רשמים מרכיבה בסבב הסופרספורט הרומנית

• פותח הנושא inif
  • פורסם בתאריך

Papillion

New member
עד ששת הימים קיבלנו סיוע מהצרפתים.

בקיצור, היינו ונשארנו מדינת חסות. רק מחליפים פטרונים מדי פעם.

ariel00i

New member
טוב שיש עוד למה לשאוף...

קצת קשה לצפות שאחרי 2000 שנה שלא הסתובבנו באיזור והקמנו מדינה שהורכבה מפליטי שואה ומעם שרובו הגדול למד לו תורה בגלות ועסק בהישרדות יום יומית , נרים מדינה ללא שום התערבות גורם זר (ובמיוחד 2 מעצמות ששלטו באיזורים נרחבים בעולם והמזרח התיכון בשבילם היה רק המעבר לאסיה לעשות עוד כסף) 60 שנה זה פסיק בהיסטוריה , ויחסית לכך עם כל ה
שמרימים פה מצבנו לא רע בכלל , העם היהודי היה ונשאר קשה-עורף , וכולי תקווה שבעתיד נוכל להפוך למדינה חופשית ממתנות ועצמאית לחלוטין. לפעמים בBIG PICTURE לא הכל כזה נורא...

Papillion

New member
60 שנה זה לא פסיק.

"מלחמת 30 השנה" היא ממש לא חצי פסיק, לפי אותה לוגיקה. למה אנחנו מעתיקים רק את הדברים הרעים מכל מדינה? יוקר מחייה גבוה משל אירופה כשחצי מדינה משתכר קצת יותר מבאפריקה. מעתיקים את הכלכלה האמריקנית ומקצינים אותה. יוקר שימוש ואחזקה של כלי רכב כמו באירופה עם תחבורה ציבורית כמו באפריקה (וגם - לא כולל שישי שבת). שמאל תבוסתני כמו בצרפת ערב מלחמת העולם השנייה.כל שוק העבודה מנוהל ע"י אנשי צבא לשעבר, כמו ברפובליקות דרום אמריקניות (ולא שחסר אקדמאים מוכשרים עם רקע שיכולים לעשות את אותה עבודה הרבה יותר טוב). מסים יותר גבוהים מבאירופה ותמורה לאגרה כמו במזרח אירופה או אפריקה. אני יכול להמשיך עם זה עד אינסוף, אבל אני מאמין שהבנת את הנקודה. כל הנקודה היא - אנחנו מתנהלים כמו מדינת עולם שלישי ובזכות הכספים והתמיכה של מדינות זרות, עוד איכשהו מצליחים להשאיר את הראש מעל המים. זה עניין של התנהלות ותרבות, לא יותר מכך.

ariel00i

New member
כל אחד בוחר לראות חצי אחר בכוס

אני אישית חושב שהקו שבו אני אומר , דיי נמאס לי לא רוצה לגור פה יותר עוד לא הגיע ,אתה חושב שכבר עברנו אותו... עניין של השקפה ,אמהמה ביום שיהיו יותר כמוך ופחות כמוני , לא בטוח שתשאר פה מדינה בכלל , וזה תסכים איתי לא עדיף לא לי ולא לך...

Papillion

New member
לדעתי כבר היום יש יותר שחושבים כמוני.

זו לא השאלה. השאלה היא כמה מתוכם יוכלו לממש את חלומם ולהתחתן עם נוכרייה או לקבל אזרחות על סמך כישוריהם הרבים ויכולתם לתרום לפיתוח הכלכלה במדינה הזרה. והמדינה שלנו, אני לא נותן לה יותר מדי זמן. אתה יודע - יחס גורר יחס... והיחס שהמדינה נותנת לאזרחים הוא זה שגורר בתורו את ההשתמטות, הירידה מהארץ ובאופן כללי את "הקטנת הראש". קיומנו תלוי בנדבות של הדוד סאם והגרמנים (קל מאוד לשנוא אותם בגלל העבר, אבל הם נתנו לך במתנה צוללות וציוד בשווי מיליארדי דולרים במהלך העשור-שניים האחרונים).

ariel00i

New member
להגיד שקיומנו תלוי בנדבנות של דוד סם

זה הגזמה אחת גדולה , אז נכון שבלי סיוע של ארה"ב ובלי תמיכתה מצבנו פה היה גרוע פי עשרות מונים (למרות שגם בזה אני לא כ"כ בטוח) וההסתכלות הפסיבית של : "אני לא נותן לה הרבה זמן" , כאילו שאתה לא חלק ממנה , אולי תעדיף לא להיות אבל כרגע , אתה פה , וכל זמן שאתה פה אולי כדאי שתנסה לעשות משהו כדי לשפר את המצב סביבך.. שמע, אני לא עיוור לכמות הבעיות המאסיבית שיש במדינה או כמות האיומים הקיימים על קיומנו פה מבית ומחוץ , אבל תן לשאול אותך שאלה , אתה באמת ובתמים חושב שעדיף לחזור למצב הקודם ? שהיינו מפוזרים ברחבי העולם, ולהסתמך על ממשלות ואזרחים זרים שיתנו לך להתקיים בשקט בכל מקום אחר ברחבי הגלובוס ? (בתור יהודי כמובן , אם אתה רוצה להתבולל ולהפוך להיות אזרח נטו , בכ-בוד , רק על תשכח שתמיד יהיה מי שיזכור לך את השורשים שלך...) ועוד משהו קטן , אירופה אולי שקטה עכשיו , אבל לכל אורך ימי הביניים היו שם מלחמות הרבה יותר עקובות מדם והרבה יותר ארוכות מששת הימים, יום כיפור שלנו, אז עכשיו יש שקט , סבבה, מי יודע מתי תחזור לשם המלחמה, ומי יודע מתי יהיה פה שקט סוף סוף , שלום יש לנו עם 2 מ4 מדינות מסביבנו חסר עוד 2... גם זה לא היה נראה הגיוני אם היית שואל מישהו בשנות החמישים-שישים-שבעים...

Papillion

New member
אני את שלי עשיתי

הייתי בצבא, עשיתי (ועדיין עושה) מילואים ואפילו כמעט חתמתי קבע ל-3 שנים בפרויקט ERP בצבא. לא חתמתי בסוף, בגלל פשלה מנהלתית של הצבא. מה עוד אתה רוצה שאעשה? זה לא מספיק? ברור שעדיף שלעם היהודי יש מדינה. אני רק אומר שהיא צריכה להיבנות מחדש....עד אז - אני אישית אכן הולך להתבולל. נכון, בחו"ל יש אנטישמים. אבל מצד שני, גם החברה בארץ שסועה ולכל פלח או מיני פלח יש איבה עם האחר - חרדים נגד חילונים, מתנחלים נגד חילונים, מזרחים נגד אשכנזים, נהגי מכוניות נגד רוכבי אופנועים וכו'. וברור שאף אחד לא נביא.

ariel00i

New member
ועל זה נאמר : "ימים יגידו"

וכנראה שכמו תמיד האמת היא איפשהו שם באמצע, רק ב
נ.ב. אם אתה באמת עובר לחו"ל דבר איתי , אני צריך איזה קסדה, מעיל , כפפות...

ariel00i

New member
קודם צריך למצוא איזו

גרמניה,פולניה,צרפתייה,איטלקיה,צ'כית (שמעתי שהם שוות !) מחק את המיותר (והתאפקתי לא לשים פה איזה
במקום , ככה זה עם האווירה פה בפורום לאחרונה
)

fazer600

New member
תענוג לקרוא!איפה וידאו??

בסוף קניתם את ה CBR?הוא נשאר שם?

inif

New member
אכן כן, הסיביאר נשאר שם

ומצטרף אליו בקרוב עוד אופנוע, לשאלתך לגבי הלינקים - אחת ההודעות בשרשור מכילה שלושה לינקים.

ב ו Z י

New member
בוא לכוכב יאיר נראה אותך ../images/Emo67.gif

סתאאאאם, בהחלט סיקרנת אותי לגבי המסלול בסרס

iec

New member
בוZי ביקש ממני להתנצל בפניך כי ההזמנה בוטלה

סגרו את המסלול ...
תצטרך להסתפק במה שיש לך כרגע...סרס
רמאאאאאאאד בוצ'אק איזו מדינה קקה...

inif

New member
YES !!!

בוא תנסה להצטרף השנה - יהיו המון הזדמנויות, בהבטחה.

למעלה