תזכורת לרוכבים על השוליים

נא לדייק...

ביטוח חובה יכסה נזק בגין פגיעות גוף ללא חובת אשמה(בתנאי שהיה לרוכב ביטוח חובה) ,אבל תאונת דרכים עם נפגעים מחייבת קריאה למשטרת ישראל והמשטרה ללא כל קשר לביטוח ובמקרים מסויימים מגישה דוחות או כתבי אישום לאשם בתאונה. שימו לב ! רכיבה בשול אינה חוקית ואם כתוצאה מהרכיבה בשול נגרמה תאונה עם נפגעים ,יש לכך השלכות .

משטרת ישראל אינה מחוייבת להגיע...

אין אף חובה בקריאה למשטרה וזאת מנסיון כנפגע ובירורים בדרגים הגבוהים ביותר.

menyroth1

New member
חובתך לדווח למשטרה ולא להזיז את כלי הרכב

אמנם המשטרה היא הסמכות המקצועית שתקבע אם היא תגיע או לא (יותר נכון הבוחן הוא הסמכות היחידה ) . אבל חובתך לא להזיז את כלי הרכב המעורבים ולדווח למשטרה .

jinji0

New member
ו"צופר" זה לא מילה גסה...

אל תתביישו לצפור בעדינות כדי לזכות בתשומת הלב של הרכבים שבנתי הימני (לשמאלכם) בנוסף, עקיפה על השול הימני של משאית ואטובוס - אין דינה כדין רכב פרטי... הרבה יותר מסוכן!!! עשו זאת בזהירות ואף חיזרו לנתיב ועיקפו אותם משמאל. נסיעה בטוחה. נדב

shayvilk

New member
תגיד את זה לאדיוט שעקף אותי בשולי כביש 4

התנועה על 20-30, אני על איזה 40-50 בשול... פתאום צפירות מטורפות ואיזה קטנוען מחורבן עוקף אותי על איזה 100-120 הוא רוכב כך עם הצופר בשעות נוספות כמו אדיוט

vmisha

New member
להשפט?

ל"הבנה" בין שוטרים לרוכבים אין שום תוקף משפטי. זו עבירה על החוק, שהמשטרה, משיקולים שלה, בוחרת שלא לאכוף. לא רואה טעם להגיע עם זה לבית משפט. אם במחלקת התנועה לא מסכימים לבטל את הדו"ח (לאור ה"הבנה"), אין כבר מה לעשות עם זה, חוץ מלשלם.

מיצו

New member
בסכומים שמדובר אני מסכים שניהול משפט

יעלה הרבה יותר מאשר לשלם את הדו"ח, אבל עדיין יש כאלה עם עקרונות. אתה רוכב בשול ימין בידיעה ברורה שאתה "מוגן" שם מפני שוטרים, ואתה יודע בוודאות שאתה לא עובר על ההסכמות, נוסע באיזי, לא משתולל, הכל טוב. לפניך ניידת שעומדת על השול. אתה, בידיעה ברורה שאתה בסדר, ממשיך בנסיעה ו- 10 מטר לפני שאתה מגיע אל הניידת, מגיח שוטר ומסמן לך לעצור. אתה עוצר, נותן רישיונות, ושואל את השוטר "מה עשיתי". השוטר מסתכל אליך דרך הכובע שלו ופוצח בנאום של כמה מסוכן מה שאתה עושה ובלה בלה בלה. בכל זמן הנאום וקבלת הדו"ח עוקפים אתכם מכל הכיוונים עשרות קטנועים, אבל אתה אכלת אותה. למה? מה לא היה בסדר? לא תלך עם האמת שלך? על כל פנים אתה צודק אני מניח. זה שהשוטרים לא מעלימים עין אחת מהחוק במקרה הספציפי הזה עדיין לא הופך את זה לחוקי.

gray

New member
בתביעה הראשונה-עפה ההבנה מהחלון

כל דו"ג שהגלגל שלו עובר במילימטר את הקו הצהוב חוטף דו"ח רק על החוצפה של התביעה הזאת.

bikbak

New member
פתחת עין, מה זה עין...

250 ש"ח הלכו לקופת האוצר הבוקר

bikbak

New member
פרטי העונש

רכבתי בשמאלי, כשאני יודע שהם אורבים שם אחרי הסיבוב. הנהג מאחורי התחיל ממש לעצבן אותי נדחף ודחף ברמה שהרגשתי מאויים. החלטתי שיש מספיק מקום עד הסיבוב הידוע בו שוכנים כחולי המדים. יצאתי לשוליים לברוח מהנהג מאחורי, ואז לא שמתי לב ששתי מכוניות לפני יש סמויה. (תכלס התכוונתי לעקוף לפחות שלוש מכוניות על השול השמאלי) לא נעים לשמוע סירנה, תעצור בצד... למה למה בדיוק כשקנופלר נותן לי באוזניה סולו עצבני האמת היו נחמדים, אין לי טענות אליהם, צעירים ומדברים יפה (חוץ מהקטע שיכלו לחסוך על מספר הרוגי השול השמאלי) יש לי טענה למפקדים שלהם שמתעסקים בזוטות ולא בעיקר. (השול השמאלי בקטע הזה הוא המקום הכי בטוח על הכביש נ-ק-ו-ד-ה). דיברתי יפה והמתיקו את עונשי... בגדול זה אמור להיות מעבר על קו לבן 250 ש"ח לאוצר, עד כמה שאני מבין לא נרשמו לנאשם נקודות

bikbak

New member
אילון צפון עמוס כמעט בכל בוקר בשוטרים

אני מכיר כבר את כל המקומות והפינות שהם עומדים. האמת אין טעם אפילו לתת נ"צ כיוון שהם ממש בכל פינה (כולל אחד שעומד צופה ומדווח לחברים שלו אחרי עיקול של וולפסון). אני ממליץ לכל אחד בשעות הבוקר ממחלף יוספטל ועד רוקח פשוט לא לנסות כי הם ממתינים, העברות המרכזיות הן רכיבה בשול שמאלי ועל סימון מקוקו.. פעם אפילו השתעשתי ברעיון לעמוד על הגשר (צמוד לוולפסון) ולצלם אותם בפעולה, לטעמי הם מסכנים את חייהם את חיי הרוכבים ויוצרים בוודאות פקקים עצומים (עצירת התנועה כדי להוריד רוכב גורמת לפקק עצום). הרעיון היה לשלוח למישהו בערוץ 2 שיראה כמה נזק על עבירת תנועה שנויה במחלוקת. אפילו ההיתי ממליץ לצבוע את השול השמאלי הצבע ירוק מזעזע ולהכריז עליו נתיב דו גלגלי בשעות הבוקר. לגבי איילון דרום אין לי ניסיון

bikbak

New member
והשקעתי במפה לטובת כלל הרוכבים

אני קצת עצלן ופרטתי רק חלק מהנתיב היומי שלי, אבל תאמינו לי כל בוקר לאורך כל הדרך עד רוקח סעו בנתיבים

dblast

New member
בדב הוז גם נפלתי קורבן

למס נהיגה. קרה לפני כשבועיים. כל בוקר עם ממתינים שם ומחפשים על מה לתת. אני חטפתי על אורות.

hazilR750

New member
מי אכל אותה היום באיילון דרום?

חמקתי בזמן , אבל איזה סי בי אר נפל קורבן למאזדה לבנה סמוייה... ולשאר החוכמוליגים שחתכו לצד השני כבר חיכו להם 2 ברגל מוכנים לקפיצה...

dooomer

New member
מה לגבי שול ימני שצבוע בלבן?

בכביש 4 באיזור הגשר החדש השול הימני צבוע בלבן. האם הסיכום תופס במקרה זה? (אני יודע שבכל מקרה זה לא חוקי)

למעלה