לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2891028,910 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'ההוזלות בביטוח חובה'
ההוזלות בביטוח חובה
<< ההודעה הנוכחית
27/10/2011 | 14:02
225
8
לצפיה ב-'"בקרוב"...'
"בקרוב"...
27/10/2011 | 14:06
1
5
לצפיה ב-'נאמר החל מ - 1.1'
נאמר החל מ - 1.1
27/10/2011 | 17:02
3
לצפיה ב-'עדכון של ח"כ כרמל שאמה הכהן בפייסבוק'
עדכון של ח"כ כרמל שאמה הכהן בפייסבוק
27/10/2011 | 14:09
55
7
בשורות טובות לרוכבים, לעדכונכם סיכום פגישה מהיום עם פרופ׳ עודד שריג, הממונה על שוק ההון והביטוח:
רוכבים עד גיל 30 - 6% הנחה.
עד 250 סמ״ק - 6% הנחה.
השתתפות עצמית - 5% הנחה.
ההנחות החל מ 1.1 ומצטברות כך שצעיר שרוכב על קטנוע עד 250 סמק ורוכש השתתפות עצמית יקבל:
6+6+5= 17% הנחה ביחס למצב הקיים. כמובן שאם הוא רוכש השתתפות עצמית בפעם הראשונה יזכה לעוד 20% הנחה מעבר ל 17%.
אני מבטיח לא לשקוט על השמרים ולא לנוח על זרי הדפנה של ההישג הנוכחי וכבר פתחנו בהידברות עם האוצר לשיפור נוסף.

אופנועים >>
לצפיה ב-'וכל זה ממחירי הפול, אני מניח?'
וכל זה ממחירי הפול, אני מניח?
27/10/2011 | 14:50
1
2
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
27/10/2011 | 16:47
2
לצפיה ב-'ואם מעל גיל 30'
ואם מעל גיל 30
27/10/2011 | 16:03
4
או בדיוק בגיל 30 ומעל 250 סמק ? אכלנו אותה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אכן כן.'
אכן כן.
27/10/2011 | 16:07
1
לצפיה ב-'ישששש'
ישששש
27/10/2011 | 16:12
מזמן לא קיבלנו "מחיר ללא תחרות" בלי וזלין
אופנועים >>
לצפיה ב-'ככה זה נראה'
ככה זה נראה
28/10/2011 | 08:38
1
אבל באמת במהלך המאבק הצבנו בחזית ההסברה (המסרים לתקשורת) דברו בדיוק על הסטודנטים בני ה-20+ עם הקטנוע 125, שפעם בשנה משלמים יותר ביטוח ממחיר קניות הקטנוע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון שזה מיש שנפגע הכי הרבה'
נכון שזה מיש שנפגע הכי הרבה
28/10/2011 | 09:59
אבל 5-6 אלף שקל ביטוח חובה לכלי ... זה לא הולך ברגל
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא כל כך ברור לי. כיום ישנה הנחה לכולם של 20%'
לא כל כך ברור לי. כיום ישנה הנחה לכולם של 20%
27/10/2011 | 16:22
47
3
ברכישת פוליסה עם רכיב של השתתפות עצמית.
הם למעשה מחלקים את אחוזי ההנחה ל5% פה ו6% שם כך שלבסוף יוצאת
נמוכה יותר (רק 17%) מהמחיר כיום!

"כמובן שאם הוא רוכש השתתפות עצמית בפעם הראשונה יזכה לעוד 20% הנחה מעבר ל 17%."
ומה יקרה בשנה השנייה ?! ההנחה תהיה רק 17% (לפוליסה עם השתתפות
עצמית עם אותם נתונים) ?

זה נראה לי כמו, אך קוראים לזה ?! נו... מריחה ?! קומבינה?!
אופנועים >>
לצפיה ב-'ללא ספק מריחה, אבל יש לנו בעיה'
ללא ספק מריחה, אבל יש לנו בעיה
27/10/2011 | 16:26
36
2
באנו לאוצר ולכנסת ובכינו שהם הורגים את השוק הדו-גלגלי, שהם דופקים את הצעירים, את הסטודנטים, את אלה שמשתמשים בקטנועים ואופנועים קטנים למטרת התניידות.

ככה אמרנו, וצדקנו.

אז הם הורידו את המחירים לצעירים, את הסטודנטים, את אלה שמשתמשים בקטנועים ואופנועים קטנים למטרת התניידות.

מה עכשיו? שנצעק שדפקו אותנו?
אופנועים >>
לצפיה ב-''
27/10/2011 | 16:32
8
1
אולי לצעוק שהמחירים לצעירים עדיין לא הגיוניים?
כל נושא ההשתתפות העצמית הזה לא ברור לי כשמדובר בביטוחי חובה. יש עוד קבוצה בכביש שהמחיר של הביטוח עולה אם עושים תאונה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ח"כ שאמה הייתי ממליץ לך להתנהג בזהירות כאן'
ח"כ שאמה הייתי ממליץ לך להתנהג בזהירות כאן
27/10/2011 | 16:52
7
1
כל החיבה הוקרת התודה הליקוקים  ברשת והחינחונים בכל מיני מפגשים יהפכו באחת לאיבה גדולה אם יתברר לנו שמרחת אותנו.

הפגנו התפקדנו הסברנו נאמר כל שניתן לומר על מחירי ביטוח החובה לרוכבי הדו גלגלי בישראל. למעלה משנתיים קירקרנו ושמענו הבטחות למעלה משנתיים האמנו בך ובטחנו קודם כל בך שתטפל בסוגיה.

לא ברור למה זה היה צריך להימתח על פני זמן כה רב. לא ברור למה בכלל התחננו. למה השמענו גירגורי תודה על הבטחה שהעוול והעושק יפסקו. לא ברור למה התקבל חוק בלי שידעתם איזה השפעה תהיה  לו על מחירי הביטוח ולא ברור למה עברו ארבעה חודשים מיום קבלת החוק עד ששמענו היום שההנחה תיכנס לתוקף רק עוד חודשים. ועל איזו הנחה אנחנו מדברים? על גרוש ורבע? אין לכם בושה? דיברתם על עשרים שלושים אחוז.

מכל הסיפור בנתיים בפועל קרו שני דברים 1. מחירי הביטוח חובה עלו מדי חודש. גם בנובמבר הם צפויים לעלות תבדקו במחשבות של משרד האוחר. 2. פקידי האוצר הניבזיים דיווחו לנהגי הפחיות שהדרישה שלנו להנחה תמומן מכיסם. ההסתה הזו לא סתם שיקרית לא סתם נבזית לא סתם מרושעת היא גם מסוכנת. נהגי המכוניות הורגים רוכבי דוג. הסתה נגדנו יכולה להביא נהג פחית עצבני ומעורער בנפשו לתת ככה בעיף נגיחה באיזה רוכב בלי שהוא מבין איזה משמעות יש למחווה הזו.

שאמה תיזהר. תדאג שההבטחות שלך יתמלאו כי אחרת יהיה מאות ואלפי אנשים שירצו לראות אותך עף הביתה
אופנועים >>
לצפיה ב-'על מה אתה מדבר? מה אתה מפזר איומים?'
על מה אתה מדבר? מה אתה מפזר איומים?
27/10/2011 | 16:58
4
אתה בכלל מסוגל לעשות משהו? אפילו לכתוב את זה עם הניק האמיתי שלך אתה מפחד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מגיב לעצמך? '
אתה מגיב לעצמך?
27/10/2011 | 17:35
3
1
לצפיה ב-''
27/10/2011 | 17:44
ה-Admin שלך עובד שעות נוספות אה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא, לי אין צורך בטרולים'
לא, לי אין צורך בטרולים
27/10/2011 | 19:30
1
לצפיה ב-''
27/10/2011 | 20:16
לצפיה ב-'זה לא אתה ...'
זה לא אתה ...
27/10/2011 | 20:27
1
שכתבת "אוהבים אותך שאמה המלך" ?
ובאמת, כמו שכתבת כאן, אתה כרכרת, וליקקת, וגירגרת, והיית חלק מ"מקהלת המעודדות" של החבורה שהובילה את הקמפיין הזה למקום העלוב שאליו הוא הגיע.
אז עכשיו לפחות תוריד את הראש, ותקווה שישכחו את ההתנהגות הטיפשית שלך. מה יש לך לאיים עכשיו ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן. זה הייתי אני הטיפש'
כן. זה הייתי אני הטיפש
28/10/2011 | 11:06
כירכרתי גירגרתי ועשיתי עוד כמה דברים כדי שהמאבק הזה יצליח. התחושה היא שבאמת יצאתי, יצאנו, כולנו פראיירים. האמנו בפוליטיקאים הלא נכונים בתיקווה שהם יקדמו מהלך צודק ומתבקש. למה כל זה מחייב אותי לדעתך לשבת עכשיו ולשתוק? אני אעשה כל מה שהחוק מתיר לאזרח לעשות נגד פוליטיקאי שהוליך אותו שולל. אין לי שום כוונה לשתוק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כדאי לזכור שחוק העמסה הוא רוחבי ומשפיעה '
כדאי לזכור שחוק העמסה הוא רוחבי ומשפיעה
27/10/2011 | 17:17
2
על כל קופת הפול. ולכן גם הנחה נוספת על סעיף ההשתתפות עצמית,
אינו שייך לדעתי לחוק ההעמסה. תפקיד החוק כפי שניתפס אצלי (ויתקנו
אותי אם אני טועה) הוא להוריד את מחיר הבסיס של הפוליסות. על כן
אני לא רואה שהחוק שינה משהו מהותי...
אופנועים >>
לצפיה ב-'תצעק תצעק, אתה מת על זה'
תצעק תצעק, אתה מת על זה
27/10/2011 | 17:30
2
לצפיה ב-'לא פשוט נחזור לכבישים'
לא פשוט נחזור לכבישים
27/10/2011 | 21:48
12
1
ולא אם האנשים שדחפו חבר כנסת כזה או אחר ואת עצמם והגדילו את מפלגת הליכוד ראינו שמענו ואכלנו אותה,לצאת לכבישים רק בכוח מול האוצר ככה זה כאן ,תראו בצרפת מה עשו אין סיבה שכאן לא נצליח רק לא אם מובלי המאבק שהיו מעניין לא שומעיים אותם נעלמו אז יאללה לחזור לכביש.
אופנועים >>
לצפיה ב-'צא לכביש, כולנו אחריך.'
צא לכביש, כולנו אחריך.
27/10/2011 | 22:13
8
הובל אותנו, הנהג אותנו.
לאן להגיע ומתי?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז מה אהוד .... צדקת בסוף . . .'
אז מה אהוד .... צדקת בסוף . . .
27/10/2011 | 22:56
1
ואני הייתי כרגיל אופטמי מדי.

דפקו אותנו !
אופנועים >>
לצפיה ב-'להפך. טעיתי לאורך כל הדרך.'
להפך. טעיתי לאורך כל הדרך.
28/10/2011 | 09:42
3
לצפיה ב-'תמשיכו לשבת כאן כמו הומואים ולבכות!'
תמשיכו לשבת כאן כמו הומואים ולבכות!
28/10/2011 | 08:52
5
תבינו עבדו עליכם ,מכרו לכם סיפורים ,אם לא נצא שוב להפגין רק נקבל יותר חזק יותר עמוק יותר כואב ,אז סבבה שבו תכתבו ותשלמו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואיך זה קשור למה שאהוד כתב?'
ואיך זה קשור למה שאהוד כתב?
28/10/2011 | 09:18
כמו שהוא אמר, כולנו מאחוריך, תגיד איפה ומתי ואנחנו באים להפגין איתך.

אהה, סליחה, זה עלינו שעבדו, לא עליך, אתה לא קשור בכלל...
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו, יאללה -צא להפגין.'
נו, יאללה -צא להפגין.
28/10/2011 | 09:23
3
אנחנו הומואים, מכרו לנו סיפורים, רק כותבים ומשלמים.
אתה, לעומת זאת, מבין לעומק מה צריך לעשות. אז יאללה דרדר של הצ'אט - הובל אותנו.
מתי ההפגנה הראשונה שאתה מארגן? היכן אתה רוצה שנחסום?
הראה לנו את האור, כולנו מאחוריך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בקרוב מאד תדע זה יתפרסם כאן ובפייסבוק !'
בקרוב מאד תדע זה יתפרסם כאן ובפייסבוק !
28/10/2011 | 10:44
2
כמו שאמרתי אתם תדברו אחרים יעשו זה בסדר שיטת ישראלי ,תעקבו זה מתגבש.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לך על זה כאילו אין מחר.'
לך על זה כאילו אין מחר.
28/10/2011 | 12:20
כולנו מאחוריך. או שלא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יאללה, אני מגיע להפגנה מול ביתו של שטייניץ'
יאללה, אני מגיע להפגנה מול ביתו של שטייניץ
28/10/2011 | 17:51
זה לא חייב להיות גדול אבל חייב להיות אלים....

אופנועים >>
לצפיה ב-'Hit the doad Jack...'
Hit the doad Jack...
27/10/2011 | 22:29
2
אתה זוכר איך השיר הזה ממשיך?
אופנועים >>
לצפיה ב-'And don't come back no more ?'
And don't come back no more ?
27/10/2011 | 23:14
1
אני לא חושב שצריך לפסול את נושא היציאה להפגנות. יש צורך להתארגן מחדש ולחשוב למה הגענו ולאן רצינו להגיע. ובואו נשאיר את הציניות ואת משפטי ה"אמרתי לכם" בצד.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
28/10/2011 | 02:33
לצפיה ב-'לא יודע על מה מדובר'
לא יודע על מה מדובר
28/10/2011 | 08:31
לפני שבוע אני מברר על ביטוחים ואף אחד לא מוכן בכלל להתעסק איתי, אופנוע שכבר אצלי מעל שנה, עם 5 שנות וותק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נעשה כמו בצבא'
נעשה כמו בצבא
28/10/2011 | 11:15
10
1
בהתחלה הקרבים בוכים שהם צריכים לקבל יותר כי הם מסכנים את עצמם ועובדים קשה יותר ומקבלים תוספת ובצדק...
אחר כך הגובנקים באים בטענה שכולם חיילים וכולם שוים ולכן צריך להשוות בין כולם והם גם צודקים....
וכך תקציב הביטחון תופח כמו כמו עוגה
אופנועים >>
לצפיה ב-'אה.. אז בגלל זה תקציב הבטחון גדול...'
אה.. אז בגלל זה תקציב הבטחון גדול...
28/10/2011 | 23:14
9
2
בגלל ג'ובניקים... עכשיו הכל ברור - לי תמיד היה נדמה שאנחנו מסוכסכים עם תושבי המדינות השכנות ובגלל זה תקציב הבטחון גדול.. טוב לדעת!
אופנועים >>
לצפיה ב-'מבט אחד באנשי הקבע הג'ובניקים המדושנים '
מבט אחד באנשי הקבע הג'ובניקים המדושנים
29/10/2011 | 07:03
7
יבהיר לך בדיוק לאן זורם הכסף.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא שהייתי כזה אבל זה פשוט שטויות לא נכונות...'
לא שהייתי כזה אבל זה פשוט שטויות לא נכונות...
29/10/2011 | 16:53
6
לצפיה ב-'וואלה?'
וואלה?
29/10/2011 | 20:14
5
חברים ששירתו במקומות כאלה ואחרים סיפרו לי על תנאי שירות חלומיים, חלק מהם בתקופה שבדיוק היה קיצוץ ואצלנו ביחידה היה מחסור בנייר תועלת וחומרי ניקוי
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מדבר על בזבוז והזרמת תקציבים בעייתית '
אתה מדבר על בזבוז והזרמת תקציבים בעייתית
29/10/2011 | 20:55
4
ליחידות, עם זה אני יותר ממסכים (ולצערי הייתי בצד שבו אין נייר טואלט).

אנשים נוטים לחשוב שהקצינים בקבע מקבלים משכורות גבוהות ולא מוצדקות ("מדושנים") וזה לא ממש מדוייק, בטח לא בסגמנטים בהם יש לאותם קצינים הזדמנויות הרבה יותר טובות במגזר האזרחי.

אופנועים >>
לצפיה ב-'זה לא המשכורות כמו הפנסיה'
זה לא המשכורות כמו הפנסיה
29/10/2011 | 21:59
בגיל כל כך מוקדם אבל גרוע מכך, מלכתחילה אין צורך בכל אנשי הקבע הללו.
בנוגע להשוואה לתחום האזרחי, לרוב זה די חרטא, מלבד מקצועות המיחשוב, לא רק שהם לא ירוויחו יותר בחוץ אלא שספק אם בכלל ימצאו עבודה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אהממ... לא אני המצאתי את זה, אבל'
אהממ... לא אני המצאתי את זה, אבל
29/10/2011 | 22:50
2
1
כמדומני כ- 80% מתקציב הביטחון של מדינת ישראל הולך להוצאות "קשיחות", שכוללות בין היתר תשלומי משכורות קבע, פנסיה, פיצויי פרישה וימי מילואים.

כן.

כל השאר צריך להתחלק בין קניית F16ים (זה מה יש, ואלוהים ישמור, המדינה באמת שוקלת לקנות את הבדיחה המעופפת בקושי שנקראת F35 אבל זה כבר עניין לפוסט אחר), קניית צוללות, השבחת טנקים, אימוני חי"ר, שעות טיסה וכו'.
אופנועים >>
לצפיה ב-'המספר הוא 60 אבל כן.'
המספר הוא 60 אבל כן.
29/10/2011 | 23:26
1
לצפיה ב-'מה לעשות'
מה לעשות
30/10/2011 | 13:30
1
צריך גם כח אנושי בצבא, ואם כבר תאשים את הקצינים ולא את האנשי קבע... על כל איש קבע יש 10 קצינים
אופנועים >>
לצפיה ב-'הגזמת צויה אין לנו אויבים מסביב בכלל'
הגזמת צויה אין לנו אויבים מסביב בכלל
29/10/2011 | 21:37
הכל בגלל המתנחלים הם גוזלים את כל הכסף של הצבא ושל העם ושל כולם
זה שלדעתי בצדק זה סיפור אחר
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא הבנת נכון, הסבר בפנים'
לא הבנת נכון, הסבר בפנים
27/10/2011 | 16:46
9
1
מה שאומרים במילים אחרות שההנחה על השתתפות עצמית עולה מ - 20 אחוז ל - 30 אחוז.
חוץ מזה יהיו עוד 2 הנחות נוספות:
6 אחוז אם אתה מתחת ל - 30
6 אחוז לכלים עד 250 סמ"ק.
הניסוח פשוט מטעה.הם מתכוונים שאם עד עכשיו עשית ביטוח רגיל ומעכשיו בפעם הראשונה תיקח השתתפות עצמית אז חוץ מה - 20 אחוז שהיית מקבל עד עכשיו תקבל עוד 17 אחוז אם אתה עומד בשני התנאים שרשמתי למעלה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה, אבל לא כל כך מסתדרת לי ההנחה'
תודה על ההבהרה, אבל לא כל כך מסתדרת לי ההנחה
27/10/2011 | 17:08
5
2
על ההשתתפות העצמית.
"שההנחה על השתתפות עצמית עולה מ - 20 אחוז ל - 30 אחוז."
ובהודעה:
"השתתפות עצמית - 5% הנחה"

אז מה היא לבסוף תופסת ההנחה על סעיף השתתפות עצמית, 5% או 10% ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו, טעות הקלדה, התכוונתי 25 אחוז, לא 30 אחוז'
נו, טעות הקלדה, התכוונתי 25 אחוז, לא 30 אחוז
27/10/2011 | 17:13
4
1
שזה אגב לטעמי, עדיין הנחה קטנה מידי ביחס לגובה ההשתתפות העצמית.
אופנועים >>
לצפיה ב-' נ.ב.-הנחה זו,לדעתי, אינה רלוונטית לחוק.'
נ.ב.-הנחה זו,לדעתי, אינה רלוונטית לחוק.
27/10/2011 | 17:21
3
2
לצפיה ב-'לדעתי אתה טועה'
לדעתי אתה טועה
27/10/2011 | 19:36
2
בהנחה שלא מגדילים את גובה ההשתתפות העצמית, אז גם ה- 5 אחוז הנוספים האלה צריכים לבוא מאיפשהוא אז מן הסתם מגיעים מהגדלת ההעמסה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה להגדיל את מרכיב ההשתתפות העצמית?!'
למה להגדיל את מרכיב ההשתתפות העצמית?!
27/10/2011 | 20:16
1
1
ולמה אתה חושב שזה צריך "לבוא" מאיפה שהוא?

נשמע כאילו גם אתה מתחיל ליפול למלכודת שלהם...

אתה באמת מאמין ש-20% הנחה "על חשבון" 25K +שבעה ימי עבודה,
משקפים את האחוז האמיתי של סילוק התביעות הנמוכות האלה ? אל תהיה
תמים, לא סתם הם מסתירים מהציבור את כל הנתונים הסטטיסטים.

החוק העמסה מכוון להורדת תעריפי היסוד של מחירי הביטוח, ולא על
הנחות כאלה או אחרות להעמקת ה"קרע" בין רוכבים/נהגים וכד'.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה שאלת, אני עניתי'
אתה שאלת, אני עניתי
27/10/2011 | 20:27
1
אין לזה קשר למה שאני חושב, לי אין את כל הנתונים וגם לך אין.
הסברתי לך למה זה ככה. כן, מבחינת המפקח על הביטוח, ה- 20 אחוז הנחה משקפות את סילוק התביעות הנמוכות הללו. לכן אם הגדילו את אחוז ההנחה בלי להגדיל את ההשתתפות העצמית, הרי שבעיקרון, יש צורך להזרים כסף נוסף לפול, כסף שאמור להגיע בין היתר מהגדלת אחוז ההעמסה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חג'בי, הסבר לקשה תפיסה כמוני בבקשה'
חג'בי, הסבר לקשה תפיסה כמוני בבקשה
27/10/2011 | 18:06
2
אם אני מעל גיל 30, לא מתחת ל 250 סמ"ק ולא מעוניין בהשתתפות עצמית... למעשה שום דבר לא השתנה אצלי בעלות הביטוח ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתן לך את התשובה של '
אתן לך את התשובה של
27/10/2011 | 18:12
IEC :

.

ואם לא הבנת, אז אנחנו מקבלים תוספת תשלום שנה הבאה,
כי מישהו צריך לממן את ההוזלה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ע"פ ההצעה הזו, כן.'
ע"פ ההצעה הזו, כן.
27/10/2011 | 19:32
1
לצפיה ב-'קצת על הצדדים החיוביים והשליליים'
קצת על הצדדים החיוביים והשליליים
27/10/2011 | 16:53
27
אם נסתכל על הצד החיובי, הרוכבים מעל גיל 30 עם כלים מעל 250 שחלא רוצים לבטח עם השתתפות עצמית, מחיר הביטוח שלהם לא ירד אבל הם יוכלו להמשיך לבטח בחרות הפרטיות במחירים יחסית זולים.
לעומתם, רוכבים מתחת ל - 30 ורוכבים עם כלים עד 250 סמ"ק יזכו להנחה.
כמו כן, הופכים את ההשתתפות העצמית לכדאיות יותר.
למעשה, מחיר הביטוח של כ- 80 אחוז מהרוכבים יירד. עתיד הענף ככל הנראה יינצל והמכירות יחזרו לעלות.
כמו כן כפי שכבר אמרנו מספר פעמים, עצרנו את העליות המתוכננות, ככל הנראה לתמיד (אלא אם ישונה החוק שוב).
עד פה חצי הכוס המלאה.

חצי הכוס הריקה היא שבעצם, רובנו, אלה שהשתתפו במאבק, נהנה הכי פחות אם בכלל מההנחות.

האם אני למשל, מרוצה? לא ממש אבל כיוון שזה עדיין לא סגור אני אמתין לראות כמה יהיו ההנחות הסופיות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שאלה : ההשתתפות העצמית גדלה לכמה אחוזים ?'
שאלה : ההשתתפות העצמית גדלה לכמה אחוזים ?
27/10/2011 | 17:22
לצפיה ב-'לא הבנתי מה החדשות הטובות פה.'
לא הבנתי מה החדשות הטובות פה.
27/10/2011 | 17:22
9
1
אחרי שמשך שנים מעלים את הביטוח לכולם כל חצי שנה בכמה מאות שקלים, עכשיו מחזירים את הגלגל אחורה בשנתיים לחלק קטן מהרוכבים.
לא רק זה, אלא ממשיכים את ההסתה נגדנו שמודיעים לכולם שנהגי הפחיות המסכנים יצטרכו לממן את ה"הנחה" הנדיבה של הפול.

חברים, זה לא נצחון, זה בזיון.

אין שום סיבה שנהג רכב ישלם חצי ושליש ממחיר הביטוח של נהג דו"ג.
בטח שנהג פחית יכול להוריד 3 אנשים ברכב שלו, ועוד רכב עם כמה אנשים,
והרוכב (למעט במקרים נדירים מאד) מקסימום יפגע בעצמו
אופנועים >>
לצפיה ב-'כמו שחשבתי הפוליטיקאים עשו לנו תרגיל.'
כמו שחשבתי הפוליטיקאים עשו לנו תרגיל.
27/10/2011 | 17:33
8
זה היה שקוף וצפוי שזה מה שיקרה.
חבל שאנשים פה בפורום הגנו בגופם על חברי הכנסת ושכבו למרגלותיהם
במקום שננצל את כוחנו האלקטוראלי ונפעיל שרירים , התרפסנו לפניהם וזה מה שקיבלנו.
95 %  מאנשי הפורום פה לא ראויים לקבל שקל הנחה אלא אם ימכרו את האופנוע ויעברו לקטנוע 250 סמק.
ואנחנו זה אלו שהיו בהפגנות , זה המרכז שהתפקד לליכוד .
שורה תחתונה אי אפשר לסמוך על פוליטיקאים , בטח שלא להגן על הליכוד מפני ביקורת , וההפגנות נגד יוקר המחיה.
ממליץ להתאגד בהפגנה הבאה של יוקר המחיה , ולבוא עם האופנועים להפגנה בתוספת של שילוט מתאים .
למי שיש זמן וכוח להרים את הכפפה ולהפגין אני אשמח לבוא ולהצטרף.
אופנועים >>
לצפיה ב-'פקידי האוצר רקחו לנו הנחה ישראבלוף'
פקידי האוצר רקחו לנו הנחה ישראבלוף
27/10/2011 | 17:51
זה נראה על פני השטח ששטייניץ ישב עם החכים כולל חברכם הנאמן כרמל שמא ורקחו לנו תרגיל מתמטי
בוא נאמר שאם התעריף היה 1+1=2 נגיד לרוכבים ש ניתן להם 0.5+0.5 כפול 2 ונקרא לזה הוזלה בביטוח.
על פני השטח שורה תחתונה אני כיום מקבל 20 אחוז הנחה על הביטוח שכולל השתתפות עצמית
מה 1 לינואר אני אקבל על אותו הביטוח רק 5% הנחה .
עכשיו בואו נעשה סדר...   מאחר שזהו פורום אופנועים והדגש על אופנוע, כיום גם ככה בקושי שיש אופנועים בכביש
ורק בשבתות אתה רואה אופנוענים פה ושם ,   כמה מרוכבי האופנועים ואני מדגיש אופנועים הם מתחת לגיל 30???
אני מנחש שאולי 10 אחוז מהם , שוב פעם זה ניחוש ,   ולדעתי המגמה היא שוב לרעת רוכבי האופנועים,
מה שיצא מהרפורמה הזאת זה שרוב האופנוענים ישלמו יותר כסף ובגדול!
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה שאתה אומר בעצם'
מה שאתה אומר בעצם
27/10/2011 | 19:34
1
שאם אני למשל, אארגן להפגנה הבאה של יוקר המחיה קבוצה של רוכבים שתצטרף, אתה מטוב ליבך, מוכן להגיע?
אופנועים >>
לצפיה ב-'היתי בכל ההפגנות, מה קשור טוב לב?'
היתי בכל ההפגנות, מה קשור טוב לב?
27/10/2011 | 19:56
זה שאתה תקפת אותי פה שאמרתי לרוכבים לבוא להפגנות נגד יוקר המחיה, בטענה שאוטוטו מורידים את הביטוח ,  זה לא עושה ממך צדיק .
מה שאמרתי אז ואני אומר גם היום שכנראה הקירבה לחברי הליכוד גרמה לחלק ממארגני המחאה לקצת כהות חושים .
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש כמה אופנועים בנפחים עד 250 סמ"ק'
יש כמה אופנועים בנפחים עד 250 סמ"ק
27/10/2011 | 21:07
4
נכון שמעט יחסית לאוכלסיה פה אבל יש יותר מאחד שאני ראיתי
אופנועים >>
לצפיה ב-'אנחנו זה האחוז הזעום... לא ה250 ומטה...'
אנחנו זה האחוז הזעום... לא ה250 ומטה...
28/10/2011 | 21:58
2
אופנועים מעל 250 הם אחוזים בודדים מהרכב הדוג בארץ.
לדעתי פחות מ7-8 אחוז מהכלים בארץ הם מעל 250.

נכון, הגרעין הקשה של הרוכבים מרביתו כן מעל, אבל הגרעין הקשה הוא קומץ קטן.

אז לומר שאחוז קטן מהרוכבים מקבל הנחה זה שטות...
אחוז קטן מהרוכבים בהפגנות, זה נכון...
אופנועים >>
לצפיה ב-'רב האופנועים מעל 250 סמק. '
רב האופנועים מעל 250 סמק.
29/10/2011 | 01:57
1
נראה לי שאחוז האופנועים ביחס לסך כל הדו-גלגלי אכן 7-8%.

דבר נוסף, אאל"ט רוב העליה במחירי הביטוח לפני שנתיים היה לצעירים בנפחים קטנים, חלק מהמפגינים אמרו שזה

לטובת הצעירים\סטודנטים וכו' וזאת לומרות שלהם אישית דווקא הוזל (וותק אם אני זוכר נכון).

אופנועים >>
לצפיה ב-'ולכן כתבתי - אופנועים מעל 250 הם אחוז זעום מ'
ולכן כתבתי - אופנועים מעל 250 הם אחוז זעום מ
29/10/2011 | 02:44
2
ממספר הדו״ג בארץ.

ואכן אתה צודק, חלק לא קטן מהטיעונים היו על כלי תחבורה זול וחסכוני עבור סטודנטים וצעירים.

ואכן, זה הקהל שמקבל את ההנחות.

השאלה המעניינת היא, אם אני זוכר נכון מחירי חברות הביטוח הרגילות מחוייבות להיות לפחות 10 אחוז מתחת למחירי הפול...
כך שתאורטית לפחות חלק מהאנשים שכן מבוטחים בחברות הביטוח יזכו לפרמיה נמוכה יותר או לחילופין חברות הביטוח יחליטו שזה מחיר לא משתלם וישלחו אותם חזרה אל הפול.

מעניין... טוב, אני אגלה בעוד חודשיים כשאחדש את הביטוח, יש לי עוד שנה להנות ממחיר ה30-
אופנועים >>
לצפיה ב-'כשהם אומרים "אופנועים" הם מתכוונים דו-גלגליים'
כשהם אומרים "אופנועים" הם מתכוונים דו-גלגליים
29/10/2011 | 23:21
ותכלס הם מתכוונים לקטנועים. אף אחד לא באמת מתכוון רק לבייבי נינג'ות, לאפריליות קטנות ול- GNים...
אופנועים >>
לצפיה ב-'חצי הכוס המלאה מלאה בשתן.'
חצי הכוס המלאה מלאה בשתן.
28/10/2011 | 09:46
15
1
אתה מתייחס להשתתפות העצמית כטובה, כהנחה, כהוזלה.
צריך להתייחס אליה בדיוק כפי שהיא - אפליה. פגיעה בזכויות.
זו לא חוכמה לשלם פחות ולקבל פחות. אין כאן שום הישג.
המאבק הוא על לשלם פחות ולקבל את אותו המוצר. ולכאן לא הגענו.
אתה נופל לדמגוגיות של שאמה-גולדברג וחברות הביטוח. חבל.
להשתתפות העצמית אנחנו צריכים להסכים רק כשהיא תהיה אופציה לכולם ולא רק לרוכבים וכשהמחיר הבסיסי, בלי ההשתתפות, יהיה הוגן.
אופנועים >>
לצפיה ב-' יפה אמרת '
יפה אמרת
28/10/2011 | 12:56
1
לצפיה ב-'אל תהיה טיפש'
אל תהיה טיפש
28/10/2011 | 13:16
13
1
אם עד עכשיו עבור השתתפות עצמית של 25K + 7 ימי עבודה קבלת 20 אחוז הנחה ועכשיו על אותו דבר תקבל 25 אחוז הנחה אז זה עדיין יותר טוב ממה שהיה.
יותר מזה, אם ההנחה היתה נגיד 50 אחוז, אז גם אני הייתי הולך ובוחר בה כי זה יותר טוב לי וממש לא מעניין אותי אם זה "הוגן" או שמפלים אותי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כולם טיפשים, רק אתה חכם.'
כולם טיפשים, רק אתה חכם.
28/10/2011 | 17:21
קראת בכלל מה שרשמתי? דיברתי בכלל על גודל ההנחה? הבנת בכלל מה שרשמתי.
עזוב. איך כתב אליקו בפרצוף ספר של שאמה גולדברג - "שההנחה לא תהפוך לאנחה".
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז אתה מוכן לקבל מאחור בשביל כמה מאות שקלים?'
אז אתה מוכן לקבל מאחור בשביל כמה מאות שקלים?
29/10/2011 | 19:17
10
1
ועם התיקון אתה תהיה מוכן לקבל עמוק יותר בשביל עוד כמה מאות שקלים?

סבבה בשבילך.
אבל בשביל רובנו (אני לא יכול לדבר בשם בוצי ו ICE כמובן), אנחנו מעדיפים לא לקבל מאחור שום דבר.

השתתפות עצמית היא מחלה רעה, ועובדה גמורה שהיא לא עובדת כלל (אפילו האוצר אמר זאת במפורש), שכן כולם רואים שהיא רק פוגעת בך קשות כלכלית ולא משתלמת.
כולם כנראה חוץ ממך.

מה יקרה חו"ח ויקרה משהו בגלל נהג רכב, ותשב בבית כמה ימים בגלל שכואב לך הגב, הרגל, היד, גם אם לא הלכת לבית החולים?
מי ישלם על הפסד המשכורת שלך?
כי במקרה הזה אף אחד. וזה אומר שחסכת 2500 שקל בביטוח, אבל הפסדת 2500 שקל בימי עבודה. אז יופי. אחלה "חסכון".
או שתלך לקופת חולים ותגיד "נפלתי עם האופניים" בשביל לקבל טיפול רפואי כי אתה מחפש לפנות לביטוח חובה?

אז בשביל מה קיים הביטוח חובה? רק בשביל שתשלם ולא שתקבל את מה שמגיע לך כמו כל נהג רכב?

אז, אתה מוכן לקבל מאחור בשביל כמה מאות שקלים?
אופנועים >>
לצפיה ב-''
29/10/2011 | 21:04
לצפיה ב-''
29/10/2011 | 21:55
2
לצפיה ב-'אני? אני בכלל נגד לקחת ביטוח עם השתתפות עצמית'
אני? אני בכלל נגד לקחת ביטוח עם השתתפות עצמית
29/10/2011 | 22:03
6
1
וממליץ כמעט לכל אחד לא לקחת ביטוח כזה (וכבר קיבלתי תודות מאנשים על כך כשנזדקוק לביטוח).

אבל גם ילד בכיתה א' יבין שהאפשרות להשתתפות עצמית בגובה X תמות 25 אחוז הנחה, יותר טובה מאותה השתתפות עצמית בגובה X עם 20 אחוז הנחה, מה שהיה עד היום וזה מה שהסברתי לאהוד.

אופנועים >>
לצפיה ב-'"נגיד 50 אחוז, אז גם אני הייתי הולך ובוחר בה"'
"נגיד 50 אחוז, אז גם אני הייתי הולך ובוחר בה"
29/10/2011 | 22:50
5
אלו המילים שלך לא?
אז לפי זה, אתה מוכן לקבל מאחור בשביל 50% הנחה.
אחלה. אז אם ההנחה הזאת השנה היא מ 5500 שקל, ושנה הבאה היא מ 5600 שקל, ושנה לאחר מכן היא מ 6000 שקל, ועוד כמה שנים היא תהיה מ 10,000 שקל?
אתה לא מבין איפה פה הבעיה?

אהוד אומר משהו שאתה מפספס ומתעקש לפספס.
ה 25% הנחה, זה בכלל לא משנה. גם 30% וגם 50% וגם 60%. זה לא משנה.

מה הטעם בהנחה הזאת אם היא גורמת לך בפוטנציאל להפסיד כסף, ולא לחסוך? אם היא מסתירה את הבעיה עצמה בעטיפה יפה של "הנחה" שקרית? הרי זאת לא הנחה. אתה משלם עליה.

אתה אומר שאתה לא ממליץ בכלל לעשות השתתפות עצמית, אז למה שיהיה לך בכלל איכפת כמה הנחה תהיה? זה מה שאהוד מנסה להעביר לך, ושאתה לא קולט.

מה שאתה צריך להגיד זה "לא צריכה להיות אפשרות כזאת בכלל", ולא "בוא נשחק במספרים כי אני מנסה לתרץ משהו שאני כן ולא מאמין בו באותו הזמן".

אז בוא תסביר לי איפה בדיוק ה"הנחה" אם אתה בעצם מפסיד בהמשך בשביל לא לשלם עכשיו?
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון, דברתי על ההנחה הנוכחית'
נכון, דברתי על ההנחה הנוכחית
29/10/2011 | 23:26
4
אם ההנחה היתה יותר גבוהה אז הייתי שוקל. עניין של עלות מול תועלת. אהוד מדבר על עיקרון, אותי העיקרון לא מעניין, אותי מעניינת השורה התחתונה. עם עקרונות לא הולכים למכולת, מקסימום הולכים להיות מורים בעיירות פיתוח.

המספרים שאתה זורק הם חרטא, ההישג הבאמת גדול במאבק הזה הוא שלקחנו מידי המפקח את הסמכות לשנות את אחוז ההעמסה ובכך מנענו את העליות הבאות עד למחיר של 10K ש"ח כפי שתוכנן.

ולא, אני לא צריך להגיד שלא תהיה הנחה כזו בכלל. להפך. אני בעד שתהיה השתתפות עצמית חובה של 5K-10K לכולם. רוכבים ונהגים ושמחירי הביטוח של כולם ירדו בהתאם (שלנו כמובן משמעותית יותר). ככה ניפטר מתביעות הסרק.

ובעניין הלקבל מאחור וכו, זה שתשתמש בקללות ובביטויים כאלה לא יעשה אותך גבר ו"מגניב" יותר מידי, אנחנו מכירים אותך ויודעים שאתה ילד כפאות חננה אז בבקשה, רד מזה, תודה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אף אחד לא לקח דבר מהמפקח. על מי אתה עובד?'
אף אחד לא לקח דבר מהמפקח. על מי אתה עובד?
30/10/2011 | 00:30
1
וזה שאתה חושב שלקחנו ממנו משהו, אתה משקר ומטעה את עצמך.
עדיין יש בידי המפקח את הסמכות לעדכן את מחירי הביטוח על פי מספר שנוח לו ונכון לדעתו. הוא פשוט לא עושה זאת דרך העמסה, מה שבכל מקרה הם לא עשו כבר שנים, וזה עבר טוב להם טוב מאוד עד היום.
מה אתה חושב, שהביטוח עלה מ 2500 ל 4800 בכלל שינויים בעמסה? בהחלט לא. פשוט עדכנו מחירים. כל פעם קצת.

ואף אחד גם לא הבטיח שהמחיר לא יעלה ל 10,00 שקל. אפילו שאמה לא.
עובדה שכשהתחיל המאבק, המחירים עלו ל 4700 שקל בערך.
והיום כמה זה עולה? 5300 שקל. וזה ממשיך לעלות כל חודש/חודשיים.
ובכמה עלה ביטוח הרכב בשנים האחרונות? אני אספר לך שלא תספר לנו מעשיות אחרות - בכמה שקלים בודדים. התחרות שם פורחת, והמחירים לא השתנו כלל.

אז, על מה אתה חושב שאתה מדבר? אילו סיפורים אתה מספר לעצמך?

וילד כאפות חננה? אל תעשה את עצמך דביל.
סליחה, אל תעשה את עצמך דביל יותר ממה שאתה כבר.

רק אסביר לך את המטאפורה (מילה קשה בשבילך, אני בטוח. תחפש במילון):
האוצר שם לך כסף מול הפנים, ובזמן שאתה אומר "וואו יש לי כסף", אתה לא מרגיש אך האוצר דופק אותך מאחור, ורק כשאתה מתעורר מה "וואו" שלך, פתאום אתה מרגיש כואב מאחור, ולא מבין למה.

אתה אישית אולי אוהב את ההרגשה הזאת, אבל רובנו הגדול לא בדיוק מעוניינים בכך.

ובקיצור : יאללה יאללה.
תעבוד על מישהו אחר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'סבבה בחור קשוח ומסוקס שכמותך'
סבבה בחור קשוח ומסוקס שכמותך
30/10/2011 | 00:36
בוא תראה לכולנו איך לא מקבלים מאחור.
בהצלחה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון, דיברת. חבל שאתה מדבר כל הזמן.'
נכון, דיברת. חבל שאתה מדבר כל הזמן.
30/10/2011 | 08:33
1
ביחוד כשלהבין הרבה אתה לא מבין.
אהוד לא מדבר על עיקרון. אהוד מדבר על הבנה של התהליך, של המאבק. וכאן , גם כאן, אתה נכשל. מחרבנים עליך, ח'גבי, ואתה חושב שזה מיונת שלום ויביא לך מזל. אני מנמ שקיבלת קצת מיילים מבועז ומיצו אתמול - מציא שתעבור עליהם ותשאל אם זה לא ברור לך. אנשים כאן לא פראיירים - הם קלטו מזמן שחוץ מלזרוק ניחושעם אעלק מושכלים ורסיסי הבנה חלקיים ממה שניסים/ינוקא זורקים לך אתה לא ממש בקיא. זה בסדר, אף אחד לא מצפה ממך למשהוא שאינך. שחרר.
ואגב עיירות פיתוח ועקרונות - אתה גם טועה (כרגיל) וגם לא מעודכן. מעבר לכך - אתה לא רוצה להכנס איתי לפינה אישית. תאמין לי שלא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מנמ=מניח.ניחושעם=ניחושים. '
מנמ=מניח.ניחושעם=ניחושים.
30/10/2011 | 08:42
1
לצפיה ב-' הרי רק שלשום הסכמת לחטוף מאחור בשביל'
הרי רק שלשום הסכמת לחטוף מאחור בשביל
30/10/2011 | 16:25
מנה סביח. קשה היום בהייטק אה?
אופנועים >>
לצפיה ב-' אפילו התאונות "לעשירים בלבד" '
אפילו התאונות "לעשירים בלבד"
29/10/2011 | 22:29
לצפיה ב-'מפקח חדש, אוייב חדש.'
מפקח חדש, אוייב חדש.
27/10/2011 | 17:52
2
אם זה לא ברור, אז אין פה שום שינוי כתוצאה משינוי החוק אלא הנחה קטנה  כדי שנסתום.

זהו כשלון חרוץ.

לא הבנתי איך מבוטא חוק ההעמסה שאמור לחול על כ-ל מבטחי הדו"ג???

שהרי התעריפים של רוכבים צעירים היו גבוהים מאד מראש ועדיין גבוהים עם ההנחה המגוכחת.

פראיירים לא מתחלפים.

בפריימריס הקרוב יש לפגוע בשטייניץ חזק, חזק.

אופנועים >>
לצפיה ב-'להתלקקות בסוכה לא הגעתי אבל להפגנה '
להתלקקות בסוכה לא הגעתי אבל להפגנה
27/10/2011 | 17:58
1
סוערת בבית המפקח, אגיע גם אגיע.

הגיע הזמן להלחם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הח"כ כץ מזמין אותנו ציבור האופנוענים '
הח"כ כץ מזמין אותנו ציבור האופנוענים
28/10/2011 | 12:48
לאכול אצלו בחנוכה סופגניות ממולאות בווזלין ...

אני חושב שיש לארגן עוד הפגנות ענק ולהמשיך ולנסות לפקוד חברים לליכוד....רק עם מס' ממעותי נוכל להזיז לאפסים שבשלטון את קצה השערה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'במילה אחת : אכזבה. בשתיי מילים : אכזבה גדולה '
במילה אחת : אכזבה. בשתיי מילים : אכזבה גדולה
27/10/2011 | 18:05
5
לצפיה ב-'Ynet בראשי - כוננות ספיגה ויאללה עבודת הסברה.'
Ynet בראשי - כוננות ספיגה ויאללה עבודת הסברה.
27/10/2011 | 18:11
1
1
לצפיה ב-'כמו שכולם כבר כתבו'
כמו שכולם כבר כתבו
27/10/2011 | 18:45
אכזבה, אפילו אני שהייתי אופטימי, נעלמה האופטימיות ואני מאוכזב...

השאלה הנשאלת היא, מה הלאה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ב-1.1 שקלים?'
ב-1.1 שקלים?
27/10/2011 | 18:30
2
לצפיה ב-'לפי מה שכתוב בכתבה'
לפי מה שכתוב בכתבה
27/10/2011 | 19:27
12
אם אתה מעל גיל 30 ורוכב על אופנוע מעל 250
לא תהיה לך הנחה בכלל...
פיספסתי משו?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אולי אני נאיבי אבל הזרמת כספים ע"י מרכיב '
אולי אני נאיבי אבל הזרמת כספים ע"י מרכיב
27/10/2011 | 19:38
9
ההעמסה לפול, לא אמורה הייתה לפזר את הפחתת הפרמיה באופן שווה בין כל הרוכבים. למה הדפרנציאציה הזו ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'בעיקרון, זה לא הובטח אף פעם'
בעיקרון, זה לא הובטח אף פעם
27/10/2011 | 20:23
8
1
כמו שבעלויות, כאחוז ההעמסה קטן, עליות הפרמיות לא התפזרו באופן שווה, כך גם בהורדות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם זה לא הובטח אף פעם'
אם זה לא הובטח אף פעם
29/10/2011 | 00:25
7
1
למה מנהל פורום אופנועים בא בגישה של "אחד שיודע" והעלה את רף הציפיות של כולם לשמיים עם חישובים ומספרים שלא קשורים לכלום??
הצגת את עצמך כמי שמעורה בפרטים, מדבר עם ניסים, מבקש סבלנות כי "זה הולך להיות גדול".
מסקנות: קצת צניעות. מותר להגיד גם "אני לא יודע", ולא לפזר מספרים ואחוזים תוך יצירת אשליה של "אני בעניינים".

דוגמאות? בבקשה:

דוגמא 1 - כל פוליסה תוזל מיידית בקצת יותר מ-30%. מאת: h a j b i

דוגמא 2 - המחירים אמורים לרדת בספטמבר. מאת: h a j b i
אופנועים >>
לצפיה ב-'אלו היו המספרים שדוברו'
אלו היו המספרים שדוברו
29/10/2011 | 03:49
6
1
אני לא המצאתי כלום.
אתה יכול להשתמש בניק המקורי שלך, אין צורך לפחד, אני לא אעשה לך כלום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'"דוברו"? ע"י מי?'
"דוברו"? ע"י מי?
29/10/2011 | 07:33
5
1
מה הישתנה בין מה ש"דובר" למה שקרה?
מי היה מעורב בדברים שהבין שככה זה הולך לקרות ואז הופתע כל כך?
מי יכול לתת קצת הסברים?
איפה כל המעורבים שיסבירו קצת לעמך איך ולמה דפקו אותם ככה?

לגבי הניק - אני יודע שאני יכול לכתוב בניק המקורי. אבל ככה בא לי. זה מאפשר לי להתחבר קצת לנשיות שלי. ממליץ גם לך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז כשתכתוב עם הניק המקורי'
אז כשתכתוב עם הניק המקורי
29/10/2011 | 12:18
4
2
אני אענה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה?'
למה?
29/10/2011 | 22:42
3
1
כל מי שכותב בפורום מזדהה בפניך עם תעודת זהות ופנקס מילואים?

אלו שאלות לגיטימיות. אתה מוזמן לענות לגופו של נושא ולא של כותב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן, כמעט כל הגולשים הקבועים פה מזוהים'
כן, כמעט כל הגולשים הקבועים פה מזוהים
29/10/2011 | 23:32
2
את חישובים של כמה ירדו הפוליסות עשינו פה כמה פעמים בהתבסס על מספר הרכבים ומספר הדו גלגלי המבוטחים.
הצד הנשי שלך רוצה לדעת מה קרה וקורה בנוסף מאחורי הכללים ואת זה לא תקבל כל עוד תסתתר מאחורי ניק אנונימי.
לא טוב לך? תעשה טלפון לניסים ותשאל בעצמך, תפנה לכרמל שאמה אם בא לך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה? כי ככה יותר קל לא לענות'
למה? כי ככה יותר קל לא לענות
30/10/2011 | 00:59
1
1
לצפיה ב-' "נכון/לא נכון - דבר בביטחון!!!"'
"נכון/לא נכון - דבר בביטחון!!!"
30/10/2011 | 08:37
25
לצפיה ב-'משהו קטן'
משהו קטן
27/10/2011 | 19:55
1
אם אתה רוצה מרכיב השתתפות עצמית, אז ההנחה תהיה 25% במקום 20% עד עכשיו. בדיחה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה עדיין יוצא לי יותר יקר מהביטוח בהראל.'
זה עדיין יוצא לי יותר יקר מהביטוח בהראל.
27/10/2011 | 20:09
1
ואני מתחת לגיל 30 ועם השתתפות עצמית, אז מה עשינו בכל זה? כרמל שאמה הגיע בפעם השניה לנקודה שבה הוא היה צריך לשים את כובד משקלו אל מול האוצר, ובפעם השניה התקפל. בושה וכלימה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'האם לבטל את הביטוח כצעד מחאתי יעזור?'
האם לבטל את הביטוח כצעד מחאתי יעזור?
27/10/2011 | 21:31
1
אם למשל כמות נכבדת של רוכבים יתקשרו מחר בבוקר לחברות הביטוח ויבטלו, זה ישפיע איך שהוא? אם אני זוכר נכון המשטרה לא בודקת ביטוח והסכנה כמובן היחידה היא בזמן תאונה.. (שזה כבר בעיה רצינית...)

טוב נו, אולי זה רעיון טיפשי, אבל חייבים לעשות משהו ולא בא לי עוד כמה פעמים לעלות לכנסת ולחלק פרחים לשרים...

אנחנו צריכים לגייס כמה חרדים ממאה שערים שייעצו לנו איך להפגין...

מדינה דורסת את רוכביה.

רק באהבה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה תשיג מזה?'
מה תשיג מזה?
27/10/2011 | 21:34
חוץ לתת עוד מתנה לחברות הביטוח בדמות דמי ביטול?
אופנועים >>
לצפיה ב-'זו דעתי'
זו דעתי
27/10/2011 | 22:21
4
לצפיה ב-'שאלות לעצמי'
שאלות לעצמי
27/10/2011 | 23:55
44
1
זהירות חפירה!

המטרה: הוזלת מחירי ביטוח החובה לדו-גלגלי לתעריפים שפויים שדומים למה שהיו בתחילת שנות ה- 2000, לפני שניקנקו אותנו, תעריפים סבירים שיאפשרו לנו, ציבור רוכבי הדו-גלגלי, להמשיך לנסוע על דו-גלגלי מבלי לפשוט רגל.

מי זה הציבור שלנו? ובכן הציבור מורכב ממספר גדול מאוד של פרטים, שלכל אחד מהם דעה ורצון משלו, עבודה משלו, חיים וצרות כספיות משלו. חלקו הגדול אדיש לחלוטין. אי אפשר להכריח אותו לזוז, הם לא חיילים של אף אחד, זה לא כל עובדי תעשי אווירית שאם הם לא עומדים שמאל ימין לבקשת הוועד, פשוט מטפלים בהם בסנקציות פנימיות. חלקם לא משלם בכלל ביטוח, חלקם חושב שזה לא משפיע עליו, חלקם רוכבי שטח שלא טרחו להזיז אצבע בזמן המאבק. חלקם שליחים על קטנועים שאמנם הצטרפו למאבק כי זה היה מגניב להפסיד שעתיים בשליחויות, אבל בסופו של דבר הם אלה שבגללם הביטוח שלנו גבוה. הציבור שלנו מורכב גם מרוכבים מבוגרים שנוסעים על אופנועים בשווי משכורת חודשית של שרי אריסון, ואמנם רוב מובילי מטה המאבק די ענו לקריטריון הזה, אבל שאר ההארליסטים והבימריסטים וכל המפונקים לא ממש מעניין אותם כל הסיפור הזה. מתוך 100,000 רוכבים על הנייר אולי 150 הם הגרעין הקשה (סיירת ועוד קצת), אולי 500 מוכנים להפסיד יום עבודה פעמיים שלוש אבל לא יותר מזה, ואולי במקרה הטוב 3000-5000 איש אופורטוניסטים שמוכנים להגיע לאנשהו רק אם תהיה הופעה וקציצות, או לחלופין יפעילו אותם בצורה שעד היום לא היה לנו תקציב להוציא.

איך משיגים את המטרה?

ניסינו בצעקות, לא הלך מי יודע מה (אם כי בהתחלה כן היתה לנו אהדה).

ניסינו בדרכי תחבולה, היה נראה שזה עובד, היתה לנו אהדה בקרב מפלגת השלטון וגם אצל לא מעט פרלמנטרים, אבל האוצר חכם מדי. נחזור לזה תיכף.

האם ציבור שרוצה להשיג לעצמו משהו, כל ציבור ולא משנה מהן מטרותיו, האם הוא יכול להשיג אותן ללא תמיכה של הגוף המחוקק?

התשובה היא כן. אבל.

אבל בתנאי שהציבור הזה יושב על שלטר של משהו. חברת חשמל, רכבות, נמלים, שדות תעופה, בזק, מים, דברים כאלה. כל ציבור אחר, לא משנה כמה הוא צודק, לא יכול בחיים להשיג את מטרותיו אם אין לו את אהדת הגוף המחוקק ושאר הציבור, מבלי שיהיה לו מנוף חזק. וכשאני אומר חזק אני מתכוון ששביתה של פקידות סעד אמנם משביתה את המערכת הרלוונטית, אבל פרט למסכנים שצריכים אותן אף אחד לא מתרגש מזה, כולל הממשלה והכנסת, ולכן המנוף אמנם קיים אבל הוא שווה לתחת. רק ציבור שיושב על שאלטר חזק שגם עובד יכול לכפות את רצונותיו על האוצר והממשלה, וגם אצלם זה לא תמיד עובד בצורה מושלמת (ע"ע הרופאים המתמחים, אם כי יתכן והשאלטר שלהם לא מספיק חזק)

האם הציבור שלנו יושב על שלטר של משהו? יש כאלה שיגידו בטח, יושב על השלטר של עורקי התחבורה העיקריים במרכז.

האם בכלל יש לנו ציבור. האם הציבור שלנו מאוגד? האם אנחנו יכולים לשלוט עליו, להוציא אותו לרחובות? זוכרים? בשיא הכוח שלנו הגיעו כ- 5000 איש להפגנה ב- 15 בנובמבר 2009. איך נגיע לציבור שלנו עכשיו? כמה יגיעו עכשיו?

ועוד אני שואל, האם בכלל יש לנו קייס ציבורי. שהרי זה לא קוטג' ולא אוסם ולא דיור, אלא תכלס בעיני הציבור הכללי אנחנו חבורה של פורעי חוק מפונקים שרוצים להמשיך להתפרע בכביש ולהתנהג בביריונות, ועוד דורשים ששאר ציבור הנהגים ישלם מכיסו עבור זה (ככה האוצר הציג את זה בפעם הקודמת, ואין שום סיבה שהוא לא יעשה זאת שוב, זה פשוט עובד לו).

אפשר לומר "זין על הציבור, יש לנו דרישות, שיזדיינו כולם, אנחנו רוצים ככה וככה". אפשר. כן. כמו שלא מבינים את עובדי הרכבת לא יבינו גם אותנו. על הזין שלי. אבל ללא תמיכה ציבורית וללא תמיכה פרלמנטרית וללא יד על השאלטר - לא יודע לאן זה יכול להביא אותנו.

תראו מה קרה. ביקשנו שתעריפי הביטוח לדו-גלגלי ירדו, ובארסנל הסיבות לכך הצגנו בין הסיבות העיקריות את עניין קיום שוק דו-גלגלי לטובת מעוטי היכולת, הסטודנטים, החיילים המשוחררים, אלה שאין להם כסף לשלם על רכב. הצגנו את זה יפה מאוד, וזה תפס. זה תפס כל כך יפה, שעכשיו האוצר נתן לנו בדיוק (או בערך) את זה, אבל זרק את הרוכבים הבוגרים יותר, את אלה עם הכסף לקניית אופנועים גדולים וספורטיביים, זרק אותם לכלבים. האוצר לא פראייר. הוא יודע בדיוק איך לעשות מניפולציות, והוא יודע למשל לקחת את עודפי הכסף שיש לו עכשיו בזכות העלאת אחוז הסיבסוד ל- 6%, ולהשתמש בו לא לטובת הוזלת הביטוח אלא לטובת כיסוי הגירעון של הפול, וכל זאת מבלי לספר לנו את האמת. האוצר לא פראייר. גדולים וחזקים מאיתנו נפלו בפח. "רוצים הוזלה למסכנים שאין להם ושבאמת צריכים את אותם קטנועים חבוטים? הנה, קחו הנחה". ככה הם אומרים, ואחרי משפט כזה מה אפשר להגיד להם בחזרה? אולי משהו כמו "כן, אבל זה לא הוגן, אנחנו רוצים הוזלה גם לרוכבי ה- Rים והבימרים הגדולים וההיאבוסות וכל מיני אופנועים עם 180 כ"ס!"

אה?

ועוד נקודה חשובה: בסוף 2009 היתה לנו תמיכה מלא מעט גופים. גם מבית המחוקקים, גם במידה מסויימת מהמשטרה שהעלימה עין כל עוד לא נחצו קווים אדומים, גם במידה מסויימת מהציבור של אלה שלא הלכו שולל אחרי הטעיות האוצר, גם של הרוכבים עצמם שקיבלו את המסרים שלנו דרך פולגז, מוטו, פייסבוק, הפורום פה, פורום קטנועים, הפורומים של מועדון האופנועים, עלונים, פלאיירים, ולא רק זה, אלא גם בתמיכת היבואנים עצמם שעזרו בכל מה שיכלו לעזור.

דווקא המהלך הפוליטי שלכאורה הביא להצלחה, הוא זה שהרחיק מאיתנו את חלקו הגדול של ציבור הרוכבים שסלד מהמעורבות הפוליטית, לא הבין אותה, וראה אותה בעין לא טובה, וכן של היבואנים שאסור היה להם להתערב בתהליך בשום צורה.

מה מתוך זה יש לנו היום? מה מתוך זה אנחנו יכולים לבנות בחזרה היום? מה אפשר לשפר בכל זה?

אז נניח שנקים בחזרה את מטה המאבק, נאגד בתוכנו שוב את כל האלמנטים השונים, נרים קול צעקה, נביא משרד יח"צ (מי ישלם?), נדפיס פלאיירים וסטיקרים ודגלים וחולצות (מי ישלם?), נפרסם בעיתונות (מי ישלם?) נרים הפגנות הולכות וגדלות, נחסום כבישים וצמתים, נתפוס מקומות חניה, נעשה בלאגאן אחד גדול.

ניעצר (חלקנו) אבל נמשיך. חלק מהחיילים (להזכירכם, המחוייבות שלהם היא אפסית למדי) יקבלו דו"חות ובזה הם סיימו את תפקידם בכוח. אנחנו לא באמת ציבור מאוגד, אנחנו לא יכולים לחייב רוכבים להופיע, אנחנו לא יכולים באמת לסגור שאלטר.

אז מה אנחנו עושים עכשיו?

לצעוק "דפקו אותנו, עכשיו נראה להם"? את זה אפשר, ואם מישהו חושב שזה יעזור, הוא מוזמן לעלות לכנסת ולעשות את זה באוהל. לרוב, זה לא עובד.

להתארגן לחסימות והפגנות? ע"ע הציבור האדיש שלנו, ע"ע תמיכת המשטרה שלא תהיה במקרה הזה, ע"ע אורך הרוח ואורך הנשימה של האנשים שלנו.

אז? מה עושים? נראה שדי אכלנו אותה, לא?
אופנועים >>
לצפיה ב-'משהו בטוח יקרה בקרוב. מיצו שמע סיפור. חפירע'
משהו בטוח יקרה בקרוב. מיצו שמע סיפור. חפירע
28/10/2011 | 00:38
7
1
כשהחלה המחאה הציבורית בקיץ היא החלה בת"א, אצלנו בגליל העליון היה בלבול, להצטרף? לשתוק? אנחנו קשורים לזה?
אחרי כמה ימים ולילות, שלושה כנראה הגיעו שרים וח"כים ואזרחים ואמרו למפגינים לצאת לפריפריה. האימרה הזו קוממה הרבה אנשים שחיים בפריפריה התפונית ולא מבינים למה בסוף החודש הם מסיימים עם מינוס בבנק למרות שהם חיים בגן עדן. מהר מאוד אנשים החלו להשוות מחירים ופתאום נפל האסימון שיותר יקר לחיות בגליל מאשר בת"א (!)
ולמה אני מספר לך את זה? בתחילה היינו 17 אוהלים בכיכר צהל בקריית שמונה, היה אולי תושב אחד מהעיר. ביום השני שישנו שם כמה חבר'ה ירדו לחסום את הכביש (אני חושב שהלכתי לעבודה), הם היו אולי 10 או 15 אבל שניי העיתונאים והצלם שהגיעו (יש פה לכל עיתון נציג שמסקר את כ-ל הגליל העליון והגולן ואף יותר מזה) צילמו את ההפגנה הכתבה ובחדשות ובעיתונים קפצו על התמונות. בתמונות ובסיקור זה היה נראה כאילו יש המון שחוסם את הכביש (קראו לזה מקרה, או עיתונאות תורמת, עכשיו זה כבר לא משנה). מה אני אומר? אותה הפגנונת הצליחה להביא לכיכר עוד באותו היום כמות כפולה של אוהלים ואנשים.

לכן, אני חושב שאנחנו לא צריכים 5000 אנשים להפגנה, לדעתי גם אם יש גרעין של 150 או 200 איש עם:
1.סבלנות
ו2.פריסה ארצית
אפשר לעשות מעשה. כלומר אפשר ליצור בז שבסופו של דבר אולי (עם דגש על האולי) יגרום לשינוי ויביא עוד רוכבים להבנה שהם נדפקים והם חייבים להניע מהלך.

האמת? אין לי שמן חצי סינטטי של מושג שזה באמת יעבוד, אבל אני מוכן לנסות.

אתה יודע מה? הפעם אפשר לנסות אפילו למחות מבלי להציג דרישות ברורות, כמו שהמחאה החברתית הייתה בהתחלה. ליצור בלבול, להציג ולהביע תסכול. ככה לא יקטלגו את המחאה כ"הנחה לצעירים" או "היתרים ביבוא". אנחנו רוצים הכל!
יעבוד? לא יודע אבל כמה אפשר לשבת על המושב ולהרגיש את הכיס מתרוקן.
לעזאזל(!!) אוטוטו אני בן 30 וכבר שנים שאני מחכה להנחה המזד%$ת הזאת.

גם לי, כמוך אין תשובה ברורה וחד משמעית לגביי מה יש לעשות, מה שאני כן יודע זה שהמומחים והאנשים הטובים שעמלו קשה, קשה מידי צריכים לנוח. ואנחנו שנחנו בשנתיים האחרונות צריכים להחליף אותם, אבל בזירה אחרת.

רק באהבה

אופנועים >>
לצפיה ב-'כמובן שזו חשיבה בקל ר(ע)ם וגם זה: רעיון 1:'
כמובן שזו חשיבה בקל ר(ע)ם וגם זה: רעיון 1:
28/10/2011 | 00:42
5
אתם יכולים ומוזמנים לזלזל, לבטל, להעביר ביקורת, לשפר ולהציע רעיון משלכם. נקרא לזה סיעור מוחות..

רעיון 1: חסימת מקומות חנייה במופעי תרבות וכו'. לדוגמא: מגיע זמר או אומן או ח"כ לאיצטדיון כל שהוא או מקום ציבורי, חוסמים מבעוד מועד את כל מקומות החנייה באופן חוקי ולא אלים. (אם רוצים להתאבד הולכים למגרש כדורגל..)

רק באהבה

אופנועים >>
לצפיה ב-'רעיון 2: חסימה חכמה של כביש ללא הסתבכות'
רעיון 2: חסימה חכמה של כביש ללא הסתבכות
28/10/2011 | 00:48
3
מתחלקים לצוותים, בוחרים כבישים ראשיים ומעצבנים. יוצאים למשל רק 4-5 חבר'ה כשעל גבם חולצות ועליהן מסר ברור. אפשר שמישהו מהרכב יצלם ובטוח יש פה אנשים שיכולים לדאוג לפרסום טוב של הסרטונים..

המטרה: רכיבה איטית עד מאוד, במקרה ויש ניידת מתחפים (אם מגיע שוטר על אופנוע מתפזרים). אם נצליח ליצור פקקים קטנים באותן שעוד במס' מוקדים במשך כמה ימים- יהיה בז בתקשורת.
אם נצליח אפילו לעשות זאת ולחטוף דוחות- נהיה בתקשורת.
אני מתחייב להשתתף ולתרום כמה עשרות שקלים מכיסי לעזרת רוכב שנקנס (נקודות זו בעיה אחרת)

רק באהבה
אופנועים >>
לצפיה ב-'איך זה יוריד את מחיר הביטוח, גלבוע?'
איך זה יוריד את מחיר הביטוח, גלבוע?
28/10/2011 | 09:49
1
חסמת. הופעות, משחקי כדורגל, את גמר כוכב ליד.
בהתחלה קיבלת כותרות מפרגנות בעיתונות. אפילו הצטרפו רוכבים אנמיין למאבק.
איך זה מוריד את הביטוח? זה לא.
אתה תקבל כותרות תומכות, ואז כותרות כועסות ואז המשטרה תכנס בך בכוח. והאוצר? על הזין שלו. אתה לא יושב על שום שאלטר שמעניין אותו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה לא. הוצאת תסכול נטו..'
זה לא. הוצאת תסכול נטו..
28/10/2011 | 21:48
לצפיה ב-'אתה לא יכול באמת לעכב\לחסום דרך ראשית'
אתה לא יכול באמת לעכב\לחסום דרך ראשית
28/10/2011 | 13:29
עם 4-5 רוכבים. אתה סתם תסכן אותם שלא לצורך. יש לנו קצת ניסיון עם זה, אתה צריך 20 ומעלה.
כותרות בתקשורת כבר קיבלנו, זה לא הספיק, צריך משהו מעבר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה בטוח?'
אתה בטוח?
28/10/2011 | 13:27
אלו לא אנשים בדרך לעבודה השגרתית המשעממת שלהם בבוקר. אלו לא כאלה שבאו לכיכר המדינה לעשות שופינג.
אלו אנשים ששילמו ממיטב כספם להופעה, חלקם עושים זאת פעם בשנה, לפעמים אפילו פעם בחיים.
אותם אתה רוצה לדפוק? על מי אתה רוצה להפעיל לחץ? האם המטרה היא סיקור תקשורתי ואם כן, מה המסר שאתה מנסה להעביר?
אופנועים >>
לצפיה ב-'כבר כמה חודשים הרפואה הציבורית על הקרשים בגלל'
כבר כמה חודשים הרפואה הציבורית על הקרשים בגלל
28/10/2011 | 01:00
האנשים שאותם אתה אמור לשכנע שיורידו לך את ביטוח החובה.
לפקידי האוצר במדינה יש כוח גדול מאוד בימינו, למעשה הם פשוט עושים מה שנראה להם נכון בלי להתחשב בעניין הפעוט הזה שנקרא דמוקרטיה/שלטון הרוב (שגם אנחנו מדי פעם שוכחים ממנו).
תיקון מחיר הביטוח יכול להגיע רק מתוך מסגרת רחבה יותר של מדיניות תחבורתית אחרת וזה לא יקרה בגלל החברה שלעיל.

אבל נחמד להשתעשע באופטימיות מדי פעם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'if you can't beat them...'
if you can't beat them...
28/10/2011 | 00:43
join them, then hurt the team by beating yourself.

מי מאיתנו ע"י חבירה לנערי האוצר, מי מאיתנו ע"י מעבר לפחית ומי מאיתנו, רחמנא לצלן, ע"י התפקדות לליכוד (והצבעה לקדימה?!).
אופנועים >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על הניתוח המפוכח '
כל הכבוד על הניתוח המפוכח
28/10/2011 | 00:51
1
אני, נאיבי שכמותי, נאחז במשפט אחד קטן מתוך הסטטוס של כרמל שאמה בפייסבוק:
"אני מבטיח לא לשקוט על השמרים ולא לנוח על זרי הדפנה של ההישג הנוכחי וכבר פתחנו בהידברות עם האוצר לשיפור נוסף".

אני יודע, זה לא הרבה, אבל בניגוד לארדן ומיסז'ניקוב בעבר, נראה ששאמה כן מאמין בצדקת הטיעונים שלנו ולא רק תופס עליהם טרמפ כדי לקדם את עצמו.

נאיבי, כבר אמרתי, אבל כרגע, כמו מיצו, אני לא רואה הרבה אופציות טובות יותר ותרשו לי להתעלם באלגנטיות מכל אלה שמחכים "שמישהו" יארגן הפגנות וחסימות ואז הם בטוח יתייצבו בדום מתוח
אופנועים >>
לצפיה ב-'יכולתי לומר לך את כל הדברים הללו כבר ב-2009'
יכולתי לומר לך את כל הדברים הללו כבר ב-2009
28/10/2011 | 00:57
2
מרגיש עכשיו יותר טוב?
אני מניח שלא אבל המאבק הזה מראש נדון לכישלון וכך גם קרה (נראה לפי רוב התגובות כאן כי הנחה של כמה מאות ש"ח היא כישלון).
בשורה התחתונה- כפי שציינת: אנחנו לא באמת "ציבור" אמיתי ואין "לנו" כל כוח משמעותי שישנה משהו.
על כן, אפשר להתחיל לנצל את הזמן הפנוי ולהשקיע אותו בדברים אחרים במקום בחפירות שלא יצא מהן דבר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בזכות'
בזכות
28/10/2011 | 02:24
1
אנשים שחושבים כמוך, לא יכולנו להגיע רחוק מידי ...
לא מאשים אותך, זכותך לחשוב כך
ואני לא בטוח שלא השתתפת במאבק

אבל אני משוכנע ש עדיף לעשות את המקסימום ולדעת שלפחות ניסית
אופנועים >>
לצפיה ב-'זאת דעתך. דעתי שונה משלך.'
זאת דעתך. דעתי שונה משלך.
28/10/2011 | 10:35
הייתי בהפגנות ואף ב"סיירת" זצ"ל.
ואני בכלל רוכב על אופנוע מאוד יקר כך שזה קצת מגוחך שאחד כמוני יזעק שאני לא יכול לעמוד בהוצאות הביטוח.
אבל עדיין באתי ותמכתי והפגנתי.

יחד עם זאת, אני מפוכח ובניגוד לכל מיני גולשים כאן שחיים ב-"להלהלנד" לרגע לא חשבתי שאכן יש סיכוי למאבק הזה.
ובניגוד לכל מיני גולשים כאן שבזמן ההפגנות יצאו בהצהרות נלהבות ש"על המאבק הזה עוד ילמדו בשיעורי אזרחות בבתי ספר" אני ממש לא חשבתי שזהו מאבק "מדהים" או כל מיני ססמאות נדושות אלא שהמאבק בסופו של דבר ייכשל (אם רואים בו כמאבק להורדת התעריפים). אבל לא הבעתי את דעתי אז כדי שלא יחשבו שאני מנסה לפגוע במאבק- הנה אתה חושב שבגלל אנשים שכמוני המאבק נכשל...

מבחינתי, כפי שציינתי, המאבק היה בעיקר לעצירת העלייה. עלייה שלדעתי תתחדש בתוך כמה שנים.
אז- שלא יעבדו עליכם!
אף אחד לא ממש "סופר" את רוכבי הדו גלגלי כמגזר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ובגלל זה ורק בגלל זה '
ובגלל זה ורק בגלל זה
28/10/2011 | 02:03
צריך מועדון צרכנות של אופנוענים!!!!
סתם סתם אני לא יכול באמת לקשור את זה פשוט נורא התחשק לי לצחוק על א.ר
אופנועים >>
לצפיה ב-'אוף מיצו'
אוף מיצו
28/10/2011 | 02:21
קראתי את כל החפירה מאחר ויצא לי לקרוא את הגיגך פעם או פעמיים.
ראיתי שכתבת כל כך הרבה ופשוט חשבתי שבטח יש איזו פואנטה בסוף, איזה פאנץ'. אולי למורה מיצו יש רעיון סטארטאפי למאבק חדש או לפתרון הבעיה שבטח יתפוס...

אז יצא שהתבדיתי ...

כאחד שהשתתף שהשתתף במספר הפגנות (ממש השתדלתי להגיע לכמה שיותר, הצלחתי להגיע רק ל4...) , וניסה לתמוך ולפקוד מכרים חברים ומשפחה ולצרף אנשים למאבק, שביב האופטימיות היחידי היה הגיגך כאן למעלה.

כנראה שגם זה אבד. האופטימיות שליוותה אותי בתקופת המאבק.
כל ה*ין...

אה ואם זה נדמה כאילו אני בא אליך בתלונות אז נהפוכו, רק משתתף בתסכול ...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני רוצה להציע משהו - חפירה ארוכה!'
אני רוצה להציע משהו - חפירה ארוכה!
28/10/2011 | 03:43
1
אני רוצה להציע משהו הפוך מהפרדיגמות "נאיים עליהם" ו"הפגנות וחסימת כבישים" מהסיבות ש:
אין לנו איך לאיים עליהם, הם לא מפחדים מאיתנו, לא מעניין אותם, זה לא משרת את האינטרסים שלנו וכנראה שדווקא כן את שלהם.

מבוא:
אף אחד מאיתנו הוא לא תשובה, עופר או אריסון.
כולנו קורבנות של אותה השיטה. המדינה מחייבת את רוב אזרחיה ברכישת מוצר מסוים או שיש צורך במוצר מסוים והמדינה נותנת לבעלי הון ספציפיים לגבות את הכסף עבור מצרך שאנחנו "צריכים". המדינה לא מרוויחה מזה ואת זה כולנו יודעים. כספים אדירים שיכלו להיות מושקעים בכל מה שאתם חולמים עליו הולכים לכיסים של בעלי ההון. ביטוח החובה זאת לא הפעם הראשונה שהמדינה עשתה את זה.
היא עשתה את זה עם רשות הנמלים כשהפריטה את הנמלים שהיו רווחיים לחלוטין ומכרה אותם במחיר רבע מהרווח השנתי שלהם.
היא עשתה את זה עם נתיבי האגרה.
היא עשתה את זה עם שוק המים.
היא מנסה לעשות את זה כבר הרבה זמן עם החשמל.
היא עושה את זה עם הגז.
והיא עשתה את זה בשוק ביטוח החובה.

ואני רוצה לקחת את זה בחזרה.

כולנו יודעים שיש טייקונים, אלה לא מליונרים קטנים אלא מעמד של בעלי הון מורמים מעם שמנצלים את האנשים העובדים, פעם זה היה מוסד המלוכה ובעת הנוכחית זהו מעמד בעלי ההון.

למעמד העובדים באשר הוא יש כוח אחד ויחיד וזה שבלעדיו שום דבר לא עובד. אין מי שיעבוד ואין מי שימכור ולכן גם אין איש מסואב שיספור את הכסף. הפתרון פשוט באופן יחסי אבל מורכב בפרטי היישום והוא נקרא סולידריות.

סולידריות בין עובדים וסולידריות בין מאבקים.
העוול שלנו זהה לעוולם של אותם אלה שמוחים על הקוטג', הדלק, הדיור, המחיה, מערכת החינוך מגן עד אוניברסיטה ועוד.
כולנו צריכים דלק, כולנו צריכים חשמל, קורת גג, ללמוד משהו בשלב זה או אחר בחיים וכולנו צריכים ביטוח חובה - אנחנו בסה"כ עוד מקרה של שיטה פגומה מהיסוד.

הטריק שעובד כבר כמאה שנה נקרא סולידריות - איחוד של מאבקי מעמד העובדים.
בשלב ראשון אנחנו נחבור באופן שיטתי למאבקי מעמד העובדים שקשורים אלינו באופן ישיר ונחתור להשגת פתרון משותף לשני (או יותר) המאבקים. נבחר מאבקים נגד רכישת מוצר מתאגיד בשוק ללא תחרות, מאבקים נגד תעריפים ממשלתיים גבוהים ומאבקים נגד מקרים בהם ניתנו לטייקונים מכונת להדפסת כסף.
נצטרף גם למאבקי עובדים שמכוונים ישירות לבעלי חברות ביטוח, למשל:

שלמה אליהו, הבעלים של אליהו שמחזיק בגרעין השליטה בבנק אגוד - נצטרף למאבק עובדים בבנק אגוד אם יהיה (ויהיה).

כלל ביטוח בבעלות EDB שגרעין השליטה שלה נמצא בבעלות נוחי דנקנר - נצטרף למחאות ומאבקי עובדים בשופרסל, סלקום, כלל ביטוח ובכל אחזקה אחרת שבבעלות EDB.
גם בנק הפועלים מחזיק במניות כלל ככה שכל מחאה כלפי עסק בבעלותה של שרי אריסון ייזכה לתמיכה מאצלנו.

מה זה ייתן לנו?
יצירת מאבק משותף ורחב יותר ולכן גם בעל כוח גדול יותר. מתוך מאבק חזק יותר נוכל להשיג יותר. בצורה הזו אנחנו משנים את השיטה לנצח.

הייתרונות -
עבודה בעצימויות גבוהות לאורך תקופות קצרות יחסית (יחסתי לשנתיים).
שינוי מהותי של תדמית האופנוענים בציבור כאלה שנאבקים למען האנשים העובדים.
פוטנציאל הצלחה גבוהה יותר.

החסרונות -
לא עובדים יותר בווקום אלא לוקחים חלק בדברים גדולים יותר מאיתנו.

ברמה הטכנית, מה זה דורש שמאיתנו:
להגיע להפגנות.
להשתתף במשמרות מחאה (עשינו את זה אחת לשבוע שבועיים).
לתרום כסף לקופות שביתה (פחות מהעלות של חברות שנתית בליכוד).
איש או אנשים מטעמנו ששומרים על האינטרסים שלנו - זה בדיוק אותו דבר.

אשמח לתגובה וסליחה על החפירה
אופנועים >>
לצפיה ב-'הפסקתי לקרוא אחרי "אני רוצה להציע" '
הפסקתי לקרוא אחרי "אני רוצה להציע"
31/10/2011 | 09:10
1
לצפיה ב-'מיצו'
מיצו
28/10/2011 | 06:57
אנחנו מכירים ,מכמה טיולים ומפגשים ואני מכבד אותך ולכן אני מבקש שלא תראה בדברי תקיפה אלא הסבר
השתתפתי בהפגנות ,קניתי חולצות שהכיתוב ,די לרכב  על הרוכבים מופיע עליהם
התפקדתי לליכוד ,למרות שאני רחוק מדרכם .
ופתאום אני מתוודע לזה,שניסים הוא הנציג של הרוכבים.
לא מכיר את הנל ,אין לי מושג מה מעשיו הציבוריים.
וכמוני כנראה שיש עוד רוכבים או רוכבות
.תסכים ,או שלא ,שאי אפשר לתמוך ,ברעיון או באדם ,שאין לך מושג לאיזה כיוונים זה מתפתח.
בפעם שעברה רכבתי לכפר אחים,ידעתי שהרכיבה היא למטרת הפגנה.הפעם הזאת הייתה למטרה הפוכה.
עד שלא תהייה שקיפות אני לא אתמוך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן'
כן
28/10/2011 | 08:46
1
2
לצפיה ב-'סיכמת את הכל במילה אחת קצרה '
סיכמת את הכל במילה אחת קצרה
28/10/2011 | 08:53
לצפיה ב-'כמה הערות/הארות, מיצו.'
כמה הערות/הארות, מיצו.
28/10/2011 | 09:39
18
היבואנים לא עזבו בגלל ההתפקדות. היבואנים עזבו כי באותה נקודה המכירות היו בשפל, הם הבינו שהמאבק עושה להם נזק בכיס וניסו לצמצם נזקים.

אתה מאשים את השליחים באחריות למצב הביטוח. זה לא ממש המצב. תחשוב כמה רוכבים מסביבך השתדרגו מגי עז ל-RRRRR בעזרת חליבת הביטוח אחרי כל התפוצצות שלהם באיזה סדום/צפון/מלכישוע. יש מסביבי כרגע 5 רוכבים במצבי פירוק שונים, פלאגים פלטינות וכו. אף אחד מהם לא שליח, רובם התפוצצו במהלך רכיבת ספורט (שטח וכביש). כולם כאחד יקרעו את הפול.

מה כן לעשות? להפיל את השלטון.להבין שהמאבק הזה הוא בדיוק כמו מאבק הקוטג' ושאר המאבקים. הוא מאבק על מה שמגיע לנו. לא נעים אבל אני מסכים עם רוב מה שצויה רשם.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
28/10/2011 | 13:15
לצפיה ב-' '
28/10/2011 | 15:11
לצפיה ב-'אני לא מאשים רק את השליחים. ממש לא.'
אני לא מאשים רק את השליחים. ממש לא.
28/10/2011 | 19:37
15
אבל השליחים הם הבבואה שלנו בעיני הציבור. השליחים הם ה"אופנוענים" שהם רואים ביום יום. את ה- RRRRRים שמתרסקים במלכישוע ושות' הם לא ממש רואים, בטח שלא בזמן ההתרסקות. אבל את השליחים שעושים מיליון עבירות תנועה בדקה - כן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'"הם אלה שבגללם הביטוח שלנו גבוה". ציטוט שלך.'
"הם אלה שבגללם הביטוח שלנו גבוה". ציטוט שלך.
28/10/2011 | 21:13
14
אני לא חושב שמעניין את המבטחים מה הציבור חושב. מעניינים אותם המספרים שהם מוציאים מהכיס. מה שכן, על הרוג בבין עירוני הם משלמים פחות מעל פצוע בעיר. לדעתי- כולנו באותו חרא, בלי קשר לעל מה אתה רוכב ולמה. שני גלגלים? נדפקת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני בטוח שאתה מסכים איתי שיש רוכבים שהם'
אני בטוח שאתה מסכים איתי שיש רוכבים שהם
28/10/2011 | 21:29
10
"תובעים סידרתיים" ו/או גוזרי "משכורת 13", אני בטוח שהמושג הזה לא זר לך. נכון?

יופי. אז בטח יש פה ושם כמה כאלה עם DL1000 או עם בורגמן 650 שעושים משכורת 13 פעם בשנה מתביעות על כאב וסבל, אבל אני מוכן להמר שרובם של אותם תובעים סידרתיים עוסקים במקצוע השני הכי עתיק בעולם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'על סמך מה ההימור?'
על סמך מה ההימור?
29/10/2011 | 16:26
4
למה שלא תהמר על רוכבי שטח (עם ביטוח חובה לכלי השטח או לקטנוע מקביל), על מגרזני ברגי או על ילדות עם קטנוע ורוד?
סתם מסקרנות - יש לך (או למישהו אחר כאן) לתרום מספר של כמות השליחים על הכביש? מספרם להערכתי די זעום ביחס לכלל אוכלוסיית הרוכבים.
אופנועים >>
לצפיה ב-' מ"ס השליחים קטן משנה לשנה. הטכנולוגיה -'
מ"ס השליחים קטן משנה לשנה. הטכנולוגיה -
29/10/2011 | 19:37
3
עושה את העבודה במקום.

זה מקצוע נכחד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'איך בדיוק?'
איך בדיוק?
29/10/2011 | 22:23
1
איזו טכנולוגיה תביא לך את הפיצה הביתה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'הם תמיד יישארו אבל לא עליהם מדובר.'
הם תמיד יישארו אבל לא עליהם מדובר.
30/10/2011 | 00:05
לצפיה ב-'ממש לא נכון.'
ממש לא נכון.
30/10/2011 | 01:51
שליח זה לא פקס שהדואר האלקטרוני החליף.

בתור שליח אני יכול לומר לך ששום טכנולוגיה לא תחליף את המסירה המשפטית,את העברת הקלסרים וחומרים מהארכיבים לרו"ח ועו"ד.
ועם כל החתימות האלקטרוניות שמדברים על זה כבר למעלה מעשור,עדיין כל עו"ד רוצה חותמת נתקבל על כל מסמך רשמי שהוא שולח לקולגה או לרשויות.

כמו כן טכנולוגיה לא תעביר חומרי גלם לענפי תעשיה קטנים כמו תכשיטים,קוסמטיקה,אלקטרוניקה,סלולריים ועוד...

וכמו כן נראה לי שהטכנולוגיה להעברת מתנות לחג כדוגמת סלסלות שי,בקבוקי יין ולוחות שנה עדיין לא קיימת.

ואל תשכח שבלי לאו טק הייטק לא יכול להתקיים,אז בבקשה לא לזלזל.

לא נכחד ולא ייכחד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'רק ליידע כללי למי שלא יודע,קטנועי שליחויות'
רק ליידע כללי למי שלא יודע,קטנועי שליחויות
29/10/2011 | 17:15
4
1
מבוטחים רק בפול,ומשלמים משמעותית יותר עבור הביטוח חובה.

ביטוח חובה מלא בלי השתתפות עצמית 5,250 ש"ח.
ביטוח חובה עם השתתפות עצמית 4,200 ש"ח.
אין לי היסטוריית תביעות ואני מעל גיל 30 ואלו המחירים שאני משלם

אם כך השליחים מראש משלמים יותר בגלל חלק מהטענות שציין מיצו (אישית לא מסכים עם ההכללה שהוא עשה בנוגע לשליחים).

אופנועים >>
לצפיה ב-'רק לידע כללי לאור גבע...'
רק לידע כללי לאור גבע...
29/10/2011 | 20:33
3
1
יש ה-מ-ו-ן רוכבים שעובדים כשליחים עם הקטנוע הפרטי שלהם, משלמים ביטוח רגיל ומתפרנסים מטיפים בשחור.
אופנועים >>
לצפיה ב-'רק ליידע כללי אהוד1,ביום שאחד מהם יעשה תאונה'
רק ליידע כללי אהוד1,ביום שאחד מהם יעשה תאונה
30/10/2011 | 01:45
2
וייתבע את חברת הביטוח,תיהיה בטוח שבמידה והחוקר ביטוח יגלה (וכמובן שתמיד קיים הסיכוי שהוא לא ייגלה) שהבחור עשה את התאונה בזמן העבודה על הקטנוע,כסף יהיה לו קשה להוציא מהם.

ואין קשר לטיפים בשחור,שליח שעובד על הקטנוע שלו גם מקבל כסף ממקום העבודה בלי קשר לטיפים,ושם כבר יש תלוש והכל ממוסמך.

ואם אתה לא מאמין לי תשאל את הסוכן ביטוח שלך.
כשאתה מתקשר לעשות ביטוח אחת השאלות הם לאיזה שימוש הקטנוע.
אין פה הרבה מקום למריחות,או שאתה עובד איתו חלק מהזמן או שלא.
מי שרוצה לקחת סיכון שייקח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ומה חידשת בדיוק? כלום.'
ומה חידשת בדיוק? כלום.
30/10/2011 | 08:26
1
3
לצפיה ב-'בדיוק. כמו שההודעה שלך לא חידשה כלום'
בדיוק. כמו שההודעה שלך לא חידשה כלום
30/10/2011 | 16:44
2
לצפיה ב-'ברור לך, שבכל מאבק ציבורי'
ברור לך, שבכל מאבק ציבורי
28/10/2011 | 21:42
2
התדמית הציבורית חשובה לא פחות מאשר המספרים האמיתיים.
אם היינו מדברים על מספרים נטו, אז לא היתה לאוצר סיבה לז$%ן אותנו, הרי הכל יוצא מהכיס של חברות הביטוח והמספרים מלמדים אותנו שהם היו ממשיכות להרוויח מתיק ביטוח החובה סכומי כסף דימיוניים בכל שנה גם אם פוליסה של אופנוע היתה עולה כמו פוליסה ממוצעת של אוטו. נראה לך שהציבור היה כלכך תומך במאבק הרופאים, שהציבור סובל ממנו בפועל כל יום, אם התדמית הציבורית שלהם היתה זהה לתדמית הציבורית שלנו? היום אנחנו סובלים מתדמית ציבורית גרועה אפילו מזו של ועד עובדי הרכבת, וכמעט כל הציבור מתנגד למאבק שלהם אפילו שבתכל'ס סובלים ממנו פחות מאשר ממאבק הרופאים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה טועה פעמיים.'
אתה טועה פעמיים.
29/10/2011 | 09:32
1
1
תדמית זה נחמד אבל לא מוריד פרמיות. בשיא החסימות הוזמן סקר על המאבק שלנו. לפי הסקר רוב הציבור, ושוב - אני מדבר על שיא תקופת החסימות, היה בעד המאבק שלנו. מזמין הסקר? משרד האוצר. זה לא עזר להוריד את מחירי הביטוח, נכון?

לגבי המספרים - תמיד אפשר להציג אותם בדרכים שונות. האוצר טוען שהפל צריך להיות מאוזן/ריווחי. אני טוען שלא. התעייפתי, אתה מוזמן לרשום "עטין סתום" במנוע החיפוש.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הביטוח לא ירד'
הביטוח לא ירד
29/10/2011 | 16:23
כי כמו שמיצו כבר כתב אנחנו לא יושבים על שום שלטר שמעניין מישהו. לא של המים, לא של החשמל, אפילו לא של נייר הטואלט. זה לא משנה את העובדה שלא יכולנו לעשות אפילו את מה שעשינו בלי סובלנות כלשהי מצד הציבור הרחב, שסתמנו לו את איילון באמצע הבוקר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קיצר , קבלנו זין .'
קיצר , קבלנו זין .
28/10/2011 | 10:23
נא להרפות את פי הטבעת - ככה זה יכאב פחות ..
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן , ולו אך ורק בגלל שאנו לא גוף עם שלטר ...'
כן , ולו אך ורק בגלל שאנו לא גוף עם שלטר ...
28/10/2011 | 11:14
2
לצפיה ב-'רק עוד נקודה אחת ברשותך'
רק עוד נקודה אחת ברשותך
28/10/2011 | 15:17
ההתמקדות ההסברתית ממוקדת באופנועים ונחיצותם במערך התחבורה בכביש.
לדעתי, הכלב קבור במקום אחר.

לאוצר אין עניין נגדנו בגלל הפציעות ותרמיות ביטוח. לאוצר יש עניין כי כל דו"ג, מתורגם לפחות כסף מס לעומת מכונית, פחות דלק, פחות באגרת הרישוי, פחות בבלאי ובחניה. המדינה מפסידה על אופנוען כסף עוד לפני שהייתה לו תאונה.

הובילו כאן מהלך שבו בשקט בשקט סגרו (או לחילופין לא שיפרו) את כל האלטרנטיבות התחבורתיות לאזרח.
על הרכבת אי אפשר לסמוך, ת"צ מסורבלת ואיטית, את שוק הדו"ג הפכו לבלתי אפשרי כלכלית והעלו את שויי השימוש על רכבי הליסינג. מה נשאר לאזרח לעשות כדי להתנייד?

לקנות רכב. ומי גוזר את הקופה?
ובגלל זה לא רוצים אותנו.

האם אכלנו אותה? אולי.

אבל עדיין נשאר לי כרטיס חבר הליכוד ואני בהחלט מתכוונת לעשות בו שימוש ברגע המתאים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אופנוע כסמל סטטוס כלכלי'
אופנוע כסמל סטטוס כלכלי
30/10/2011 | 01:52
1
1
הצלחת הקמפיין של האופנועים בעבר חשפה את הציבור לכך שאנחנו משלמים סכומים הזויים על ביטוח, כמו גם חשפה את מחירי האופנועים בפועל ("מה? זה עולה כמו מכונית"). עכשיו אנחנו לא רק קבוצת מטורפים שאהידים מכורים, אלא גם עשירים, שמרצפים את דרכנו למוות טרום-זמנו בהרבה כסף. ללא ספק עלינו להודות לממשלת ישראל על שידרוג מעמדנו החברתי בקרב הציבור. למה להיות שלילי תמיד? זוכרים מה לימד אותנו דונאלד סת'רלנד בסרט "נועזים בעורף האוייב"? תחשבו באופן חיובי, למה תמיד לחשוב שלילי?!

הערה: טעות להאשים את "נערי האוצר"; זאת הממשלה שקובעת את סדרי העדיפויות וסעיפי ההוצאות. רק לא תמיד נוח לה להודות בכך. תרגיל פוליטי ותודעתי שחוק, ששוב ושוב עובד על הציבור.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קשה לי לראות את שטייניץ '
קשה לי לראות את שטייניץ
30/10/2011 | 18:56
וביבי משחקים במספרים כדי לא להוריד לנו את הביטוח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני יודע שלא מאמינים פה בסבלנות...'
אני יודע שלא מאמינים פה בסבלנות...
28/10/2011 | 01:00
6
אבל החוק שאושר בכנסת קובע: "קבעה הרשות תעריפי ביטוח למשתמש באופנוע, לא יפחת מרכיב ההעמסה בתעריף הביטוח משישה אחוזים מעלות הסיכון הטהור בשוק החופשי"

עלות הסיכון הטהור מוגדרת כך: "עלות הסיכון הטהור בשוק החופשי" – עלות הסיכון הטהור בהתאם לדוחות מאגרי המידע שהוקמו לפי סעיף 11א, לקבוצת סיכון דומה המבוטחת באופן ישיר אצל מבטח;"

אפשר לשחק קצת עם המספרים אבל בסופו של דבר מי שקובע את עלות הסיכון הם מאגרי המידע והם אובייקטיביים.
כרגע האוצר מנסה להטות את הכף לטובת חברות הביטוח אבל עם הזמן המספרים יתבררו לאשורם.
במעמד הקריאה השניה והשלישית נאמר מעל דוכן הכנסת שאם התיקון לחוק לא יביא להורדה משמעותית בתעריפי הביטוח יובא תיקון נוסף אל שולחן הכנסת על מנת ליצור תעריפי ביטוח סבירים לרכב דו"ג.

גם אם הדברים נראים מאכזבים מעט כרגע, אין לי ספק שברגע שנקבע גובה מרכיב ההעמסה בחוק קודם כל, נעצרה עליית מחירי הביטוח שהאוצר רצה להוביל וזה הישג גדול כשלעצמו. אני מאמין גם שהתעריפים עוד ירדו.
אם יותר ויותר אנשים יעשו ביטוח עם השתתפות עצמית ולא יתבעו על כל החלקה של סתם, מרכיב הסיכון הטהור ירד ואיתו ירדו גם התעריפים עוד ועוד.

רק סבלנות.
אבל מי פה מאמין בסבלנות ועבודה קשה? כאן רוצים זבנג וגמרנו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לדעתי בכלל צריך לראות בכך הישג.'
לדעתי בכלל צריך לראות בכך הישג.
28/10/2011 | 01:20
2
נבלמה עליית התעריפים.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
28/10/2011 | 02:26
וזאת היתה אחת המטרות
אופנועים >>
לצפיה ב-'ברור שזה הישג'
ברור שזה הישג
28/10/2011 | 11:59
אבל לא ההישג לו ציפינו.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
28/10/2011 | 01:28
לצפיה ב-'את "המספרים לאשורם"'
את "המספרים לאשורם"
28/10/2011 | 01:52
אנחנו כבר מנסים לגלות לפחות חצי עשור, בחלק מהזמן הזה משרד המקפח על הביטוח ניסה גם הוא לקבל את הנתונים האלה, מיותר לציין שלא אנחנו ולא הוא הצלחנו. כל מה שאתה ואני וכולם רואים זה אחרי לעיסה של בעלי אינטרס ברור, משחק בסעיפים וחשבונאות יצירתית.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני אמנם לא בקיא בכל פרטי המאבק'
אני אמנם לא בקיא בכל פרטי המאבק
28/10/2011 | 09:06
3
אבל אם במקום דרישה להוזלה בביטוח (שנוגד לגמרי את האינטרסים של חברות הביטוח) נתחיל לחשוב כמוהם ונבקש את ביטול סעיף האשמה. זה אבסורד שרוכב שנפגע (חס וחלילה) מרכב בתאונה נמצא אשם. במה הוא אשם? בזה שהוא רכב? שהוא יצא מהבית? אם נצליח לבטל את סעיף האשמה, נגיע למצב שבו הסיכוי שחברת הביטוח תצטרך לשלם למבוטח על תאונה יורד ל30% (במקום המצב הקיים שהוא 100%) ולכן אחרי הביטול של הסעיף הנ"ל תתאפשר הורדת מחירים יותר בקלות.
שוב, אני לא בקיא בפרטים כך שבטח חשבו על זה קודם. אשמח לתגובות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא לשכוח לבטל את ההתפקדות לליכוד!'
לא לשכוח לבטל את ההתפקדות לליכוד!
28/10/2011 | 01:56
18
1
אני כבר לפני כמה חודשים ביטלתי כדי לא לשלם כל שנה.

רועי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הבטחתי ולכן אקיים '
הבטחתי ולכן אקיים
28/10/2011 | 02:08
4
סחבק נשאר לפריימריז.
- קטנוני נקמני ואישי? - נכון, אבל הם התחילו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שאלת תם'
שאלת תם
28/10/2011 | 02:51
3
הרי בהצבעה שלך בפריימריז אתה לא יכול "להוריד" קולות לעוכרינו אלה רק לתת קולות (קול) למישהו סימפטי יותר. מאחר וכך, מה בדיוק אתה מתכנן לעשות בפריימריז בפועל?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם לא תהיה קריאה ספציפית של המטה,'
אם לא תהיה קריאה ספציפית של המטה,
28/10/2011 | 03:00
2
להפוך את הרשימה.
אחרון - ראשון, זיבי ושטייניץ בחוץ.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא תהיה קריאה כיוון שאין מטה.'
לא תהיה קריאה כיוון שאין מטה.
28/10/2011 | 09:29
נגמר (מזמן, האמת). הגיע הזמן שתפנימו.
אני עדיין לא יודע את מי אני אקדם ברשימה (שאמה מתחיל להצטייר כפופוליסט סטנדרטי סטייל ארדן בזמנו) אבל אני יודע שעל החולצה שאלבש יהיה רשום "באתי כדי שביבי ויובל ילכו".
אופנועים >>
לצפיה ב-', גם אני חושב והעשה כך'
, גם אני חושב והעשה כך
28/10/2011 | 10:05
מיבחינתי אם לא תיהיה תמיכה רבתית במישהו ספציפי אז לא ביב\שטיניץ
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני התפקדתי כהלכה'
אני התפקדתי כהלכה
28/10/2011 | 02:28
4
ואף אחד לא פנה אלי, חייב אותי או שאל אותי משהו
אולי מישהו במטה המאבק איבד את הטפסים שלי ושל האנשים שהחתמתי
אופנועים >>
לצפיה ב-' ניתן לבדוק אם הנך בספר הבוחרים '
ניתן לבדוק אם הנך בספר הבוחרים
28/10/2011 | 11:29
3
לצפיה ב-'כמו שחשבתי'
כמו שחשבתי
29/10/2011 | 00:56
לא עשו כלום עם הטפסים שלי
אופנועים >>
לצפיה ב-'מסתבר שגם אני לא שם '
מסתבר שגם אני לא שם
29/10/2011 | 20:43
מה עושים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'יפה.'
יפה.
29/10/2011 | 21:18
יש לי ארבעה קולות נקמה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'יש לך טלפון או קישור לביטול התפקדות ?'
יש לך טלפון או קישור לביטול התפקדות ?
28/10/2011 | 09:27
2
2
לצפיה ב-'לא ממש הבנת את מהלך ההתפקדות, מה?'
לא ממש הבנת את מהלך ההתפקדות, מה?
28/10/2011 | 09:41
1
התפקדת כדי לאיים שתדפוק אותם במידה ולא יעבדו עבורך ודווקא עכשיו כשמגיע להם שתדפוק אותם אתה מבטל? מציע שתחשוב על זה שנית.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה לבטל? '
למה לבטל?
28/10/2011 | 12:05
4
1
למה לא לעשות את המאמץ הקטן הזה וללכת לתמוך בכרמל שאמה, הח"כ היחיד שבאמת שם עלינו ועשה עבורינו משהו?
אופנועים >>
לצפיה ב-'כי במדינה שלנו אף אחד מהממשלה..'
כי במדינה שלנו אף אחד מהממשלה..
28/10/2011 | 14:23
3
לא מתייחס למחאות הרבה יותר גדולות משלנו(דלק, יוקר המחייה, דיור בר השגה)
אז למה שמישהו יתייחס אלינו ציבור הרוכבים?

אופנועים >>
לצפיה ב-'דווקא עכשיו כשהפרמיריז מתקרב ביטלת את החברות?'
דווקא עכשיו כשהפרמיריז מתקרב ביטלת את החברות?
28/10/2011 | 14:49
2
שילמת כסף, ועכשיו, כשאתה יכול להשפיע דרך החברות שלך בליכוד כדי ליצור לחץ אתה פורש ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני די סקפטי שאני/אנחנו נוכל להשפיע'
אני די סקפטי שאני/אנחנו נוכל להשפיע
29/10/2011 | 16:13
1
2
לצפיה ב-'"סקפטיות תוציא אותך קרח מכאן ומכאן"'
"סקפטיות תוציא אותך קרח מכאן ומכאן"
29/10/2011 | 19:05
כדברי הפרסומת ההיא. גם השקעת כסף בהתפקדות לליכוד ולא יצא לך להיות ברשימות של חברי הליכוד בפריימריז הבאים.
אופנועים >>
לצפיה ב-' עידכון '
עידכון
28/10/2011 | 12:02
ביום ראשון תתקיים ישיבה של ועדת הכלכלה בנושא הזה. אני מניח שבסופה נדע האם אלו ההוזלות המתוכננות והאם זהו סוף פסוק מבחינת האוצר ליישום החוק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מוקדם לשמוח בידיעות אחרונות כתוב משהו אחר '
מוקדם לשמוח בידיעות אחרונות כתוב משהו אחר
28/10/2011 | 17:42
2
1
לפי ידיעות אחרונות רק אופנועים שמנועם הוא מתחת ל 250 CC יזכו להנחות הללו .
אופנועים >>
לצפיה ב-'"מוקדם לשמוח״ '
"מוקדם לשמוח״
28/10/2011 | 17:56
1
1
אתה לפעמים גם קורא שרשורים לפני שאתה מגיב?
אופנועים >>
לצפיה ב-'האור דולק אבל אין איש בבית...'
האור דולק אבל אין איש בבית...
28/10/2011 | 20:17
לצפיה ב-' פוסט שלי בנושא: "מניפולציה של האוצר"'
פוסט שלי בנושא: "מניפולציה של האוצר"
28/10/2011 | 23:01
1
מיצו בדרכים » מניפולציה של האוצר – מחירי הביטוח ירדו, אבל לא לכולם ולא בשיעור שציפינו
http://www.mitsu.co.il/?p=1400

אופנועים >>
לצפיה ב-'מה כדאי לעשות למי שמחדש עכשיו ביטוח?'
מה כדאי לעשות למי שמחדש עכשיו ביטוח?
29/10/2011 | 14:28
אני בן 25 עם 125 סמ"ק.
האם כדאי לי לנסות לעשות ביטוח רק ל2-3 חודשים ומ2012 לעשות ביטוח "מוזל" לשנה?
אם אני אעשה עכשיו ביטוח לשנה אני אהנה מההנחה ב2012 למרות שעשיתי אותו ב2011?

תודה לעונים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עד הקיץ (כשתגמר הפוליסה הקיימת)'
עד הקיץ (כשתגמר הפוליסה הקיימת)
29/10/2011 | 14:31
אני יכולה להמשיך לישון... זה במילא לא יהיה תקף לי ולרוכבים במצבי, שכבר ביטחו לא מזמן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בעיני, גם מחיר של 4000 שח לשנה לא מקובל'
בעיני, גם מחיר של 4000 שח לשנה לא מקובל
29/10/2011 | 16:47
1
חובה, חובה אבל, אולי, לא חייבים, אם כי זה מחייב מוד רכיבה רגוע ואחראי מאד
אופנועים >>
לצפיה ב-' דעתי בעניין עבור המתקשים בהבנת הנקרא'
דעתי בעניין עבור המתקשים בהבנת הנקרא
29/10/2011 | 22:17
34
לאורך השירשור ניסיתי להסביר לגולשים את משמעות ההצעה הקיימת כרגע. משום מה חלק פירשו זאת כאילו אני מרוצה מההצעה הזו.

אז למען הסר ספק, אני לא. ההצעה הזו ביזיונית ואין לי כלל ספק שחלק לא קטן מהכסף שיגיע מההעמסה יילך להקטנת הגירעון השנתי של הפול ולמעשה בפועל לכיסי חברות הביטוח. זה לא משנה את זה שעדיין עבור רובינו, זה יותר טוב ממה ששילמנו בשנתיים האחרונות.

אני יכול להבטיח לכם שהאכזבה שלי מהמצב הנוכחי לא קטנה משלכם ורוב הסיכויים שאפילו הרבה יותר גדולה לאור מה שהשקעתי במאבק הזה (בערך פי 10 מכמעט כל הגולשים פה בשירשור). מן הסתם, האכזבה של ניסים שהשקיע בערך פי 10 ממני (ובחשבון פשוט, פי 100 מרובכם) גדולה אפילו.
יותר.

אז מה אני יכול לעשות? כרגע, כנראה לא הרבה. ביחד עם חברי המטה? כנראה שגם לא הרבה אבל זה עדיין נבדק. ביחד עם שאר הפעילים שהשתתפו בהפגנות ובמאבק? גם לא נראה שהרבה ואפשר לראות את זה אפילו פה ממיעוט המשתתפים בדיון הזה. לא נראה שנשארו יותר מידי כאלה שאכפת להם. להתלונן ולהתבכיין כולם יודעים אבל להשקיע שעתיים בפעילות כל כך חשובה (הפגנת כוח לפני פירסום ההנחות)? זה כבר יותר מידי בשבילם.

אז מה שנותר לעשות כרגע זה להמתין לדיון ביום ראשון, לראות האם זו באמת ההנחה שנקבל או שאולי זה עוד פתוח לשינוי. לאחר מכן נראה מה עושים ואם יש בכלל עם מי לעשות את זה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש סיכוי שניסים עצמו יכתוב כאן '
יש סיכוי שניסים עצמו יכתוב כאן
29/10/2011 | 23:05
1
מה אפשר\ אי אפשר לעשות? יש סיכוי שמשהו מיזה השתנה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא חושב והאמת'
לא חושב והאמת
29/10/2011 | 23:14
במקומו, גם אני לא הייתי כותב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אותי מעניינת המתמטיקה'
אותי מעניינת המתמטיקה
29/10/2011 | 23:20
31
כפי שכתבתי בפוסט שלי:

2.5 מיליון רכבים פרטיים, לפי חישוב של 1500 ש"ח פוליסה ממוצעת (זה כנראה יותר מזה אבל אני עושה הנחה), ועל זה 2% (6 לעומת 4 המקוריים). זה אומר כ- 75 מיליון ש"ח תוספת לפול.

75 מיליון ש"ח.

מצד שני, כ- 100,000 דו-גלגליים (יש הנוקבים במספרים נמוכים יותר - כ- 80,000), שנניח שכולם עושים ביטוח חובה (אם כי האוצר עצמו מדבר על כ- 20% שכלל לא עושים ביטוח), לפי פוליסה ממוצעת של 3500 ש"ח. קח 75 מיליון וחלק ל- 100,000, אתה מקבל 750 ש"ח שיכולים, על פי חישוב זה, לרדת מהתעריף של כל אחד ואחד ואחד מאותם 100,000 מבוטחים.

אם המספר הוא באמת נמוך יותר, אז אנחנו כבר מדברים על כ- 950 ש"ח שיכולים לרדת מהתעריף של כל אחד ואחד מאיתנו, ואם באמת כ- 20% כלל לא מבטחים את עצמם, אז המספר יכול להגיע עד לכ- 1100 ש"ח הנחה לכל אחד ואחד מאיתנו.

לא דיפרנסיאציה ולא נעליים.

ואתם יודעים מה, אני זורם. נניח דיפרסיאציה, נניח שרק הרוכבים עד גיל 30 יהנו מההנחה, ואפילו אתם יודעים מה, רק אלה עד גיל 30 ורק עם קטנועים בנפח עד 250 סמ"ק.

כמה מתוך ה- 100,000 דו-גלגליים הם כלים בנפח עד 250 סמ"ק? אם אני מסתכל על נתוני מסירות הכלים ומשליך מזה על סך השוק הדו-גלגלי אז מדובר בכ- 75%-70% מסך השוק. ז"א, שאותם 75 מיליון ש"ח שמוזרמים החל מהחלת החוק לקופת הפול אמורים להתפרס ולתת הנחה "רק" ל- 70% מסך הכלים המבוטחים, כלומר הנחה עוד יותר גדולה עבור כל אחד ואחד מאותם ברי מזל עד גיל 30 ועם קטנועים בנפח עד 250 סמ"ק:

כ- 1100 ש"ח הנחה לפי תסריט של 100,000 דו"גים שכולם מבוטחים, דרך כ- 1300-1400 ש"ח הנחה לפי תסריט של כ- 80,000 דו"גים כשכולם מבוטחים, ועד למקסימום של כ- 1700 ש"ח הנחה לפי תסריט שבו לא כולם מבטחים את הכלים שלהם.

אז? גם אם אנחנו מסכימים לדיפרסיאציה ונניח שרק הרוכבים עד גיל 30 ורק עם קטנועים בנפח עד 250 סמ"ק אז איפה ההנחה היפה הזו שהם אמורים לקבל? איך זה בדיוק מסתדר עם המספרים שכרמל שאמה הכהן העלה בפוסט הפייסבוק שלו, וש- YNET ומאקו פירסמו? איך? איפה הכסף? לאן הוא הולך?
אופנועים >>
לצפיה ב-'כתבתי לאן'
כתבתי לאן
29/10/2011 | 23:28
לדעתי, חזרה לכיסי חברות הביטוח. ידענו שזה יקרה, ידענו שלא כל הכסף יופנו אלינו אבל גם בתרחישים הפסימיים אני לפחות, לא חשבתי שיופנה אלינו כל כך מעט.
אופנועים >>
לצפיה ב-'והמספרים צריכים להיות אף גבוהים יותר כיוון'
והמספרים צריכים להיות אף גבוהים יותר כיוון
29/10/2011 | 23:30
26
שתכלס לא כל מי שיש לו קטנוע עד 250 סמ"ק הוא גם עד גיל 30. יש כאלה מבוגרים יותר.

לכן, גם אם מסכימים לדיפרסיאציה - המספרים שאותם רוכבים צריכים לקבל צריכים להיות הרבה, הרבה יותר גבוהים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לי יש חשבון יותר פשוט, שמתבסס על ההעלאה '
לי יש חשבון יותר פשוט, שמתבסס על ההעלאה
30/10/2011 | 00:39
6
האחרונה:
ב-15/11/09 ירד הפול מהעמסה של 4.25% ל-3.75% => חצי אחוז בסה"כ.
המחירים עלו ב מ מ ו צ ע - ע"פ החישוב של המפקח והאוצר(!) ב-12% בממוצע.
כלומר חצי אחוז העמסה שווה 12% בפוליסה.
כלומר כל אחוז העמסה שווה ל-24% בפוליסה.
המעבר להעמסה של 6% = תוספת של 2.25% = צריכה להיות מתורגמת להנחה  מ מ ו צ ע ת  של 54%
על המספרים שמתקבלים אחרי ההנחה הזו - צריכה להיבנות הדיפרנציאציה.
כל הנחה שאינה מקורבת למספרים הנ"ל - נראית בעיני ככישלון וכיריקה בפרצוף של כולנו.

מעבר לזה אני חושב שהקרדיט שנשאר ל"מטה המאבק" שווה בערך לכמות הרוכבים
שהגיעו בסוכות ל"הפגנת הכוח" שלנו מול שר התחבורה.
כל מי שמעורב בענין הבין בדיוק כמה רוכבים יגיעו לפריימריס.
הראינו להם בדיוק מה אנחנו שוים והתוצאה בהתאם.
אופנועים >>
לצפיה ב-' גם זו דרך להציג את זה. אתה צודק.'
גם זו דרך להציג את זה. אתה צודק.
30/10/2011 | 00:53
2
2% מכל פוליסה של 2.5 מיליון פוליסות בשנה זה ה-ר-ב-ה כסף, וזה כסף שבהתאם לרוח החוק צריך לחזור אלינו.

אם ההורדה של רכיב ההעמסה גרמה למחירי הפוליסות שלנו לעלות בחדות ובפתאומיות בנוב' 2009, בלי שום תירוצים של "עוד לא התחלנו לראות מספרים" או "עוד לא גבינו את הסכומים מפוליסות בעלי הרכבים", אז העלאת רכיב ההעמסה אמור היה להשיג את אותו אפקט בדיוק:

הוזלה מיידית, ללא שום דיחוי, בשיעור של קרוב ל- 50% עבור כל פוליסה של כל רכב דו-גלגלי החל מאוקטובר 2011! כל משחק אחד עם המספרים הוא זריית חול בעיניים.

בועז, אתה הכית במסמר בול בראש. השתמשת באותם מספרים שהאוצר השתמש בהם בנובמבר 2009, ולדעתי, זה המוטו שצריך ללוות אותנו.

נוב' 2009: הפחתה של רכיב ההעמסה מ- 4:25% ל- 3.75% (חצי אחוז) = העלאה של 12% בפוליסות הביטוח של כל רוכבי הדו-גלגלי בישראל.

נוב' 2011: העלאה של רכיב ההעמסה מ- 3.75% ל- 6% (2.25%) = הוזלה חלקית, לחלק מהרוכבים, עבור חלק מהכלים הדו-גלגליים, בשיעור זניח של כ- 10%.

לאן הולך הכסף? על מי מנסה האוצר לעבוד?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא זוכר מתי אבל זהר זהר כתב שהם'
לא זוכר מתי אבל זהר זהר כתב שהם
30/10/2011 | 14:10
1
משחקים עם המספרים.

פתאום הנתונים שונים ועלויות פיצויי הביטוח של דו"ג עלו כביכול.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
30/10/2011 | 01:03
1
לצפיה ב-''
30/10/2011 | 13:34
לצפיה ב-'דווקא לא.'
דווקא לא.
30/10/2011 | 15:06
אנחנו ישראלים וככאלה אנחנו רוצים לקבל תמורה על מה ששילמנו ולכן קמפיין מקדים לפני הפרימריס יביא מתפקדים לקלפיות.
מתי הפרימריס בליכוד דרך אגב?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לי יש חשבון יותר פשוט, שמתבסס על ההעלאה '
לי יש חשבון יותר פשוט, שמתבסס על ההעלאה
30/10/2011 | 00:42
18
האחרונה:
ב-15/11/09 ירד הפול מהעמסה של 4.25% ל-3.75% => חצי אחוז בסה"כ.
המחירים עלו  ב מ מ ו צ ע - ע"פ החישוב של המפקח והאוצר(!) - ב-12% בממוצע.
כלומר חצי אחוז העמסה שווה 12% בפוליסה.
כלומר כל אחוז העמסה שווה ל-24% בפוליסה.
המעבר להעמסה של 6% = תוספת של 2.25% = שצריך להיות מתורגם להנחה  מ מ ו צ ע ת  של 54%
על המספרים שמתקבלים אחרי ההנחה הזו - צריכה להיבנות הדיפרנציאציה.
כל הנחה שאינה מקורבת למספרים הנ"ל - נראית בעיני ככישלון וכיריקה בפרצוף של כולנו.

מעבר לזה אני חושב שהקרדיט שנשאר ל"מטה המאבק" שווה בערך לכמות הרוכבים
שהגיעו בסוכות ל"הפגנת הכוח" שלנו מול שר התחבורה.
כל מי שמעורב בענין הבין בערך כמה רוכבים יגיעו לפריימריס.
הראינו להם בדיוק מה אנחנו שוים והתוצאה בהתאם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כתבתי לך בעבר והתעלמת. מנסה שוב.'
כתבתי לך בעבר והתעלמת. מנסה שוב.
30/10/2011 | 08:51
17
אין קרדיט ל"מטה המאבק" מהסיבה הפשוטה שאין מטה.
אם את הארוע בסוכה הייתם מעבדים כ"מטה" ולא כמו שזה התנהל גם התוצאות היו שונות. אבל כשבמשך שנה אין עידכונים, כשבקשות העזרה לא עוברות דרך הניוזלטר, כשלא מרעננים את הסיירת וכשניסים פועל לבדו וחג'בי חושב שזה בסדר שניסים לא יכתוב כאן - למה אתה מצפה?
יש מטה? אשמח לדעת מי במטה ומתי התקיימה הישיבה האחרונה שלו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה יכול להכניס את הציפורניים חזרה לטפרים...'
אתה יכול להכניס את הציפורניים חזרה לטפרים...
30/10/2011 | 09:19
1
בכוונה כתבתי "מטה המאבק" במרכאות.
אנחנו לא צריכים מטה כדי לקרוא למאה מאתיים רוכבים לביקור חיזוקין...
זה בדיוק מה שעשינו בכפר המכביה בהצלחה גדולה.
אז רצינו אלף וניצלנו את רשימת התפוצה. הפעם רצינו פחות, "רק" 100-200
אז בתמימותנו האמנו שפורומים+פולגז+דוגרי+מוטובייק זה יספיק.
לא הספיק כי כולם כבר הרימו ידיים ואיבדו אמונה.
חבל, אבל זה מה שיש.
להגיד שצדקת כל הזמן?! אני לא חושב - ואולי אפילו הנפת דגל הספק והפקפוק גרם לכך,
בטח לא רק אתה, אבל בהחלט ייצגת את הלך הרוח של רבים.
מה לעשות?!
אני בעד להמשיך ולנסות, אבל חייב להיות כנה ולהגיד שגם אני איבדתי את רוב התקוה והאמונה שאכן נצליח.
באסה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'כך אתה מכיר אותי?'
כך אתה מכיר אותי?
30/10/2011 | 11:26
אתה חושב ששנה אני צועק כאן שהמלך עירום כדי שעכשיו אוכל לומר ש"אמרתי לכם"? אתה חושב שאני פחות מאוכזב/כועס ממך?
מה לעשות?
לקבוע תאריך ומקום לפגישת מטה מאבק. להזמין את ניסים ואת כל מי שמעוניין להיות במטה החדש ובמידה ויהיו חמורים שירצו לסחוב את העגלה הזאת לצאת לדרך.עם ניסים ובלי.ובמידה ובלי - זה צריך להיות ברור ורשמי. לעבוד כמו שהמטה ידע פעם לעבוד - ישיבות, תקשורת, יעדים ברורים, עדכונים בפורומים, ניוזלטר מעודכן, סיירת רלוונטית מעודכנת, קומונה (כיום אפשר גם בפייסבוק, אתה יודע) מסודרת.
לעבוד.ולהבין קודם כל שככה זה לא עובד.כי אם אתם רוצים להמשיך להתנהל בצורה הנוכחית אז אפשר באמת להניף דגלים לבנים.
פשוט זה לא יהיה. חלק מנושאי התפקידים בעבר קשה לי להאמין שירתמו לעניין וחשיבותם רבה מאוד.אחרים שכאילו עדיין בעניין צריכים לפנות מקום למוכשרים מהם.
ברמה האישית אני חושב שאין סיכוי להוזלה עם הממשלה הנוכחית ושכיוון שהמאבק שלנו הוא בעצם מאבק הקוטג'/מחאת האוהלים יש לדאוג שהמחאה הארצית תצליח, שיגיע שלטון שטובת העם לנגד עיניו ואז לנסות שוב.
דעתי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תיקון טעות, אני לא חושב שזה בסדר'
תיקון טעות, אני לא חושב שזה בסדר
30/10/2011 | 09:37
14
אבל אני מבין אותו, למה לו להתווכח עם יללנים ובכיינים כמוך?
בזמנו פרשת מהמטה כי לטענתך, בגלל שעברת לגור רחוק אינך יכול לסייע יותר וזה בסדר, אין צורך עכשיו שתמציא שעזבת בגלל חוסר שקיפות או מכל סיבה אחרת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עכשיו אתה כבר סתם משקר.'
עכשיו אתה כבר סתם משקר.
30/10/2011 | 09:48
13
את כל תקופת המאבק האחרונה שלי עשיתי מהגליל ונכון, היכולת שלי לסייע היתה פחותה מבעבר וזה תסכל אותי.
אבל, את קומונת המאבק עזבתי (יחד עם מיצו) ה-ר-ב-ה אחרי שעברתי לצפון. הסיבה לעזיבה - כבר אז לא היה בעצם "מטה מאבק" ואני לא הסכמתי להמשיך ולהתנהל בצורה כזאת. היו שפרשו בשקט, פשוט נעלמו/נאלמו. אני בחרתי לעשות זאת בצורה גלויה וברורה.
תתנצל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואם לא בא לו להתנצל?'
ואם לא בא לו להתנצל?
30/10/2011 | 10:57
10
למה אתה מחלק הוראות.

ברשותך, אמשיך את הקו שלו, האם יכול להיות שעשית הרבה זמן מהגליל והגאוגרפיה שחקה אותך.
הרי לוא היית נשאר ב"מטה", ה"מטה" היה נשאר. אתה לא גורשת אלא פרשת ואח"כ הזלת דמעות תנין שאין מטה.

על אתה רוכב כיום? ואולי בגליל אין צורך באופנוענות כפתרון לתחבורה יעילה אלא רק כדי לגשר על הגעה לערים הגדולות והפקוקות ואז נשארת רק הרכיבה להנאה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'איך תמשיך קו כשאין לך ידע?'
איך תמשיך קו כשאין לך ידע?
30/10/2011 | 11:14
5
אם לא בא לו שלא יתנצל. קיבל דלת לתקן טעות (מכוונת) שלו. רוצה? שישתמש בה. לא רוצה? בחירה שלו.

המטה התפרק לפני עזיבתי אותו.רבים עזבו לפני בצורה שקטה. העזיבה שלי היתה פורמלית בלבד, למעשה לא היה כבר מה לעזוב רק לכבות את האור. לו הייתי "נשאר" העסק היה ממשיך בדיוק באותה צורה - נאדה, גורנישט, כלום בפיתה. הבנת את זה, ברוך?
אני לא מזיל דמעות תנין שאין מטה. באמת אין מטה. שאל את חגבי, את בועז, את מיצו, את אליקו, את טל זוהר. אה, כן, אתה יכול גם להרים טלפון לניסין בנימין. רק אל תספר שאתה מכאן כי הוא לא אוהב לדבר עם נודניקים (וחג'בי מבין את זה).

לא רוכב כרגע, לא מאמין שארכב בשנים הקרובות וזה לא לגמרי קשור לגליל. וכן, בגליל הרכיבה היא בעיקר לשם ההנאה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא ידעתי'
אני לא ידעתי
30/10/2011 | 11:38
4
האם אתה טוען שהוא מידר בכוונה את כל השאר והחל לפעול סולו והכל עפוף עשן סמיך?
אם זה ככה זה חמור.
ואם זה לא ככה אז למה ניסים בנימין לא בא לכאן לענות ולשתף?
ואם לא הוא אז למה מישהו מאנשי שלומו? לרפואה? יכול לדווח מהם הכיוונים המגמות וההישגים עד כה

איפה ינוקא? אולי הוא יהיה מוכן לגשר? ואם לא הוא אז אולי מיצו או חג'בי...
שלא יהיה כמו הסיפור על עם ישראל הסורר שחיכה למרגלות הר סיני לקבלת התורה ולא היתה לו לא סבלנות ולא אמונה והכל נהיה מסובך
אופנועים >>
לצפיה ב-'אל תכניס לי מילים לפה.'
אל תכניס לי מילים לפה.
30/10/2011 | 11:47
3
כיוון שאתה מסכים שאתה לא יודע - אני מציע שבמקום לזרוק טענות תתחיל לשאול.
לגבי ניסים - כן, הוא עובד לבד. לא, הוא לא הסיבה היחידה למצב, הוא תפס את הכדור והתחיל לרוץ לשער כי שאר השחקנים ירדו לחדרי ההלבשה.
כשתפנים שאין בעצם שום מטה מאבק תפסיק אולי לצפות שמישהו יענה/יעדכן/ יספר לך. אין מטה. אתה רוצה להקים מטה חדש? אתה רוצה להיות פעיל מוביל?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מילים לפה אלא בוקס לפנים. זה מה שמגיע לך'
לא מילים לפה אלא בוקס לפנים. זה מה שמגיע לך
30/10/2011 | 13:40
2
אתה כל הזמן מאשים. אתה לא מפסיק לדבר ובסוף מה?
בסוף, אתה מסביר שבעצם אתה מאשים את השחקן היחיד שנשאר לשחק כי המשחק עוד לא נגמר ולשאר השחקנים נמאס והם ירדו לחדרי ההלבשה.

אתה לא רק מאשים אלא כאחד שכבר לא רוכב, זה מרגיש כאילו אתה גם נהנה לאידם של אלה שתקוותיהם, ככה נראה, נגוזות להן בהדרגה, אחת אחת. אולי כי אתה טופח לעצמך על השכם בסיפוק שכביכול הכל נכשל כי אתה שתרומתך יקרה מפז, אתה הפסקת לתרום, ובהעדר אהוד-א-1, הכל מתפוצץ לנו בפנים.

זה מה שקורה כשהבושה מתה מזמן.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
30/10/2011 | 14:02
5
לצפיה ב-'אמרו בטח להוריך בעבר שאתה ילד "מיוחד", נכון?'
אמרו בטח להוריך בעבר שאתה ילד "מיוחד", נכון?
30/10/2011 | 14:26
עזוב, מיותר להסביר לך. ויתרתי. אחרי החגים שמח לך ולבני ביתך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה הקשר לגליל? שם אסור לרכב על אופנוע?'
מה הקשר לגליל? שם אסור לרכב על אופנוע?
30/10/2011 | 12:29
3
והמטה "פורק" באופן טבעי כשכבר לא היה בו צורך עקב פעילות פרלמנטרית. המטה לא היה נשאר גם אם אהוד היה נשאר.

המטה פינה את מקומו לפעילות של צוות הרשויות של המועדון, ולניסים, כאשר כרגע ניסים מוביל את הפעילות ה"ליקוקית" של השפעה על ח"כים ולובי העסקים שאותו הוא מנהיג.
אופנועים >>
לצפיה ב-'"ליקוקית"?! תתביש. '
"ליקוקית"?! תתביש.
30/10/2011 | 13:18
2
לקרוא לפעולות הפרלמנטריות והלוביסטיות של ניסים בנימין "ליקוקיות"
זה כמו לקרוא לאופנוע "ערימת ברזלים".
ניסים הביא את המאבק שלנו הכי רחוק  - הרבה יותר ממה שצוות הרשויות,
עם כל הכבוד וההערכה שלי אליהם - הצליח להגיע אי פעם.
העבודה שלו היתה סיזיפית, כפויית טובה וללא גיבוי ממשי מצד כל אלה שהואילו בטובם להתפקד
שלא לדבר על כל אלה שסירבו להצטרף או סתם שמו מקלות בגלגלים ככה בשביל הכיף...

הוא הצליח להמר על סוס מנצח - זה שקיבל את ראשות הועדה הרלוונטית לנושא שלנו,
יצר קשר עם השר הרלוונטי, הצליח להעביר חוק שאף אחד לא האמין שיקבל תמיכה בכלל - ברוב קולות(!)
אבל נשאר לבדו בשטח. לא השכלנו להבין שגם הבולדוזר הזה צריך תמיכה וגיבוי.
הוא קיבל מאיתנו אצבע משולשת בפנים כשקרא לנו להגיע בהמונינו לתמוך בו בביקור בסוכת השר.
אני רואה קשר ישיר בין הנוכחות העלובה שלנו בסוכות לבין מה שקיבלנו.
כל ההשפעה שלנו היתה מבוססת על המיתוס שה-2500 מתפקדים שלנו שוים 7500 של מישהו אחר,
כי אנחנו 'חיילים' ממוקדי מטרה ונצביע כולנו כאיש אחד למען המטרה שלנו.
אז כפי שכתבתי למעלה: הראינו בדיוק מה אנחנו שוים והתמורה לא איחרה להגיע.
בפוליטיקה מסתבר שאין אפילו 5 דקות של חסד. נחלשת - נטרפת. ככה... ג'ונגל.

מה עוד יש להגיד?
לדעתי, כל מי שהיה שותף למטה המאבק - איבד את הקרדיט בעיני הקהילה שלנו.
מהלך ההתפקדות נכשל - וכולנו, כל מי שהיה שותף לו - צריך לעשות את חשבון הנפש שלו.

לניסים בנימין מגיעה חיבוק גדול, תודה ענקית וגם .
לא שאין לי ביקורת על ההתנהלות, אבל היינו צריכים לשמור אותה לסיום התהליך ובינתיים להפגין אחדות,
בזה היה הכוח שלנו ושם גם נפלנו.
חבל מאוד שכך.

את המאבק הבא יעשו אנשים אחרים. בעוד הרבה זמן, כששוב יעלו המחירים עוד ועוד...

אופנועים >>
לצפיה ב-'כשאתה הולך לסוכה עם שר ששם עלינו זין רק לפני'
כשאתה הולך לסוכה עם שר ששם עלינו זין רק לפני
30/10/2011 | 14:06
1
שנה, אז כן, זה ליקוק תחת.
אתה מלקק לו את התחת בזמן שהוא מראה שיש לו כוח וקשור לקהילת האופנועים, ובמקביל אתה מקווה שהוא יזכור את הליקוק הזה בשביל לקדם אינטרסים שלך.

אתה רוצה לקרוא לזה פעילות פרלמנטרית? סבבה. זה עדיין אותו הדבר.

ואצבע משולשת?
אתה מדבר על אותו ניסים שלא בא לו לעלות את משנתו בפורום באופן מסודר בגלל ה"יללנים" שחג'בי ציין?
ה"בולדוזר" שאין לנו מושג לאיפה הוא מכוון את החפירה שלו? (הרי גם בעצמך רשמת שהוא בלובי העסקי).

אהוד אומר נכון, שצריך שקיפות.
שניסים יפעל ישירות מול הקהילה אם הוא רוצה את כוחה, ולא דרך שליחים או דרך "אני עשיתי" בדיעבד.

ולמה שהוא הצליח לעשות, יש לי את כל הכבוד אליו.
אבל הוא פועל יותר מדי מאחורי הקלעים ופחות מדי מול הקהילה בשביל שאפשר יהיה לגיד "אני אתן לו את תמיכתי העיוורת".
אופנועים >>
לצפיה ב-' I rest my case.'
I rest my case.
30/10/2011 | 14:46
2
לצפיה ב-'אני לא אתנצל, אבל בדקתי שוב'
אני לא אתנצל, אבל בדקתי שוב
30/10/2011 | 14:40
1
זה מה שאתה טענת בזמנו:
"נכנסתי למטה כרווק מהמרכז אי שם ב-2006, כיום אני פלוס 2, גר בגליל והמרחק בין הרצון שלי ליכולת שלי לעזור גדול."
הפרישה שלך היתה קצת לפני מסע ההתפקדות בו לא לקחת חלק (לפחות לא באירגון).עד למסע ההתפקדות היו ישיבות והיו עדכנונים והיה הכל אז מי שצריך להתנצל פה זה אתה.

העזיבה של מיצו היתה כחודש או יותר אחרי זה, אחרי מסע ההתפקדות כשבאמת הגענו למיצוי הפעילות הציבורית ולכן גם התמעטו הישיבות והעדכונים.

לאחר מכן נשארת בסביבה בעיקר בשביל לבקר אותנו (בניגוד למיצו שגם אחרי "פרישתו" המשיך להיות פעיל ולעזור במידת הצורך). חלק מהביקורת שלך דווקא היתה לעניין ומוצדקת ואנשים החליקו את השפה המעליבה והמזלזלת בגלל התרומה שלך בעבר.

אבל נחש מה, יש גבול לכמה שנים אחרי תוכל להמשיך להתבסס על אותה תרומה. הקרדיט שלך נגמר וכבר זמן רב אתה גורם בעיקר נזק לרוכבים ולמאבק ועכשיו אתה גם משקר במצח נחושה. עזבת כי לא יכולת לתרום יותר וזה בסדר גמור, אל תהפוך את זה למשהו אחר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא לקחתי חלק במסע ההתפקדות? וואלה?'
לא לקחתי חלק במסע ההתפקדות? וואלה?
30/10/2011 | 14:57
לא ערכתי סיור מקדים בכרמיאל ונהריה, למשל? אני זוכר במעורפל גם עוד כמה נושאים. אתה בטוח או שאתה רוצה לבדוק גם את זה שוב?  
על הדרך תבדוק גם אם יכול להיות שאם "חלק מהביקורת שלי דווקא היתה לעניין ומוצדקת" אז אולי זו היתה עזרה ולא ביקורת? ודווקא היתה לי ביקורת ויש לי גם עכשיו.
בדוק גם איך זה שפתאום עכשיו כולם מסכימים שצדקתי (כאילו שזה מזיז לי) ושהעסק לא עובד טוב.
העסק לא עובד, ח'גבי. אתה יכול להמשיך לחפור או לעצור ולנסות לשנות כיוון. במקרה שלך, אישית, אני באמת חושב שמוטב שפשוט תתן לאחרים לקחת הפעם את המושכות.(לא שהמושכות היו בידיך אי פעם אבל ישבת ליד העגלון).
אופנועים >>
לצפיה ב-'חישוב טיפה שגוי. חסרים לך 70M ש'ח...'
חישוב טיפה שגוי. חסרים לך 70M ש'ח...
30/10/2011 | 00:53
2
אם אותם 20% [20K] שאינם מבטחים כיום ישלמו פוליסה ממוצעת של 3500 ש'ח,
- לקחתי את המספרים שלך -
אז יתווספו ל'פול' עוד 70 מיליון ש'ח והפוליסות יוכלו להיות עוד יותר זולות.

חוץ מזה - ההעמסה היא מכלל שוק ביטוח החובה ששווה כ-4 מיליארד ש"ח.
2.25% מהסכום הזה הם 90M ש'ח ולא 75M...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה צודק. תיקנתי בפוסט שלי אבל פה אי אפשר'
אתה צודק. תיקנתי בפוסט שלי אבל פה אי אפשר
30/10/2011 | 01:04
1
לערוך.

מתוך הפוסט:

בחישוב מהיר, אם אנחנו יודעים, מתוך דיווחי חברות הביטוח בעצמן, שסך הגביה מפרמיות ביטוח חובה עומד על כ- 4.7 מיליארד לשנה, העברה של 2% מהפוליסות הללו אל הפול משמעותם תוספת של כ- 94 מיליון ש"ח.

94 מיליון ש"ח.

מצד שני, יש לנו כ- 100,000 דו-גלגליים (יש הנוקבים במספרים נמוכים יותר – כ- 80,000). אם נניח שכולם עושים ביטוח חובה (אם כי האוצר עצמו מדבר על כ- 20% שכלל לא עושים ביטוח), וניקח את אותם 94 מיליון ונחלק אותם בין כל אותם רוכבים. אנחנו מקבלים 940 ש"ח שיכולים, על פי חישוב זה, לרדת מהתעריף של כל אחד ואחד ואחד מאותם 100,000 מבוטחים. אם באמת כ- 20% כלל לא מבטחים את עצמם, אז הנחה זו יכולה להגיע עד לכ- 1200 ש"ח ויותר הנחה לכל אחד ואחד מאיתנו.

אבל גם המספרים האלה לא נכונים. נניח שבאמת רק הרוכבים עד גיל 30 הרוכבים על קטנועים בנפח עד 250 סמ"ק יהנו מההנחה. נניח.

כ- 75%-70% מסך השוק כלי הרכב הדו-גלגליים בישראל הם כלים בנפח של עד 250 סמ"ק. ז"א, שאותם 94 מיליון ש"ח שאמורים להיות מוזרמים לקופת הפול אמורים להתפרס ולתת הנחה "רק" לכ- 70% מסך הכלים המבוטחים, כלומר ההנחה אמורה להיות עוד יותר גדולה עבור כל אחד ואחד מאותם ברי מזל, ואנחנו מדברים על בין 1300 ש"ח ועד למקסימום של כ- 1700 ש"ח הנחה (והמספרים אמורים להיות עוד יותר גדולים שכן לא כל הרוכבים המשתמשים בכלים בנפח זה הינם בטווח הגילאים המתאים).

איפה ההנחה היפה הזו שהם אמורים לקבל? איך זה בדיוק מסתדר עם המספרים שכרמל שאמה הכהן העלה בפוסט הפייסבוק שלו, וש- YNET ומאקו פירסמו? איך? איפה הכסף? לאן הוא הולך?
אופנועים >>
לצפיה ב-'כיוון פעולה אפשרי'
כיוון פעולה אפשרי
30/10/2011 | 16:30
הוא פניה לבית המשפט שיחייב את חברות הביטוח לגלות את המספרים האמיתיים ולהסביר את החשבון שהם עושים.

אלא שפניה כזו צריכה להעשות בשום שכל ולא בשלוף. אני מאמין שיש מספיק עורכי דין ורואי חשבון מהשורה הראשונה (או השניה) שיוכלו לבדוק את הנושא ולהכין את התביעה כדת וכדין.

אבל גם בשביל זה צריך   ס ב ל נ ו ת !
אופנועים >>

הודעות אחרונות

11:26 | 02.02.19 ינקו יוסי
06:48 | 01.02.19 wencohen
21:09 | 28.01.19 NikaPasternak
09:40 | 25.01.19 dordor102
08:48 | 22.01.19 NikaPasternak
15:54 | 11.01.19 כרמל המנשק
15:46 | 11.01.19 כרמל המנשק
15:21 | 27.12.18 tomer1818
21:55 | 16.12.18 שען חירש
16:15 | 13.12.18 יהודה אל
06:04 | 25.11.18 יהודה אל
00:29 | 24.11.18 כRובי

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ