047450...
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא הצלחתי למצוא איפה מגיבים שם'
לא הצלחתי למצוא איפה מגיבים שם
04/11/2012 | 18:05
2
171
לצפיה ב-'גם אני לא .. אבל אצלי זה מהעצבים . '
גם אני לא .. אבל אצלי זה מהעצבים .
04/11/2012 | 19:56
95
לצפיה ב-'יש לו עמוד ציבורי ויש לו עמוד פרטי'
יש לו עמוד ציבורי ויש לו עמוד פרטי
04/11/2012 | 20:17
207
בפרטי היכן שעלה הפוסט רק חברים שלו יכולים להגיב לפוסטים שלו.
כנסי לדף הציבורי שלו ושם תוכלי להגיב.

תפציצו את החוצפן.
אופנועים >>
לצפיה ב-' קראת את הטוקבקים היום ברשת ? כמה שנאה ובורות'
קראת את הטוקבקים היום ברשת ? כמה שנאה ובורות
04/11/2012 | 18:10
1
319
לקרוא ולא להאמין.

הקופסאות לא מבינות, אם לא אנחנו הם לא זוחלים כל בוקר בפקקים, הם עומדים !

חיבים לעשות משהו בנושא, להעלות את המודעות לדו גלגלי ומהר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בדרך כלל אני קורא ולא מגיב'
בדרך כלל אני קורא ולא מגיב
05/11/2012 | 10:17
50
אבל הפעם הגזימו....
הסטריאוטיפ שנוצר פשוט מוגזם!
אופנוענים נתפשים כיצורים ילדותיים, פראיים וכו'
תאונה עם "אופנוען"(=אופנוען/קטנוען/כיו"ב) - הוא השתולל ונסע במהירות....
כנהג וכרוכב אני רואה דברים שכנהג בלבד לא ראיתי.
לדעתי הבעיה היא בתפיסה של כלל הציבור (=האופנוען כיצור משתולל) ורק שינוי התפיסה יביאו לפתרון לשאר הבעיות:
ביטוחים, תשתיותכבישים, מיסים על מוצרי בטיחות ועוד.
מה שח"כ אלדד פרסם רק חיזק את טענותי.
לשיקול-דעתם של כלל חברי הפורום הנכבדים

רק רכיבות טובות, צמי
אופנועים >>
לצפיה ב-'מעניין כי הציבור אותו הוא מייצג כביכול עושה '
מעניין כי הציבור אותו הוא מייצג כביכול עושה
04/11/2012 | 18:14
18
398
את אותה הדבר שהוא מגדל ילדים בהתנחלויות
אופנועים >>
לצפיה ב-'בדיוק קראתי בפייסבורק את התגובה הזאת '
בדיוק קראתי בפייסבורק את התגובה הזאת
04/11/2012 | 18:17
16
417
זה לא שלי במקור אבל ראוי לשיתוף:
האם הוריה של שלהבת פס שנהרגה מירי צלף פלשתינאי לא חשבו עליה אפילו לרגע אחד? אני בטוח שלדחוף אצבע לעין של האוכלוסיה הפלשתינאית מסביבך זה כיף אדיר, וכיף עוד יותר אדיר זה לקום בשבת בבוקר ולהשמיד להם מטע של זיתים, אבל מאין נובעת האנוכיות הזו? איזו אנוכיות מוחלטת ותאוות שליטה בעם אחר מאפשרת לו להתעלם מהאחריות הרובצת עליו משעה שהוליד ילדים ומעדיף את התענוג הפאשיסטו-קולוניאליסטי שלו על גורל ילדיו? איזה מין בני אדם הם אלה?"

אופנועים >>
לצפיה ב-'פייסבוק כמובן '
פייסבוק כמובן
04/11/2012 | 18:18
101
לצפיה ב-'אז ככה זה נראה מחו"ל ? '
אז ככה זה נראה מחו"ל ?
04/11/2012 | 19:54
8
289
ההשוואה שלך מזעזעת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה אתה קופץ ? זה לא הוא .. '
למה אתה קופץ ? זה לא הוא ..
04/11/2012 | 19:58
246
הוא ציטט תגובה של מישהו שהגיב לאריה אלדד  (ראה לינק מעט למעלה) .
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מזעזע בכלל '
לא מזעזע בכלל
04/11/2012 | 19:59
5
272
זאת השוואה צינית שמראה את האבסורד בדבריו, ומכוון שההתנחליות קרובות לליבו אולי זה יכנס לו לראש
אופנועים >>
לצפיה ב-''
04/11/2012 | 20:43
9
לצפיה ב-'חבל שאתה לא קולט כמה הדברים האלה רחוקים'
חבל שאתה לא קולט כמה הדברים האלה רחוקים
04/11/2012 | 23:23
3
138

להלעיג ככה רצח של ילדים "בשביל להכניס" לאיזה ח"כ?
לא משנה כמה אתה לא מסכים איתו, ברגע שאתה משחק באותו המשחק אתה נהיה בדיוק כמוהו
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא חושב שהוא לאג לרצח ילדים'
אני לא חושב שהוא לאג לרצח ילדים
05/11/2012 | 06:57
1
101
אז אל תכניס פה דברים שאינם קשורים.
הוא רק הראה את האירוניה בדו-פרצופיות של הח"כ.

ובכלל, למה ההשוואה לא נכונה?
האם לדעתך זה מוסרים שהורים יקחו ילדים קטנים לאיזור שמותקף או יש בו פיגועים או נסיונות כל הזמן, רק בשם אידיאולוגיה?
הרי הילד לא מבין בזה, לא יודע מה האידיאולוגיה הזאת אומרת בכלל. אבל ההורים שלו יודעים טוב מאוד שהם נמצאים במקום מסוכן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לעג*'
לעג*
05/11/2012 | 06:57
15
לצפיה ב-'דם הרוכבים זהה לדם המתנחלים!'
דם הרוכבים זהה לדם המתנחלים!
05/11/2012 | 08:43
86
אין שום מרחק.
ההשוואה מדגימה בצורה מעולה איך ציבור מסויים רואה ציבור אחר, השמאלנים רואים את המתנחלים כהורים לא אחראיים כאשר הם מגדלים את ילדיהם באיזור מסוכן ונהגי הפחיות רואים את האופנוענים כהורים לא אחראיים מכוון שאופנוע זה "כלי מוות", אין כאן הזנייה או לעג או כל דבר אחר ההשוואה הייתה יכולה להיות גם עם מגזרים אחרים אבל מכוון שהח"כ קרוב לאותה אוכלוסיה אז יותר הגיוני להשתמש בה כדי להמחיש לו את הנקודה.

אותו כותה שכתב בפייסבוק את ההודעה אולי היה קצת  אגרסיבי (אפשר היה לכתוב את אותו מסר בצורה אחרת )אבל אפשר להבין אותו לנוכח השטויות שאותו ח"כ כותב
אופנועים >>
לצפיה ב-'רציתי לכתוב את זה בעצמי, השוואה לא לענין.'
רציתי לכתוב את זה בעצמי, השוואה לא לענין.
04/11/2012 | 23:21
101

לא משנה כמה כעס יש על ח"כ מסויים, ההזניה של הנושא הזה היא לא לענין לטעמי, ולא משנה במי מחפשים לפגוע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'באנלוגיה, הם אונסים אישה ומתלוננים על שריטה'
באנלוגיה, הם אונסים אישה ומתלוננים על שריטה
04/11/2012 | 22:29
161
שהצליחה לעשות להם בפנים. ומסבירים לה ולעולם כי התוקפנות והטרור שלה זו הסיבה. לחילופין איך אפשר לעשות שלום עם אויבים ? לחילופי חילופין איך אפשר לעשות שלום עם מישהו שמעוניין להיות חבר באונס"קו ?  או ..... איך אפשר להתיישב למו"מ עם מישהו שמעמיד דרישה קיצונית כמו להקפיא את ההתנחלויות... לציבור בישראל חילחלו עשרות ספינים כאלה עד שאפילו המילה שלום הפכה למילה גסה, כפי שאמרה הערב ציפי ליבני.  פרחים בקנה ובנות בצריח....
אופנועים >>
לצפיה ב-'לאן הלכת?...לאן? '
לאן הלכת?...לאן?
05/11/2012 | 00:15
3
126
איזה קרדיט נמוך אתה נותן לאוכלוסיה שאתה כנראה לא מכיר.

למה דיור בגרמניה בטווח של שעה ופחות ממרכזי האוכלוסיה המובילים זול משמעותית ממקבילו בישראל?
ליהודי מגיעים מגורים במחירי חו"ל. נמאס ליהודי לקבל דירת חדר צפופה. היהודי רוצה בית גדול ומרווח כמו הבתים של הגרמנים.
היהודי גם רוצה ארץ קצת יותר גדולה לעצמו. הוא מתקרב באנוכיותו לגרמנים ולדוייטש-לנד שלהם...

האם שמעת על ברל כצנלסון? איש תנועת העבודה בשנים שלפני הקמת המדינה. כבר אז הוא התלונן על חלקים בתוך העם היהודי שמעריצים את הערבים הרוצחים בהם/
והנה במיוחד בשבילך ציטוט מכתביו פורסמו ב1936:
"היש עם בעמים, אשר מבניו הגיעו לידי סילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל ייסוריו הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס, ממלא את לבם רגש הערצה והתמכרות?
כל עוד אפשרי הדבר שיבוא ילד יהודי לארץ ישראל... וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו... ויטריפו עליו את דעתו עד כדי כך שיראה את הגאולה הסוציאלית בנאצים הפלשתינים, שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפגיון שבמזרח - אל יהא מצפוננו שקט." ברל כצנלסון.

כשאני קורא דעות כדוגמת אלו שלך זה מצמרר כמה שההיסטוריה רפטיטיבית.
אופנועים >>
לצפיה ב-'איבדתי אותך '
איבדתי אותך
05/11/2012 | 08:32
78
לא ממש מוצא כאן קשר למה שנכתב למה שכתבת.
ההשוואה שאגב אני לא עשיתי רק מצאתי לנכון להביא אותה לכאן אין נכונה ממנה עצם זה שמדובר במתנחלים זה לא ממש משנה יכול להיות גם קבוצה אחרת אבל המסר ברור
אופנועים >>
לצפיה ב-'רק תיקון אחד: גרמניה לא כבשה אף עם.'
רק תיקון אחד: גרמניה לא כבשה אף עם.
05/11/2012 | 08:47
1
91
לצפיה ב-''
05/11/2012 | 09:32
11
לצפיה ב-'להוליד ילדים זו אנוכיות. '
להוליד ילדים זו אנוכיות.
05/11/2012 | 09:05
21
לצפיה ב-'אתה לא חייב להתחיל בתחרות איתו מי יותר טיפש '
אתה לא חייב להתחיל בתחרות איתו מי יותר טיפש
05/11/2012 | 06:54
27
לצפיה ב-'לא יאומן, דמנו מותר.'
לא יאומן, דמנו מותר.
04/11/2012 | 18:25
1
288
אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה.. לא ראיתי את זה'
תודה.. לא ראיתי את זה
04/11/2012 | 18:36
54
לצפיה ב-'הודעה שהשארתי לאריה אלדד על הדף שלו'
הודעה שהשארתי לאריה אלדד על הדף שלו
04/11/2012 | 18:53
7
275
ח"כ אריה אלדד השתלח היום ב"הורים חסרי האחריות" שיצאו לרכב והפקירו את ילדיהם. הוא קצת שכח שגם לנהוג זה מסוכן ואולי לנהוג ברכבים נפרדים, לגור בדירות נפרדות (רצוי בערים נפרדות ) בכדי להקטין את הסיכון ששני ההורים יפגעו.
זה מה שכתבתי לו בעמוד הפייס שלו:

"ההשתלחות שלך היום בבני הזוג שנהרגו ברכיבה בשבת האחרונה היתה שלא במקומה. מה תאמר להורים שנהגו ברכב ונהרגו והשאירו אחריהם ילדים? יותר בטוח שלא תנהגו ביחד? האם תציע לאנשים שגרים במקום מסוכן (לדוגמא חברון) לפצל את המשפחה ליתר ביטחון ?
במקום לרקוד על הדם של שני אנשים שכל מה שפשעו היה לצאת לכביש על אופנוע תעצור לרגע ותחשוב מה עשית כנבחר ציבור בכדי שיהיה בטוח יותר לרכב ולנהוג במדינה הזאת. מדוע התקן "החדש" למעקות בטיחות אינו בטוח ל 100,000 רוכבי אופנועים וקטנועים ועוד עשרות אלפי רוכבי אופניים.

ממקומך הרם על כיסא עור הצבי קל ונוח לך בפופוליזם זול לקבל עוד חמש דקות של פירסום אבל מנבחר ציבור אני מצפה שבמקום לדבר שיפעל להגן על האזרחים שבחרו בו.

ואולי אני נאיבי"

מדהימה אותי כל יום מחדש הציניות של אלו שקוראים לעצמם נבחרי ציבור, כנראה שאני באמת נאיבי
אופנועים >>
לצפיה ב-'תכנסו לדף שלו ותביעו את דעתכם'
תכנסו לדף שלו ותביעו את דעתכם
04/11/2012 | 19:04
6
188
לצפיה ב-'נראה לי הוריד את הפוסט. הבין שטעה...'
נראה לי הוריד את הפוסט. הבין שטעה...
04/11/2012 | 19:10
2
85
לצפיה ב-'השארתי לו חומר למחשבה. ארי קניאל.'
השארתי לו חומר למחשבה. ארי קניאל.
04/11/2012 | 19:36
92
לצפיה ב-'הנבלה סימן אותי כספאם'
הנבלה סימן אותי כספאם
04/11/2012 | 19:56
193
מי שיכול שיכנס לדף שלו ויביע את דעתו
אופנועים >>
לצפיה ב-'זו התגובה שהשארתי לח״כ ה״גאון״:'
זו התגובה שהשארתי לח״כ ה״גאון״:
04/11/2012 | 19:23
246
״תגיד כבוד הח״כ: יש לך פוליסת ביטוח מאלוהים שאתה ואשתך לא תסעו מחר במכונית ותהרגו בתאונת דרכים שתשאיר את הילדים שלכם יתומים? אם יש לך פוליסה כזו, אשמח לראות.
אם לא... במקומכם הייתי מתחיל לנסוע בנפרד לכל מקום - אחרת זו חוסר אחריות משוועת!
והייתי מתנצל בפני אביקם וליאת על האמירה המזעזעת שכתבת עליהם - תתבייש!״
אופנועים >>
לצפיה ב-'לצערי זה רק קצה הקרחון'
לצערי זה רק קצה הקרחון
04/11/2012 | 19:34
17
230
מתוך התגובות באתרי החדשות השונים, וכן מן התגובות שקיבלתי בשיחות פנים מול פנים, עולה העובדה שעבור הציבור הישראלי רכיבה על אופנוע "כבד" אינה דבר לגיטימי. במקרה הטוב, כאשר מדובר ברווק צעיר וחסר התחייבויות (כמוני) מתייחסים לזה בסלחנות, כמו למשובת נעורים. אני מקבל תגובות כמו "מתי השטות הזו כבר תצא לך מהראש?" או "אני מקווה שאחרי התאונה הזאת למדת לקח וסיימת עם אופנועים לתמיד".
עבור אנשים שהם הורים לילדים המצב חמור אף יותר (וכמובן שהיחס לנשים שבוחרות בזה הוא הרבה יותר גרוע מאשר לגברים). מהשיחות שערכתי היום בנושא עם אנשים מחוץ לתחום הבנתי שישנה הסכמה גורפת לגבי "חוסר אחריותם" וה "אגואיסטיות" של הנפטרים. הדעה שמרבית הציבור הישראלי מחזיק בה באופן חד משמעי היא שהורים לילדים לא צריכים לרכב על אופנועים כבדים. בעוד שרכיבה על קטנועים קטני נפח עוד אפשר "לתרץ" מסיבות של יעילות וחיסכון, רכיבה על אופנועים גדולים נתפשת נטו כספורט אקסטרים.

אני חושב ברצינות שלפני שאנחנו יוצאים למאבק על שיפור התשתיות צריך לצאת למאבק תודעתי ולהביא לכך שאופנועים יתפשו בציבור ככלי רכב לגיטימי לכל מי שבוחר בו. כרגע, נראה לי שלא תהיה תמיכה ציבורית במאבק שכזה,וללא התמיכה הציבורית אני לא חושב שהוא יביא תוצאות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש המון צדק בדבריך, לגבי כיצד אנחנו נתפסים '
יש המון צדק בדבריך, לגבי כיצד אנחנו נתפסים
04/11/2012 | 19:52
14
213
בציבור. השאלה אם יש בכוחינו לשפר את זה?
בגלל זה המועדון עושה את "לגרום לעוד ילד לחייך" ודוג"רי את "גיבורים קטנים" ובעבר פורום 8 את Toy Run ועוד שפע פעילויות שמנסות להציג אותנו באור שונה מאור החוליגנים.
כרגע ההצלחה מקומית בלבד. מי שנחשף לעניין יודע. כלל הציבור לא.

וכהערת אגב, בעבר כשכתבתי בפורום שלנשים  יש הרבה יותר חסמים חברתיים לרכיבה מלגברים  לא הבינו על מה אני מדברת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'איך תשכנע מי שאינו חובב אפנועים שהתגרזנות '
איך תשכנע מי שאינו חובב אפנועים שהתגרזנות
04/11/2012 | 20:15
7
182
בכביש ציבורי עם אופנוע ספורטיבי זה מעשה אחראי ?

לא רואה טיעון מנצח. תמיד יוכלו לאמר שמכונית נוסעת במהירות 90 קמ״ש בטוחה יותר. שם יגמרו לך הטיעונים ..
אופנועים >>
לצפיה ב-'מי דיבר על התגרזנות על כביש ציבורי?'
מי דיבר על התגרזנות על כביש ציבורי?
04/11/2012 | 20:22
3
168
לא שהטיעון שלך לא נכון, הבעיה היא שגם מי שלא מתגרזן על הכביש נתפס כעוסק בספורט אקסטרים בעל משאלת מוות. כל ציבור רוכבי הדו"ג, ללא יוצא מן הכלל, נתפסים כחוליגנים/בריונים/מתאבדים בגלל המתגרזנים מצד אחד ושליחים מצד שני. הבעיה היא שהרוב הגדול של רוכבי הדו"ג אינם כאלה ומיעוט קטן מכתים את כלל הציבור.

לצערי אין לי מושג איך אפשר לשנות את התדמית הזו, כמו שגםגם ציינה פרוייקטים סטייל ToyRun עוזרים, אבל זה כמו טיפות מים בים. עכשיו לך תשכנע מישהו שבטיול מועדון לא מתגרזנים. מיד אתה שומע "אז בשביל מה הוא קונה כלי שנוסע 300 קמ"ש?"
אופנועים >>
לצפיה ב-''
04/11/2012 | 20:26
13
לצפיה ב-'לסוג הדיון הזה התכוונתי ...'
לסוג הדיון הזה התכוונתי ...
04/11/2012 | 20:28
122
הפעילות למען הקהילה מבורכת בכל מקרה. אבל כשמתרחש אסון כמו הנוכחי קו הסנגוריה הזה לא ממש עוזר ..
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא רק השליחים מוציאים לנו שם רע. גם המתגרזנים'
לא רק השליחים מוציאים לנו שם רע. גם המתגרזנים
05/11/2012 | 09:15
16
לצפיה ב-'הטיעון הוא לא טיעון בטיחותי.'
הטיעון הוא לא טיעון בטיחותי.
04/11/2012 | 20:24
1
165
הטיעון הוא שלי יש זכות לחיות את חיי בצורה שגורמת לי הנאה וסיפוק, גם אם אחרים לא יכולים להבין זאת.

אבל במדינה שלנו בשם "קדושת החיים" רואים לנכון לעצור אנשים מלחיות את חייהם במקום לעשות הכל בשביל לאפשר להם להגשים את שאיפותיהם ותחביביהם בצורה הבטוחה ביותר שאפשר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
04/11/2012 | 23:23
59
אבל לצערי לא חושב שנצליח לשנות משהו בתודעה הציבורית כלפינו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה זאת אומרת איך? מה אתם ילדים?'
מה זאת אומרת איך? מה אתם ילדים?
05/11/2012 | 00:36
72
אפשר לשכנע אותנו להוציא 4000 שקל כל שנה על טלפון חדש שאנחנו לא צריכים. לשכנע אותנו שמקדונלדס זה בריא, שביבי חברתי וחטופים סדרה טובה.
איך? משרדי פרסום, מנהלי קמפיין, סלבס מגויסים, שלטי חוצות ופרסומות בטלוויזיה.
או בתרגום חופשי, עם כסף.
עכשיו, אם היבואנים יוציאו את האצבע מהתחת ויתאחדו, אנחנו נצא בקמפיין אגרסיבי לגיוס כספים בקהילה ומנדבנים עשירים וחובבים, אז אולי, רק אולי, נביא לשינוי.
אה, ועוד משהו, כשיש מתקפת קמפיין יש תשומת לב ציבורית. כשיש תשומת לב ציבורית, אז פתאום נבחרי ציבור ( )נזכרים שהנושא "קרוב לליבם" ושווה להלחם עליו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש בכוחנו לשפר, כי לרוב התפיסה שלהם מבוססת על'
יש בכוחנו לשפר, כי לרוב התפיסה שלהם מבוססת על
05/11/2012 | 00:49
5
74
חוסר הבנה בסיסי.

אחרי שאימא שלי שמעה על התאונה בחדשות, היא שאלה אותי מה ידוע לי על התאונה. סיפרתי לה את כל מה שידעתי.
מיד התגובה שלה היתה, זהו, אתה לא קונה אופנוע ספורט (בתקופה האחרונה אני רוכב על קטנוע כדי לחסוך עלויות בתקופת הלימודים, אבל נמאס לי ואני רוצה לחזור לאופנוע).
הסברתי לה, שכשמחליקים במהירות 100 קמ"ש, אין לכלי שרכבת עליו משמעות. ושהקטנוע שלי באותה מידה גם יכול להגיע ל140 קמ"ש.

או למשל כשאנשים רואים שאני לובש מעיל וכפפות, ואז עולה על קטנוע, הם תמהים למה אני לובש "כל כך הרבה" מיגון בעוד שאני רוכב רק על קטנוע.
כשאני עונה "מה ההבדל בין להימרח על כביש ב80 קמ"ש, נניח, בקטנוע לעומת באופנוע..? ", מיד הם מבינים כמה שהשאלה שלהם היתה טיפשית,
אבל היא נובעת מחוסר הבמה וחוסר היכרות עם העולם שלנו נראה כל כך טריויאלי.

מטרתו של מעקה הבטיחות (ושל תשתית מודרנית באופן כללי), היא להציל חיים של נהג שעשה טעות ולא משנה אם זה כתוצאה מהשתוללות, אי שימת לב, הרדמות ומה שלא יהיה.
כי כל עוד בני אדם נוהגים, תמיד יהיו טעויות..

מאוד נוח לרשויות שאופנוע נתפס בעיני הרוב ככלי תחבורה לא לגיטימי. ככה הן לא צריכות להשקיע בנו משאבים.

בתגובה של "חוצה ישראל" שהופיעה במעריב, נאמר:
"כשראינו שיש בעיה עם העקומה, הוחלט על הגבלת המהירות במקום ל-80 קמ"ש. בנוגע למעקות הבטיחות, אין בישראל כל תקן.
מעקות הבטיחות מוצבים בכביש בהתאם להנחיות. אין מעקות בטיחות סופגי אנרגיה, ולכן אי אפשר להציב מעקות כאלה".
דברים פה דפוקים מהשורש.. מתכננים ובונים כביש בעלות של מליארדי שקלים, אבל מגלים רק לאחר שבנו אותו, שהם בעצם בנו עקומה מסוכנת.
וכמובן שבמקום לתקן את הטעות, הם הלכו על הפיתרון הזול והפשוט של להציב שלט עם מהירות נמוכה יותר. אפילו כשרוב משתמשי אותה דרך (גם מכוניות), נוסעים בה מעל 130.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה בסדר כדי להסיח דעת אם לזמן קצר.. אבל..'
זה בסדר כדי להסיח דעת אם לזמן קצר.. אבל..
05/11/2012 | 05:48
2
46
זה סוג של היתממות לאמר קטנוע ״..שיכול להגיע ל-140..״ שווה ערך בהיבט הסיכון לאופנוע ספורט שעושה זאת בהילוך שני..
מה עם התאוצות ועוצמת המנוע? שניהם ברי שליטה באותה מידה?

אתה באמת חושב שברמת התודעה ניתן עם הטיעונים האלה לשכנע ציבור שרוכב קטנוע ורוכב ספורטיבי עולים לכביש בשבת בבור עם אותן כוונות? אותה רמת סיכון ?

כדאי שנחשוב על זה קצת ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אופנועי הספורט הם מיעוט שבמיעוט מתוך כלל '
אופנועי הספורט הם מיעוט שבמיעוט מתוך כלל
05/11/2012 | 07:38
1
51
האופנועים..
ולפעמים יותר מסוכן ליסוע בתל אביב עם קטנוע, בין כל הנהגים שכבר מזמן איבדו סבלנות לרוכבים, מאשר ליסוע מהר מאוד בכביש "סטרילי".

כשהתשתית לא סלחנית, לא צריך להשתולל כדי שטעות קטנה תהרוג אותך וזו הבעיה.

קודם כל, כן. אני חושב שלא משנה איזה רוכב אתה ועל מה אתה רוכב. כשאתה עולה על הכביש, אין לך כוונה למות.. אז הכוונות של כל הרוכבים זהות.
והשאלה שצריכה להישאל היא, עם תשתית יותר מודרנית (ואנחנו לא ממציאים פה את הגלגל, פשוט צריך להעתיק מבטובים מאיתנו) ומודעות גדולה יותר בקרב שאר משתמשי הכביש, כמה חיי אופנוענים היו נכסחים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא מיתמם. '
אני לא מיתמם.
05/11/2012 | 07:48
51
ברור שכביש ציבורי לא מתאים לרכיבה ספורטיבית, וברור שמי שרוכב ככה יודע שהוא לוקח על עצמו סיכון גדול יותר.
אני לא מדבר על להפוך את הכביש הציבורי לבטיחותי לרכיבה ספורטיבית.
המצב כרגע הוא שהכביש הציבורי גם לא בטוח לרכיבה שפויה..
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני חושש שאין בכוחנו לשנות דבר'
אני חושש שאין בכוחנו לשנות דבר
05/11/2012 | 10:59
1
35
כי כמו שגמגם אמרה הוויכוח הוא לא בטיחותי. פשוט אין לנו case ברמה הזו כי כולנו (רוכבים ולא רוכבים) יודעים שדו"ג הרבה פחות בטוח ממכונית. הדיון הוא אידיאולוגי נטו, השאלה היא האם מותר לך לסכן את עצמך במודע על מנת להגיע לתחושת סיפוק אישית וחיים מלאים? התשובה כיום (לפחות עובר אופנועים וספורט אקסטרים) בציבור הישראלי היא חד משמעית לא! התושבה הזו אף מתחזקת כאשר ילדים מעורבים במשוואה. רק שימו לב לדוגמא הזו.

התפישה השלטת כיום בציבור היא שמרגע שנולדו לך ילדים אתה חי אך ורק בשבילם. כלומר אתה אמור לוותר על הגשמתך האישית כדי להבטיח שהם יקבלו את הטוב ביותר, ובטח שאסור לך להסתכן (בטח ובטח שלא עבור משהו חסר תועלת כמו ספורט אקסטרים/רכיבה על אופנוע). זו תפישה שנטועה עמוק מאוד וקמפיינים רבים לא ישנו אותה.

ואותי רק משגעת הצביעות של הציבור הישראלי. בעוד שאני שומע ללא הרף "אבל כשתתחתן/יהיו לך ילדים אתה חייב לרדת מהאופנוע..." בעלה לעתיד של אחותי, שהוא קצין קרבי בקבע באחד מגדודי החי"ר (כלומר הוא בחר במודע בעבודה שכוללת ירי עליו) שומע רק כל הכבוד, אף אחד לא זורק לו יציאות כמו "חוסר אחריות" או "מה יהיה על הילדים אם חס וחלילה...". אז הגשמה עצמית הכוללת סיכון היא לא לגיטימית, אבל ניתן לחרוג מן העיקרון הזה כאשר זה משתלם לנו...
אופנועים >>
לצפיה ב-'ההבדל הוא במהות סיכון החיים והמטרה. הגנה על..'
ההבדל הוא במהות סיכון החיים והמטרה. הגנה על..
05/11/2012 | 14:25
15
המדינה במקרה של לוחם מול סיפוק אישי/תחביב/הגשמה במקרה של רוכב האופנוע.

בכובע של מתבונן מהצד, אני יכול להבין את קו המחשבה.. גם אם אני אישית פועל אחרת.

כנראה שיש להפריד בין ה"קרב" על מעקות בטיחותיים לרוכב, כמשתמש לגיטימי בדרכים, מהרצון לקבל לגיטימציה מהציבור לרכיבה על אופנוע כתחביב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תרשה לי להציג לך את הצד השני של משתמשי הדרך'
תרשה לי להציג לך את הצד השני של משתמשי הדרך
05/11/2012 | 09:41
1
57
קודם כל אני לא חושב שכל הרוכבים ואפילו לא רוב הרוכבים הם חוליגאנים ובטח שלא  חושב שהרכיבה לא לגיטימית.

כשאתה רוכב במהירות גבוהה ב 20-30 קמ"ש מהמהירות הממוצעת בכביש פנוי יחסית אין שום בעייה אבל כשאתה רוכב במהירות כזו או כפולה מזו בכביש זורם אבל עמוס תוך השתחלות בין המכוניות אתה מקפח את זכותי לנסוע בנחת, גורם לי לסטות או להאט כדי לשמור מקחק בטוח ממך שאם תחליק לא אדרוס אותך ולפעמים גם מבהיל אותי כי אתה בא במהירות שאני לא יכול אפילו להספיק לקלוט מאיפה הופעת פתאום. אם תבחר לרכב בצורה סבירה ביחס לשאר האנשים על הכביש אתה תתקבל בהרבה אהבה כי צמצמת את הפקקים ואת זיהום האויר.

ברור גם שמותר לך לרכב בשביל הכיף והסיכון שאתה בוחר לקחת הוא עניינך הבלעדי אבל תבין שהתקציב לתשתיות הוא לא אינסופי ומן הסתם ישקיעו לפי כמות הנפגעים הפוטנציאליים בכלל המשתמשים בדרך ולא לפי אחוז הנפגעים הפוטנציאליים מסקטור מסויים.

אני חושב שאפילו אידיוט כמו כמו אלדד (שאני מתבייש שאנשים כמוהו הם נבחרי הציבור שלנו) כואב את המוות הנוראי ואת הפציעה הקשה שכולנו מזועזעים ממנה אבל אם רוצים שינוי אמיתי ביחס של הסביבה אתם חייבים לצאת במסע הסברה שיעזור גם לכם וגם לנהגי המכוניות להכיר את מגבלות הכלי האחר ואולי אפילו להתחשב בו קצת.

גילוי נאות: עד לפני כ 12 שנים רוכב פעיל בעיקר על דו"ש. כיום 4 גלגלי בלבד.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
05/11/2012 | 09:55
27
תגובה מכובדת ויפה.
מסכים עם מה שכתבת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא נעים לקרוא דברים מהלב'
לא נעים לקרוא דברים מהלב
05/11/2012 | 00:02
2
154
האם יש לך ספק שחבר כנסת אלדד מדבר מהלב?
זוג ההורים היקרים הלכו בתאונה עצמית. לו היה נהג רכב להאשים במותם, הכל היה פשוט יותר. אבל אין והם הצליחו להרוג את עצמם בלי סיוע חיצוני.

הוא כואב את כאבם של 2 היתומים. מבחינתי עצוב שכאן אפילו אחד לא הביע זעזוע על 2 ילדים שנותרו יתומים, אבל רבים מבכים את מותם בטרם עת של חברתם או חברם.

את עמיקם איש יקר אני זוכר מאביזריון. היה צוק של הגינות וידע בנתינת שירות, וזה לא היה דבר של מה בכך. מאד הערכתי אותו על שום תכונות אלו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אביקם. שמו הוא אביקם. '
אביקם. שמו הוא אביקם.
05/11/2012 | 05:55
1
42
לצפיה ב-'לבן של אביקם קוראים דניאל.'
לבן של אביקם קוראים דניאל.
<< ההודעה הנוכחית
05/11/2012 | 10:27
77
דניאל בלווייה בכה וקרא בקול גדול לאביו, אביקם, שמשקיף על כולנו הרחק מלמעלה:
"אבא, האופנוע שכ"כ אהבת, לקח אותך ממני".
גםגם, אין לך מושג כמה אני עצוב וגם כואב שאין כאן נהג פחית להאשימו. אין מישהו שדרס ברשלנות פושעת שאוכל לכנות "רוצח". זה קצת דומה לתאונה עליה סיפר מיצו בעבר (לא מזמן) שבה הייתה כיכר במקום כלשהו.  הכיכר ההיא פגעה  קשה לא ברוכב אחד אלא ב2 רוכבים.
גם שם עלה באש אופנוע.
באופן ציורי ניתן אולי לומר כי אופנועים נוטים לעלות עצמם באש לפעמים כשהם כועסים על כי השימוש בהם חורג מהוראות היצרן. וודאי תסכימי כי הוראות היצרן אינם כוללות נהיגת האופנוע אל תוך מכשול כגון כיכר או גדר וכד'.

ראוי שהאופנוענים לא רק יבכו את מות חברם אלא גם ייכנסו לעובי הקורה ויעזרו בטיפול ביתומים. נותרו 2 יתומים.
האופנוענים גם יכולים להפנים שחלק מדברי הביקורת של חבר הכנסת אלדד באה היישר מליבו הדואב.
מתברר כי בכל פגישה בלתי צפויה בין גוף האדם שמרגיש בלתי מנוצח רגע אחד לפני הCRASH כשהוא על האופנוע המהיר, לבין גוף מוצק דומם כגון גדר וכד',  כל פגישה כזו, מדגימה מצויין שבעצם גוף האדם, הוא די חלש. עמידותו מפוקפקת.
האופנוענים יכולים לקרוא לרכיבה זהירה ובטוחה כי הרפואה המונעת עולה עשרות מונים ביעילותה על התוצאות של הטיפול כשהמניעה כשלה.

ומצד שני אין רע בלי טוב. כיום חלק מהרוגי תאונות משמשים כמקור לאיברים לצרכי השתלות. אם חלקים מאביקם או מאשתו הגיעו לאנשים חולים לצורך השתלה, אז אולי טיפונת טוב הצליח לקרות גם מהרע האיום והמנחוס הזה. יש גם דיווחים שמשפחות שתרמו איברי יקיריהם מרגישים טוב שבכך הם מנציחים במידת מה את יקיריהם שהלכו לבלי שוב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'האיש הזה טוב רק בשני דברים'
האיש הזה טוב רק בשני דברים
05/11/2012 | 00:21
101
לרקוד על הדם של אנשים שונים ממנו
ולשלוח אנשים להסתכן ולמות בשביל הדברים שהוא מאמין בהם
אופנועים >>
לצפיה ב-'במקום להביא מישהו מהתחום '
במקום להביא מישהו מהתחום
04/11/2012 | 18:26
227
במקום להביא מישהו מהתחום (כמו דובר מועדון האופנועים), זה היה סתם דיון עם אמירות פופוליסטיות חסרות ביסוס.

דיון מהסגנון הזה, רק מזיק לנו. לא רק מבחינת התדמית, זה גורם למאזינים אחרים ששומעים את הדברים להיות עוד יותר חסרי סובלנות לאופנועים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אולי פספסתי משהו...אבל להוציא נושא התשתיות'
אולי פספסתי משהו...אבל להוציא נושא התשתיות
05/11/2012 | 13:30
31
שלטענתו של יוסי הן טובות (וזה קשקוש אחד גדול)
מה אמר יוסי אלוני שאינו נכון ואינו מאפיין רבים מהרוכבים פה?

אני מבין שהוא נתפס במקרה הזה כמוציא "שם רע" לאופנוענים האם הוא תיאר את המציאות לא נכון?

אופנועים >>
לצפיה ב-'זוועה.'
זוועה.
04/11/2012 | 18:17
79
לצפיה ב-'לא ניתן לצפות לדיברי חוכמה מפרנקשטיין...'
לא ניתן לצפות לדיברי חוכמה מפרנקשטיין...
04/11/2012 | 21:59
1
298
מה חשבתם שאחד עם ראש כזה יכול להוציא מפיו?
אופנועים >>
לצפיה ב-'.'
.
04/11/2012 | 22:00
18
לצפיה ב-'טוב זה ידוע שאמא של עמנואל רוזן זו**.'
טוב זה ידוע שאמא של עמנואל רוזן זו**.
04/11/2012 | 21:29
270
הוא גם חוקר תאונות מדופלם כך שמעתי ורואה את הנסתר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כנראה שהוא עדיין מרוכז בציצולינה '
כנראה שהוא עדיין מרוכז בציצולינה
04/11/2012 | 22:27
275
לצפיה ב-'הבעיה לא דוקא היחס לאופנוענים אלא הישראלים'
הבעיה לא דוקא היחס לאופנוענים אלא הישראלים
05/11/2012 | 09:53
84
שהחברה שנוצרה פה מלאה שנאה וחוסר פירגון לכל אחד שלא בדיוק חושב וחי כמוך,כל אחד רואה רק את עצמו וההתנהגות בכביש לא רק לאופנועים מראה עד כמה כעס שנאה ועצבים יש לחלק גדול מהאנשים כלפי מי שלא מכירים. גם בארופה מסוכן לרכב אבל מבינים שזה חלק מהחיים ועוזרים לרוכבים ולא שונאים אותם ומיחלים למותם. אנשים מוכנים לסכן את ילדהם והמשפחה ולגור בשטחים עבור אידיאולוגיה, וכולנו מסכנים את החיים כשגרים במדינה ושולחים ילדים בני 18 לצבא חלק מהם מתו או ימותו במלחמות אבל לוקחים את הסיכון כדי לחיות במדינה שלנו-אבל השמוק  עלוב הנפש אלדד אומר שאנחנו חסרי אחריות ולא מתחשבים בילדים רק כי הדביל לא אוהב לרכב. המסקנה די פסימית -יהיו רבים שינצלו אסון נורא ועצוב כדי לבסס את השנאה צרות האופק וחסר הפירגון.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לפני כמה חודשים נהרגה משפחה בספייס וואגן '
לפני כמה חודשים נהרגה משפחה בספייס וואגן
05/11/2012 | 14:07
49
חוץ מילדה אחת שניצלה.

אף אחד לא יצא נגד המיניוואנים או נגד נסיעה משפחתית
אופנועים >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ