לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2890028,900 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'מ-1 בנובמבר ייוקרו תעריפי ביטוח החובה לדו"ג '
מ-1 בנובמבר ייוקרו תעריפי ביטוח החובה לדו"ג
<< ההודעה הנוכחית
09/08/2009 | 14:31
294
50
לצפיה ב-'אווווווף!'
אווווווף!
09/08/2009 | 14:36
2
לצפיה ב-''
09/08/2009 | 14:44
2
לצפיה ב-'יש !!! עכשיו אוכל לממן יותר בקלות'
יש !!! עכשיו אוכל לממן יותר בקלות
09/08/2009 | 14:51
2
את התרופה לשיפור הזכרון...
מה רציתי לכתוב?
אוף הלך לי כל הכסף על החובה
אופנועים >>
לצפיה ב-'12%?'
12%?
09/08/2009 | 14:54
6
3
עכשיו נשאר לצפות מהמפקח על הביטוח לבוא לכל אחד אישית ולהכניס מקל מטאטא, על כל אורכו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'איך הגעת ל-12%? ע"פ הכתבה'
איך הגעת ל-12%? ע"פ הכתבה
09/08/2009 | 15:46
5
2
פה זה יותר כמו בין 22 ל-25%.

ציטוט: "עלות ביטוח החובה לדו"ג בנפח של מ-51 ועד 125 סמ"ק, עמדה כיום לרוכב מתחיל ללא תאונות או הרשעות 3,558 שקל ולאחר המהלך ייוקר תעריף הביטוח לרוכב זה לכדי 4,463 שקל - עליה של 25 אחוזים. כמו כן, רוכב מעל גיל 26 שלזכותו 3 שנות וותק ברכיבה, עם תביעת ביטוח אחת בעברו וללא הרשעות, נדרש לשלם כיום 3,895 שקל לביטוח החובה של כלי מעל ל-500 סמ"ק, ואילו מה-1 בנובמבר, יעלה תעריף זה לכדי 4,745 שקל - עליה של 22 אחוזים."

אופנועים >>
לצפיה ב-'לא הבנתי עכשיו, מה זה 3895? אני משלם יותר'
לא הבנתי עכשיו, מה זה 3895? אני משלם יותר
09/08/2009 | 21:43
4
1
מעל גיל 30, במקרה הכי גרוע וותק של 7 שנים, ללא תביעות בעשר השנים האחרונות לפחות ועם אפס בעיות עם החוק, באותה דרגת ביטוח כמו מעל ה-500, אני משלם משהו כמו 4300. איך מישהו משלם 3900? משהו בכתבה הזו לא מדוייק בעליל.

אופנועים >>
לצפיה ב-'3900 נטו + 1% קרנית + 9% דמי רישום = 4300 שקל'
3900 נטו + 1% קרנית + 9% דמי רישום = 4300 שקל
10/08/2009 | 11:43
3
1
לצפיה ב-'motherfuckers! (+ צודק) '
motherfuckers! (+ צודק)
10/08/2009 | 11:48
2
3
לצפיה ב-'שו... קרנית ???'
שו... קרנית ???
10/08/2009 | 15:18
1
3
לצפיה ב-'קרן מיוחדת לכל הנפגעים היתומים'
קרן מיוחדת לכל הנפגעים היתומים
10/08/2009 | 15:29
1
זאת אומרת תאונות פגע וברח, נטולי ביטוח חובה וכ"ו, כאשר אין רכב מבוטח בסביבה, יש את קרנית שמשלמת על הכל. כמובן אחרי זה במידת האפשר גובים כספים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לוועד הפעולה - אהוד א1, מיצו ושאר העוסקים '
לוועד הפעולה - אהוד א1, מיצו ושאר העוסקים
09/08/2009 | 21:31
3
2
השרשור אט אט הפוך לביצה של התלהמויות קצת הזויות.
שני השקל שלי בעניין:

מעולם לא הייתה להפגנה, התפרעות, מלחמה, מבצע צבאי או אלימות בעצימות נמוכה כל יתרון טרם מוצו כל שאר האפשרויות.
הפגנה ויציאה לרחובות זה המוצא האחרון שצריך להגיע אליו, אבל האחרון בהחלט, אם אנחנו רוצים:
א. להיות אפקטיביים.
ב. לגייס אמפתיה של הציבור.
ג. להחזיק את הנבוט של וועד הפעולה מאחורי הגב כמה שיותר. ככה האמריקנים עושים - מאוד מנומסים, אבל מחזיקים נבוט גדול מאחורי הגב, למקרה שחלילה מישהו לא "מנומס" אליהם בחזרה.

וכיום, יש לקהילת הדו"ג בארץ נבוט; הוא גדל והתפתח מאוד בשנים האחרונות, בעיקר הודות לאינטרנט. ואת הנבוט הזה שולפים, כאמור, אחרי שמיצינו את כל האפשרויות האחרות.

כבר עכשיו, ביום פירסום הידיעה, החלה תסיסה והתגייסות רבתי למאמץ המלחמתי נגד ענתבי ועושי דברו, בכל אתרי הדו"ג הקיימים - דה רייד, פול גז, קבוצת המאבק בביטוח 2009 בפייסבוק, פורום 8, ובקרוב גם בטח קבוצת אופנועני ישראל בפייסבוק. קל מאוד להיות מעודכן במה שקורה.

אני חושב שהכי נבון כעת לוותר ולהוריד את מינוני ההתלהמויות - ולהשאיר את השרביט לוועד שכבר הוכיח, ממש לאחרונה, שהוא יכול לנצח.

למיצו לשאר החברים בוועד הפעולה (אני לא יודע אם אתה ספציפית חבר בו, אבל אתה פעיל למען הרוכבים, אז הכוונה אותה כוונה) - אני חושב שיהיה ראוי אם ייעשה המקסימום כדי שהצדק ייעשה כמובן - אבל יותר חשוב - שייראה. ברעש האינטרנטי הכי גדול שניתן להשיג, כך או אחרת.
כך, למעשה, אם הפעולות וההתגייסות של וועד הפעולה לא יישאו פרי - אין איך לברוח, אין להגיד "לא שמעתי, לא ראיתי, לא ידעתי", אין לזיין את השכל "הפגנה לא תעזור", אין לבלבל את הביצים "חרא של מדינה, נמשיך לקבל בתחת ולשתוק". אין.
אחרי שמיצינו את הכל מהכל, אבל הכל - באמת לארגן יציאה לרחובות, וכמה שיותר המונית.

אני סומך עליכם ומצפה שכשתרגישו שניסיתם הכל, וזה לא עובד - תפורסם הודעה בכל במה אינטרנטית אפשרית הקוראת להפגנה למען ייראו את כוחנו. ויש כוח כזה. וכשהיום הזה יגיע, רצוי שכל רוכב יסתכל מעצמו פנימה, ויפנים שנעשה כל נסיון להימנע מהמצב הזה; אבל מה לעשות - כשהגב אל הקיר, נלחמים. ואז הוא גם יגייס את כל חבריו הרוכבים - המגרזנים, הקטנוענים, רוכבי בתי הקפה, המקלדת ואני לא יודע מה.

אני יודע שאני כזה.
ביום שתפורסם הודעה שנעשו כל המאמצים האפשריים וזהו לא עובד, אגיע, בכל מצב, גם במחיר של אובדן ימי עבודה וחופשים, להפגנה למען אופנוענות במחיר ביטוחי שפוי במדינת ישראל.

אני מקווה שהרבה רוכבים מסכימים () ומזדהים עם דבריי, ויעשו כך ביום, אם (וכנראה "כש"...)יגיע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'פתאום הקטנוענים הם גם כן "רוכבים",מה?'
פתאום הקטנוענים הם גם כן "רוכבים",מה?
09/08/2009 | 22:59
2

לגבי השאר - אתה צודק.
הועד יתכנס ויעודכן,תבחר דרך פעולה ויעלו עידכונים לרשת. נזדקק כרגיל להרבה עזרה מהציבור.
אופנועים >>
לצפיה ב-' ולגבי הקטנוענים..מעולם לא אמרתי אחרת '
ולגבי הקטנוענים..מעולם לא אמרתי אחרת
09/08/2009 | 23:39
1
1
אבל גם לא אמרתי שהם רוכבים.
נמנעתי מהמוקש הזה

אופנועים >>
לצפיה ב-'Nה אתה מתנצל '
Nה אתה מתנצל
10/08/2009 | 00:01
1
מי ישמע אהוד רוכב על CBR1000RR

אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל המאבק הצליח לא?'
אבל המאבק הצליח לא?
09/08/2009 | 15:00
לצפיה ב-' רציתם ביבי'
רציתם ביבי
09/08/2009 | 15:06
18
לצפיה ב-'אל תזיין בשכל'
אל תזיין בשכל
09/08/2009 | 15:31
17
כמו שנים מזיינים אותנו על ימין ועל שמאל ועברנו כבר לא מעט ראשי ממשלה ושרי אוצר.
ביננו, בכלל לא נראה שזה מעניין אותם יותר מידי.
אני לא מתכוון לאפשר להפוך את השירשור הזה לשירשור פוליטי.
אופנועים >>
לצפיה ב-' '
09/08/2009 | 15:36
לצפיה ב-'כמו = כבר'
כמו = כבר
09/08/2009 | 15:38
לצפיה ב-'אלה מילותיו של מנהל?'
אלה מילותיו של מנהל?
10/08/2009 | 10:15
13
אל תזיין בשכל?

מוטב תעלים את התגובה שלך , היא לא עושה עמך חסד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'צא מהסרט'
צא מהסרט
10/08/2009 | 11:26
12
לא מתאים לך, אל תקרא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה היה מתאים , אולי כשהיית גולש מן המניין'
זה היה מתאים , אולי כשהיית גולש מן המניין
10/08/2009 | 16:14
11
עכשיו אתה לא ולכן עלייך להיות "צח ונקי" פי כמה משהיית מצפה מגולשים אחרים.
תמחק.
או ש.....
ימחק על ידי הנהלת הפורומים , לשיקולך.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל הוא מנהל זיוני שכל, מה אתה רוצה? '
אבל הוא מנהל זיוני שכל, מה אתה רוצה?
10/08/2009 | 16:44
1
לצפיה ב-'זהו, שממש לא'
זהו, שממש לא
10/08/2009 | 16:53
2
אני כמו שהייתי אז. זכותך לא לאהוב את זה אבל זה לא הולך להשתנות בקרוב.
מבחינתי מיצינו את הנושא.
אופנועים >>
לצפיה ב-' עוד מקרה קלאסי של "עבד כי ימלוך" ?'
עוד מקרה קלאסי של "עבד כי ימלוך" ?
10/08/2009 | 23:01
1
או שסתם עלה לך השתן לראש?

מנהל שהוא מחוץ ל"חוק"

כנראה משהו בחיידק של הסחוג נתקע אצלכם חזק.
ראה מקרה ענטבי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'על מי אתה עובד?'
על מי אתה עובד?
11/08/2009 | 01:41
הריי אני ושאר המנהלים מאפשרים פה לגולשים להתבטות כמעט בחופשיות, אנחנו מקפידים על זה מעל ומעבר ובצורה שלא קיימת בפורומים אחרים.
אז אל תזרוק סתם מילים בלי כיסוי. תבדוק את עצמך, אני לא לא דורש מאף אחד פה מה שאני לא דורש מעצמי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תרגע..הוא לא מנהל בנק-סה"כ מנהל פורום של קומץ'
תרגע..הוא לא מנהל בנק-סה"כ מנהל פורום של קומץ
10/08/2009 | 20:50
6

אתה לוקח יותר מידיי ברצינות את הפורום הזה.

ראית איזו סחורה יש לך בבית הנבחרים? צואה אנושית במיטבה...שאפילו ברמת חובב לא הייתי שם אותה....
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז אתה מודה שיש לך רומן עם אדם'
אז אתה מודה שיש לך רומן עם אדם
10/08/2009 | 21:51
5

סבבה, אני בעד פתיחות
אופנועים >>
לצפיה ב-'אדם תפוס...יש איזה איטלקי שחוגג לו על ה....'
אדם תפוס...יש איזה איטלקי שחוגג לו על ה....
11/08/2009 | 02:06
4
1
לצפיה ב-'שניכם מתים שאקח אתכם כפרויקט פירוק, תאמינו לי'
שניכם מתים שאקח אתכם כפרויקט פירוק, תאמינו לי
11/08/2009 | 07:59
3
8
לצפיה ב-''
11/08/2009 | 09:09
2
לצפיה ב-'רק עם אישור בכתב בשני עותקים מהאיטלקי!'
רק עם אישור בכתב בשני עותקים מהאיטלקי!
11/08/2009 | 09:33
1
1
לצפיה ב-'וסט אזיקונים...'
וסט אזיקונים...
11/08/2009 | 11:22
לצפיה ב-''
10/08/2009 | 21:07
2
לצפיה ב-'חברים.'
חברים.
09/08/2009 | 15:08
39
רגע לפני שכולם כאן מתחילים להתלהם, לצעוק "רק הפגנה" ולהאשים אחד את השני יש לי בקשה קטנה:
חכו רגע וקחו אוויר.
אין לי את כול הפרטים אבל הנושא בבדיקה. אם יהיה צורך יתכנס שוב ועד הפעולה וכמובן שתעודכנו.
רק אל תהפכו את זה בינתיים לשרשול "רק הפגנה" ובטח שלא ל"אנחנו והם". אין אנחנו והם. כולנו באותו החרא,כולל אותי שלא רוכב כרגע בכלל.קחו אוויר,יהיה בסדר (אולי).
אופנועים >>
לצפיה ב-'חחח הורד אותי'
חחח הורד אותי
09/08/2009 | 15:27
6
2
כבר באמת עדיף לחזור לרכב
כל מה שחסכתי על דלק וחניה ילך עכשיו לביטוח !!!

פשוט ביזיון המדינה הזו צריך לארגן הפגנות

ואם זה לא יעזור להתחיל לבטל ביטוח חובה אז נעמיד את האופנוע שבוע שבועיים חודש
אבל אם כמות מספיק גדולה של רוכבים יבטלו את הביטוח חובה שלהם (כמובן שמקבלים החזר זה החוק)

הפול פשוט יקרוס כי רוב הכסף שלו מגיע מדו גלגלי !

אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה כל כך טועה.'
אתה כל כך טועה.
09/08/2009 | 15:38
הפול מאוד ישמח אם תבטל את הביטוח. הוא עוד יותר ישמח אם כולנו נבטל את הביטוח והוא יגמור מרוב אושר אם כלל לא יהיו דו"ג-ים במדינה.
חברות הביטוח ישמחו לסגור את הפול בעצמן.מדובר בסוג של "צינור" מבחינתן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'והפול הפסדי כבר כעת.'
והפול הפסדי כבר כעת.
09/08/2009 | 15:39
4
1
לצפיה ב-'הפול תמיד יפסיד'
הפול תמיד יפסיד
3
הוא מהגדרה גוף מפסיד כי הוא מאגד את כל אלה שלא משתלם לבטח אותם ומחוייב ע"י המדינה לבטח אותם בכל זאת במחיר הפסד תוך חלוקת הנטל על כל חברות הביטוח לפי גודלן \ חלקן בשוק.

ביום שהפול לא יפסיד לא יהיה בו צורך כי חברות הביטוח יתחרו על המבוטחים הללו גם.

השאלה פה בעצם היא עד כמה הפול צריך להפסיד או עד כמה כדאי למדינה שהפול יפסיד ובתמורה נזכה להקלה בפקקים, פחות עברייני ביטוח וכו
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מתכוון גוף ללט מטרת רווח'
אתה מתכוון גוף ללט מטרת רווח
09/08/2009 | 18:45
2
כי בפועל, וגם לפי תיאורך, הוא לא יכול להפסיד- את הפערים הוא גובא מחברות הביטוח.
מעבר לזה, כולנו זוכרים שהגוף הזה שומר רזרבות בריאות, גם לפני מספר שנים זכור שביבי כשר אוצר החליט לקחת את הרזרבות האלה לטובת תקציב המדינה, מה שהפך דאז את הפו"ל למעשה לרווחי ועוד איך.
אל תשלה את עצמך, יש סיבה שהגוף הזה לא שקוף ולמה יש קושי להשיג את הסכמי החציה בפועל עם אופנועים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל הגוף הוא בעצם חברות הביטוח'
אבל הגוף הוא בעצם חברות הביטוח
09/08/2009 | 19:25
1
1
אין לי ספק במפסידים עלינו, כמה בדיוק אני לא יודע. אם הפול היה מרוויח אז כל חברה היתה מנסה באמצעות תחרות למשוך אליה מבוטחים מהפול עם הצעות זולות יותר כי למה שתתחלק עם שאר חברות הביטוח ברווח?

אותנו זה בכלל לא אמור לעניין, בשביל זה קיימת המדינה שתבוא לחברות הביטוח ותגיד: זבשכ'ם. אתם מוכרים מוצר שהוא חובה ע"פ חוק? יפה, יש עליכם הגבלות וזו אחת מהן. לא מתאים לכם? אתם מוזמנים לצאת מהמשחק, אני בטוח שלא תחסרו לאף אחד.

ביום שחברות הביטוח יהיו על סף פשיטת רגל והעסק יהפוך ללא משתלם יהיה מקום לדבר על שיפור התנאים לטובת חברות הביטוח וכרגע לפחות ע"פ מה שידוע לי אנחנו רחוקים מכך.

כשאני אומר המדינה אני מתכוון למפקח על הביטוח ואם לא הוא אז אלה שמעליו, שר האוצר או ראש הממשלה. לצערינו להם לא מזיז ולמפקח יש אג'נדה מאוד ברורה שכבר ראינו שהוא לא מתכוון לזוז ממנה מילימטר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אכן גוף מאגד את מסורבי הביטוח מול חברות ביטוח'
אכן גוף מאגד את מסורבי הביטוח מול חברות ביטוח
10/08/2009 | 09:57
1
אבל הפסד עלינו זה עניין של הסתכלות, בהסתקלות כ"יחיד" אתה הפסד לחברות הביטוח, הפוטנציאל שלך להכנס לתאונה והעלות פיצוי רפואי גבוהה. אבל, בהסתכלות הרוחבית-חברתית תמיד יש כאלה בעלי סיכון גבוהה יותר שמקבלים סיבסוד. זה כמו אדם שלוקח על עצמו סיכון בריאותי ע"י עישון, הממשלה לא תמנע ממנו טיפולים כתוצאה מהמחלות הנלוות, כולנו למעשה משלמים גם על הקבוצות סיכון בתחום הרפואי. לא הוגן? אולי, אבל אני כלא מעשן חי עם זה כי לעשן זה לא משהו לא-חוקי.
חוק פלת"ד אמור להיות חוק חברתי-סוציואלי וככזה הוא לא אמור להפלות מגזרי תחבורה כל עוד הם חוקיים לכביש.

אופנועים >>
לצפיה ב-'מתלהמים?'
מתלהמים?
09/08/2009 | 15:28
31
מכיר דרך אחרת להגיע להשגים במדינה הזו? אשרייך. חידשתי ביטוח חובה ומקיף. ערך האופנוע ירד! במהלך שנת חייו הראשונה. ההפחתה באה לידי ביטוי במקיף. גיליון הרשעות נקי!!! 0 תביעות!!!!!!!! ואיך זה שאתה טוען שניצחנו במאבק, אם החובה עלה במהלך השנה ב-200 ש"חים???? הצלחת להוציא אותי מהשלווה האופיינית לי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מכיר דרך אחרת.'
אני מכיר דרך אחרת.
09/08/2009 | 15:44
27
1
ועד הפעולה גם הוכיח בשנים האחרונות שהדרך האחרת עדיפה.
אני לא מכיר הפגנות בארץ שהביאו תוצאות. אשמח לדוגמא אם תמצא כזאת.
ירידת הערך לא קשורה לכאן. פתח שרשור "מוטו" אם בא לך.
ניצחנו במספר קרבות אבל הדרך עוד ארוכה (ומעולם מישהו מהפעילים בנושא לא טען אחרת).
החובה עלה למיטב זכרוני בגלל המדד ולא בגלל ענטבי.
חזור לשלווה האופיינית לך. הנושא מצוי בבדיקה ועדיין אין צורך להתרגז או לצאת מהשלווה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אולי לא בתוצאה ישירה אבל בעקיפין'
אולי לא בתוצאה ישירה אבל בעקיפין
09/08/2009 | 15:52
12
הרבה הפגנות בארץ עשו המון רעש ובסופו של דבר עשו את שלהן.

אם תהיה כניסה בכל הכוח, עד הסוף בלי להרפות,
אין סיכוי שזה לא יעזור.
מי יצליח להזיז מעל 1000 רוכבים מהכביש? מכיכר רבין? מהכנסת?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אהוד צודק פה, לצערי. הפגנות לא עוזרות, נקודה.'
אהוד צודק פה, לצערי. הפגנות לא עוזרות, נקודה.
09/08/2009 | 16:49
11
1
לא עזרו גם כשהמטרה היתה נעלה פי אלף מונים (נכים? מלחמת לבנון השניה? מובטלים? נהגי מוניות? נהגי משאיות? אמהות חד הוריות?).

לגבי מי יצליח להזיז 1000 רוכבים ממקום כלשהו, לצערי קודם נתחיל בלהזיז 1000 רוכבים לאנשהו, אח"כ נדאג לגבי האם הם יתפנו או לא. אני חושש שרוכבים שמפגינים בעבור 200-300-700 ש"ח ירוצו מהר מאוד, כמו עכברים, כשהמשטרה תתחיל לחלק דו"חות בשווי הזה לכל אחד + פתיחת תיק. אל תשכחו שבסה"כ אנחנו ציבור די מפונק.

המטרה בשרשור הזה היא להביא למודעות של כמה שיותר אנשים את האיום החל עלינו. המטרה היא שכל מי שרוכב על דו"ג ידע שהחל מנובמבר השנה הוא יקבל צינור, והצינור הזה הוא רק ההתחלה של הצינור. שידע כל רוכב על קימקו או לא יודע מה, 250 סמ"ק, שהחל מבעוד 3 חודשים הוא הולך לשלם יותר ויותר ויותר. שידעו פקידוני האוצר שיותר ויותר אנשים ירכבו בלי ביטוח.

במקביל חייבת להתקיים המשך פעילות של ועד הפעולה וועד הרשויות, כפי שהיתה בעניין חוק ההסדרים.

הזמן לצאת לרחוב ולשרוף קטנועים ישנים עוד לא הגיע, אבל הוא בהחלט מתקרב.

לינק לקבוצה בפייסבוק:

http://www.facebook.com/group.php?gid=97466866221

חובה להצטרף, למי שעדיין לא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין צורך לעבור על החוק'
אין צורך לעבור על החוק
09/08/2009 | 16:59
2

מספיק פעם אחת שנרכוב כמו שנסעו בזמנו נהגי המשאיות ותקעו את כל איילון כדי שיבינו מה יקרה אם לא יהיו אופנועים בשטח. אפשר גם לחנות בכיכר המדינה, לאחר השעה 10:00 אין כל פסול בזה ואין בכך שום עבירה.
אפשר למצוא רעיונות לרוב אך מסכים שקודם יש למצות את כל הדרכים הדיפלומטיות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כולם מנפנפים באלת ה..'
כולם מנפנפים באלת ה..
09/08/2009 | 18:11
8
1
"יותר ויותר רוכבים ירכבו בלי ביטוח"
אבל לא אתם, לא לא- לכם יש משפחות וחס וחלילה לקחת כזה סיכון.

אם אתם מנפנפים בטיעון הזה סימן שאתם יודעים שזה הדבר היחיד שיזיז משהו.

לבטל ביטוח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אינני חושב שרכיבה ללא ביטוח תעזור '
אינני חושב שרכיבה ללא ביטוח תעזור
09/08/2009 | 18:33
7
1
גם אינני חושב שירידה מאופנוע תעזור. לדעתי המחאה היחידה בה אינך מוריד את מספר הדו"ג הנע על הכבישים אבל אינך משלם ביטוח חובה גבוה הוא המעבר לאופנוע אספנות. כן, אני יודע תיכף תגיד לי שלרכב על אופנוע בן 30 שנה זה לא מציאותי ולא אמין. וכאן יש לי חדשות בשבילך, יפני בן 30 אמין בצורה שלא תיאמן (מניסיון אישי יום יומי על אחד כזה שעובר פעם בשנה טיפול החלפת שמנים וניקוי קרבורטור) ולגבי איך מוצאים אחד כזה? דרך EBAY מארה"ב יהיה לך הרבה יותר זול מחדש ולא בעיה למצוא כאלה במצב כמעט חדש עם מיילג' נמוך. כן זה לא ייתן את אותו ריגוש כמו R1 חדש אבל החובה יעלה רק 1000 ש"ח בשנה ועדיין תהיה מכוסה במקרה של תאונה לא עלינו.
זו בכל מקרה תהיה המחאה הפרטית שלי כשאחזור לארץ עוד שנה עם האופנוע. אם מדינת ישראל מעדיפה שאסע ברכב ישן אז איך אומרים SO BE IT.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה יודע מה... זה רעיון לא רע!'
אתה יודע מה... זה רעיון לא רע!
09/08/2009 | 18:36
2
נכון, זה לא יהיה כמו אופנוע חדש, בטח לא מבחינת ביצועים, אבל יכול מאד להיות שזה בדיוק מה שיעבוד!
נרכב כולנו על אופנועי אספנות ישנים בכיף שלנו, עד שיקום קול זעקה ציבורית "למה הם רוכבים על כלים כלכך מזהמים ולא בטיחותיים?? יש להם מעצורי תוף למען השד!"

אולי זה באמת יזיז משהו, במיוחד עם תקנות הבטיחות והזיהום שהם מנסים להעביר כל הזמן..
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה יודע בדיוק מה זה יזיז...'
אתה יודע בדיוק מה זה יזיז...
09/08/2009 | 20:19
1
2
ברגע שיקלטו הענתבים ושות' שההנחה לאספנות מנוצלת בצורה המונית לתנועה יומיומית,
ייסגר החלון הזה ו'אספנות' ישלמו ביטוח רגיל...
אופנועים >>
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
10/08/2009 | 13:35
2
לצפיה ב-'ברוך שובך'
ברוך שובך
11/08/2009 | 08:48
3
אבל אופנוע אספנות לא אסור לרכיבה בשעות מסויימות?
אם תעבור על ההוראה לא תהיה מבוטח?

מהיכן תשוב?
לימודים? עבודה?
אחרי כמה שנות שהות בחו"ל לא תרצה להרשות לעצמך ביטוח נזקי גוף בהיקף חסר תקדים בעולם, וכל זה במחיר של +1000 דולר בלבד?
כדי לרכב ביום יום לצרכי עבודה הנאה וכו'?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
11/08/2009 | 15:06
2
הגבלת הנסיעה היא מ 7 עד 9 בבוקר, מהבחינה הזו לא תהיה לי בעיה לצאת מוקדם לעבודה (לפני 7) ולהגיע לפני 7 או לצאת מאוחר אחרי 9 ואז אני מכוסה ביטוחית.
לגבי ביטוח חסר תקדים ב-1000$? ובכן למה לי אם אני ב-250$
אופנועים >>
לצפיה ב-''
11/08/2009 | 16:44
1
מהיכן תשוב?
לימודים? עבודה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'חוזר מעבודה לעבודה לאחר 4 שנים'
חוזר מעבודה לעבודה לאחר 4 שנים
11/08/2009 | 22:05
לצפיה ב-'ראשית לא בהכרח דרושה הפגנה'
ראשית לא בהכרח דרושה הפגנה
09/08/2009 | 19:48
עצרת הזדהות אולי כן. זה עובד נפלא בעבור צמאי זמן מסך שנעים במסדרונות כנסת ישראל. אם אני מבינה נכון, אותם וועד הפעולה מחפש. אז הנה הזדמנות לכל אותם עסקנים ושתדלנים לקבל את הרייטינג הנכסף.
אופנועים >>
לצפיה ב-' ווקשה, ביקשת קיבלת '
ווקשה, ביקשת קיבלת
10/08/2009 | 21:50
13

בשתי מילים קבל דוגמא להפגנות שעובדות\אפיקטיביות והמפגינים מקבלים בדיוק את מה שהם רוצים: חרדים, ירושליים.

שא ברכה (או תפילה ).
אופנועים >>
לצפיה ב-'יכול להיות שאתה מנותק מהמציאות...'
יכול להיות שאתה מנותק מהמציאות...
11/08/2009 | 10:07
11
או שמעולם לא שמעת את הביטוי שכל ח"כ משנן לפני שנכנס לתפקיד: סטטוס קוו (שלעולם לא יופר)
אופנועים >>
לצפיה ב-'קצת היסטוריה'
קצת היסטוריה
11/08/2009 | 12:54
9
בשנת 1947 כתב דוד בן גוריון מכתב הסטטוס קוו לאגודת ישראל ובו הבטיח  שהמדינה שתקום תשמור על השבת, דיני אישות יהיו בידי בתי דין רבניים, כשרות, וחינוך יהיה לכל זרם משלו (עם מינימום הנדרש של לימוד עברית הסטוריה ומדעים).

אם בן גוריון לא היה מבטיח זאת לאגודת ישראל, ייתכן ולא הייתה קמה מדינת ישראל כלל ללא הסכמתם.

אז כשאתם מתלהמים על חרדים.. הבטיחו להם את זה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בן גוריון מוזמן להמשיך לשמור את הבטחתו'
בן גוריון מוזמן להמשיך לשמור את הבטחתו
11/08/2009 | 13:03
8
אבל זה כבר לא קשור לתוכן השרשור ולפורום בכלל
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה קשור למה שאתה חיזקת למי שכתב מעליך ובכלל..'
זה קשור למה שאתה חיזקת למי שכתב מעליך ובכלל..
11/08/2009 | 13:11
7
ובכך הראיתי לכם שמה שחרדים עושים זה לא גחמה אלא שומרים בקנאות על מה שהובטח להם לפני קום המדינה. וזה היה התנאי שלהם כדי שהם יתמכו.

זה גם קשור לכך שאולי גם לנו הרוכבים - אזרחי מדינת ישראל מגיע לדרוש את מה שהובטח לנו.שוויון זכויות.

אם נהג רכב משלם ביטוח נמוך יותר אך ממוגן יותר מאיתנו, גם לנו מגיע לשלם ביטוח נמוך  ואף נמוך משל בעלי רכב שכן  אנו נפגעים מהם בעיקר.

אחרת הולכי רגל אמורים לשלם "מס הולך רגל" שיהיה גבוה מכל ביטוח שקיים כי הם אלה שנפגעים בכמויות מטורפות בכל שנה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואם מדינה יכולה לסבסד לאזרחי סוג ז''
ואם מדינה יכולה לסבסד לאזרחי סוג ז'
11/08/2009 | 13:13
4
שלא תורמים לה מאומה.. את את חיי היום יום (בטוח לאומי והקלות במיסים), אז לנו אדרבה מגיע סיבסוד מהמדינה אם צריך. אחרת שכולם ישלמו. כווווווווווווללם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'וכשאני אומר סוג ז''
וכשאני אומר סוג ז'
11/08/2009 | 13:53
3
אני מתכוון לכל אותם אלה שלא משרתים בצבא / שירות לאומי.
כל אלה שתומכים באוייב, וכל אלה שיודעים לצרוח בקולי קולות ולהניף דגלי יישות עויינת  או לנסוע לבקר ראשי מדינות שחולמים להשמיד אותנו,
אבל ראשונים בתור לשתות את הכסף מאותה המדינה שהם מסרבים לכבד.

ואני אומר יאללה בלאגן!
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז אם אני לא שותה את הכסף מותר לי לא לכבד?'
אז אם אני לא שותה את הכסף מותר לי לא לכבד?
11/08/2009 | 16:13
2
1
לצפיה ב-'אולי כתבתי ארוך והתבלבלת'
אולי כתבתי ארוך והתבלבלת
11/08/2009 | 17:35
1
הכוונה היא שכל אלה שפירטתי מקבלים מהמדינה אז למה אנחנו לא?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואני שאלתי אם זה ששירתתי נותן לי לתמוך באויב?'
ואני שאלתי אם זה ששירתתי נותן לי לתמוך באויב?
11/08/2009 | 17:45
6
לצפיה ב-' שמע חביבי '
שמע חביבי
11/08/2009 | 13:43
זה טיעון מעולה!
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה עדיין מאמין בהבטחות?'
אתה עדיין מאמין בהבטחות?
11/08/2009 | 13:59
אף אחד (בכנסת/ממשלה/כל שאר הגופים הממסדיים) לא שם עליך בתור
א) אזרח
ב) רוכב דו"ג

מבחינתם אתה רק פתקית בכלפי פעם בארבע שנים...
אופנועים >>
לצפיה ב-'הבנתי, סטטוס קוו זה לשרוף חצי ירושלים,'
הבנתי, סטטוס קוו זה לשרוף חצי ירושלים,
12/08/2009 | 03:30

לפגוע בשוטרים, עוברי אורח, וכל מי שמוכן לקבל אבן לראש ע"מ שדרישותיהם יענו (גם אם אין קשר בינם למציאות, אבל זה כבר לא רלוונטי). הגיוני, תמשיך לחשוב כך ותגיע רחוק .

בכ"א, אוהד ביקש דוגמה וקיבל אחת שאפילו עובדת!
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם רוכבי אופנועים היו לשון מאזניים'
אם רוכבי אופנועים היו לשון מאזניים
11/08/2009 | 15:01
כנראה שאפילו היינו יכולים להגדיר את בית גוברין כמסלול מירוצים לאופנועים בלבד...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין צורך בכל הסימני פיסוק'
אין צורך בכל הסימני פיסוק
09/08/2009 | 15:47
2
1
זה רק מוריד מערך ההודעות שלך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'WTF?'
WTF?
09/08/2009 | 15:55
1
"הלו, זה פורום?" אני כועסת ומביעה את חוסר שביעות רצוני מהנושא בדרך הפולנית ביותר המוכרת לי. כמה סימני קריאה החסירו או הפחיתו בערך? הרגת אותי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עד מתי החופש הגדול...'
עד מתי החופש הגדול...
09/08/2009 | 16:07
לצפיה ב-'אם מישהו יודע'
אם מישהו יודע
09/08/2009 | 15:22
1
האם נצטרך לשלם בנובמבר את הפער שבין התשלום הנוכחי לפול לתשלום החדש?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא. זה מעולם לא היה כך.'
לא. זה מעולם לא היה כך.
09/08/2009 | 15:40
לצפיה ב-'ביקשו ביטוח דיפרנציאלי, אה? עכשיו כולנו נממן'
ביקשו ביטוח דיפרנציאלי, אה? עכשיו כולנו נממן
09/08/2009 | 15:25
17
1
את חברי מועדון הזקנים הישראלי.
פשוט הזוי שאדם תפרן בגילאי ה20-30 לחייו, שבד"כ עוד עסוק בבניית הקריירה, צריך לממן אדם אחרי גיל 40 שבד"כ
מסודר יותר כלכלית.

דבר אחד בטוח, על אופנוע אמשיך לרכב.
אני רק מקווה שאוכל להמשיך לשלם עבור ביטוח, בשביל השמנים שעכשיו יוכלו להוציא יותר כסף על בירה, כשהם רוכבים על 90 קמ"ש בין פאב לפאב.

בני זו$#$.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
3
לצפיה ב-'תשובה ל-dptnl'
תשובה ל-dptnl
5
2
אני לא יודע אך אתה רוכב ,אבל כשאני רואה צעירים על קטנועים ואופנועים נוסעים בפראות ומסכנים לא רק את
עצמם אלה גם אותי.
כשאני רואה רוכב נוסע על שוליים במהירות של 3 ספרות.ועוד ועוד.
אז לכאלה באמת מגיע שישלמו יותר.
למה שאני כרוכב שכבר לא בגיל הטיפש עשרה ללא תביעות יממן את אלו המתפרעים.
לדעתי זה מוצדק-למי שיש עבר עשיר של תאונות ותביעות כניראה שהוא לא זהיר מספיק או רוכב בלקיחת סיכונים
מיותרים-אז שישלם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'השאלה למה הגיל משחק כאן תפקיד?'
השאלה למה הגיל משחק כאן תפקיד?
09/08/2009 | 17:52
4
הרי מבחינת הביטוח, עבר תאונות זה שלוש שנים אחורה.
לי יש רישיון 7 שנים, מתוכן תאונה אחת בעירוב ביטוח - בור בכביש, באמצע הלילה, במקום לא מואר, וגם זה, לפני יותר משלוש שנים.
בור בכביש? שהפול יתבעו את נתיבי איילון, מה אני אשם?
האם בן אדם בן 50 היה נמנע מהתאונה? לדעתי הוא היה נפצע קשה יותר, ומחלים לאט יותר.

אין לי עברת  תנועה בשלוש השנים האחרונות, ואם נלך קצת אחורה, אז ההיסטוריה שלי מראה
רכיבה בנת"צ פעם אחת בתל אביב (סתם כי לא התחשק לי להשתחל בין מכוניות), פרסה במקום שאסור במתחם הבורסה בר"ג עם קטנוע (במקום לא עמוס, לא ראיתי את השלט, אשמתי.), ונהיגה באוטו ללא חגורה פעם אחת (וזו באמת היתה פעם יוצאת דופן, והיתה לכך הצדקה, אבל ניחא, אשמתי.).
האם אני עבריין מועד?

האם עלי לשלם יותר מאדם בן +40?
למה, בעצם?
אופנועים >>
לצפיה ב-'הגיל משחק תפקיד משמעותי'
הגיל משחק תפקיד משמעותי
10/08/2009 | 10:31
3
היות והפרמיה במקרה זה נקבעת באופן ישיר לפי מידת הסיכון של המבוטח.
חברת הביטוח עובדת לפי סטטיסטיקות ונסיון העבר מראה כי רוכבים צעירים יותר מהווים מבחינתן סיכון גבוה יותר - לכן הגיוני כי ישלמו יותר.
אם זה צודק או לא...אני מניח שהכל תלוי באיזה צד של המתרס אתה נמצא.

סתם כנקודה למחשבה...ישנם מקומות נאורים אפילו יותר מישראל שאפילו צבע המכונית קובע את גובה הפרמיה...למה?
כי הגיעו למסקנה (שוב, על סמך נסיון העבר...כן?) כי לדוגמא נהג במכונית אדומה יש לו סיכוי רב יותר לעשות תאונה מאשר נהג במכונית חומה.

שלא תבין אותי לא נכון...מאד מתסכל לראות את מחירי הביטוח מבצעים את הקפיצה מעלה...אבל זו הצפרדע ואין מה לעשות אלא לבלוע אותה.
גם במקרה זה נסיון העבר מוכיח כי גוף מפונק ושבע כמו האופנוענים פה במדינה (גם אני נמנה על אותו גוף) אינו מסוגל לשנות את רוע הגזירה - וכל רעיונות ה "בואו נצא להפגין" "לחסום כבישים" יציקו רגעית לחלק מהאוכלוסיה אבל לא יזיזו דבר אצל מקבלי ההחלטות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עם גישה כמו שלך'
עם גישה כמו שלך
10/08/2009 | 11:51
2

שום דבר לא יצליח לשנות שום גזירה..

כל דבר ניתן לשינוי.
הפונקציה היא עד כמה לוחצים.
לשבור ענף עץ אפשר בקלות.
לשבור מוט מתכת צריך להפעיל כוח.
לשבור קיר של בניין צריך כבר יותר כח.

הכל שאלה של עד כמה הרוכבים יפעילו כוח ולחץ.
עובדה - במדינות אחרות, כשיש חרם צרכנים, הם מצליחים והמון.
הבעיה של כולם פה זה שכולם חושבים נחות.
"לא נצליח" "לא נשנה כלום"
עם מחשבות כאלו באמת כלום לא ישתנה.
אבל עם קבוצת חסימת כבישים "חוקית" כל ראשון וחמישי בשעות העומס,
ועוד קבוצה שבמקביל חוסמת "חוקית" את הכניסות לירושלים ולכנסת,
באופן קבוע,
נראה באמת מה יהיו התוצאות.

5,000 ש"ח לשנה על ביטוח חובה?!!!
על מה ולמה?!?
90 אחוז מאיתנו בכלל זורקים את הכסף הזה לזבל,
רק מי שחלילה נפצע מקבל החזרים..
צריך להיפצע בכוונה?!?
חלאס, לצאת מהאדישות. לצאת!!!
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן, במחשבה חיובית אפשר לשבור בטון עם הראש'
כן, במחשבה חיובית אפשר לשבור בטון עם הראש
10/08/2009 | 15:33
אני מוכן להדגים, כל עוד זה לא יהיה הראש שלי.

חסימת? אופנוענים נדרסים. אחרי זה יס"מ מפרק לאלה שלא נדרסו את הצורה. את האופנועים אוסף גרר או משאית גדולה, בלי יותר מדי עדינות. אפשר לומר שאני פסימיסט, אבל מי הוא הפסימיסט? אופטימיסט מיודע היטב. (מלשון "ידע-מידע", כן?).
אופנועים >>
לצפיה ב-'גישה כמו שלי? הכוונה לפרגמטיות?'
גישה כמו שלי? הכוונה לפרגמטיות?
10/08/2009 | 18:32
1
צריך לדעת מתי "לחתוך הפסדים" ולהמשיך הלאה - כמו שצויין ע"י אחרים חרם צרכנים לא יזיז כלום, נהפוכו זהו אינטרס של חברות הביטוח שאיש לא ירכוש את המוצר הזה הקרוי ביטוח חובה אופנועים, ועליו הן מפסידות מליונים כל שנה.
חסימה וחוקית באותו משפט זה לגמרי דבר והיפוכו - אחד לא יכול להתקיים עם השני.

לגבי 5000 ש"ח שנזרקים לזבל - זוהי תמצית ההגדרה של ביטוח - אתה משלם סכום ידוע מראש כדי שלא (אם איתרע מזלך) תאלץ לשלם סכומי עתק.  את מציעה ברצינות להתרסק רק כדי לקבל תמורה לסכום אותו את משלמת??
אולי גם לרסק את המכונית המשפחתית כדי לפדות את דמי הביטוח המקיף על הדרך?
אל תשכחי שכל מקרה בו (אני מדגיש - בכל מקרה)את מקבלת כסף מהביטוח את מפסידה - בריאות, השתתפות עצמית, אבדן ערך וכו' וכו'.  אין מצב (להוציא הונאה) בו בעת הפעלת הביטוח את מרויחה בתמונה הכללית.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עזוב אותך. כולנו ביחד באותו החרא.'
עזוב אותך. כולנו ביחד באותו החרא.
2
מדובר ביזמה של ענטבי ואל תתבלבל לחשוב שמדובר ביוזמה של המועדון או מישהו מאנשיו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שזו יוזמה ישירה שלהם.. אבל..'
לא אמרתי שזו יוזמה ישירה שלהם.. אבל..
09/08/2009 | 17:53
1
שנינו יודעים מהיכן התחילת יוזמת הביטוח הדיפרנציאלי..
בסופו של דבר, ענתבי יגיע גם אליהם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא יודע. מהיכן הגיעה היוזמה הדיפרנציאלית?'
אני לא יודע. מהיכן הגיעה היוזמה הדיפרנציאלית?
09/08/2009 | 19:27
ולגבי המועדון- אתה די טועה. אני מציע לך להצטרף בהזדמנות לארוע של המועדון ולהתרשם מחתך הגילאים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בואנה אתה, יש'ך ג'ורה'
בואנה אתה, יש'ך ג'ורה
09/08/2009 | 16:10
5
אני בן 53 ולא רוכב לפאבים אלא בעיקר לצורך עבודה. עד עכשיו עשיתי את זה על דו"ג ששווה 15K.
נטול תאונות ותביעות עם וותק מ1972, אתה באמת בטוח במה שאתה כותב

אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא אומר שמי שמעל גיל 50 אשם בכך.'
אני לא אומר שמי שמעל גיל 50 אשם בכך.
09/08/2009 | 17:43
4
גם לא מי שמעל גיל 40.
גם לא התכוונתי להציג רוכבים בגיל הזה או אנשים בכלל, כזקנים חלילה (הם לא).
אני פשוט יודע מי היה זה שנלחם על ביטוח דיפרנציאלי, מאיפה בא, ואופי הרוכבים שם.
ועכשיו כולנו רואים לאן זה הגיע, גם אם לא גרמו להחלטה הזו באופן ישיר.

אותם נציגים "מהמועדון" שחושבים שרכיבה על 90 קמ"ש, בסגנון שלהם, היא היא הדרך הנכונה, ולעזאזל השאר.
השם "מועדון הזקנים" לא בא ללעוג או להציג אנשים בגיל הזה כזקנים חלילה (גם אני אהיה בגיל הזה יום אחד, אני חושב..) אלא לתאר את רוב חברי המועדון הזה, והסגנון שלהם.

אתה מוזמן לקרוא בפורומים של "פול גז" איך הנציגים "של המועדון" רואים רוכבי אופנועים שאינם מתאימים
לborn to be wild שלהם.

אופנועים >>
לצפיה ב-'עכשיו אתה כבר מעוות עובדות.'
עכשיו אתה כבר מעוות עובדות.
09/08/2009 | 19:36
זהר זהר ממליץ לרכוב עד 90. 90 שנים, לא 90 קמ"ש.
באותו שרשור בפולגז הוא הציג את עמדתו האישית ולא את עמדת המועדון,שממש לא עוסק בדיפרנציאציה.
בכללי לגבי המועדון - כבר רשמתי לך למטה אבל אתה טועה ובגדול. אתה לא מכיר את רוכבי המועדון,הסגנון  או האופי שלהם ואתה לגמרי טועה בניתוח חתך הגילאים שלהם. אתה מסתמך על קישקושי מקלדת מהעבר שממש לא מציירים נכון את התמונה הנוכחית ואני ממליץ לך בחום לבדוק מה קורה בשטח
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא הבנתי מה הבעיה'
לא הבנתי מה הבעיה
09/08/2009 | 22:45
2
1
בלרכב 90 קמ"ש  ?

למה זה כל-כך מציק לך ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מציק לו כלום לבחור....'
לא מציק לו כלום לבחור....
10/08/2009 | 07:06
1
לא מבין למה אתה נתלה דווקא בחלק הזה של מה שהוא אמר .
אופנועים >>
לצפיה ב-'כי על כל שאר הדברים כבר הגיבו'
כי על כל שאר הדברים כבר הגיבו
10/08/2009 | 14:04
ואותי באופן אישי זה מעניין...
אופנועים >>
לצפיה ב-'הגביר הפסיק לממן אותך !'
הגביר הפסיק לממן אותך !
11/08/2009 | 07:49
למה הם צריכים לממן את הגחמות שלך לנסוע כמו שאתה רוצה לנסוע , עם גלגל אחד באוויר (לא משנה אם קדמי או אחורי באוויר ) במהירויות תלת סיפרתיות ?

יש פתגם שאומר "על הנאות משלמים " אז מהיום תשלם לפי " החיתום " (הסיכון שלך )

וזה לא שאני מאמין גדול ברפורמה הזו אבל אני בהחלט מאמין עם אותם קשישים שמעדיפים לשלם על הבירה שלהם במקום על הווילי שלך .  בדיוק כמו שאני מאמין שהמכונית שאשמה בתאונה שלנו (ב 90% מתאונות האופנוע וזה הוכח ) צריכה לשלם עבור הנזק שגרמה כפי שנהוג בדיני נזיקין וגם אם מדובר בנזקי גוף ולא בשם הייקור של כל מחירי הביטוח לכל המכוניות להפיל את הנזק עלינו . .
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה נראה כמו עין תחת עין'
זה נראה כמו עין תחת עין
09/08/2009 | 15:28
7
השגתם 12 אחוז הנחה עם השתפות עצמית? אז נעלה את המחיר באותם 12 אחוז ובסוף גם אתם רוכי העל שמשוכנעים ביכולתם לא לעשות תאונות 10 שנים תשלמו בספו של דבר כמו קודם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שאלה משפטית בנושא'
שאלה משפטית בנושא
09/08/2009 | 15:34
6
האם מצב הביטוח של דו"ג בישראל כיום לא עונה על ההגדרה של קרטל האסור על פי חוק ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'איך בדיוק?'
איך בדיוק?
09/08/2009 | 15:43
4
הפול הוא התאגדות מפסידה שהמדינה כופה על חברות הביטוח. לא מדובר בהתאגדות שנועדה להגדיל את הרווחים ולפגוע בתחרות.
מבחינת חברות הביטוח, שלא יהיה פול, רוצה לבטח אופנוע? 10K בבקשה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם על אבנר אמרו שהוא גוף מפסיד '
גם על אבנר אמרו שהוא גוף מפסיד
09/08/2009 | 15:56
3
אבל רק אחרי הרפורמה בביטוח ופירוק אבנר הסתבר שאבנר לא רק שלא הפסיד אלא הרוויח ובגדול.
לצערנו הרב הרפורמה הייתה אמורה להביא לתחרות בשוק הביטוח לרכב אבל כמו שתמיד קורה במדינתנו, ולא משנה באיזה תחום, החברות סגרו על תעריף מוסכם וכך יוצא שלא משנה באיזה חברת ביטוח אתה תמיד משלם את אותו הדבר.
מכיוון שהאופי של מדינתנו הסוציאליסטית מזמן פשט את הרגל והכל היום מופרט, אינני מבין מדוע לא לבטל את החובה אלא לעשות כמו שעושים כאן בארה"ב, כל רכב מחוייב על מנת לעלות לכביש בביטוח צד ג', במקרה של תאונה ההוצאות הרפואיות הן על חשבון ביטוח הבריאות והשיקום על חשבון ביטוח החיים/אובדן כושר עבודה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'רגע, לא הבנתי'
רגע, לא הבנתי
09/08/2009 | 16:03
2
אתה שואל בעצם למה שהמדינה לא תממן טיפולים רפואיים לנפגעי תאונות על חשבונה במקום חברות הביטוח? אתה שואל ברצינות?

ובעניין השיקום, אתה שוב מפיל את זה על חברות הביטוח, למה אתה חושב שזה יישנה? אז ידחפו לך פרמוית מופקעות על ביטוח חיים \ אובדן כושר עבודה ותגיע בסוף לאותו מצב.

אופנועים >>
לצפיה ב-'ראשית, אם אינני טועה'
ראשית, אם אינני טועה
09/08/2009 | 16:28
1
2
הנתח הנכבד של הפול שייך למדינה, לחברות הביטוח יש בו חלק מסויים בדיוק כמו באבנר, כלומר הפול הוא מעין המשך ישיר של אבנר אבל רק לאילו שמוגדרים קבוצות סיכון ולכן גודלו קטן יותר. לגבי הפרמיות על ביטוח חיים, מעניין שכאשר עסקתי בטיפוס צוקים, צלילה, ועוד ענפים המוגדרים על ידי חברות הביטוח כבעלי סיכון גבוה, על בסיס יומי קבוע הפרמיה שלי כולה הייתה עוד 30 ש"ח יותר בחודש לכן אינני מאמין שהביטוח חיים יתייקר יותר מדי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מתוך אתר הפול'
מתוך אתר הפול
09/08/2009 | 19:13
חלקן של חברות הביטוח במאגר. הסתכלתי ברפרוף ולא מצאתי אזכור לחלקה של המדינה.
כמו כן מצורף דו"ח תקופתי
וכן, אני מתאר לעצמי שמשחקים עם המספרים אבל אני לא חושב שיש פה רווחים עצומים שמסתירים מאיתנו.
שלא תבין לא נכון, אני איתך אבל די ספקן בנוגע לנכונות המדינה לעשות את זה.
אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הפול הוא הגדרה ממשלתית'
הפול הוא הגדרה ממשלתית
09/08/2009 | 15:44
ולכן זה אינו יכול להיות קרטל כשהממשלה תומכת בקיומו וקובעת בעצמה את התעריפים שבו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה מה קורה שאין רפורמה רצינית בביטוח'
זה מה קורה שאין רפורמה רצינית בביטוח
09/08/2009 | 15:42
1
במקום לחלק חצי-חצי, הביטוח של האשם צריך לשלם.
ואני יודע - תתחילו לבכות על עניין זה 50% כדי למנוע עינוי דין... קשקוש.
1. חברות הביטוח שמות קצוץ בכל מקרה.
2. פתרון פשוט קצר וקולע. חברות הביטוח משלמות 50%-50%.
אחר כך, ע"פ מסקנות האירוע (משטרה, חקירות, משפט, מה שלא צריך) תשלים חברה א' לחברה ב'.
החוק צריך להטיל עליהן את החלוקה. ואז נראה.
החברות לא יתעסקו אחת עם השנייה, בזה תהיו בטוחים.
לא בגלל שהם כאלו נחמדים, אלא פשוט בגלל שאם חברה א' לא משלמת כסף לב' מחר ב' לא תשלם לא'.
ואם לא - המחלקות המשפטיות שלהם יגררו את זה כמה שבא להן.
היות והן מבינות את זה, למעט מקרים עקרוניים, הן לא תלחמנה
העיקר? מה אכפת ללקוח? הוא מקבל את הכסף נקודה. מהביטוח שלו.
לביטוח שלו יש בעייה? שילך לביטוח של הנהג השני.
ואם עדיין האופנועים יהיו אשמים(מה שלא נראה), אז זו כבר בעייה שלנו.

הפתרון הזה דרך אגב, מצויין איך שלא תבחנו אותו.
הנהגים הזהירים לא יבכו שהם מסבסדים אופנועים,
חברות הביטוח יעשו את העבודה של לראות מי אשם - זה ישתלם להן.
והכי נחמד - ייקור הפוליסה למעורבים ייעשה יחסית למאזן התשלומים בין חברות הביטוח!
למה הנקודה הזו כזו חשובה אני מיד מסביר:
חברה א רוצה לייקר לאדון 1 את הפרמייה כי הוא היה מעורב בתאונה. סבבה.
הבעייה? אם החברה טוענת (=מודה) שהוא אשם, היא צריכה לשלם מרבית הנזק! (שהוא יותר מהפרמייה...!)וכך יוצא, שאם חברה תרצה להגדיל את הפרמייה, היא תצטרך להודות באשמה, מה שאומר שהפרמיות לא יגדלו ללא אשמה של הנהג.

מישהו חושב שאפשר לשלוח את זה לאנטיבי? או שזה הגיוני והוגן מדי?

אופנועים >>
לצפיה ב-'הצעתי את זה כבר - להפריד בין הפיצוי לאשמה '
הצעתי את זה כבר - להפריד בין הפיצוי לאשמה
09/08/2009 | 22:09
קודם כל לפצות את כולם, אחרי זה שחברות הביטוח יקבעו אשמה כדין ויעלו לזה האשם את הביטוח לרמת סיכון טהור או כמה שהן צריכות כדי לא להפסיד כסף.

לא יתקבל מעולם, זה באמת סביר והגיוני מדי למדינת חלם, כאן הנפגע הוא האשם ולו מייקרים את הביטוח.

אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מחדש.'
לא מחדש.
09/08/2009 | 15:43
51
מיימי לא תבעתי את ביטוח החובה. לא רואה בו צורך.
אני לא צריך שיחזיקו לי את היד כשאני רוכב, יגידו לי כמה זה מסוכן ו"מה אם.."

אני לוקח סיכון כל פעם שאני עולה על האופנוע, כל פעם שאני מסובב את ידית הגז, ואין לעובדה שיש לי ביטוח שמכסה אותי שום השפעה על מידת האחריות והסיכון שאני לוקח ברכיבה.

לא צריך אותם. שישפטו אותי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'גבר.'
גבר.
09/08/2009 | 15:49
28
2
לצפיה ב-'פחדן. מה היית עושה אם לא היה ביטוח?'
פחדן. מה היית עושה אם לא היה ביטוח?
09/08/2009 | 15:59
27
אין, זהו, ניגמר.
אור ירוק רצו לכנסת ואסור לרכב על אופנועים.
או יודע מה? תסריט אחר-
ביטלו את הפול (ייאי), אבל לתדהמתנו חברות הביטוח לא מוכנות לבטח אופנועים, רק בסכומי עתק (15K+ לשנה נגיד).

אתה תמשיך לרכב?
אם התשובה שלך היא "כן , הייתי רוכב כי זאת האהבה שלי, אפילו בניגריה הייתי רוכב" אז סבבה.

אם לא תרגיש חופשי לחזור לפורום "אני על דו"ג כי זה זול ופרקטי" שלך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש לי שני ילדים לדאוג להם.'
יש לי שני ילדים לדאוג להם.
09/08/2009 | 16:16
26
ולכן יש לי ביטוח חובה (וגם עוד כמה ביטוחים מעבר).
אם התסריט שלך היה מתרחש הייתי נלחם בכל הכוח לשנותו (בדיוק כמו שאני עושה כבר מספר שנים).
זה לא עושה אותי פחדן. מצד שני,ההצעה שלך לרכוב ללא ביטוח עושה אותך מאוד לא מחושב ורציני (בעדינות).
לגבי פורום קטנועים - אתה לגמרי רחוק ולא פוגע אבל עזוב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בסדר, סליחה על הטונים, אבל...'
בסדר, סליחה על הטונים, אבל...
09/08/2009 | 16:29
25
דבר ראשון באמת סליחה, לא במקום הטונים שלי, זה פשוט מכעיס אותי ואני מחפש אשמים.

אני לא רואה איך הפגנה תעזור, רוכבי אופנועים שבוכים על מחיר הביטוח אבל ממשיכים לשלם אותו זה כלום, זאת לא עמדה איתנה.
סתם וויכוח על כסף.
מיטרד.

אנחנו לא יכולים להמשיך לצעוק אבל לשלם בכל זאת.
הסכמה שבשתיקה.
איך אתם מצפים לנצח במילחמה, אם אתם באים לקרב מוכנים לתבוסה?

מצד שני רוכבי אופנועים שרוכבים ללא ביטוח זה כבר לא מיטרד-
זה משבר!

זה כבר לא וויכוח על כסף, זה וויכוח על חיי אדם.
והממשלה תילחם בנו- חלקנו יתפסו, ישפטו, יקנסו וישללו,
אבל כשכמה מאיתנו יפגעו (לא מאחל את זה לאף אחד, אבל זה יקרה), וישכבו בבית-החולים ללא כיסוי ביטוחי, אז הממשלה תזוז.
כי תפקיד הממשלה לשרת את האזרח, ולא להפך.

אנחנו צריכים להפגין, ולצעוק, ולפנות לתקשורת, אבל התמונות שיצאו מההפגנה הן לא של רוכבים מדושנים שבאו להיתמרמר קצת וחוזרים הביתה עם הזנב בין הרגליים, אלא תמונות של רוכבים שורפים את תעודות הביטוח שלהם ורוכבים ללא ביטוח!
אין פשרות!
או הוזלה בביטוח או שאנחנו לא משלמים!

אופנועים >>
לצפיה ב-''
10/08/2009 | 00:26
הדתיים לא עובדים, הערבים בונים בתים בלי אישורים בלי ארנונה
אנחנו עושים צבא משלמים מיסים
אנחנו דואגים לכולם ואף אחד לא דואג לנו

מסך הכל מה רצינו לרכב באופנוע ברוח ללא פקקים ובלי לזהם את האוויר
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה גם קולט או רק משדר?'
אתה גם קולט או רק משדר?
10/08/2009 | 20:32
23
אתה יכול לשרוף תעודות ביטוח עד מחר.
הפגנו,צעקנו,פנינו לתקשורת.גם גייסנו סלבס ופנינו לחברות שליחויות ולפיצה האט ולעוד אלף כיוונים שנזרקו כאן בשרשור.
בסופו של דבר, מה שעשה את העבודה היה העבודה עם הלוביסטים וחברי הכנסת. רק בזכות זה הצלחנו בפעמיים האחרונות וכנראה שרק כך נצליח גם הפעם.
הפגנות? שריפת חזיות? יציאה של מיצו מהארון? רק כליווי לפעילות רצינית יותר.
רוצה להמשיך לאיים שתרכב ללא ביטוח? סבבה. רק קח בחשבון שאתה ואני לא היחידים שקוראים בפורומים ושאתה עושה הרבה יותר נזק מתועלת.
אף אחד לא בוכה סתם,תהיה פעילות מאורגנת ובשאיפה גם אפקטיבית. רק תפסיק בבקשה לאיים ולצעוק ותן לעוסקים במלאכה לעבוד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שאלה לי אליך'
שאלה לי אליך
11/08/2009 | 00:21
2
אתה רוצה להגיד לי שלחברות פיצה גדולות כמו דומינוס או פיצה האט אין כח פוליטי בכנסת? ואין להם שום דרך לעזור ללובי "שלנו"?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אולי יש להן.'
אולי יש להן.
11/08/2009 | 00:26
1
1
אבל הן לא בעניין. כולל סמנכ"ל של אחת הגדולות מבינהן שישב ודיבר יפה במסיבת עיתונאים שהועד כינס לפני כשלוש שנים ושניה אחרי שעזבו העיתונאים הוא נעלם.הבטחות כמו חול...
אופנועים >>
לצפיה ב-'הממ'
הממ
11/08/2009 | 00:40
1
בטעות אני עובד בסניף שהוא בבעלות ישירה של המנכל של אחת הרשתות, אולי אם אדבר עם המנהל והוא ידבר איתו... אתם יודעים איך זה עובד. אם יתמזל מזלינו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן, אנחנו רואים מה עשיתם בשבילנו...תודה!'
כן, אנחנו רואים מה עשיתם בשבילנו...תודה!
11/08/2009 | 07:20
19
לצפיה ב-'שמע, לפחות הם נותנים מאמץ...לא לזלזל.'
שמע, לפחות הם נותנים מאמץ...לא לזלזל.
11/08/2009 | 07:49
6
3
לצפיה ב-'גם האמריקאים נתנו מאמץ רציני בוויטנאם.'
גם האמריקאים נתנו מאמץ רציני בוויטנאם.
11/08/2009 | 13:22
5
זה לא עזר להם כלכך.
לצערם, הם היתלהבו מעצם העשייה ולא עצרו ובחנו את פרי עמלם.

התוצאות מדברות, ואני משלם כבר שנים את אותו ביטוח, רוכב על אותם פסי צבע מחליקים, משלם את אותם מיסים על אופנועים\חלפים ועוד ועוד.

למעשה המצב לא משתפר, הוא רק מחמיר-
-עלייה במחירי הביטוח
-הקשחת מדיניות יבוא החלפים
-ואפילו חוק הספורט המוטורי שיהיה יותר קללה מברכה לפי מצב העיניינים.

אז מה בדיוק הם עשו? על מה בדיוק מגיע להם כל הכבוד? על עצם העשייה?

?Will someone please explain it to me like I'm a six year old
אופנועים >>
לצפיה ב-'תהיה בריא בין מה אתה משווה למה.'
תהיה בריא בין מה אתה משווה למה.
11/08/2009 | 19:10
4
1
ועוד פעם - הם עושים מה שאתה לא. לו היית משקיע מאמץ, זמן ואנגריה כמוהם לחינם (או לא לחינם) - אני איתך. אבל זה לא המצב, נכון?

וכן - לדעתי מגיע להם כל הכבוד על היוזמה והמאמץ. גם אם אין זה מביא לתוצאות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם לדעתי מגיע להם כל הכבוד'
גם לדעתי מגיע להם כל הכבוד
11/08/2009 | 19:23
3
אבל אולי הגיע הזמן לקחת צעד אחורה, לבחון את המצב, לשקול את המעשים מול התוצאות ולראות אם דרך אחרת תוביל לתוצאות טובות יותר.

אולי צריך לצאת מהקופסא ולנסות משהו אחר, למשל לא להיתערב בכלל:
אולי בעצם כל הפעילות הזאת מושכת אש ומביאה אלינו תשומת לב שלילית?

או אולי במקום להיאבק מתוך הבירוקרטיה בעזרת בירוקרטיה נשיג תוצאות דווקא ממאבק מחתרתי?
אופנועים >>
לצפיה ב-'מסכים לגמרי. אכן שאלות ראויות למחשבה...'
מסכים לגמרי. אכן שאלות ראויות למחשבה...
12/08/2009 | 11:32
2
3
לצפיה ב-'למה אתה חושב שלא חושבים על זה?'
למה אתה חושב שלא חושבים על זה?
12/08/2009 | 13:32
1
כל בחירה של כיוון פעולה נעשית אחרי הרבה מחשבה,שמיעת נתונים,הערכות ודיעות שונות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני אמרתי שאני חושב שלא חושבים על זה?'
אני אמרתי שאני חושב שלא חושבים על זה?
12/08/2009 | 14:16
לצפיה ב-'אז לא.'
אז לא.
11/08/2009 | 08:52
11
סע בלי ביטוח.
עשיתם,בשבילנו,אתם,אנחנו. זה לא אנחנו ואתם.זה אנחנו והם.אבל נראה לי שזה גדול עליך.
אני לך לא מנסה יותר להסביר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חבל שצריך, תוצאות מדברות בעד עצמן. חבל שאין.'
חבל שצריך, תוצאות מדברות בעד עצמן. חבל שאין.
11/08/2009 | 13:18
10
2
לצפיה ב-'שוב אתה לא יודע על מה אתה מדבר!!!'
שוב אתה לא יודע על מה אתה מדבר!!!
11/08/2009 | 16:59
9
אם לא היו פועלים חבורה קטנה של אנשים עבורנו היום כבר היית משלם 10K שקל ביטוח בשקט!

עם כל העלאה בדמי הביטוח כולנו זועקים בקול גדול, איפה צוות הרשויות, איפה המועדון, איפה אהוד ואיפה ענטבי.
מה שאתה לא יודע זה שמאחורי הקלעים יש אנשים פרטיים כמוך כמוני שמבזבזים עשרות אלפי שקלים מכספם הפרטי בימי עבודה, דלק, שיחות טלפון, זמן עם המשפחה שלהם ועוד לא מעט הקרבות.

תוצאות??? אתה לא רואה תוצאות?
תבקש מMORM שיארגן לך כמה לינקים ותראה דבר או שניים.

שב פעם לכוס כפה עם אהוד, פתח את הנושא לשיחה עם בימר או זהר זהר ועוד מספר דמויות  ואתה תגלה שיש המון שנעשה מאחורי הקלעים!
זה שאתה לא מעורב ומכיר לא אומר כלום.

מתי בפעם האחרונה ישבת וחשבת איך אתה יכול לתרום למאבק הזה מעבר ללהיות כפוי טובה, ללכלך וצרוח בפורומים השונים?

מידי פעם יש הזדמנויות לעזרה אמיתית, דבר עם אהוד ותבקש ממנו שבפעם הבאה שצריך מתנדבים לאיזשהי פעולה, שיצור איתך קשר...
תאמין לי שזה יהיה הרבה יותר פרודקטיבי מאשר לצרוח גוואלד און ליין.

שי
אופנועים >>
לצפיה ב-'קישקוש! זה שהמחיר לא עלה לא מוכיח כלום!'
קישקוש! זה שהמחיר לא עלה לא מוכיח כלום!
11/08/2009 | 17:25
8
על אותו מישקל אני יכול להגיד לך שאני אישית, כן אני, דואג לכך שהשמש תזרח כל בוקר.
בוודאות!

אם לא הייתי אני כבר מזמן היית שקוע בלילה ניצחי!

זה שהמחיר לא עלה (והוא כן..) זה לא טיעון לגיטימי, ויכולים לספר לך סיפורים עד מחר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון, אבל אתה לעומת זאת לא ביטלת מספר גזרות ב'
נכון, אבל אתה לעומת זאת לא ביטלת מספר גזרות ב
11/08/2009 | 18:00
7
בכנסת ולא העברת מספר חקיקות...

אתה באמת חושב שרוח הקודש היית אחראית כאן?
אופנועים >>
לצפיה ב-'איזה גזרות? איזה חקיקות?'
איזה גזרות? איזה חקיקות?
11/08/2009 | 18:31
6
אשמח לדוגמאות, כי מזיכרוני הדל עולה רק חוק הספורט המוטורי שעושה יותר נזק מתועלת,
והגזירה היחידה שזכור לי שבגללה חשבתי לחדש את חברותי במועדון היתה הסרת נתיב התחבור"ץ בירושלים, אך שם היתה סכנה וניפגעים גם מקרב הפחיות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חוק החלוקה (שבסוף ענתבי הפך לכמעט לא רלוונטי)'
חוק החלוקה (שבסוף ענתבי הפך לכמעט לא רלוונטי)
11/08/2009 | 23:54
5
מסמוס תרגיל העוקץ של ענתבי עם חוק ההסדרים...
ויש עוד כמה וכמה.
לא אמרתי את זה בתור עקיצה, שב פעם עם אהוד לכוס קפה או סתם שיחת טלפון, אתה תגלה שמאחורי הקלעים הכל נראה אחרת.

שי
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם כבר הזכרת'
אם כבר הזכרת
12/08/2009 | 00:18
4
איפה עומד עניין חוק החלוקה?

ענתבי לא הצליח לבטלו, אבל האם הוא בכלל נכנס לשיקלולי הרוה"פ של הפול?
אופנועים >>
לצפיה ב-'החוק עבר אך הוא הפך אותו לכמעט לא רלוונטי...'
החוק עבר אך הוא הפך אותו לכמעט לא רלוונטי...
12/08/2009 | 09:12
3
1
תמורת השתתפות עצמית של 10K ש"ח אתה מקבל הנחה של 10 או 11 אחוז (לא זוכר בדיוק את המספרים).
אופנועים >>
לצפיה ב-'בלבלת בין חוק החלוקה להשתתפות העצמית,ידידי.'
בלבלת בין חוק החלוקה להשתתפות העצמית,ידידי.
12/08/2009 | 09:29
2
לצפיה ב-' אני הפוך על הבוקר...'
אני הפוך על הבוקר...
12/08/2009 | 11:25
3
לוקח לי כמה שעות להתעורר
אופנועים >>
לצפיה ב-'ותשובה לגבי עניין החלוקה יש?'
ותשובה לגבי עניין החלוקה יש?
12/08/2009 | 15:58
לצפיה ב-'פופאי, הביטוח הוא לא לזמן שאתה על האופנוע'
פופאי, הביטוח הוא לא לזמן שאתה על האופנוע
09/08/2009 | 22:13
אלא לזמן שאחרי שכבר עפת ממנו.

מה הקשר בין סיכון ברכיבה לבין ביטוח?

אתה באמת חושב שאם תחליק עם האופנוע ותמצא את עצמך עם גלגל של משאית על הבטן, עם טחול , כבד, ריאות, ועמוד שדרה מפוצצים ואיזה כמה מטרים טובים של מעיים שפוכים על הכביש, עדיין תגיד "אני לא צריך את חברת הביטוח שתחזיק לי את היד כשאני חותם על הצ'ק לבית החולים אחרי שנה באשפוז"? או שאתה לא מחובר למציאות, או שסתם נסחפת עם הקריאות בשרשור.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בסכום הזה גם אני לא מחדש'
בסכום הזה גם אני לא מחדש
10/08/2009 | 05:16
20
2
וממשיך לרכב, לא מעניין אותי כלום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה רק מזיין את עצמך. לא אף אחד אחר.'
אתה רק מזיין את עצמך. לא אף אחד אחר.
11/08/2009 | 08:49
ודי בטיפשות אני מוכרח לציין.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואתה לא פוחד מהתאונה שלא באשמתך?'
ואתה לא פוחד מהתאונה שלא באשמתך?
11/08/2009 | 08:55
18
או זאת שלא ברור באשמת מי כי יש וויכוח על הנסיבות או השד יודע מה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה בכלל לא משנה מי אשם.'
זה בכלל לא משנה מי אשם.
11/08/2009 | 09:05
פספסת לגמרי את חוק הפלת"ד. בכל מקרה של תאונה הוא יתבע את ביטוח החובה שלו עצמו אין ביטוח? תקבל טיפול ברמה מסויימת וקרנית תקרע לך את הצורה.רוצה להעמיד את המשפחה שלך במצב כזה? לא חכם,בלשון המעטה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא, כי בשביל זה יש צד ג' לנהג הפוגע.'
לא, כי בשביל זה יש צד ג' לנהג הפוגע.
11/08/2009 | 14:36
16
ואם אין לו- קרנית תשלם ותיתבע אותו על הנזק.
ואם לא היה עוד צד מעורב- שוב קרנית תשלם ותיתבע את האשם (מע"צ נגיד)

ואם זאת אשמתו?
טוב, מגיע שלב שצריך לקבל אחריות על המעשים שלנו, לא?
אופנועים >>
לצפיה ב-''
11/08/2009 | 16:46
לצפיה ב-'אתה לא ממש מחובר לתחום אהה???'
אתה לא ממש מחובר לתחום אהה???
11/08/2009 | 16:50
14
1
צד ג' מתיחס לרכוש בלבד...
במקרה ותהיה מעורב בתאונה הרכוש היחידי שיהיה מעורב הוא זה שהמשפחה שלך תאלץ למכור כדי לממן לך תרופות\אישפוז\פיזיוטרפיה\מטפלת.

אתה לא דופק את עצמך אם תרכב ללא ביטוח, אתה דופק את המשפחה שלך שקרנית תתבע אותם על כל שקל שהושקע בטיפולך.

אתה באמת רוצה לדעת כמה עולה לילה בודד באישפוז???
בוא נגיד שאני מכיר אנשים ששילמו מאות אלפי שקלים עכב תאונות ללא ביטוח.
אתה ממש לא רוצה להכנס לשם!
אופנועים >>
לצפיה ב-'סבבה, קיבלתי.'
סבבה, קיבלתי.
11/08/2009 | 17:26
13
1
לצפיה ב-'אבל...'
אבל...
11/08/2009 | 17:27
12
אז הצד ג' לא מכסה, אבל במידה והתאונה לא באשמתי קרנית תיתבע את האשם, לא את המישפחה שלי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'פלת"ד מכיר?'
פלת"ד מכיר?
11/08/2009 | 17:59
8
בישראל אין קשר בין אשמה לכיסוי ביטוחי...
היחידים שלא חייבים בביטוח על שמם הם נוסעים והולכי רגל, במקרה תאונה שבהם לא ידעה זהות הפוגע וכו' קרנית תספוג את עלויות הטיפול .

אתה לעומת זאת רוכב (או נוהג לצורך העניין) בכלי רכב ועל כן אתה מחויב בביטוח, במקרה הצורך (חס וחלילה) אם אין ברשותך ביטוח קרנית תכסה את העלויות רק שלהבדיל במקרה הזה, אתה ומשפחתך תחויבו בכל שקל ושקל...

בלי סנטימנטים ובלי רחמים
אופנועים >>
לצפיה ב-'ולך תוכיח שאין לך אחות...'
ולך תוכיח שאין לך אחות...
11/08/2009 | 18:01
לצפיה ב-'טוב, למדנו משהו, למרות שזה לא כל הסיפור'
טוב, למדנו משהו, למרות שזה לא כל הסיפור
11/08/2009 | 18:27
6
כי למעשה חברת הביטוח שלי ששילמה לי אח"כ תתבע את חברת הביטוח של האשם.
במידה ולאשם אין צד ג' למשל, חברת הביטוח שלו תדרוש ממנו לפצות אותה, לא?

אז כן יש מישקל לאשמה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מבלבל בין עולמות שונים, תפריד בין גוף לרכ'
אתה מבלבל בין עולמות שונים, תפריד בין גוף לרכ
11/08/2009 | 19:47
תפריד בין נזקי גוף וביטוח חובה לבין רכוש, שני עולמות שונים.

על ביטוח נזקי גוף אין אשמה! לא משנה מה קרה, אתה ורק אתה אחראי על התשלום.
היה לך ביטוח, מה טוב...   לא היה ביטוח, קרנית כבר תדאג שלהורים שלך כבר לא יהיה רכוש!

על רכוש אתה יכול לתבוע בבית דין וכו' על נזקי גוף אתה לא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא למדת כלום,ניהיל.'
לא למדת כלום,ניהיל.
11/08/2009 | 19:56
4
מה לא ברור?
צד ג' מטפל רק בנזקי רכוש.
אין אשם שבישראל.
חברת הביטוח שלך לא תשלם לך כי אין לך ביטוח (לא חידשת,זוכר?) וגם אם יהיה לך ביטוח - אתה תובע את הביטוח שלך. הביטוח של הנהג הפוגע כלל לא מעורב.
אז לא,אין משקל לאשמה ולא,אתה לא יכול לוותר על ביטוח חובה וכן,חברות הביטוח מאוד ישמחו אם לא תחדש את הביטוח.לא רק אתה, מבחינתם שכולנו לא נחדש.
אופנועים >>
לצפיה ב-'you should have heard about the rider '
you should have heard about the rider
12/08/2009 | 09:13
3
who rode without an insurance for years?
he was involved in an accident and was severely injured
He appealed to court and the judge allowed him to sue the driver + the driver's insurance (BITU-ACH  CHOVA) but he was obliged by court to prove beyond any reasonable doubt, that the blame for the accident wasn't his but it was the driver's fault.
אופנועים >>
לצפיה ב-'"מעל לכל ספק"'
"מעל לכל ספק"
12/08/2009 | 09:34
אתה אישית היית מכן לקחת את הסיכון של רכיבה ללא ביטוח חובה כשאתה יודע ש"
במקרה של תאונה עצמית אתה בבעיה,
במקרה של תאונה שבה אתה אשם אתה בבעיה,
במקרה של תאונה מעורבת שלא באשמתך תוכל לתבוע אך תאלץ להוכיח מעל לכל ספק שאתה צדיק?
לטעמי לא שווה את הסיכון.אפילו לא מתקרב לכך. מה דעתך?
מעבר לכך - לי זכור מהמקרה שהיה מדובר בנזקי רכוש ולא בנזקי גוף אך לא מצאתי את הקישור.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה אכן קיים'
זה אכן קיים
12/08/2009 | 10:41
במקרה ועשית תאונה ללא ביטוח והרכב השני אשם בתאונה יש לך אפשרות לתבוע את נהג הרכב והביטוח שלו תביעת נזיקין אבל בכל מקרה נטל ההוכחה עליך ומדובר בהליך משפטי ארוך וקשה במיוחד.

לא הייתי בונה על זה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'במערכת בתי משפט שבה לכל אופנוען יש אוטומטית'
במערכת בתי משפט שבה לכל אופנוען יש אוטומטית
12/08/2009 | 11:29
רשלנות תורמת, אתה באמת רוצה לנסות לתלות את כל חיך וחיי משפחתך בזה...
אנחנו כקהילה עומדים מיידית בעמדת נחיתות מול שופטים כי כולנו עבריינים סדרתים בעיניהם, אתה באמת רוצה להוסיף לכך גם רכיבה ללא ביטוח ואחרי זה התחנן לחסדי השופט?

דביל מי שחושב שזה מה שיציל אותו...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה ממשיך לקשקש.'
אתה ממשיך לקשקש.
11/08/2009 | 18:00
2
אין חובת אשם בישראל. כל אחד תובע את הביטוח שלו. לאורך כל השרשור אתה כותב שטויות ולא עוצר לרגע ללמוד משהו חדש.
תעשה תאונה לא באשמתך כשאתה ללא ביטוח וקרנית תתבע אותך. יותר ברור מזה אי אפשר לכתוב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'read my previous text to u'
read my previous text to u
12/08/2009 | 09:19
1
there are other possibilities
Real life is more complicated than just saying no fault...
אופנועים >>
לצפיה ב-'תקרא את תגובתי בנושא'
תקרא את תגובתי בנושא
12/08/2009 | 11:35
מספיק שהשופט יחליט על אחריות\רשלנות תורמת ואתה נשאר על הרצפה כי אין לך כסף לכיסא גלגלים...
זה תהליך שלוקח שנים על גבי שנים ואתה באמת רוצה לעשות את זה למשפחתך?
אז למה שלא תשחק רולטה רוסית על הדרך, הסיכויים יותר טובים לדעתי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חבר'ה, מבקש עזרה מכולכם, למען כולנו'
חבר'ה, מבקש עזרה מכולכם, למען כולנו
09/08/2009 | 15:48
36

חברים,
אני חושב שאתם לא מודעים לכוח העצום שיש לכולנו.
ובכולנו אני מתכוון לכל רוכבי הפורום הזה (8), פורום קטנועים (788),
שלל הקומונות של הרוכבים בתפוז, פורומי פול גז והפרלמנט,
בקיצור- המון המון רוכבים.

למה הגאים יכולים ואנחנו לא? למה המורים יכולים ואנחנו לא?
למה המשאיות יכולות ואנחנו לא?!

זה ממש נראה הקש ששובר את גב הגמל, לפי וואלה ייקור של 1,000 ש"ח בממוצע לביטוח. מחיר של קסדה טובה, מעיל טוב, או סתם עוד קניות בסופר שהולכים לכספי הממשלה העושקת שלנו.

אם כך,
אם יש רוכב/רוכבים בפורום שמוכן לומר לי איך אנחנו משיגים במה, וציוד הגברה, על מנת לקום ולהקים עצרת מחאה כמו כולם - במרכז המדינה כיכר רבין בת"א.
בטוחני שהמוני המונים של רוכבים יגיעו על מנת לפרוק את זעקותיהם וזעמם הנצור בגוף המון שנים מול חברת הפול והממשלה.
חייבים לעשות עם זה משהו, פשוט חייבים,
עצרת מחאה במוצאי שבת,
ומצידי בראשון בבוקר רכיבה המונית ואיטית לירושלים שתחסום את כל הכבישים עד לכנסת.

דיי, נמאס..
יש פה מישהו שיכול להרים במה? הגברה אפשר להשכיר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא נכנסתי לעומק העניין, אבל רק דבר אחד:'
לא נכנסתי לעומק העניין, אבל רק דבר אחד:
09/08/2009 | 15:57
8

למה הגאים יכולים?: כי זה החופש שלהם, אלו החיים שלהם.
למה המורים ונהגי המשאיות יכולים?: כי זאת הפרנסה שלהם, בלעדיה לא יהיה אוכל לילדים שלהם.

למה אנחנו לא יכולים?
כי לרוב הרוכבים דו"ג הוא אמצעי נוח (וזול) להגיע מA לB והם לא מתרגשים מעליה של כמה שקלים בחודש. (יוצא משהו כמו 30-50 ש"ח תוספת תשלום בחודש)

זה למה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'החיים שלהם?'
החיים שלהם?
09/08/2009 | 16:01
3
לא מזלזל בהרוגים אך היו 2 הרוגים, ובעצרת עשרות אלפים. אני בטוח שלא היה להם שום אינטרס כספי להגיע, וגם אם לא היו מגיעים, או כן, זה לא שינה שום דבר מבחינת התפיסה של המדינה כלפיהם. כלום. נאדה.

אני מדבר כאן על מחאה כדי לעצור את ההיסחפות המרקיעה שחקים הזו.

יש מספיק רוכבים שגולשים באינטרנט ועם קצת פרסום אני בטוח שיהיה לזה הצלחה, והיענות גדולה. רק שבצד הלוגיסטי אינני חזק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה נסגר איתכם?'
מה נסגר איתכם?
09/08/2009 | 17:38
2
שאלו למה, עניתי למה.

אצלי, כמוכם זאת אהבה, לא סתם אני בפורום.

בקשר לפסקה הראשונה שלך לגבי הגייז, אני איתך 200%, אבל אני מדבר על היכולת הכללית של המגדר הזה לארגן עצרות וכו', לא דיבקתי נקודתית על אתמול.

ולגבי מספיק רוכבים שגולשים, לא, אין מספיק.
ממש לא.
אין לי אתהמספרים אבל אני מהמר שזה לא עובר את האלף-אלפיים בסה"כ.
כל השאר חד פעמיים או שסתם לא ממש אוהבים או מעניין אותם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש גם חיים מחוץ לאינטרנט'
יש גם חיים מחוץ לאינטרנט
09/08/2009 | 18:57
1

אני לא רואה סיבה למה לא לתת לזה צ'אנס.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ראית אותי כותב לא לתת לזה צ'אנס?'
ראית אותי כותב לא לתת לזה צ'אנס?
09/08/2009 | 21:12
got for it.

אני סה"כ ביטלתי את ה"אם הם יכולים גם אנחנו" שהבאת כדוגמא...לא קשורה בעליל.

זה הכל.

אבל את מה זה אופטימית אם את חושבת שעליה של כמה עשרות שקלים בחודש בתוך ים של הוצאות (אופנוע...) תוציא מישהו לרחוב.
(אבל עם גישה כמו שלי...כלום לא היה קורה, אז באמת בהצלחה)
אופנועים >>
לצפיה ב-'ידידי היקר'
ידידי היקר
09/08/2009 | 16:50
3
האופנוע הוא דרך חיים והאהבה שלי בדיוק כמו שהומואים ולסביות בעלי דרך חיים משלהם , זה הרבה יותר מסתם כלי רכב ודרך להגיע מא לב
אם זה כך בשבילך אז אתה מוזמן לחזור לפחית
אופנועים >>
לצפיה ב-' !!!!!'
!!!!!
09/08/2009 | 16:56
1
3
לצפיה ב-'מחפשים על מי לקפוץ?'
מחפשים על מי לקפוץ?
09/08/2009 | 17:40

לינק

רילקס אנשים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שי... אל תבלבל ת'מוח'
שי... אל תבלבל ת'מוח
11/08/2009 | 14:32
ואל תיעלב על הפתיח אבל ככה זה נראה. אופנוע זה תחביב נחמד אבל להגיד שזה דרך חיים? אתה כולה נוסע לטיולים מדיי פעם. למעשה אני בספק בתמצא יותר מ100 איש בארץ שהאופנוע הוא באמת דרך חיים שלהם. אני אוהב אופנועים ואני נהנה מהיתרונות שלהם תוך התגברות על החסרונות אבל דרך חיים? . רק שלך בלהבדיל מההומואים והלסביות לא יקרה שום דבר אם תוותר על האופנוע... אולי תתבאס קצת ותעשה איזה אנחה עצובה כל פעם שתראה מישהו שרוכב לידך.כנראה שבשנה שנתיים הראשונות שלי בכביש הייתי נעמד לצידך ובדפיקות אגרוף בחזה צועק אופנועים זה בדם ובנשמה וכו'... חלאס בוא נהיה ראלים תתחתן עם ילדים ואישתך תעשה אולטימטום לא תירד מהאופנוע? כמו גדול תירד
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא ברורות לי הדוגמאות לאלו שהצליחו'
לא ברורות לי הדוגמאות לאלו שהצליחו
09/08/2009 | 15:59
6
הגאים שנים לא מצליחים להעביר כמעט שום חוק לטובתם, המורים ממשיכים להרוויח גרושים אחרי כל השביתות ונהגי המשאיות? הסולר כבר מזמן לא בפיקוח והם נטונים לחסדי השוק.

המוני רוכבים? כל הפורומים שציינת (לא לשכוח את הכפילויות) מונים כמה אלפי רוכבים בלבד, מתוכם כמובן לא תצליח לרתום את כולם.

נעשו ניסיונות בעבר להגיע לכלל הרוכבים, גם אלה שלא מכירים שום פורום והניסיונות לטעמי לפחות נכשלו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אלפי רוכבים זה מספיק'
אלפי רוכבים זה מספיק
09/08/2009 | 16:06
4
ומספיק רק אלף כדי לחסום את כביש 1 בראשון בבוקר.

אבל בשביל להגיע להפגנה במוצאי שבת/חמישי בערב, שאנשים יבינו שזה יכול לעזור להם להפסיק לשלם מחיר כל כך מופקע,
קשה לי להאמין שניסיון ייכשל כיוון שזה לא מצריך שום וויתורים כאלה ואחרים.
איפה הכוח של כולם שרואים בטיולי מועדונים,
בטיולי פורומים וקומונות,
איפה הוא יהיה כשנרצה לאגד הפגנה? כולם יישארו אדישים מול העיתון?

אופנועים >>
לצפיה ב-'מספיק גם 20 בשביל זה'
מספיק גם 20 בשביל זה
09/08/2009 | 16:23
1
זו לא הנקודה. השאלה מה אתה חושב שתוכל להשיג בזה?
מודעות? כמעט כל אחד יודע שביטוח לאופנוע הוא מאוד יקר, למעשה אין כמעט אחד (לא רוכב) שלא שאל רותי בשלב כזה או אחר "הביטוח נורא יקר, לא?"

המתנחלים הביאו עשרות אלפים להפגנות וזה לא בהכרח עזר להם, למעשה נראה לי שכמעט ולא היתה הפגנה אחת בארץ ששינתה משהו בדרך כלל כשמדברים על "לחץ ציבורי" מדברים על בודדים בעלי השפעה במקומות הנכונים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לדבר בטוח לא יעזור'
לדבר בטוח לא יעזור
09/08/2009 | 16:28

לעשות, אולי. תלוי בכמות הרוכבים ובכמות הלחץ שיופעל בנושא (בטוחני שאם אלפי רוכבים יקימו מאהל מחאה מול ביתו של ענתבי, ויבלו שם במשמרות מספר ימים עד שבועות, יכול הדבר לעזור במאומה)

איך המדינה תתמודד עם אלפי רוכבים שיחסמו את כל תל אביב?
או את ירושלים?
תגיד לי אתה..אני לא יודע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ומי את חושבת שיהיה המטומטם שיחתום על הפגנה'
ומי את חושבת שיהיה המטומטם שיחתום על הפגנה
09/08/2009 | 16:25
בכביש אחד בראשון בבוקר
מקסימום יתנו לך בשבת בבוקר
אופנועים >>
לצפיה ב-'חבל שהלהט הזה לא מביא את גלעד שליט חזרה'
חבל שהלהט הזה לא מביא את גלעד שליט חזרה
09/08/2009 | 18:07
אז אתה רוצה לשנות משהו אצל ידין ענתבי?
לא הסקפת להבין במי מדובר?
חבל על הזמן
כמו מילואים ומס הכנסה אשלם גם את הביטוח הזה.
שיהיה להם לתרופות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון את ההיסטוריה של הביטוח'
אם הבנתי נכון את ההיסטוריה של הביטוח
09/08/2009 | 16:24
חברות הביטוח החליטו שהן לא מוכנות לבטח את רוכבי הדו"ג בטענה שמדובר בכלי רכב שמוגדרים מראש כמסוכנים (בניגוד לטריילר עמוס במהירות 120 קמ"ש) והמדינה כדי לצאת בסדר עם העמחא, או איך שכותבים את זה, אמרה סבבה נמציא את הפול שיהיה גוף עאלק נייטרלי ומסכן כמו שוויץ שייקח על עצמו את תפקיד הקדוש המעונה שמסכים לבטח את כל הברברים כפויי הטובה האלה שרוכבים על כלי רכב בעלי 2 גלגלים רחמנא ליצלן, נקרא לו פול, אבל כל אחת מחברות הביטוח הגדולות במשק יהיו שותפות בו באחוזים מסויימים שיקנו להם רווחים יפים על מנת שיוכלו "לפצות" על תעריפי הביטוח של כלי רכב בעלי 4 גלגלים שנחשבים לבטוחים מאין כמוהם ואף פעם לא עושים תאונות קטלניות. האם סירובן של כל חברות הביטוח כמקשה אחת לבטח אוכלוסיה מסויימת לא נחשבת להתאגדות, קרי קרטל ???
האם תעריף ביטוחי אחד ללא אפשרות תחרות אינו נחשב לקרטל ???
האם ביטוח חושה עם גוף דוגמת הפול לא נחשב להסכם כובל ושנגוע בחוסר תום לב ????

אין בעיה, בואוו נמשיך לשלם תעריפים גבוהים, בואו נחכה שהאידיוט יעלה את תעריפי הביטוח שוב, הרי גם על המים שאנחנו שותים שיש להם טעם של אגן כימיקלים אנחנו הולכים להתחיל לשלם בקרוב ביוקר אז מה זה כבר משנה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה לא יעזור.'
זה לא יעזור.
09/08/2009 | 18:00
הפגנות הן מועד לפורענות, ומשמשות הרבה פעמים כמפגש ראווה הרבה יותר מהמטרה המקורית.
צריך להילחם באמצעות לוחמה משפטית, ו\או ניסיון לפגוע בפול בצורה כזו או אחרת (ביטולי ביטוחיים המוניים, למשל).

הבעיה?
שסביר להניח שאף אחד לא יסכים לעשות הרבה בשביל המטרה, רוב הרוכבים, ימרחו עוד KY, וימשיכו הלאה.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
09/08/2009 | 19:26
לצפיה ב-'המורים? המשאיות? המוניות? האתיופים?'
המורים? המשאיות? המוניות? האתיופים?
09/08/2009 | 20:30
17
את יכולה להכניס עוד כל מיני מגזרים שהפגינו, נאבקו,אפילו באלימות לעיתים ובסוף לא קיבלו כלום.
רוצה לראות תלוש של מורה? קפצי לקפה.
לפני שאת מציעההצעות אני חושב שכדי שתבדקי מה נעשה עד כה במאבק. כי הפגנות בכיכר רבין כבר היו (2),הפגנות בירושלים כבר היו (2),רכיבות משותפות ועוד כל מיני ארועים היו גם היו.מה יצא מהם? לא הרבה בלשון המעטה.
אני מציע שתחכי קצת עד שועד הפעולה ישב על המדוכה ואז תעזרי היכן שיבקשו.שבוע-שבועיים ויהיו לך כל הפרטים.
אופנועים >>
לצפיה ב-' ושים לב למי היו את ההישגים הכי גדולים'
ושים לב למי היו את ההישגים הכי גדולים
09/08/2009 | 22:17
13
חברת החשמל ועובדי הנמלים. אולי אלה שעשו הכי פחות הפגנות והכי פחות שביתות, קצת גוח במקומות הנכונים פלוס יד שאוחזת אותנו היטב במקום רגיש.
בכלל, לאלה שאותו בחור ציין יש נשק שלנו אין, את נשק השביתה, נשק חוקי לחלוטין בניגוד לחסימת כבישים שזה כבר לא חוקי וגם במקרה הכי גרוע תוך כמה שעות זה נגמר ובצורה כזאת שלא בטוח שמישהו יעז לעשות את זה שוב. גם הכתומים ירדו מחסימות כבישים די מהר.

אז תחסום את איילון יום אחד לכמה שעות, מה כבר יקרה? לא שונה בהרבה מתאונה רצינית באזור. תחסום את י-ם? כמו ביקור של איזה מישהו חשוב. יקללו אותנו יום אחד ושיכחו מאיתנו, לאיים על הציבור בפקקים זה נראה לי כמו לאיים על זונה בזין.

אגב, בעניין החרדים, המאבקים שבאמת הצליחו להם בהפגנות והתאגדות היו נגד גופים פרטיים שפעלו כנגד האינטרסים שלהם, נגד המדינה שיטת הפעולה שלהם היא בכנסת וע"י הפעלת לוביטים ומקורבים למינהם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הדוגמאות שלך לא פרופורציונליות'
הדוגמאות שלך לא פרופורציונליות
10/08/2009 | 15:14
12
אתה נותן כדוגמא את עובדי ח"ח ודוסים
הם (ח"ח) לא צריכים לפתוח את הפה בכלל. פשוט לשבות שביתה איטלקית, וכל המדינה תרקוד סביבם.
הלוואי ולנו (רוכבי דו"ג) הייתה אפילו עשירית מכוח ההשפעה שלהם...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל זו בדיוק הנקודה'
אבל זו בדיוק הנקודה
10/08/2009 | 15:17
11
שאם יש לך כוח והשפעה אז אתה לא צריך להפגין בכלל. הפגנות בפני עצמן לא מביאות דבר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל כוח והשפעה'
אבל כוח והשפעה
10/08/2009 | 15:23
10
לעולם לא יהיו לך (כנציג של קהילת רוכבי דו"ג)
כל אדם שני (בעל פחית) שתשאל יגיד שעדיף שלא יהיו אופנועים על הכביש בכלל
בכל מקרה לא תזכה לסימפטיה מצד אנשים שלא רוכבים על דו"ג.
אז מה הפתרון? לשבת ולחכות "עד הזעם יעבור" (כי הפגנה היא לא דרך, כדבריך...)
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן, כוח והשפעה.'
כן, כוח והשפעה.
10/08/2009 | 20:14
9
את הקרבות האחרונים ניצחנו רק בעזרת כוח והשפעה (חברי כנסת תומכים וחברת לוביסטים שזיהתה נכון זרמים ומגמות).
יש לנו כוח מסויים.לא צריך להתבייש בזה. חבל רק שאין לנו יותר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אגב אהוד זה לא מדויק,'
אגב אהוד זה לא מדויק,
11/08/2009 | 00:13
8
במידה וחודש שלם בשעה אסטרטגית (לפי תיכנון מראש כמובן) במשמרות (כדי שהמעמסה תתחלק) 600 רוכבים יחסמו את כל האיזור של עזריאלי למשל,ורק בשביל לסבר לך ת'אוזן (הימנית לדעתי ) יש באיזור עזריאלי כ 800 משרדים,בכל משרד יאחרו רק 5 אנשים,ואז תתחיל החגיגה...

תחשוב על זה או שלא
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה חי בסרט.'
אתה חי בסרט.
11/08/2009 | 00:23
7
תארגן יומיים רצוף 60 רוכבים לשעת הפגנה ביום חול ויצאת תותח. רק 60, לא 600.
ואתה יודע מה? נניח והצלחת. אז?איך זה עוצר את ענטבי? זה לא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם אתה חי בסרט'
גם אתה חי בסרט
11/08/2009 | 01:09
6
בקלות אפשר לארגן 100 איש , אתה לא מזהה איך האנשים פה רותחים מזעם ?
פעם היה כל יום חמישי מפגש אופנועים בגני התערוכה  , אז הפעם יהיה מפגש כל יום ראשון באיילון

יש לך פיתרון אחר נשמח לשמוע
אופנועים >>
לצפיה ב-'תזכור שאתה מדבר עם אחד'
תזכור שאתה מדבר עם אחד
11/08/2009 | 01:44
2
שהיה חלק מאירגון אירועים כאלה. אז להגיד שהוא חי בסרט זה קצת יומרני מצדך.
גם אם ניתן לארגן את זה לא בטוח שזה יעזור.סתם בתור דוגמא, מפגיני שמאל מתפרעים ומפגינים מול גדר ההפרדה בבילעין כבר תקופה ארוכה, לדעתי שנים. באים לשם מידי שבוע אבל הגדר עדיין שם, לא זזה מילימטר. לעומת זאת הלחץ על המערכת הפוליטית ועל בג"צ דווקא הביא ללא מעט שינויים בתוואי הגדר המתוכנן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה לא אותו דבר'
זה לא אותו דבר
11/08/2009 | 02:09
1
כל העם בעד הגדר , מי לא זוכר את הפיגועים
לעומת זאת תסתכל סביבך כיום כמעט לכל משפחה שלישית קיים דו"ג אחד בבית

אהוד יכול לארגן הרבה אנשים בקלות רק אם הוא רוצה , הוא טועה באומרו שהוא לא יצליח לארגן 60 איש
אופנועים >>
לצפיה ב-'"כל העם רוצה גדר"'
"כל העם רוצה גדר"
11/08/2009 | 08:31
היו איזושהן בחירות בהן נבחרת לייצג את כל העם
אתה ממשיך בהצהרות יומרניות
וכל הפרצופים ה- שאתה רואה כאן לא משקפים כלום. זה שאדם מתעצבן על זה שמזיינים אותו בכלל לא אומר שהוא ילך להפגין. תחשוב על זה (למרות שזה די מובן מאליו...)
אופנועים >>
לצפיה ב-'בניגוד אליך,ג'וני, אני גם יודע על מה אני מדבר'
בניגוד אליך,ג'וני, אני גם יודע על מה אני מדבר
11/08/2009 | 09:01
2
ניתן בתנאים מסויימים לארגן 100 רוכבים לארוע חד פעמי. עשינו את זה בעבר יותר מפעם אחת. ניתן אפילו יותר.
אתה לא תצליח,בוודאות לצערי, לעשות את זה באופן קבוע ובטח שלא למשימות "אפורות".
לא ברור לי למה אתה מנסה לנגח אותי כשאני דווקא בצד שלך ועוד מאותם המעטים שגם עושים ולא רק מדברים.
לגבי התגובות בפורום - אני מוכן כעת לחתום על יחס של שתי פעילויות לכל ניק שהגיב כאן ובשאר הטוקבקים. לצערי,שוב מניסיון, מאוד קל להגיב בפורומים אבל יותר קשה לוותר על יום עבודה/לימודים. בפורום מגיבים בשצף קצף אבל כשנעדרים מפעילות למען המאבק עושים את זה מאוד בשקט.
ושוב,בפעם האלף - הפגנתם,חסמתם.איך זה משנה את רוע הגזירה? זה לא. הפגנות,אם יתקיימו, יערכו רק מתוך כוונה ובליווי למשהו אחר ולא סתם למטרת וונטילציה של גולשים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אולי מילותי הוצאו מהקשרם'
אולי מילותי הוצאו מהקשרם
11/08/2009 | 14:42
1
אני האחרון שמנסה לנגח אותך ,אני מנסה לחשב על פיתרונות
הלואי והיה לנו עוד 200 אהוד א1 ומצבינו היה הרבה יותר טוב
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא הוצאו ולא נעליים.'
לא הוצאו ולא נעליים.
12/08/2009 | 10:15
כתבת? תעמוד מאחורי זה או אל תכתוב מראש.
אני ממש לא חשוב כאן ואפילו אחד כמוני זה כבר יותר מידי אבל, כשאתה כותב: "בקלות אפשר לארגן 100 איש , אתה לא מזהה איך האנשים פה רותחים מזעם ?פעם היה כל יום חמישי מפגש אופנועים בגני התערוכה  , אז הפעם יהיה מפגש כל יום ראשון באיילון " אתה ממש לא בכיוון,לצערי.
קרא את תגובתי למעלה,אולי תבין.זה לא כזה פשוט לארגן 100 רוכבים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא נאבקו ולא נעליים '
לא נאבקו ולא נעליים
10/08/2009 | 00:51
2
שמדברים להאבק זה אומר כל יום לא להשבר בדיוק כמו אינתיפדה
לא שבוע לא חודש ולא חודשיים מצידי להלחם שנתיים (פעם בשבוע הפגנה )  ותאמין לי אתה תראה תוצאות כמו גדול לאחר חודשיים גג
נמאס כבר מכל השיחות שעושות רק נזק לפוליסת ביטוח של הרוכב . אני לא מאשים אותך אתה עושה מעל ומעבר

אל בחיית רבק אתה לא רואה שמסובבים אותך ( למעשה אותנו )

יש גם אפשרות שניה שמגזר שלם של אופנוענים לא ישלם ביטוח ואולי מישהו בממשלה יתעורר (פחות פרקטי )

חוץ מזה יש רוכבים שעשו תאונה שלא באשמתם למה הם צריכים לשלם יותר ?

אופנועים >>
לצפיה ב-'אודי מה יהיה?'
אודי מה יהיה?
10/08/2009 | 07:25
1
1
המורים הצליחו, הערבים הצליחו וישנם עוד רבים שהצליחו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מאוד מקווה,כמורה, כשנצליח יותר מהמורים.'
אני מאוד מקווה,כמורה, כשנצליח יותר מהמורים.
10/08/2009 | 20:16
אחרי חצי שנה של שביתה המורים נמצאים באותה נקודה בדיוק וחלקם הגדול עדיין מלקק את פצעיו מאותה תקופה.
אתה מוזמן עם הלה לקפה, מבטיח להראות לך תלושי שכר רלוונטיים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חייבים לצאת לרחובות-ייקור תעריפי ביטוח החובה'
חייבים לצאת לרחובות-ייקור תעריפי ביטוח החובה
09/08/2009 | 16:12
4
המפקח על הביטוח, ידין ענתבי, מייקר שוב את פרמיות ביטוח החובה לכלי רכב דו-גלגליים. כנראה שאין ברירה אלא לצאת לרחובות ולהראות את כוחנו. בפעם הקודמת התגייסותכם למאמץ נשאה פרי. הפעם לא יהיה מנוס מיציאה לרחובות.

חייבים לצאת לרחובות-ייקור תעריפי ביטוח החובה
אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תומך'
תומך
09/08/2009 | 16:29
אם דה רייד מארגן, רק שיתנו פרטים..
אופנועים >>
לצפיה ב-'רק קוראים את הניק שלך'
רק קוראים את הניק שלך
09/08/2009 | 20:27
1
ומיד יורדים מחירי הביטוח בחצי

אופנועים >>
לצפיה ב-'הוא מיד יסביר לך שהוא תבע רק רכוש ולא גוף.'
הוא מיד יסביר לך שהוא תבע רק רכוש ולא גוף.
09/08/2009 | 20:32
כאילו שאת החבר'ה של ענטבי שקוראים כאן זה מעניין...
אופנועים >>
לצפיה ב-'לדעתי הפגנה לא יכולה לעשות רע'
לדעתי הפגנה לא יכולה לעשות רע
11/08/2009 | 02:29
יותר רע מאיפה שאנחנו היום אין!

רק שאדם לא יעמיד את זוזי קרוב לטנרע שלי
אופנועים >>
לצפיה ב-'מעניין לדעת'
מעניין לדעת
09/08/2009 | 16:31
מהי הסיבה לפערים הקיימים במחירי הביטוח של דו:ג מול רכב 4 גלגלי?
האם קיימת סטטיסטיקה לגבי היחסים שבין מספר המכוניות הנעות על הכביש לעומת מספר התביעות ומספר הדו"גים והיחס הקיים בנוגע לתאונות/תביעות ביטוחיות? האם הסטטיסטיקה מצדיקה את פערי המחירים?
אופנועים >>
לצפיה ב-''
09/08/2009 | 17:00
6
בעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אמרו לך...'
אמרו לך...
09/08/2009 | 17:19
להפסיק עם זה, לא???
אופנועים >>
לצפיה ב-''
09/08/2009 | 17:55
לצפיה ב-'+1 בעעעעעעעע'
+1 בעעעעעעעע
09/08/2009 | 18:29
צודק iec בדבריו .

אופנועים >>
לצפיה ב-''
09/08/2009 | 20:02
לצפיה ב-'תדמינו את מוסיקת עמוד האש ברקע....'
תדמינו את מוסיקת עמוד האש ברקע....
09/08/2009 | 22:00
1
1
ועכשיו במקביל תדמינו את הפוליטיקאים שלנו (כמובן יחד איתם כל הפקידים ותתי הפקידים ותתי תתי הפקידים...)
זוללים עוד סטייק טוב, עוד חופשה נעימה עוד בגד שעולה טונות ש"ח אבל מה אכפת לו זה לא עולה לו שקל.

לא לשכוח כל הזמן המוסיקה ברגע.

איזה בושה, מישהו דיבר על שינוי לפני כמה ימים....
אח שלי יקר תמשיך לנבוח לא יצא מזה כלום ושום דבר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אחי החתימה שלך'
אחי החתימה שלך
11/08/2009 | 00:17
אחת הטובות שראיתי,כל כך אמיתית,
אופנועים >>
לצפיה ב-' ........................................'
........................................
09/08/2009 | 18:28
3
לצפיה ב-'עם כל השירשור המטורף הזה.. שאלה קטנה.'
עם כל השירשור המטורף הזה.. שאלה קטנה.
09/08/2009 | 19:39
5
אם אני עושה ביטוח חובה בספטמבר האם הוא יחזיק את אותו המחיר לשנה או שהחברות ביטוח יתנו אופציה לביטוח רק עד סוף השנה(דצמבר) ואחרי זה מה שיהייה.. ???
אופנועים >>
לצפיה ב-'יחזיק לשנה.'
יחזיק לשנה.
09/08/2009 | 19:43
4
2
לצפיה ב-'תודה על התשובה ...אגב בכתבה רשום שלביטוח'
תודה על התשובה ...אגב בכתבה רשום שלביטוח
09/08/2009 | 19:53
3
1
חובה לכלי מעל 500 סמ"ק עולה עכשיו 3800 ש"ח??
"רוכב מעל גיל 26 שלזכותו 3 שנות וותק ברכיבה, עם תביעת ביטוח אחת בעברו וללא הרשעות, נדרש לשלם כיום 3,895 שקל לביטוח החובה של כלי מעל ל-500 סמ"ק"

עם כל האנשים שדיברתי הם משלמים הרבה הרבה יותר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כנראה רובם משלמים גם מקיף'
כנראה רובם משלמים גם מקיף
10/08/2009 | 18:41
2
הגיוני שלא תרצה לשלם 15,000 שקל אם בטעות דפקת ב.מ.וו. מאחורה ועיקמת לו את כל התחת
אופנועים >>
לצפיה ב-'בדיוק למטרה הזו קיים ביטוח צד גימל שעולה'
בדיוק למטרה הזו קיים ביטוח צד גימל שעולה
10/08/2009 | 20:27
1
בין 450 ל- 600 ש"ח, תלוי בסוכן ובמצב הרוח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'צודק התפלק לי בטעות התכוונתי'
צודק התפלק לי בטעות התכוונתי
10/08/2009 | 23:45
ג' ולא מקיף,

(כמו לי למשל שיש לי חובה+ג'+גרירה     )
אופנועים >>
לצפיה ב-'סאגת ענתבי-מעניין אותי לדעת מה קורה ואיך'
סאגת ענתבי-מעניין אותי לדעת מה קורה ואיך
09/08/2009 | 20:00
1
גובים את הביטוח חובה באירופה באיחוד האירופי? או בארצות כמו איטליה ,גרמניה? או מדינות בסדר גודל שלנו כהולנד ,שוויץ או בלגיה דנמרק או שבדיה? הרי עברנו לרישיונות
בשיטה של האיחוד האירופי ,אני מניח שהסטטיסטיקות דומות מבחינת התאונות (אנו לא המצאנו את הדו גלגלי רחנא ליצלן) אז איך יתכן שאנו לא לוקחים
דוגמא מהם איך מנהלים את חוק ביטוח חובה וכל שני וחמישי ענתבי צריך להמציא את הגלגל ולהמציא תקנות
וחוקים לערוב לציבור הרוכבים ולנסות ולתקוע טריז בינהם,משהו בהתנהלות ניראה קלוקל ולא תקין לחלוטין מהבחינה שחוקים סוציאליים כגון ביטוח אזרחים משתנים חדשות לבקרים .ולבסוף מעניין באמת מהם התעריפי
הביטוח באירופה לשם השוואה?כאן אין עניין של מיסוי  וכוי"ב אלא מימון טיפול רפואי ונזקי פיצוי האזרח בשל נכות
ופציעות.אני מעלה שאלות אלו משום שהשיטה לדעתי פגומה ואולי היא תוביל מאבק אפקטיבי?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לערוב=לארוב'
לערוב=לארוב
09/08/2009 | 20:14
3
לצפיה ב-' אני אצטרך להשבית אותו...'
אני אצטרך להשבית אותו...
09/08/2009 | 20:16
2
לצפיה ב-'אז מה....? נעבור למוטוקרוס?.....'
אז מה....? נעבור למוטוקרוס?.....
09/08/2009 | 21:02
לצפיה ב-'קטנים, כולנו קטנים. הפרד ומשול במיטבו'
קטנים, כולנו קטנים. הפרד ומשול במיטבו
09/08/2009 | 22:06
3
הציבור שבור לקבוצות קטנות שלא מעניין אותן מצבן של האחרות. אלה בוכים על הביטוח, אלה על התייקרות האגרה של רכב גז, אלה על קיפוח וגזענות ואחרים על מס המים החדש.

שורה תחתונה - העם אינו קיים. אין דבר כזה "ישראלי" וגם השירות הצבאי לא עושה אותך לישראלי (חייל משוחרר אתיופי - נסה למצוא עבודה או לקבל יחס של אזרח) וגם תעודת הזהות הכחולה לא (ערביי ישראל וכ"ו), כי אין דבר כזה ישראלי. יש "זמני, בישראל". לחלקם הזמניות הזו היא גיאוגרפית ולאחרים היא במישור אחר, יש לא מעט "ישראלים" שהיו מאוד רוצים לראות את מדינת ישראל נעלמת.

כל עוד נבכה ונילחם על פיסת הצדק הקטנה שלנו, אנו נפסיד, כי קל לשבור אותנו, גם במשחקי פרלמנטריה אוכלים אותנו בלי מלח הפקידונים וגם בהפגנות פלוגה בודדה של יס"ם תעשה סדר.

תראו את החרדוסים, היחידים שהשיגו משהו בהפגנות, לא השיגו הרבה והחניון עוד פתוח. בעצם, גם ערביי ישראל שהרגו להם כמה, השיגו שעכשיו המשטרה קצת יותר זהירה על ההדק, לא ממש הישג רציני. הפגנות על נושא קטן, כמה שהן נראות גדולות ומבעירות את ירושליים, זה כלום. במיוחד שאנחנו לא נגיע לרבע מהפעולה שלהם.

מצד שני, הפקידונים עושים צחוק מכל המאמצים החוקיים והמסודרים, שכל כך נעים לראות, היה באמת רושם שזה יעזור. נאדה, כלום, אפס, רק מקלות דקים בגלגלי העגלה המשומנת היטב של האוצר שדורסת את כולנו כאן.

רק שינוי מהותי וכבד, שינוי של כל השיטה הדפוקה הנותנת קודם כל כח בחירה בידי אנשים שאין להם זכות להצביע ועד מתן כח רב בידי פקידים שאינם נבחרו אלא מונו ומשכורתן משולמת מכספי העם אך הם עובדים בשביל עשירים וחברות ענק השולטות במשק. שינוי כזה לא נראה, כי השיטה כבדה ובנויה כך שלא ישברו אותה בקלות, גם אם מיליונים ילכו לרחובות וגם אם חצי עם יעלה לבריקאדות.

לי נראה שהפסדנו, הרבה לפני שהקרב הזה התחיל. אופטימי אני לא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בבחירות שים T בקלפי- תומר לוי יעשה את "אחרת"'
בבחירות שים T בקלפי- תומר לוי יעשה את "אחרת"
09/08/2009 | 22:25
אופטימי אתה לא, זה ברור.

אופנועים >>
לצפיה ב-'בקיצור נתת תשובה לכל אלה ששואלים אותי'
בקיצור נתת תשובה לכל אלה ששואלים אותי
10/08/2009 | 00:15
1
למה נראה לי שאם אני ילך לחו"ל יהיה יותר טוב...

אז ככה...

כל מדינה יש לה פאק..אפילו בשוויץ יש בעיות (לטעמי שקט שם מדי-פאק רציני )

אבל מה שמיוחד אצלנו שיש לנו מכל וכל.

אלימות? יש
שחיתות?יש
רציחות? יש
עוני? יש
הון שלטון? יש
חינוך קלוקל? יש
תאונות דרכים? יש
תשתיות לקויות בטירוף? יש
מצב ביטחוני מעורער? יש
שודדי קשישים? יש
הורים שרוצחים ילדים? יש
פגע וברח (וזה לא נכלל לדעתי כתאונה רגילה)? יש

להמשיך? לא,כואב לי כבר האצבעות...אבל ת'רעיון הבנתם

אז בגלל שהוזה המדינה חשב על בית לעם היהודי אני צריך לסיים ת'חיים לפני גיל 30? שיקפוץ לי..ובטח אבות אבותיי שערגו לארץ המובטחת אם היו רואים אותה ככה היו נשארים במקומותיהם משתזפים לחופו של הים הבלטי ורבים עם החכה שתעלה להם סרדין.

ולמי שקורא לי אנטי ציוני ? אז כן, עם ציונות זה מה שהולך פה אז אני אנטי...

אז מה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'הייתי מוסיף בסוף כל שורת שלך את המילה '
הייתי מוסיף בסוף כל שורת שלך את המילה
11/08/2009 | 02:39
בערימות!

עוד מעט יבוא איזה יפה נפש אחד ויגיד לך כמה שהוא ציוני וכמה שהוא אוהב את המדינה למרות שהוא מקבל זין בתחת מהמדינה בגודל של עמוד תאורה בבלומפילד...

זו המדינה עם הכי הרבה עיוורים למצבם.

מיצו אני מצטער..אבל הוא גרר אותי לזה
אופנועים >>
לצפיה ב-' תקראו פה, ותעשו את החשבון לעצמכם'
תקראו פה, ותעשו את החשבון לעצמכם
09/08/2009 | 22:27
20
http://ozar.mof.gov.il/hon/2001/insurance/memos/t2...

עד 50 סמ"ק - 2336 ש"ח
בין 51 - 250 - 3539 ש"ח
בין 250 ועד אינסוף - 4658 ש"ח

כל נהג - להכפיל ב- 1.45
אספנות - הוזלה - להכפיל ב- 0.25
ויתור על השתתפות עצמית של 10,000 ש"ח - הנחה של 11%
נהגת בגיל עד 18 - ייקור של 17.5%
נהג בגיל עד 18 - ייקור של 20%
נהגת 18-20 - ייקור של 15%
נהג 18-20 - ייקור של 17.5%
נהגת 21-24 - ייקור של 7.5%
נהג 21-24 - ייקור 10%
בין 25 ועד ל- 39 - אין הבדל במחיר (יענו מחיר מלא)
נהג/ת 40-49 - הוזלה של 10%
נהג/ת 50-64 - הוזלה של 20%
0-2 שנים ותק רישיון נהיגה - ייקור של 10%
3-4 שנים ותק רישיון נהיגה - ייקור של 5%
4-8 שנים ותק רישיון נהיגה - אין הבדל במחיר (יענו מחיר מלא)
8 שנים ומעלה ותק רישיון נהיגה - הוזלה של 5%
0-1 תאונות (בכמה זמן???) - אין הבדל במחיר (יענו מחיר מלא)
2 תאונות - ייקור של 5%
3 תאונות או יותר - ייקור של 10%
0 הרשעות חמורות (בכמה זמן???) - אין הבדל במחיר (יענו מחיר מלא)
1 הרשעות חמורות - ייקור של 5%
2 הרשעות או יותר - ייקור של 10%

הנוסחה:
מקדם הרשעות + מקדם תאונות + מקדם נהיגה + מקדם גיל + מקדם מין כפול פרמיית הביטוח.

יאללה, כמה פה יוצא להם לשלם יותר? כמה פחות?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לי יצא, לפי החישוב הנוכחי, לשלם ב- 15% פחות'
לי יצא, לפי החישוב הנוכחי, לשלם ב- 15% פחות
09/08/2009 | 22:31
2
מהתעריף המלא - 4658 ש"ח.

אם אני מוותר על השתתפות עצמית - אז 26% פחות, כלומר בערך 3440 ש"ח.

האם אני אמור להיות מרוצה או לא?
אופנועים >>
לצפיה ב-' 5% בתתתתתתתתחת כוסות רוח למת'
5% בתתתתתתתתחת כוסות רוח למת
09/08/2009 | 22:58
2
דבר אחד אני לא מבין,
אמרו שבמידה שלא היו ךלי תביעות או יותר נכון הרשעות המחיר יוזל,
ממה שאנ ירואה אין אופתיה להוזלה תחת הסעיף הזה, רק ייקור.

בנים של זו....

מה עשית יא הרצל? היה כ"כ כייף בתפוצות.
למה לכנס את כל הנוכלים במקום אחד, הם היו פזורים בכל העולם לפני.
אופנועים >>
לצפיה ב-' שים לב שבמסמך מדובר בדמי ביטוח נטו ! '
שים לב שבמסמך מדובר בדמי ביטוח נטו !
10/08/2009 | 12:18
לחישוב גובה הפרמיה שכולנו נשלם - יש להוסיף 1% קרנית + 9% דמי רישום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'משהו לא מסתדר לי'
משהו לא מסתדר לי
09/08/2009 | 22:53
אמרו שאם לא היו לי תביעות המחיר יוזל לא?
מה שאני רואה זה רק ייקור במידה וכל היתה תאונה.
אז על מה של הרעש??

הוזלה של 5% אצלי, כוסות רוח למת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לי יצא, כשאחדש את הפוליסה (וכבר אהיה בן 25)'
לי יצא, כשאחדש את הפוליסה (וכבר אהיה בן 25)
09/08/2009 | 22:59
8
16% "הנחה" מהמחיר המלא, לאחר השתתפות עצמית של 10K, כלומר 3726, על אופנוע 500 סמ"ק.
הנחה? תלוי איך מסתכלים על זה, פשוט אם חס וחלילה אצטרך להשתמש בביטוח, אצטרך לשלם 10K מכיסי.
לא ייאמן איך פקיד אחד עושה טרור לאוכלוסיה שלמה, פשוט לא ייאמן.

אני מאמין שענף הדו"ג הולך לספוג מכה נוספת,במיוחד האופנועים\קטנועים שמיועדים למוגבלי נפח\מתחילים וזה יתבטא שוב במחירון.
מזל שהמחירון של האופנוע שלי 11K, אין הרבה לאן לרדת.

בכל אופן, אני אמשיך לעשות ביטוח, כל עוד אני יכול.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זהו שמה שמפתיע הוא שהענף לא רק שלא ספג'
זהו שמה שמפתיע הוא שהענף לא רק שלא ספג
09/08/2009 | 23:17
7
מכה בעקבות העליות בתעריפי הביטוח, אלא להיפך, הוא פורח ומשגשג יותר מתמיד. מה זה אומר? האם באמת יש "קייס" להפגנות רועשות? האם בכלל יש "קייס" לצבור מומנטום ואהדה ציבורית? אפילו מהציבור שלנו?

זו הבעיה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בסופו של יום'
בסופו של יום
09/08/2009 | 23:40
3

לרוב האוכלוסיה זה יוצא ייקור משמעותי של התעריף.
וכולם צריכים להתאגד בשביל כולם,
אלו שאצלם יש הוזלה צריכים לתמוך באנשים שנדפקים.
ולא להגיד - "לא נוגע לי - על הז*ן שלי"
אופנועים >>
לצפיה ב-'זו גם דעתי. אבל כאחד שחי בתוך עמו'
זו גם דעתי. אבל כאחד שחי בתוך עמו
09/08/2009 | 23:44
2
אני צריך להיות מציאותי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לדעתי זה לא ממש 'לא מציאותי''
לדעתי זה לא ממש 'לא מציאותי'
10/08/2009 | 00:18
1

זו תהיה הזדמנות מצויינת לאגד את כל הרוכבים על מנת למחות על תעריפי הביטוח שהם שערורייתיים גם ללא הייקור הנ"ל.
לא יודע אם הייתה איי פעם התאגדות כזו ומה טיבה,
ואולי אני אופטימי מדיי,
אבל לא רואה סיבה למה רוכבים יוותרו ולא יגיעו להשמיע את קולם.

אל תשכח שיש דיי הרבה אמנים בארץ שרוכבים על דו"ג בזמנם הפנוי. אמנים ושחקנים. אלו, כשהם על במה, גם עושים לא מעט רעש..(ראה צביקה הדר - כוכב נולדניק בדמו ונפשו - קומיקאי לא קטן - וגם רוכב עם כלי מאוד חביב - פואקו 500, ויש עוד הרבה דוגמאות).
בטוח שעם הכוח שיש לקבוצתכם שהצליחה לעשות רעש בפעם הקודמת אצל השרים, תהיו מסוגלים לארגן עצרת + מחאה.
וללכת עד הסוף בעיניין המחאה. (אם אתה אומר שמחאה וירטואלית כמו הצפת המיילים והפקסים של הממשלה תעזור יותר, אז וולקאם - אבל אין מנוס מרעש ברחובות שייגבה את זה).

לא חסימת כבישים,
רכיבה כחוק במהירות מינימום כגוש אופנועים אחד,
ענק,
עם דגלים ושלטי מחאה,
תעצבן מאוד את פקידי האוצר שבדרכם למשרד הממוזג.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
12/08/2009 | 10:28
"רכיבה כחוק במהירות מינימום כגוש אופנועים אחד ענק עם דגלים ושלטי מחאה" זו הגדרה מאוד יפה להפגנה.
שכחי מהסלבס. מניסיון.
לגבי פקידי האוצר - את חושבת ש"לעצבן" אותם בדרכם למשרד הממוזג יביא להפחתת הביטוח? אני מתקשה לראות את הכיוון.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה צריך להגדיר את השגשוג הזה'
אתה צריך להגדיר את השגשוג הזה
10/08/2009 | 00:47
1
כי אכן היתה עליה משמעותית של מכירת כלים קטני נפח, בהתאם לשינויים שנעשו ברישיונות.
זה לא אומר שכמות הכלים על הכביש עלתה משמעותית.
עד כמה שאני הבנתי משיחות שעשיתי, כמות הכלים הכבדים החדשים (כרי מעל 500), לא עלתה לעומת שנה שעברה. מה שבאמת עלה זה הכלים בקטגוריות החדשות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מגדיר את השגשוג הזה בדיוק כמו שהוא'
אני מגדיר את השגשוג הזה בדיוק כמו שהוא
10/08/2009 | 00:55
נשמע. לא פחות ולא יותר. ואגב, אני ניזון מהמידע הזמין לציבור, אין לי, לשמחתי, כל עסקים עם יבואנים בתחום כך שלא מספרים לי סודות. מה שברור הוא שלמרות המיתון שהורגש החל מהרבעון האחרון של 2008 ועד לקראת אפריל השנה, קצב המכירות של כלים חדשים עמד על אותו דבר, ולעיתים יותר, ממה שהיה בתקופה המקבילה אשתקד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה בגלל שהעלייה במחיר הביטוח חוסכת'
זה בגלל שהעלייה במחיר הביטוח חוסכת
11/08/2009 | 21:08
את כספי הביטוח למי שהחליט לא לבטח עקב עליית המחיר,
למשל שנתיים לא ביטחת את עצמך - אתה יכול לקנות 500 סמ"ק משומש,
לכן השוק לא מרגיש את זה, בכל מקרה לדעתי עשרות אחוזים רוכבים ללא ביטוח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שים לב למחירים הבאים'
שים לב למחירים הבאים
10/08/2009 | 00:43
5
סטודנט צעיר לפני צבא (כרי עתודה).
גר מחוץ למשל בחדרה, ורוצה ללמוד בטכניון.
צריך קטנוע 250 בשביל לעשות את הטיול מבלי לקרוע את הקטנוע.
קונה קטנוע בזיל הזול ב 6000 שקל.

צריך לשלם 5938.95 שקל ללא ויתור על השתתפות עצמית לשנה.

זה נראה הגיוני?

באם הוא יקנה קטנוע קטן יותר, 125, הוא ישלם 4512.225.
וזה רק חובה.

את זה הוא ישלם במשך 3 שנים עד שיכנס לצבא.

כל הזין...

ככה בסופו של דבר, אתה "מחסל" את הדור החדש של הרוכבים. מי ירצה לקנות קטנוע גם קטן, ולשלם כאלו סכומים כל שנה?
או שאתה גורם לכל אדם שני, לעשות תאונה בכוונה, בשביל לחסוך את עלויות הביטוח ולקבל כמה אלפים לכל תאונה.

וגם מוזר לי שטיוטה, לא רשום בשום מקום לכמה זמן תביעה או הרשאה מוגדרים.
המפקח יכול ככה בוקר אחד לקום, ולהחליט "מהיום זה לכל החיים"?

כל הזין...
אופנועים >>
לצפיה ב-' ללא ספק מכה קשה לאלה שנמצאים באזורים'
ללא ספק מכה קשה לאלה שנמצאים באזורים
10/08/2009 | 01:00
2
הבעייתיים של המחירים החדשים. אבל שים (שימו) לב, הבעיה קשה שבעתיים בגלל חוסר היכולת של אותו רוכב חדש להתחמק מהעונש ע"י רכישת כלי שיעזור לו לצבור ניסיון. למעשה, אין כל הבדל בין בחור בן 21 עם שנה ותק על הכביש שקונה R6 היישר מהניילונים (או משומש, לא רלוונטי), לבין חבר שלו שקונה איזה ER חבוט או GS או אפילו איזה F650 משנת 96, ועושה זאת רק כדי לצבור ניסיון ויכולת על הכביש.

אין שום התייחסות לסוג האופנוע. רק לנהג.

וזו הבעיה.

כי לדעתי המדינה צריכה להתחשב בפרמטרים של סוג האופנוע, הכוח שלו, והפרופיל של הרוכב הכל ביחד בחבילה אחת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל יש המון כלים'
אבל יש המון כלים
10/08/2009 | 04:26
1
שמציעים קשת רחבה של יכולות...
ואז זה כבר תלוי ברוכב.

אז איך אתה רוצה (ומי יהיה זה שיקבע?) שיקבעו שאופנוע מסוים הוא מסוכן והשני לא?

זה לא יכול להיות לפי תאונות כי אז צריך תאונה פר דגם בהתחשב בכמה יש על הכביש...מאותו הדגם, בקיצר, לא אפשרי.

ואני דווקא מבין לגמרי את "ההגיון" של המחירים שסטודנט צעיר צריך לשלם, אפילו אם יש לו טוסטוס של 5000 ש"ח.
הוא עדיין דו"ג והוא עדיין חשוף לכל הסכנות של דוג ב50000 ש"ח, אז מה משנה שווי הכלי?.

אופנועים >>
לצפיה ב-'לא צריך להמציא את הגלגל'
לא צריך להמציא את הגלגל
10/08/2009 | 07:15
זה נעשה במקומות אחרים בעולם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'באמת מחסל..פשוט ככה..'
באמת מחסל..פשוט ככה..
10/08/2009 | 11:30

אתה פשוט צודק ב-100% והשורה שלך לדעתי צריכה להיות חלק מנאום מחאה בעצרת מחאה עצומה בעלת אלפי רוכבים.
או אפילו שורה בפרסומת להפגנה.

פשוט מאוד -
מחסלים את הדור הבא של הרוכבים..והדור הקיים..
אף אחד לא ירצה לעבור לקטנוע - פשוט כי זה כבר לא יותר זול!!!!!
אם היבואנים יבינו את זה,
גם הם ירצו להילחם על כך..זה הרי יחסל את רוב קטגוריית הרישוי הראשונה, ואת הנהגים החדשים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'התכוונת לקרי ...לא כרי'
התכוונת לקרי ...לא כרי
11/08/2009 | 13:49
לצפיה ב-'החישוב שלי:'
החישוב שלי:
10/08/2009 | 15:01
מחיר "כיום" (ללא הנחת השתתפות עצמית):3974*1.01*1.09= 4371 שקל

מחיר "חדש" (ללא הנחת השתתפות עצמית): 4658*0.95*1.01*1.09 = 4867 שקל
מחיר "חדש" (כולל הנחת השתתפות עצמית): 4658*0.89*0.95*1.01*1.09 = 4330 שקל.

*יש להוסיף 1% תשלום קרנית וגם 9% תשלום דמי רישום.

על פניו נראה, שהמהלך הזה הגיע כתשובה ל-"11% הנחה" !
אופנועים >>
לצפיה ב-'לדעתי ענתבי תפס את אשתו בוגדת בו עם אופנוען..'
לדעתי ענתבי תפס את אשתו בוגדת בו עם אופנוען..
09/08/2009 | 23:42
11
7
לצפיה ב-'בקיצור אין הפגנה ?'
בקיצור אין הפגנה ?
10/08/2009 | 08:54
10
אני לא אומר שהפגנה תעזור אבל אולי ישימו לב אלינו

הם צריכים שם למעלה להבין שבקצב הזה יותר ויותר אנשים יזנחו את הדו גלגלי לטובת רכב
וזה יפגע בהרבה אנשים

יותר פקקים
פחות חניות (בתל אביב)
יבואנים יפגעו
אתם טוענים שהפול מפסיד ... אני לא מסכים עם זה אבל נגיד
מוסכים יפגעו
שוק היד 2 יקרוס

וזה יקרה אם באמת אנשים יחליטו שלא שווה להם לרכב כבר
אז יש את הגרעין שבמאת אוהב את זה וימשיך לשלם לרכב אבל רוב האנשים במדינה
כאלה שמשתמשים בקטנועים באמת להגיע מA ל B והם יעשו חושבים האם להמשיך לרכב או לעבור לרכב
אופנועים >>
לצפיה ב-'ברגע זה אין כלום. אבל המטרה היא שכולם ידעו'
ברגע זה אין כלום. אבל המטרה היא שכולם ידעו
10/08/2009 | 09:41
9
על התהליך המתממש להם על הראש מצד אחד, ומצד שני שכולנו נהיה ערוכים ומוכנים לפעולה, כשהקריאה תבוא.

בזמן הזה חשוב שכל אחד פה יעביר את המסר לפחות לעוד 3 או 4 חברים שלו, וגם לרוכבי דו"ג אקראיים שהוא פוגש על הכביש או בצומת. בניגוד לפעם הקודמת. התפוצה חייבת להיות גדולה הרבה יותר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אפשר לשאול'
אפשר לשאול
10/08/2009 | 11:39
איך אתה פועל בעיניין? הבנתי שאתה מהאנשים שמנסים לשנות, גם בפעם שעברה שהייתה בעיה כזו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו,ואני קראתי לרכב בלי ביטוח..אפילו הפגנה אין'
נו,ואני קראתי לרכב בלי ביטוח..אפילו הפגנה אין
10/08/2009 | 14:56
1
לצפיה ב-'מיצו בשבילך...'
מיצו בשבילך...
10/08/2009 | 17:29
6
אני בטוח שמתוך 1000 גולשי הפורומים יש מישהו שמבין בבניית אתרים מקצועית..

ניתן לארגן דומיין (לא יודע מחירים) על ידי איסוף תרומות (אני שם 300 שקל במיידי בכיף שלי) והאתר יהיה מוקדש   אך ורק למאבק במחירי הביטוח

בשניה שהאתר עולה לאוויר ניתן להדפיס כרטיסי ביקור עם שם האתר ופרטים בסיסיים עליו להדפיס ב 100,000 עותקים (עלות זולה בגלל הכמות ) ולתת לרוכבים שמסתובבים כל היום ולחברות שליחויות שיביאו לעובדים שלהם (כמוני) ולהתחיל לחלק לכל רוכב שעומד לידך בצומת

תוך חודש אתה מגיע לתפוצה של 100,000 איש שיהיו רשומים באתר ויהיו נכונים להתייצב בתאריך אחיד שמוסכם על כולם להרים אירוע שעוד הרבה ידברו עליו.

עם כל הכבוד אם הדתיים יכולים,והומואים גם,אנחנו לא פחות טובים מהם,ומגיע לנו יחס ושישמעו את הקול שלנו

אשמח להיות לעזר
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו,באמת...'
נו,באמת...
10/08/2009 | 20:27
קח,הנה אתר שמוקדש אך ורק למאבק הרוכבים בביטוח.אני לא מתכוון לפולגז עצמו אלא לאזור הספציפי שבקישור. אל תתעצל,גלול עד למטה.
באותו האתר קיימת גם רשימת תפוצה אלקטרונית (לא פעילה כרגע,אולי תופעל שוב בהמשך). תוך הרבה יותר מחודש הגענו לקצת מעל 2000 רוכבים רשומים (אם אני זוכר נכון). 100000? אתה חי בסרט.
לגבי חברות השליחויות - נבדק בעבר. הן לא מוכנות להזיז אצבע.
לגבי 300 הש"ח שלך - אם אתה רציני אני מבטיח למצוא להם שימוש הולם במסגרת המאבק הנוכחי.במסרים.
אנחנו לא דתיים, אני לא הומו ואתה לא מציאותי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'גיטריסט בשבילך'
גיטריסט בשבילך
10/08/2009 | 20:44
4
בניית אתר ו/או קניית דומיין היא לא בעיה. באמת לא. חמש דקות ו- 230 ש"ח ויש לך דומיין ישראלי, עוד כמה דקות עם שרת שאתה משנורר מהעבודה או תופס טרמפ על חבר שכבר יש לו אתר, והופה, קיבלת אתר בסיסי מבוסס על Wordpress או Drupal או מה שלא יהיה. אפשר גם בקלות להקים פורומים מבוססי Vbulletin או PHPbb וזה רק קצה הקרחון לאפשרויות.

אז מה כן בעיה? הבעיה היא, לטעמי, קודם כל למצוא את האג'נדה הנכונה לפעולה, הקו המנחה, הכיוון שאיתו מתיישרים כולם. ועל זה אנחנו עובדים. כשיבוא הכיוון, ואם נחליט שבניית אתר הוא חלק מזה, אז זה יתבצע (וכמובן שנשמח לקבל עזרה פה כי למרות שאני מתעסק בדיוק בדברים האלה בחיים המקצועיים שלי, אין לי אישית את הזמן להשקיע בהקמת אתרים ובעיצוב שלהם פשוט אין מספיק שעות ביממה).

הקמה של אתר, פרסום, פלאיירים, כרטיסי ביקור, מדבקות - כל אלה דורשים גם השקעת כסף אבל בעיקר עיצוב ועבודה של גרפיקאי וקופירייטר מוכשר. גם פה אשמח לקבל עזרה ביום הפקודה.

אני מקווה שכשהוא יגיע, ואל תחשבו שהוא לא, כל אלה שמצויינים ב"אמרתי לך" או "חבל שלא עשית ככה וככה" או "הלוואי שיישרף אני מוכן לצאת להפגנה רק תגידו איפה!!!" לא ייעלמו כמו שהם נעלמו בפעמים הקודמות. אני מקווה שההמונים, שאתה מעריך אותם ב- 100K, אכן יהיו שם איתנו, עם כולנו, כשיום הפקודה יגיע.

הניסיון, לצערי, מראה אחרת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עזוב אותי מנסיון'
עזוב אותי מנסיון
10/08/2009 | 23:51
2
לי יש רשיון 9 חודשים ככה שמבחינתי הדו"ג הומצא לפני 9 חודשים נקודה.

וזה גם פניה לכולם..אתם בוכים על עוד 800 שקל בשנה?

תחשבו מה יקרה אם כל אחד שם 100 שקל (ארוחה זוגית פושטית עם החברה) ואוספים את כל זה ומתחילים להזיז עניינים,

הרי זה לא יגמר פה,חברת "הפול" תטען גם אחרי ההעלאה שדו"ג זה נישה שמפסידה להם כסף,ואם יבוא עוד בן של ... אחרי ענתבי אז עוד שנה יעלו את זה בעוד 300 שקל ואחרי זה עוד ועוד לפי ריטואל קבוע..

בצרפת על הרבה פחות מזה שרפו מרכזי ערים וז**נו לעשרות שוטרים ופקידים ממשלתיים ת'צורה,רוצים לחכות? נגיע גם לזה דונט וורי..

אני אומר תתארגנו (ולא בבניית אתרים אין לי מושג אבל שוב יש עשרות רבות שגולשים פה ויש להם,) ואפשר לשלב באתר לינק לפיי פל או משו שיהיה ניתן לתרום ישירות לאתר דרך אשראי (ה 300 שלי עדיין מובטחים)

וייאללה תתחילו להראות שמה שיש לנו בין הרגליים זה זין גדול ושתי ביצים ולא סיגריה קטומת ראש עם שני חתיכות ניוקי
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מבין שאתה מפצה את עצמך'
אני מבין שאתה מפצה את עצמך
11/08/2009 | 11:02
1
על כל אותן שנים בהן היית חרדי, בכך שבכמעט כל הודעה שלך אתה מציין את המילה "זין" בכל מיני וריאציות שלה.
זה ממש לא מוסיף לך כבוד, או מראה על איזה "גבר גבר" אתה...
אופנועים >>
לצפיה ב-''
11/08/2009 | 11:11
2
לצפיה ב-'אגב---'
אגב---
11/08/2009 | 00:10
כדי להקל במידה ותצטרכו מדפקות וכל מה שקשור לניירת אפשר גם למצוא בעל דפוס שבמקרה רוכב על דו"ג ויוכל לפחות לעשות מחיר אטרקטיבי (גם הוא יהיה בעניין הרי) בקיצור קח דוגמא מהחרדים (ששם גדלתי עד גיל 16) כשרוצים להרים הפקה משכנעת תוך יומיים הכל מוכן,כשרוצים-יכולים
אופנועים >>
לצפיה ב-'איזה באסה'
איזה באסה
10/08/2009 | 11:30
לצפיה ב-'מזל שאני עושה ביטוח'
מזל שאני עושה ביטוח
10/08/2009 | 11:34
11
באוקטובר. לגבי המאבק... מה אני אגיד לכם... אם תקום יוזמה מעניינת אני אצטרף
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה המשפט הכי ישראלי שיש...'
זה המשפט הכי ישראלי שיש...
10/08/2009 | 12:34
10
מעלים את הביטוח ב2000ש"ח?
מזל שאני עושה ביטוח יומיים לפני...  א נ י  דפקתי את ה מערכת!
כמו למלא דלק בתחנת דלק 5 דקות לפני חצות כדי לקבל את המחיר הישן לפני שמעלים את המחיר שוב ושוב ושוב....

תגידו.. לענתבי אין ילדים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מכווה שלא '
אני מכווה שלא
10/08/2009 | 12:40
2
לצפיה ב-'זה עדיף על המשפט של הבלונדה בתחנת הדלק'
זה עדיף על המשפט של הבלונדה בתחנת הדלק
10/08/2009 | 12:42
3
"אני מה אכפת לי עליית מחירי דלק. אני מתדלקת כל פעם ב- 100 ש"ח".
אופנועים >>
לצפיה ב-'ב50 ש"ח וזה לא הייתה בלונדה..'
ב50 ש"ח וזה לא הייתה בלונדה..
10/08/2009 | 12:53
2
זה היה נתן.ל

בכל מקרה.. אני לא סתם שואל אם לענתבי יש ילדים.
אני מתכוון שאולי הוא צריך להרגיש כמה זה כואב שמתחילים להתעסק לך עם הילדים...
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא במקום'
לא במקום
10/08/2009 | 18:51
1
השורה האחרונה שלך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בלשון המעטה'
בלשון המעטה
11/08/2009 | 16:03
1
לצפיה ב-'לא הבנת אותי נכון אחי'
לא הבנת אותי נכון אחי
10/08/2009 | 13:25
אין לי כוח להתלהם לצעוק ללמפה. דיברתי עם הועד והבעתי בפניהם את נכונותי לכל פעילות יזומה שאותה הם ימצאו לנכון לקיים. מעבר לזה...
סורי אבל אני באמת שמח שלפחות עוד שנה אני אשלם פחות. אישית לצערי אין לי אמונה כל כך ביכולת של מאבק לשנות את רוח הדברים אבל אני אתן את חלקי במידה ויהיה בכך צורך
אופנועים >>
לצפיה ב-'וחוץ מזה גיZמו אם אתה יודע'
וחוץ מזה גיZמו אם אתה יודע
10/08/2009 | 14:15
3
שמעלים את המחיר בחצות נגיד ב30 אג' לא תבוא לתדלק לפני?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני רוכב על אופניים.'
אני רוכב על אופניים.
10/08/2009 | 14:24
לצפיה ב-'לא'
לא
10/08/2009 | 15:15
1
אם כבר עברתי ליד תחנת דלק אז יש מצב שאני אכנס לתדלק לפני אבל לצאת במיוחד בשביל זה? ממש לא. לא יודע איך אצלך אבל אצלי זמן = כסף. חיסכון של כמה שקלים לא שווים לי יציאה מהבית (גם ככה הרכיבה לתחנה גם תעלה לי)
אופנועים >>
לצפיה ב-'אצלי זה רחוב ליד'
אצלי זה רחוב ליד
10/08/2009 | 15:52
התכוונתי למצב שבו צריך לתדלק בכל מקרה. מין הסתם למלא 3 ליטר בשביל חיסכון של 90 אג' לא שווה את המאמץ של לקום מהספה
אופנועים >>
לצפיה ב-'תגובה מעניינת של "יבואני הדו גלגלי" - ב Walla'
תגובה מעניינת של "יבואני הדו גלגלי" - ב Walla
10/08/2009 | 16:40
20
2

"ביום שחברת ביטוח אחת תתחיל לשווק ביטוח חובה שלא באמצעות הפול ישבר המונופול של ידין והתעריפים ייתיצבו בהתאם לתנאיי השוק ולהערכתי הם יהיו נמוכים משמעותית ממחירם כיום. למטרו ישנן כוונות לבחון את כול נושא הביטוח לעומק לרבות להקים חברת ביטוח שתתרכז בתחום זה ותביא להוזלה משמעותית של התעריפים."

אני לא כל כך אופטימי, אבל זה באמת נשמע לי רעיון מעניין.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שיעזבו את זה, נושא הביטוח לא כזה חשוב'
שיעזבו את זה, נושא הביטוח לא כזה חשוב
10/08/2009 | 16:55
1
קודם שיהיו ABS בכל האופנועים ואחר כל נחשוב על זה
אופנועים >>
לצפיה ב-''
10/08/2009 | 17:31
לצפיה ב-'גונבה שמועה לאוזני שא. ר. יתמנה למנכל חברת'
גונבה שמועה לאוזני שא. ר. יתמנה למנכל חברת
10/08/2009 | 17:57
3
הביטוח החדשה מבית מטרו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מבקש לעדכן ...'
מבקש לעדכן ...
10/08/2009 | 19:20
2
1
אנו למדים את תוכן ההודעה של המפקח על הביטוח.
קיים צוות שמורכב מנציגי מועדון האופנועים הישראלי ונציגי רוכבים מהפורומים הרלוונטים השונים.
הצוות יתכנס בימים הקרובים וברגע שתתקבל החלטה ,לגבי אופי הפעילות שלנו.יצא עידכון גם כאן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מבקש לעדכן והפעם עם השם הנכון'
מבקש לעדכן והפעם עם השם הנכון
10/08/2009 | 19:23
אנו למדים את תוכן ההודעה של המפקח על הביטוח.
קיים צוות שמורכב מנציגי מועדון האופנועים הישראלי ונציגי רוכבים מהפורומים הרלוונטים השונים.
הצוות יתכנס בימים הקרובים וברגע שתתקבל החלטה ,לגבי אופי הפעילות שלנו.יצא עידכון גם כאן.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
10/08/2009 | 20:42
גולש בפורומים של ילדים,מה אליקו?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אוי ואבוי איך הוא יחגוג על זה.... '
אוי ואבוי איך הוא יחגוג על זה....
10/08/2009 | 18:39
12
לצפיה ב-'עזבו יישש פיתרון!! כנסו...!!!'
עזבו יישש פיתרון!! כנסו...!!!
10/08/2009 | 21:38
11
כולם עושים את הביטוח החדש....אבל!!
כול אחד משפשף את הרגל,יד,תחת.. (או איזור אחר בגוף שלא יפריע לו ביום ביום) .
ניגש למוקד\מיוון מקמבן 2-4+ ימי חופש...
ויש לו בין 1000-7000 שח...(יש להשקיע קצת בפיזוטרפיה וכ' זה בקטנה)
ככה יעשו להם כ 10-30K או כמה רוכבים שיש על דו"ג בארץ...
כול הזיין יכנס בחזרה לפול!!....
ומתי שהם ירצו שוב לעלות את המחירים פשוט נעשה זאות פעמיים בשנה...וכך הלאה...
מה שנקרה נבוא בהפוך על הפוך!!!!......
עד שיבינו שזה יהיה חייב להיות שינוי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מה אומרים יש הצעות ?? שיפור.??
אופנועים >>
לצפיה ב-'קודם שישלמו על ה7 שברים ...'
קודם שישלמו על ה7 שברים ...
10/08/2009 | 23:07
אחרי זה נתאמן בוילי עמידה על המיכל בשביל הפוליסה הבאה ...
:P
אופנועים >>
לצפיה ב-'|מלך|'
|מלך|
11/08/2009 | 10:27
1
לצפיה ב-'רעיון נהדר אך טומן בחובו הפתעה'
רעיון נהדר אך טומן בחובו הפתעה
11/08/2009 | 11:56
7
השיטה "לדפוק את המערכת" חוזרת אלינו כבומרנג.
תביעות הסרק שמסבסדות כביכול את דמי הביטוח האישיים שלך (ביטוח חובה לרכב דו"ג) ,מעמיסים על הגרעון של "הפול.
בסוף שנה ,כשהפול מציג מאזנים בפני המפקח על הביטוח.לתביעות הסרק (הערכה של כ 70 מיליון ש"ח בשנה)יש מרכיב לא קטן בפרמייה שתשולם ע"י כלל הרוכבים, בשנה שלאחר מכן.
אני לא נציג של "הפול" .אבל לשיטתך, הפרט נהנה והכלל משלם.
גם החלטה אישית לרכב ללא ביטוח חובה ,היא טעות ביסודה .צריכה להלקח בחשבון העובדה ,שמעבר לעבירה על החוק,פעולה כזאת כרוכה בסיכון גבוה מידי.סיכון שעלול להותיר אותך ללא כיסוי ביטוחי כלל.
היה רצוי להעלות רעיונות/פתרונות יצרניים .
אופנועים >>
לצפיה ב-'גלובליזציה כבר כאן'
גלובליזציה כבר כאן
11/08/2009 | 13:03
6
למה שלא נבדוק אפשרויות ביטוח בחו"ל? כמו שעושים ביטוח מירוצים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ביטוח "חובה". חובה,כן?'
ביטוח "חובה". חובה,כן?
11/08/2009 | 13:45
5
1
לצפיה ב-'נו אז מה'
נו אז מה
11/08/2009 | 13:55
4
שיכירו בכזה כחובה אם לא מסוגלים לתת לנו שוויון זכויות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'פלת"ד.'
פלת"ד.
11/08/2009 | 18:03
3
או שתלמד ותבין או שתפסיק לקשקש.
אופנועים >>
לצפיה ב-'התחלנו עם הטרור גם כאן?'
התחלנו עם הטרור גם כאן?
11/08/2009 | 18:38
2
1
לצפיה ב-'נחסמת! '
נחסמת!
11/08/2009 | 19:22
1
1
לצפיה ב-''
12/08/2009 | 14:25
2
לצפיה ב-'למה אתה חושב שהביטוח כל כך יקר מלכתחילה?'
למה אתה חושב שהביטוח כל כך יקר מלכתחילה?
11/08/2009 | 21:23
אתה יודע כמה תובעי סתם יש?
אופנועים >>
לצפיה ב-'קודם שיוציאו את אלון רחמים מהצוואר שלהם '
קודם שיוציאו את אלון רחמים מהצוואר שלהם
11/08/2009 | 01:17
5
לצפיה ב-' מה אתם מצפים ממדינת עולם שלישי??'
מה אתם מצפים ממדינת עולם שלישי??
11/08/2009 | 10:45
3
הנהגה שלא משחררת חטופים (גלעד שליט כבר מעל  ל3 שנים בשבי), שולחת אנשים למוות כשידוע שעוד כמה שעות יש הפסקת אש,שרים וח"כ ניתפסים על לקיחת שוחד כל שני וחמישי,השר הבזוי אלי ישי מבקש חנינה לגנב והעבריין המורשע בניזרי ומנצל את מעמדו בכך...
אז מה זה משנה אם מעלים את הביטוח,דופקים אותנו עוד קצת כי גם ככה אנחנו לא פותחים את הפה על דברים שהם יותר גרועים, אז נעלה להם את הביטוח והם גם ככה יסתמו את הפה.

ולנושא אני לא חושב שאני אם ER5 חביב וידידותי צריך לשם כמו R1 ודומיו,ואין קשר לגיל,בחור בן 40 יכול להרשות לעצמו כלי רציני וזה אומר שהוא ירכב עליו חזק מין הסתם כי אף אחד לא קונה אופנוע ספורט כדי לשייט ב100 ולהינות מהנוף.
ואיך שהמגמה הולכת עכשיו זאת כנראה השנה האחרונה שאני יחזיק אופנוע (שנת ביטוח צריך לחדש עוד פחות מחודש),לא מוכן לשלם 5K ביטוח לשנה (חובה +ג).
אופנועים >>
לצפיה ב-'סלט יפה הכנת פה'
סלט יפה הכנת פה
11/08/2009 | 18:52
2
לצפיה ב-'למה אתה חושב שרוכב עם R1 צריך לשלם יותר?'
למה אתה חושב שרוכב עם R1 צריך לשלם יותר?
12/08/2009 | 15:20
1
1
לא מבין איך אתה ועוד כל מני רוכבים מגיעים למסכנה הזאת? האם גם אתה שייך לאותו מועדון שצועק פה "ניצחנו ניצחנו" על 2 שקל שהורידו במחיר הביטוח (כאילו בגללם), ואחרי חודש הוא עולה ב500 שקל?

נחזור לעניין הR1 ...
קודם כל , בנסיעה חוקית , הR1 יותר בטוח בכל אופנועי הקקמייקה , כולל הER5 שלך .
דבר נוסף , רוכבי R1 "המשוגעים" (וכל שאר אופנועי הספורט ...) יוצאים לרכיבות בעיקר בשבתות , נגיד כל שבת 5 שעות רכיבה(במקרה הכי רע).
סך הכל , רוכב R1 רוכב 4 שבתות בחודש , 5 שעות כל פעם = 20 שעות בחודש .
בשנה זה יוצא סך הכל 240 שעות רכיבה (=10 ימים מלאים של רכיבה בשנה!)

עכשיו בא ניקח שליח פיצה פשוט , על קטנוע קקמייקה (שמשלם ביטוח יותר זול גם ככה היום) .הרוכב הזה רוכב ללא מיגונים , עם סנדלים וקסדת אבטיח ,בערך 5 שעות רכיבה ביום (במקרה הכי טוב) , נגיד 20 ימים בחודש.
סך הכל הוא רוכב 1200 שעות בשנה
בספיק לעמוד 10 דקות בצומת בג'יפה התל אביבית , כדי לראות 700 עבירות תנועה וכל מני התאבדויות של אותם רוכבי הקקמייקות (במקרה הייתי שם היום , לא יאומן) .

עכשיו תגיד לי באמת , מי נפצע יותר , רוכבי קקמיקות , או רוכבי R1 ?
רוכבי ה R1 לרוב מתים בזמן תאונה , ולא חותכים אצבעות / שוברים ידיים , כמו רוכבי הקקמייקה .

מי באמת גורם להפסדי הפול? האם זה אותם 20 רוכבי הספורט שקיימים במדינת ישראל? או שזה 50000 הקקמייקות שמתרסקים כל 10 דקות בתל אביב?

אופנועים >>
לצפיה ב-'איש, אתה נופל לבור שענטבי חפר.'
איש, אתה נופל לבור שענטבי חפר.
12/08/2009 | 15:27
אתה מוביל כאן לפילוג בתור הקבוצה כשאף אחד מלבד ענטבי לא חותר לשם.
אתה טועה לגבי המועדון וה"ניצחונות" טעות מרה אבל זה פחות חשוב.
מה שחשוב שתשאר חזית אחידה מול האוצר. המאבק הוא של כולנו אחרת כולנו נחטוף.
עזבו אותכם כרגע ממאבקי מגרזנים-שליחים. זה הכי לא רלוונטי כרגע.
אופנועים >>

הודעות אחרונות

11:26 | 02.02.19 ינקו יוסי
06:48 | 01.02.19 wencohen
21:09 | 28.01.19 NikaPasternak
09:40 | 25.01.19 dordor102
08:48 | 22.01.19 NikaPasternak
15:54 | 11.01.19 כרמל המנשק
15:46 | 11.01.19 כרמל המנשק
15:21 | 27.12.18 tomer1818
21:55 | 16.12.18 שען חירש
16:15 | 13.12.18 יהודה אל
06:04 | 25.11.18 יהודה אל
00:29 | 24.11.18 כRובי

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ