בצער רב וביגון אנו מודיעים על פטירתו של טל"ש

Rtitan

New member
טל שביט, "האורך" - מורשת של אדם...../images/Emo16.gif

אף אחד לא יכול לדעת אם זה יקרה לו - ואם כן, אף אחד לא יכול לדעת מתי זה יקרה לו... לפעמים להיסטוריה יש תחביב מוזר של לקחת אדם רגיל, שגדל ועושה את מה שהוא אוהב, ועושה את זה טוב... ולשים אותו במקום מאד מיוחד, במשבצת של אדם "גדול". במקום שהוא יקרא "הכהן הגדול", "אושייה", "מחנך" ועוד סופרלטיבים שאם נקלף את כולם - נגלה שתחתיהם נמצא אדם רגיל כמעט בכל דבר - מלבד בהיותו איש שהיה האדם הנכון, עם היכולות הנכונות ברגע הנכון להיות מי שהוא הפך להיות בראי ההיסטוריה. מעולם לא פגשתי את טל שביט במציאות. אבל הכרתי טוב את האיש, את דרכיו ולמדתי ממנו המון. כשחזרתי לרכב זכרתי את הדברים שהוא היה כותב במוטו - קראתי את הירחון כשטל היה העורך שלו וגידי יבדל"א היה בכיר שם וטופלברג יבדל"א היה מפגין יכולות צילום על סרט שקופיות - על חשיבות המיגון, וחשיבות השתלמות ברכיבה מתקדמת... כשחזרתי לרכב השקעתי בערך חצי עד שני שליש ממחיר האופנוע שקניתי כאן בציוד מגן ראוי לשמו. עוד לא מעט הלכו על קורסי רכיבה בסיסיים ומתקדמים. את כל אלו הכרתי רק בזכות טל וחבריו. הפורום הזה ידע ימים סוערים עד לפני כמה ימים. אנשים עזבו אותו - חלקם בעלבון, וחלקם בכעס... אנשים טובים שיכולים לתת לנו, הרוכבים היומיומיים, הרגילים, המון מהידע שלהם, מהניסיון שלהם. גם טל חטף כאן לא מעט, אבל נשאר ואני מניח, בלי הכרות אישית איתו - שלא תמיד היה לו קל להיות כאן. אולי זה הרגע לכולם לעשות רגע אחד של עצירה, פוס, לחשוב שוב - אלו שעזבו, שיחזרו לכתוב ולהבין שבכל קהל יהיו רעשים והפגנות ומרירות ודעות שונות. אלו שנוהגים לצעוק ולכתוב בלי לחשוב על הדברים - שיעצרו בכל פעם לפני שהם לוחצים "שלח" ויזכרו שמעבר למסך יושב אדם - וגם אם הוא לא בדעתינו ולא מחברינו - לזכור שיש לו רגשות ויש לו ניסיון וכן, כדאי להקשיב גם לאחרים.

תמיר1967

New member
אתה צודק, ואהבתי את מנגינת דבריך

אפשר להגיע כן לתובנות חשובות. אבל ברגע עצוב זה, אני מרגיש בעיקר עצוב ושאין מי שינחם את המנחמים. "משפחת הדו-גלגלי" זה לא סתם צירוף מילים, יש משהו שקושר את האנשים כאן אחד לשני וזה אהבה לכלי הדו גלגלי. זה לא סתם תחביב של "מתאבדים", וכפי שהמדינה רומזת דרך מכשיר ביטוח החובה (שזאת שערורייה). המדינה מרוויחה: שליחים, מקומות חניה, פחות עומסים על הכבישים, פחות זיהום אוויר וכו' אך עושקת ולא משתפת ברווחים. תרבות השיח של אותם אנשים מיוחדים שכותבים כאן לא תמיד מצטיינת ברכות, וגם אני בעניין זה יכול לבקש סליחה מטל ז"ל. אבל אני למשל, לא מהנעלבים מהר ויודע לספוג גם דברים קשים, אני לא עזבתי את "פורום קטנועים" העזיבו אותי(חסמו), ותשאל על מה? וויכוחים, סתם דעות שחרגו ממתחם הקונצנזוס. ובאמת רק לאחרונה קראתי כאן על הוויכוחים השטותיים שהובילו לעזיבתו של מי מהכותבים המוערכים. מה זה? כאשר מדברים על שיפור תרבות הנהיגה, מדברים על שיפור האדם, ושיפור האדם ניכר גם בסגנון התייחסותו לכותב אחר, עוד לפני שהוא מתייחס על הכביש לרכב אחר או לרוכב אחר. כרגע אין מי שינחם אותנו "משפחת הרוכבים"... אבדו לי המילים.

wylde

New member
../images/Emo16.gif ווואו רק עכשיו ראיתי... אני כואב והמום

A L F

New member
האגדה נגמרה רע

רק עכשו נודע לי על האסון יושב המום מול המסך... גם אני גדלתי ממש על מה שטל שביט כתב... בהרפתקה האחרונה נעזרתי בו המון, צחק ולא האמין אבל בסוף אמר "כל הכבוד". זה היה אחד הימים הגדולים שלי. מנצל גם את הבמה הזאת לבקש סליחה. יהי זכרו ברוך

Moto R i d e r

New member
עצוב וכואב.

מצער ומכאיב וכן, גם מכעיס ומקומם. יהי זכרו ברוך . פועלו ומעשיו יפארו את שמו לעד. לא הכרתי אותו אישית , קראתי כמו כולם כתבות שלו. חייבת ליהיות אחוות אופנוענים, ורגעים אלו מדגישים זאת. אח יקר שהיה מאבות התחום עזב אותנו. נרכין ראש. יהי זכרו ברוך

mf

New member
טל

אומר את האמת (ואתה בטח תעריך). לא הייתי ממעריציך. לא הלכתי שבי אחריך. הייתי ממעריכיך. מהמוקירים והמשתתפים בפעילויות שארגנת ותמכת בהן. הייתי מאלו שמוקירםי את המורשת שיסודה במוטו והמשכה באתרי אינטרנט וערוצי טלויזיה כאלה ואחרים והרבה מעבר. התנצחתי איתך לא מעט. פחות מעל דפי הפורום ויותר בתיבות המסרים וזאת מפאת כבודי אליך. אני רוכב ועובד בחברה שמהותה מוצרים לכלים דו גלגליים. אחה"צ פוגש אותי עמית לעבודה מחוץ לבניין ושואל אותי אם שמעתי על התאונה. "איזו תאונה",שאלתי. "טל שביט נהרג", אמר. את הדקירה שהרגשתי בחזה קשה להסביר. עליתי למשרד וקראתי את הטוקבקים המטופשים של נהגי הפחיות למיניהם. התחפפתי הביתה בדרך, שמתי לב (וסליחה על הביטוי) שפשוט רועדות לי הביצים. פשוטו כמשמעו! בחיים לא הרגשתי ככה. אפילו בפעילויות הכי מסוכנות בשירות הצבאי. פשוט פחד! אני זוכר את עצמי חושב שאם לו זה קרה, אז מי אני בכלל? פתאום, משום מקום, הגיעו הדמעות. הפעם האחרונה שבכיתי (ולאחרונה זה קרה פעמיים), הייתה כשהודיעו על מותו של אבי כהן. טל שביט לעולם הדו גלגלי הוא בדיוק מה שאבי כהן היה לעולם הכדורגל. חלוץ. פורץ דרך. אגדה בחייו. על כן טל, אבוא לחלוק לך כבוד אחרון ביום שישי. מן הראוי שכולנו נבוא. יהי זכרך ברוך.

D the kid

New member
../images/Emo45.gif

קראתי את שכתבת (על הדקירה ועל הרעד) וזה עורר עוד כמה מחשבות. רק לפני שבוע הייתי עד לזוועה שאחרי תאונה מהמחרידות ביותר. שאתה לא מצליח להבין, איך אפשר להגיע פיזית לתוצאה שהיתה שם. ולמרות זאת, האפקט אחרי התאונה של טל חזק יותר. כאילו: "זה לא אמור לקרות לו..." בסוף הבנתי , שבכמה מובנים, אני מרגיש משהו דומה לתחושות אחרי רצח רבין (בעיקר בגלל פועלו למען אחרים ולמען מדינה שפויה, מתקדמת ומהנה יותר). הרגשה של "למה הוא
" ו- "מאיפה נמצא עוד אנשים כמוהו
"

Test For Echo

New member
שנתיים ללא אפנוע, וקורא פאסיבי בפורום מאז.

יש ברשותי את ירחוני מוטו לדורותיהם (מגיליון 1) ואני חושב שאני יכול להגיד שקראתי כל כתבה שטל כתב שם. פשוט המום מכאב על האובדן.

vmax*

New member
אני בטוח שהוא היה מתלונן על הברכיים עכשיו

razc

New member
אוי, התמונה הזאת מזכירה לי אירוע טראגי אחר

תמונה שלדעתי הופיעה בכרוב-בלוג.

בני191

New member
הלילה ברשת ב' נתיב ובועז קורפל מדברים על טל

הלילה ברשת ב' בחצות ורבע בתוכנית של נתיב רובינזון נתיב ובועז קורפל ידברו על טל ויושמע ראיון שנערך עם טל לאחרונה ברדיו וכולנו זוכרים את טל!

*לי*

New member
לא מאמינה. זה מזעזע. טל היה כזה איש מקסים

וחשוב לעולם האופנועים. אני זוכרת שהזמנו אותו ל"אורלי וגיא" עם המאבק על מחירי הביטוח הוא היה כל כך אדיב, מקסים, שיתף והסביר, גייס את כולם באסרטיביות. משכמו ומעלה. איזו אצילות. איזה אדם. כל כך חבל. אולי זה פשוט בלתי אפשרי להחזיק כאן באופנוע?? יהיה זכרו ברוך. תנחומיי למשפחה. אוריאן

למעלה