לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2922929,229 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'משהו שחמק לי ולא יאומן: "נתונים שנתקבלו מנהג'
משהו שחמק לי ולא יאומן: "נתונים שנתקבלו מנהג
16/04/2011 | 20:07
312
35
הפרטית (המכונית) על ידי חוקר המיועד לשמש מומחה ההגנה במידה ויוגש נגד נהג הפרטית כתב אישום"...

מסתבר שלד"ר עוזי רז היה מניע נכבד מאד להוציא את טל אשם בתאונה מבלי שיוכל להגן על עצמו. לכשיגיע המשפט, הוא נשכר לשמש עד מומחה מטעם ההגנה. כן, קראתם נכון. לא יאומן. הוא צריך להגן על נהג המכונית ומקבל על זה כסף. והוא האיש, שבשיא עזות המצח והחוצפה, שכרו אור ירוק והמנכ"ל המתועב שלה בשיאה של חוסר הגינות אנושית בסיסית, כדי "לחקור" את התאונה.

עתה ברור מדוע המסקנות היו כפי שהיו - גם אם הן נוגדות את חוקי הטבע. משלמים לו על זה. שכיר עט בזוי שנועד להגן על מי שהרג.

מה לעשות עם זה?! לא יודע. מישהו יודע?

ניר לוק ממוטו במאמר מצוין: http://motobike.ifeel.co.il//article/or_yarok_tal1...

חובה לקרוא. למישהו יש קילשון ולפיד? יש מישהו שצריך להעלות אותו על המוקד. לצערי, וירטואלית בלבד. שניים בעצם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יצא המרצע מן השק?'
יצא המרצע מן השק?
16/04/2011 | 20:12
19
מאיפה לקוח הציטוט הזה? מהדו"ח של אור ירוק?

פשוט לא יאמן.......
אופנועים >>
לצפיה ב-'תודה איל,'
תודה איל,
16/04/2011 | 20:16
9
התכוונו להעלות לינק לידיעה מחר בבוקר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מסכים עם החלק הראשון של הודעתך'
מסכים עם החלק הראשון של הודעתך
16/04/2011 | 20:17
6
9
לא מסכים עם החלק השני, לגבי המאמר במוטו.
התכנים של המאמר הזה מקומיים ונכונים, והם שפכו, לי לפחות, אור חדש על הנושא.
עם זאת, הכתיבה עצמה, כדרכם של מוטו בשנים האחרונות, נגועה בחובבנות, חוסר מקצועיות, התלהמות וילדותיות.
נראה שהיא נכתבה על ידי תיכוניסט מתלהב.
אני מאד מקווה שלא זה האילן שעליו ניתלה כשנבוא להציג את העמדה שכנגד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מקומיים= מקוממים'
מקומיים= מקוממים
16/04/2011 | 20:21
3
לצפיה ב-'זכותך כמובן, אבל '
זכותך כמובן, אבל
16/04/2011 | 20:59
4
7
במקרה הזה,
ניר לוק כתב פרשנות מובנת וברורה,
שניתן להפנות אליה גם אנשים שלא מהתחום כדי להציג
את האבסורד במחקר ה... לא חשוב, של אור ירוק.
אופנועים >>
לצפיה ב-' לדעתי הכתבה מצויינת'
לדעתי הכתבה מצויינת
17/04/2011 | 09:25
1
6
אני אומר זאת בראיה של רוכב מהשורה שהכתבה עשתה לו סדר בנתונים .

לעצם הדברים שעולים מהכתבה על התנהלות אור ירוק, אני פשוט מזועזע. לא תמים ולא ילד אבל זה מגיע לרמות שלא תארתי לעצמי.
אופנועים >>
לצפיה ב-' גם לדעתי'
גם לדעתי
17/04/2011 | 12:45
4
זה לא מסמך משפטי שאמור להיות מנוסח בקפידה. זה מאמר בלשון פשוטה, "לשון העם" מה שנקרא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לדעתי הכתבה טובה'
לדעתי הכתבה טובה
17/04/2011 | 15:17
2
לצפיה ב-'אחלה כתבה לדעתי עזרה לי להבין מה קרה שם באמת'
אחלה כתבה לדעתי עזרה לי להבין מה קרה שם באמת
17/04/2011 | 17:51
4
ולגבי אור ירוק חבל לבזבז עליהם פיקסלים במסך...
אופנועים >>
לצפיה ב-' מקומם,תודה שחשפתם אותנו לדו"ח'
מקומם,תודה שחשפתם אותנו לדו"ח
16/04/2011 | 20:31
2
5
עכשיו מעניין לראות מה יהיה הדו"ח המתוקן,בכל מקרה אמינות כבר לא תיהיה לו (לדעתי).
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם אם יהיה דו"ח מתוקן הנזק כבר נעשה'
גם אם יהיה דו"ח מתוקן הנזק כבר נעשה
16/04/2011 | 22:58
1
3
התאונה עוברת לשפה משפטית.
אם התיק מתגלגל למשפט, סימן שמשטרה מוצאת את נהג הרכב אשם.
זו המילה של הבוחן מול המילה של האיש הזה (שאני לא מבינה איך הוא חי עם עצמו ואיך הוא יישן בלילה) ותלוי בעדי ראייה ואיך העו"ד יציגו את עדותם.

עכשיו לך תדע מי יהיה השופט ומה מצב הסטריאוטיפים שלו וההבנה על / ב דו"ג.

כך או כך,זה לא נראה טוב.

אופנועים >>
לצפיה ב-'זה ממש לא מילה מול מילה'
זה ממש לא מילה מול מילה
16/04/2011 | 23:21
3
זה מצבור של אלפי ראיות . שלכל אחת מהם יש /יהיה הסבר אל מול המציאות , מול הפיזיקה , מול הקינטיקה .
זה מצבור של נוסחאות . שמוכיח את הטיעון של כל אחד ואחד מהם . והם צריכים לשכנע את השופט .
אופנועים >>
לצפיה ב-'הזעם מתחיל לעלות אט אט'
הזעם מתחיל לעלות אט אט
16/04/2011 | 20:55
8
לו היינו חיים במדינה אחרת הייתי ממליץ למישהו שמכיר מישהו שיכול לארגן מישהו עם פח נפט לכמה כתובות של אחראיים בעמותה כל שהיא שקשורה לשערעוריה הייתי עושה זאת - אבל פה זה מנוגד לחוק.ולכן לא אעשה זאת !!

אני הייתי ממליץ עם כל הכאב שבדבר (ורד סליחה אם זה ישמע לך גרוע להחריד,אני יודע שאחרי כזו טרגדיה קשה לפתח שוב את הכל.אבל זה בא ממקום טוב למען כולנו,ובעיקר למען שמו של טל שביט ז"ל שהוכפש בצורה מעוררת חלחלה.) למשפחה לקחת את הדו"ח המקורי שפורסם לגשת לעו"ד שמבין דבר או שניים בהוצאת דיבה ולתת ל"אור ירוק" ללקק הרבה חרא להרבה זמן..

לאנשי "אור ירוק" שאחראים ישירות על הדבר הזה (המתנדבים שמנסים לשנות לא קשורים לזה !!!!) אני מאחל סבל יסורים המון עוגמת נפש וכאב עד היום האחרון שלהם שישחרר אותם מזה.

אתם פשוט בושה לכל מה שאתם אמורים לייצג !!!
אופנועים >>
לצפיה ב-'כמה גועל וחוסר אנושיות ...כוסאמק!!!'
כמה גועל וחוסר אנושיות ...כוסאמק!!!
16/04/2011 | 21:03
4
7
אין לי מילים...פשוט לקחת את כל "חור ירוק" ושלל "המומחים" שלה בקונטיינר ולשים אותם בקרקעית הים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה להכניס זוהמה לים?'
למה להכניס זוהמה לים?
16/04/2011 | 21:20
1
4
רחמים, גם כך יש שם מספיק חרא
אופנועים >>
לצפיה ב-' its not a solution, its just polution'
its not a solution, its just polution
17/04/2011 | 09:42
4
לצפיה ב-'עשו לטל דו"ח גולדסטון'
עשו לטל דו"ח גולדסטון
16/04/2011 | 21:07
1
4
לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים...'
הוצאת לי את המילים...
17/04/2011 | 10:47
2
לצפיה ב-'דבילים באור ירוק'
דבילים באור ירוק
16/04/2011 | 21:19
6
בסה"כ חבורת חבבנים שהפעם הלכו רחוק מדיי ונראה שמסתבכים בפלילי. סילוף עובדות, וכו'..
עם הייתי עו"ד כנראה הייתי מגיש תלונה עליהם במשטרה על מעשה זה.

אבל לצערי, רוב ה"מומחים" במדינה שלנו הם כאלה:
מי מתוך השרים בממשלה מומחה במשרד אותו הוא מנהל? פילוסוף מנהל כסף וכו'...
אופנועים >>
לצפיה ב-'נראה לי שלא הבנת את הכתוב'
נראה לי שלא הבנת את הכתוב
16/04/2011 | 21:40
4
עוז קיבל את עדות הנהג מהעד המומחה שנשכר על ידי הנהג - זה לא אומר שעוז הוא-הוא אותו עד מומחה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אולי זה רק אני אבל...'
אולי זה רק אני אבל...
16/04/2011 | 21:50
2
7
לא הצלחתי להבין איך הסקת שד"ר עוזי רז הוא העד המומחה מטעם ההגנה.

גם הכתב לא עסק בכך ולא נראה לי שהוא הגיע למסקנה זו.

הוא רק מציין שהנתונים לגבי המכונית הפרטית נמסרו ע"י עד מומחה מטעם ההגנה. אתה בטוח שהוא התכוון לד"ר עוזי רז?

בכל מקרה הכתבה חושפת דו"ח שערורייתי מספיק גם בלי זה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא רק אתה. גם אני הבנתי כך.'
לא רק אתה. גם אני הבנתי כך.
17/04/2011 | 03:29
18
אם כי, כמובן שבהחלט יכול להיות שעוזי רז (או גם עוזי רז) נשכר על ידי הנהג הפוגע, או שהעד המומחה מטעם ההגנה "עזר" באופן לא רשמי, מאחורי הקלעים, לעוזי רז, להגיע למסקנות שלו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'צודק. ומסכים איתך לגבי השורה התחתונה.'
צודק. ומסכים איתך לגבי השורה התחתונה.
17/04/2011 | 07:45
3
ה"מומחה" ואור ירוק נסמכים על מי שאמור לשמש כעד הגנה כאחד היסודות עליהם מתבסס הדו"ח.
זה שאורי ירוק בכלל פונים למי שהוא צד בעניין כדי ש"יעזור" להגיע למסקנות ב"חקירה" האומללה הזו, שמסקנותיה כתובות מראש, וחסרה רק דרך פתלתלה כדי להגיע אליהן... נו, אז בשביל זה יש את שכיר העט הבזוי הזה, רז.
רז קיבל כסף כדי להגיע למסקנות מסוימות, ולא בחל בשום דרך כדי להגיע אליהן - גם אם זו לא דרך הטבע. שפל ובזוי הוא נשאר מכל צד, גם אם לא מהצד אליו כיוונתי בתחילה ואותו הבנתי מקריאה ראשונה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'(לצערי) MORM צודק הפעם- אמנם בדרכו המשונה '
(לצערי) MORM צודק הפעם- אמנם בדרכו המשונה
16/04/2011 | 22:08
61
9
דרך מעצבנת כרגיל- אבל הוא צודק.
יש כאן עסק עם מקצוענים.
כמו שמישהו אמר כאן: "מסבנים" את החברים הנכבדים שהלכו ונפגשו עם "אור ירוק".
אם מישהו חושב שאכן יהיה דוח מתקן או משהו בסגנון הזה אז הוא תמים למדי.
מה, לא ברור שיש כאן מישהו עם קשרים/כסף/יכולות? לי זה ברור.
סתם מקריות ששם הנהג הפוגע לא פורסם מעולם?
סתם מקריות שפתאום צצים כאן כל מיני נציגים של "אור ירוק"?
סתם מקריות שמישהו העלה לכאן לא מזמן מצגת של אותו "מומחה"?
הרי ברור שהכל מלווה ביחסי ציבור משומנים היטב.
עד שתתברר האמת, אם בכלל, הלהט שהאנשים כאן מציגים ייגווע וכך גם העיסוק בתאונה עצמה.
בוקר טוב לכל התמימים!

אה, וחג שמח!
אופנועים >>
לצפיה ב-'מוכן לתרום מאה שקל ומבקש מכולם גם כן'
מוכן לתרום מאה שקל ומבקש מכולם גם כן
16/04/2011 | 22:25
58
9
לשכור עורך דין שיילחם ויחשוף גם את השם של הנהג הפוגע וגם את הקשר שלו ל"אור ירוק".
אם יש עו"ד מהפורום שנכנס לעניין הזה- אני אהיה הראשון להעביר אליו את הכסף להתחיל את התהליך.
חובה לנצל את המומנטום כדי להכניס להם עם הנשק שלהם.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 23:56
3
לצפיה ב-'תרשום גם אותי'
תרשום גם אותי
17/04/2011 | 02:44
2
לצפיה ב-' אני בפנים. אם יהיו עוד כמה, גם יש '
אני בפנים. אם יהיו עוד כמה, גם יש
17/04/2011 | 07:47
48
4
עו"ד מאד מסוים שכדאי לפנות אליו, שהוא גם חבר של טל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה נתפסתם לקטע של עו"ד? מה הוא יוכל לסייע'
למה נתפסתם לקטע של עו"ד? מה הוא יוכל לסייע
17/04/2011 | 10:21
42
5
יותר ממה שבימר עושה כרגע?
MORM ידידך בא ואומר שזו לא הדרך וכפי שציינתי אני מסכים עימו (אוי, זה קשה....).
המאבק צריך להיות ברמה של יחסי ציבור- תקשורת.
לכן הצעות כמו של חג'בי, להקים קבוצה בפייסבוק או משהו בסגנון הזה יעזרו הרבה יותר מאשר ניתוחי CSI שמריצים כאן.
מדוע אנשים כאן חושבים שזה יעזור למישהו?
האם השופט (אם בכלל יהיה משפט) ייקבע את אשמתו של הנהג על פי הניתוחים והפרשנויות שיש כאן? מי בכלל יתן להם במה לשטוח את טענותיהם?

ושוב- MORM צודק- אתם תמימים ביותר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מורמ ידידי (ובלי ציניות) טועה בגישה לעניין '
מורמ ידידי (ובלי ציניות) טועה בגישה לעניין
17/04/2011 | 11:37
41
5
לדעתי.
לטעמי הפרטי, הדרך השקולה של החברים כאן היא היא הדרך הנכונה, עם כל הקושי שבדבר.
אני מסכים בהחלט שהדרך צריכה להיות דרך התקשורת, אבל צריך לשבת על ה"איך" ועל ה"מתי".
ותאמין לי כשאני אומר לך, שאף אחד מהמעורבים אינו תמים. בכלל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לצערי, ה"דרך השקולה" לא תניב דבר.'
לצערי, ה"דרך השקולה" לא תניב דבר.
17/04/2011 | 13:36
3
לדעתי, עד שתשבו על ה"איך" ועל ה"מתי" כבר לא יהיה את מי לרתום לעשות מעשים.
איני אומר זאת בכדי לגרוע מכבודם או מאמציהם של אלו שעושים במלאכה.
אני בטוח שהם יוצאים מגדרם, ולא בפעם הראשונה, אך אני טוען שעד שכפי שאמרת יישבו ויהגו מה לעשות כבר יותר מדי אנשים לא יזכרו מה קרה ולמי.
להבדיל, ראה מה קורה לגלעד שליט בשבי- עם כל הדרך השקולה וכיו"ב הבנאדם בשבי כבר חמש שנים....
אז עם כל הכבוד למשפחה שלו ולהתנהגות האצילית שלהם בדרך הזו לא משיגים דברים במדינה שלנו (שאני אבקש מ-IEC שייתן את הקטע שלו עכשיו...?).
ושוב, להבדיל מהמקרה זה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אילוף כלב כאנלוגיה'
אילוף כלב כאנלוגיה
17/04/2011 | 14:41
13
3
לצערי אני חושב שאתה טועה בגישתך ה"שקולה " אולי גם מוטי מור טועה בגישתו הלוחמנית . והפתרון נמצא אי שם בין הלוחמנות לבין "השקולה (לטעמי זה נחשב קצת יותר נוטה ללוחמנות ) .
כאשר מבקשים לאלף כלב , דבר ראשון מראים לו באמצעים לוחמניים מי הבוס (כלבים בטבע חיים בעדרים ומנהיג העדר הוא הבוס ועל פיו יישק דבר ) . לאחר שנלחמת בו ושברת את רוחו מעט (לא לגמרי בשום אופן ) . אתה מתחיל להרשות לו לשחק איתך . בתנאים שלך . אתה נותן לו "לעבוד עליך " פעם פעמיים בדברים פעוטי ערך ואז נותן לו שוב בלוחמנות להבין " מי הבוס " .
לאחר שברור לך ולו מי הבוס (בעיקר לו ) אתה כבל מתחיל לאלף אותו ברוח טובה .
לדעתי גם כאן צריך פעמיים שלוש לתת לאור ירוק בראש , לתת להם להבין עם מי יש להם עסק . שהם ישלמו מחיר יקר מאוד מבחינת אהדת הציבור אם ימשיכו במעלליהם . וכל זה בלוחמנות (אולי פחות קיצונית משל מוטי ) ורק אחרי זה רק "לשבת " איתם ברוח טובה ושקולה (כדבריך ) .
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה צודק בדבר אחד: את הכלב הזה צריך לאלף'
אתה צודק בדבר אחד: את הכלב הזה צריך לאלף
17/04/2011 | 15:00
3
ויפה שעה אחת קודם.
לפעמים אני נפעם מעולם הדימויים שלך מני.
חג שמח וכשר...
(:
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם בכלבים עסקינן אז שני תיקונים קטנים:'
אם בכלבים עסקינן אז שני תיקונים קטנים:
17/04/2011 | 17:44
11
5
א. הכלבים לא חיים בטבע. הכלבים לא "בוייתו" , אלא הגזעים השונים פותחו מאבות אבותיהם הזאבים, שהם היו אלו שבוייתו.

ב. לו אכן היו הכלבים חיים בטבע, הם לא היו חיים בעדרים אלא בלהקות.

אולי זניח, אם כבר אז כבר
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מדוייק -'
לא מדוייק -
18/04/2011 | 00:53
4
4
זאבים מעולם לא בוייתו - מקורו של הכלב המבויית הוא בתת מין ייחודי של כלב בר שבגירסתו הטבעית איננו קיים עוד ושהמאפיין הבולט שלו, בהשוואה למינים ותת מינים כלביים אחרים, הוא זנבו הפונה כלפי מעלה.

מתת מין ייחודי זה התפתח, לרוב באופן מלאכותי, המגוון האדיר שאנחנו מכירים כיום - מהצ'יוואווה הזעיר ועד הדני הענק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שמע לא הייתי מתקן אותך אבל שלשום ראיתי תוכנית'
שמע לא הייתי מתקן אותך אבל שלשום ראיתי תוכנית
18/04/2011 | 08:43
4
בנשיונל ג'אוגרפיק על כלבים ואיך הגיע הזן הזה.
ולפי מה שהם טענו שם זה היה ע"י ביות של זאבים בדרך כלל זה לקח 6 דורות.

והם עוד אמרו שכל הכלבים ה"מוזרים"(צ'יוואווה, פיצ'ר, תחש) זה כתוצאה במוטציה בגנטיקה שבני האדם השאירו בכוונה כדי להגיע לזנים האלו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זאבים מעולם לא בוייתו? מה אתה אומר?'
זאבים מעולם לא בוייתו? מה אתה אומר?
19/04/2011 | 02:19
2
2
בורות זאת לא גאווה גדולה.
הנה לך זאב מבויית:
http://www.dog.co.il/dog160.htm
תערובת מבוייתת לגמרי, גם אם מיוחדת לשליטה, של זאב אירופי וכלב רועה גרמני. פותח במקור בגוש הקומוניסטי לשמירה על גבולות, אולם התברר שיש בעיה: הזאב הזה מכיר רק בבעל בית אחד ונקשר בו, ולכן אינו מתרים לשימוש צבאי משטרתי שבו בעל הבית עשוי להתחלף. הזאב/כלב הזה לא מחליף נאמנות.
חיה מדהימה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הפוסל במומו פוסל'
הפוסל במומו פוסל
19/04/2011 | 18:00
1
2
בורות איננה, אולי, סיבה לגאווה אבל גאווה בהחלט איננה מצדיקה בורות כי הדוגמא שהבאת מוכיחה בדיוק את מה שטענתי -

שזאבים אינם ניתנים, כשלעצמם, לביות ושהדרך היחידה לביית אותם היא להכליא אותם עם כלבים מבויתים ובאופן ספציפי - רועה גרמני.

(תשתדל להתרכז בפעם הבאה, חביבי)
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה טועה ומטעה, כל זני הכלבים בסופו של יום '
אתה טועה ומטעה, כל זני הכלבים בסופו של יום
20/04/2011 | 01:27
2
הגיעו מהזאב.

לקח כמה דורות של ביות(בערך 6) אבל הזאב זה האבא הגנטי של הכלב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כלבי דינגו כדוגמא'
כלבי דינגו כדוגמא
18/04/2011 | 09:17
5
4
יש כמה מיני כלבים שהם לא ביות של הזאב אלא כלב בר .
לא יודע את ההבדל בין עדר לבין להקה (חסר לי קצת גיטרות כדי שזה יהיה להקה )
אופנועים >>
לצפיה ב-'חיי כלב'
חיי כלב
18/04/2011 | 10:28
3
3
עדר:

(ז') קבוצת חיות, מקנה, בקר, צאן, להקה, להק, קן, נחיל; המון, קהל, אספסוף, ערב רב

להקה:

(נ') חבורה, קבוצה, חברה, עדת בעלי חיים
(כלומר מתקיימת היררכיה/יחסי גומלין חברתיים)

מחקרים שבדקו את מקור הדינגו גילו שמקורו בכלבים מבוייתים שהביאו איתם יורדי הים שהגיעו לאוסטרליה מארצות אסיה.
הדינגו הוא דוגמא אחת יוצאת דופן. אין כלבים  החיים בטבע, אלא אם כן "כלבים משוטטים" ו"מזבלה עירונית" עונים על ההגדרה כלבים החיים בטבע
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם כך נראה ששניהם נכונים'
אם כך נראה ששניהם נכונים
18/04/2011 | 13:14
2
4
יש גם את הכלב המנומר (יש ויכוח אם זה זאב טלוא , או כלב טלוב ) באפריקה
אופנועים >>
לצפיה ב-'ויש גם את הדהולים'
ויש גם את הדהולים
18/04/2011 | 13:47
1
5
וכלב הזאב האסיאי, וכלב הבר הסיברי ובוודאי ישנם עוד כמה.

אבל כולם הינם יוצאים מן הכלל שאינם מעידים על הכלל.

ככלל, הכלב הינו חיה בייתית שאינה חיה בטבע.
וללא קשר - כשאתה רוצה לאלף את אור ירוק אנא אל תשתמש בכלבים כאנלוגיה. ההשוואה בין אילוף כלבים ל"אילוף" אור ירוק מעליב את הכלבים באשר הם!!

אופנועים >>
לצפיה ב-'כבעליו הגאה של ויימראנר אני מסכים איתך בהחלט'
כבעליו הגאה של ויימראנר אני מסכים איתך בהחלט
19/04/2011 | 10:02
1
לצפיה ב-'כמו שרשמתי מקודם טיפה למעלה, על פי השכלתי'
כמו שרשמתי מקודם טיפה למעלה, על פי השכלתי
18/04/2011 | 11:13
1
שנבעה מנשיונל ג'יאו במקור אין דבר כזה כלב.
הכל התחיל מהזאב.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אמג'אד אומר שישראלים מבינים רק כח!!'
אמג'אד אומר שישראלים מבינים רק כח!!
17/04/2011 | 15:37
25
3
אני אומר שבישראל מה שלא הולך בכוח הולך בעוד יותר כח.

אני יצירה מופלאה של החברה הישראלית - למרות שעשו בצעירותי את כל המאמצים בכח עצום להדביק לי את התווית של ילד מפגר , לעכב אותי , להפריע לי ללמוד , להשפיל אותי שרדתי .

היום אני מאמין לכל מי שמקורב לממסד ואו מייצג באיזה שהוא תחום את קצה קציהו של הממסד הרמאי והשקרן שניסה בכח להפיל אותי - הרבה הרבה פחות ממה שאני מאמין לאיסמעיל הניה.

לכן , אילו הרמאים הקטנים מאור ירוק להתרת דמי ראויים רק לתגובת כח ולא שום התרפסות ועלה תאנה נוסח מיודעינו בימר,אליקו,גידי ואחרים.

תבין , גידי ועמית הם אחלה גברים שבעולם אולם הם מעולם לא התמודדו עם הקצה של מה שאני התמודדתי מולו במדינתינו הקטנה.
לכן  אם תיתן ללפלפים סטייל "מטה המאבק לביטוח" להתוות את הדרך בהקשר של אור ירוק להתרת דמי מה שתקבל זה מאבק סטייל "ביטוח"

אתה לא יכול לבצע את אותה טעות שוב ושוב מבלי ללמוד.

עצוב לומר כאשר הוזמנו אני וטל לישיבת מטה המאבק הבטתי סביב , ראיתי את חבורת הלפלפים הנעימים ופרשתי בנועם.
חברי וידידי טל שביט ז"ל שהצטרף למטה המאבק לא הבין למה אני כזה נחרץ בגישה שלי.

עתה שוב אנו עומדים עם אותו סיגנון גלותי לפלפי חמודי של מאבק מול צורר גדול יותר משטייניץ.
למה גדול יותר ?

כי אצל שטייניץ זה היה "רק" כסף (לכאורה) בפועל עלות הביטוח הורגת יותר אופנוענים משציפיתי.

עתה עומד לפנינו גוף שקרן מלידה עטוף במליון מתנדבים חדורי כוונות טובות אשר מוביל אותנו אל המוות עם כוונותיו הטובות.
להתיחס אליהם כאל עוד אירגון פדשוט זו טעות.

הללו שקרנים מעצם היותם קיימים ומעטה הכוונות הטובות של מתנדביהם הוא עבה קשה וחדור מוטיבציה ענקית של כוונות טובות.

איך אמרת " הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות."

חג שמח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז מה מוטי, מה השתנה מההודעה האחרונה?'
אז מה מוטי, מה השתנה מההודעה האחרונה?
17/04/2011 | 15:52
10
3
מה אתה עושה? המוני מתנדבים מהקומוחור צועדים כבר ברחובות?
מה היא אותה פעולה אמיצה שלקח על עצמו מוטי מור? מהי התוכנית שתפיל את שלטון העריצים על הברכיים, אנא, שתף אותנו פשוטי העם בתוכנית של גדול הדור מוטי מור.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כרגע מוטי קצת עסוק בניהול מאבק עיקש,'
כרגע מוטי קצת עסוק בניהול מאבק עיקש,
17/04/2011 | 17:53
9
4
לוחמני, מיליטנטי, אסטרטגי וכוחני.
מוטי מנהל את המערכה מהחמ"ל שהקים באיזור אגם אונטריו - אלף האיים נהר סנט לורנס, צפון מדינת ניו יורק.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה טועה ומטעה את הקוראים!!'
אתה טועה ומטעה את הקוראים!!
18/04/2011 | 02:30
8
4
אני כבר בניו המפשייר - ההרים הלבנים.

ומה שרואים משם זה ירוק צלופחי....
אופנועים >>
לצפיה ב-'חחח חג שמח בגולה!!!'
חחח חג שמח בגולה!!!
18/04/2011 | 08:48
לצפיה ב-'הבחור הזה טועה כל הזמן,מה יהיה איתו?'
הבחור הזה טועה כל הזמן,מה יהיה איתו?
18/04/2011 | 09:32
6
3
לצפיה ב-''
18/04/2011 | 13:00
לצפיה ב-'הטעות היחידה שלו'
הטעות היחידה שלו
18/04/2011 | 16:57
4
5
זה שהוא נולד בחורה.

גברים תמיד נהנים יותר לא?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ולא סתם בחורה - אלא בלונדינית, ירחם השם'
ולא סתם בחורה - אלא בלונדינית, ירחם השם
18/04/2011 | 17:25
3
8

גברים נהנים יותר?? - לא יודעת, יש פה כמה גברים בפורום שנהנים משני העולמות -  תשאל אותם!
אופנועים >>
לצפיה ב-'מצטער על הטעות - אפנה אלייך בלשון נקבה.'
מצטער על הטעות - אפנה אלייך בלשון נקבה.
18/04/2011 | 17:58
2
3
בכל זאת יש מגבלה למדיה - על מנת שאזכור שאת נקבה עלי לראות בכיתוב מילים המתיחסות למינך.
או להכנס "לעולם שלך"

מאחר ואני זקן סנילי אשמח אם לא תכעסי אם אטעה שוב בעתיד .

חג שמח.

מוטי
אופנועים >>
לצפיה ב-'מוטי..לא כל בחורה תשמח להכניס אותך'
מוטי..לא כל בחורה תשמח להכניס אותך
18/04/2011 | 18:52
1
7
לעולם שלה..

אז איך החופשה? אתה  נהנה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מטייל בארה"ב בנחת'
אני מטייל בארה"ב בנחת
19/04/2011 | 15:29
6
זה כייף להיות עם הילדים רגע לפני שהם עוזבים את הבית .
הקצב של הטיול איטי ונינוח , כל מוטל עם בריכה , חדר כושר ופינוקים מהווה אטרקציה בפני עצמו.

מאחר ואיני רוכב בשטח/משחק טניס/משחק ברידג' - יש כמה תופעות.

א. אני משמין.
ב. אני שוחה המון בברכה - שחיתי כספורט תחביב איזה 25 שנה והפסקתי לשחות כשעברתי לטניס.
ג. יש לי כמה שעות זמן פנוי בכל יום לפטפט בפורום ולעצבן את חג'בי ומיצו כי אני ישן פחות שעות מהחברה שלי.

הגמילה הזמנית מהסם האדרנלין קשה במיוחד והגעגועים לספק הסם שלי ה- HM450X קשה במיוחד.
תקח בחשבון שאני רוכב עליו יום יום .
אופנועים >>
לצפיה ב-'קשקשן.'
קשקשן.
17/04/2011 | 17:34
12
4
הגעת למטה בלי בשר.כל מה שהצעת כבר נשקל בעבר ונוסה/נפסל.
גם הרעש שעשית לפני החסימה הגדולה התגלה כפלופ גדול בפורומים ושום דבר מעבר לזה. רצית, אם אני זוכר נכון, "לתקוע" את הרכב שלך או משהו בסגנון.
בקיצור, מוטי - לך על זה בכל הכוח.חזק עם הזנב. רק תעשה משהו,ראעבק, אל תחפור בפורומים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קדימה מוטי'
קדימה מוטי
17/04/2011 | 20:14
3
אנחנו מאחוריך!
אופנועים >>
לצפיה ב-'הגעתי למטה עם דעה וכיוון.'
הגעתי למטה עם דעה וכיוון.
18/04/2011 | 02:36
10
2
לא היתה אוזן קשבת לרוח הדברים.

היה רוב מוחלט (דמוקרטיה כבר אמרנו? ) כנגד הגישה שלי.
למעט בקשה מהוועד שאצווח על שטייניץ כדי לקבל זמן מסך - מה שבוצע בדייקנות ואדיבות על ידי לא ביצעתי דבר מעבר לבחירות הוועד.

פרשתי מהמטה מאבק כדי לא להפריע ולא להזיק - לדעתי אסור בשום אופן לפעול בכמה חזיתות לא מתואמות.

מה שאני מציע כעת הוא שתפסיקו להדיין עם הצלופח הירקרק - שבו אל תעשו כלום.

אני מציע לעשות "כלום" !! מה לא ברור בזאת?

אגב מה שנבדק ונוסה על ידי הצליח יפה והייתי מרוצה מהתוצאות.
לא כאן המקום לדון בזאת.

אופנועים >>
לצפיה ב-'"פרשתי מהמטה"? מעולם לא היית במטה, מוטי.'
"פרשתי מהמטה"? מעולם לא היית במטה, מוטי.
18/04/2011 | 07:43
6
3
הגעת לישיבה אחת ספציפית כדי להציע רעיונות שלך.
לגבי שטייניץ - אכן עשית עבודה טובה. ידעתי זאת מראש ולכן פניתי אליך בזמנו.
חג שמח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה יהיה אהוד שוב אתה מטעה את הקוראים?'
מה יהיה אהוד שוב אתה מטעה את הקוראים?
18/04/2011 | 16:53
5
4
רק שלא הייתי חבר במטה , גם לא הייתי בישיבה אחת שלמה של המטה.

ההיתי בפתיח ושלב ההכרות שלה.
הבעתי דעותי , דעותי לא היו מקובלות על ידי רוב מוחץ של חברי המטה.
פרשתי בתחילת הדיון ולא השלמתי את זמן הישיבה כולה.

אמור מעתה "מעולם לא היית במטה ומעולם לא היית בישיבה אחת שלמה שלה."

חג שמח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם לא, אולי אני אגלה לגולשים מה היה'
גם לא, אולי אני אגלה לגולשים מה היה
18/04/2011 | 17:10
4
3
במקרה יצא לי להיות בישיבה הראשונה של המטה וגם השניה וגם השלישית.

אתה לא היית שם, לא הייתי בהתחלה, הגעת לישיבה אחת באמצע (בה אני לא הייתי) כדי להציע רעיונות שאכן לא התקבלו ע"י הרוב.

כמו שאומר אוהד, מעולם לא פרשתי מהמטה כיוון שמעולם לה הצטרפת. סירבת לכך. העדפת לעמוד מהצד ולבקר. הציעו לך להצטרף להשפיע בצורה אמיתית, לא רק לעשות משימה אחת או שתיים נקודתיות שהוטלו עליך. סירבת. שוב, כי העדפת לעמוד מהצד ולבקר.

הוצע לך אישית על ידי לבוא עם צוות שתקים מחברי הקומומור ולפעול כרצונכם. גימגת משהו על זה שאין לך את ה- 20-30 או אפילו 15 רוכבים הנדרשים (קצת מוזר לאור מאות חברי הקומונה בה אתה מתהדר), הוצע לך לקבל צוות מוכן מהסיירת כשמגבלה היחידה שלך היא להיות אחראי על אזור מסויים ושם תעשה כרצונך. גם סירבת. בסופו של דב פעלת כמו שפעלת מה שתרם באופן הכי שולי שיכול להיות לפעילות. ולא, אני לא בא אליך בטענות על זה, רק על תמציא דברים שלא היו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חג'בי , שוב אתה סוטה מהדיון.'
חג'בי , שוב אתה סוטה מהדיון.
18/04/2011 | 18:08
3
3
אני מתעסק בפעולות עתידיות שקשורות לצלופח הירוק ואתה מתעסק בעבר.

בא נסכם זאת כך:

לא הייתי חבר המטה למאבק , לא השתתפתי בדיוניו , לא רציתי להשתתף לא בפעולותיו ולא בדיוניו.
לא רציתי לפעול בנושאים שאיני מסכים עם דרכם ואופן ביצועם.
השתתפתי בכל הפעילויות שהכרזתם עליהם כאחד הרוכבים - כי אני חושב שאין לפעול בשום נושא בכמה ראשים במפוצל.
ביקשתם שנירכב לכנסת - רכבתי , נכנסתי , שוחחתי עם חברי כנסת , עם ענתבי , עם שטייניץ ועוד.
ביקשתם שנשתתף בהפגנות השתתפתי , הפגנתי כמו כולם כמיטב יכלתי.
ביקשתם שאצווח על שטייניץ - ביצעתי במיטב יכלתי.
ביקשתם שאתפקד לליכוד - אני ובני משפחתי מעתה ליכודניקים.

לא הסכמתי ואיני מסכים עם הדרך - אולם זו דרככם ואני מכבד ומעריך זאת.

עכשיו , אפשר לחזור לנושא הצלופח הירוק או שיש לך עוד דבר מה תקוע מהעבר?
אופנועים >>
לצפיה ב-'תפסיק לזיין את השכל עם קישקושי לנדמרק'
תפסיק לזיין את השכל עם קישקושי לנדמרק
18/04/2011 | 18:18
2
20
ו"תקועים בעבר" וכו כי אין פה אחד שתקוע שם כמוך.
אני הגבתי בדיוק למה שאתה כתבת.
הדעה שלך בעניין אור ירוק לפי מה שכתבת בשירשור היא לא לעשות כלום. לזה אני אפילו יותר לא מסכים מאשר לדרך הפעולה העכשווית.

אז תמשיך אתה לא לעשות כלום ושאחרים יעשו. תמיד אחרי זה תוכל לספר שאם לא היינו עושים כלום הכל היה מסתדר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חג'בי- למה להתרגז? עשה כמוני.בכל פעם '
חג'בי- למה להתרגז? עשה כמוני.בכל פעם
18/04/2011 | 18:23
3
שכן זה המייצג אותו בצורה הטובה ביותר...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אנא שמור על תרבות הדיון בנינו.'
אנא שמור על תרבות הדיון בנינו.
18/04/2011 | 18:28
3
זה לא חשוב מה התרנגולת ומה הביצה ומי קדם למי.

אתה "תקוע" בעבר ואני מביט לעתיד.

בדרך כלל אני בעד פעילות , לא תמיד זה נכון.
בעניין אור ירקרק צלופחי לדעתי זאת טעות לפעול כך.

ושוב אתה יורד לפסים אישיים במקום להתרכז בתוכן.

הנושא הוא אור ירוק להתרת דמי - לא ביטוח , לא מוטי ולא בטיח.

מה אתה מציע לעשות בעניין אור צלופחי ירקרק?

אופנועים >>
לצפיה ב-'מורם'
מורם
18/04/2011 | 17:14
2
3
אני לא תומך בדרך עליה אתה ממליץ, וכל עוד בזה עסק השירשור - דיינו.
אבל ברגע שמנסים להמעיט בערך המעשה שעשית למען כלל הרוכבים, זה כבר צורם לי.
לכן דע שבאופן אישי מאוד הערכתי את הנכונות, התעוזה והביצוע המופתי של הפעולה שלך נגד מר שטייניץ. השמעת בה גם את קולי ואני לא מקל בזה ראש, ומוקיר לך תודה על כך.

חג שמח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לגמרי.רק שזו היתה פעילות של המטה.לא של מוטי.'
לגמרי.רק שזו היתה פעילות של המטה.לא של מוטי.
19/04/2011 | 15:22
1
2
מוטי התנדב לעזור ועשה זאת בצורה טובה . עדיין, שלרגע לא יראה כאילו מדובר בפעולת קומנדו נועזת פרי יוזמתו של מוטי. זה פשוט יהיה לא נכון.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בהחלט נכון הערה מצויינת!!'
בהחלט נכון הערה מצויינת!!
20/04/2011 | 05:08
2
אין , לא היתה ולא תהיה פעולה יזומה מצידי שאינה מתואמת עם מטה המאבר.
אני סבור בלב שלם שכל פעילות מפוצלת סופה להכשל.

כנ"ל לגבי הצלופח הירקרק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם אני חושב שאתה צודק'
גם אני חושב שאתה צודק
17/04/2011 | 22:16
1
וגם אני מקווה שאתבדה אבל מאמין שהסיכוי לזה זהה לצערי, לכך שמחר בבוקר לא תעלה השמש לרקיע.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אם כל הרצון הטוב של כולם וכל העצבים והצער'
אם כל הרצון הטוב של כולם וכל העצבים והצער
17/04/2011 | 19:05
4
10
לדעתי הצנועה עם לשכור עורך דין או לא או איך לטפל באור ירוק
ההחלטה צריכה להיות של המשפחה בסופו של דבר בבן-אח-אבא שלהם והוא היה שלהם מההתחלה
הם רק השאילו לנו אותו מטוב ליבם
הם צריכים להחליט איך לפעול ובאיזו דרך
אנחנו כאן רק למענם ולתמוך ולחזק אותם בכל דרך שיבחרו לנכון
אני לא אומר מה דעתי בנושא מכיון שזה לא רלונטי
מה שרלונטי זה דעתם ורגשותיהם
אופנועים >>
לצפיה ב-'הופה, הנה דברים נכונים. סחטיין. '
הופה, הנה דברים נכונים. סחטיין.
17/04/2011 | 19:11
3
1
לצפיה ב-'צודק, חוץ משגיאות הכתיב...'
צודק, חוץ משגיאות הכתיב...
17/04/2011 | 20:58
לצפיה ב-'בלוויה של טל אמרתי למיה, אמו של טל'
בלוויה של טל אמרתי למיה, אמו של טל
17/04/2011 | 20:58
1
3
שאיך יודעים שבן אדם באמת היה איש גדול?! כשהלוויה שלו מופקעת ממשפחתו על ידי הציבור.
אני לא אעשה שום דבר שנוגד את דעת משפחת שביט. אבל לטעמי, המקרה פה מול אור ירוק כבר חוצה את הגבולות המשפחתיים, ונוגע לקהילה עצמה.
אופנועים >>
לצפיה ב-' צודק.'
צודק.
18/04/2011 | 08:50
5
לצפיה ב-' תרשום גם אותי.'
תרשום גם אותי.
17/04/2011 | 09:59
1
לצפיה ב-'גם אני בפנים '
גם אני בפנים
17/04/2011 | 10:20
לצפיה ב-'אני בפנים.'
אני בפנים.
17/04/2011 | 10:44
1
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 11:39
2
לצפיה ב-' חבל על הכסף '
חבל על הכסף
17/04/2011 | 12:44
1
4
המשפחה יודעים מי הנהג, יש להם את כל הפרטים. לא מעט אנשים כבר יודעים מי זה. כאמור אדם מבוגר נורמטיבי עם גיליון הרשעות נקי שככל הנראה אין לו שום קשר ישיר לאור ירוק. נראה שהם סתם רוכבים על המקרה למטרות פירסום ויחסי ציבור (ולכן הכעס הגדול שלי לפחות) כבר עכשיו הוא מקבל שיחות טלפון, הטרדות, אולי אפילו איומים. אני לא אתן לו ולעו"ד שלו להפוך אותו לקדוש מעונה ולכן השם והפרטים לא מפורסמים

נכון לעכשיו התיק בחקירה ולכן לאף אחד אין גישה אליו. ברגע שיועבר לפרקליטות להגשת כתב אישום (או יסגר מסיבה כזו או אחרת), כל בעלי העניין יורשו לעיין בתיק.

חבל על הכסף והבלגן, מי שרוצה ויכול לסייע אני בשמחה אפנה ותו למשפחה והוא יוכל להציע להם את שירותו.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 12:56
1
לצפיה ב-'אני בפנים.'
אני בפנים.
17/04/2011 | 15:42
1
ברגע שזה יתארגן, אני מעביר מאיה.
תרומתי הצנועה מאד למאבק בשחיתות.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 08:22
2
לצפיה ב-' פשוט . לגבי תמימותם של אחדים'
פשוט . לגבי תמימותם של אחדים
17/04/2011 | 12:58
3
לצפיה ב-'מספר הרכב שגרם לתאונה'
מספר הרכב שגרם לתאונה
16/04/2011 | 22:26
36
5
מופיע באינטרנט. כיצד יתכן שלא ידוע מי הבעלים של אותו רכב?
זהר
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מאמין שרק שם המשפחה של הנהג הפוגע '
אני מאמין שרק שם המשפחה של הנהג הפוגע
17/04/2011 | 00:04
1
5
יספיק כדי שנבין למה ואיך כל זה קורא לנו מול העניים
אופנועים >>
לצפיה ב-'קורא=קורה'
קורא=קורה
17/04/2011 | 00:07
לצפיה ב-'יש כאן לפחות שוטר אחד'
יש כאן לפחות שוטר אחד
17/04/2011 | 00:20
33
6
אולי הוא יכול לבדוק מי המיוחס
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 10:30
10
3
האם אתה רוצה לחיות במדינה שבה שוטר מוציא לפורום ציבורי מידע אישי?
בצה"ל קוראים לזה טוהר הנשק ומנסים ללמד חיילים את מהות הערך.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 11:10
2
לצפיה ב-' ו- '
ו-
17/04/2011 | 13:10
5
3
לא, אני לא רוצה ששוטר יגניב לי את המידע בדרכים לא דרכים, אך
יחד עם זאת, מדוע איננו זכאים לדעת את שמו (ובעיקר יחוסו) של הנהג,
כפי שנעשה בתאונות דומות? ככל שאני יודע הוא אינו קטין ואין צו איסור
פרסום על החקירה. ייתכן ואני טועה.

בכל מקרה, מהדברים שהמוסטאש פרסם עולה כי ישנם
דברים מתחת לפני השטח, כגון גורמים שמתגייסים (למה?) לסייע
לנהג הפוגע תוך כדי שהם מוציאים דו"ח חובבני ביומיים.

האם ייתכן שלשמו ובעיקר ליחוסו של הנהג משקל מסוים בחקירה?
אותי, בכל אופן, זה מחשיד.

-אבו
אופנועים >>
לצפיה ב-'ראה תגובתי למעלה'
ראה תגובתי למעלה
17/04/2011 | 13:14
3
כל מי שצריך לדעת מי זה יודע. אתה צודק בכך שאין צו איסור פירסום על הנהג אבל כאמור, רוב הגורמים הלוונטים מאמינים שפירסום שמו רק יגרום נזק.
מלחממות תמיד יהיה אפשר לעשות. אם תסתיים החקירה עם תוצאות שלא נהייה מרוצים ממנה יהיה אפשר לפנות לפרקליטות ואף לבג"צ אם צריך ואז אני מקווה שכל אלה פה שכל כך שמחים לעזור ישמחו לעזור גם אז.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שתי בעיות'
שתי בעיות
17/04/2011 | 14:49
3
2
1 - ברוב התאונות לא מתפרסם שמו של הפוגע.
2 - שים לב שהכותרת המפוצצת שמוסטאש העלה לפורום היא כותרת שגויה שאין בינה לבין המציאות הרבה ומוסטאש הודה בטעותו בעצמו(http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For... אבל הנזק נעשה כי אתה קראת את הכותרת ואולי קראת גם את הכתבה אבל אצלך בראש ידוע שיש משהו בגו, למרות שלמעט מסקנות מפגרות והתנהלות מגוחכת אין בו כלום.

ייחוסו של הנהג? זקן בן 60 שלקח החלטה מטומטמת שעלתה לאנשים אחרים יותר מדי. אין ייחוס ואין כלום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שתי תשובות'
שתי תשובות
17/04/2011 | 15:36
1
2
1. דיברתי על תאונות דומות -- מתוקשרות, כאלה שיש בהן מספיק עניין לציבור. בהקשר הזה
עולה לי שמו של הנהג שהרג את בנו של השופט מישאל חשין.

2. צודק, עכשיו שמתי לב. למרות שאני משתדל לעקוב אחר הסיפור הרי שלפעמים אני לא מספיק
לקרוא הכל כל הזמן. הטעות אכן נעשתה (מצידו ומצידי), ולקחתי זאת לתשומת ליבי.

באשר לייחוס, לא טענתי שחייב שיהיה ייחוס כלשהו, אלא העלתי אפשרות תיאורטית לכך.

חג שמח.

-אבו
אופנועים >>
לצפיה ב-'טעויות קורות. אין בעיה עם זה'
טעויות קורות. אין בעיה עם זה
17/04/2011 | 16:13
1
זה רק מצחיק שזה בא מאיתנו שכל כך כועסים על אור ירוק שפרסמו מחקר שהוא טעות אחת גדולה.

חג שמח ומהנה עם מזג אוויר טוב ורכיבות מאושרות
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 16:58
2
1
האם אתה רוצה לחיות במדינה שבה שוטר מוציא לפורום ציבורי מידע אישי?

לא הייתי רוצה לחיות במידה ששוטר מוציא מידע אישי לציבור, גם לא הייתי רוצה לחיות במידה ש.... וואו יש כל כך הרבה דברים דפוקים כאן במדינה שאפשר לכתוב.

בצה"ל קוראים לזה טוהר הנשק ומנסים ללמד חיילים את מהות הערך.

לא הבנתי מה הקשר בין טוהר הנשק למה שאני כתבתי.

ו2 נקודות לסיום:
1)מה שכתבתי נכתב בחצי חיוך, או בחצי צחוק, לא ציפיתי שהשוטרים כאן באמת יעשו את זה.
2) אני באמת מתכנן באוגוסט לעזוב את הארץ, אומנם מסיבות מעט שונות אבל בכל זאת לעזוב.

יאללה יש טיול לכבוד היציאה לעבדות לחירות?
אופנועים >>
לצפיה ב-'טוהר הנשק'
טוהר הנשק
17/04/2011 | 17:36
1
1
שימוש בכלים של צה"ל לביצוע המטרות שלהן נועדו הכלים ולמטרות אלו בלבד.

הוצאת פרטי בעל הרכב שלא למטרות זיהוי פלילי אלא למטרות חשיפת שמו בציבור זאת פגיעה בטוהר הנשק כשפה הנשק הוא המאגר שניתנו לשוטרים גישות אליו.

חג שמח ובהצלחה בחו"ל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חג שמח גם לך'
חג שמח גם לך
17/04/2011 | 17:54
1
ובהצלחה בארץ
אופנועים >>
לצפיה ב-'זו עבירה פלילית חמורה'
זו עבירה פלילית חמורה
17/04/2011 | 14:44
20
4
הוצאת מידע מהמסוף המשטרתי לידיעת הציבור זו עבירה פלילית חמורה .
הבנתי שכאן בפורום לא אוהבים שוטרים שעוברים עבירות פליליות (לא אוהבים שוטרים בכלל אבל זה לחוד ) .
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש ליותר מדי אנשים פה דם בעיניים.'
יש ליותר מדי אנשים פה דם בעיניים.
17/04/2011 | 14:50
2
לצפיה ב-'נאלץ להסכים לגמרי '
נאלץ להסכים לגמרי
17/04/2011 | 15:20
3
3
ובכל מקרה, גם אם מידע שכזה יגיע לידיים פרטיות, מוטב יעשו אם ישמרו אותו לעצמם. חג'בי אמר ואני מסכים איתו במקרה הזה - יהיה זמן לעשות מלחמות, ותאמינו לי שפרסום הפרטים לא יעזור במאומה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כמו שכתבתי למעלה'
כמו שכתבתי למעלה
17/04/2011 | 17:02
1
לא באמת ציפיתי ששוטר יבדוק במסוף את הפרטים ואז יפרסם אותם, הדברים נכתבו בחצי חיוך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בזה אני חולק עליך'
בזה אני חולק עליך
18/04/2011 | 09:31
1
4
ואקח לדוגמא את מבצע עופרת יצוקה כאנלוגיה .
עד שירום הודו כבוד ראש הממשלה (כן זה הגנב המשוחד לכאורה ) החליט לצאת למבצע מע"צ (מחלקת עבודות ציבוריות ) שבה רק הרסו מבנים בשביל החמא"ס שממילא רצה להרוס את המבנים האלה , כבר היה מאוחר מידי , וזה היה אחרי שנפלו קטיושות , ואחרי שנפלו גראדים , וקסאמים , וחצי מדינה הייתה בפחד .
גם אצלנו עלול להיגרם נזק אם ימתחו את תחילת המאבק
אופנועים >>
לצפיה ב-''
19/04/2011 | 10:50
3
לצפיה ב-'איך ידעתי שתגיב'
איך ידעתי שתגיב
17/04/2011 | 17:00
14
4
אין ספק שפירסום מידע אישי זו עבירה חמורה.
אבל אני בטוח שאפשר למצוא עוד כמה וכמה עברות חמורות ששוטרים עושים, אז עכשיו, בדיוק עכשיו השוטרים התחילו לקרוא את ספר החוקים ולהיות צדיקים גדולים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו מה הקשר? צחוק לא צחוק, מדובר במעשה'
נו מה הקשר? צחוק לא צחוק, מדובר במעשה
17/04/2011 | 17:04
1
3
פלילי, ומספיק שמישהו פה יעלה בעוד יום את השם של הנהג (לא חסר הרבה, זה לא סוד מדינה, ובאמת לכל אחד יש חבר שוטר או שניים), והנה יש לנו בעיה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'צודק, טעות שלי'
צודק, טעות שלי
17/04/2011 | 17:17
3
לא הייתי צריך לכתוב את זה.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 17:14
2
2
הישראליות המכוערת במיטבה...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7...
אופנועים >>
לצפיה ב-'פשש בחור מלומד אתה'
פשש בחור מלומד אתה
17/04/2011 | 17:20
5
גם זה נאמר בחצי חיוך, חג שמח לך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו.. לפחות משכילים פה מידי פעם..'
נו.. לפחות משכילים פה מידי פעם..
18/04/2011 | 09:28
4
אתה בחור משכיל, מושכל, בחור שמסכילים אותו...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין ספק שאתה צודק'
אין ספק שאתה צודק
18/04/2011 | 13:17
8
2
כל השוטרים לוקחים שוחד
כל השוטרים רוצחים בשרות המאפיה
כל השוטרים גנבים
כולם נהגים גרועים
כל השוטרים גם אוכלים דונאטס
וכולם גם מרוקאים סכין עם שפם .

שא ברכה !!!
סייג לחוכמה שתיקה !
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז למה אתה לא שותק?'
אז למה אתה לא שותק?
18/04/2011 | 14:39
7
1
לצפיה ב-'נאמר בחצי חיוך?'
נאמר בחצי חיוך?
18/04/2011 | 14:52
6
1
לצפיה ב-'לא'
לא
18/04/2011 | 16:14
5
3
לצפיה ב-'אתה לא חושב שגם אני צריך לעשות כסף מהצד ?'
אתה לא חושב שגם אני צריך לעשות כסף מהצד ?
19/04/2011 | 11:36
4
כתבתי במפורש כל השוטרים מושחתים . אז אם אני גם מושחת , אז למה לי לדאוג לך ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה?'
מה?
19/04/2011 | 12:01
3
1
לצפיה ב-'אם לא הבנת'
אם לא הבנת
20/04/2011 | 11:38
2
1
אם אני אדבר , אז הפרנסה אקסטרה (בונוסים ) תלך לקיביני מאט . אז למה לי לדבר .
הרי ממילא כווווולם מושחתים , כוווולם לוקחים שוחד , וגם אני .
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה חייב עזרה בן אדם'
אתה חייב עזרה בן אדם
20/04/2011 | 13:12
1
2
לצפיה ב-'לא מכיר אישית אבל גוגל ממליץ עליו '
לא מכיר אישית אבל גוגל ממליץ עליו
20/04/2011 | 13:13
http://www.drehud.dpages.co.il/apage/44915.php

תהנה וספר לנו איך היה, סבבה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'צריך לפנות לסנ"צ "קרמשניט" '
צריך לפנות לסנ"צ "קרמשניט"
17/04/2011 | 16:17
1
לצפיה ב-'גועל נפש בא לי להקיא..איכס'
גועל נפש בא לי להקיא..איכס
16/04/2011 | 22:41
1
לצפיה ב-'דו"ח מוטה וחסר כל היגיון.'
דו"ח מוטה וחסר כל היגיון.
16/04/2011 | 22:45
18
2
הכותב הדגים זאת היטב בשלל דוגמאות.
לאחר קריאת הכתבה אני מזועזע מערימת השטויות שנכתבו בדו"ח.

אני חושב שצריך לעבור מהדיפה ומגננה למתקפה.
לא אפרט פה את הדרכים לכך ואני חושב שעל כולם לא לפרט שכן אנו יודעים שהאוייב מאזין לנו פה.

אני רק רוצה ליידע את מי שעושה את העבודה בפועל, נפגש עם אור ירוק ומנסה לפעול מולם בדרכי שלום, שאני פה וכמוני יש רבים.
אם וכאשר תחליטו לעבור למתקפה, אם צריך לעזור - נעזור, כלכלית/פעולתית/הפגנתית או בכל דרך שתיראו לנכון.

אופנועים >>
לצפיה ב-'הדוח הזה פגע במשפחה ובנו, בכולנו'
הדוח הזה פגע במשפחה ובנו, בכולנו
16/04/2011 | 23:01
17
3
לא רק בגלל הפגיעה בכבודו, אלא גם בגלל גבב המסקנות המוטעות, השגויות, שההשלכות שלהן על תוצאות המשפט, כשיהיה, עלולות להיות משמעותיות.

בשבוע האחרון, בכל יום, אפילו היום, אנחנו דואגים לכך שפעולות בוצעו, מבוצעות, ויבוצעו בעתיד הקרוב מאוד כדי לגרום לכך שהביזיון הזה יעלם מעל פני האדמה, ו/או ישונה בצורה כזו שהדוח ישקף את האמת לאמיתה ולא שום אינטרסים סמויים או גלויים, ולא שום מסקנות שהן בגדר מדע ביזיוני (השגיאה במקור).

הכעס על הדוח מצד כולנו הוא עצום, וללא שינוי מהותי בו, אור ירוק עלולים לגלות שהוא חוזר אליהם כבומרנג.

אופנועים >>
לצפיה ב-' זה ברור, הכעס והעלבון שלי כרוכב'
זה ברור, הכעס והעלבון שלי כרוכב
16/04/2011 | 23:09
1
שהכירותו עם טל היתה מעט יותר משטחית (קראתי אותו והשתתפתי במרוצי SM בהם שפט) היא כלום לעומת כעסם של חבריו הקרובים ובני משפחתו.

להם אני אומר שהם לא לבד בכעסם, אני מוכן לסייע וכמוני יש רבים.

אני חושב שחשוב שמי שנמצא יותר בעניינים (אתה?) יכתוב כאן בפורום מה מותר לכתוב ומה אסור לכתוב.
אני חושב שאסור לכתוב פה רעיונות למתקפה נגדית כדי להשאיר לנו את גורם ההפתעה במידה ונידרש לו.
אופנועים >>
לצפיה ב-' קראתי את הדו"ח וחשכו עיניי !!!'
קראתי את הדו"ח וחשכו עיניי !!!
17/04/2011 | 00:21
1
1
יש להיאבק בכל הכלים הדמוקרטיים העומדים לרשותנו כדי  להביא את האמת לאור !

יש להוביל מהלך של עד תיקשורתי.

אנחנו חייבים לעשות זאת בראש ובראשונה עבור טל, מורה הדרך שלנו.

טל שביט ז"ל 1955-2011. מורה דרך.

אופנועים >>
לצפיה ב-'עד=הד'
עד=הד
17/04/2011 | 01:41
2
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
17/04/2011 | 10:36
6
5
היי
כמי שעוסק בתחום מחשבי הרכב וכמובן לאחרונה גם באופנועים -ובהתאמה לתמונה של הרכב הפוגע -רק כרית וילון צד פתוחה ברכב הפוגע.
במידה והרכב היה מסתובב כרית נהג הייתה נפתחת..ועוד הוסיף ואכתוב באם היה נוסע ליד הנהג גם הכרית שלו הייתה נפתחת..ניתן בהחלט להסיק שהרכב קיבל מכה בדופן נהג ולא הסתובב.

ברכב המדובר ניתן להוציא מידע ממחשב הכריות אודות התאונה.וכל זאת במידה ולא הוחלף ואו פורק מהרכב לשם תיקון...

לאחרונה פניתי לעזרה -רכישת תוכנה שמפענחת את מחשבי כריות האוויר ומיותר לציין שכולם ככולם -חברות ביטוח -משטרה-מתעלמים מיכולת שכזו שתעזור בפענוח תאונות שונות.
סתם לידיעה -החל מ2013 לכל רכב בעולם ניתן יהיה להתחבר ולקבל נתונים אודות אירוע תאונתי-קיים כבר חוק בארה"ב בנושא זה.
במידת הצורך ובמיוחד לאור הכרות עם מר רז -אשמח לעזור בכל מה שנתבקש.

איל נוימן
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא הבנתי איל כיצד כרית הנהג של הנוסע תיפתח'
לא הבנתי איל כיצד כרית הנהג של הנוסע תיפתח
17/04/2011 | 22:00
1
2
כתוצאה מסיבוב או מסיבסוב,היא אמורה להיפתח רק במכה,אחרת כל איבוד שליטה בכביש ייפתחו הכריות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה זה במכה? מכה איפה? באיזה כיוון? באיזו עצמה'
מה זה במכה? מכה איפה? באיזה כיוון? באיזו עצמה
18/04/2011 | 13:29
119
לצפיה ב-'גם אני הייתי רוצה להבין לגבי פתיחת כרית הנהג'
גם אני הייתי רוצה להבין לגבי פתיחת כרית הנהג
18/04/2011 | 13:27
3
2
בסיבוב.
באופן מסורתי, כרית הנהג היתה נפתחת רק אם הרכב היה חווה תאוטה של 50G בכיוון ציר האורך שלו (כלומר קדימה, כמו בהתנגשות חזיתית).
יתכן שכיום, עם מערכות בקרת האחיזה שמודדות גם את סבסוב הרכב ותאוצות צד, אפשר להשתמש גם במידע הזה.
אתה יכול לפרט מהם בדיוק המאפיינים? באיזה מהירות סבסוב או תאוצה רדיאלית או whatever כרית הנהג תיפתח?
אופנועים >>
לצפיה ב-'המכה תלויה בעוצמת המהירות'
המכה תלויה בעוצמת המהירות
18/04/2011 | 14:06
2
2
עד 25 קמ"ש לא ייפתח בכלל
25-35 קמ"ש ההכרית  נפתחת חלקית
מעל 50 קמ"ש פתיחה מלאה היות ועוצמת הפגיעה מאד חזקה.
היום בכלל מדובר על מיקרו מעבדים שמודדים את זוית-עוצמת ומיקום הפגיעה,אבל לדעתי הנושא עדיין לא חילחל לכל התעשייה ושמור לבינתיים רק למכוניות הפאר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה בכלל לא היה קשור למהירות. רק לתאוצה.'
זה בכלל לא היה קשור למהירות. רק לתאוצה.
18/04/2011 | 14:30
1
1
לפחות בעבר, למערכת היו חיישני תאוצה שהפעילו אותה ב-50G, לא קשור (לפחות לא ישירות) למהירות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'האם התכוונת בתאוצה לחיישני פגיעה אזי נכון'
האם התכוונת בתאוצה לחיישני פגיעה אזי נכון
18/04/2011 | 19:11
1
המהירות נועדה לפשט את הנושא.
בעיקרון כל מערך הכריות שונה לחלוטין משנת 2006 בעקבות מחקרים והוא לא דומה בכלל לשנים לפני.
היום מדובר על כריות דו שלביות שמזהות משקל נוסע-ואף משקל של ילד ופותחות בהתאם את עוצמת הכרית.
מרצדס לקחו את הנשוא קדימה ובנו מערך שלם  שנקרא פרי סייף-או קדם תאונה שמכין את הרכב לתאונה,שם גם שולבו אאל"ט לראשונה מיקרו מעבדים המודדים בנוסף למשקל  הנהג נוסע-את עוצמת הפגיעה-זוית הפגיעה,ובהתאם להכין את הרכב לפגיעה כולל מתיחה ראשונית של חגורות הבטיחות.
אבל היות וגלשנו ,אייל עדיין לא חזר עם תשובה,כי רכב שלנו שנפגע בעוצמה של 40-50 קמ"ש בדלת נהג וסובסב על צירו
לא נפתחה כרית צד של הנוסע.
אני משער שהתאונה של טל"ש הייתה פחותה בהרבה בעוצמתה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מצד שני, אם זה המומחה של ההגנה'
מצד שני, אם זה המומחה של ההגנה
17/04/2011 | 10:50
1
מי המומחה של התביעה? מה עושים כדי שהאמת תוצג בבית המשפט, כי השופט יאכל את הדו"ח הזה כתורה מסיני (הרי ד"ר כתב אותו). צריך מישהו שיכול להפריך את הדו"ח הזה בבית המשפט בצורה שגם שופט יכול להבין.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל למה כל המהלכים נשמרים בסוד?'
אבל למה כל המהלכים נשמרים בסוד?
17/04/2011 | 13:03
3
1
אני מאמינה שאחדים מחברי הפורום נולדו עם יכולות שאפשרו להבין ואפילו לסייע.
גם לדעת זו דרך להרגיש ש"עושים מעשה".

(קצת) שקיפות לא תערער מהלכים שמתבצעים, אלא אם כן גם בהם קיים משהו מהלא ראוי, דבר שאני לא מאמינה בו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כי ככה ביקשה המשפחה'
כי ככה ביקשה המשפחה
17/04/2011 | 13:16
2
1
אם את חושבת שביכולתך לעזור (מעבר למה שכל אלה שהוזכרו החל מגידי פרדר, אליקו, בימר, אנשי מוטו ואוטו ועד קושמרו וסוקניק) אני אעזור לך ליצור איתם קשר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני בהחלט מכבדת את רצון המשפחה '
אני בהחלט מכבדת את רצון המשפחה
17/04/2011 | 13:35
1
1
ובהחלט שמחה לשמוע שאין "איפול".

הכוונה בשם הפעולה "לעזור" היא לפעמים לדעת שדברים נעשים.
שקיפות היא דרך להפיג ערפל.

ענני הערפל שסובבים את הדו"ח מספיקים להכחדה חוזרת של הדינוזאורים.

אני סומכת את ידי על המומחים שציינת ומקווה שיצליחו בכיווני הפעולה שהחליטו עליהם.
קטונתי...
אופנועים >>
לצפיה ב-'כבר כתבתי פה שאני לא מסכים באופן מלא'
כבר כתבתי פה שאני לא מסכים באופן מלא
17/04/2011 | 14:05
1
עם דרך הפעולה אבל מצד שני אין לי את כל הפרטים ואין לי את היכולת להיות מעורב באופן מלא, בטח לא עכשיו כשאני מקורקע לבית ותלוי בתחבורה ציבורית.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ומה שלא ברור לי זה:'
ומה שלא ברור לי זה:
18/04/2011 | 00:09
1
1
קודם כול אני מכבד את מי שעושה, ושם את עצמי כ"גב" לעושים.
יחד עם זאת, לגמרי לא ברורה ההחלטה להשתיק ול"שחק רגוע".
אם הדוח כולל
"גבב המסקנות המוטעות, השגויות, שההשלכות שלהן על תוצאות המשפט, כשיהיה, עלולות להיות משמעותיות"  
כמו שכתבת, ואם הם הודו בכך -
אז למה אין את זה בכתב מהם? (כי אנחנו יודעים שמה לא כתוב לא קיים)
ולא משנה איך - הודעה צנועה לעיתונות, סיכום פגישה שכולם חתומים עליו, החלפת מיילים - ויש עוד דרכים.

ואם ההשלכות על המשפט משמעתוית, אז דווקא בגלל זה צריך כמה שיותר תקשורת ורעש מיידיים,
כדי לקעקע מראש את האמינות, כדי כשהדוח הזה, או דוח אחר שנסמך עליו יגיע לשופט,
הוא יגיע מראש אם הסתיגויות ודעות מנומקות שפורסמו נגדו. בכל מקרה אחר, השופט יקבל מיידית את דעת ה"מומחה".

ומה אם מאוחר יותר הם יקבלו ייעוץ מיועץ תקשורת - לא להודות בטעות של הדו"ח?

הרי הודאה בטעות או באשמה שורדת יותר מויכוח ציבורי,
ואם הם לא יודו, הרי יש להם הרבה יותר כוח להגיע לתקשורת ארצית,
מה נוכל לעשות אם ה"הסכמות" איתם?

זה לא נעים לעשות מלחמות מול אנשים שהרגע דנת איתם על קפה,
אבל אולי זה הדבר הנכון לעשות?

אופנועים >>
לצפיה ב-'ומי אמר לך מה יש ומה אין?'
ומי אמר לך מה יש ומה אין?
18/04/2011 | 01:08
2
אל תניח הנחות. כבר כתבתי קודם שאלמלא התחיל הרעש, זה היה נמוג בעדינות. כעת, אנחנו צריכים להתמודד עם ההשלכות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני נאלץ להזכיר שבפוסט הקודם הימלצתי לגגל'
אני נאלץ להזכיר שבפוסט הקודם הימלצתי לגגל
16/04/2011 | 22:51
2
על השם של "המומחה" וללמוד מעט עליו
אופנועים >>
לצפיה ב-'כתבתי בפייסבוק כבר לפני שבוע ואני יכתוב זאת '
כתבתי בפייסבוק כבר לפני שבוע ואני יכתוב זאת
16/04/2011 | 23:10
4
גם כאן:
עמותת "אור ירוק" צריכה להקרא עמותת עישון ירוק,כי רק ככה הם מגיעים למסקנות שלהם בנושאי דו"ג!
מעבר לזה אין מה להגיד,עמותה בזיונית שאין לה שום זכות קיום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואני אומר שמתישהו יתגלה שהנהג הוא בן של ...'
ואני אומר שמתישהו יתגלה שהנהג הוא בן של ...
17/04/2011 | 00:09
6
של מי ?
אין לי מושג אבל לפי ההירתמות המדהימה של אור ירוק, יש לי הרגשה שזו אישיות בכירה בצבא/משטרה/משפט/ממשל
או אפילו בן של איזה עבריין על.

עצוב לראות כל פעם מחדש לאן אנחנו מתדרדרים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מסקנות שאני מסיק מן הצילומים שפורסמו'
מסקנות שאני מסיק מן הצילומים שפורסמו
17/04/2011 | 01:19
31
9
התמונה המצורפת היא צילום אויר מוגדל של מקום התאונה. על הצילום סימנתי בקוים שחורים את שני הכבישים שביניהם התרחשה התאונה. הריבוע השחור הגדול מסמל את המכונית והקו השחור הקטן את האופנוע כפי שהם מופיעים בצילומי התאונה. התמונה העליונה מייצגת את מצב כלי הרכב פחות או יותר כפי שמופיעים בצילומים (פחות או יותר - מכיוון שלא ידועה לי הזווית המדוייקת בה עמדה המכונית אלא רק מה שרואים בתמונות). על פי חוקי הפיזיקה הזוית שבה הוטח האופנוע מן המכונית (זוית 1) חייבת להיות שווה לזוית בה פגע האופנוע במכונית (זוית 2) וזה נותן לנו את הכיוון המדוייק ממנו הגיע האופנוע. כיוון זה תואם בדיוק את הכיוון ממנו הגיע טל וכנראה ניסה לסטות לאי התנועה כדי להמנע מן ההתנגשות כאשר הבחין במכונית מולו באמצע נתיב הנסיעה. אין שום אפשרות שהגעה מכיוון אחר היתה מובילה למיקום שני הרכבים כפי שהיו לאחר התאונה.
התמונה התחתונה: בדו"ח נטען כי עקב הפגיעה המכונית סובבה בכ 40 מעלות. דבר זה לא יתכן מכיוון שהאופנוע פגע במכונית קרוב למרכזה. האנרגיה שמועברת למכונית עקב הפגיעה במקום זה מתחלקת כמעט שווה בשווה בין הגלגלים האחוריים לקדמיים. בנוסף: כוח החיכוך של הגלגלים הקדמיים גדול יותר מזה של האחוריים (עקב משקל גדול יותר מקדימה - הנובע ממשקלו של הנהג ובעיקר ממשקלם של המנוע והמכלולים שסביבו). לכן, במצב כזה של פגיעה כמעט במרכז וכוח חיכוך גדול יותר מקדימה לא יתכן שהמכונית הסתובבה סביב צירה או סביב גלגליה האחוריים כשהחלקה הקדמי נע שמאלה.
בתמונה התחתונה מסומנת המכונית כפי שעמדה לטענת ה"מומחה". הקו הסגול מסמן את הכיוון ממנו הגיע האופנוע ואת המקום אליו הוא היה צריך להיות מוטח לאחר ההתנגשות (לפי מה שכתבתי למעלה שהזוויות צריכות להיות שוות). התבוננות בתמונות מלמדת שלא זה המצב ואף לא קרוב לזה כך שלא יתכן שהמכונית עמדה כפי שטוען "המומחה".
אופנועים >>
לצפיה ב-'ממש CSI פורום 8.. זהר באוור..'
ממש CSI פורום 8.. זהר באוור..
17/04/2011 | 01:29
1
לצפיה ב-'דרך אגב: עדיף פיברוק ושקרים גדולים מאשר'
דרך אגב: עדיף פיברוק ושקרים גדולים מאשר
17/04/2011 | 01:30
3
אי אמיתות קטנות.
שקרים גדולים הרבה יותר קל להפריך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'איזה חוק/י פיזיקה מחייב/ים את הזוויות האלו'
איזה חוק/י פיזיקה מחייב/ים את הזוויות האלו
17/04/2011 | 03:19
28
5
להיות שוות?
זה נכון במקרים פרטיים אידאליים, כמו של התנגשות בין שני כדורים, או בין כדור ומישור, וגם אז כשיש רק שתי דרגות חופש, אין חיכוך בין הגופים המתנגשים ועוד כהנה וכהנה הנחות מקילות.

זה ניתוח מאוד נאיבי, שמתאים לרמה הכי אלמנטרית של לימוד מכניקה, אבל לא למקרים אמיתיים ומורכבים כמו זה. למשל, איך אתה מביא בחשבון את הסיבוב של המכונית והאופנוע במרחב כתוצאה מההתנגשות? את המהירות הקווית שאולי היתה למכונית לפני ובמהלך ההתנגשות? את הסיבוב וההתקפלות של מזלג האופנוע ביחס לשלדתו? את העובדה שהמסה של האופנוע+רוכב השתנתה במהלך ההתנגשות, ושחלק לא מבוטל ממנה (הרוכב) המשיך בכיוון שונה מהאופנוע? את העובדה ש"מתחת לפח" המכונית לא הומוגנית, ולכן במהלך המעיכה של הרכב הכח כבר לא ניצב למישור הפגיעה? בכלל, לאיזה חלק של הרכב אתה מתייחס כמישור ביחס אליו אתה מודד את זווית הפגיעה וה"החזרה"? זה כבר לא מישור מרגע תחילת ההתנגשות. אתה מתייחס לפגיעה קרוב למרכז המכונית, אבל מתעלם מהזווית של פעולת הכח ביחס למכונית, כאילו שהפגיעה היתה בניצב לציר האורך של המכונית (כלומר קו פעולת הכח יכול בכל זאת לעבור במרחק יותר גדול ממרכז הכובד ממה שאתה מתאר), וכו' וכד'.

זה לא רציני, ובטח שזה לא נותן כיוון מדויק, או תואם בדיוק וכו'.
אופנועים >>
לצפיה ב-' יש לא מעט נעלמים פה'
יש לא מעט נעלמים פה
17/04/2011 | 08:23
25
4
לדוגמה, ולדעתי מאוד חשוב, הוא הדרך שבה הגולף חצתה את שני הנתיבים והגיעה לאותו אי תנועה.

האם הנהג באמת עצר בשול הימני, חשב לפתוח דלת, ראה שאי אפשר, ואז החליט שהוא רוצה להיות על אי התנועה משמאל? האם אז הסתכל במראה (אולי כן, אולי לא), האם הסב את ראשו אחורה כדי לראות יותר טוב? והאם אז נתן גז וחצה את שני הנתיבים במהירות ובזמן הקצר ביותר?

או שמא הוא פשוט שיחרר ברקס, והתחיל להתגלגל אל אי התנועה, מה שכמובן לקח לו הרבה יותר זמן?

ואם כן, באיזו נקודה בדיוק הוא עצר על אותו שול ימני? האם הנקודה הזו היתה קרובה לנקודה בה אירעה התאונה על אי התנועה? אם כן, זה בוודאי הצריך ממנו לחתוך את שני הנתיבים בזוית גדולה, הרבה יותר גדולה מאשר אילו נקודת העצירה שלו היתה רחוקה יותר.

אולי, אולי הוא בכלל משקר והוא כלל לא עצר בצד ימין, אלא פשוט תוך כדי תנועה על הנתיב הימני החליט שלא טוב לו, ושעכשיו הוא רוצה להיות על אי התנועה, ואז הוא פשוט סטה שמאלה תוך כדי תנועה, כשהוא בעצם חותך רק את הנתיב השמאלי בזוית של 30 מעלות במטרה להגיע לאי התנועה?

וטל, מה עם טל? האם הוא הגיח מהעיקול במהירות X, ראה שהדרך פנויה לפניו ופשוט נתן בגז? מבחינתו, לפניו יש רק גולף לבנה אחת שעומדת בשול הימני, מי העלה על דעתו שהיא תחתוך אותו בזוית של 30 מעלות?

ואם הוא ראה לפניו את הגולף בנסיעה איטית, מי העלה על דעתו שהיא תחתוך את הנתיב השמאלי בפתאומיות כדי להגיע לאי התנועה?

ומה אם כשהוא הבין שהיא עומדת לעשות בדיוק את זה, מה אם אז הוא היה באמצע פתיחת הגז, מה שאומר קדמי פתוח לרווחה, מה שאומר שגם אם הוא בלם בפתאומיות, הוא לא הספיק להעמיס מספיק על הקדמי כדי לסגור אותו ולכן כל הבלימה שלו (פלוס ABS) לא היתה כלל אפקטיבית, בטח לא כמו אחד שסוגר גז, נותן לקדמי להיסגר, ואז בולם?

מתי היתה הנקודה שבה טל הבין ש- Oh shit ושהוא נמצא במקום שהוא לא רוצה להיות בו? מתי היתה הנקודה שבה הוא התחיל לבצע את הבלימה, אם בכלל?

המון שאלות, וזה עוד לא הכל. יש  לי גם השגות לגבי קביעת המהירות ולא רק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא הבנתי את עניין הבלימה'
לא הבנתי את עניין הבלימה
17/04/2011 | 08:52
24
4
לא צריך סגירת גז כדי להעביר משקל קדימה. מספיקה נגיעה בבלמים כדי שהמשקל יועבר קדימה ואז אפשר לבלום בעוצמה וזה לא משנה אם סגרת גז קודם או לא - מה גם שאינסטינקטיבית רובינו המוחלט לוחץ גם מיד על המצמד ומפריד ממילא את המנוע מהגיר. כך שהבלימה ללא ספק היתה אפקטיבית.
לגבי המהירות, לדעתי, המהירות לא היתה גבוהה בעת התאונה. נראה על האופנוע שצוואר ההיגוי העדין יחסית לא נשבר, וטל לא עף הרחק. לשם ההשוואה, כשאני עשיתי תאונה דומה יחסית במהירות של 70 קמ"ש, עפתי  כ-20 מטר והתגלגלתי לעוד כמה וכמה מטרים טובים. האופנוע אגב, התרסק יופי, ולא היה עשוי אלומיניום שברירי.
ה-Oh shit כנראה הגיע כשהוא הבין שהנהג לא מנסה לחזור לכביש לנסיעה - ואז הוא יכול לעקוף אותו משמאל - מה שהוא כנראה ניסה לעשות, אלא שהנהג חוסם אותו ועולה על אי התנועה. מוכר לכולנו. רק ששם גם היה מעקה שחסם לו את נתיב המילוט האפשרי.
לא יודע אם טובה ההודעה הזו. אם לשיקולך צריך, תמחק אותה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא צריך למחוק כלום, רק'
לא צריך למחוק כלום, רק
17/04/2011 | 11:22
7
3
שבעניין הבלימה, די ברור מה שכתבתי ואני כמובן עומד מאחורי הדברים. בלימה בעת האצה לעולם לא תהיה אפקטיבית כמו בלימה בזמן שהמזלג מועמס ויותר משקל מועבר לקדמי. לעניין בלימה ביחד עם קלאץ' אני לא בטוח שאני מסכים איתך ואת זה אני כותב בעדינות. בכל מקרה זה מנוגד, בעיני, לכל תו"ל של רכיבה נכונה. אבל אולי זה רק אני.

על כל פנים, אין ספק שיש פה הרבה נעלמים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לגבי ענייני הבלימה, נדחה את זה לפעם אחרת.'
לגבי ענייני הבלימה, נדחה את זה לפעם אחרת.
17/04/2011 | 11:33
6
5
אנחנו לא מסכימים בעניין הזה. אבל גם אם לא נסכים על כל השאר, אני מניח שתסכים שרוכב עם מיומנות, ואפילו בסיסית, יעזוב את המצערת בעת שהוא לוחץ את הבלם. כך שאין בלימה בעת האצה.

אגב, בשניה שבה אתה לוחץ את הבלם אתה בולם והמשקל יעבור קדימה, אפילו אם אתה עדיין עם מצערת פתוחה. תנסה את זה. או שאני לא מבין למה התכוונת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נסכים שעזיבת מצערת מעבירה משקל קדימה'
נסכים שעזיבת מצערת מעבירה משקל קדימה
17/04/2011 | 11:36
5
4
ונסכים שהעברת משקל קדימה חיונית לבלימה אפקטיבית.

לגבי כל השאר, באמת בפעם אחרת.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 11:38
1
לצפיה ב-'וזה בדיוק מה שאני כתבתי בפוסט העליון:'
וזה בדיוק מה שאני כתבתי בפוסט העליון:
17/04/2011 | 11:38
3
2
"הוא לא הספיק להעמיס מספיק על הקדמי כדי לסגור אותו ולכן כל הבלימה שלו (פלוס ABS) לא היתה כלל אפקטיבית, בטח לא כמו אחד שסוגר גז, נותן לקדמי להיסגר, ואז בולם".
אופנועים >>
לצפיה ב-'פ-ה אנחנו לא מסכימים. בפעם אחרת.'
פ-ה אנחנו לא מסכימים. בפעם אחרת.
17/04/2011 | 11:42
2
לצפיה ב-'זהו שלך אולי יש רקורד עשיר משלי'
זהו שלך אולי יש רקורד עשיר משלי
17/04/2011 | 11:50
1
9
ואולי אתה מבין יותר ממני, אבל ממה שאני יודע  - יש הבדל משמעותי בין בלימה בעת שהמזלג פתוח והאופנוע במגמת האצה (פחות משקל על הקדמי), לבין בלימה בעת שהמזלג במצבו הנייטראלי ו/או מתחיל להיסגר, מה שאומר שיש משקל על הקדמי ו/או מועבר יותר משקל על הקדמי.

סגירת המצערת מביאה לכך, וגם בלימה הדרגתית, נגיעה להעברת משקל ואז הופה, כל הכוח על הקדמי עושה את זה.

אנחנו לא יודעים מה היה מצבו של האופנוע בעת הרכיבה הגורלית הזו באותם שברירי שניה קריטיים. מה שכן ברור, זה שה"מומחה" האמור מטעם אור ירוק לא מבין דבר וחצי דבר באופנועים ובדינאמיקה שלהם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ביום חמישי'
ביום חמישי
17/04/2011 | 12:29
2
לצפיה ב-'שום דבר לא קורה באפס זמן.'
שום דבר לא קורה באפס זמן.
17/04/2011 | 12:54
15
5
לוקח זמן למשקל לעבור קדימה, הוא הזמן שלוקח למתלים להגיע למצב שהקדמי מכווץ והאחורי פתוח, ובגלל זה גם מלמדים אותנו לא לבלום בפתאומיות אלא לסחוט את הידית בהדרגה. מהר, אבל בהדרגה, לא בבת אחת. ולכן אני מסכים עם מיצו.
אני גם חושב שאתה טועה לגבי  מה שרובנו עושים את הקלאץ' במצב חירום. רובנו לא היינו מספיקים או זוכרים בכלל לגעת בקלאץ'.

מצד שני, טל לא היה רוכב רגיל או ממוצע. אין לי ספק שהפעלה נכונה של הבלמים, גם במצבי חירום (כלומר בהדרגה להעברת המשקל) היתה כבר אינסטינקט אצלו. טבע שני. אבל לפי מה שנכתב כאן, היה פה גם ABS, שאפשר שהתערב ומנע מטל לשלוט בבלמים ולהפעיל את מלוא יכולת הבלימה..

מכל מקום, גם בדבריך יש לא מעט השערות והנחות, שלנו אין כל דרך לאמת או לוודא.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 13:13
2
לצפיה ב-'לגבי ההשערות וההנחות לגבי התאונה, הן כמו שהן'
לגבי ההשערות וההנחות לגבי התאונה, הן כמו שהן
2
מוגדרות: "השערות". כמו כל מה שמועלה כאן או במקומות אחרים.

לגבי העברת המשקל קדימה. אני מקווה שאתה מסכים אתי שמספיקה נגיעה בבלמים כדי להעביר את המשקל קדימה - גם אם המצערת פתוחה עדיין. גם אם עוזבים את הגז שבריר שניה לאחר הנגיעה בבלמים, עדיין המתלה כבר החל להתכווץ.

אם השאלה היא מאיזה מקום הוא מתחיל להתכווץ (ואני חושב דניאל שעכשיו אני מתחיל להבין למה אתה מתכוון), אז זה כבר משהו אחר, אבל ללא הרבה משמעות - אם בכלל. אם הכוונה היא האם הוא מתחיל להתכווץ כשעוזבים את הגז ואז הוא נסגר מעט ממילא, או אם הוא מתחיל להתכווץ כשאנחנו על הגז ואז יש מהלך ארוך יותר לסגור, אז או קיי. יש עוד כמה מילימטרים לסגור, אבל, וזה אבל גדול מאד: אני לא חושב שזה משפיע בצורה שאפילו קרובה למשמעותית - ואפילו מינורית, בשום פרמטר. יש לכך דוגמאות מעולם המירוצים, אבל זה לא ממש רלוונטי כרגע.

הסיבה העיקרית ללא ללחוץ את הבלם בפתאומיות אלא בהדרגתיות (גם אם מהירה מאד), היא לתת הזדמנות לבולם לעכל ו"לספוג" את המשקל הרב שנופל עליו (יש גם את העניין של פני הכביש שמשפיעים על המשך האחיזה, אבל זה פרמטר שנתעלם ממנו כרגע). החשש הוא שבלימה פתאומית תעביר מיידית המון משקל קדימה, הבולם לא יוכל בחלק גדול מן המקרים להגיב ולספוג את הכל, ויעביר את כל המשקל ישירות אל הגלגל ואל הצמיג, שיינעל בשל כך, ועלול להוביל לנפילה.

לגבי המצמד. אני אשמח שמישהו יראה לי איך הוא מתאמן בבלימה חריפה עם מצמד מחובר, יותר מפעם אחת. אני מבטיח לך שבפעם השניה הוא כבר ימשוך את הידית ביחד עם ידית הבלם. ככלל, עניין המצמד הוא תלוי הסיטואציה (בלימה לפני רמזור, או בלימה לפני פניה כשאתה מכוון להגיע לפניה בהילוך הנכון, בלימה היסטרית במקרה של כמעט תאונה ועוד) ואי אפשר להגיד ככלל אצבע "כזה ראה וקדש".

אישית, אני חושב שכל רוכב כשהוא בולם באופן חריף כבמצב סכנה, ימשוך את המצמד. אני מתחיל להבין שכנראה שלא, וזה בסדר גמור. במקרה חרום, רצוי שהריכוז שלנו מן הסתם יופנה אל הבלמים, ובטח לא אל המצמד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם לנסות ללמוד דבר או שניים על ABS'
אם לנסות ללמוד דבר או שניים על ABS
17/04/2011 | 14:32
9
5
ABS אמור למנוע נעילה של הגלגל הקדמי, ובעצם נותן לנו את היכולת לסחוט (בהדרגה כאמור) את ידית הבלם עד הסוף ובכל העוצמה בלי לפחד מנעילה.

מדוע אם כן הABS מנע מטל להפעיל את מלוא יכולת הבלימה ?
אם לאופנוע לא היה ABS סביר להניח שבמצב שהמשקל טרם הועבר לגלגל הקדמי ובסחיטה מלאה של הידית היינו מגיעים לאותו מצב - נעילה של הקדמי, ואיבוד יכולת בלימה משמעותית (ללא ABS סביר להניח שתבוא גם החלקה, ועם ABS פשוט לא תהיה בלימה משמעותית מספיק)

ובמצב שכן הועבר משקל לקדמי :
עם ABS - סחיטה מלאה של הידית = 100% עוצמת בלימה (בתוספת פמפום של הABS אם הגלגל אכן ננעל לפרקים)
בלי ABS - סחיטה מלאה של הידית = בלימה מקסימלית לפי כישרון הרוכב(או עד כדי נעילה ונפילה.)

שורה תחתונה, אני מנסה להבין לפי מה שאמרת האם יש מצב שABS יכול להביא למצב לא רצוי מבחינת הרוכב.
(ואני מדבר בתור מישהו שכבר יצא לו לנעול גלגל קדמי כמה וכמה פעמים בלי ליפול, אלא ע"י שחרור מהיר של הבלם ובלימה חוזרת ניצלתי בעור שיני מלתת לכידון להגיע לעצר)
אופנועים >>
לצפיה ב-'ABS מזמן לא מחקה פמפום, מערכות ה- ABS'
ABS מזמן לא מחקה פמפום, מערכות ה- ABS
17/04/2011 | 15:13
7
3
המודרניות הם אלקטרוניות לחלוטין, המערכת מווסתת את עוצמת הבלימה ושומרת את הגלגל על סף נעילה.

היום ABS מודרני מאפשר מרחקי בלימה קצרים גם על כביש רטוב וגם ביבש, מרבית הרוכבים באופנוע עם ABS יבלמו במרחק קצר יותר.

חשוב להבין, מערכת ה- ABS, לא דורשת העברת משקל או כל תהליך של סחיטת הבלמים. כשיש ABS, אפשר ורצוי במקרה חירום, להתנפל על מנופי הבלם וללחוץ בכל הכוח ולתת למערכת לעשות את העבודה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'תוספת קצרה לדברייך'
תוספת קצרה לדברייך
17/04/2011 | 15:43
5
לפעמים כשעוברים מאופנוע בלי ABS לאופנוע עם, ההיזון החוזר של המערכת ברגע הבלימה יכול להבהיל את הרוכב שעלול לעזוב את הברקס מתוך הרגשה שמשהו לא בסדר, לא שאני אומר שזה מה שטל עשה, כי אני בטוח שלא, אבל זה מה שאני חוויתי על בשרי פעם פעמיים.

מה גם שלדעתי ABS זה לא הבלימה האופטימלית, יש בלימות שאתה רוצה להגיע בהם לגרירה של האחורי בהחלקה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה סותר את מה שהבנת הנקרא כתב פה לגבי'
זה סותר את מה שהבנת הנקרא כתב פה לגבי
5
5
מערכת הABS שמנעה מטל את מיצוי יכולת הבלימה.

ואני שוב מנסה להבין, האם יש מצב תיאורטי שבו מערכת הABS
תגרום לפעולה לא רצויה מבחינת הרוכב ? (מעבר למניעת סטופי כפי ששמעתי) או שבהם בלמים רגילים ללא המערכת יהיו עדיפים על כאלו עם המערכת ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא ראיתי את מה ש'הבנת הנקרא' כתב'
לא ראיתי את מה ש'הבנת הנקרא' כתב
17/04/2011 | 15:53
4
אבל חד משמעי ABS (ואני מתכוון למערכות דור האחרון), יאפשר לרוב הרוכבים הממוצעים לבלום

טוב יותר, כולל רוכבים מנוסים ומיומנים, מבלי להגיע לנעילת גלגלים ובמרחק הקצר ביותר.

ואתה (וכולם בעצם) מוזמנים להיכנס לקישור המצורף ולראות את ההבדל בין אופנוע ללא ABS לאופנוע עם המערכת החשובה הזאת.

בעבר, לפני עשור פלוס מערכות ה- ABS האריכו את מרחק הבלימה, לא עוד, שוב לרוב הרוכבים מערכת ABS תאפשר לבלום

במרחק הקצר ביותר.
אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זה אכן סותר את מה שהבנת הנקרא כתב'
זה אכן סותר את מה שהבנת הנקרא כתב
17/04/2011 | 18:48
3
2
ואני בכוונה לא התייחסתי לנושא ה-ABS כי לא רכבתי כבר המון שנים על אופנוע עם ABS. פרחי רוכב על דגמים עם מערכות כאלה, ואני לגמרי סומך על מה שהוא אומר בנושא - הרי זו כל מטרת המערכת: לבלום בכח מבלי לחשוש מנעילה ונפילה.
אגב, בנושא ההתנפלות על הבלם כשמותקן ABS, בחנו בסוף שנות ה-90 ימאהה מג'סטי עם ABS, וכבר אז היה תענוג לבלום עם המערכת, גם כשלקחתי אותו לדרך עפר כבושה. האופנוע עם המע' שרכבתי עליו היה גולדווינג. לכן לא התייחסתי לעניין כמי שמכיר את המערכות, כיוון שמדובר בשני קצוות של דו"ג, ולא באופנוע "רגיל".
אופנועים >>
לצפיה ב-'אפשר קישור למה שכתב "הבנת..."'
אפשר קישור למה שכתב "הבנת..."
17/04/2011 | 20:03
2
2
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/04/2011 | 00:59
1
לצפיה ב-'כנראה שאתם צודקים וה-ABS לא היה צריך להפריע.'
כנראה שאתם צודקים וה-ABS לא היה צריך להפריע.
19/04/2011 | 02:23
2
בהנחה שזה כמו שהכריש כותב (אני לא מכיר את הפרטים של המערכת בדגם הספציפי הזה) והמערכת פעלה כתיקנה, זה לא היה צריך לפגום בכושר הבלימה.
כנראה שכשכתבתי את זה לא חשבתי עד הסוף והתייחסתי למערכות ABS מדורות מוקדמים יותר, ואולי גם הושפעתי ממה שמיצו כתב.
בכל אופן, זה הועלה רק כעוד השערה, בסוף הדברים.
כל מה שכתבתי עד אותו משפט אחרון התייחס לאופנוע ללא ABS, כי הוא התייחס ספציפית לחילופי הדברים בין מוסתאש למיצו.
ואם יש ABS אידאלי, שמסוגל להחזיק את הגלגל כל הזמן על סף נעילתו, ונלחץ את ידית הבלם בבת אחת במלוא הכח, אז זה גם מה ש-ABS אידאלי בעצם יעשה - כלומר יעלה את כח הבלימה בהדרגה, בד בבד עם ועל פי מידת העברת המשקל קדימה בכל רגע ורגע, משום שכח הבלימה המירבי שהצמיג הקדמי יכול לפתח גדל ככל שהמשקל על הצמיג הקדמי גדל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לעניות דעתי, הABS מייתר את הצורך בהעברת משקל'
לעניות דעתי, הABS מייתר את הצורך בהעברת משקל
17/04/2011 | 15:14
2
8
בטרם הפעלת מלוא כוח הבלימה.
העמסת משקל על הקידמי בתחילת הבלימה נועדה לאפשר בלימה בעוצמה מירבית מייד אח"כ ולהוריד את סכנת הנעילה. ה ABS מונע את הנעילה ולכן גם אם האופנוע מאוזן או נוטה לאחור, בלימה ב100% מייד בהתחלה תפעיל את ה ABS שימנע נעילה ותעביר משקל קדימה מן הסתם. בהנחה שידית הבלם נשארת לחוצה בעוצמה מירבית כל הזמן עד לעצירה, יש איזון בין עוצמת בלימה מירבית לבין מניעת נעילה.

יכול להיות שתאורטית, גם עם ABS, אפשר לקצר את הבלימה ע"י העמסה לא מירבית בשבריר השניה הראשון ולאחריו להגביר את העוצמה. גם אם זה נכון, אני מעריך שזו מיומנות שתוכל לבוא לידי ביטוי ע"י רוכבי-על ובתנאים מבוקרים ואידיאליים. בעולם האמיתי ובמצב חירום בלתי צפוי, ה ABS פשוט חושב הרבה יותר מהר.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 15:55
1
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
19/04/2011 | 02:27
3
בהנחה שה-ABS הוא אידאלי או מספיק קרוב לכך - כלומר מסוגל להחזיק את הגלגל על סף נעילה בכל רגע ורגע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כל מה שכתבת נכון וגם היה ידוע לי בעת שכתבתי '
כל מה שכתבת נכון וגם היה ידוע לי בעת שכתבתי
17/04/2011 | 20:28
1
1
את הדברים.
אבל מכיוון שאין בידי שום מידע אחר מלבד מידע מקורב (מהתבוננות בתמונות ולא תוצאות מדידה בשטח) של מיקום המכונית והאופנוע לאחר התאונה ולא יותר מזה, ומכיוון שאיני יודע פרטים רבים נוספים: מהירות האופנוע, מהירות הרכב, משקל האופנוע, משקל הרכב, חלוקת המשקל של הרכב + הנהג בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים, ממילא אין אפשרות לבצע חישובים מדוייקים אלא רק הערכה איכותית (בניגוד לכמותית) של הדברים. לכן גם המשתנים הנוספים שהזכרת (שכאמור היו ידועים לי) אינם משמעותיים לאור הפער הגדול שבין הצפוי למצוי, ובמיוחד לאור העובדה שממילא בתוקף המעט הידוע אין אפשרות להערכה כמותית. הפער בין הצפוי על פי התסריט של החוקר לבין מה שהיה בפועל בשטח מספיק גדול בכדי שלא יהיה ניתן להסבר באמצעות הגורמים הלא ידועים הנ"ל.
האם על פי הערכתך את מהירות האופנוע האפשרית, מסת האופנוע ומסת הרכב וחלוקתה ומקדמי החיכוך של הצמיגים נראה לך שיתכן שהמכונית הסתובבה ב 40 מעלות? או שיכלה לזוז יותר מסנטימטרים בודדים (אם בכלל)?
אם האופנוע סובב את המכונית ב 40 מעלות האם נראה לך שיכל להשאר לו מספיק תנע על מנת להגיע למיקומו הסופי (חשוב על מסת המכונית וכח החיכוך שהצמיגים יוצרים ובנוסף קח בחשבון שהנהג התכוון לעצור על אי התנועה וממיקומה מתחייב שברגע ההתנגשות מהירותה היתה 0 או קרוב מאוד לכך ולכן גם התנע שלה בהתאם לעומת מסת האופנוע ללא טל או כמעט ללא טל כפי שציינת נכון אשר המשיך בתנועתו לכיוון אחר מכיוון האופנוע)? ואם כן, באיזה מהירות הוא היה צריך לפגוע במכונית לצורך כך? האם הנזק לאופנוע ולמכונית נראה לך תואם את מה שהיה סביר לו האופנוע אכן היה נע בכזו מהירות?
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן זוהר זה דברים שניתן לבדוק בשעת התאונה'
כן זוהר זה דברים שניתן לבדוק בשעת התאונה
17/04/2011 | 22:28
1
לו הגולף הייתה זזה ,ניתן לראות את סימני גרירת הצמיגים על האספלט,שים לב שתמונת התקריב של HNN
אין שום סימני צמיגים כאלה,וזה גם מאד קל היות והיא מוקפת בקווים הלבנים של האי תנועה.
לו טל"ש היה בולם בעוצמה עם הABS ,ניתן היה לראות את תחילת הבלימה בצורת חיכוך שחור של הצמיג על הכביש.
הכנסתם  יותר מידי את התאונה הזאת למימד הפזיקלי שלה,חוקרי ת.ד. אינם מצוידים בתוארי  פיזיקה למיניהם,מה שלא מנע מהמשטרה  להוציא דוח ראשוני של אחריות הנהג הפוגע למה לדעתך?

אופנועים >>
לצפיה ב-'מה שאני מאחל להנהגת חור ירוק משתווה למה שאני '
מה שאני מאחל להנהגת חור ירוק משתווה למה שאני
17/04/2011 | 02:01
1
מאחל להנהגת החמאס ואולי יותר!!

בני עוולה ובני רחב!!!
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מדוייק אם כי חמור גם ככה'
לא מדוייק אם כי חמור גם ככה
17/04/2011 | 06:19
1
2
אם עוזי רז הוא גם חוקר התאונות שמייצג את הנהג אז זה גם חמור אבל את זה לא הבנתי מהכתוב.

אם כי חמור שעוזי רז מקבל נתונים מחוקר תאונות שמייצג את הנהג.
תפקיד החוקר הפרטי להפחית במכסימום את אשמת הנהג.

על פי המתואר בדו"ח מתברר שאלה שכתבו אותו רצו להגן על הנהג וכדי להצליח בכך רצו לטפול את האשמה על טל שביט אבל כשלו במשימתם. הדו"ח הוא כרעי תרנגולת.
זו תאונת חזית (אופנוע) צד (מכונית) בזוית כמעט ישרה. שני כלי רכב הגיעו מאותו צד של כביש 5 לאותו צד של כביש 4. מה פתאום הרכב נסע בזווית שהיא קרובה למאונכת למצוייר על הנתיב?
אם יש לו תקלה שירד לשול הימני
אין מקום לנקות מהאשמה המלאה והבלעדית של נהג שחתך משול ימני לכיוון אי תנועה שמאלי בכיוון מאונך למצויר על הכביש ולא הצליח להימנע מתאונה  ל מ ר ו ת   שביצע מהלך חריג ומסוכן (שחייב אותו לזהירות יתרה ולבדיקה שבעתיים)
אין מקום לנקות מהאשמה המלאה והבלעדית של נהג שחתך משול ימני לכיוון אי תנועה שמאלי בכיוון מאונך למצויר על הכביש ולא הצליח להימנע מתאונה  ב ג ל ל  שביצע מהלך חריג ומסוכן.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 09:27
לצפיה ב-'חבורת "רוק ירוק" מביכים את עצמם שוב...'
חבורת "רוק ירוק" מביכים את עצמם שוב...
17/04/2011 | 07:48
15
3
אייל, אני מציע שתכתוב מכתב למבקר המדינה.
האמן לי ומניסיון שבהוא והם בכלל במשרד הזה עושים עבודת קודש, אומנם אין להם "שיניים" אבל הם יודעים להציף את החרא טוב טוב למעלה ומשם היה להם קשה להיות מוצגים כעמותה לגיטימי ובטח אובייקטיבית, ניגוד אינטרסים כזה נגוע בשחיתות.
אני לא בטוח שהם חברה ציבורית, במידה ולא עדיין שווה לנסות דרך המבקר שיציף את המבוכה.

אם אתה צריך שאני אעשה זאת, שלח לי כמה שיותר פרטים על הנשוא.

כפיר
אופנועים >>
לצפיה ב-'קצת גדול עלי, אם יצטרפו אלי עוד כמה '
קצת גדול עלי, אם יצטרפו אלי עוד כמה
17/04/2011 | 08:30
14
2
בעלי דיעה, אשמח להקים מכתב כזה. אבל שיהיה מקצועי, מנומק ומנוסח היטב. כזה שלא ישאיר פינות חשופות, כך שה"מומחים" ואור ירוק יוכלו רק להתפתל סביבו.
אז בואו ונקים ישיבה מסודרת בעניין. מצידי היום בערב.
המועמדים המיידיים לישיבה כזו הם:
מיצו, אליקו, עמית (בימר), פרדר, ניסים ברדה, אילן ציוני (בעלי מוטו ואיש מצוין וחכם) אתה ואני. עוד מישהו?

יאללה, בואו באמת ונציף את החרא החוצה. נביא את הדו"ח הזה של אור ירוק ככבומרנג בכינון ישיר אל תוך העיניים של האירגון המסואב ומתועב הזה.

לשם ההבהרה, למרות שהייתי מיודע מדי פעם בזמן אמת לגבי מה שקורה מאחורי הקלעים, אני לא חלק מהמערכת של האנשים שעובדים מול אור ירוק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין צורך בפסגת מוחות'
אין צורך בפסגת מוחות
17/04/2011 | 18:20
13
2
ראשית, מצטער שאני חוזר אליך רק עכשיו, כל היום לא הייתי מול המחשב.
לעניין, אין צורך ממשי מניסוח מלומד של הנושא, יכולת ההתבטאות שלך מספיקה מעל ומעבר לגשת לנושא ולעשותו בצורה טובה ומדוייקת.
כדי לעשות את צעד צריך לנסח מכתב מאוד פשוט ולהציג את העובדות שיהיו   כמובן מגובות בהוכחות, למרות שגם חשד סביר מספיק כאן ע"מ לצאת למהלך שכזה.
ברגע שתגיש מכתב כזה הגלגל יחל להסתובב, יצרו איתך קשר מהמשרד וישאלו להבהרות.

אופנועים >>
לצפיה ב-'גם אם יכולת הביטוי שלי מעולה, ואני חושב שאתה'
גם אם יכולת הביטוי שלי מעולה, ואני חושב שאתה
17/04/2011 | 18:57
12
3
נותן לי יותר מדי קרדיט, צריך שהמכתב לא יהיה על דעתי בלבד. גם כי אני לא מצוי בכ-ל הפרטים, ויש כמובן את נושא המשפחה. אם כי כאן אני מסויג מעט. לטעמי הנושא חרג מהנושא של טל בלבד, והפך להיות בדמנו כקהילה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז זה מה שאני מציע'
אז זה מה שאני מציע
17/04/2011 | 19:22
11
2
אכן יש כאן אין ספור אלמנטים ודרגות רגישות, ובכלל כרגע רב הנסתר על הגלוי.
בוא וניתן לחברים שעומדים מול אור ירוק את הקרדיט וניתן להם לנהל דיון מי שנראה כרגע כגוף מבולבל  שמבין שהאדמה נשמטת לו מול קהילה חזקה  שלא מוכנה שיתעללו בה יותר.
לאחר שהנושא יתברר ונדע יותר פרטים, נתקוף את הנושא מכיוון אחר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עדיין לא הבנתי את הקשר למבקר המדינה'
עדיין לא הבנתי את הקשר למבקר המדינה
17/04/2011 | 20:34
9
1
זו עמותה פרטית, עד כמה שאני יודע, שלא קשורה למדינה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מבקר המדינה מבקר גם עמותות.'
מבקר המדינה מבקר גם עמותות.
17/04/2011 | 21:06
6
4
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע מדובר על עמותות שקשורות '
עד כמה שאני יודע מדובר על עמותות שקשורות
17/04/2011 | 21:54
4
2
בצורה כזו או אחרת למדינה.
כך גם יכול המבקר לבקר חברות שקשורות למדינה.
לא התעמקתי בחוק מבקר המדינה אבל העיקרון הינו שכשמו כן הוא- מבקר של המדינה.
אור ירוק, למרות ההתעסקות שלה עם המשטרה, לפי דעתי, עדיין נותרה גוף פרטי. אם כבר, אז היא מממנת את המדינה...
אולי מישהו יצליח לשכנע את המבקר שגוף זה כבר מהווה חלק מרשויות המדינה אבל אז הביקורת צריכה להיעשות כנגד אותה רשות שמאפשרת לגוף פרטי לחדור לשורותיה....כמובן שאם הכנסת תחליט שצריך לבקר גוף אחר אז אין כל בעיה אבל לא נראה לי שזה המקרה...
אבל זו רק דעתי- אם מישהו יצליח לרתום גוף נטול שיניים זה אך תאב פירסום לעניין- אוריד בפניו את הכובע.  
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו ומה בדיוק יעשה מבקר המדינה או עשה לאורך'
נו ומה בדיוק יעשה מבקר המדינה או עשה לאורך
17/04/2011 | 22:41
3
1
שנותיו כגוף.
מקבלים את הדו"ח עושים  נו נו נו הכלבים נובחים והשיירה עוברת.
הדרך היחידה לדעתי היא תקיפה דרך אמצעי התקשורת באמצעות ראיון לאחד מערוצי הטלוויזיה,רצוי ערוץ
2 ,זה מה שאור ירוק הבינה מזמן ומעמותה עלומת שם,שרק מתי מעט ידעו עליה נהפכה לאורים והתומים בכל מה שקשור  לת.ד. במדינה הזאת.
רוצים למנף את מועדון האופנועים?זה הזמן ,דיברתם על גוף חזק שייצג את הרוכבים  זה הזמן,
רוצים גוף שקולו יישמע   וייראה  זה הזמן.
לאחורנה אוחדו מ"ס כוחות טובים  בתחום שעם  עזרה מאיתנו יכולים להגיע להישגים יאללה צאו לדרך אנחנו מאחוריכם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבנר, אתה טועה'
אבנר, אתה טועה
17/04/2011 | 22:49
1
1
אומנם אין למבקר שיניים אבל הוא חושף שחיתויות בשנים האחרונות וגורם למשטרה לפעול ולהתחיל לחקור, היה ומבקר המדינה יטען לאי סדרים בעמותת רוק ירוק, התקשורת תכנס לתמונה ותהיה חייבת להציף את הנושא.

אופנועים >>
לצפיה ב-'יכול מאד להיות שאתה צודק אבל'
יכול מאד להיות שאתה צודק אבל
18/04/2011 | 15:04
1
מחדל המים עולה כל נה מה עשו 60 שנה נאדה כלום.
הנשיא קצב -תלונה של מתלוננות הא-ב.
תלונה על פעילותם של ראשי  עיריות, נו יש שינוי.
יכול להיות שיש מספר חקירות פה ושם,אבל השאלה הנשאלת האם אתה רואה שינוי במדינה  כתוצאה מהקמתו של מבקר המדינה,אני לא ,למעט מספר חקירות פה ושם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא אני טענתי שצריך לפנות אליו.אם כבר אז ההיפך'
לא אני טענתי שצריך לפנות אליו.אם כבר אז ההיפך
18/04/2011 | 00:04
לצפיה ב-'שיבקר את המשטרה והקשר שלה לחור ירוק.'
שיבקר את המשטרה והקשר שלה לחור ירוק.
17/04/2011 | 22:11
לצפיה ב-'אני אומר שזה שווה ניסיון'
אני אומר שזה שווה ניסיון
17/04/2011 | 22:47
1
1
האמת שאני לא מכיר לעומק מי עומד מאחורי רוק ירוק ומי ממן את החבורה ההזויה הזו שלא מפספסת הזדמנות לצוץ על מסכי הטלביזיה ולדקלם משפטים פופוליסטים חסרי תועלת לעם הטיפש היושב בציון.
שווה לשלוח מכתב, לכל הגרוע תצלצל אליך נציגה מטעמם ותגיד לך שהם לא מוסמכים לעשות את זה, היה והם כן מוסמכים לבדוק את הגוף הזה, אותם חברים ברוק ירוק יהיו מחוייבים לתת לשובה למבקר תוך זמן קצוב ובלי סיבונים, האמן לי שיש שם חבר'ה מעולים.
הכל בבחינת אין מה להפסיד, רק מה להרוויח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם לא למבקר המדינה'
אם לא למבקר המדינה
18/04/2011 | 12:05
1
אפשר וכדאי לשלוח מכתב מנומק ליועץ המשפטי לממשלה, בהיותו גם התובע הראשי של מדינת ישראל, המפרט את הכשלים בדו"ח שפרסמה העמותה בתקשורת ואת השפעתו על התביעה של הנהג המעורב בתאונה. את משלוח המכתב הזה יש לגבות בפרסום מאסיבי בתקשורת. לכן טוב היה אם מועדון האופנועים היה חתום עליו. כותרת בנוסח: "מועדון האופנועים הישראלי מצביע על ליקויים בדו"ח של עמותת אור ירוק" יביא לחשיפת קלונה של העמותה הבזויה הזו ויביא אולי לתיקון מה של הנזק שגרמו.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 21:07
לצפיה ב-'חבורת הזבל בהתגלמותה... ירוק ומאד מסריח.'
חבורת הזבל בהתגלמותה... ירוק ומאד מסריח.
17/04/2011 | 08:07
63
7
ועוד מנסה לרקוד על הדם של אדם שלא יכול אפילו להגן על עצמו - עד לאיזו תחתית בור ביבים יכולם להגיע אנשי חור ירוק?

איך הם ישנים בלילה?
ואותו ד"ר???
חבל שאין הליך מסודר לשלול מאדם את תואר הדוקטור שלו - כי אני ממש מתבייש כרגע לשאת את אותו התואר האקדמי כמו האיש הזה!
האיש מבייש כל צורת אקדמיה שאני מאמין בה!
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 09:25
62
3
ד"ר, הליך מסודר לשלול את התואר ד"ר אמנם לא שכיח.
אך אם אתה, ד"ר, ממש ממש מתבייש תוכל אולי לברר אפשרות של החזרת התעודה לטכניון בלוויית הסבר שאתה "ממש, אבל ממש, מתבייש...".
אם וכאשר יחלוף ה"רגע" יחזירו לך את התעודה
אופנועים >>
לצפיה ב-'ירוק הולם אותך '
ירוק הולם אותך
17/04/2011 | 09:35
9
3
לצפיה ב-'ד"ר האם אתה מנומש?'
ד"ר האם אתה מנומש?
8
5
ד"ר, אני מכיר דוקטורים אחרים שהם פחות ג'ינג'ים.
על שום מה אתה ממהר להלביש אותי בירוק? האם רק כי הניפנוף שלך בהיותך דוקטור הוא חרב פיפיות? או שרצית להדגיש כי אתה ד"ר אמיתי שלא כמו, אולי, המומחה שחיבר את הדו"ח הבעייתי על התאונה בה טל שביט נהרג?

בפורום אינטרנטי ההיכרות היא ווירטואלית. לתארים אין משמעות ועיקר התרומה היא בתכנים שאותם אתה מביא ולא בנוצות בהן אתה מתהדר (גם אם הן באמת שלך, כי ממילא מי שקורא אותך בשקיקה לא באמת רואה האם אתה עטוי בנוצות...)

איחלתי לחייל הצלחה במילוי תפקידו...
אופנועים >>
לצפיה ב-'ממש לא... ואני תוהה האם ההכרות הוירטואלית '
ממש לא... ואני תוהה האם ההכרות הוירטואלית
17/04/2011 | 19:01
5
4
גורמת לך להצטרך לזלזל בבני שיח שאינך מכיר, או שזו סם דרך חיים שלך?
לא התהדרתי כאן ויש לא מעטים כבר בפורום הזה שמכירים אותי בשמי וממש שלא דרך התואר.
כל מה שכתבתי כאן היה שבתור אדם שקיבל את התואר ד"ר מאוניברסיטה מוכרת (ואינני היחיד כאן עם התואר הזה) אני מזהה כאן תבנית התנהגות שאני מאד מתפלא עליה, של אדם שנושא את אותו התואר. דוקטור הוא שם תואר שמקורו בלטינית, ופירושו "מורה". כיום התואר ברובו מתאר דוקטור לפילוסופיה ומתאר אדם שהתמחה שנים רבות במחקר בשדה התמחות ספציפי עד רמה שבה הוא יכול ללמד אחרים ולהנחות אותם.
במהלך לימודי הדוקטורט, לפחות המנחה שלי היה קפדן מאד על יושר מחקרי. מפתה מאד לקפוץ לספקולציות, להשתמש בתואר הזה כדי להשיג רווחים והטבות ולהיות חוקר משמעו להיות אדם ישר בעיקר מול עצמך - מאחר ולא פעם אתה עוסק בתחום שלאף אחד אין ממש ידע מעמיק כמו שלך ויהיה קשה לסתור את מה שאמרת, לפחות בהתחלה (היו מקרים מביישים של ממש שהתגלו - יש מקרים מביישים שעד היום לא התגלו או לא פורסמו).

כשהבנתי את מהלך העניינים של החוקר של התאונה של טל"ש ז"ל, בערתי. לא רק בשל הממצאים - אלא גם בשל העובדה שאדם נושא את התואר הזה משתמש בקרדיט שהתואר הזה מקנה לו כדי לנסות ולהטות משפט.
לא בדקתי את האיש כמו "הבנת", אלא תחושת הבטן שלי היתה שמשהו מוזר איתו ושאני מתצבייש לשאת את אותו התואר... ומתברר שלא בכדי: לפחות על פי מה ש"הבנת" הביא הנה, מתברר שאני יכול לנשום לרווחה - לא מדובר על אותו תואר.

מדוע העובדה שהכנסתי את המידע הזה הנה, את תחושת הקבס מהאיש הזה והבושה שהוא ממיט על העולם האקדמי במעשיו גרם לך לנסות לפגוע בי וללעוג לי - זו כבר בעיה פרטית שלך, ואתה תרצה או לא לברר מה הפריע לך כל כך בזה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עובדת היותך מלומד בעל התואר ד"ר, לא היא '
עובדת היותך מלומד בעל התואר ד"ר, לא היא
17/04/2011 | 23:33
4
5
שהפריע לי. נהפוך הוא. על זאת אני מעריך אותך.
וגם לתחושת הקבס שלך מהאיש הייתי שותף מלא.

אבל, לא היה צורך שאתה תזכיר את תוארך בקונסטלציה של הדיון.
וזו לא הפעם הראשונה שבאת לפורום הזה והכרזת כמה שאתה חכם. היו פעמים נוספות בעבר, ולמשל זכורות לי מספר התבטאויות כאלה בוויכוחים שלך עם מני רוט. גם אז לא היה לזה מקום.

אני בטוח שיש בפורום הזה עוד מוצלחים למרות שהם רוכבים על אופנועים (רחמנא ליצלן), אבל שלא מכריזים על עצמם ככאלה. הדוגמה שקופצת לי כרגע היא הבנת הנקרא שתרומתו לפורום לא תסולא בפז, ויש עוד רבים וטובים אחרים.  

(ורק כדי לסבר את האוזן, יש לעומתם, גם נטולי השכלה לחלוטין (פורמלית) ולמרות זאת תרומתם החיובית חקוקה עמוק בסלע.)

לא ניסיתי ללעוג לך, וגם קטונתי מלחנך אף אחד, ואפילו את עצמי נכשלתי מלחנך (אופנוען פושטק) אלא להראות לך שאין מקום לאזכר את הרקע האקדמי או את עובדת היותך חכם. אם יש משהו שאני בז לו, זהו חטא היוהרה. אם כבר, אז שאחרים יספרו בשיבחך:
"יהללך זר ולא פיך" - עצה המופיעה בספר משלי (כז, ב). הפסוק ממליץ לאדם לא לפאר את עצמו ולהניח את הדבר לאחרים.
אימרה דומה היא: "אין הנחתום מעיד על עיסתו".

וגם בספר ירמיהו, רשום כי: "כּה אָמַר ה': אַל יִתְהַלֵּל חָכָם בְּחָכְמָתו, וְאַל יִתְהַלֵּל הַגִּבּור בִּגְבוּרָתו, אַל יִתְהַלֵּל עָשִׁיר בְּעָשְׁרו... " (ירמיהו ט כב).

אם נפגעת, קבל התנצלותי. חג שמייח
אופנועים >>
לצפיה ב-' אם תעקוב אחרי כל מה שכתבתי לאורך...'
אם תעקוב אחרי כל מה שכתבתי לאורך...
18/04/2011 | 11:58
2
2
מעולם לא ציינתי את התואר ללא שהיתה סיבה לעשות את זה...
הבעיה היא שלא פעם אנשים רואים בזה התנשאות... לגבי חילופי הדברים עם מני - ממש במקרה הזה כאן, היתה לי הרגשה שהוא מנסה להעליב והופך את התואר הזה למילת גנאי, ואתה לא יכול להתכחש לעובדה המצערת שבישראל המילים "דוקטור" או "אינטליגנט" הפכו להיות ביטויי זילזול... אז החזרתי לו בהפוכה - הוא רוצה לזלזל בי?
שיידע שאינני מתבייש בתואר הזה, אני לא ממש חושב שיש לי על מה להתבייש בו.
כשמישהו מזלזל בי - אני מחזיר באותה מטבע... כשמישהו ינסה להתחכם ולשאול שאלות כמו עו"ד ולהתפס למילה אחת ולהוציא ממנה את המיץ כדי להכשיל אותי "כשלון טכני", אענה לו תשובות מתחכמות גם כן...
כשמישהו יקיים דיון כדי ללמוד או ללמד אעריץ את הידע שלו - "הבנת" לא פעם מעצבן אותי, והוא יודע את זה, אבל אהיה הראשון לומר שאני מאד מאד מעריך את הידע והיכולת שלו להעמיק בהבנה והוא רק דוגמה לעוד לא מעט, אפילו רבים שיש כאן עם התכונה הזו כאן.

מצחיק להיות ה"דוקטור המתנשא" כאן, ולהיות ה"ערס האופנוען המקועקע עם הפירסים" בחיים המקצועיים שלי ולגחך לי ביני לביני שאינני לא זה ולא זה - אבל צריכים להכיר אותי קצת יותר לעומק כדי להבין את זה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אהבתי את הסיכומון ב2 השושות האחרונות'
אהבתי את הסיכומון ב2 השושות האחרונות
19/04/2011 | 19:19
1
1
לגבי מני רוט כמובן שלא התכוונתי לחילופי הדברים הנוכחיים אבל בכל מקרה שמחתי לקרוא שגם אתה אינך אוהב התנשאות.

איך אתה מוצא את המולדת בביקורך הנוכחי?
אופנועים >>
לצפיה ב-'נפלא!! '
נפלא!!
20/04/2011 | 10:42
3
אני יודע שחלק מהאנשים כאן ירוצו עם חלוק משוגעים לשמע הדברים - אבל בכל ביקור מחדש אני מגלה כמה המדינה הזו היא פלא.
היא פלא של העם שיושב בה ובונה אותה והלב מתרחב מגאווה לראות אותה ולהיות אזרח שלה.

מושלמת?
לא. יש בה לא מעט דברים שאינם לרוחי ולא מושלמים - אבל ישראל היא מדינה מופלאה שיש בה הרבה יותר דברים טובים ממה שאנחנו מעיזים לומר עליה, בעיקר כשלא תמיד יש לנו עם מה להשוות...
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא תסולא בפז? אל תגזים. אבל תודה.'
לא תסולא בפז? אל תגזים. אבל תודה.
18/04/2011 | 13:35
1
לצפיה ב-'זה שאתה כותב את המילה ד"ר כמושא זלזול'
זה שאתה כותב את המילה ד"ר כמושא זלזול
17/04/2011 | 20:14
1
3
זה רק מראה כמה הרמה שלך נמוכה, לא יותר מזה, ידידי היקר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אחרי הזילות של ד"ר רז במילה, קשה להאשים את 70'
אחרי הזילות של ד"ר רז במילה, קשה להאשים את 70
19/04/2011 | 01:42
5
לצפיה ב-'אם זה מה שד"ר בענייני תחבורה כותב'
אם זה מה שד"ר בענייני תחבורה כותב
17/04/2011 | 12:48
51
7
אז אפשר לקחת את התעודה שלו ולנגב איתה. זה באמת מטיל ספקות שערך התעודה הזו (האמת, הספקות היו עוד קודם בגלל מקרים קודמים).
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז זהו שה"דוקטורט" שלו איננו בענייני תחבורה,'
אז זהו שה"דוקטורט" שלו איננו בענייני תחבורה,
50
129
וגם לא בענייני הנדסה, אלא ב"מדעי ההתנהגות", ולדעתי (לא זוכר אם ראיתי את זה כתוב או שהסקתי את זה לבד) הוא רכש אותו כאן
http://www.code.co.il/?CategoryID=227&ArticleID=10... (נראה אם מישהו מכם יכול למצוא את האתר של ה"אוניברסיטה" הזו... אני בינתים לא הצלחתי).
כלומר זה מין תואר כזה שרוכשים ב"למידה מרחוק" ע"י הגשת כמה עבודות בכתב, ולכן גם אין לו שום הכרה אקדמית, הוא אינו מוכר ע"י המחלקה להענקת תארים במשרד החינוך לצורך דירוג שכר או גמול השתלמות וכד'. זה טוב רק כדי להוסיף תואר לפני השם ולתלות עוד תעודה על הקיר במשרד בשביל לעשות רושם על הדיוטות ולקבל כבוד.
ולמען מי שלא שם לב, עוזי רז הוא חבר בסגל המרצים של המכללה הזו, שמתווכת את התארים האלה, ומנהל הקורס לחוקרי ומשחזרי תאונות דרכים הניתן על ידה. כאן הם חוגגים לו את קבלת התואר: http://www.code.co.il/?pg=&categoryid=345&articlei...

לכן אני חושב שגם השימוש שהוא עושה בתואר " דר' אינג' " הינו הטעיה וניסיון לקשור לעצמו כתרים לא לו (במקרה הטוב*), שכן למיטב ידיעתי, התואר " דר' אינג' " (.Dr.-Ing) הינו תואר המוענק רק בגרמניה, ורק למי שעשה תואר דוקטור (אמיתי, לא בהתכתבות) בהנדסה (זה קיצור של Doktor der Ingenieurwissenschaften = דוקטור במדעי ההנדסה). וזה תואר שלא קל להשיג אותו. יותר קשה מאשר אצלנו, בישראל, למשל.
אני אפילו חושב שהשימוש שהוא עושה בתואר " אינג' " במקום "מהנדס" איננו מוצדק, כי "אינג'" איננו שווה למהנדס. זה שוב בא במקור מהתואר בהנדסה הנהוג בגרמניה ובעוד מדינות אירופאיות, שם הלימודים לתואר מהנדס הם בהיקף שבין תואר ראשון לשני בהנדסה אצלנו.
בכלל, רשימת התארים הצמודה לשמו היא קצת משונה. יש שם ".P. Eng" ו-"Meng", תארים שלמיטב ידיעתי לא מוענקים ולא נהוגים בארץ, אז לך תדע מה עומד מאחריהם. גם באיזכורים ברשת הוא מוזכר לפעמים כמהנדס מכונות ולפעמים כמהנדס תנועה. אולי מישהו יכול לברר מה הוא בדיוק.
גם הדהים והצחיק אותי שראיתי שבאיזשהו מקום, ליד פרטיו באנגלית, הוא תרגם את דרגת הסגן-ניצב שלו מהמשטרה כ-Deputy General. אני לא נתקלתי בדרגה כזו במשטרה. לא קשה למצוא (גם באתר הרשמי של המשטרה) שסגן-ניצב זה chief superintendent. נראה לי שהוא (אולי מישהו עשה זאת בשבילו) פשוט תרגם את זה מילולית: סגן = deputy, וניצב... נו, זה כמו אלוף = general.

* מעניין אם אין כאן התחזות, אבל בשביל לענות על כך צריך משפטן. מאידך, הבן אדם מופיע בבתי משפט, ומופיע עם תוארו זה בפרוטוקולים שלהם, אז לך תדע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם תמשיך ותחפש בגוגל תגלה גם כמה וכמה עדויות'
אם תמשיך ותחפש בגוגל תגלה גם כמה וכמה עדויות
17/04/2011 | 14:51
7
נוספות מוזרות ביותר שנתן האיש הזה במישפטי תעבורה ואת דעת השופטים.
אני לא רוצה להיסתכן בתביעות דיבה ולכן רק מפנה את המעוניינים לחפור מעט בגוגל
למיקרה הזה  יתאים הפיתגם " הלך הזרזיר אצל העורב "
לכתבי RTITAN שאותו "ד"ר מבייש את התואר ...." אני מוסיף שגם את תואר מהנדס הוא מבייש לפחות את הטכניון אינו מערב בסלט האקדמי שלו (נחמה פורטה)
אופנועים >>
לצפיה ב-'מדוע אתה חושב שאם אדם מסוים מופיע בבימ"ש עם'
מדוע אתה חושב שאם אדם מסוים מופיע בבימ"ש עם
<< ההודעה הנוכחית
17/04/2011 | 14:56
2
9
תואר כלשהו זה אומר שזה אמיתי...?
אתה חי במדינה בה יש ח"כים שהמציאו תארים אקדמיים...
מעצם העובדה שמישהו כותב דו"ח כזה או אחר והוא מציין בפתיח שלו שהוא בעל תואר שקר כלשהו אתה מסיק שמישהו גם בדק זאת?
אם כן, אז גם אתה "תמים".
ולא בשביל כל דבר צריך משפטן.
אם כבר אז ההיפך הוא הנכון....
אחד שיודע
אופנועים >>
לצפיה ב-'כנראה שנותרה בי עוד קצת תמימות.'
כנראה שנותרה בי עוד קצת תמימות.
18/04/2011 | 13:19
1
7
היה נדמה לי שבתחילתה של עדות מומחה הוא צריך לספר על הרקע המקצועי, הנסיון וההשכלה שלו שעושות אותו ראוי להעיד כמומחה בפני בית המשפט. ואם הוא משקר הרי זו עדות שקר, לא?
זאת אומרת בעצם שכל אחד יכול להעיד עדות מומחה בבימ"ש, לא חשוב מיהו ומהו?

"ההיפך הוא הנכון" ז"א שבשביל שום דבר לא צריך משפטן ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ככל הנראה נותרה בך תמימות...'
ככל הנראה נותרה בך תמימות...
18/04/2011 | 16:34
6
בהחלט רצוי שלא יהיו הרבה משפטנים. בכל אופן שלא תהיה אינפלציה בכמות שלהם כמו המצב כיום בישראל.
או-אז דברים יהיו פשוטים יותר.
אולי אז שופטים לא יצטרכו לנהל 100 דיונים ביום, ואז ייתכן שבאמת מישהו ישים לב מה אומר "מומחה" בפתח עדותו...
ברור לך הרי שאם קובעים 10 דיונים לאותה שעה אז לא באמת זוכים לצדק כלשהו (וכשאני אומר אותה שעה אני מתכוון לאותה שעה בדיוק ולא למשך של שעה...).
חג שמח!
אופנועים >>
לצפיה ב-' אין שום אוניברסיטה כזו בקליפורניה'
אין שום אוניברסיטה כזו בקליפורניה
17/04/2011 | 14:56
20
10
לדעתי זו המצאה שלהם. בהחלט יש כאן מקום לחקור התחזות לא רק שלו אלא גם של המוסד הזה שבו הוא מלמד ומחלק תארים.
לגבי תואר המהנדס, במרכז אירופה בגרמניה, שוויץ ובלגיה לימודים טכנולוגיים (מדעים מדוייקים לדוגמא) התואר הראשון הוא 4 שנים שבסופם מקבלים תואר מהנדס להבדיל מארה"ב שם התואר הראשון הוא גם ארבע שנים אבל אינך מקבל תואר מהנדס בסוף אלא רק B.A.
בארה"ב, התואר הראשון הוא כללי יותר כאשר בשנתיים האחרונות אתה בוחר במה להתרכז אם זה קדם רפואה (PRE MED), קדם כימיה, וכד' שאח"כ בסוף התואר הינך יכול להירשם לבית ספר לרפואה אם עשית PRE MED לדוגמא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'התואר הראשון האמריקאי הינו B.Sc.'
התואר הראשון האמריקאי הינו B.Sc.
17/04/2011 | 15:51
7
והינו תואר ראשון במדעים, שווה בערכו ותכולתו למה שנהוג בישראל.

אופנועים >>
לצפיה ב-'זאת ועוד,'
זאת ועוד,
17/04/2011 | 16:46
18
17
הם כותבים שהאוניברסיטת יורק הזו "נהנית מהכרה מלאה בתכניות הלימודים והענקת התארים, מטעם ההתאחדות הבין-לאומית לאוניברסיטאות וקולג'ים ( Colleges World Association of Universities and)".
נשמע מרשים? (יש בטח כאלה שבעיניהם כן.)
חיפוש קצר ברשת מגלה שגם ה"התאחדות" הזו (WAUC http://www.waucinternationalaccreditation.com/inde...) היא "גוף" (גוף. בטח איזה תא-דואר) מפוקפק שאינו מוכר ע"י משרד החינוך האמריקאי, שתכליתו לתת הכרה ל"מוסדות להשכלה גבוהה" שמתפרנסים ממכירת mail-order degrees , שלא יכולים לקבל הכרה רשמית. ה"גוף" הזה נוסד ומופעל על ידי מישהי שבעצמה מפעילה "אוניברסיטה" כזו למכירת תארים במבצע שאינה מוכרת על ידי אף אחד, וכנראה הבחינה שבדרך זו אפשר לעבוד על עוד כמה אנשים להוציא עוד קצת כסף מה"שוק" הזה.

ברשימת המוסדות המוכרים של ה"התאחדות" הזו  יש כרגע 67 "מוסדות" (אם לא טעיתי בספירה).
יש גם אוניברסיטת יורק אחת, אבל באלאבמה.
יש אפילו כתובת אינטרנט, www.york-u.com, אבל אני לא מוצא כזה אתר.

יכול להיות שההתאחדות הזו כרגע בכלל לא פעילה, כי המבצע האחרון שלהם (חברות בהתאחדות תמורת 500$ בלבד) נגמר ב-פברואר 2010...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אוניברסיטת יורק בקנדה. יש כזה. '
אוניברסיטת יורק בקנדה. יש כזה.
17/04/2011 | 16:59
8
אבל היא לא תואמת אפילו לא בלוגו למה שהם מוכרים באתר שלהם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אחד מחברי ההתאחדות הוא אקדמיית מתכנני חתונות'
אחד מחברי ההתאחדות הוא אקדמיית מתכנני חתונות
17/04/2011 | 17:06
9
אשכרה יש דבר כזה - שורה חמישית מלמעלה.
והנה האתר של האקדמיה. פשוט בדיחה.
כך שלא קשה להבין מה עומד מאחורי ההכרה האקדמאית של המוסד של מר רז (גם לקרוא לו "מר" זה כבוד מוגזם לדעתי).
אופנועים >>
לצפיה ב-'ישנו עוד קולג' יורק בפנסילבניה'
ישנו עוד קולג' יורק בפנסילבניה
17/04/2011 | 18:51
3
10
אבל זה לחלוטין לא המוסד האקדמי של מר רז.
לדעתי יש בהחלט מקום לערער בכל במה ציבורית על אמינותו של מר רז והתואר שהעניק לעצמו.

מזכיר לי שלא מזמן חבר טוב כאן, שהוא ישראלי, בירך אותי לרגל שידרוג המעמד שלי באוניברסיטה ואמר שאני הפרופסור הראשון שהוא מכיר. עניתי לו בציניות איך זה יכול להיות הרי בישראל כל אחד הוא פרופסור גם אם לא למד כלל. אז הנה מר רז מוכיח זאת הלכה למעשה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו אז מגיעות לך ברכות פרופסור רענן?'
נו אז מגיעות לך ברכות פרופסור רענן?
17/04/2011 | 19:19
7
ברכות ואיחולים. רק רכיבות טובות.
אופנועים >>
לצפיה ב-' מזל טוב '
מזל טוב
17/04/2011 | 19:55
2
לצפיה ב-'(נצא מהארון) אני הוא החבר, ועדיין, הוא החבר'
(נצא מהארון) אני הוא החבר, ועדיין, הוא החבר
17/04/2011 | 21:13
7
היחיד שלי שאני שותה אתו בירה, ונושא את התואר פרופ' (וכך גם הוא מופיע אצלי בנייד ).
בוזי, כרגיל, סתום ת'פה (ואני יודע שמה זה בוער לך כרגע על קצה הלשון..).
אופנועים >>
לצפיה ב-'אוניברסיטת יורק... קליפורניה?... לא ממש'
אוניברסיטת יורק... קליפורניה?... לא ממש
17/04/2011 | 19:52
11
9
לא רק שכתושב קליפורניה זה שלוש שנים ששומע לא מעט על אוניברסיטאות במדינה הזו, גם על קטנות שבהן, מעולם לא שמעתי על האוניברסיטה הזו - אבל לדתי הנה מקור העניין:
http://www.yorku.ca/

זה לא קליפורניה כפרות... זו קנדה, אונטריו, רק שמישהו לא עידכון את סגל המכללה הנכבד שסיומת ca מתייחסת למדינת קנדה ולא למדינת קליפורניה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא חושב שהם התכוונו לזו מקנדה,כי הסמל לא דומה'
לא חושב שהם התכוונו לזו מקנדה,כי הסמל לא דומה
18/04/2011 | 13:08
10
8
לדעתי לקחו בכוונה שם של אוניברסיטה ידועה, כדי לבלבל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'היה יותר פשוט ממה שחשבתי... '
היה יותר פשוט ממה שחשבתי...
18/04/2011 | 15:29
9
11
בבקשה...מישהו כאן רוצה דוקטורט במדעי שקר כלשהו?
כנסו הנה: אתר אוניברסיטת יורק בקליפורניה...

אם אתם גם רוצים לדעת היכן זה, אז אני מוכרח לומר בשמחה שזה מקום שאני רוכב לידו לא מעט בדרכי אל אחד ממסלולי הרכיבה המרהיבים ביותר באיזור לוס אנג'לס, אחד מחברי הפורום אפילו נהג שם במוסטאנג כחולה ... חבל שלא קנה איזה דוקטורט על הדרך...
הכתובת היא:
4921 Reforma Rd. Woodland Hills , CA 91364 USA

כנסו לגוגל מפות ותראו את מבנה האוניברסיטה המפואר... יש אפילו חניה צמודה ומדשאה לנוח בה...

אם זוהי הרמה של חוקרי "אור ירוק"... אני מתחיל להבין את הנפיחות שלהם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה בטוח?'
אתה בטוח?
18/04/2011 | 16:39
1
8
נראה סתם בית מגורים...
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה יותר מסתם תא-דואר ...'
זה יותר מסתם תא-דואר ...
19/04/2011 | 02:31
7
לצפיה ב-'סחתיין עליך, הקמפוס בהחלט נראה מרשים'
סחתיין עליך, הקמפוס בהחלט נראה מרשים
18/04/2011 | 20:26
1
9
הלוואי עלינו בנורת'ווסטרן קמפוס כזה .

שמת לב שבדירקטוריון האקדמי יש שלושה ישראלים? מעניין למה זה לא מפליא אותי. בושה פשוט בושה.

במחשבה שנייה, חכה רגע אני הולך לפתוח אוניברסיטה בגאראז' .
אופנועים >>
לצפיה ב-' בריכה??? אפילו ב-JPL אין!'
בריכה??? אפילו ב-JPL אין!
20/04/2011 | 10:32
6
אני מוכן להתערב שגם האוכל בקפטריה יותר שווה .
אופנועים >>
לצפיה ב-'לפי התעודה של עוזי, זו אונ' יורק מאלאבאמה'
לפי התעודה של עוזי, זו אונ' יורק מאלאבאמה
20/04/2011 | 00:20
4
9
http://www.code.co.il/ViewImage.asp?Image=//www.co...
יש הרבה אוניברסיטאות יורק, מסתבר, או שהם מחליפים כתובת לעיתים קרובות ...
אופנועים >>
לצפיה ב-'הנוכלים פשוט מחליפים כתובת כל פעם'
הנוכלים פשוט מחליפים כתובת כל פעם
20/04/2011 | 08:41
2
7
הכתובת באלבמה מובילה גם היא לבית פרטי. זאת ועוד, בקישור הבא ישנו תיאור תיאור של האוניברסיטה באלבמה אבל הקישור לאתר מוביל לזו שנמצאת בקליפורניה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'צודק, בינתיים מצאתי עוד עקבות שקושרות ביניהן.'
צודק, בינתיים מצאתי עוד עקבות שקושרות ביניהן.
20/04/2011 | 10:22
1
9
http://blog.al.com/live/2010/01/executive_at_defun...
לא הצלחתי למצוא משהו ברור על החקירה הזו או על הפרדקין הזה באתרים בארץ. יש כמה פרדקינים שקשורים או היו קשורים לתחום הזה של לימודים ותארים בארץ ובחו"ל. לפעמים עם תואר דר', לפעמים פרופ'. אחד מהם גם ישב בכלא בעבר, אבל לא הבנתי על מה. לא ברור לי אם זה אותו אחד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון - הם מספרים שם שמרכז ההוראה שלהם...'
נכון - הם מספרים שם שמרכז ההוראה שלהם...
20/04/2011 | 10:30
10
באינטרנט נמצא בעיר שנקראת מוביל, אלאבמה...
http://www.yorkuniversity.us/philosophy.asp

העיר הזו מוכרת לי לא רע מאחר והאיש שמקעקע אותי הגיע משם והוא מספר לי על עיר הולדתו... אמנם יש באלבמה גם אוניברסיטה טובה, רק שהיא לא במוביל אלא בטוסקלוסה ו-"אוניברסיטת יורק" היא לא היא .

כל הקצוות נקשרים להיותו של אותו חוקר לא בדיוק מי שהוכשר להיות חוקר על פי פרדיגמה מדעית כלשהי.
"אור יורק" התגלו כאן במלוא מערומיהם, גוף חובבני שכמו כל תלמיד גרוע בכיתה ממציא את התשובות שהוא רוצה להגיע אליהן בלי שהוא מקשיב - רק שלא יבלבלו אותו עם עובדות חס וחלילה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הבנת הנקרא. האנליזה ה"תרמודינמית" שביצעת '
הבנת הנקרא. האנליזה ה"תרמודינמית" שביצעת
17/04/2011 | 15:16
6
מעניינת ואני נוטה להסכים איתה. אדום אתה אולי בעל כורחך אבל מאד בזכות.
המשפט היחיד שאיני מסכים איתך רשום בשורה האחרונה:
"...מאידך, הבן אדם מופיע בבתי משפט, ומופיע עם תוארו זה בפרוטוקולים שלהם, אז לך תדע."
בתי המשפט במדינת היהודים, דהיום, אינם ערובה לאמת ולצדק. דוגמת משליך הנעל ועונשו היא רק טיפה בים. בית המשפט שמצוי פוליטית כולו בצד אחד של המתרס הפוליטי לא יכול להיות שלא מתנשא ומורם מעם, במובן השלילי כמובן.
לא ברור לי מהי הכינה נחמה שאתה מוצא בהופעתו של המומחה בבתי המשפט? איזו ערובה יש מכך?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אדום בעל כורחך, אבל ידעתי מה שעשיתי כשהתעקשתי'
אדום בעל כורחך, אבל ידעתי מה שעשיתי כשהתעקשתי
17/04/2011 | 15:25
13
8
רק בגלל הפוסט הזה שלך אני גוזר עליך 100 שנות אדום, בכפייה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ושים לב, מסתבר שהם חשבו על זה מראש:'
ושים לב, מסתבר שהם חשבו על זה מראש:
17/04/2011 | 15:30
4
5
"היות והתואר הוענק כדין ע"י האוניברסיטה בדרך של לימוד מרחוק, הרי שהשימוש בו באופן פרטי ושלא בעבודה כשכיר בגוף ציבורי, אין בו משום "התחזות" כמשמעו בחוק הנ"ל ובחוק הגנת הצרכן, התשמ"א- 1981."

תשמעו, לפני שאנחנו פועלים בנושא אני מבקש שניה, אני רוצה להוציא שם תואר דוקטור, ורק אחרי זה נוכל לפעול. בסדר? נראה מגניב. משלמים כמה שקלים, עושים 4 עבודות עצמיות בהיקף 25 שעות, ועוד עבודה אחת בהיקף של 100 עמודים, והופה, דוקטור.

דוקטור מיצו לענייני ביטחון לאומי וטרור. נשמע מגניב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מתברר שהשת"פ בינם לבין אור ירוק ותיק...'
מתברר שהשת"פ בינם לבין אור ירוק ותיק...
17/04/2011 | 17:32
2
3
http://www.code.co.il/?CategoryID=369
שימו לב לתגובת המשטרה בסוף. היו פה ששאלו האם לאור ירוק יש סמכות לחקור תאונות. אולי כן ואולי לא, מתברר שהם כבר שיתפו פעולה עם הגוף המשונה הזה ועם הד"ר הזה בעבר.
אני חושב שדי בזה כדי להוציא את אור ירוק לא רק לא מקצועיים ואמינים, אבל זאת הזדמנות להדביק בהם תג של מה שעלול להתברר כאיזו התחלה של מושחתות.
היות שדעתי על חבורת המתרוממים הזאת שקוראת לעצמה 'העיתונות' ידועה, ניתן לפחות לנצל לעניין את תכונות הברקוּדה שלה, ולשסות איזה טורף כזה במידע, שמסתבר כאן לכאורה כאיזה סוג של הונאה בסדר גודל...
ד"ר עאלק... פחחחח
אופנועים >>
לצפיה ב-'תמשיכו את השרשור הזה ובהחלט יש לנו בשר'
תמשיכו את השרשור הזה ובהחלט יש לנו בשר
17/04/2011 | 19:06
5
לחקירת המבקר, ולהוקעה של כל פעולת ה"חקירות" של אור ירוק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן נכון הם משתפים פעולה איתו כשחקרו למשל את'
כן נכון הם משתפים פעולה איתו כשחקרו למשל את
17/04/2011 | 21:30
3
תאונות המשאיות.
שם לדבריו וכתביו היה תוכן שונה,היות ושם את רוב העבודה עשתה המעבדה בטכניון.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין צורך אפילו בעבודה.'
אין צורך אפילו בעבודה.
17/04/2011 | 21:55
3
הכל נמצא באינטרנט.
כל מה שצריך לעשות זה העתק - הדבק - הדפס.
אופנועים >>
לצפיה ב-' וגם ירד לי האסימון מי הדמות מן העבר שהוא'
וגם ירד לי האסימון מי הדמות מן העבר שהוא
17/04/2011 | 19:00
6
10
כיום הבנת הנקרא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קשה לי להאמין.'
קשה לי להאמין.
17/04/2011 | 19:10
5
2
לצפיה ב-'בלי האמונה צסקא לא היתה אוכלת אותה...'
בלי האמונה צסקא לא היתה אוכלת אותה...
17/04/2011 | 21:19
4
4
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 23:37
2
5
אתה הולך ומשתבח
אופנועים >>
לצפיה ב-'והוא עוד רצה לעזוב אותנו... שיתבייש לו...'
והוא עוד רצה לעזוב אותנו... שיתבייש לו...
18/04/2011 | 09:10
1
4
לצפיה ב-'צודק!! איזה חוצפה!!'
צודק!! איזה חוצפה!!
18/04/2011 | 11:38
2
לצפיה ב-'ואז אולי היתה לנו ליגת כדורסל מעניינת כיום'
ואז אולי היתה לנו ליגת כדורסל מעניינת כיום
18/04/2011 | 16:29
1
לצפיה ב-'אפשר לחשוב מה כבר עשיתי. מה מיוחד בזה?'
אפשר לחשוב מה כבר עשיתי. מה מיוחד בזה?
18/04/2011 | 13:46
10
האמת שהייתי בטוח שחלק גדול כבר מצאו את זה לבד עוד קודם.

אגב, יש גם משהו על השופט (בדימוס) אבינועם הדר, ששותף לחקירת ה"עומק" הזו, שגם הוא חבר בסגל המרצים של המכללה הזו:
http://www.news1.co.il/archive/001-D-79355-00.html...
"... הוגשו תלונות רבות, שעניינן התנהגות שאינה הולמת ... הסכימו לפרוש בשקט-בשקט ... לאחר שהובטחה להם סודיות באשר לנסיבות פרישתם."

נו, לפחות זה בלי עבודות פרך
אופנועים >>
לצפיה ב-' '
17/04/2011 | 16:03
3
לצפיה ב-'הבנת הנקרא-כנראה שאתה טועה ורק בקצת'
הבנת הנקרא-כנראה שאתה טועה ורק בקצת
17/04/2011 | 19:58
7
11
היה לי דוד, האח הגדול של אימי, פרופסור להנדסת חלל באוניברסיטה באילינוי (פרקס קולג').
הוא התהדר בתואר פרופסור - Dr.-ing, ואני יודע בוודאות שהוא לא למד בגרמניה.
ומכיוון שהיה מרצה מן המניין שם, וטייס ניסוי ויועץ של בואינג, לא נראה לי שהיה מעז להתהדר באיזשהו תואר לו לא היה ראוי.
סופו היה לפני שלוש שנים, כשנכנס לאמבטיה ובדק את הקינטיקה של קליעי רובי הציד...
אופנועים >>
לצפיה ב-'איזה דרמה קווין.. בלי להעליב כמובן..'
איזה דרמה קווין.. בלי להעליב כמובן..
18/04/2011 | 12:26
1
3
לצפיה ב-'טול קורה מבין עיניך. כמו שאתה רוכב,'
טול קורה מבין עיניך. כמו שאתה רוכב,
18/04/2011 | 15:50
5
הקווין האמיתית פה זה אתה...
בלי להעליב כמובן...
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואיפה הוא כן למד, אתה יודע?'
ואיפה הוא כן למד, אתה יודע?
18/04/2011 | 12:55
4
16
אנחנו מדברים על פרופ' ד. מ.?
אם כן, אז את הוא למד ב- Virginia Tech וב-Wichita State University.
אף אחת מהן לא מעניקה תואר .Ing ולא .Dr. Ing. אונ' וויצ'יטה, שם אני מניח הוא עשה את הדוק', נותנת .Ph.D.
אז אני באמת לא מבין מה נתן לו את הזכות להשתמש בתארים האלה.
חבל שכבר אי אפשר לשאול.
מצד שני הוא היה כנראה יוצא דופן בעוד דברים. בין השאר הוא פוטר מהאוניברסיטה לאחר סכסוך ארוך עם הנהלת האוניברסיטה (שזה דבר מאוד יוצא דופן באקדמיה, לחבר סגל עם קביעות).
בכל אופן, אם הוא לא קיבל את תאריו מאוניברסיטה גרמנית, אז קרוב לוודאי שהוא לא קיבל תואר דר' אינג'.
אולי הוא היה באיזה שבתון או פרופסור-אורח באיזו אוניברסיטה גרמנית?
או קיבל איזה תואר כבוד מאוניברסיטה גרמנית?
מכל מקום, אני מניח שאת הדוקטורט שלו הוא עשה בהנדסה, לא במקצוע אחר, ולא בהתכתבות.

אגב, זה כבר כ-5 וחצי שנים, לא 3.
אופנועים >>
לצפיה ב-' WTF?! אין לי מילים...'
WTF?! אין לי מילים...
18/04/2011 | 15:46
3
2
לצפיה ב-'גם אני לא הבנתי את ה-3 שנים. זכרתי שיותר.'
גם אני לא הבנתי את ה-3 שנים. זכרתי שיותר.
19/04/2011 | 01:15
8
לצפיה ב-'שאתה תהיה ספיצ'לס? אני רושם לעצמי נקודה '
שאתה תהיה ספיצ'לס? אני רושם לעצמי נקודה
19/04/2011 | 02:39
1
7
לצפיה ב-'שתי נקודות. למעלה גם ברח לך הומור. '
שתי נקודות. למעלה גם ברח לך הומור.
19/04/2011 | 09:29
6
לצפיה ב-'הוא יכול להעיד בבית משפט ,זה לא מקנה לו'
הוא יכול להעיד בבית משפט ,זה לא מקנה לו
17/04/2011 | 23:33
6
סמכות מקצועית,נתקלתי כבר בלא מעט נוכלים שהעידו בבית משפט ונתנו חוות דעת ואח"כ התברר שאין להם כלל תואר
אמיתי ואפילו הם בעצמם פושטי רגל,את העדות מזמין מי מהצדדים ע"פ רוב השופט אינו צד לכך אולם מי שבוחר להביא
נותן חוות דעת שכזה לןקח על עצמו את הסיכון המחושב שהדבר יתגלה תוך כדי הדיונים ואז בד"כ השופט נותן לה את המשקל
"הראוי".
אופנועים >>
לצפיה ב-'הוא שכתבתי מקודם:הם סימנו מטרה ושכרו שכיר חרב'
הוא שכתבתי מקודם:הם סימנו מטרה ושכרו שכיר חרב
17/04/2011 | 10:08
3
שכנראה חסר עכבות, כדי להגיע למסקנה שסומנה מראש.
הם מפזרים עשן על ידי כך שהם מספרים שהדו"ח הוא בנושא התשתיות בכבישים ושטל, נבעך, החליק על סימון כביש ולכן התוצאה הטרגית. הבני זונות בחרו את המקרה הספציפי של טל כדי לרכוב על הלוויה ההמונית שערכנו לו, ובעיקר, מפני שהוא לא יכול להגיב.
במובלע, הם כנראה מכירים אותנו היטב, וידעו שהאופנוענים לא באמת מאורגנים. ואלה שמתיימרים לייצג את האופנוענים, הם קונפורמיסטים עייפים, זקנים שמחפשים את השקט ולא את המחאה הבוערת. ההנחה שלהם יצאה מדוייקת.
גם הקריאה של מיצו להניח למחאה ולנסות להגיחע עם חבורת הטינופות רודפי הפרסום מחור ירוק לאיזה הבנה, בלמה את האפשרות לעלות על בריקדות ולהביע את מחאתנו על הפלגיאט הזה שמתהדר בנוצות של "דו"ח מקצועי, נטול פניות"...
עולם כמנהגו נוהג.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה מסריח אפילו בסטנדרטים הנמוכים של אור ירוק'
זה מסריח אפילו בסטנדרטים הנמוכים של אור ירוק
17/04/2011 | 10:41
לצפיה ב-'אני לא חושב שמחבר הדו"ח נשכר כעד הגנה'
אני לא חושב שמחבר הדו"ח נשכר כעד הגנה
17/04/2011 | 10:55
1
1
אולי פיספסתי משהו בכתבה אבל אני חושב שהוא ראיין עד מומחה שקיבל את נתוניו מהנהג הפוגע.

מעבר לכך משהו בדו"ח בהחלט מריח מסריח!
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם אני לא הבנתי ככה ממה שכתוב'
גם אני לא הבנתי ככה ממה שכתוב
17/04/2011 | 12:50
1
אבל מאיך שנראה הדו"ח, במקום הנהג הפוגע הייתי ממהר לשכור את אותו מומחה כעד הגנה. אם העבירה היחידה שלי היא שעמדתי על אי התנועה, כל מה שנשאר זה עו"ד שישכנע את השופט שהיה מדובר במקרה חירום (נדלקה נורה, האוטו התחיל לעשות רעשים של נכבה וכו) ואני יוצא מזה זכאי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אור ירוק ידועים כנבלות בחליפות,'
אור ירוק ידועים כנבלות בחליפות,
17/04/2011 | 14:23
2
עכשיו יש לזה החכה חיה,

אני לא בעולם האופנועים, אני בא מכיוון רכבי שטח ישנים חבוטים ומקסימים,

לפעמים עט יכול להרוג יותר מאקדח, כואב לי על טל שמתהפך
בקברו לנוכח הדו"ח השקרי, זה אותו מקרה שקרה לנו עם גולדסוטן,
שקרים על שקרים, ערימות של מעשיות שלא היו ולא נבראו,

אני אוהב אופנועים, בעיקר אופנועי קאסטום ושטח, אך מעולם
לא רכבתי, אני מתאר לעצמי שזאת תחושה טובה,
ולומר שרוכב וותיק כטל שביט לא יודע איך להתנהג עם הכלי ורוכב
בוסר אחריות זה פשע,

אתם מדברים על קילשונים? הלוואי וזה היה מעשי לשרוף אותם עם זרחן
אופנועים >>
לצפיה ב-'יפה כתבת, קומבינה של הגילדה'
יפה כתבת, קומבינה של הגילדה
17/04/2011 | 14:47
1
כל המומחים בארץ אינם כשרים צריך להביא מומחה מאיטליה, אין להסכים למומחים מקומיים. תשאלו אותו כמה שעות רכיבה על אופנוע יש לו?
חג אביב שמח
ממליץ לכם להזהר בכבישים מהבריונים שאינכם מכירים
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=...
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו מיצו ? עברו כבר 24 שעות? אור ירקרק צלופחי?'
נו מיצו ? עברו כבר 24 שעות? אור ירקרק צלופחי?
17/04/2011 | 15:40
31
4
או שצריך להמתין עוד 72 שעות?

אור ירוק להתרת דמי פירסמו דו"ח מסוכן ושיקרי .
אפשר כבר להגיב בהתאם או שיש עוד כמה פראיירים לפלפים שרוצים לדון עימם בנועם?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה עוד תספיק לחזור מדושן עונג ואם לא תשמור'
אתה עוד תספיק לחזור מדושן עונג ואם לא תשמור
17/04/2011 | 15:58
3
על דיאטה נכונה ובריאה גם תעלה במשקלך, מטיולך בארה"ב ושום כלום לא יתקדם.
לוא לא היית מבין למה, הייתי קורא לנימיץ להסביר, אבל אתה לא זקוק להסבר שלו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מוטי, תעשה מה שאתה רוצה.'
מוטי, תעשה מה שאתה רוצה.
17/04/2011 | 16:41
7
4
מזכיר לך מה אירע בגורלך בפעם האחרונה שעשית מה שאתה רוצה. גילית שלהיות לא-לפלפ זה טיפה יותר מדי כואב, וראית שזה לא ממש עוזר. נאלמת דום בדיוק באותה מהירות שבה קפצת לצעוק את צעקת הלפלפים. אתה צריך תזכורת?

פה זה לא דיקטטורה ולא שמורת טבע. כל אדם רשאי לעשות ככל העולה על רוחו כל עוד הוא לא פוגע באחרים. במקרה הזה, אומרים לך בפרצוף יותר מפעם אחת שמה שאתה עושה או מאיים לעשות פוגע באינטרס של המשפחה, אבל אתה בכל זאת ממשיך באיומי הסרק.

אז? מה תעשה? תלך תשפוך להם צבע על הדלת של הכניסה? מה תעשה? תקים ביחד עם חג'בי קבוצה בפייסבוק? רוצה לפעול? הנה, קח את המידע שעלה פה בנוגע לאותו מומחה, וקדימה, תן לו בראש ותגרום לכך שכל הדו"ח שלו (הנוכחי) וגם אלה הקודמים יקועקעו ויוצגו באור האמיתי. הנה, קח משימה, לך תבצע אותה.

רק קח בחשבון, שוב, שכל מה שאתה עושה ללא תיאום עם המשפחה ועם מי שכבר נמצא בלופ, הוא אל"ף בניגוד למדיניות שנקבעה, ובי"ת עלול לפגוע באינטרסים של המשפחה. אל תשכח שיש סיכוי סביר שיהיה משפט, ואם יהיה משפט יש סיכוי סביר שדברים יתגלגלו לכיוונים שאין לאף אחד מאיתנו שליטה, ובסופו של דבר מי שינצח הוא הצד שיש לו את העו"דים הכי כרישים. תזהר שמה שאתה עושה לא ישרת את הצד הנגדי. האם אתה באמת רוצה לתת כלים לצד השני?

הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות היה אילו טיוטת הדו"ח שהגיעה לאותם מתי מעט כלל לא היתה מפורסמת, והיתה נגנזת, ומושמדת. רצה הגורל ומבין אלה שקיבלו את הדו"ח המקורי היה עורך מדור רכב אחד חכם שראה את הנולד וניסה למנוע את הפרסום, אבל עוד אחרים שלא היו כה חכמים, ובעקבות זאת הדו"ח יצא בחלקו אל הציבור. ראה מקרה דניאל שמיל מהארץ שרץ הופה הופה לפרסם את חלקי הדו"ח, אבל מיד אחרי יממה כשהבין כמה הוא טעה, הוציא הודעה מתוקנת.

הצעדים שאנחנו נקטנו היו, בין היתר, יצירת מצב שבו הדו"ח המקורי שונה באופן משמעותי. רוצה הגורל ומערכת מוטו וזה שבראשה החליטו, לפי מיטב ידיעתי על דעת עצמם ולמרות בקשות מפורשות מצד המשפחה ואנשים נוספים, לפרסם דווקא את הדו"ח הראשוני, זה שטרם שונה, ולמרות שחלק מהדברים שמופיעים בו כבר נמחקו/שונו, הם ננעלו דווקא על הגירסה המקורית שאיננה כבר רלוונטית. עיתונאות חוקרת במיטבה.

אתה ואנשים נוספים צריכים להבין שאני, אנחנו, לא בעד אור ירוק. מבחינתי, הם יכולים להתאדות כלעומת שבאו. אבל בהתחשב בעובדה שבנתיים הם לא עושים סימנים של אידוי, המינימום שאנחנו, כמבוגרים אחראיים, יכולים לעשות למען הקהילה, הוא לגרום למקבלי ההחלטות באותו ארגון להבין את עולם האופנוענים, להבין את הדינאמיקה, להבין כמה הם פוגעים בנו, להבין כמה הם חוטאים, להבין כמה הפעולות שלהם מביאות לתוצאה בדיוק הפוכה ממה שתכננו, ולהבין שהצגת הדו"ח השלומליאלי הזה רק מציגה אותם באור האדום ולא הירוק שהם תכננו.

לצעדים האלה שלנו יש המשך, ולצערי אינני יכול לדבר עליהם כעת, ומי שלא יכול להבין למה מוזמן להתקשר אלי בפרטי ואני אתן לו כמה תובנות. אבל הדרך האנרכיסטית שעליה אתה מצפצף כבר כמה ימים לא עוזרת בוודאי לאף אחד, פרט לך, אולי, כדי להראות כמה אתה גדול.

אז קדימה מוטי, תן בראש. תראה לכולנו כמה אתה גדול.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 19:10
1
1
לצפיה ב-' הצוות שמטפל בעניין צודק לחלוטין.'
הצוות שמטפל בעניין צודק לחלוטין.
18/04/2011 | 14:24
1
הסיבה לדעתי שאנחנו לא לוקחים בחשבון הינה חוסר הידיעה והרבה חורים שחורים שיש לנהגי רכב אודות
אופנועים,התנהגות הרוכב והאופנוע בכביש וכו". אני אומר לכם את זה על סמך ניסיון אישי ,אני נוהג משנת 82
ב2006 נחשפתי לעולם הזה ואני לא מתבייש להגיד שמהרבה דברים שקשורים להתנהגות האופנוע והרוכב הופתעתי לחלוטין.
זה גם מה שמשך אותי פנימה ולאחר שקראתי את הודעתו של גידי פרדר זה קפץ לי.

יש הרבה חוסר ידע לציבורים שלמים גם לשופטי תעבורה אודות אופנועים,תפקידנו למנף את המקרה הזה לעשות הפצה של
הידע הזה,למשל אודות התנהגויות נכונות של רוכב שהם הפוכות משל נהג רכב וכדומה,אם נלך בראש שכולם נגדנו זה לא יועיל
למרות הכעס ,החובבנות וחוסר ההגיון שלנו נראה ברור כשמש  לאחרים מובן כסינית עתיקה.
לכן אפשר להאכיל את הציבור במה שרוצים ,אור ירוק עושה זאת הצוות של בימר ,פרדר ושות מבינים זאת ועושים עבודת
קודש כדי לבער את הבורות.

(אולי לנסות לעניין תכנית טלויזיה בסרט יעודי על התנהגות האופנוע שיחשף לציבור הכללי בפשטות ויצביע על ההבדלים.)
אופנועים >>
לצפיה ב-'יאללה לך הביתה מוטי'
יאללה לך הביתה מוטי
17/04/2011 | 20:17
2
3
תפתח לעצמך קומונה בפייסבוק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש לי כבר קומונה - ואתה הייתי חבר בה.'
יש לי כבר קומונה - ואתה הייתי חבר בה.
18/04/2011 | 18:12
1
3
יש כמה בודדים שפרשו/הופרשו מהקומונה שלי - כדוגמא אתה ואלון רחמים.
אז אתה בחברה טובה.

אז אין לך סיבה להתנגח בי על העבר - ביקשת להתקבל לקומומור קיבלת.
ביקשת לפרוש קיבלת - גם אלון רחמים ביקש לפרוש וכיבדתי רצונו.

שכח מהעבר והבט קדימה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'י"י'
י"י
01/05/2011 | 01:04
2
מר מורם היקר, רציתי לעוף משם כמה שיותר מהר לאחר שראיתי את כמות הליקוק ששוררת שם, אהבתי את הטקטיקה שלך שעוסקת בלתת תגובה כמה ימים אחרי שכתבתי הודעה כדי שבהסטוריה יראה כאילו אתה אמרת את המילה האחרונה.

טקטיקה נלוזה, אפס.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הללויה'
הללויה
17/04/2011 | 20:56
2
לצפיה ב-'מיצו - תודה שאתה מרשה לי...'
מיצו - תודה שאתה מרשה לי...
18/04/2011 | 02:43
2
לידיעתך אני ילד גדול.

ואני עושה תמיד מה שאני חושב שאני צריך לעשות ואו לא לעשות.

אני מרוצה ממה שעשיתי בענייני הביטוח - לא כאן המקום לדון בדברים.
התוצאות היו לשביעות רצוני ואני מבקש ממך לא לדון בנושא כאן כי לא אגיב יותר לנושאים אילו.
רוצה לדיון על כך על כוס קפה - בבקשה - כאן לא המקום , כאן לא הנושא לדיון, כאן לא הזמן לזאת.

מה שאני חושב שאתה ואחרים עושים כרגע הוא טעות.

מה שאני חושב שצריך לעשות הוא : לא לעשות כלום!!

מה שאתם עושים זו טעות , אתם מלמדים את הצלופח הירקרק איך לפגוע בנו יותר .

אתם משמשים עלה תאנה ענק.

באנלוגיה מאוד לא מדוייקת ולא דומה הרבה - להזכירך מי שלימד את החמאס איך להשיג כח היה ...השב"כ.

אופנועים >>
לצפיה ב-'עד שכבר פירגתי לך קצת ושוב קפץ ה'
עד שכבר פירגתי לך קצת ושוב קפץ ה
17/04/2011 | 18:15
21
3
אשכרה, עוד לא הפנמת כיצד אתה גורר את התגובות שלהן אתה זוכה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'עוד לא הפנמת שאין לי כוונה כזו?'
עוד לא הפנמת שאין לי כוונה כזו?
18/04/2011 | 02:29
20
2
אין לי כוונה "לא לעורר תגובות שליליות"

אין לי כוונה "להראות טוב בחברה"

אין לי כוונה להצטייר "נכון" , "בסדר" "נחמד" , "נעים" ., "לפלפ" "מסכים" , מרצה " מודאג" "מה יחשבו עלי"
"איך יגיבו אלי" " מה יבינו ממני" "שיאהבו את מה שאמרתי" "שצטייר כחכם" "שאציג את עצמי חחמולוג" וכולי וכולי...

הכוונה שלי להעביר מסר חד ברור ובוטה - אין לדון שום מילה עם אור ירוק להתרתדמי.
לא בשם המשפחה , לא בשם טל שביט ז"ל , לא בשל האופנוענים ובטח לא בשמי.

הפעולה אליה אני קורא נחרצות : לא לעשות כלום!!

תראה ...תבין...אני מאסטר עם תעודות בברידג' - מי כמוני כמומחה בברידג' יודע שההכרזה הטובה ביותר בברידג' בידיים מסויימות היא.....

PASS!

זהוא , גורנישט עצור .

לדעתי הפעולה הטובה ביותר כנגד הצלופח הירקרק היא כלום.

ומה עושים חחמינו מלומדינו הלפלפים?

הם מלמדים את הנחש הירקרק איך לכתוב את הדו"ח בצורה מחוכמת וחכמה יותר.
ככה ידעו הצלופחים הירקרקים אין לסבן את הלפלפים טוב יותר.

גם יעבירו את המסר המסוכן שלהם , גם יחכימו ויסבנו את הלפלפים וגם יקבלו עלה תאנה ענק.

הפעולה: שבו ואל תלמדו אותם - תנו להם ליפול לבד עם הדו"ח הכי תלוש מהמציאות שאפשר.

אופנועים >>
לצפיה ב-'באנגלית יש ביטוי...'
באנגלית יש ביטוי...
18/04/2011 | 03:23
18
3
לגבי אדם והוא כביכול נתפר עבורך מורם

you are so full of yourslf

בחיים לא ניתקלתי בבנאדם שכ"כ אוהב להכתיר לעצמו כתרים/ להעיד על עצמו/ לפאר ולשבח את יכולותיו ומומחיותו ...

טיפה דרך ארץ וענווה לא ממש תזיק לך (ולא ...לא משנה כמה נסיון יש לך בכל תחום שהוא, כמה אתה מבין וכמה אתה חכם...אני לא מנסה לרמוז שאתה לא...בשביל זה אני צריך קודם להכיר אותך)

מילא היתה לך מטרה להעביר מסר חד וברור (עד כאן אני איתך) ...למה המטרה צריכה שהמסר בנוסף יהיה בוטה?!

...אני מבין את הצורך שלך להיות "נון קונפורמיסט" - בסדר...אבל הביטול שלך את חשיבתם של אחרים מעיד על צרות חשיבה יותר מאשר על כל דבר אחר (ולא...הוא לא מעיד על יכולות של מאסטר בכל תחום שהוא במקרה שחשבת כך)
אופנועים >>
לצפיה ב-'you are so full of yourslf?'
you are so full of yourslf?
18/04/2011 | 05:21
17
3
זה ריק וחסר משמעות , וזה ריק וחסר משמעות שזה ריק וחסר משמעות...

זהירות ארוך , מורכב , ולא ברור בקריאה ראשונה ושניה.

ההנחה הבסיסית שלך בתור יציר חברותי שחונך כך מילדות היא שעליך להראות טוב בחברה.
מכיוון שכך כל מחמאה עצמית אסורה בתכלית על כל יציר חברתי - כי אז הוא חושף את עצמו לביקורת חברתית.

חשיפה לביקורת חברתית משמעותה "אני נראה רע בחברה"

ובכן , עבורי זה ריק וחסר משמעות.

מה שחשוב לי הוא המסר עצמו - וכדי לוודא שתזכור אותו אני אבצע "חרקירי חברתי" שמשמעותו "נראה רע בחברה"

באופן זה מועבר המסר "הבוטה" והברור באופן מידי ומהיר.
המחיר של זה היא "אני נראה רע בחברה" והאגו שלי נפגע מכך.

אבל , אם התנאי הוא "חסר אגו" ומותר להראות רע בחברה ובלבד שיועבר המסר בצורה ברורה חדה ובוטה.
יוצא איפה שזה אפשרי כך.

התנאי הוא : חשיפה , פגיעות , אמיתות , יציבות , נחרצות והכי חשוב - זה נראה רע!

ומי יכול להרשות לעצמו להראות רע בחברה ?

רק מי שבטוח ביכולותיו , יודע מי הוא , מה הוא שווה ומה הוא יודע .

עכשיו תקרא את הכל מהתחלה - אם תבין חצי ממה שהואלתי לכתוב לך ולשכמותך הרווחת המון ידע שלקח לי המון זמן ללמוד אותו אצל מומחים ממני בתחום.

עכשיו - פתח גוגל וכתוב "מוטי מור נגד שר האוצר" - ראה את הסרטון הנורא בו אני צועק על שר האוצר שטייניץ ושאל את עצמך האם אתה מסוגל לעמוד במקומי בפני הקהל הרב +ערוצי הטלביזיה 2 ו- 10 ולומר זאת.
נסה זאת במקלחת לבד בקול רם וחזור אלי להמשך לימוד.

נ.ב.
הכותב הוא מאמן אישי .
אופנועים >>
לצפיה ב-'LOL '
LOL
18/04/2011 | 09:07
2
לצפיה ב-'BULLSHIT!'
BULLSHIT!
18/04/2011 | 09:43
8
4
תפסיק לז!!ן תשכל, אין לי שום בעיה עם זה שאתה מהלל את עצמך, אין לי שום בעיה עם זה שיש לך דעות שונות, אבל לחרטט שאתה שם את עצמך קורבן על זבח המסר זה שקר.

אתה לוקח את חוסר היכולת החברתית שלך להבין את רגשותיהם (או לפחות בוחר לעצום עין) של אחרים  וטוען שזה יתרון כשזה בעצם חסרון.

הדבר הראשון בתקשורת, אישית, חברתית, בינך ובן הכלב שלך, אם אתה אומר משהו ותוך כדי הצד השני נחסם מלהקשיב  אז המסר הופך להיות חסר משמעות.

וכאן יש לך עשרות מקרים של אנשים שאומרים לך, שוב ושוב, אתה מאבד אותנו בתור קהל למסרים שלך בגלל הצורה בה אתה בוחר לא להתמודד עם המגבלה שלך.

עשרות מקרים של אנשים, לא אחד, לא משפחה, לא עובד שלך, אנשים בילתי קשורים שחלקם לא מכיר אותך, אני מסכים שיש מקרים שכל העולם טועה, אבל פה אולי שווה לך לפחות לנסות לשנות את הדרך בה אתה פונה לפורום ולו רק בשביל הניסוי.

לא יעבוד תמשיך בדרכך הקודמת, יעבוד, זכיתה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'טוק טו דה לאמפה. מכיר?'
טוק טו דה לאמפה. מכיר?
18/04/2011 | 10:09
6
4
לצפיה ב-'מכיר...לפעמים אני אפילו נהנה מזה...'
מכיר...לפעמים אני אפילו נהנה מזה...
18/04/2011 | 10:18
3
לצפיה ב-'אבל מה עשיתי? :('
אבל מה עשיתי? :(
18/04/2011 | 11:51
4
3
לצפיה ב-'LOL!!! '
LOL!!!
18/04/2011 | 12:05
3
לצפיה ב-'busted ?'
busted ?
18/04/2011 | 13:10
2
1
לצפיה ב-'לא הפעם (;'
לא הפעם (;
18/04/2011 | 16:26
1
לצפיה ב-'ללא נושא'
ללא נושא
18/04/2011 | 16:26
4
לצפיה ב-'BULLSHIT! guye2 ? תודה על השעור בתקשורת!'
BULLSHIT! guye2 ? תודה על השעור בתקשורת!
18/04/2011 | 17:06
2
ראשית תדע שהגישה האלטרואיסטית של "קרבן" זרה לי להפליא.

אני מעביר את המסרים שלי בדרך בה בחרתי , נכון , ישנו מספר מצומצם של קוראים שלא אוהבים את דרך העברת המסרים.
נכון , יש אפילו כמה קולניים , ויש כאילו שאני מאבד אותם בדרך - זה קורה בכל סוג של תקשורת.
אני גם מוכן לספוג ממך הטפה שאומרת שיש לי מגבלות חברתיות .

אבל מה , שים לב אתה מדבר בלשון רבים - מאימתי אתה רבים?
אולי אתה שייך לכמה בודדים - תאכלס המסר שלי בעניין הצלופח הירוק הוא לא לעשות כלום.

לא להתרפס.
לא לשמש עלה תאנה.
לא להדיין.
לא להשתתף בדיוניהם.
לא ללמדם כלום.
לא להצטרף אליהם.

ובעיקר לא לנסות לשנותם!!

מה שאתה מנסה הוא לשנות אותי ואו לתקן אותי - זו מהות השגיאה.
אני לא מתקן אחרים , לא משנה אחרים ולא מבקר אחרים.

אני מעביר מסר חד וברור - וסומך על היכולת האינטקלקטואלית של הקוראים להעביר את המסר.

מהצד השני יש כמה כותבים שמנסים "לתקן אותי" "לשנות אותי" "לבקר אותי"
במקום להתיחס למהות כתבי .

ובכן תודה שניסית לתת לי שעור בהתנהלות חברתית "נכונה" כהגדרתך .
אני מודה לך מקרב לב.

איך אמר ידידי ומורי מיצו "דבר ללמפה".
שמע לו הוא כבר מכיר אותי הרבה שנים.....

עכשיו חזור לעניין הצלופח הירוק....
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה בדיוק תומך בדברי...'
אתה בדיוק תומך בדברי...
18/04/2011 | 10:17
1
2
הכוונה של you are full of yourself היא חשיבה על עמצך בתור גורו/מאמן אישי של האלופים/למדתי את זה ממוחמים בינלאומיים בעלי ידע אינסופי ויכולות סופר אנושיות/ אני מוטי מאדר פקינג מור שהעז וצרח על שטייניץ/ get the F&$CK out of my way /...

אבל בפועל בנאדם כזה בשורה התחתונה הוא בשפתנו פלצן.

מאיפה המילה פלצן...?
תחשוב שניה ואם לא יקפוץ לך באסוציאציה תגיד לי...

וכן מוטי...אני מסוגל לעשות את הלא ייאמן (כמו גם אחרים בפורום זה...ואעז לאמר אפילו מחוצה לו) ולצעוק על שר האוצר.

אני בוחר לא לעשות כן.

אלא אם כן אני צריך ללכת בצעדייך (ohh mighty guru) ולחקות את מעשייך...לא נראה לי רעיון מוצלח לאור נסיון העבר.

אופנועים >>
לצפיה ב-'את ההצלחות שלי בחיים אני לא סופר כאן.'
את ההצלחות שלי בחיים אני לא סופר כאן.
18/04/2011 | 18:41
2
אין לי במה להתבייש להפך.
מה שהצלחתי ומה שהגעתי בחיי הוא הרבה הרבה מעל לממוצע .
אני מהנדס אלקטרוניקה , יש לי המון מקצועות חביבים , יש לי הרבה תחביבים נהדרים.
אני אוהב לרכוב משחק טניס כמה שאפשר והתחביב הראשי שלי הוא ברידג'.

כיף לי עם זאת ואיני מתבייש בכלום!!

אני שמח בחלקי וגאה על כך.
אני רוכב בכיף , נהנה מהרכיבה , עוסק בתחביבים , יש לי עסק מצליח , בית ומשפחה נהדרים , מקצוע מצויין ואני מטייל לי עכשיו בכיף עם המשפחה בארה"ב.

זה מפריע לך? נו אז זכותך .

אין לי מה להתבייש במה שהקמתי ובמה שהצלחתי מאפס.

תקרא לזה פלצן , תקרא לזאת יוהרה לא ממש משנה לי.

מה שחשוב הוא שתבין את המסר : אין להידיין עם עם הצלופח הירקרק.

כי אתה הופך לעלה תאנה לכיסוי ערוותם.
כי אתה מלמד אותם איך לטעות פחות - ואז הם יותר מתוחכמים ופוגעים בך חזק יותר.
כי אתה מאפשר להם לא לצאת עם דו"ח מגוחכך שניתן בקלות לתקוף אותו.

המתן בסבלנות ותקוף אותם , את פועלם , את פועליהם על בסיס הדו"ח השיקרי והמצחיק הזה.
אל תצטרף אליהם כי הם יסבנו אותך.

הבנת את המסר ? כן , לא , אולי?

נו אז יצא לך - קראת לי פלצן - מזיז לי את הבי#ה השמאלית. - מרגיש יותר טוב עם עצמך?
עכשיו לך תקרא שוב - ריק וחסר משמעות וזה ריק וחסר משמעות שזה ריק וחסר משמעות.

כשתלמד את השעור הראשון אוכל להמשיך ללמדך.

אופנועים >>
לצפיה ב-'יפה אמרת.'
יפה אמרת.
18/04/2011 | 10:00
1
3
15 דקות התהילה של מוטי מור; צועק על שר האוצר מול מצלמות הטלוויזיה.
יפה הצלחת לסכם את פועלך ואישיותך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'SCOOTERMAN אתה לא חושב שהגיע הזמן?'
SCOOTERMAN אתה לא חושב שהגיע הזמן?
18/04/2011 | 15:55
2
תראה אתה מבקר אותי כבר כמעט עשור.

ואילו אני לא מבקר אותך.

אתה יודע למה?

כי אנחנו לא מכירים ואני לא נוטה לבקר אנשים שאיני מכיר , לא אותם , לא את פועלם ובטח לא את אישיותם.
מקסימום אני לא מסכים עם חלק מכתביהם.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מדבר על הגימגומים והעילגות בראיון?'
אתה מדבר על הגימגומים והעילגות בראיון?
18/04/2011 | 17:14
2
2
לא הייתי ממהר להתגאות בזה.
מה שכן, אמרת את המילה "חרדים" המון, את זה אני יכול לזקוף לזכותך.
וזה בסדר, גם אני לא הכי חד בדיבור מול קהל ובאמצעי התקשורת (ומזדעזע לספור טעויות שלי אחרי ה- 2,3 ראיונות שיצא לי לתת) ולכן לא תראה אותי מתגאה בהם ככה ומתריס באחרים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עזוב אותך מטעויות אנוש - אף אחד לא מושלם.'
עזוב אותך מטעויות אנוש - אף אחד לא מושלם.
18/04/2011 | 17:49
1
2
בכלל לא מעניין עניין השגיאות - זה טבעי ואנושי.

מה שמעניין זו התוצאה = חשיפה לנושא המאבק - כל השאר לא מעניין.

שוב חג'בי - אתה מתיחס ל"תיקון" שינוי" או "איך יראה בחברה" - זו שגיאה מקובלת.
מה שמעניין זה ביצוע ולא האדם.

שלא תטעה , אני מעריך אותך על הביצועים שלך הרבים והמכובדים בענייני המאבק.
נכון שאיני מסכים עם הדרך והתוכן - אולם על עצם הביצוע בהחלט נתונה לך הערכתי.

חג שמח
ניו המפשייר
ארה"ב
אופנועים >>
לצפיה ב-'מוטי, מי שצלופח כאן זה אתה! פלוס אגו נפוח '
מוטי, מי שצלופח כאן זה אתה! פלוס אגו נפוח
18/04/2011 | 19:43
2
וטונות של זיבולי שכל.
סיסמאות ריקות שאין מאחוריהן כלום, חוץ מצלופן נפוח ומרשרש סביבן שנועד להטעות את הגולש התמים.
סקוטר עשה איתך חסד ונתן לך רבע שעה של תהילה.
אני זוכר מקסימום 2-3 דקות עד שהעיפו אותך מן האולם וזהו. אז קח אותן ותעשה לעצמך ולכולנו טובה. די!
התארחת בחלק קטן של ישיבה אחת מני רבות של מטה המאבק.
מלמלת שם בקול נמוך בעיקר שום דבר פרקטי, ניסית כנראה לשדר כריזמה, אבל לא הרשמת אף אחד. עובדה
אבל זה לא מונע ממך לשדר כאן "פרשתי פרישה הרואית ממטה המאבק" ==> פחחחח.

מה לעשות?! העובדות אף פעם לא הפריעו לך את שידורי ה- אני ואני ואני ואני ואפסי...

צורת ההתנהלות שלך בפורומים, מאז "מתלמדו של..." ועד היום מסמלת מבחינתי את הרעה החולה שבפורומים.
סיסמאות ריקות, מניפולציות, האדרה עצמית במסווה של צניעות מתחסדת, התחמקות מדיונים ענייניים,
התשת הקוראים בצרורות של תגובות מלאות להג, קש וגבבה שמתחזים לאג'נדה מסתורית כלשהי...
ממש סדנה של טרול חי עשית לנו כאן.

למרות הכל: שיהיה לך ולמשפחתך חג שמח .
אופנועים >>
לצפיה ב-'ולכן זכית שוב- '
ולכן זכית שוב-
18/04/2011 | 11:39
לצפיה ב-'היום - ליל הסדר...'
היום - ליל הסדר...
18/04/2011 | 10:25
13
7

אז אעשה קצת סדר, בבחינת: כל שלא אמר שלושה דברים אלה - לא יצא ידי חובתו:

1. יש דרך, יש כיוון ויש מטרה.  הנמצאים בחזית הפעילות (אנחנו שניסינו לעצור את אור ירוק מלכתחילה מפרסום הדו"ח) מודעים לכל.
אלא שאנו סבורים שהטיפול בעניין והדיון בנושא רגיש שכזה (עסקינן בדיני נפשות ממש !), צריך להעשות בזהירות, תוך כבוד לכל הנוגעים בדבר, במתינות, במקצועיות וביסודיות.

לא אתייחס למיליון הטענות והרעיונות שהועלו כאן - אבל מי שסבור שיש נושא עקרוני שרצוי שנבדוק - אנא ישלח אלי מסר אישי.

2. בין עיתונאות "חוקרת" (שמגלה כאמור - את הידוע) לבין עיתונאות אחראית - אני בקטע של אחריות ומחשבה לטווח ארוך (ולא "הרייטינג" של היום).

3. (עכשיו אני צריך להמציא דבר שלישי... וזה לא קל ) אז שיהיה לכולם חג שמח ופסח כשר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מהקטנועניות'
אני מהקטנועניות
18/04/2011 | 11:20
2
6
החבר שלי כתב על העניין הזה דברי טעם כאן, וכדאי לקרוא.
אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'רציני החבר שלך - ממליץ לקרוא!'
רציני החבר שלך - ממליץ לקרוא!
18/04/2011 | 11:50
לצפיה ב-'הוא איתי רק בגלל ש'
הוא איתי רק בגלל ש
18/04/2011 | 11:54
3
אני מרשה לו לפעמים להתניע את הקטנוע עם הרגלית.
אופנועים >>
לצפיה ב-' עמית חג שמח מכבד את גישתך.'
עמית חג שמח מכבד את גישתך.
18/04/2011 | 18:48
9
3
חג שמח לך.

אני לא מסכים כידוע לך עם הדרך שלך אולם מכבד את העשיה שלך.

אני חושב שאתה חמודי ולפלפ ואני מעריך אותך מאוד גם כך.
,  שאין להדיין עם הצלופח הירוק.
, שהם מסבנים אותכם.
, שאין לשמש להם עלה תאנה.
אין ללמדם כלום , אין אפשרות לשנותם ואין אפשרות תקנם.
הצלופח הירוק הוא יציר פוליטי מסוכן מאין כעמוהו עטוף במליון כוונות טובות ובערמת מתנדבים טובים וחמודים חדורי אמונה שלמה בנכונות דרכם.

לדעתי צריך לתת להם ליפוך לבור שכרו ולתקוף אותם בכל דרך אפשרית.

חג שמח

מוטי מור
אופנועים >>
לצפיה ב-'נראה שמשבר גיל 50'
נראה שמשבר גיל 50
18/04/2011 | 20:27
3
2
הפך אותך לילדון בן 16 חמום מוח.
עם הבדל אחד - אתה כותב בשפה יותר גבוהה מבני טיפשעשרה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קראת פעם את ההודעות של עצמך'
קראת פעם את ההודעות של עצמך
18/04/2011 | 23:54
2
3
יש פה חבורה לא קטנה שהתייאשה מכך שתעזוב את הפורום,

אז מחכים שאולי תתבגר והזמן ישנה אותך למשהו פחות מציק.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
19/04/2011 | 11:48
1
2
לצפיה ב-''
19/04/2011 | 13:37
1
לצפיה ב-'MORM-אתה שילוב בין א.ר ואור ירוק-זה ברור לך?'
MORM-אתה שילוב בין א.ר ואור ירוק-זה ברור לך?
19/04/2011 | 00:51
4
4
ומדוע אני אומר זאת?
אתה מתנהג כמו טרול מצוי- אחד אובססיבי כמו א.ר. שמציף בהודעות שהן זהות אחת לשניה.
החלטת שלאור ירוק צריך לקרוא צלופח ואז אתה חוזר על כך כמו איזו מנטרה.
מעבר לכך, אתה עילג וכל הודעותיך מלאות בשגיאות כתיב, משפטים לא ברורים ופיסוק שלא קשור למילים.
וכל זאת בכסות של דיסלקציה-שקר כלשהו אחר.
אה, רגע, אני צריך להסתכל קדימה ולא לעבר- נכון...?
אז הנה- אני מסתכל אל העתיד: תתחיל להשתמש בבודק איות לפני שאתה לוחץ על "שלח".
בתור מהנדס מהולל שכמוך לא אמורה לך להיות בעיה לעשות זאת- לא...?
עתה אני מגיע לחלק שבו אתה דומה לאור ירוק- בכל הודעה שלך שקשורה לשאלות של מתחילים אתה זועק חמס וטוען בלהט עד כמה אופנוע מסוכן ומדוע עדיף לאותו שואל שאלה שלא לרכוב כלל על אופנועים. ואז אתה מזכיר את עברך המהולל בעולם הדו גלגלי- אבל רגע. אמרת שאסור לשקוע בעבר. אז אני לא מבין. אתה סותר את עצמך? לא יכול להיות...
שאני אביא לך דוגמה מן העבר? אה, לא- כזכור, אתה לא אוהב לשקוע בעבר. חוץ מזה כבר הבאתי לך דוגמה מהעבר פעם אחת וכולם ראו איך נאלצת לרדת מהעץ הגבוה שטיפסת עליו.
רגע, שוב כמעט שכחתי- אסור לשקוע בעבר. אז הנה בוא ונתמקד בעתיד: מעתה בכל פעם שיגיע מישהו שהינו מתחיל בעולם האופנועים אתה לא תמליץ לו שלא לרכוב על אופנועים כי זה מסוכן. מסכים?

לסיכום, בפעם הבאה שתחליט לקרוא למישהו רוצח תחשוב כיצד אתה מצטייר כיוון שאתה מביע את אותן דעות.
למזלך, נמחקה אותה הודעה אומללה שלך שקראת לאור ירוק והעובדים בה רוצחים- חבל. בניגוד ל-א.ר. לך יש כיס עמוק שניתן לתבוע ממנו הרבה בגין הוצאת דיבה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'חבל שאתה נמנע מלהתייחס לעניין'
חבל שאתה נמנע מלהתייחס לעניין
19/04/2011 | 20:53
3
4
אני חושב שמורמ צודק. אור ירוק אינם פועלים בנקי כפיים ביחס לאופנוענות בישראל.
יש להם הרבה דיעות מוקדמות ומעט מדי הבנה
אני מניח שמורמ קרא להם רוצחים כי אינם קוראים לנהגים לחפש את הדו"ג הנסתר כפי שנעשה בכל המדינות המתקדמות.
הם עלולים לשפר את הדו"ח ככה שייראה יותר רציני אבל יחד עם זה להשאיר את המסר המאד שלילי כי זה "בדמם".
מי ייתן ואני מנבא שחורות סתם אבל לא נראה לי, פאטתי שבמקום להילחם בהם אתה נלחם במורמ
אופנועים >>
לצפיה ב-'כבר ציינתי שבעניין הספציפי הזה הוא צודק'
כבר ציינתי שבעניין הספציפי הזה הוא צודק
19/04/2011 | 21:43
1
2
אם לא היית סוג של יס-מן של MORM היית שם לב לזה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'מוש חביבי, אבל זה ה ע נ י ן '
מוש חביבי, אבל זה ה ע נ י ן
20/04/2011 | 08:04
5
במקום לצרוח על מורמ. צווחות שלא ישנו אף אחד, ולכל היותר מוסיפות לך נקודות זכות בעיניים של אהוד א1 ושל חג'בי א2

במקום זה תשמיע קול אמיתי וברור נגד המו"מ המלאכותי והמזיק הזה עם האור הירקרק.
אתה ככה תצטרף לטובים ומוכשרים נוספים: אייל מוסתאש, נימיץ, ניסים ברדה, אנוכי ועוד נוספים.

אני למשל מסתכל על כל המהלך כטעות. זה טעות בטקטיקה וגם באסטרטגיה. מזכיר לי בקצת את הסכם אוסלו הארור. הביאו גדודי מחבלים שרצו לקרוא להם בשם חיבה "שוטרים פלסטינים" ונתנו להם נשקים כדי שהם יישמרו עלינו.
וגם אז היו שצעקו "זה יעלה לנו ביוקר" או זה יפעל כנגדנו כבומראנג" וכו'.
והיו כמו צ'וייה וכמו האיש הזקן שהתמוגגו מנחת כי אחרית הימים בפתח והשלום מגיע.

עזוב כרגע את מורמ ותתעסק רק בחור הירוק.
אתה צריך להחליט האם להסביר וללמד אותם איך עובד האופנוע האם להסביר להם למה הדו"ח שלהם שגוי וכו'.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ציטוט שלך'
ציטוט שלך
20/04/2011 | 01:20
2
"אני מניח שמורמ קרא להם רוצחים כי אינם קוראים לנהגים לחפש את הדו"ג הנסתר כפי שנעשה בכל המדינות המתקדמות"
זו נראה לך טענה רצינית? היית מתייחס או מקשיב למישהו שאלה טענותיו?
זה מזכיר לי באמת את א.ר שבמזמנו כינה את גדי אבירם "רוצח" בגלל שהוא לא מייבא מספיק כלים עם ABS.

ולעניין אור ירוק, הם לא פועלים בנקיון כפיים כלפי אף אחד, יש להם אג'נדה מאוד ברורה של איך הדברים צריכים להיעשות ומה לעשות שיוצא שאופנועים מנוגדים באופן מוחלט לאג'נדה הזו ודעתם בעניין היא בערך כמו דעתו של דן לינק שמבחינת הרשות לבטיחות בדרכים עדיף שלא יהיו אופנועים בכלל על הכבישים (כמובן שאותו היגיון מוביל לזה שעדיף שלא יהיו גם מכוניות על הכבישים ואם אפשר גם לא הולכי רגל. בכלל, סביר להניח שאם כולם יישארו בבית כל הזמן אז תאונות דרכים כבר לא יהיו לנו).
אופנועים >>

הודעות אחרונות

17:14 | 11.10.19 dorco123
18:32 | 09.10.19 יואב שניר
16:16 | 06.10.19 Romeo1000
22:14 | 05.10.19 Romeo1000
20:12 | 05.10.19 Nim27
09:04 | 26.09.19 צבינגי
10:10 | 21.09.19 Nim27
20:46 | 16.09.19 אלקטרון בז אדום
21:05 | 13.09.19 נמלה עוקצת
10:37 | 05.09.19 אוהבותה
14:40 | 14.08.19 TS250X1
08:00 | 31.07.19 יהודה אל
07:58 | 31.07.19 יהודה אל

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ