תיקון סדקים\שברים בארגזים\פיירינג

iluxa77

New member
תיקון סדקים\שברים בארגזים\פיירינג

תיקון ארגזים (וגם פיירינגים) ניתן לעשות בכוחות עצמיים. אז איך עושים את זה (זאת פעם ראשונה שאני עושה את זה). באופן כללי: שמים פייברגלס בצד הפנימי של החלק (אם אפשר) ולאחר ההדבקה ממלאים סדק\איזור הדבקה ב bоdy filler מהצד החיצוני) בקבצים המצורפים ניתן לראות את התהליך וחומרים הדרושים. שלבי תיקון (מדובר במצב שיש כמה חלקים שבורים גדולים או סדקים): 1. איסוף השברים. צד פנימי: 2. ניקוי ושיוף של צד שיכוסה פפיברגלס, נוקוי באזרת אצטון 3. הדבקה של חלקים ביניהם בעזרת דבק מגע 4. חותכים חתיכות פייברגלס (כלל אצבע: כל סדק מכוסה בשלוש שכבות וכל שיכבה יותר רחבה משכבה קודמת ב 1 ס"מ) 5. מערבבים פוליאסטר עם מדלל (יחס 1/50 בערך), עדיף לעשות זאת עם מקל ולהשאיר את המקל (לפי התקשות הדבק עליו נדע מתי הוא מתחיל להתקשות) 6. מורחים את דבק ומניחים פייברגלס, מורחים דבק על הפייברגלס עד שהוא ספוג בדבק, חוזרים על הפעולה 3 פעמים (3 שכבות) 7. לאחר כ30 דקות הדבק מתחיל להייבש 8. מחקים 24 שעות 9. מוודים שהכל יבש ומתחילים ללטש את האיזור המתוקן, מלטשים עד רמה שרוצים (לי היה חשוב שלא יהיו פינות חדות בתוך ארגז) צד חיצוני: 10. משייפים את איזור השבר המודבק, מנקים עם אצטון 11. מארבבים body filler עם מאיץ שלו (יחס 1/100). 12. מורחים body filler על איזור השבר 13. לאחר התקשות שלו (גג שעתיים) מתחילים ללטש, פה לא מתאצילים כזה דצ חיצוני וחשוב שהוא יהי חלק ולא יבלוט 14. צובעים במקרה שלי לארגז אחורי שלי הייתה דופן כפולה ולא הצלחתי לפרק אותה ולכן ביצעתי את התיקון עם פייבר בצד חיצוני

iluxa77

New member
מחירי החומרים וצדיות בטיחות

זה נראה כמחיר גבוה לטיקון אחד, אבל לרוב תשתמשו ב20% ממה שקניתם (כלומר ניתן לקנות בשוטף עם חברים ולהתחלק)

liquidspice

New member
יופי של שרשור../images/Emo45.gif

כל הכבוד על ההשקעה, תוכל להוסיף תמונות של התהליך עצמו ולא רק של השלבים?

iluxa77

New member
תראה את התמונות המצורפות

לצערי היה לי קצת קשה גם לצלם וגם לעבוד, התמונות המצורפות ממחישות את השלבים העיקריים. מה שחסר זה שלב איחוי שברים בארגז אחורי וצילומים מפורטים יותר של ביצוע ההדבקה עצמה. כעת אני רוצה ללמוד איך לשכפל חלק של פיירינג וכאשר אעשה זאת אקליט בווידאו - אז יהיה יותר פירוט

liquidspice

New member
מעולה../images/Emo70.gif

אחלה רעיון להכין מדריך שמסביר איך לייצר חלקים בצורה עצמאית, יש אין ספור אפשרויות לשימוש.

סינבד

New member
כדי להגיע לגימור מעולה

כדאי לשייף עם ניר מים 600 ואח"כ 1200 (ככל שהמספר גבוה הניר עדין יותר) את הניר כדאי לכרוך על קובית עץ ולשייף עם הקוביה שעליה הניר כך משיכים משטחים ישרים ואחידים. עיבוד עם ניר המוחזק ביד יצור הרים וגבעות ולא יתן את הגימור החלק הרצוי. גילוי נאות: הכותב עבד בזמנו בתחום הפיברגלס ויש לו ידע די מעמיק (שלא הובא כאן מפאת קוצר היריעה) בכל הנוגע לתיקון ושיפוץ בעצרת חומרים אלו. אשמח לענות במסר למי שמתלבט בנושא.

למעלה