לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2940229,402 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-' שרשור שאלות ותשובות - מצלמות גאטסו'
שרשור שאלות ותשובות - מצלמות גאטסו
<< ההודעה הנוכחית
25/05/2010 | 14:00
124
1047
לאחר שקיבלתי מספר פניות מגולשים בעניין, ומכיוון שהגיע לידי מידע חשוב שרציתי לשתף את הגולשים בו, אני פותח בזאת שרשור שאלות ותשובות, עד כמה שאפשר, בעניין מצלמות המהירות החדשות שעומדות להיכנס לשימוש מבצעי החל מחודש יולי הקרוב.

אז ככה.

המצלמות, מתוצרת חברת גאטסו ההולנדית, כנראה מדגם GS11. החברה שזכתה במכרז - מל"מ-תים. הפריסה הארצית המתוכננת - כ- 400 מצלמות (בעלות של כ- 70,000 יורו לכל מצלמה). הפריסה מתוכננת להתחיל בשלב הראשון (כ- 40 מצלמות) כבר בחודש יולי הקרוב, כשיתרת המצלמות יפרסו עד סוף 2011. חלק ניכר מהמצלמות יתפקדו כמצלמות מהירות, וחלק קטן - כמצלמות אור אדום. בעוד שמצלמות אור אדום הן חיוניות להצלת חיים, מצלמות מהירות בכיול המתוכנן ישמשו אך ורק כמקור הכנסה גדול מאוד למדינה, וימררו לכולנו את החיים. להזכירכם, לא צריך להיות רוצח סדרתי כדי להיתפס על 115 קמ"ש בכביש מספר 4, ולא צריך להתאבד על הכביש כדי לחטוף דו"ח על 98 קמ"ש בנתיבי בגין בירושלים.

הטריגר להפעלת המצלמה מבוסס על 2 לולאות בקוטר של כ- 2.5 מטר המוטמעות בתוך הכביש במרחק של כמטר אחת מהשניה - לכל נתיב! ע"י מדידת ההשראות שהרכבים יוצרים על פני הלולאות הללו, המערכת יודעת לחשב את המהירות של הרכב שעבר מעליהן. ושוב, זה לכל נתיב בנפרד, כך ש(כנראה) הטריק של לעבור בנתיב השני במהירות בזמן שבנתיב הראשון יש רכב איטי - לא יעבוד פה. המצלמה מסוגלת לזהות וגם לתת חיווי על איזה רכב נמדד (כלומר באיזה נתיב היה הרכב הממהר). עקב כך, גלאי מכמונות כמו וולנטיין 1 או אחרים לא יכולים לגלות את המצלמות ואינם יעילים (אם כי, כמובן, יש גם אמצעי אכיפה אחרים ברשות המשטרה, ונגדם גלאים כמו V1 כן יעילים, לרוב).

לנו, כרוכבי אופנוע, האופציה היחידה שיכולה להציל אותנו מהחיישן הזה היא אולי, מעבר על הפס שבין הנתיבים. במקרה זה, כנראה, לפי כיול החיישנים הנוכחי, האופנוע לא יהיה מסיבי מספיק כדי לגרום לטריגר של המצלמה. כמובן שהכל בערבון מוגבל, והתיזה הזו טרם נבדקה בפועל.

במצלמות עצמן יש את מספר פילטרים כנגד כמעט כל סוג שיבוש אפשרי, החל ממדבקות מחזירות אור על המספר וכלה בפלש נגדי, כך שאין טעם לדבר על שיבוש.

למצלמה יש בנק זיכרון המספיק לכ- 5000 תמונות ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל. המצלמה מחוברת בחיבור סלולרי GSM של חברת אורנג' למערכת מידע מרכזית, כך שעקרונית, למעט מקרים של תקלות, התמונות מגיעות למאגר המידע של המשטרה תוך מספר דקות/שעות קטן. המטרה היא שהדו"ח יגיע למבצע העבירה בתוך 72 שעות.

בפיילוט שהתבצע בכביש 4 בקטע שבין צומת גהה לצומת מורשה, מול קרית אריה לכיוון צפון, הותקנה מצלמה אחת שכויילה בשלב הסופר למהירות של 120 קמ"ש. לפי הגדרות אלה, התקבלו במצלמה כ- 180 דו"חות מהירות ביום! כשהכיול עמד על 110 קמ"ש, כמות הדו"חות שהופקה היתה (ציטוט) "בלתי נשלטת". בנוסף, הותקנה מצלמת אור אדום בצומת מורשה, ושם בין השעות 06:00 ל- 12:00 התקבלו כ- 6-7 דו"חות על מעבר אור אדום, ביום.

לגבי ההכנסות מהדו"חות - בניגוד לסברה, מסתבר שהספק - מל"מ-תים - איננו מקבל אחוזים מהדו"חות. הספק מקבל תשלום פר-מצלמה, ולא לפי ההספק שלה. בכל מקרה, המשטרה, שהיא הגוף שאחראי על הגבייה בפועל, מעריך שכל הוצאות ההשקעה על הפרוייקט - כ- 480 מיליון ש"ח, יוחזרו למדינה בפרק זמן של בין שנה לשנתיים! לפי הערכה זו, מדברים על כמות הכנסות אסטרונומית מהדו"חות האלה, כלומר למעלה מ- 300 מיליון ש"ח בשנה! לפחות אני יכול לקוות שלא נחטוף על הראש כמו שהאנגלים חוטפים, שם יש מצלמות תקועות בתור גשרי השלטים מעל הכבישים, וממה שאני קורא, המהירות שנאכפת במצלמות משתנה בהתאם למהירות שמוצגת על השלטים האלקטרוניים.

כרגע, זה המידע שאני יכול לחשוף.

אני מניח שלכולנו יש שאלות נוספות בעניין, ולכן, מה שאני מבקש הוא לשרשר את השאלות שלכם לפה, ואני מבטיח להעביר אותן הלאה ולנסות לארגן לנו תשובות מסודרות.

נסיעה טובה ובטוחה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מצטער אבל אני לא מבין מה הסיפור...'
אני מצטער אבל אני לא מבין מה הסיפור...
25/05/2010 | 14:23
15
7
מבחינתנו כאופנוענים, יש 2הבדל אחד בלבד עם פריסת המערכת החדשה.
רמת הדיוק - דהינו המצלמות מכוילות עם טולרנסים הרבה יותר נמוכים עכב העובדה שאין יותר צוואר בקבוק של פילים.

מעבר לזה המערכת לא משנה לנו דבר.
מרבית האופנוענים גם היום לא משתמשים בגלאים, אז בפועל שינוי המערכת אינו בעל משמעות עבורנו, רק הכמויות שבהן הולכים להציף את המדינה...

אז מדוע ההיסטריה ופתיחת שרשור חדש כל שעתיים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'הסיפור הוא שאם עד עכשיו הם היו מוכרות וידועות'
הסיפור הוא שאם עד עכשיו הם היו מוכרות וידועות
25/05/2010 | 15:00
5
9
וגם ידעת שדיי בטוח שמתחת ל120 הם לא מצלמות והם גם היו ממוקמות בכבישים
עמוסים גם ככה, עכשיו It's a whole new ballgame

1.כביש 1 על הכוונת , כביש 2 על הכוונת , מחלף חולות , בסוף אתה תגלה גם כמה מצלמות בסדומערד
2.מהירות האכיפה, יכולה להיות גם 91 קמ"ש אם בא למשטרה לעשות איזה בוחטה פתאום (צריכה תקציב לעוד לאפה שווארמה במקום פיתה לצהריים , ומשרד האוצר לא אישר...)
3.מסחטת הכספים - היכולת הבלתי נגמרת של חבר נבחרנו ללמוד מחו"ל רק את הדברים הרעים לאזרח כמו מצלמות מהירות , ולא את הדברים שבאמת יכולים להטב עימו כמו מעקה בטיחות שיציל כמה רוכבים בשנה (70,000 יורו מצלמה !!! , כמה מתכת אפשר לקנות בזה מבדואים ? לפחות לאיזה 10 ק"מ כביש...)

מספיק סיבות לעסוק בעניין ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'שמת לב לאבסורד? למשטרה לא נכנס שקל מאף דו"ח'
שמת לב לאבסורד? למשטרה לא נכנס שקל מאף דו"ח
25/05/2010 | 18:52
1
4
אם המשטרה היתה מקבלת אחוז אחד מכל הדו"חות, היה בטוח שסף האכיפה היה 10% מעל המהירות המותרת בקטע כביש נתון ולא כמצב דהיום. להזכירך,
מי שקבע את הגבלת מהירות זה המחוקק, לא המשטרה. אז אפוא הבעיה? למה לא אכפו עד היום?
הכל ענין של הקצאת משאבים, אז הנה באה הטכנולוגיה ונתנה מענה הולם לבעית אי אכיפת החוק ככתבו וכלשונו.
הרי ידוע ששום ענישה לא תרתיע את ישראלי המצויץ אלא רק פגיעה קשה בכיסו.

פעם, פעמיים נהגים יאלצו להכניס את היד לכיס או להפרד מהרשיון בגלל נהיגה במהירות מעל הקבוע בחוק או גניבת רמזור אדום ותראה איך כולם מתיישרים לפי החוק (או שלא..)

רק שלא ישימו מצלמות בסינגלים בבן שמן
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה לא המחוקק זה בימ"ש'
זה לא המחוקק זה בימ"ש
26/05/2010 | 20:35
1
לצפיה ב-'100 שקל למטר גדר'
100 שקל למטר גדר
27/05/2010 | 15:35
2
6
יוצא 3 קילומטר ו290 מטר
אופנועים >>
לצפיה ב-'או שתה בתחום הברזל'
או שתה בתחום הברזל
27/05/2010 | 16:30
1
3
או שאתה חתול דיסקו בדואי

על החישוב...

ז"א שבעלות המצלמות בלבד , אפשר לכסות 13,600 ק"מ של גדר...

אני חושב שזה יהיה "קצת" יותר יעיל , ויציל "קצת" יותר חיי אדם מידידותו הטובה ביותר של משרד האוצר הGatso...
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא, ולא'
לא, ולא
28/05/2010 | 01:17
3
ברזל להתכה עולה 70 אגורות לקילו.

אבל מטר של מעקה בטיחות (כולל התקנה) היה עולה 100 שקל.
מי שחלילה עשה תאונה בכביש 6 קיבל אח"כ חשבון והוא יודע..

(לשמחתי, לא לא הייתי מעורב בתאונות)
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם תנסה להיזכר חזק חזק, כמה מצלמות'
אם תנסה להיזכר חזק חזק, כמה מצלמות
25/05/2010 | 15:04
8
7
אמיתיות ופעילות אתה מכיר היום באזורים בהם אתה נוהג לרכוב, אני מעריך שלא תצליח למצוא יותר מחופן, וחלקן לא תמיד פעילות.

מצד שני, מחר, כשעל כביש כמו כביש 4, בין אשדוד לחדרה, יציבו לא 50 דחלילים כשמתוכם רק 3 פעילים ומוכרים, אלא 50 עמודים שפעם פעילים ופעם לא, אתה תגלה שזה יהפוך להיות סיוט לא קטן. ושוב, לא צריך להיות עבריין סידרתי, לא רוצח, לא שודד זקנות ולא בועל קטינות כדי להיתפס שם. מספיק שבטעות יתפלק לך 116 במקום מה שמותר, והופה, אתה מממן לרס"ר בז'רנו את הבורקס לחודש הקרוב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז שוב, העניין הוא הכמות ולא המערכת החדשה...'
אז שוב, העניין הוא הכמות ולא המערכת החדשה...
25/05/2010 | 15:26
7
3
אם זאת מצלמה ישנה או חדשה כמעט ואין לנו כאופנוענים משמעויות (פרט לטורלנסים היותר קטנים), אבל זה נראה כאילו אנשים בטוחים שהמערכת החדשה היא הסיוט ולא התפוצה שלה.

לא יודע מה איתך, למרות שבאזורי אני יודע בוודאות שכל המצלמות הן דחלילים אני עדיין טורח להאט לפניהן, לך תדע מתי מישהו יקום שם ויחליט לאייש את המצלמות...

ההתנהגות שלנו צריכה להיות פשוט כזאת, ראית מצלמה, האט (ותוודא שאתה באמת בתחום התקין והחוקי של המהירות).

זה לא שיש שינוי דפוס מהותי מהקיים כרגע
אופנועים >>
לצפיה ב-''
25/05/2010 | 17:33
לצפיה ב-'בעיקרון זה הכמות אבל גם המערכת האופן עקיף'
בעיקרון זה הכמות אבל גם המערכת האופן עקיף
25/05/2010 | 23:21
3
כי זה משפיע על הכמות באופן משמעותי. אין יותר סרט שצריך למלא, לא צריך יותר לשלוח פיזית אנשים למצלמות, אין יותר פלאש שנדפק, אין יותר בלאי למצלמה. זה אומר הרבה פחות כסף לתחזק את המצלמות וקלות יחסית להפוך מצלמה לפעילה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
26/05/2010 | 20:40
4
2
יש משהו במה שאתה אומר , אבל יש לזה סייג מאוד משמעותי מבחינת הרוכבים .
המצלמות העתיקות , היו תלויות בטכנאי , היה בא טכנאי , שם פילים , והולך . היו עוברות 36 מכוניות תוך רבע שעה , והפילים היה נגמר , והמצלמה הפכה ליהיות דחליל .
עכשיו המצלמות הן פול טיים ג'וב , הטכנאי יושב בירושלים ומקבל למחשב את התמונות , כלומר כל אחת מהמצלמות הופכת ליהיות פעילה מסביב לשעון וגםמסביב ללוח השנה . כלומר כל המצלמות פעילות 3-4-5 כאלה בכל כביש והתדירות הופכת לבלתי נסבלת ללכל שונאי המהירות החוקית .
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא יודע מה איתך אבל גם בדחליל אני מאט...'
לא יודע מה איתך אבל גם בדחליל אני מאט...
26/05/2010 | 21:27
3
3
מה לעשות שאני לא מקושר ויודע מתי יהיה בזיין של סמי ה"טכנאי" להזיז את עצמו ולהחליף פילים או לתקן את המצלמה או לא יודע מה ותוך שניה הדחליל הופך לעורב בעצמו...

גם היום אני מאט, ההבדל יהיה, שבמקום ל110 זה יהיה ל100.

המדינה תדפוק קופה, המצלמות החדשות יגרמו להרוגים ופצועים בכמויות והעיקר שיהיה עוד מבצע מלביש כל שני וחמישי...
אופנועים >>
לצפיה ב-'100-110-120'
100-110-120
27/05/2010 | 03:09
2
4
המשטרה לא מצלמת מתחת  ל126 בכביש בו מותר 100 , ולא מתחת ל 116 בכביש בו מותר 90 .
לדעתי זה לא עומד להשתנות גם במצלמות האלה . ואם כן זה יהיה לאחר הודעות לציבור .
אופנועים >>
לצפיה ב-'באמת? אני לא יודע אם זה שמועה או פרסום רשמי'
באמת? אני לא יודע אם זה שמועה או פרסום רשמי
27/05/2010 | 10:23
1
5
אך כולם מדברים על כך שהמערכת בעלת סף רגישות גבוה הרבה יותר ועל כן יכולה להיות מדויקת הרבה יותר.

אתה אומר שהמשטרה לא תכוון אותה לפוטנציאל המלא שלה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'רגישות זה משהו אחר'
רגישות זה משהו אחר
28/05/2010 | 00:00
3
המשטרה מצהירה כי היא רושמת רק דוחו"ת "איכות " . הוגדר במפורש שבין 90-120 זה אמנם דו"ח אבל לא דו"ח איכות .

המשטרה פועלת בשיטת ה 80-20 כלומר על 80% מהדוחות ליהיות איכותיים , 20% יכולים ליהיות רגילים .

ייתכן מצב שבו מישהו יקבל דו"ח לא איכותי , אבל השאיפה המוצהרת היא לדוחו"ת איכותיים .
אופנועים >>
לצפיה ב-'האם יש למנגנון '
האם יש למנגנון
25/05/2010 | 14:26
3
13
מקום ספציפי רגיש? ז"א, משהו פיזי שאפשר לחתוך.
אנטנה שיכולה ללכת לאיבוד?
לא מעודד ונדליזם כמובן. רק מעוניין להכיר את העולם שסביבי!
אופנועים >>
לצפיה ב-'צריך להיזהר בשאלות כאלה'
צריך להיזהר בשאלות כאלה
25/05/2010 | 14:32
2
10
אנחנו לא מעודדים פגיעה, וונדליזם או שיבוש, שאינו חוקי. אבל כדי לענות לך - המצלמות מגיעות במעטפת משוריינת, כולל חיישני מצוקה ואופציות הגנה נוספות. בנוסף, פגיעה במצלמה תהפוך את העבירה של המהירות למשהו אחר לגמרי, בדומה לשוד שמתחיל כשוד ונגמר ברצח בעל חנות שמתנגד לשודד. ועל כל זה - גם אם נניח תצליח, שכחת שהתמונה האחרונה שהיא צילמה זה, כנראה, אותך עובר את העבירה, ובניגוד למצלמות הקיימות, התמונה לא נמצאת בפילם בפנים מחכה לאיסוף ופיתוח, אלא מזמן כבר נשלחה למרכז המידע של המשטרה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'המצלמות על גשרי השלטים בגובה XXמ''
המצלמות על גשרי השלטים בגובה XXמ'
25/05/2010 | 16:13
1
17
לא תדעו שהן שם או שהן פועלות. פעולת הנגד הטובה ביותר היא נהיגה לפי הכללים באיזור המצלמות. כרגע גם רואים בבירור את הטבעות באספלט.כך שניתן להערך בהתאם. ננהג לאט, יעלה למדינה ימבה כסף. לא יקבלו כיסוי, יפסיקו לתחזק ויעלמו המצלמות....
תחשבו על זה .
אופנועים >>
לצפיה ב-'יעלמו? אתה חי בישראל?'
יעלמו? אתה חי בישראל?
25/05/2010 | 18:24
7
ירדו הטולרנסים עד שכן יהיה רווחי, ישתמשו בכל תחבולה אפשרית, ההכנסה מהמצלמות האלה (ועוד כמה מאות שמתוכננות בשלבים הבאים) מתוכננת בתקציב מראש להרבה שנים.
ברור לכולם שהמצלמות האלה לא ימנעו אפילו תאונה אחת, ואולי אפילו יוסיפו כמה (הם לא באמת טיפשים כמו שהם מציגים את עצמם, הם באמת יודעים איזה נזק הם גורמים, פשוט לא אכפת להם) מצד שני את החינוך לבטיחות בבתי הספר ביטלו (כי הוא באמת מציל חיים, וצריך היה להגביר אותו, ובעצם את כל החינוך אם כבר מדברים על זה).
למה? כי מדינה זה עסק, וצריך למקסם רווחים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז אם זה לולאות - האם זה יהיה רגיש לדו"ג?'
אז אם זה לולאות - האם זה יהיה רגיש לדו"ג?
25/05/2010 | 14:55
23
9
או שיש סיכוי שכמו עם הרמזורים זה לא?

כמו-כן, אם זה עם לולאות, אז נראה לי שעולה שאלת השגיאה, או אי-הוודאות, במדידה, כי המיקום המדויק של שליחת הטריגר אינו מוגדר טוב (המרחק בין הלולאות הוא מאותו סדר גודל של גודל הלולאה, והשדה האלקטרומגנטי לא מוגבל רק לבדיוק מעל הלולאה), וכמעט בטוח שהוא שונה בין רכב גדול (משאית, אוטובוס) לרכב קטן כמו דו"ג.
זה אולי אומר שגם כאן יצטרכו להשאיר שולי בטחון ולתת דוחות רק מעל מהירות גבוהה יותר (כלומר לא מ-91 קמ"ש או משהו כזה, כמו שניסו להפחיד אותנו)?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ממה שאני הבנתי (תשובה בערבון מוגבל)'
ממה שאני הבנתי (תשובה בערבון מוגבל)
25/05/2010 | 15:00
22
10
מדובר על מספר מדידות של מספר אזורים בשדה, וביצוע ממוצע של התוצאות, כך שזה לא ישנה בדיוק איפה הרכב עובר מעל הלולאה.

התשובה איננה תשובה מוסמכת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואגב, המערכת מסוגלת לזהות בין רכב פרטי'
ואגב, המערכת מסוגלת לזהות בין רכב פרטי
25/05/2010 | 15:01
21
12
לבין משאית או אוטובוס...
אופנועים >>
לצפיה ב-'האם היא מסוגלת לזהות זאת באמצעות הסיגנל של'
האם היא מסוגלת לזהות זאת באמצעות הסיגנל של
25/05/2010 | 15:23
5
הלולאות, או באמצעים אופטיים כלשהם (הנמצאים בקופסת המצלמה או במקום אחר)?
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה הבעיה לבדוק באיזה מהירות היא מצלמת?? פשוט '
מה הבעיה לבדוק באיזה מהירות היא מצלמת?? פשוט
25/05/2010 | 15:32
7
7
מקפלים נוסעים בודקים ומחזירים... פשוט...(בתאוריה כמובן).

אם כבר שאלה לגבי המצלמה הקיימת כבר לפני מורשה מכיוון דרום שי העיר
לצומת ליבי שהוא ראה שם רק קו אחד חרוט על הכביש(סימני שתילת חיישנים) וכשעברתי אתמול באמת ראיתי רק אחד.. איפה השני??
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא היה תקציב לשני?'
לא היה תקציב לשני?
25/05/2010 | 15:41
1
4
או שעם הכישרון של עובדי הכבישים, הם שמו את שני הכבלים באותו המקום (ובטח השני לפני הראשון).
אופנועים >>
לצפיה ב-' הגיוני...חחחח אגב עכשיו שאני חושב על זה'
הגיוני...חחחח אגב עכשיו שאני חושב על זה
25/05/2010 | 15:44
3
לא ראיתי אותה מצלמת עד היום פעם אחת(לעומת המוחלפת שלה שצילמה המון...) ובכמה פעמים שהסתכלתי על המצלמה לא נראו שום מנגנונים
בפנים כמו בתמונות....
אופנועים >>
לצפיה ב-'טעות בזיהוי , עכשיו חזרתי מאותו הכוון '
טעות בזיהוי , עכשיו חזרתי מאותו הכוון
25/05/2010 | 18:38
4
וישנם 4 פסים 2 צמודים(הפרש של 40+/- ס"מ) ואחרי +/- 2 מטר ישנם עוד צמד חמד...
אופנועים >>
לצפיה ב-'חשבתי על משהו פעם'
חשבתי על משהו פעם
27/05/2010 | 02:04
3
5
חשבתי על זה פעם ברמת הצחוקים שאפשר לארגן כמה רוכבים שיזרקו כל אחד כמה שקלים לאופנוע אחד שיבדוק את נושא המצלמות החדשות,כל אחד בכביש ספציפי שמטריד אותו,שיכסו לו את הקנס בתמונה לאינפורמציה.בסופו של דבר הכסף הולך למדינה לא?
אבל תחלס שיטת הניקוד ידפוק אותו לאללה.

חשבתם על זה פעם,בטח יש מהירות מסויימת שמעליה המצלמה פשוט לא קולטת.

אופנועים >>
לצפיה ב-'זוכר את הסרט "תאונה בערבה"?'
זוכר את הסרט "תאונה בערבה"?
27/05/2010 | 16:18
7
זה סרט תיעודי משנת 96' שמספר על קבוצה של ארבעה חבר'ה צעירים שיורדים לאילת, ובדרך חזור נהרגים בתאונת דרכים די מזעזעת.

שוטר שהצעירים חלפו על פניו מוקדם יותר סיפר שאקדח הלייזר שלו לא קלט את מהירות הרכב, כי חייבים לכוון בו מהירות מינימום ומקסימום. אני לא זוכר את המספרים המדויקים, אבל הוא אמר שהוא כיוון את האקדח לטווח של החל מ- 100 ועד 140 או משהו בסגנון, והאוטו שלהם (למיטב זכרוני אלפא רומיאו אדומה) נסע מהר יותר.

(כמובן שאין לזה שום קשר פרקטי למצלמות של היום. בכל זאת, 17 שנה)
אופנועים >>
לצפיה ב-'הופרך במכסחי המיתוסים'
הופרך במכסחי המיתוסים
28/05/2010 | 08:03
1
5
המצלמה\ממל"ז יתפוס אותך בכל מהירות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז זהו, שלא.'
אז זהו, שלא.
28/05/2010 | 14:46
5
top gear הגיעו למסקנה שב 170mph (סביב ה 270 אאל"ט) המצלמה לא תצלם (אבל בבריטניה יש דרישה לשתי תמונות).
בתגובה הביאו החברה של mythbusters, שעד אז בדקו רק בבמהירות של 140mph, רכב דראג מבוסס על מנוע סילון, שב 240mph אכן לא צולם על ידי המצלמה.
היות ש אזור ה 280 קמ"ש לא נבדק בצורה טובה על ידם, כנראה שלא תהיה לנו ברירה אלא לערוך ניסוי משל עצמנו.
מיצו? אתה מנדב איזה בוסה לצורך העניין?
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה השלב לבדוק:'
זה השלב לבדוק:
25/05/2010 | 15:50
11
9
SQL injection
רק צריך איש קשר מבפנים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כזו?'
כזו?
25/05/2010 | 16:01
10
10
לצפיה ב-' '
25/05/2010 | 16:31
5
LOL

פותחים מבצע התפקדות חדש ל: מל"מ-טים
מתוך אלפי בקשות עבודה בטוח נמצא אחד שיתקבל אל תוך המערכת ותהיה לו גישה לפרוייקט הזה... ואז :

BOOM !  No More Gatso !
אופנועים >>
לצפיה ב-' חזק'
חזק
25/05/2010 | 17:11
4
לצפיה ב-''
25/05/2010 | 18:21
3
לצפיה ב-'nerd'
nerd
25/05/2010 | 18:45
4
לצפיה ב-'הלו בלי בדיחות חנונים בפורום '
הלו בלי בדיחות חנונים בפורום
26/05/2010 | 12:35
23
לצפיה ב-'ענקקקקקק'
ענקקקקקק
26/05/2010 | 15:58
5
לצפיה ב-'וואו, אני חנון.'
וואו, אני חנון.
26/05/2010 | 19:03
1
7
סוף סוף בדיחה בפורום שהבנתי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'Geek Power !'
Geek Power !
27/05/2010 | 09:51
12
לצפיה ב-'או כזו...'
או כזו...
27/05/2010 | 11:51
1
7
לצפיה ב-'like'
like
27/05/2010 | 12:10
3
לצפיה ב-'מה עם רכיבה על השוליים'
מה עם רכיבה על השוליים
25/05/2010 | 15:47
1
5

תיאורטית כמו נסיעה במרכז שני הנתיבים, גם על השוליים זה צריך לתפוס, לא
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה מעניין... השאלה היא מה רוחב השוליים'
זה מעניין... השאלה היא מה רוחב השוליים
25/05/2010 | 16:42
5
ואם הם ישקיעו בשביל להתקים שם חיישנים...
אם הם צרים , אני מניח שזה יופעל כמו בנסיעה בין נתיבים
א-ב-ל אם הם רחבים...

*אין לראות בנ"ל שום המלצה על רכיבה בשו , שול , שוליים, שוליים מלוכלכים וכל העושה זאת עושה זאת על אחריותו הבלעדית והבלתי משתמעת לפנים אחד
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני חושב שזו תהיה חגיגה עבורינו כאופנוענים'
אני חושב שזו תהיה חגיגה עבורינו כאופנוענים
25/05/2010 | 19:40
4
5
  המכוניות יתפסו כמו זבובים ויקבלו קנסות ושלילות ואנחנו נדלג בין השלוליות.....

אח....ד"ר פאתחי מוצלאחי רופא רפורטים מחכך ידיו בהנאה - הדרך לנפילת המערכת המטומטמת הזו מתקצרת.

אני מקדם בברכה את המערכת הזו ומתחיל להתאמן על קול בכייני ומסכן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני חושב שזה הכיוון'
אני חושב שזה הכיוון
26/05/2010 | 00:11
3
4
אם לא בכיוון של לתלות צמיג בוער על כל עמוד שיש עליו מצלמה. הדרך היחידה היא להעמיס את המערכת ברמה כזו שהמערכת תקרוס.
אם כל מי שיקבל דו"ח מהגאטסו יפנה לביהמ"ש המערכת תגיע לקריסה טוטאלית.

מה שכן, איפה יש מידע שמסביר איך פועלת המערכת הזו? מאיפה תוקפים את המערכת הזו בבית המשפט?
אופנועים >>
לצפיה ב-'המתקפה למערכת גאטסו היא סטנדרטית!!'
המתקפה למערכת גאטסו היא סטנדרטית!!
26/05/2010 | 14:43
1
7
  א מתקפת מכתבים רשומים עם חובת אישור.
ב. דחיות לרוב עד כמה שניתן את השימוע בבית המשפט.
ג. בשימוע "לא מודה בעובדות , לא מודה באשמה ולא מודה שהשמש זורחת במזרח - לא מודה נקודה - רוצה עורך דין לא מבין ההליך מבקש דחיה כדי להתיעץ עם עורך דין."
ד. קובע מועד שימוע ודוחה אותו 7 פעמים ...חדש לאחר כביכול התיעצות עם עורך דין ואז "לא מודה באשמה ולא מודה שהשמש זורחת במזרח - לא מודה נקודה "
ה. נקבע תאריך למשפט הוכחות - דוחה אותו 7 פעמים , מנסה להגיע להסדר כפוי עם התובע ולא מסכים לכל הצעה אבל מאשים את התובע המשטרתי בהכשלת שיחות הפיוס.
ו. במשפט ההוכחות מסביר לשופט שלא מבין את ההליך ומבקש דחיה להתיעצות עם עורך דין.
ז. קובע משפט הוכחות שני ואותו דוחה 7 פעמים בתרוצים שונים בתקוה שהכלב ימות או הפריץ ימות או השוטר לא יגיע.
לא משלמים לשוטרים שעות נוספות עבור הופעה בבית משפט - אם השוטר שאחראי על הגאטסו הזה לא מגיע פתאום נהיה מאוד רצוי ודחוף לך לקיים את המשפט - מאשים את התובע בדחיות אין סופיות ועוות דין .אם הצליח טוב לא הצליח מנסה הצעת פשרה לתובע (אתה תבטל את התיק ואני אניח לך ) התובע לא מסכים ודורש משפט הוכחות.
ח. במשפט ההוכחות השני (עדיף שלישי) מאשים את התובע בסחבת ובחוסר רצון להגיע לפשרה (קרי ביטול האשמה) ומסביר לשופט , לתובע , לקהל ולמזכירה שזה עומד להיות אחד ממשפטי המאה ויקח כמה שנים....
אני מתכוון להוכיח במהלך המשפט שהמכשיר לא נבדק , לא תקין , לא שמיש , לא מדוייק ולא הופעל כהלכה  .
לשם כך אני צריך את רשימת המצרכים והמסמכים הבאים.

1. מבקש את המכשיר עצמו לבדיקת מעבדה בלתי תלויה - שיפרקו אותו ויביאו לך .
2. סכמה חשמלית.
3. חוברת הוראות הפעלה של המשטרה.
4. חוברת הוראות הפעלה של הייצרן.
5. הסבר מפורט על מנגנון השגיאות של המכשיר.
6. גרברים של המעגל המודפס כולל קובץ IPC365  לבדיקת העריכה.
7. רשימת רכיבים של המעגל האלקטרוני , דפי נתונים מלאים שלהם , רשימת תאריכי רכישתם ותאריכי פגי תוקף שלהם.
8. אישורים ממעבדת כיול מוכרת ומאושרת באופן בין לאומי לפי עקרונות מדידה ועל פי דרישות החוק הישראלי למכשירי מדידה!!
9..
10..
12..
20

לאחר קבלת כל הנ"ל נוכל לקבוע תוך שנה שנתיים את התאריך לשימוע הבא....

אופנועים >>
לצפיה ב-''
27/05/2010 | 10:42
2
לצפיה ב-'אל תצחיק אותי'
אל תצחיק אותי
27/05/2010 | 13:35
4
זה רק יעודד אותם להעביר חוק אנטי מוצלחי, זה קל, למשל "קנס פי 4 על זה שהלכת למשפט" אבל לא רק. זאת אווזה שמטילה ביצי זהב, נראה לך באמת שמישהו יתן לך להרוג אותה?
אגב את החינוך לבטיחות בדרכים הורידו מתוכנית הלימודים-יקר מידי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש 4 מצלמות בין נתב"ג לשפירים-מערבה'
יש 4 מצלמות בין נתב"ג לשפירים-מערבה
26/05/2010 | 00:15
6
22
פורסם באוטו-כמדומני והן אכן שם,מישהו יודע אם הן כבר עובדות? מה שמדהים זה שכולם שם נוסעים לאט, כאילו הם יודעים.האם המצלמות חייבות בפלאש? או שמא זה ווידאו עם רגישות גבוהה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין קשר, ואלה לא מצלמות מהירות.'
אין קשר, ואלה לא מצלמות מהירות.
26/05/2010 | 09:41
2
9
לצפיה ב-'אז מה זה?'
אז מה זה?
27/05/2010 | 01:17
1
3
יש 4 בצבע כתום
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה לא מצלמות מהירות.'
זה לא מצלמות מהירות.
27/05/2010 | 08:04
5
לצפיה ב-'אין שם מצלמות מהירות.'
אין שם מצלמות מהירות.
26/05/2010 | 14:56
4
לצפיה ב-'ראיתי את זה בלילה לפני מספר חודשים והיה פלש'
ראיתי את זה בלילה לפני מספר חודשים והיה פלש
26/05/2010 | 15:21
1
6
הנהג שעבר משמאלי נדהם ולחץ על ברקס כי זמן רב לא היו שם פלשים ואחר כך הורידו את המצלמה הישנה והשאירו את החדשה.
אז - היה פלש.
אופנועים >>
לצפיה ב-'וזה היה על גהה לכיוון מורשה'
וזה היה על גהה לכיוון מורשה
26/05/2010 | 15:40
4
לצפיה ב-'מעניין לדעת על איזה מספרים יעמוד הכיול הסופי '
מעניין לדעת על איזה מספרים יעמוד הכיול הסופי
26/05/2010 | 00:48
10
4
יש הבדל בין 110 ל120
אופנועים >>
לצפיה ב-'תבדוק...'
תבדוק...
26/05/2010 | 12:45
9
1
לצפיה ב-'לבדוק באיזו מהירות אני אקבל את הקנס? ברורררר'
לבדוק באיזו מהירות אני אקבל את הקנס? ברורררר
26/05/2010 | 12:48
8
8
לצפיה ב-'יש שמועות שאפשר לקפל מספר... אבל לא שמעת את '
יש שמועות שאפשר לקפל מספר... אבל לא שמעת את
26/05/2010 | 15:32
7
6
זה ממני....
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא ברכב'
לא ברכב
26/05/2010 | 15:58
6
5
אין לי אופנוע
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם ברכב....'
גם ברכב....
26/05/2010 | 21:08
5
7
לצפיה ב-'הסבר, נמק והבא דוגמאות'
הסבר, נמק והבא דוגמאות
26/05/2010 | 21:20
4
7
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
26/05/2010 | 22:21
3
4
זה לא חוקי, אני לא ממליץ לרכוש וכל העושה שימוש במוצר הוא על דעתו בלבד ואיני לוקח שום אחריות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'איפה המסובב לוחיות מהמשלח?'
איפה המסובב לוחיות מהמשלח?
26/05/2010 | 22:36
5
The Transporter...

כמו שאני רואה את זה, שלוש לוחיות - אחת שלך, אחת ריקה או עם גסויות, אחת עם SQL dump.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אפילו בתחתית הדף הראשי כתוב..'
אפילו בתחתית הדף הראשי כתוב..
27/05/2010 | 16:38
1
4
שחור על גבי אתר...
WARNING!!
Flipaplate.com's product is intended for off road use only and should be professionally installed. Flipaplate.com should not be used while driving.
Improper installation of the product may result in motorcycle damage. When purchasing our product, you take full responsibility for all liabilities associated
with the use or misuse of our product. Check your local laws and regulations before using this product.

אופנועים >>
לצפיה ב-'סתם כסת״ח'
סתם כסת״ח
28/05/2010 | 07:00
3
לצפיה ב-'אהבתי"ההולנדית" רק שבהולנד המצלמה'
אהבתי"ההולנדית" רק שבהולנד המצלמה
26/05/2010 | 08:37
8
10
בולטת משולטת עם שלט של המהירות המותרת
בכניסה לדרך עם מצלמות יש שלט גדול של שוטר או שוטרת שמצביע על מצלמה ומזהיר
ו
אופנועים >>
לצפיה ב-'הולנדים פריקים של אכיפת מהירות'
הולנדים פריקים של אכיפת מהירות
26/05/2010 | 09:51
7
5
מלבד קנסות, הם משמידים רכבים שבעליהם עבר עברות מהירות 3 פעמים (לוקחים את הרכב, ומחזירים אותו לבעלים בצורת קוביה דחוסה.
יש איזה בחור (יש כמה שעושים את זה) שמחפשים את הניידות שמסתתרות בשיחים כדי לתפוס על מהירות ומעמידים שלטי אזהרה לפניהם. ההולנדים ברובם עם מרובע להחריד, ברגע שהכניסו לרוב העם את הנוסחא מהירות = תאונות (הם שכנים של גרמניה, הייתי מצפה קצת יותר שכל, מצד שני הם שיאני העולם בהורדת תאונות הדרכים, רק שמאז אובססיית המהירות הם לא ממש מצליחים להשיג ירידה בכמות השנתית) בקיצור, אל תקח מהם דוגמה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'השוויצרים לא יותר רחוקים מגרמניה וגם שם'
השוויצרים לא יותר רחוקים מגרמניה וגם שם
26/05/2010 | 13:46
6
5
יש אכיפה מטורפת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בכלל באירופה. גרמניה היא יוצאת דופן לטובה'
בכלל באירופה. גרמניה היא יוצאת דופן לטובה
26/05/2010 | 15:15
5
5
אבל גם שם אם תסע 35 ליד בית ספר יקרעו אותך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מאידך,'
מאידך,
26/05/2010 | 17:21
3
באיטליה יש הגבלת מהירות של 130 קמ"ש בכבישים הרבה יותר צרים ומפותלים מאשר כבישים בארץ עם הגבלה של 100-110 קמ"ש.
זה לא רק עניין של אכיפה, יש כאן שאלה של האם ההגבלה בארץ הגיונית.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בשוודיה בכביש חד מסלולי יש מקומות עם הגבלה של'
בשוודיה בכביש חד מסלולי יש מקומות עם הגבלה של
26/05/2010 | 21:10
4
לצפיה ב-'בגרמניה מתמקדים '
בגרמניה מתמקדים
26/05/2010 | 23:17
4
יותר בעבירות מהירות בתוך העיר ובמיוחד במקומות כמו שהזכרת שבהם יש הגבלת מהירות של 30 קמ"ש בגלל בית ספר או בית אבות, המצלמות מוצבות ע"י קבלנים או עובדי עירייה בשמשה האחורית של רכב לא מסומן, הפלוס הגדול הוא שהמצלמות מצלמות (לרוב ) רק מקדימה ככה שהאופנוענים נהנים מפטור כי כידוע אין מספר מקדימה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'באיזה מובן?'
באיזה מובן?
27/05/2010 | 11:57
1
4
לא כל כביש בין עירוני הוא אוטובאהן. ב
כל מקום שיש יציאות/כניסות בכביש מהיר או בסמוך לערים, המגבלה יורדת (בד"כ ל-110, פחות מאשר בצרפת, איטליה או שוייץ).
הגרמנים גם מאד ממושמעים, ובכל מקום שיש מגבלה כמעט לא תראה מישהו עובר עליה.
יחסית לכל ארץ במערב אצלנו אין אכיפה כמעט בכלל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אומנם לא באופן מדעי'
אומנם לא באופן מדעי
27/05/2010 | 18:42
2
אבל משום מה שאני בישראל יש הרבה יותר נוכחות של משטרת התנועה בכבישים מאשר משטרת האוטובאן בגרמניה וגם אם תראה רוב הזמן הם עסוקים בלהטריד נהגי משאיות שהם מה שנקרא דוחות "האיכות" שלהם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'טריגר טווח גמישות חריגה'
טריגר טווח גמישות חריגה
26/05/2010 | 16:06
3
4
הבנתי שבניגוד למצלמות האנלוגיות, אשר כוילו לפעול במהירות של 10 קמ"ש מעל להגבלת המהירות החוקית, המצלמות הדיגיטליות יפיקו פעולה בהתאם מדויק להגבלת המהירות החוקית כך שלמעשה אין יותר את טווח הגמישות של  10 הקמ"ש

הסיבה לכך, לפי הבנתי, נובעת ממגבלת מספר התמונות שניתן לצלם בסליל סרט צילום אחד שמותקן על מלצמה אנלוגית. היות וכך, ועל-מנת להפיק את מרב האכיפה איכותית במרב ניצולת מגבלת סליל סרט הצילום, המנגנון כויל כך שהוא יפעל רק בחריגות של 10 קמ"ש ומעלה ובכך ימנע מתיעוד עבירות מהירות "קטנות" שיבואו על חשבון "כבדות".

היות ומגבלה זו אינה קיימת במצלמות החדשות - אני רק יכול להניח שמבט הנהגים יתמקד יותר במד האוץ של המכונית \ אופנוע מאשר בכביש. או לפחות יתמקד יותר מאשר בעבר.

האם זה לא מסוכן?

האם זאת הסיבה בגינה בחו"ל מצלמות אלה מובלטות הן בשילוט מקדים והן בצבע זוהר? ובישראל?

האם הפקת הכנסה לקופת המדינה חשובה יותר מביטחון הנהגים?

ושאלה אחרונה - בהנחה שהמצלמות החדשות אכן לא יאפשרו טווח גמישות חריגה - האם הקריאה של מד האוץ ברכב מדויקת? האם יש מי שמפקח על תקינות מדי האוץ ברכבים? כיצד ניתן להעמיד זאת למבחן?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אצטט מדבריך שאלה רטורית מובהקת:'
אצטט מדבריך שאלה רטורית מובהקת:
26/05/2010 | 17:44
1
"האם הפקת הכנסה לקופת המדינה חשובה יותר מביטחון הנהגים?"
אופנועים >>
לצפיה ב-'הם חייבים להשאיר טולרנס כזה או אחר'
הם חייבים להשאיר טולרנס כזה או אחר
26/05/2010 | 18:17
1
בדיוק בשביל שהשאלות האלו לא יעלו בבית משפט, גם בממל"ז מוותרים לך על 10 קמ"ש, ואפילו עם הינשופים הם קיבלו בראש לאחרונה שהם לא השאירו מספיק מרווח לטעות מדידה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ספידומטרים לרוב מראים מהירות גבוהה יותר.'
ספידומטרים לרוב מראים מהירות גבוהה יותר.
26/05/2010 | 21:12
6
לצפיה ב-'האם ניתן לשבש אותו?'
האם ניתן לשבש אותו?
26/05/2010 | 22:35
1
3
הלולאה המגנטית מייצרת זרם בתוכה כשעובר גוף מתכתי מעליה.
ניתן להרגיש בזרם זה בלולאה נגדית על האופנוע שגם בה ייוצר זרם כך שהתקן השיבוש ידע שהוא מפעיל לולאה.
הזרם הזה יכול לשמש טריגר לפולס מגנטי שישבש את הלולאה וייצור בה תוצאה שגויה.

כמובן שיותר פשוט לקפל מספר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חשבתי שעברנו כבר את השלב הזה.'
חשבתי שעברנו כבר את השלב הזה.
27/05/2010 | 13:57
3
היית חולה ביום שלמדנו את זה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'חישוב החזר העלויות הזה לא הגיוני.'
חישוב החזר העלויות הזה לא הגיוני.
27/05/2010 | 02:13
31
2
אם הנתון שמצלמת המהירות שהוצבה לניסיון השיגה 180 דוחות ביום במהירות של מעל 120 קמ"ש, אז ההערכות שהמצלמות יחזירו את עלותן תוך שנה שנתיים לא נכונות בכלל!
בחישוב פשוט שהוא: 180 דו"חות של 750 ש"ח לדו"ח (כי זה הקנס על מהירות של 30 קמ"ש מעל המותר) שווה 135,000 ש"ח ליום, ניתן להראות  שהן יחזירו את עלותן (70,000 יורו שהן כ-350,000 ש"ח) תוך פחות מ- 3 ימים!!!
אופנועים >>
לצפיה ב-'מדובר על כל הסט של המצלמות ולא על אחד בודדת.'
מדובר על כל הסט של המצלמות ולא על אחד בודדת.
27/05/2010 | 08:14
5
8
לצפיה ב-'אז...? החישוב בוצע פר מצלמה בודדת...'
אז...? החישוב בוצע פר מצלמה בודדת...
27/05/2010 | 12:41
4
2
אני משוכנעת שיציבו אותן במקומות "מועדים לפורענות" ורווחיים לא פחות.
וגם אם הם יהיו רווחיים רק בעשרה אחוזים מהצלחתה של מצלמת הפיילוט, אז לא שלושה ימים – חודש.
ברור לכולנו שזה סדר גודל שונה לחלוטין משנה-שנתיים, כן?
אופנועים >>
לצפיה ב-'העלויות הן לא רק המצלמות...'
העלויות הן לא רק המצלמות...
27/05/2010 | 13:02
3
2
זאת טעות נפוצה לחשוב אבל המצלמות הן לאו דווקא החלק היקר בסיפור הזה (עם תג המחיר העצמום שלהם).
יש לך את התשתיות (המצלמה לא חופרת את עצמה ומציבה עמוד, ומחברת תשתיות חשמל, חופרת בכביש ומציבה את הלולאות , היא גם לא חוסמת את התנועה ומלווה את אנשי התשתיות), על זה יש לך את עלויות הפיתוח של מערכת הניהול (המצלמה אולי היא מוצר קיים אבל נדרשת מערכת לניהול המצלמות, ניהול הDB, עלויות הסרברים, עלויות הפיתוח, אחזקת מערך טכנאים והלפ דסק), אחרי כל זה יש לך גם עלויות אחזקה ( מידי פעם מצלמה מתקלקלת, צריך לכוון מידי פעם רגישויות, צריך להחזיק צוות טכנאים שיבצע את כל זה, צריך לשלם ליצרנית המצלמה על תמיכה טכנית) בטוח שיש עוד מיליון סעיפים שפספסתי או שאני אפילו לא מודע אליהם, אבל תהיה בטוח שעלויות הפרויקט הן הרבה יותר מאשר עלויות המצלמות...
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון, ועדיין, הפערים בלתי סבירים בעליל'
נכון, ועדיין, הפערים בלתי סבירים בעליל
27/05/2010 | 13:12
2
1
ואל תשכח שההשוואה צריכה להיות גם למצב כיום. הרי גם היום יש מצלמות, טכנאים, חשמל, עמודים לתחזק, שוטרים לשלם להם... זה לא שעד עכשיו השקיעו אפס ופתאום משקיעים מיליונים.
נכון, משקיעים עכשיו הרבה יותר, אבל ההשקעה תחזיר את עצמה הרבה הרבה הרבה יותר, בפרופורציות אחרות לגמרי.

ואני יודעת שזה מפתיע, אבל אני בחורה (הגעתי מבחוץ ישירות לדיון הזה. יש לי עניין במצלמות מהירות, לא באופנועים).
אופנועים >>
לצפיה ב-'ההשקעה הראשונית אל מול המערכת הישנה היא עצומה'
ההשקעה הראשונית אל מול המערכת הישנה היא עצומה
27/05/2010 | 20:18
1
המערכת הישנה התבססה על פילים ותו לו.
רוב הזמן המצלמות לא עבדו כלל.

אחזקות התפעול על המערכת הישנה היו לדעתי יותר גבוהות מכיוון שהפילים הוא מוצר יקר, לא היתה אינדיקציה לנפילת מערכת והיית צריך להחזיק צוות שלם שרק יטייל בין מצלמות.

המערכת החדשה לדעתי תהיה מוכוונת להוצעות תפעוליות נמוכות יותר כי הכל דיגיטלי, יש אינדקציות לתקינות המערכת, אין צורך בתחזוקה שוטפת ברמה של החלפת פילים כל כמה ימים.

אבל, כמו כל פרויקט תוכנה+ חומרה, ההוצעה הראשונית גבוה כי בגדול צריך להמציא את הגלגל מחדש.
זה הוצאה שלא היתה קיימת כלל במערכת הקיימת, וזאת לא הוצעה זולה כלל.

אני מתעסק בתחום אחר של מצלמות ווידאו ואני יודע כמה לקוחות משלמים כדי שישנו עבורם פיצ'ר במערכת קיימת, (רמז - זה לא זול) אז הקמת מערך שלם + תשתיות חדשות+ הרחבות תשתיות קיימות + רכישת מצלמות מאוד מאוד יקרות... כל זה לא היה קיים במערכת הישנה.
אל תשכחי שגם כמות היחידות גדולה פי כמה וכמה מהמצב קיום.
לא יודע אם הסכום המפורסם הוא אמיתי, אבל הוא בטח ובטח יותר קרוב למציאות מחלק מהערכות שצצו כאן.

שי
אופנועים >>
לצפיה ב-' הוצעה\הוצאה... כנראה שעבורי אין הבדל'
הוצעה\הוצאה... כנראה שעבורי אין הבדל
27/05/2010 | 20:22
1
לצפיה ב-'זה לא רווח נקי. יש הוצאות חשמל, יש הוצאות'
זה לא רווח נקי. יש הוצאות חשמל, יש הוצאות
27/05/2010 | 09:32
24
1
תחזוקה לקבלן, יש בלאי, יש אללה ויש דוניה.

הם טוענים שעלות ההתקנה הכוללת של כל המצלמות תחזיר את עצמה בתקופה של בין שנה לשנתיים. זה אומר שלאחר תום השנה השניה, ה"דבר" הזה יכניס לקופת המדינה בין 300 ל- 400 מיליון ש"ח בשנה.

מה שיפה הוא שחיש מהר המדינה תקלוט את הפטנט, והופה, פתאום תגלה מצלמה כל 500 מטר, וחלקן כמובן יהיה חבוי בצורה מעולה כי אם תדע איפה היא זה יוריד מההכנסה שהיא מייצרת. הרי המטרה היא לא הפחתת כמות התאונות או הגברת הבטיחות, המטרה היא יצירת פרה חולבת מהציבור שממנה המדינה יכולה להגדיל הכנסותיה, כל זה באיצטלא של "בטיחות בכבישים".

בדיוק כמו מה שהעיריות הגדולות עושות בנוגע לחניה. ראו כי טוב, ראו שזה מקור ההכנסה הגדול ביותר עבורן, ופתאום גם בעיריות כמו עפולה או אילת פתאום מחלקת החניה גדלה למימדים עצומים, וכל מטר מרובע צבוע בכחול לבן. למה? למה לא. כי אפשר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו באמת, אל תהיה מצחיק. לא ברור לך שזה זניח?'
נו באמת, אל תהיה מצחיק. לא ברור לך שזה זניח?
27/05/2010 | 12:47
23
כמה חשמל כבר צורכת מצלמה? וכמה כבר עולה טכנאי?
אם מצלמה מחזירה את עלותה (כ-350,000 ש"ח, כן?) מה אחוז התוספת של כל ההוצאות מסביב?
בוא אזרום איתך: נגיד שהטכנאי, חשמל ובלאי מכפילים את העלות, כלומר עולים עוד 350,000 פר מצלמה. מאוד לא סביר, אבל נגיד, לצורך החישוב. אז במקום בשלושה ימים, המצלמה תחזיר את ההשקעה בשבוע. הבדל גדול? לא!

ונגיד שהיא לא תהיה עד כדי כך רווחית, אז לא שבוע, חודש. חודשיים. גג.
איך שלא מסובבים את זה, גם בתרחיש הכי פסימי שיש, אין מצב שזה לוקח שנה וודאי שלא שנתיים.

מה שזה אומר הוא ששוב עובדים עלינו. זה אומר שהאוצר נתן בכוונה הערכה נמוכה בעשרות מונים להכנסות הצפויות כדי להקטין את ההתנגדות למצלמות שמתנגדיהן טענו שהם מאושרות רק כי הם יכניסו כספים לקופת האוצר.
ואפילו אם נטען שבאוצר היו שמרנים, הפער לא סביר. הערכות האוצר (של שנה שנתיים) היא פחות מ-1% ממה שהניסוי הראה!

המסקנה היחידה המתבקשת מהנתונים (בהנחה שהם אמינים) שכל הליך אישור המצלמות בוצע בהונאה משותפת של משטרת ישראל ומשרד האוצר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני רק יכול להניח שההבדל נעוץ בפער המחירים'
אני רק יכול להניח שההבדל נעוץ בפער המחירים
27/05/2010 | 13:23
5
1
שבין עלות מצלמה (כ- 350,000 ש"ח) לבין עלות הפרוייקט כולו שמוערך ב- 480,000,000 ש"ח. לפי 400 מצלמות, אילו היו מחשבים רק את עלות הצלמניות, הפרוייקט היה צריך להיעצר איפושהו סביב ה- 140,000,000 ש"ח. אז לאן "נעלמו" עוד 340,000,000 ש"ח? לאיזה כיס היה צריך להכניס כסף? איזה קבלן היה צריך לגרז את המערכת כדי שהמחיר יקפוץ פי 3? האם באמת העלות של הקמת התשתית למצלמות משלשת את המחיר שלהן?

עלות צריכת חשמל - אני מעריך שזה החלק הזניח פה דווקא. מה שכן, תסתכלו על עלות חיבור סלולרי + נפח שידורים - לפי 180 תמונות של 12 מגה פיקסל כל אחת, אנחנו מדברים על 2-3 גיגה ביום רק על כל מצלמה, רק כדי להעביר את התמונות למוקד של המשטרה. עלות חבילה סלולרית לצרכן של 5 גיגה בחודש עולה באורנג' כ- 69 ש"ח. נניח שהמדינה לא משלמת את אותו סכום שמשלם אזרח (אגב, לרוב, זה דווקא אפילו יותר), אבל עדיין, מדובר על 400 "מנויים" (אחד לכל מצלמה) שמשדרים בחודש משהו כמו בין 60 ל- 90 גיגה דאטה - פי 12-15 יותר מחבילת דאטה של 5 גיגה בחודש. אז צריך להיות עיוור כדי להבין שהמרוויח הגדול פה, פרט לתקציב המדינה, הוא דווקא אורנג' שגוזר קופון יפה, כל חודש, על 400 מנויים שדופקים אצלו מנוי דאטה מטורף, וזה כל חודש, כל שנה, עד לקץ הקיצים. נניח שחבילת הדאטה הזו עולה לפי אותו יחס משהו כמו 600-700 ש"ח בחודש (וזה לא בלתי סביר בכלל), אז מדובר על הכנסות של קרוב ל- 300,000 ש"ח בחודש, כל חודש, רק לפרטנר. זה אומר קרוב ל- 4 מיליון ש"ח בשנה. אחלה דיל.

בנוסף, יש את העלות של הקבלנים המבצעים. מל"מ-תים לא תצא פה מופסדת, תאמינו לי שאחוז גדול מעלות הפרוייקט נותר אצלה. וקבלני המשנה, קבלני התשתיות? חשבתם פעם איך יכול להיות שפאקין גשר קטן לאיזה מסילת ברזל עולה איזה 100 מיליון ש"ח? על מה? לאיפה הולך הכסף? אז זה לא יהיה בלתי סביר שקבלני המשנה יקבלו עשרות מיליוני ש"ח עבור התקנת התשתיות והיציקות שדרושות למצלמות, כולל פתיחת הכביש איפה שצריך, הכוונת התנועה, תשלום לשוטרים בשכר, שעות נוספות לעובדים, גירוז ושימון המערכת, כל מה שצריך.

480 מיליון הולכים בשניה.

אנחנו? אנחנו נמשיך להרגיש שדפקנו את המערכת כשהבאנו רפידות לברקסים שלנו ב- 50 דולר מאיביי במקום ב- 300 ש"ח אצל היבואן. ישששש!!!
אופנועים >>
לצפיה ב-'פעם עבדתי בחברת החשמל'
פעם עבדתי בחברת החשמל
27/05/2010 | 13:42
1
יש סיפור שרץ שם על מכרז:
שלושה קבלנים נגשו למכרז, קבלן ערבי הציע 200000 על הביצוע, חברה בינלאומית גדולה הציע 600000, ואח של ראש ועדת המכרזים הציע 2.2 מיליון. כמובן שהאח מתקשר ואומר לקבלן "גבר, אני מת לתת לך את המכרז, אבל מה זה המחיר הזה???"
עונה לו הקבלן "מיליון לי, מיליון לך, ו200000 לקבלן הערבי שיעשה את העבודה..." מי לקח את המכרז?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז אנחנו מסכימים שהמספרים לא הגיוניים?'
אז אנחנו מסכימים שהמספרים לא הגיוניים?
27/05/2010 | 13:43
2
כתבת ש עלות הפרוייקט כולו שמוערך ב- 480,000,000 ש"ח.

הנה חישוב לדוגמה:

8                 * 750               * 365             *  300                                       = 657,000,000 ש"ח
דו"חות ליום  * מחיר לדו"ח    * ימים בשנה    * מצלמות שמיועדות כנראה למהירות      = הכנסות לשנה

וזה מ-300 מצלמות בלבד (לא כל ה-400), בקצב של 8 דוחות בלבד בממוצע למצלמה ליום (פחות מ-5% מהכמות שהניבה מצלמת הפיילוט!).

אופנועים >>
לצפיה ב-'אופטמיות'
אופטמיות
27/05/2010 | 14:26
1
נגיד 5% מהדוחות לא משולמים בכלל. כבר 33 מליון שקל פחות.
תוסיפי לזה נגיד 6 מצלמות שרופות, עוד 2 מליון שקל פחות.
תוסיפים לזה רווח למפעיל ולמתקין?
תוסיפי לזה דחיות של 10% מהדוחות בלפחות שנה בגלל ערעורים, דרישות. כבר 66 מליון שקל פחות.

אז כבר ירדנו ל 556 מליון שקל. וזה לפני עלויות תפעול ורווח לחברה המפעילה (שמובן לא תעשה את זה על דעת עצמה. אין ארוחות חינם).

המספר בסופו של דבר, נראה הגיוני.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא, התחזית שהצגתי דווקא פסימית למדי.'
לא, התחזית שהצגתי דווקא פסימית למדי.
27/05/2010 | 14:30
8 דוחות ליום בלבד, ו-300 מצלמות בלבד, כלומר כבר הנחתי מראש את כל הדוחות שלא ישולמו והמצלמות שלא יעבדו (לא 6, 100!).

צר לי, המספר לא נראה הגיוני כלל וכלל.
אני הקצנתי מאוד, אתה הקצנת עוד יותר את ההקצנה שלי, ולמרות כל זה, אנחנו עדיין מעל לסכום. לא השתכנעתי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'EBC Sintered Double-H Brake Pads'
EBC Sintered Double-H Brake Pads
27/05/2010 | 14:04
2
לצפיה ב-'אתה יודע על מה שאתה מדבר?'
אתה יודע על מה שאתה מדבר?
27/05/2010 | 13:29
16
1
שום דבר לא עולה פרוטות.

יש לך ככה:

טכנאים
צי רכב
משרדים
פקידות
משלוח דוחות
משרד עו"ד
מנהלים
חשמל
מים
ארנונה
מזגנים
ריהוט
אנשי תחזוקה
אנשי ניקיון
ציוד מתכלה
אנשי קניין
מפעילים סלולאריים
מפעילי תקשורת
ציוד תקשורת
מחשבים

ועוד עשרות רבות של דברים שכבר אין לי כוח לכתוב.

אם אתה חושב שמדובר רק על לדחוף מצלמה וללכת הביתה, אתה טועה.
רק הציוד שאתה צריך לקנות חד פעמי (כמו ציוד התקשורת, מדפסות ענק, מחשבים) עולה מליונים טובים.
שלא לדבר על התשלומים השותפים (משכורות, ארנונה, השכרת משרדים ועוד) שעולה לך כמה מאות אלפי שקלים בחודש (אם לא מיליונים).

השקעה שנתית היא כמה עשרות מליונים בשנים הראשונות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני אף פעם לא יודע על מה אני מדבר. אני בחורה.'
אני אף פעם לא יודע על מה אני מדבר. אני בחורה.
27/05/2010 | 13:46
15
ואני מבינה שלשיטתך למשטרה אין כיום:
טכנאים
צי רכב
משרדים
פקידות
משלוח דוחות
משרד עו"ד
מנהלים
חשמל
מים
ארנונה
מזגנים
ריהוט
אנשי תחזוקה
אנשי ניקיון
ציוד מתכלה
אנשי קניין

ולכן היא צריכה לקנות הכול מאפס, ולשכור כוח אדם שאין לה וכו'?

או שעכשיו בגלל המצלמות היא אמורה לשלם יותר מים וארנונה ולקנות עוד ריהוט במסגרת הפרויקט, כי "אם כבר אז כבר"?
אין לי ספק שיש עלויות נוספות, אבל רוב הרשימה שכתבת (ובכוונה הורדתי את הסוף על המחשבים, כי כאן כנראה צריך לקנות קצת ציוד חדש ולשלם יותר לאורנג', כפי שכבר כתבו פה), עם כל הכבוד, מורכבת מעלויות קבועות של המשטרה, שקיימות גם כיום, אז גם אם יש תוספת מסוימת בגלל הפרויקט, לא מדובר בכזה היקף.

ושוב, נניח שהעלויות הנלוות הן פי עשרה מעלות כל מצלמה. נשמע לי בלתי סביר בעליל, אבל נגיד שכן. אז במקום בשלושה ימים, המצלמה תחזיר את ההשקעה בשלושים יום. המצלמה עובדת רק ב-50% תפוקה - שישים יום.

אחרת, לפי החישוב המוצהר האופטימי (כלומר, הפרויקט יהיה רווחי תוך שנה), אם כל מצלמה (וזה לא משנה כרגע כמה מצלמות יש, אפשר אח"כ להכפיל בכמות, היחסים נשארים זהים) מחזירה את ההשקעה הכוללת בשנה (365 יום) כשאת העלות שלה עצמה היא מחזיקה בשלושה(!) ימים, או יודע מה - שבוע (נגיד ששלושה ימים זה בכל זאת אופטימי מדי), אז בשנה יש 52 שבועות, כן? נשמע לך סביר שהעלות הנלווית לכל מצלמה היא יותר מפי חמישים(!!!) מהעלות שלה?! כמה ריהוט לכל הרוחות קונים שם במשטרה?

אז אני מחזירה לך באותו מטבע: אתה יודע על מה אתה מדבר?
אופנועים >>
לצפיה ב-'בהחלט. כי את טועה.'
בהחלט. כי את טועה.
27/05/2010 | 14:05
14
כי לפי החוזה, מל"מ-תים מפעילים את המערכת, מה שדורש תשתית מצידם, שאין להם. ומאיפה הם יקבלו את הכסף?
המשטרה לא תפעיל את המערכת בעצמה. כי אין להם תשתית לכך.
אין להם טכנאים לטיפול במצלמות מסוג זה, וכל מה שיש להם זה 5-6 טכנאים שיודעים פעם בכמה זמן להוציא פילם ממצלמה (וגם זה לא תמיד).
בנוסף מערך תקשורת לקבלת מידע מהמצלמות, הכל חדש, והכל עולה כסף.

בנוסף, אני בספק אדיר שמצלמה תחזיר כזאת כמות של מחיר כל יום. אין מצב.

בנוסף, בשליחת דו"ח, הכסף לא חוזר מיידית. אולי 30% ממנו לדעתי יגיע אחרי ה 60 יום של הדו"ח. חלק יערערו על הדו"ח, חלק לא יהיו מוכנים לשלם אותו, חלק ידרשו להמיר אותו לאזהרה.

זה שאת מוציאה 350,000 שקל על מצלמה, לא אומר שמחר כבר מתחיל להיכנס כסף לכיס על הדוחות.
יקח לכל מצלמה להחזיר את העלויות שלה תוך כמה חודשים טובים. אם לא שנה. תלוי איפה שמים אותה. יכול להיות גם יותר במקומות מסויימים.

אז שוב, את יודע על מה שאת מדברת, או רק מדברת?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא רק מדברת, אני גם מחשבת. בבקשה:'
אני לא רק מדברת, אני גם מחשבת. בבקשה:
27/05/2010 | 14:22
13
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אני מצטערת, אבל איך שלא מסובבים את המספרים, זה פשוט לא מסתדר.
לא שוכנעתי שהערכה של שנה היא ריאלית (ועל שנתיים בכלל אין על מה לדבר).

אם עלויות התפעול הן עד כדי כך כבדות שהן יחזרו רק בשנה, אתה מדבר בסדר גודל של מיליארדים! עלויות אסטרונומיות למצלמות מהירות?! המדינה משקיעה מיליארדים בשנה באכיפת מהירות?! אני לא יודעת אם לצחוק או לבכות.
הרבה יותר הגיוני שמישהו גוזר שם קופון מאד שמן על חשבוננו. אבל סביר יותר שעלויות התפעול הן לא באמת מליארדים, אלא שזה יהיה רווחי להחריד ולכן זה משתלם עד כדי כך.

לגבי העובדה שמקבלים את הכסף באיחור - גם הספק מקבל את הכסף באיחור (על "שוטף + 60" שמעת?), זה לא משנה שום דבר בחישובים. זה משנה בערך בחצי אחוז בסה"כ, כי אתה מאבד ריבית והצמדה על כסף שנכנס באיחור. זה זניח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה משנה וחצי'
זה משנה וחצי
27/05/2010 | 14:32
12
כי אם המפעיל, מוציא כבר עכשיו מהכיס שלו 200 מיליון שקל מהכיס שלו רק בתור השקעה ראשונית, ומבטיחים לו שאת הכסף הזה (לפני הוצאות שוטפות) הוא יסגור אחרי שנה, הוא צריך להוסיף על זה ריביות, עלויות ועוד, ולהוסיף על זה את הרווח שהוא רוצה לקבל, בשביל להגיד, OK, אני רוצה 480 מיליון שקל בשביל הפרויקט, ופחות מזה לא שווה לי להשקיע בפרויקט.

זה שמישהו עושה רווח יפה של מאות מיליונים של שקלים זה ברור מראש (ראי כביש 6 כדוגמא).

אבל להגיד שמכאן ועד לטענה שלך של עשיית 300% רווח אחרי שנה, גם לא הגיוני. אין מצב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'איזו ריבית או אינפלציה אתה חושב שיש במדינה?!'
איזו ריבית או אינפלציה אתה חושב שיש במדינה?!
27/05/2010 | 15:26
11
הריבית וההצמדה שאתה מפסיד בשנה בישראל נכון להיום (לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה) הם פחות מ-5%. מתוך השקעה ראשונית מהכיס של 200 מיליון, ונגיד שאת כל הסכום הוא יחזיר רק בתום השנה ולא במהלכה (לא סביר, אבל שוב, אני מחמירה) מדובר על עשרה מיליון לכל היותר.

ולפי התחזית פסימית (רק 3/4 מהמצלמות, רק 5% מהדוחות של הפיילוט) אנחנו מדברים על רווח של כ-150 מיליון בשנה הראשונה בלבד (אחרי כיסוי ההשקעה הראשונית). וזו הערכה מאוד מאוד מ-א-ו-ד מחמירה.

אם נניח שזה לא 8 דוחות ליום (למצלמה), אלא 18 דוחות משולמים (10% מהפיילוט, שמרנות סבירה לחלוטין שכבר לוקחת בחשבון גם שחלקם יאבדו או לא ייגבו מסיבה כזו או אחרת). ניקח 18 דוחות ביום שבאמת משולמים, ניקח את הריבית והכול, נישאר עדיין ב-300 מצלמות בלבד (על אף שאנחנו יודעים שיש 400, כלומר 100 מצלמות שיניבו הכנסות נוספות, ואין סיבה שיהיו הרבה קלקולים כבר בשנה הראשונה, וסביר להניח שיש עליהן אחריות יצרן של שנה לפחות, שכבר כלולה במחיר). זו עדיין תחזית מחמירה, והיא מניבה ההכנסות של כ-1,500 מיליון(!) כלומר 1.5 מיליארד לשנה (שווה ערך לתקציב של משרד החוץ לשנת 2009!)

בהנחה שעלויות בשנה הראשונה (כולל הצבה, פריסה, תפעול וכו') הן כ-500 מיליון (עוד 20 מיליון - עליי), יש פה רווח של כמיליארד(!) ש"ח לשנה, בשנה הראשונה בלבד!

מבחינתך זה סביר והגיוני? עצוב לי לשמוע, אבל זכותך לחשוב כך, כמובן. מבחינתי זה ממש ממש לא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז את אומר שיהיו 2500 דוחות ביום?'
אז את אומר שיהיו 2500 דוחות ביום?
27/05/2010 | 15:34
6
1
אני חושב, שאולי חצי. אולי גם פחות. לאורך השנה. זאת אחרי ה"מכה" הראשונה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שכחת דבר חשוב: כבר הוכח שהמכה הראשונה מכסה'
שכחת דבר חשוב: כבר הוכח שהמכה הראשונה מכסה
27/05/2010 | 15:56
3
את העלויות הראשוניות (עובדה). כל השאר זה כבר "בונוס".
אופנועים >>
לצפיה ב-'המכה הראשונה לא תהיה חזקה כ"כ'
המכה הראשונה לא תהיה חזקה כ"כ
27/05/2010 | 16:12
1
רק מהניירת של בקשה להמרה
באזהרה עבור כמות כזאת של דוח"ות
כל מע' הפקידות המשטרתית תקרוס.

לפחות עד שתומצא מכונה שיודעת לענות למכתבים רשומים
ולעבור על התיק באופן אוטומטי.

הם בקושי מצליחים להחזיר תשובה לפי הכמויות המסכנות של היום,
את מדברת על אלפים שלדו"חות ביום, מה שיגרור כנראה מאות
מכתבי בקשה לביטול ביום, על כל מכתב צריך לעבור מי שהוסמך לכך,
לבדוק מי הנהג וכו' ולקבל החלטה, לענות ... וזה במשטרה העצלנית שלנו...
חבל להם על הזמן.

ד"א דוחו"ת מהירות של ברירת משפט נכנסים לרשימת הדוחו"ות לגביהם
הנחה היועמ"ש שהם ניתנים לביטול במידה ואין עבירות קודמות וכו'.

אופנועים >>
לצפיה ב-'עובדה של מי בדיוק? אילנה דיין?'
עובדה של מי בדיוק? אילנה דיין?
27/05/2010 | 17:09
1
3
לצפיה ב-'זה הוכח בפיילוט.'
זה הוכח בפיילוט.
29/05/2010 | 17:16
1
ולפי החישובים שהצגתי, גם אם 10% בלבד מהדוחות האלה ישולמו, עדיין ההשקעה תחזיר את עצמה תוך פחות משנה.

אתה בעיקר עסוק בלזרוק מילים כמו "יש הרבה עלויות" ולנסות להוכיח ב"נפנופי ידיים", אבל אני מדברת איתך ת'כלס, במספרים, כי זה הדיון. כסף מחשבים במספרים, לא ב"אבל זה בטח עולה הרבה".
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם ישימו 400 מצלמות שישלחו דו"חות'
אם ישימו 400 מצלמות שישלחו דו"חות
27/05/2010 | 16:05
1
בקצב של פס ייצור, המצלמות אף פעם לא יחזירו את עצמם כי
הישראלים יתחילו לנסוע במהירות המותרת,
חלק גדול מהדוח"ות הראשונים יומר לאזהרות וכו'
ואחרי זה כולם יהיו זהירים יותר.

כן, כן, כמה שזה נשמע מוזר, אם התוכנית תצא לפועל,
אנשים פשוט יסעו לאט יותר. אין מצב שמישהו יסע עוד 20 קמ"ש
אם הוא יודע שהוא בוודאות יקבל 750 ש"ח קנס תוך 3 ימים בתיבת הדואר.

מדובר ב400 מצלמות, אז יהיה קשה מאד להכיר אותן ולכן יסעו לאט
כמעט בכל מקום ולכן גם לממהרים לא תהיה ברירה להאט כי קצב הנועה
הכללי יאט אותם, לפחות בשעות בהן יש מכוניות על הכבישים.

כמובן שלאופנועים עם מס' מקופל זה לא יפריע.

אופנועים >>
לצפיה ב-'שמע הקטע עם המספר המקופל'
שמע הקטע עם המספר המקופל
27/05/2010 | 16:38
בעייתי מאד מאד , כי איך שלא תסתכל , זה אולי חוסך לנו בכיס, אבל לטווח הארוך יצא מזה רק רע , נעזוב את דעת הקהל הגם ככה לא אוהדת במיוחד , אתה באמת רוצה שהמשטרה תתחיל להתלבש על כל רוכבי הדו"ג ועל כל סדק בלוחית , או זווית שלא נראת להם (ראה ערך שרשור שהיה פה לא מזמן על התנכלות...) תתחיל להוריד אותנו מהכביש ?

ולא דיברתי על העברה הפלילית , מי שרוצה להסתכן , אהלן וסהלן , אבל רק תחשוב מה זה יעשה לשאר רוכבי ארצנו אם תופעה זו תהפוך להיות נפוצה (לא שאני חושב שזה מה שיקרה , רובנו עדיין ננהג כמו ילדים טובים של דודי כהן , אבל מספיק שאחוז הרוכבים שיעשו את זה , בדיוק כמו עם כמות התאונות לאחרונה , בשניה שאנחנו מושכים צומת לב שלילית ציבורית , כולם ששים להסתער עלינו , גם ככה מוסדות המדינה לא ממש אוהדים גדולים שלנו...)
אופנועים >>
לצפיה ב-'תגידי לא אמרת שאת זורמת? ולא חופרת'
תגידי לא אמרת שאת זורמת? ולא חופרת
27/05/2010 | 16:47
3
4
לצפיה ב-'אבנר אתה לא הוגן'
אבנר אתה לא הוגן
27/05/2010 | 17:40
1
יש לבחורה מספרים שמתחברים נכון ולכן אין. לכם יש סתם הנחות על עלויות תפעול דמיוניות שאולי יש ואולי אין וחלק פה, אנשי ה SQL למשל בכלל מדברים ישר מתוך החור של הגרוש שלהם כי הם חיים בתוך מערכות ''הי-טק'' תאומות מל"ם כאלו שמעוניינות בעיקר להנציח את עצמן.
למה לסתום לה את הפה? בסך הכל אני חושב שהדברים שלה והחשבונות שלה עושים שכל, קח או תן כמה אלפי שקלים לכל כיוון. לא מכעיס אותך מספיק כל החרא הזה כדי לתת לה קרדיט? שהמדינה תענה לך! שהם יענו לך מהם החשבונות של התקנת המערכת. האם יש להם צפי הכנסה? האם יש להם כיסוי להשקעה? האם יש להם צפי למניעה וצפי לחסכון בהוצאות התאונות, ישיר ועקיף? (אני מזכיר לך את החוק חופש המידע).
למה אתה צריך להיות פה הסנגור של המטומטם שהגה את הרעיון האווילי הזה? למה לא לצעוק כבר עכשיו לפני שיהיה מאוחר מדי בגלל בלימות פתאום של נהגים מפוחדים, נהגים ישנוניים, בגלל תנועה אטית מהתשתית?
למה אבוהב וקמפיין המהירות שלו מצליח? כי קל לאכוף והמדינה מראה לאזרחיה לא רק שהיא מדברת אלא שהיא "נלחמת בנגע תאונות הדרכים".
כשייקחו חלק קטן מהכסף הזה לבתי הספר, כשכל יחידה צבאית תעבור (אני יודע שיש ימים כאלו) השתלמות נהיגה לכל בעלי הרישיון ביחידה, כשכל מי שמקבל רכב ליסינג יעבור שיעור נהיגה מתקדמת (אני יודע שחלק מהחברות כן...) כשמורי הנהיגה ילַמדו לנהוג, כש וכש וכש.. יש די מה לעשות והכל יודעים בדיוק מה, אבל אף אחד לא מעוניין כי לא הכל נראה ולא הכל קל כמו מהירות ולא לכל יש דיווידנד מיידי.
אם בכלל, את הכספים הענקיים הללו צריך לצבוע ולהעביר למשטרת התנועה לטובת לימוד אכיפה נכונה, של אי שמירת רווח, התנחלות בשמאל, אי ציות לרמזורים ולנתיבים, נהיגה פרועה, נהיגה תחת השפעה, (מה שמכונה במתנ"א: עבירות איכות) סתם דאווין כבישי רגיל של ילדים. כשיעשו על יום מבצע אכיפה ברחוב פאולוס ה 6 בנצרת ובכפרי המגזר, כל יום ועוד יום ועוד יום, ויכלו גם שם לבתי הספר עוד ועוד, יש עוד מיליון ענייני חינוך אכיפתי אחר שצריך. אז למה לא עושים? כי מהירות היא מדידה ומיידית.
אבל אנחנו נשב כאן וכל אחד ירד על השני ויסתום לו את הפה ומאחר שבאופנועים די קשה לרכב 90 או 100 נאכל אותה כמו מטומטמים למרות שכולם יודעים שנכון לנו לנסוע ממש יותר מהר מהתנועה.
את זה יודעים גם במשטרה כי הם אופנוענים בעצמם. כי גם הם באכיפה מהירה משיגים תוצאות יפות. אבל נוח להם לעמוד בצל וללזור. כי למה להתאמץ אחר כך ללכת להתווכח בבית המשפט מול עורכי דין כרישים?
אז במקום לרתום אותם אנחנו מרשים לאור ירוק הזה לחרב פה את הכל.
ואני רוצה לומר שאני לא חושב שאור ירוק רעים. ממש לא. הם פשוט לא עובדים נכון למרות שרוב כוונותיהם טובות. אבל מרוב כוונות טובות יש כבר ריצוף מלא בדרך לגיהינום.

אופנועים >>
לצפיה ב-'סה"כ צחקתי ,מפה לקחת תאורית קונספירצייה'
סה"כ צחקתי ,מפה לקחת תאורית קונספירצייה
27/05/2010 | 20:52
שלמה סביב המדינה ומלחמתה בת.ד..
כל הדיון הוא בכלל שיח חרשים,מפני ששניהם זורקים- יורים באפלה וכל אחד מנסה להצדיק את עמדתו
ע"י ניחוש שקר כשלהו.
קודם כל תקליל ,דבר שני הרבה מאומה על לא מהומה,תמתין ייצא לאור בזמן הקרוב עם יח"צ  מפה ועד לונדון
ואז אולי נדע בדיוק
באיזה מהירות ייאכפו?
איך אפשר לשבש? למדתי שכל דבר שהאדם מייצר ניתן למצוא תרופת נגד ,הרי בהתחלה לא היו משבשים
לדבורה וכולם נלחצו.
דווקא מהניק שלך אני מצפה שאם קיבלת דו"ח כלשהו תשלם כמו גדול,ולא תבוא לבכות פה בפורום על מר גורלך ואכזריות המשטרה,וגם אם תבכה פה עד מחר זה לא יעזור ,או שהינך חושב כמו מיודענו
שעקב מלחמתו במטרו ,הפשירו את הייבוא המקביל,ועקב הבכי פה המדינה מחר תוריד את כל המצלמות החדשות.
ולסיום כנראה   שאינך מכיר את עבודת המשטרה והסחבת שלה.

המצלמות מתחילות לעבוד -לדעתי אין מצב שהם יכויילו ל90 קמ"ש ,המשטרה מתחילה  להתמודד
עם אלפי דוחות של חברות ליסינג -פרטיים,כשהנוהל הוא הסבת הדו"ח על הליסינג ,והסבתו על החברה
המחכירה ,והסבתו שוב על בעל הרכב(כי להזכירך דוח תאגיד מגיע על סכום של פי4 מהסכום המקורי
וחוזר להיות סכום מקורי עת המשטרה מסבה את הדו"ח על הנהג).
מה שיגרום לפקק רבתי בכל משלוח הדוחות הסבתם והטיפול בהם,ואולי הדוח יגיע תוך 5 ימים אבל הסחבת
תיקח מעל חצי שנה,ורגע קיבלנו דו"ח מה לא נזמין תמונה הרי אנו לא פרייארים של אף אחד נכון?
שנמשיך או שמורם ימשיך עם מלחמתו במצלמות המהירות.
דרך אגב אם אתה לא יודע מזה זורמת אולי כדאי שתשאל את החברה הצעירים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה אתה מאשים אותי, ולא את מנהל הפורום?'
למה אתה מאשים אותי, ולא את מנהל הפורום?
29/05/2010 | 17:31
או אחרים שתקפו את הדברים שלי? אני לא חושבת שאני מתווכחת פה לבד עם עצמי...
נחמד שאתה חושב שאני זו שחופרת, ולא חלילה מי שעסוק בלנסות למצוא תירוצים וסיבות בכל מחיר למה אני טועה.

אבל נעזוב אותי; אני לא כאן כדי להגן על האגו שלי, זה לא מעניין. מה שבאמת עצוב בעיניי, הוא שאנשים פה עסוקים בלהתווכח ולהוכיח לי כמה אני טועה, כשאני בכלל לא האויב. יש כאן מחדל עצום של המדינה, ובמקום לפקוח עיניים ולזעוק על השחיתות, אולי לנסות לפעול ולבטל את רוע הגזרה, אנשים עסוקים בלחשוב איך הם מתחמקים מדוחות, איך מתחמנים את המערכת ומצילים את התחת הפרטי שלהם.

כי איך שלא מסובבים את זה, זה חמור:
1. אם אכן עלויות התפעול יחזירו את עצמן תוך שנה-שנתיים, אזי מדובר כאן בעלויות אסטרונומיות, עלויות של תקציב עבור משרד ממשלתי! וכל העלויות האלה עבור מערך אכיפה של מצלמות?! באמת חסר במה להשקיע במדינה?

2. אבל 1 לא הגיוני בעליל, גם ע"ס החישובים הרבים שהצגתי (ולא משנה מאיזה כיוון מחשבים, המספרים פשוט לא הגיוניים). וכפי שנכתב פה - המטרה היא רווח. הרי ידוע שמצלמות מהירות לא מוצבות במקומות שבהם יש הרבה תאונות דרכים ובפרט כאלה עם נפגעים. זו פשוט כסף קל. וזה חמור מאוד, שאת כל ההשקעה הזו, במקום לשפר את התשתיות, את החינוך, אפילו להשקיע באכיפה שתעזור למנוע תאונות דרכים, הכול עושים כדי לחלוב כסף מאזרחים נורמטיבים, לא עברייני תנועה אמיתיים, לא אנשים שעושים תאונות.

3. ו-2 חמור שבעתיים בהתחשב בכך שהרווחים, במקום ללכת לכל המטרות הנעלות האלה, במקום לעזור במלחמה בתאונות הדרכים, הולכים (מן הסתם לא כולם, אבל אחוז ניכר מהם) לכיס פרטי. יש גם חברה פרטית שצריכה "להרוויח" וכנראה שיש כאן אנשים שמבחינתם זה בסדר שהחברה תרוויח מאות מיליוני שקלים בשנה מהכסף שלנו. ואני אומרת, רגע רגע - צריכה להרוויח? למה בדיוק? למה שחברה פרטית תתעשר על חשבון אכיפת החוק במדינה?! זה נראה לכם סביר והגיוני שיאכפו את החוק כדי שהחברה המתפעלת תרוויח ממנו? סליחה, אבל ממתי נהיינו כזו מדינה עשירה שאנחנו מוותרים כ"כ בקלות על כספי ציבור, על הכסף שלנו? אם יש כאן פרויקט רווחי, למה שהמדינה תיתן אותו לגוף פרטי? זו גם ככה התעשרות מסריחה ולא הוגנת על חשבון האנשים הלא נכונים, אבל זה עוד היה נסבל, איכשהו, לו היה מדובר ברווחים שהמדינה הייתה מקבלת ומשקיעה אותם לטובת המלחמה בתאונות הדרכים. אפילו לטובת שיפור מערך המשטרה, באמת שיש מה לשפר ולא חסרה להם עבודה.

עובדים עלינו בעיניים, מציגים מספרים לא הגיוניים כדי לנסות להסתיר מהציבור את האמת, שלא תקום קול צעקה (וצריכה לקום, גם בלי קשר לסכומים) ואנשים בולעים את המספרים כי למי יש כוח להתעמק בזה. אם פרסמו, זה בטח נכון, לא?
אופנועים >>
לצפיה ב-'האם מסת הדוחות תשפר את שיעורי ההצלחה'
האם מסת הדוחות תשפר את שיעורי ההצלחה
27/05/2010 | 16:05
1
של שיטת מוצלחי?

אפשר בכלל לבקש להישפט על העבירה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'דו"ח הוא כתב אישום'
דו"ח הוא כתב אישום
27/05/2010 | 16:30
תשלום דו"ח, או אי הופעה לדיון, הם הודאה שמייתרת את השלב הפומבי של ההליך המשפטי, אבל זה לא אומר שאין כאן הליך משפטי. אדרבא.
במקרה של 'הוכחות חותכות' יכול השופט לדלג על כמה שלבים אבל עדיין חייבים להקריא בפניך את כתב האישום לבדוק האם הבנת במה מדובר, ולתת לך הזדמנות הוגנת לסתור את טענות התביעה, כלומר להתגונן נגד ההאשמה.. זה שלא תצליח, כנראה, לא מייתר מחד גיסא את זכותך ומאידך גיסא גם לא יפריע לבית המשפט לגזור לך דין שיכלול 'מקדם בזבוז מכוון' מזמנו של בית המשפט.
בכל מקרה, אני רוצה לקוות שבשיטה המשפטית הנוהגת כאן, די בסיכוי מיניאטורי להרשעה שלא בצדק, שלא לומר שלא בדין, כדי לתת לכל אחד את יומו בבית המשפט.

אופנועים >>
לצפיה ב-'האם אכיפה כזאת היא עניין אתי?'
האם אכיפה כזאת היא עניין אתי?
27/05/2010 | 16:07
http://www.mishkenot.org.il/event.asp?secid=4&even...
בדיוק בעניין הזה התקיים אתמול 26/5 דיון במרכז לאתיקה. לא ראיתי שום דיווח בעיתונים כי אכיפה מן הסוג המוצע - כלומר זאת שתהיה בקרוב, היא כנראה עניין בעייתי מאד מכל בחינה אבל גם מן הבחינה האתית. חבל שאף אחד לא שם לב לזה ולא היה שם כדי להזהיר. לא שזה היה משנה משהו כמובן...
אופנועים >>
לצפיה ב-'האם ידוע מה עם כביש 6'
האם ידוע מה עם כביש 6
27/05/2010 | 18:34
2
7
שלום !

ברצוני לדעת האם בכביש 6 גם יוכלו להתקין כאלו או ששם פשוט יהיה אפשרי להמשיך לסוע כמו בן אדם ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה מעניין מאוד אם יכניסו לשם מצלמות'
זה מעניין מאוד אם יכניסו לשם מצלמות
27/05/2010 | 23:00
1
3
לצפיה ב-'זה יהיה מעניין'
זה יהיה מעניין
28/05/2010 | 08:26
5
כי מהירות השיוט שלי שם, 4.5 K סל"ד בהילוך ששי היא משהו שאני לא רוצה לכתוב פה ובכל זאת עוקפים אותי כמו כלום כל הזמן.

אופנועים >>
לצפיה ב-'מצפון לכפר-שמריהו מכשיר קטן לכוון הכביש-מה זה'
מצפון לכפר-שמריהו מכשיר קטן לכוון הכביש-מה זה
31/05/2010 | 00:58
6
השבוע  גילית מכשיר קטן  עם  עייניות , על עמוד  התאורה (בגובה 3/4 ) , שבין  הנתיבים מופנה לכביש .
אחד בכביש  מס'  2  מעט  צפונית  לכפר-שמריהו.
שני  בין  געש   לוינגייט.
.....מישהו  יודע  מה  שימושו ??
....אולי  עוד  דגם של  מד-מהירות  דיגיטלי  בתיקשורת ישירה ???

תודה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מצער לראות איך המשטרה מתמקדת '
מצער לראות איך המשטרה מתמקדת
02/06/2010 | 19:58
6
ביצור הכנסות מדוחות במקום במניעת קטל בדרכים.
לעצם הבעיה , כל שאני יכול להציע לכם , זה להשתתף באחת הסדנאות שלי לנסיעה אומנותית באוטובוס
אופנועים >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ