אופנופדיה: המילון המלא למונחי אופנוענות

gilroy

New member
"למה לא תקנה לך אופנוע ?"

מה שעומד לי על קצה הלשון כשאני עומד ליד רוכב הארלי או כל ערימת ניקלים רועשת

gamgam

New member
"כישרון רכיבה"

הערך הזה נכתב בעבר לאופנופדיה/שמונהפדיה על ידי COLT

(COLT COLT WHERE THE FUCK IS COLT??)

מהו כישרון רכיבה לפי סוג רוכב......

gamgam

New member
ילד DT

בעבר ייצג ילד מתלהב בתחילת דרכו האופנוענית, שראה DT ויצאו לו האישונים מהאוזניים, כיום הביטוי מייצג ילד סיביאר 125, אבל נשאר "ילד DT" כחלק משימור השפה.

"אני בן 14 וחולם להביא סיביאר RR 125 איך היכולות שטח שלו?"

אהוד א1

New member
שרשור נרות.

שרשור שמתחיל בפוסט/קישור על תאונה בה נהרג רוכב וממשיך בהוספת נרות (
) על ידי הגולשים. שלא נדע שרשורי נרות.

בולס בורקסים

=שוטר לובש שחורים , יושב לו בניידת כחולה ומנשנש לו בורקסים להנאתו,
כשבין בורקס גבינה לבורקס תפ"א הוא מנער את חולצתו מהפירורים והשומשום
ומחלק בנונשלנטיות דוחות לדו"ג אשר נוסעים על שול איילון וחוצים את אי התנועה המצויר עליו חונה הניידת כדי למלא את מכסת הדוחות שלו.

מיצו

New member
"קופיקו"

"התקפת קופיקו - כינוי לתחושת התוקפת אדם וגורמת לו לרצון העזה, ערגה, תשוקה ודחף בלתי מוסר ולרוב בלתי רציונאלי לבצע מעשה חמורות ואהבלות הכולל בתוכו התפרעות רגעית, השתוללות המזכירה במידת מה את השתוללות הקופים בגן החיות. המאפיין המשמעותי של קופיקו הוא העובדה שמדובר במעשה מיותר שאין לו שום הגיון בעיני אנשים אחרים שלא הותקפו ע"י אותו קופיקו.

א': "מה קרה למושדובי, תראה אותו, רוכב עם תחתוני טנגה עם סמל של דוקאטי!"
ב': "עזוב, זה קופיקו"

בעת תקיפת קופיקו את אדם הנמצא במצב רכוב על אופנוע (ובמידת מה גם בכלי תחבורה אחרים), יגיב האדם בהתנהגות מתפרצת וחסרת פרופורציות, הגוררת אחריה (לרוב) עבירה על חוקי התנועה באופן בוטה וגס.

א': "ואאאאא וווואאאאאאאאאא ווווואאאאאאאאאאאא"
שוטר: "ג'וימקס אפור! עצור בצד!"

קופיקו התוקף אדם הנמצא במצב נייח עלול לגרום לו לבצע רכישה של אביזרים, תוספות, חלקי חילוף, ציוד מיגון, קסדות או כל פריט שאינו נחוץ למטרות היומיומיות של האדם, אלא משמש אך ורק כדי להרגיע את הקופיקו המתפרץ. במקרים לא מעטים יחוש האדם חרטה מיד לאחר היעלמות הקופיקו, אבל לעיתים המעשה כבר נעשה ואי אפשר להחזירו לאחור, ולכן אנשים רבים שהותקפו ע"י קופיקו יקפידו להציג לראווה ובגאווה את שללם.

א': "גיקסר, כמה אמרת תעלה החליפה והקסדה והכפפות הורודות עם הפונפונים והשוונצים? יש מצב אתה מוריד עוד קצת?"
גיקסר: "תאמין לי אתה מקבל פה מחיר חבל על הזמן, אתה יודע מה זה חליפת רכיבה ספורטיבית ורודה העשוייה מחתיכה אחת שלמה של עורלה של כושי?"
א': "טוב אחי, תוסיף גם את תיק המיכל הזה. מקבל המחאות נוסעים? אגב, אתה במקרה יודע מתי הרכיבה למצדה?"

הערה: יש להפריד הפרדה מוחלטת וברורה בין תקיפת קופיקו לבין מונח ה"ערס" (ע"ע) הממוצע האופייני לבני אדם המתגוררים בישובים הגובלים בכביש 44 ו/או אזורים אחרים בישראל (ובעולם)."

ב': "אחי שוף שוף על ההונדה סיביק קופה הלבנה הזאת, תראה איפה הוא שם לה אנטנות וניאון כחול! מה זה, קופיקו?"
א': "עזוב תן לי לתת לו בראש! ווואאאאאא וואאאאאאאא ווווווואאאאאאאאאא!"
שוטר: "הונדה, תעמוד בצד!"

McMishehu

New member
השלמות לערך הקופיקו

יצוין כי הקופיקו אינו מטאפורי אלא קופיקו אמיתי. מדובר בתואם של הקוף עם המצילתיים שהיה לנו כשהיינו קטנים. התקפת קופיקו היא למעשה הזמן בו הקוף הנ"ל מתחיל לדפוק במצילתיים והדרך היחידה להשתיק אותו היא לבצע את האמור לעיל. מיקומו הפיזי של הקופיקו בגוף הרוכב הוא בבסיס המוח הלימבי מאחורי האוזן התיכונה בואכה התריסריון ולא ניתן להסירו בהליך כירורגי כלשהוא.

gray

New member
תלוי בכירורג שלך

אם הוא עובד גם בתור מנהל הבנק שלך למשל-הוא יודע להסיר קופיקו יופי יופי.
הוא בעיה עלולה לצוץ שוב בהמשך כמובן.

מיצו

New member
"רוצחתתתת"

הכינוי לאופנוע טחון, שחוט, מרוט וחצי מפורק, המהווה בעיני בעליו את שיא פסגת היצירה המוטורית. לרוב נאמר על בנדיט, רצוי 400 (כשעוד נעו כאלה על כבישי ישראל, וכשבעליהם עוד היו נוהגים מדי פעם לפקוד את הפורום). אבל גם אופנועים אחרים בהחלט יכולים לעמוד בקריטריון.

"תראה את זה, הביא GS רוצחתתת, אגזוז לחץ, לדים כחולים, בטח נותן בראש לכל מה שזז".

(בקשה: מי מצליח למצוא את השרשור המקורי בו עלה המושג לראשונה?)

gamgam

New member
אז זה המקום להוסיף את הג'יפה Z

שולטטט!!!1 הקטגוריה של העז והאיאה. זה שרוכב למעשה סוגר את הסקאלה ומשאיר אדי דלק לכל אופנועי הליטר באשר הם. כולל מה-GP.

"גיסנו, אתה לא מבין. הייתי היום בטיול כביש של המועדון והמוביל לא הבין מאיפה באתי לו. הג'יפיזד זה כלי כלי"

מיצו

New member
"טימקס"

טי-מקס (או T-Max) הוא קטנוע מוצלח למדי מתוצרת ימאהה. עד כאן הכל בסדר. הבעיה מתחילה בתדמית שנדבקה אליו - כלי רכב להנעת ערסים מנקודה א' לנקודה ב' (הייתי אומר מ- A ל- B אבל לא בטוח שהם מבינים).

הטימקס הערסי הרגיל מאופיין באגזוז יושימורה או אחר המשווה לקטנוע רעש אכזרי למדי. למרות שהוא מאיץ בצורה לא רגילה גם כשהוא ללא שיפורים, ערסים רבים אוהבים להחליף את הוריאטור וחלקים אחרים כך שהוא ירגיש חזק יותר. הערסים המשקיעים ביותר "מביאים" (ע"ע) גם תוספות של ריזומה.

המשטרה ובמיוחד היס"מ אוהבת רוכבי טימקס, ואם הם לבושים בביגוד המתאים (נעלי אדידס לבנות, ג'ינס שחור או כחול, טי-שירט לבנה, קסדת חצי או קסדה עם משקף כהה) אז הם מתנכלים להם ועוצרים אותם לביקורות בכל רגע נתון. לכן ערסים רבים עברו בשנים האחרונות לקטנועים אחרים כדוגמת הסילברווינג של הונדה, ה- GP800 של ג'ילרה, ובעתיד הנראה לעין - הקטנועים הגדולים של BMW שיגיעו לארץ מתישהו בשנת 2013. למרות כל זאת, הטימקס שומר באדיקות על הפוזה שלו כמלך קטנועי עולם הפשע.

(גילוי נאות: אני הייתי בעליו של טימקס צהוב שלאחר תאונה נצבע בצבעי רפליקה של מקס ביאג'י, וכאילו שזה לא הספיק, אחרי שנתיים שלוש רכשתי עוד טימקס, הפעם שחור. אם היה לי כסף להחזיק כמה כלים ליד הבית, טימקס היה אחד מהם).

פחית

הדבר הזה שנע בכבישי הארץ עם יותר מדי גלגלים.
יש כאלו שיקראו לזה "מכונית" ויש כאלו שיגדירו את זה כטרגדיה.

חלק מדרי הפורום חוטאים בהחזקה של פחית בתוספת לדו"ג, אבל אנחנו סולחים להם.

למעלה