לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2940229,402 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'מי יפגע מהורדת תעריפי ביטוח החובה לאופנועים ?'
מי יפגע מהורדת תעריפי ביטוח החובה לאופנועים ?
<< ההודעה הנוכחית
14/10/2008 | 09:16
132
147
שרשור זה נפתח לנוכח עירוב עניין ביטוח החובה בנושא מדיניות הקהילה לרכיבה הספורטיבית בכביש הציבורי. נדרשת קצת סבלנות , כי לא כולם מכירים את כל הנתונים :

עד שנת 2001 התנהל משק ביטוח החובה לכלי רכב (כולל אופנועים ) על ידי מונופול - אבנר.
בשנת 2001 שונו כללי המשחק. הוחלט על פירוק אבנר ומתן אפשרות לביטוח חובה על ידי חברות ביטוח.
המתנגדים הזהירו כי התוצאה תהיה עליית תעריפי הביטוח.
המציאות הוכיחה כי מעבר לביטוח בחברות הביטוח הוזיל/הוריד/ הפחית את התעריפים בכ 40% .
אחרי ההורדה הכנסות חברות הביטוח מביטוח חובה הן כמחצית מכלל הכנסותיהן מביטוח כללי ( לא ביטוח חיים).

את האופנועים הוציאו מחוץ למשחק ושלחו אותם להיות מבוטחים, כולם , בפול בתעריפים הנקבעים על ידי המפקח על הביטוח.
הפול גובה מהרוכבים כ 175 מליון ש"ח לשנה ומשלם תביעות של כ 350 מליון ש"ח לשנה (מספרים מקורבים ).
איך עושים את זה? חברות הביטוח מעבירות לפול , כל שנה את הסכומים המתאימים כדי לכסות את ההפרש .

המפקח על הביטוח רוצה  שתשלומי הרוכבים יכסו את התביעות. לפי שיטה זאת יש להעלות את תעריפי ביטוח החובה ממוצע של כ 5,000 ש"ח לשנה לסכומים של למעלה מ 10,000 ש"ח לשנה.
הפעולה שנעשתה לתיקון הפלת"ד ( אחריות רכב מעורב בתאונה עם אופנוע היא 75% ) אמורה לשנות את המצב. המטרה : העברת ביטוח החובה לאופנועים לחברות הביטוח שתתחרנה על המבוטחים ותשקולנה שיקולים ענייניים - אישיים לגבי כל מבוטח , כמו בכל ביטוח וכפי מצב הדברים לגבי ביטוח רכב פרטי .
בתגובה מבקשת הממשלה בחוק ההסדרים הנוכחי לבטל את התיקון לחוק !
מועדון האופנועים הישראלי נמצא בוועדות הכספים והכלכלה ופועל יחד עם יבואני הרכב הדו גלגלי לחסימת המהלך והמשך הרפורמה שתפסיק את תהליך עליית תעריפי הביטוח ותביא אף להורדתם (תיכף מגיעים לעניין ).
בינתיים המפקח על הביטוח הודיע על כוונה לחדש העלאת תעריפים (שהוקפאו עקב פעילות העבר ) בחלוף 6 חודשים (אפריל 09).

אם המהלך יצליח מה צפוי לקרות?

יש כ 100 אלף מבוטחים. סביר להניח שלגבי 99% מהם התעריפים ירדו לאור שינוי כללי המשחק. אלה המבוטחים שגם צפויים יותר לתאונות מעורבות בהיותם רוכבים עירוניים / פרבריים / קטנועיים.
חברת ביטוח תבדוק נתונים של רוכב כחלק מקביעת תעריף הביטוח מן הסתם בדומה לבדיקה כזאת הנעשית במדינות אחרות (למשל : בריטניה ) . ייבדקו נתונים על פי שיקולים מקצועיים ונתונים, כולל סוג ואופי האופנוע , בדומה לנעשה בענף ביטוח הרכב חובה ורכוש.
דוגמא : אם יש בישראל כ 1,000רוכבים על  אופנועים "ספורטיביים" , 1% מציבור הרוכבים , אבל הם נוטלים 8% מהתשלומים בגין תאונות (בדרך כלל עצמיות ששם האחריות היא 100% על המבטחת של הרוכב ) אזי ייתכן שתעריף הביטוח לרוכב כזה יהיה פי 8 מהתעריף לרוכב על קטנוע 400 סמ"ק , בן 62, אב ל 7 ילדים ומעשן מקטרת.
במלים אחרות : ייתכן ועבור רוכב האופנוע העירוני תידרש פרמיה של 2,500 ש"ח (במקום 5,000 היום) אבל מהרוכב "הספורטיבי" תדרש פרמיה של 20,000 ש"ח. הכל דוגמאות שאינן מבוססות על נתונים אלא להמחשה בלבד.
ייתכן גם שישלחו את הרוכב הספורטיבי לפול כי יסרבו לבטח אותו והתעריף בפול ייקבע בסכום דומה או גבוה יותר.
אפשרי שהרוכבים הספורטיביים ישלמו הרבה  יותר כאשר כלל ציבור הרוכבים ישלם קצת פחות.

אם נפסיק את המהלך לשחרור המונופול ונתמוך בעמדת המפקח על הביטוח אזי אולי יעלו את התעריפים לכולם לכ 10,000 ש"ח , נישאר כולנו בפול , אבל ההתייקרות לגבי קבוצות הסיכון החריגות תהיה קטנה יותר.

הייצוג שנעשה על ידי מועדון האופנועים הישראלי הוא עבור כלל הרוכבים , כקבוצה.
אנו מתנגדים, כיום ,  ליצירת דיפרנציאליות במצב של ביטוח על ידי המונופול - הפול וסבורים שהדרך הנכונה היא להביא להגיון ביטוחי על ידי תחרות אמיתית בשוק הביטוח . אנו מאמינים שבעוד שנתיים , כשתיבדק השפעת תיקון החוק על סכום התביעות המשולם על ידי הפול , תוכח עמדתנו שתאונות מעורבות גורמות למירב הנזקים לרוכבים וכי לאור התיקון יקטן ההפרש בין הגביה לתשלומים (כנ"ל).

ככל שנקטין את התביעות על ידי הקטנת כמות התאונות , הקטנת כמות הפגיעות , הקטנת מספר ההרוגים והפצועים - כך , כקהילה של רוכבים , נרוויח תעריפי ביטוח נמוכים יותר.
אתם מוזמנים להביע עמדה ולשאול שאלות .
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון להיום מחיר הביטוח מבחינתי נותר זהה'
נכון להיום מחיר הביטוח מבחינתי נותר זהה
14/10/2008 | 09:43
3
למרות המאבק או שמא בזכות המאבק(?).
השימוש לי באופנוע כיום הוא מותרות נטו, תחביב יקר שטומן בחובו רכיבות של סופ"ש בעיקר, רובן לא על אספלט.
במידה ומחירי הביטוח ימשיכו לעלות, אני לא חושב שאוכל להרשות לעצמי את אותו "תחביב" וכנראה שאאלץ למצוא לעצמי תחביב אחר.
לדעתי, ביטוח על פי סיכון אישי, נתונים אישיים, הנחה על מיגונים וכו' תתרום לי אישית להמשיך ולהזין את נפשי ברכיבות שאני אוהב.

עוד משהו שקשור ולא קשור, עניין ביטוח אישי ולא ביטוח פר רכב, מי שמחזיק רכב+אופנוע או שני אופנועים משלם היום ביטוח חובה מלא על הרכב עצמו, הנחה שולית של כמה מאות שקלים על אחד מהכלים זה ממש לא זה. האם יש מצב לנסות לשנות את ה"חקיקה" הזו ולהביא למצב של ביטוח אישי לנהג ולא לכל רכב בנפרד, או שמא פה אני כבר מפנטז יותר מדי ו"נוגס" ברווחיהם העצומים של חברות הביטוח
אופנועים >>
לצפיה ב-'נכון להיום ייתכן שאין לך 8 ילדים. אבל אם '
נכון להיום ייתכן שאין לך 8 ילדים. אבל אם
14/10/2008 | 10:44
2
תשקיע את הנדרש , גם בזמן שדרוש להריון , ייתכן ותגיע למטרה המיוחלת.
במלים אחרות : אלה תהליכים שדורשים שנים של התמסרות (הריון ) . הלידה עצמה קצרה מאד - אבל לוקח אחר כך כמה שנים עד שהפעוט הופך לרוכש אופנוע מיומן.
התיקון לחוק תקף מזה כחודשיים . בינתיים פועלים לבטל את החוק ובכך כבר הכשילו את הוצאת הפוליסות החדשות.
אנחנו נלחמים , בודדים ומתנדבים, על חשבוננו , מול פקידים שאתה ואני משלמים להם משכורת כדי שיפעלו כנגדנו.
חרף הפערים הכמותיים אנחנו ננצח - כי אני שונה להפסיד.
להתראות
זהר
אופנועים >>
לצפיה ב-'המחיר לא ירד אלא רק עלה....'
המחיר לא ירד אלא רק עלה....
14/10/2008 | 13:38
1
ואני גם לא רואה הריון..... או כמו שאומר המשפט אין חצי הריון או שהמחיר יורד או לא ... ולא שמתי לב לאף ירידה אלא רק גבו ממני יותר ב 50 ש"ח
בהצלחה במלחמה מול הפקידים העם מאחוריכם
אופנועים >>
לצפיה ב-'"הוזיל/הוריד/ הפחית את התעריפים בכ40%"'
"הוזיל/הוריד/ הפחית את התעריפים בכ40%"
14/10/2008 | 16:24
נכון, אני פדנט

אין לי סורק, אבל אני מוכן להציג לך תעודות ביטוח חובה ששילמתי לפני
2001 וכמן כן אחרי שנת 2001.

לא הייתה שום הוזלה !

אופנועים >>
לצפיה ב-'רק שאלה '
רק שאלה
14/10/2008 | 10:41
14
אם יש 100.000 אלף מבוטחים שמשלמים אזי המחיר שנכנס לפול
בלבד עובר את ה350 מיליון ,היות וגם אןם נניח ש90% קטנועים
ו10% אופנועים .
אז איך הפול מפסיד ?
שאלה שנייה האם מישהו בדק את הצהרת חברות הביטוח לגבי
הפסדי הפול ,או "שדוחפים" לשם כל מיני תוספות ע"מ לנפח .
ושלישית ואחרונה בשנתיים האחורנות חל גידול עצום במכירות דו גלגלי
איך זה מתבטא במאזניהם=רווח מול הפסד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תשובות לשאלות והפניה לדוחות הפול '
תשובות לשאלות והפניה לדוחות הפול
14/10/2008 | 10:54
1
אין 100,000 משלמים. אנו מעריכים כי יש כ 25% מתחמקי ביטוח ובין רוכבי השטח אני מעריך האחוז מעל 50%.
אם הפול משלם כפול ממה שהוא גובה אז הוא "מפסיד".
לא חל גידול עצום במצב הדו גלגלי. הגידול הוא כ 15% . הרוב , כמובן , 125 סמ"ק .
את חברות הביטוח בכלל ואת הפול בפרט בודק הממונה על שוק ההון והביטוח (=המפקח על הביטוח). המפקח הוא זה שקובע לפול את התעריפים עבור האופנועים . לא הפול ולא חברות הביטוח. כמובן שהמפקח עושה זאת על יסוד הנתונים כפי שהוא מבין אותם. המפולות האחרונות בעולם מלמדות שלא תמיד מוסדות כספיים מדווחים אמת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'סתם שאלה'
סתם שאלה
14/10/2008 | 18:32
כתבת שהרוב 125 סמ"ק.. מה ההבדל בביטוח בין 125 ל 250?  
בפעם האחרונה שאני בררתי עלות ביטוח ל 125 זהה ל 250. משהו כמו 3.5K
אז אולי לא הצטרפו כמות גדולה למשלמי ה 4K +, אבל בהחלט כמות גדולה למשלמי 3.5K.
דרך אגב את הביטוח ל 50 שהיה בסביבות 1700 ומשהו במשך שנים העלו ל 2300. אז מאז שינויי הביטוח 50 סמ"ק עלה ב 500-600  וה 125 נשאר כמו 250.

עדיין לא הבנתי מה יצא טוב לרוכבים ברפורמה שכל כך התאמצנו והפגנו.. אבל אולי ההשפעה תופיע בעתיד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הכי קל...'
הכי קל...
14/10/2008 | 10:57
6

קרא במאזני הפול - נשמח (ונתעצב) אם תמצא שם בעייה...

אופנועים >>
לצפיה ב-'ל-קנגל,ישנם בארץ כמה סוגי ביטוחים לספורט -'
ל-קנגל,ישנם בארץ כמה סוגי ביטוחים לספורט -
14/10/2008 | 11:11
1
מוטורי "אקסטרים" מתחרים בעמותות השונות (סופרמוטו,אנדורו,מוטוקרוס וטרקטורונים) מחוייבים ברכישת ביטוחי"תאונות אישיות" מעיין ביטוח חיים מורחב,על מנת שיורשו להשתתף
באירועים מוטוריים שונים.
הביטוח אינו בא להחליף את ביטוח החובה אלא רק ב"תחרויות" בהן עפ"י החוק ביטוח החובה אינו תופס כלל.

הפוליסות עצמן זולות יחסית ושוות את מחירן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה ידוע לי'
זה ידוע לי
14/10/2008 | 12:14
הקטע הוא שאלו פוליסות לאירוע מסויים, בדיוק כמו שתטוס לחו"ל ותעשה פוליסה.
הכוונה שלי הייתה לגבי "יישור" קו עם מדינות מתוקנות, למשל באירופה, ששם יש פוליסת ביטוח אישית לנהג / רוכב ולא פוליסה פר כלי רכב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה בחרו דווקא את ת"א כעיר מייצגת'
למה בחרו דווקא את ת"א כעיר מייצגת
14/10/2008 | 12:31

מתואר שם בצורה יפה את כמות התאונות הנפגעים והמתים- אופנועים לעומת רכבים. האם ת"א היא אכן מקרה מייצג ת"א היא מקרה קיצוני של עיר עמוסה כלי רכב ואופנועים. מה היה קורה אם היו לוקחים את י-ם, חיפה, פתח-תקווה... אני דיי בטוח שפתאום ההבדלים היו מצטמצמים .

וכמו שכבר אמרתי בעבר, סטטיסטיקה היא לא מדד מדויק, אפשר לשחק איתה איך שרוצים ותתפלא איזה מסקנות אני יכול לשלוף לך מאותם נתונים גולמיים שלהם, בצורה לגטימית לחלוטין.

אופנועים >>
לצפיה ב-'קבל דוגמא קטנה'
קבל דוגמא קטנה
14/10/2008 | 17:37
2
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3581351,00...
וזה רק על קצה המזלג,כי הגידול בהכנסות הרבה יותר גבוה
עכישו אתה שמח או עצוב ?
או שאתה רוצה לתקוף את הבעייה בצורה אחרת.
נניח שמבוטחים רק 50% הווה אומר 50.000 אופנועים וקטנועים אוקיי?אני חושב שהרבה יותר האם בישיבות שלך
בכנסת קיבלת-דרשת לראות כמה באמת משלמים ? או שהלכת לאכול שם גזר עם זוהר (בחיי זה מה שהוא אמר).
עכשיו רוב אותם מבוטחים מכניסים רווח נוסף לחברות הביטוח בגין צד ג' \ולא אל תגיד לי לא שייך היות והרווח הוא בגין
אחזקת האופנוע ותו לא.
בנוסף האם בדקתם פעם אחת את נתוני חברות הביטוח המתייחסים לפול כמו שצריך? או שסמכתם על הנתונים שהם
הביאו.
הפול לא נועד להיות רווחי היות ולשם נשלחים כל סיכוני הריסק ,כך שחברות הביטוח יכולות להפסיד בהגזמה 150.מיליון
ש"ח לחלק ל13 חברות.מרווחיהם שחצו נכון לשנת 2007 את רף המיליארדים ,אלא מה קרה פתאום נוצר כאוס  כלכלי
שבעקבותיו ירדו שערי  המניות ושחיקת הרווח של חברות הביטוח הן מביטוח והן מקופות הגמל שהם מחזיקות..
כלומר האם כל פעם שתהיה "מפולת זמנית" בבורסה או בשוק הכלכלי נשמע מחברות הביטוח כמה הן מפסידות.
הצעה ידידותית תבדוק היטב את הנתונים שמועברים אליך,כי איך אומר ההוא " שלא יעבדו עליכם".

אופנועים >>
לצפיה ב-'ובכמה עלו סכומי הפיצוי?'
ובכמה עלו סכומי הפיצוי?
15/10/2008 | 01:20
1

כמה הכנסות? כמה הוצאות? מה השורה התחתונה?

אני שוב מזמין אותך לעיין בדו"חות, אני עשיתי את זה פעמים רבות. הדוחות הללו הם החומר שיש לכולנו. אני לא מקבל אף נתון אחר מהפול ו/או מהמפקח על הביטוח (לצערי).

לכן - אל תשלח אותי לבדוק. תבדוק בעצמך. גלה לי אם תראה בעייה בדו"חות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני עיינתי בדו"ח שבאתר שלהם ויש דבר אחד '
אני עיינתי בדו"ח שבאתר שלהם ויש דבר אחד
15/10/2008 | 01:36
שמפריע לי
אני ממש ממש רחוק מלהבין בזה אבל לפי מה שהבנתי - רשום שם שגם תביעות שעדיין לא נסגרו מחושבות על פי ההערכה המקסימלית.
ומה קורה אם התביעה נסגרת בפחות? זה מחושב? ואם התביעה "עוברת שנה" היא מופיעה פעמיים?  
אני רוצה להאמין שזה לא כך, אבל שוב -  אולי באמת לא הבנתי כלום
אופנועים >>
לצפיה ב-'כי הכל בנוי שם על שקרים '
כי הכל בנוי שם על שקרים
14/10/2008 | 11:38
4
בשביל כסף אתה רואה מה אנשים עושים...בכל המגזרים גונבים מרמים...ככה בדיוק מרמים את הנציגים שלנו ואת המפקח עליהם-מציגים דו"חות שיקריים על מנת להכניס עוד רווח על חשבון ציבור שאין לו התנגדות גדולה.

אני לא מבין מה הבעיה בביטוח לפי תיקרת פיצויים...הרי ידוע לכולם שיש (והרבה) מתחזים שעושים לנו נזק בזה שהם תובעים פיצויי ענק על שבר באצבע...יש להגביל סכומים אלה.
שיבטחו לפי דרגות פיצוי...למשל : חוץ מהטיפול רפואי, הסכום מקסימלי של 100K ש"ח עבור עוגמת נפש וכו' ישלם X ש"ח.
מי שירצה לבטח את עצמו בסכום גבוה יותר ישלם בהתאם וכך הלאה...

לדוגמא: אני מוכן לבטח את עצמי בצורה כזו שלא תהיה לי אפשרות "לחלוב" את הביטוח על עוגמת נפש\סבל ועוד סעיפים שונים ומשונים עם תקרה של עד 20K (חוץ מהטיפול הרפואי כמובן) ובכך לשלם ביטוח חובה של 2.5K ש"ח.

אני יודע שיש לשנות חוק על מנת ששיטה זו תעבוד..אז קדימה לעבודה....הרי כל חוק מטומטם ניתן לשנות.

מדינה שפועלת על עיקרון "חניקת האזרח" ונקיטת כל הפעולות האפשריות על מנת שהאזרח פה לא נהנה - אין לה זכות קיום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תיארת את חוק ההשתתפות העצמית'
תיארת את חוק ההשתתפות העצמית
14/10/2008 | 12:04
3
3
לצפיה ב-'אולי..אבל בצורה הוגנת יותר'
אולי..אבל בצורה הוגנת יותר
14/10/2008 | 12:31
2
ולא כמו שהציעו...הנחה של 200 ש"ח..בושה!
.
אני מדבר על הנחה ביטוח זול שהבסיס שלו יתחיל מ-2K ש"ח עבור סכום נמוך מאוד של פיצויים.

מה גם שאני לא מבין למה הביטוח של האופנוע צריך לשלם אם האשמה של תאונה מסויימת היא 90% של המכונית??? איזה חוק עקום זה!
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה שאתה קבעת הנחה של 50% זה יפה'
זה שאתה קבעת הנחה של 50% זה יפה
14/10/2008 | 12:43
1
אבל המפקח כידוע לך הוא קמצן בן קמצן ובגלל זה הוא מציע לך רק 11%, אולי אם הביטוח יעבור לחברות פרטיות ההנחה תגדל.
כרגע, אין מה להטיל רפש על מועדון האופנועים, קודם נראה מה יציעו חברות הביטוח הפרטיות ואחרי זה אם לא יתאים, המצב יחזור לקדמותו תוך שנתיים (תוקף התקנות).

עדיף לקבל החלטה גרועה מלא לקבל החלטה כלל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא יפה להעליב את המפקח :"קמצן בן קמצן"'
לא יפה להעליב את המפקח :"קמצן בן קמצן"
14/10/2008 | 12:48
המפקח הוא זונה בן זונה עם כל המשתמע מכך...

למרות שבעצם הוא זה ש אותנו ולא ההיפך...
אופנועים >>
לצפיה ב-'עקרון הביטוח מבוסס על אנטיסלקציה'
עקרון הביטוח מבוסס על אנטיסלקציה
14/10/2008 | 11:05
8
מדוע הוחלט להוציא את האופנועים מהכלל (רכב ממונע) ולא קבוצות אחרות "חריגות"
מדוע קופות החולים לא יבטחו מעשנים ב"פול" של בעלי מקדמי סיכון גבוה

מוגש כ-

אופנועים >>
לצפיה ב-'כי הגזענות השלטונית נשארה מימי המנדט.'
כי הגזענות השלטונית נשארה מימי המנדט.
14/10/2008 | 11:12
1
אך איני רוצה לפתח סטיה מהנושא המרכזי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא, פרט בבקשה. גזענות תמיד מעניינת'
לא, פרט בבקשה. גזענות תמיד מעניינת
15/10/2008 | 14:01
אתה מדבר במקרה על מוניות או נהגי משאיות -
שאני מניח שלא משלמים סכום שבעולם הוגן יותר הם היו אמורים לשלם
אופנועים >>
לצפיה ב-'הסבר - בתקווה שלא יהיה מייגע מדי'
הסבר - בתקווה שלא יהיה מייגע מדי
14/10/2008 | 11:37
5
הרעיון של ביטוח ללא אשם (לא משנה מי אחראי לתאונה ) והטלת האחריות לנזק על הנפגע (כן הנפגע ) והמבטחת שלו יוצא מהנחה שזה לא משנה מי נושא בנזק. הנזק מתחלק, בין כל הנהגים , שווה בשווה.
הרעיון מיוסד על ההנחה שכל כלי הרכב שווים.
כאן המכשלה:
הסיכון של נהג משאית להפגע בגופו (קטיעת יד, שיתוק עמוד השדרה וכו' ) כתוצאה ממפגש עם רוכב אופנוע , או מכונית פרטית,  מאד קטן. לאור זאת היה צריך להיות תעריף הביטוח של משאית קטן הרבה יותר משל מכונית.
הסיכון של רוכב אופנוע להיפגע בגופו במפגש עם מכונית פרטית גדול פי כמה מהנזק הצפוי למכונית.
מאחר שרוב כלי הרכב בכביש , 96% , כבדים וגדולים מהאופנוע הרי ברור שרוכבי האופנוע צפויים לשאת בנזקים גדולים פי כמה, כי הם חלשים יותר, כמובן שזה נכון גם לגבי רוכבי אופניים והולכי רגל.
ברור שצריכים לבצע התאמה כך שלא יהיה כשל ביטוחי.
הדרך שנבחרה : טיפול פרטני במגזר הדו גלגלי במערכת שבה פרמיות הביטוח של המכוניות מסבסדות את הפער ההכרחי לגבי רוכבי אופנועים.
"ההחלטה" נובעת מחקיקת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שאינו דורש אשם (אחריות , אשמה ) ולכן , מובנה לתוכו, כשל לגבי רוכבי אופנועים. זה , אגב, היה ידוע לפני חקיקת החוק על פי מחקר שהוזמן ונערך  על ידי פרופסור כהנא.
יש הגיון לפיו מה שטוב ל 96% מהאוכלוסיה צריך להשאר.
נדרש מהלך לתקן את העיוות או , בלשוני : אופנוע = אופניים + ביטוח צד ג'. לכך , לצערי טרם הגענו אבל הלכנו כברת דרך משמעותית.
זכרו : רוב האנשים בארץ לא יודעים דבר על בעיות הרוכבים.
רוכבים פעילים באינטרנט הם אולי 5% מהרוכבים בכלל. גם לרוב הרוכבים אין מושג בענייני ביטוח החובה של האופנועים.
לגולשים הפעילים יש לפחות אפשרות לקבל מידע , לא בטוח שהשרשור הזה הוא הכי מעניין ואני מהמר שמספר המגיבים לא יעבור את 2 התריסרים (לא כולל אותי ).
מועדון האופנועים הישראלי באמצעות בימר ועבדכם הנאמן מנהל מערכה ארוכת שנים , מתישה ולפעמים מתסכלת כדי להזיז את נושאת המטוסים ששמה ביטוח חובה לאופנועים לנתיב נכון יותר - לדעתנו. בודדים הם המתעניינים בכך במערכות השלטון ואלה שמתעניינים הם בדרך כלל נגד רכיבה על אופנועים בכלל.
בלשון המתנגדים : אם לא יהיו אופנועים (זה כולל קטנועים ) לא תהיינה תאונות של אופנועים (כולל קטנועים). מבחינה ביטוחית זה נכון לגמרי. אם לאף אחד לא יהיה בית אז אף חברת ביטוח לא תצטרך לפצות על שריפה של בית.
אגב: תעריפי ביטוח חיים של מעשנים גבוהים יותר משל מי שאינם מעשנים...

אופנועים >>
לצפיה ב-'שאלה ברשותך'
שאלה ברשותך
15/10/2008 | 13:52
4
איך היית משקלל את סיכון רוכבי הכביש ("ספורטיביים" אם תרצה)
האם בהכרח ידוע שהם נפצעים יותר מקטנועיסטים (גם מספרית וגם פרופורציונלית)
הרי אם רוכבי הכביש הספורטיביים יותר נקטלים מאשר נפצעים (ולא נפצעים יותר ביחס לאחוז הקטנועיסטים הנפצעים), הרי לא הוגן לדרוש מהם לשלם יותר, הלא כן מצבות יותר זולות מפרוטזות, ניתוחים ואשפוזים. אם נחשוב על תרומות איברים יש מצב שאולי כדאי שישלמו לנו (רוכבי הכביש, ה"ספורטיביים" אם תרצה), לא מבקש את דעתך.

מה אומר

אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא יודע אם רוכב כביש בן 50 צריך לשלם יותר'
אני לא יודע אם רוכב כביש בן 50 צריך לשלם יותר
15/10/2008 | 14:15
3
מרוכב שטח בן 23.
את ניתוח הסיכונים תערוכנה המבטחות.
כמו בכל ביטוח.
ייתכן שמרכיבים כמו גיל, עבר תעבורתי, פציעות, תביעות , סוג אופנוע, גובה , מספר ילדים ישנו להם .
ייתכן שיהיו להן אמות מידה אחרות.
אני פשוט מצביע על ניסיון במדינות אחרות ששם בין הפרמטרים לקביעת פרמיית הביטוח יש גם סוג האופנוע ואופי השימוש בו.

לעניין תרומת איברים : לצערי הרב כאשר הרוכב נפטר במקום התאונה רוב האיברים , למעט קרנית למעשה, אינו זמין להשתלה. עדיף לנו רוכבים שמתים בבית חולים - בהיבט של ההשתלות כמובן. ברגע שהנפגע נהרג במקום התאונה מתבזבזים אבריו בתוך כשתי דקות מרגע הפטירה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'"אתם משמשים תורמים נהדרים"'
"אתם משמשים תורמים נהדרים"
15/10/2008 | 14:42
2
לצערי, את המשפט הזה שמעתי לא פעם ולא פעמיים ולא מרופא או רופאה אחד ואחת.
מצער, מזעזע, מטריף אך זו המציאות.
אם הם מתים בבתי חולים הם לא עולים למדינה הון כספי.

עידו זיו ז"ל
דנאל גוגנהיים ז"ל
כבד מקפריסין

עוד דוגמאות כי יש המון.

כמובן שהמרכיבים שפירטת צריכים להכלל בקביעת גובה הפרמיה. "אופי השימוש בו" היא נקודת המפתח - אתה חושב שללא יוצא מין הכלל רוכבי הכביש הספוטיביים רוכבים זהה עם אותה מיומנות, אותה זהירות, אותה מודעות ואותה לקיחת סיכונים לא נראה לי. למה לבטל ענף אופנוענות שלם. את זה איני מבין.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מבין את המשפט "אם הם מתים בבתי חולים הם לא'
לא מבין את המשפט "אם הם מתים בבתי חולים הם לא
15/10/2008 | 14:51
1
עולים למדינה הון כספי.
אתה מוזמן להסביר .
אני לא מבטל דבר ולא מציע לבטל דבר.
אני מבין , לצערי , שלא ניתן להעלות רעיונות או דעות לבירור בלי שרוב הקוראים יחליטו מיד שזה לביצוע ומחר.
אני מבין, לצערי , שעדיף לא להציע לאנשים להרהר ולחשוב , זה רק גורם לעימותים ואנטגוניזם. המסר נקלט.
אנחנו נדאג שהביטוח יעבור למתכונת רגילה וכאשר נגיע לחוף הרחוק הזה , שכה רבים מנסים לחסום את הדרך אליו, ניתן למופקדים על המלאכה לעשות כהבנתם. מי שירצו לדעת וללמוד יימצאו את הדרך לפנות ולקבל את המידע .
להסיר ספק : אני לא מציע לבטל רכיבה בכבישי ישראל או בעולם וקטונתי מלגרום להפסקת ייצור וייבוא אופנועים מסוג כזה או אחר לישראל . אפשר להרגע.
חג שמח
אופנועים >>
לצפיה ב-'תמות - תבין'
תמות - תבין
15/10/2008 | 15:17
1
לצפיה ב-'אהבתי את דוגמת "רוכבי הספורט"'
אהבתי את דוגמת "רוכבי הספורט"
14/10/2008 | 11:35
13
נראה שיש לך משהו מאוד אישי נגדם.

אבל למה שרלוונטי:
מה שיגרום הדיפרנציאליות הזו, היא בעצם חיסול מסויים של רוכבי אופנועים גדולים.
אם מה שאתה אומר שיש סיכוי שלרוכב קטנוע עירוני הביטוח יעלה 2500, ולרוכב אופנוע גדול הוא יעלה 20,000, יהיה פה מצב די אבסורדי.

זאת בעיקר כי אתה מניח שרוכבי "הספורט" הם אלו אשר יוצרים על העלויות הגדולות לביטוח.

האם יש הפרדה בין סוגי האופנועים והתשלומים של הביטוח?

הרי הקטנועים אשר נוסעים יום יום בצפיפות העירונית, בסיכון גדול וממושך משמעותית לעומת רוכב "ספורט" של הסופשבוע.
כל יום מגיע רוכב לבית החולים עקב תאונה בתוך העיר. תאונות סופשבוע של רוכבי "הספורט" הן לא בשכיחות גבוהה.

מה שאתה אומר זה "בוא נפריד לפי סוג האופנועו" כי לך ולרבים מחברי המועדון יש אינטרס בעניין.
אבל דווקא ביטוח מקורי נמוך שעולה למעלה לפי תביעות ותאונות הוא התשובה הנכונה.  כלומר לפי הרוכב, ולא לפי האופנוע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין לי שום דבר נגד איש. אם הסטטיסטיקה תוכיח '
אין לי שום דבר נגד איש. אם הסטטיסטיקה תוכיח
14/10/2008 | 11:49
12
שהסיכון ברכיבה עירונית גבוה מהסיכון ברכיבה ספורטיבית בכביש הציבורי - אז כמובן שהתעריפים של הספורטאים יהיו נמוכים משל משתמשי הקטנועים בעיר. הדבר היחיד שמעצבן אותי אצל ספורטאי הכביש זה שהם נהרגים בכמות העולה פי כמה על חלקם היחסי בציבור הרוכבים. אם הם ייהרגו (ויפצעו) פחות ארגיש יותר טוב.
אני מבקש להביא לתובנה את העובדה שחברות ביטוח תשקולנה שיקולים ענייניים . מצד אחד התחרות תחייב אותן להוריד תעריפים , כפי שקרה בביטוח חובה לרכב פרטי. מצד שני עליהן לוודא שסך כל התביעות המשולמות על ידן יהיה נמוך מתקבולי הפרמיות.
העובדה , כיום , היא שאף על פי שגודש התנועה בסוף השבוע נמוך מאשר בימי העסקים כ מחצית ההרוגים הם דווקא בתקופה זאת וחלקם של "אופנועים כבדים " , זה המינוח הלא מדוייק הרווח כיום , בתאונות סוף שבוע בינעירוניות הוא דומיננטי ביותר ופי כמה משל הנקטלים בתוך העיר.
בסך הכל , אף על פי ש"הכבדים" הם חלק קטן מאחוז האופנועים חלקם בתאונות הקטלניות (ואולי גם בפציעות הקשות והנכויות ארוכות הטווח) גדול פי כמה מאחוזם היחסי והם נוטלים מקום מכובד בין ההרוגים.
אני לא מציע דבר. אני מציע שחברות ביטוח תבטחנה לפיט שיקולים עסקיים. שיקולים מרכזיים הם כמובן הרוכב : בעל ניסיון ישלם פחות מחסר ניסיון, מי שלא הגיש תביעות ישלם פחות ממי שהגיש תביעות.
אבל מבטחים אינם מטומטמים. הם מבינים שמי שרוכש אופנוע שטח ירכוב עמו בשטח ( הרוג אחד ב 3 שנים ) ומי שרוכש אופנוע "ספורט" ירכוב עמו בכביש הציבורי ( בערך 60 הרוגים ב 3 שנים ). נראה לך שהביטוח לשניהם יהיה שווה?
צריך להבין : מי שבוחר בסיכון גדול יותר צפוי לשלם עבור ביטוח הסיכונים יותר ממי שבוחר בסיכון פחות. האם המשמעות היא שהמסתכנים צריכים לשלם יותר ? כן . מי שיוצא לטיול אתגרי בג'ונגל שירכוש ביטוח חילוץ שיעלה , כמובן , הרבה יותר מביטוח דומה למי שטס לפריז.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
14/10/2008 | 12:15
3
לצפיה ב-'אני מצטער להכניס מוות וכסף לאותה משוואה אבל'
אני מצטער להכניס מוות וכסף לאותה משוואה אבל
14/10/2008 | 12:19
9

אתה מוזמן לקפוץ לביה"ח שיקומי "רעות" ביד אליהו. במקרה יצא לי לעבור שם בזמן האחרון. היה אופנוען "ספורטיבי" אחד על 10 קטנועיסטים שהחליטו להיכנס בעצים, שנכנסו בהם... מכל הבא ליד.

חוץ מזה, אם אלו הרוכבים על אופנועי הספורט נהרגים יותר, והם אכן נהרגים יותר, הביטוח אמור להיות נמוך יותר לרוכבים אלו. אופנוען/קטנוען פצוע עולה הרבה יותר הרררבבבבבההההה יותר מאופנוען מת

אני כמובן לא מאחל שום דבר לאף אחד אבל לפני שרצים עם נתונים וסטטיסטיקה נפלאה על תמותה, שיבדקו טוב טוב את נתוני הפציעות כי שם טמון כל הכסף

אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל היחס בין כמות רוכבי הקטנועים'
אבל היחס בין כמות רוכבי הקטנועים
14/10/2008 | 13:21
לכמות הרוכבים על כלים ספורטיביים הוא הרבה יותר מ - 1 ל -10 (וזה בהנחה שלא הגזמת).
1 ל - 10 זה בערך היחס בין אופנועים וקטנועים בכלל וכלל בתוכו את כל אופנועי השטח, הדוש"ים, אופנועי תיור, קאסטומים וכו

ואגב, אני לא בטוח שאופנוען הרוג בהכרח יעלה יותר, לפחות לא במקרה שחא פציעה שלא הביאה ל -100 אחוזי נכות או למצב צמח למשל. היום בתביעות (לא של ביטוח חובה בהכרח) אני יודע שהיורשים של כאלה שנהרגו תובעים על כל הכסף שיקריהם שנהרגו היו יכולים להרוויח בכל חייהם. אני לא חושב שביטוח חובה שונה במקרה הזה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם אם יחס הנפגעים הוא אחד לעשר'
גם אם יחס הנפגעים הוא אחד לעשר
14/10/2008 | 13:34
כמו שאתה מתאר - עדיין לא 10% ממצבת הדו גלגלי בארץ הם כלים ספורטיבים.

צריך להיות מאוד נאיבי כדיי להיישיר מבט ולהגיד שסטטיסטית הסיכוי לפגיעה לרוכב על כלי ספורטבי זהה לשאר מצבת הכלים בשוק.

נסה לשער איך יהיה החתך תאונות של מרובעי צילינדר יפנים מול בימרים או הרלי דייוידסון או סינגלים גדולים אחרים.

שוב,איך שלא תהפוך את זה - יש קבוצות שנפגעות יותר הרוגים ופצועים.

הדבר הכי נכון וגם הבעייתי הוא תביעת הפוגע בתאונה ולא הנפגע,אך החשש לתרגיליי עורכי דין על חשבון הפצוע תיצור מצב בעייתי...

לגבי ההצעה לחשוב לפני תביעה - אני אומר משהו אחר,אל תהיו רמאים בתביעת ביטוח כמו שלא צריך להיות רמאים בשום מקרה בחיים, אבל במידה ונפגעתם תעמדו על זכותכם לקבל כל שקל ממה שמגיע לכם - בשביל זה אתם משלמים ביטוח.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
15/10/2008 | 14:04
1
לצפיה ב-''
15/10/2008 | 14:42
איפה שהרבה מתים יש גם הרבה אחרים פצועים קשה

אתה מדחיק ברמה
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה כ"כ טועה...'
אתה כ"כ טועה...
15/10/2008 | 20:11
4
אופנוען מת עולה לביטוח חובה שלו בין חצי מיליון למיליון שקלים פיצויים למשפחה. זה לא מה שהיה פעם. תבדוק את עצמך לפני שאתה יוצא בהצהרות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתהרוצה להגיד שאם אני אתפגר'
אתהרוצה להגיד שאם אני אתפגר
15/10/2008 | 20:20
1
בתאונת דרכים שארי הבשר שלי יקבלו מביטוח החובה שלי בין חצי למיליון ש"ח, וזה לא כולל את ביטוח החיים שלי שלא רלוונטי לסיפור?

הממ...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מדבר [לצערי] מניסיון.'
אני מדבר [לצערי] מניסיון.
15/10/2008 | 21:08
גם אותי הידיעה הזו הפתיעה עד מאוד. אתה מוזמן לברר את הפרטים הנ"ל עם עורך דין.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ובאמת נראה לך שה"עלות" פחותה מזה של "פצוע" ?'
ובאמת נראה לך שה"עלות" פחותה מזה של "פצוע" ?
15/10/2008 | 20:29
אתה יודע כמה עולה למדינה\חברת הביטוח יום אשפוז במחלקה אורטופדית ? וכירורגית ? ועלות טיפול בחדר מיון ? וצילומי רנטגן ? ו-CT ו-MRI ? וחס וחלילה ניתוח לאיחוי שבר ? שלא נדבר על ניתוחים כירורגיים אחרים...
פינוי מזירת התאונה ? העברה מבי"ח אחד למשנהו ?
ויום שיקום בבית לווינשטיין ?
ואובדן ימי עבודה ?
ותביעת גוף מצד הנפגע לאחר ההחלמה ?

בקיצור...
חצי מליון או מליון זה "כסף קטן".

הצהרות או לא... העיקר שנשאר בריאים ושלמים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה כ"כ טועה'
אתה כ"כ טועה
16/10/2008 | 06:59
1
לצפיה ב-'מצטרף לדעתך'
מצטרף לדעתך
17/10/2008 | 02:24
1
לצפיה ב-'מי ייפגע? כולנו.... כל האופנוענים....'
מי ייפגע? כולנו.... כל האופנוענים....
14/10/2008 | 11:52
4
1
מה שווה כביש ללא אופנועי ספורט???? ואין לי אופנוע ספורט למען הסדר הטוב. אני עדיין לא ראיתי מחקר מקיף ומלא שמראה את התפלגות התאונות בין אופנועים לקטנועים ובין אופנועי ספורט לאופנועים אחרים.....
מה גם שכל הנושא נראה לי לא הגיוני לחלוקה שכן איפה תקלג את ההורנט הפייזר והבאנדיט האם הם אופנועי ספורט ???? ומה עם הטי מקס שהרי הוא קטנוע?
והבמוו גי אס 1200 האם גם אופנוע ספורט הרי יש לו ביצועים ....
מה שאני רואה כאן זה חלוקה שאינה צודקת והקרבת רוכבי האופנועים על מזבח הקטנועים הרי ההפרדה אינה צודקת שכן מדוע מעשנים אינם משלמים יותר בביטוח הבריאות ? מדוע עלי לשלם גם ביטוח בריאות חובה וגם ביטוח לאומי חובה? מדוע עלי לשלם ביטוח כמו אדם מבוגר שנוטה לחלות יותר?
והכי חשוב מדוע אין מכניסים לחישוב את השעות שחוסך האופנוע למשק בחיפושי חניה פקקים והגעה ממקום למקום
אופנועים >>
לצפיה ב-'אל תטמון את הראש בחול. '
אל תטמון את הראש בחול.
14/10/2008 | 12:28
1
זה שא-ת-ה לא ראית, לא אומר שזה לא נכון. אני ממליץ לך בכל פה לא ללכת לשם בכלל. הנתונים לא לטובת אופנועי הספורט, בלשון המעטה, ועדיף להדחיק ולהחביא אותם ולא לדרוש להציגם בראש חוצות. זה רק יעשה לנו רע. השאלות שלך לגבי מה לעשות עם בנדיט או הורנט הם לא יותר מדמגוגיה: זה שיש קושי בקיטלוג סוג מסויים של אופנועים לא מפריך את העקרון. אם יהיה בסיס נתונים מספיק גדול, אפשר יהיה להגדיר את רמת הסיכון של כל דגם אופנוע, ומה שאי אפשר יהיה - יסתמכו על נתונים מחו"ל. או יחליטו באופן שרירותי.
אני גם ממליץ לך מאד לא ללכת לכיוון ה"צודק", כי גם בזה לא תנצח. מה זה בדיוק "צודק"? מה צודק בכך שאני, שנמצא בקבוצת סיכון נמוכה ביותר על פי כל קנה מידה, אסבסד אותך (לצורך הדיון בלבד, כן) כי החלטת, בשביל הכיף שלך, לרכב על R1?
הענין הוא שאני, אישית, מוכן לכך. לא אכפת לי להמשיך ולשלם את תעריפי ביטוח השערורייתיים של היום אם המשמעות היא שימשיכו להתקיים כאן אופנועים מכל הסוגים, כי גם אני הייתי פעם צעיר ולא היה לי אלוהים ואם תעריפי הביטוח אז היו לפי דיפרנציאציה, יש סיכוי שלא הייתי מגיע לאופנוע בכלל מטעמים כלכליים נטו. זה מצב שאני לא מוכן לחיות איתו.
אבל אל תשלה את עצמך לרגע, ואל תנסה להשען על קריטריונים של "צדק". ה"צדק" לא לטובתך.
אגב, הטיעון של חסכון למשק הוא אולי לגיטימי בעקרון, אבל התשובה הברורה לכך היא "סבבה, אנחו מעודדים שימוש בקטנועים - שהם הרוב הגדול של הכלים על הכביש וגם מעורבים הרבה פחות בתאונות -על ידי מיסוי נמוך יותר". אותו השיקול, בערך, שבגללו היום אתה כבר לא יכול לטעון שה-R1 שלך משמש לשליחויות ולקזז את העלויות שלו.
אני גם מאד ממליץ לא להכנס לפינה של ביטוח בריאות למבוגרים. כ-ל האוכלוסיה מגיעה להיות מבוגרת בלי שמישהו נותן לך ברירה בענין, ואף אחד לא בוחר מרצון להיות חולה. אתה יכול להסתכל על זה כך: אתה משלם היום ביטוח בריאות גבוה יחסית לסיכון שלך, כדי שכשתהיה זקן וחולה תהיה זכאי לטיפול מבלי שיפשטו ממך את עורך. אתה הרי לא רוצה להשתמש בטיעון של "בואו נזרוק את הזקנים לכלבים כי הם מהווים סיכון בריאתי גבוה", אני מקווה.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'עם כל הכאב על כך שסביר להניח שאני אהיה בין '
עם כל הכאב על כך שסביר להניח שאני אהיה בין
14/10/2008 | 13:13
2
1
אלה שיצטרכו לשלם יותר אם כזה מהלך יצא אל הפועל, אני מודיע בזאת שכשהשיקול יהיה בין לשלם 20K על ביטוח ולרכב על אופנוע ספורטיבי (כהגדרתו בידי מי שיגדיר זאת), לבין לשלם 4K (כמו היום פלוס מינוס) ולרכב על טימקס מצד אחד, או CB1000 מצד שני, או R1250GS מצד שלישי, אין ספק שאני אחליף אופנוע.

היום אני "נהנה" מהיכולת לרכוב על אופנוע ספורטיבי מבלי לשלם קנס על כך. למעשה, אם העלות של אחזקת היאבוסה זהה לעלות של החזקת טימקס או בורגמן 600 או סילברווינג או CB1000 או GS, למה לי לא לנצל את היתרון הזה?

הבעיה היא לא בכך שמי שמסתכן יותר צריך לשלם יותר. הבעיה היא בכך שלא נותנים לנו אלטרנטיבה בכלל. זה או שאתה רוכב על אופנוע שמוגדר כאופנוע ספורטיבי (אפילו אם אתה מרכיב ארגז על ההיאבוסה שלך, כמו שעושה זאת אחד מבעלי הדגם הזה בת"א), ואז משלם הון תועפות - או שאתה "יורד" לאופנוע שלא מוגדר כאופנוע ספורטיבי, ומשלם סכום "נורמלי". אין מסלולים, אין אפשרות לציבור להנות מהיכולת לרכוב על אופנוע ספורט בשום צורה.

זוכרים מה עשו עם הטנדרים והמע"מ? עם ישראל מצא שלרכוש טנדר דאבל קבינה או ג'יפ ברמת איבזור של מרצדס מקנה לו הטבות מע"מ ומיסים. אז כל עם ישראל רכב טנדרים וג'יפים וזכה להטבות.

ואז האוצר או אנשים צרי עין אחרים אמרו "לא יתכן שירוויחו מה**פרצה** בחוק", פרצה שהם עצמם איפשרו. ואז מה קרה? מהר מאוד סגרו את ה"פרצה".

אז מה שיקרה במצב כזה הוא שכל עם ישראל (האופנוענים שבהם) יבינו שאי אפשר לרכוב על R1000, אז כולם יקנו CB1000 כי זה האופנוע הכי "ספורטיבי" שאפשר למצוא בנפח הכי גדול שאפשר להשיג מבלי לשלם 20K מיסי מדינה (ביטוח חובה הוא מס, לא משנה איך תסתכלו על זה). ותסלחו לי, CB1000 זו רק דוגמה שנדבקתי אליה, לא בטוח שהוא אכן ייכנס לקטגוריה המתאימה.

ואז מה יקרה? בכל סוף שבוע נגלה עדרים של רוכבים, כמו היום, אבל במקום שיהיה רב-גוניות בדגמים, כולים ירכבו על CB1000 משופרים מהתחת. והתאונות ימשיכו, והמוות ימשיך, ואז?

ואז המדינה תסגור את ה"פרצה", ותביא את כל האופנועים מעל 500 סמ"ק לאותה קטגוריה, ואז גם זהר זהר ובימר ואליקו וכל שאר רוכבי ה- GS יאכלו חרא, חרא שהם בעצמם עזרו לבשל. ולמען הסר ספק, אין לי שום דבר נגד פועלם של המוזכרים לעיל, רק השתמשתי בהם כדוגמא.

דיפרנציאציה היא דבר טוב אך ורק במידה והיא עוזרת להוריד את המחירים לשאר ה- 96% מהרוכבים. אם הדיפרנציאציה גורמת להעלאה גורפת לכולם, או להנחה אפסית, ועוד גורמת לכך שמחירי הביטוח לספורטיביים יהיו פי 3 או 5 מערכם היום - אין לכך כל יתרון ולכן צריך לשאוף למנוע אותה.
אופנועים >>
לצפיה ב-' היטבת להסביר...'
היטבת להסביר...
14/10/2008 | 13:35
או כמו שחכמנו קולט אמר הזברה מנהלת דיון עם האריה מאיפה הוא יתחיל לאכול אותה.... כאשר ברור שהוא יאכל את כולה בסוף ....
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתם אופטימיים ביותר '
אתם אופטימיים ביותר
14/10/2008 | 14:40
אני לא מאמין שהממשלה, משרד התחבורה הנוכחי, והאחראי על הביטוח, ישקיעו מזמנם ומתקציבם "המועט" לנושא הזה.
אינני מאמין שיקימו וועדה ופאנל מומחים שיבדוק ויעשה סטטיסטיקה של נפגעי דו גלגלי, אחוז הנפגעים של פציעות קלות/קשות, איזה סוג של דו גלגלי מבצע יותר תאונות מתוך כלל האוכלוסיה הנ"ל, דוח"ות וכו'..
בצורה שהמדינה מתנהלת, החתך שיעשו יהיה בסופו של דבר מאוד פשוט, לפי רשיונות הנהיגה, לפי דעתי כמובן.
דו גלגלי עד 125 סמ"ק יקבלו את ההנחה הגדולה ביותר, משום שבסופו של דבר הם אלו שחוסכים את פקקי התנועה, חניה וכו', אין מה לעשות, ואין מה להתלהם, הם הכלים היותר נפוצים, משליחויות ועד להתנהלות עירונית קלה.
כנ"ל כך יהיה עד 33 כ"ס ומעל. יווצר מצב שכל אופנוע/קטנוע מעל 33 כ"ס יהיה בעל ביטוח חובה הרבה יותר יקר.
המחוקקים/ האחראי על הביטוח לא שונים מהאנשים הפשוטים ברחוב שכאשר רואים אופנוע של 500 סמ"ק אומרים לעצמם שהוא בטח מתאבד כי זה אופנוע כבד.
בסה"כ כל מה שאני מנסה להגיד שההבדלה הזאת בסוף תהפך לקיצונית כמו כל דבר שקשור היום לדו גלגלי, מחירי הכלים, מחירי האביזרים, והכי חשוב היחס של הממסד אלינו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'התעריפים לא ירדו '
התעריפים לא ירדו
14/10/2008 | 12:00
הזונות האלה ימשיכו לעשוק אותנו ואנחנו נמשיך לשלם כמו פראיירים כל שנה אלפי שקלים על ביטוח חובה, עד שאתה מכפיל ומשלש את מחיר הקטנוע בביטוח העלוב הזה. כל פעם שהם אומרים שירד ומעלים את הסכום המגוחך הזה. עוד לא נשמע כדבר הזה שבמדינה הדפוקה הזו אתה משלם על קטנוע של שתי שקל 3500 שקל לשנה זו פשוט גזלה לאור היום.
נראה את החארות האלה כשכל עשרות אלפי הרוכבים יעברו לרכב פרטי ויסתמו להם את הנשמה אולי אז הם יתעוררו. איך הם לא רוצים שיתבעו אותם ?
קודם שילמדו לנהוג כמו שצריך כי תרבות הנהיגה בארץ היא עלובה ונפשעת.
לא יאמן שלהחזיק טוסטוס יעלה כמו משכתנא על מרצדס...

חארות נמאסתם !!!!
אופנועים >>
לצפיה ב-'כמה דברים '
כמה דברים
14/10/2008 | 12:04
1
הראשון, זה הוויתורים. כמו זברה שפותחת בדיון מעמיק עם האריה הטורף אותה איזה חלק ממנה יאכל קודם. לא משנה כמה היא תוותר, האריה יבלע את כולה לבסוף והצבועים ילעסו עצמותיה. ככה זה נראה נכון להיום.

וויתורים מצד הרוכבים לא רק שלא עוזרים להוריד מחיר, אלא בפועל מוכיחים את הטענות של אלה הרוצים לחסל אותנו. ראינו מה הדיפרניצאציה עזרה עד היום וממתינים לראות מה תעשה השתתפות עצמית. איכשהו אני צופה לאותה התוצאה. נשלם יותר וזהו.

אז נזרוק להם את הספורטיביים, שעם כל הרצון הטוב, אין להכחיש, מתרסקים כל סופ"ש ומוציאים את הרוח מכל נסיונות שינוי התדמית. מה שאתה מציע זה לא סתם התייקרות בביטוח, זה חיסול מוחלט של אופנועי ספורט ורוכביהם צפויים לעבור לאופנועים אחרים ולהמשיך באותה הצורה, אז יאכלו אותה קבוצות נוספות. בסוף הם כולם יסעו על דו"ש כבד ואתה תשלם 20K בגללם.

שאלה נוספת, זה למה אנחנו מתעלמים מרוב מבוטחי הפול, הערבים ותושבי השטחים, יש להם לא מעט כח בבית הנבחרים, אולי כדאי לפעול לחיסול מוחלט של השרץ, לחייב את חברות הביטוח לבטח את כולם בצורה רגילה בלי להפלות.

אהבתי את הססמאות של שלום עולמי, אהה, הפחתת מספרי ההרוגים והתאונות. כיף לראות שקיים מישהו כה אופטימי, זה באמת מסביר מאיפה יש לך את הכח לכל המאבק הזה. כבוד. אבל לא יעזור, אתה בטח יודע. אנשים תמיד יעדיפו לאבד את החיים ברגע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש משהו בדבריך'
יש משהו בדבריך
14/10/2008 | 15:09
הקמיקזות לא יעלמו, יהיה יקר להם ביטוח של ספורטיבי-יעברו למשהו עם ביטוח זול יותר ועדיין ירכבו על קצה היכולת של הכלים, תתחיל תופעה של "בנדיט משופרת 3000 כ"ס" אז יעלה הביטוח של הבנדיט, ואתה מכיר את חברות הביטוח, מהר מאוד כולנו נשלם 20K ונאשים את הקמיקזות (שרובם כבר מזמן עברו לSTI משופרת 4000 כ"ס ועדיין מעלים לנו את הביטוח).
ביטוח חובה לא יכול להיות תחרותי, הוא ביטוח סוציאלי במהותו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ביטוח דיפרנציאלי.'
ביטוח דיפרנציאלי.
14/10/2008 | 14:38
74
אולי ניפגע מזה, אבל אנחנו צריכים לכסות את עלות הביטוח האמיתית. אני לא מתכוון להכפלת הביטוח לכולם, אבל בהתחשב בחוק הפלת"ד המתוקן, תהיה עליה ממוצעת של בערך 50% לרוכב.

אני לא רוצה לכסות את הרוכבים שמרבים לעשות תאונות ולקבל פיצויים, הסטטיסטיקות מראות בדיוק מי אלה שעולים יותר לכולנו. רמז: יש סוגי אופנועים שבהם אחוז ההרוגים בישראל סביב 2 עשיריות האחוז וסוגים אחרים שבהם אחוז ההרוגים סביב שתי מאיות האחוז. שלאה שעולים יותר, תובעים יותר, מסתכנים יותר ישלמו יותר.

בשביל שזה יקרה הביטוח צריך להיות דיפרנציאלי, לפי סוג רכב וסטטיסטיקה מדויקת ולפי הרוכב עצמו. מי שיש לו עבר מלא עבירות תנועה ותביעות שישלם יותר. הרבה יותר. מצידי שיירד מהכביש אם לא כדאי לו לשלם ביטוח יקר, כך יוטב לכולם.

צעד נוסף שיש לנקוט בו אם זה הכיוון הוא ענישה חמורה מאין כמותה למי שרוכב ללא ביטוח. החרמה מיידית של כלי שנתפס בכביש ללא ביטוח, קנסות גבוהים ואי תשלום הפיצוי במקרה שנפגע, תביעות אישיות וכהנה וכהנה עונשים חמורים למי שרוכב ללא ביטוח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'איפה ראית סטיסטיקות כאלו?ממתי יש במדינה הזאת'
איפה ראית סטיסטיקות כאלו?ממתי יש במדינה הזאת
14/10/2008 | 17:54
73
חקר ת..ד כמו שצריך?
איפה ראית נתון של פצועים קשה -בינוני -קל בת.ד. לפי פילוח של כלים.
הרי הדפוקים שיושבים שם לא יודעים להבדיל בין קטנוע אופנוע ואופניים.
מזכיר לי הרצאה של איש ביטוח בכיר כשאמרתי לו שיש לי DR 650
ענה לי כן אני מכיר אותכם אלו שמשותללים כל שבוע בכבישים ,עכשיו
לך תבנה מדינה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין בעיה לעשות סטטיסטיקה.'
אין בעיה לעשות סטטיסטיקה.
14/10/2008 | 18:45
72
קל מאד לבדוק מי מעורב יותר, מי תובע יותר, מי קיבל יותר פיצויים.

אפשר לבדוק את נתוני הפול כמו שצריך.

השאלה העקרונית היא אם רוכבי האופנועים יסכימו לכך. התשובה שלילית כנראה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נתונים סטטיסטים...'
נתונים סטטיסטים...
14/10/2008 | 19:40
71
1. אשמח מאוד לראות נתונים סטטיסטים כל שהם שבוצעו ע"י חברה חיצונית (צד ג') או בכלל
    ע"י איזה שהוא גורם בלתי תלוי בחמש שנים האחרונות.
    שיכללו תאונות דרכים (רכב, רכב כבד, אופנועים) וכמו כן פילוח של גניבות
    רכב/אופנועים.

אם נניח ואכן מצד(חובה) אחד, חברות הביטוח מפסידות, הרי אני בטוח שמצד
שני (מקיף) הן מרויחות די טוב ! הפול נוסד רק כדי להגדיל רווחים לחברות הביטוח, כמו
בכל עסק, כאשר גף אחד בהפסדים סוגרים אותו, אז במקרה שלנו הקימו שיתוף וזרקו את זה על ה"פול".

2. סוג הרכב/אופנוע אינו צריך להיות אחד משיקולי מחיר ביטוח חובה, אבל כן חייב לכלול:
    ותק/נסיון
    מספר תביעות בעבר
    הרשעות תעבורה
    כיום הסעיפים הללו כמעט חסרי משמעות והדירוג אינו משקף או מרתיעה בעליל!

לדוגמה: א. בעל עשרות תביעות שישלם 20000 שקל בלי קשר לכלי שבבעלותו.
           ב. ומנגד אדם עם עבר תביעות והרשעות נקי שישלם 2000 שקל גם אם יש לו R1.

אני בטוח שבדך כזו ניתן להוריד את כלל התאונות ואנשים יחשבו פעמיים לפני שינהגו/ירכבו
כמו מטורפים...

למישהו יש באמת אינטרס להוריד את כמות התאונות בדרכים ?!
אופנועים >>
לצפיה ב-'נ.ב.- השתתפות עצמית וטריקים זולים לא מעניינים'
נ.ב.- השתתפות עצמית וטריקים זולים לא מעניינים
14/10/2008 | 19:58
3
אותי !

אני משלם על ביטוח כדי שיהיה לי כיסוי ולא רק בגלל שזה חובה !

בעלי עבר ביטוחי/תעבורתי מפוקפק שיקחו אחריות על המעשים שלהם וידעו
שיש השלכות על כל עברה שעשו או יעשו!
אופנועים >>
לצפיה ב-'ולמה לא סוג הרכב?'
ולמה לא סוג הרכב?
14/10/2008 | 20:50
אם אני בוחר רכב שהסבירות שאפגע כשאסע בו נמוכה יותר, למה שלא אשלם פחות?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ומה עם מי שאין לו עבר?'
ומה עם מי שאין לו עבר?
14/10/2008 | 22:02
1
1
ככה סתם, כתרגיל מחשבתי: האם מי שעוסק (לצורך המחשת הנקודה בלבד) בקפיצה מצוקים (מה שמכונה Base Jumping) או צניחה חופשית ישלם ביטח חיים זול כי עד היום לא היו לו תביעות?
אני מבין שאתה רוצה להמציא את הגלגל מחדש, אבל זה לא ילך. בכל העולם מקובלים תחשיבי ביטוח על פי קבוצות סיכון.
למשל, אם תבדוק תגלה שאוכלוסיית נהגים צעירה מעורבת יחסית בתאונות הרבה יותר מוותיקה. לרובם המכריע של הצעירים הללו אין עבר תעבורתי כלל. אז מה, הם אמורים לדעתך לשלם תעריף מוזל?  
ואגב, אתה אמור לדעת שאמירות כמו "לא מענין אותי" לא מענינות את אלו שמקבלים החלטות. מה שאתה, אישית, חושב לא מזיז לאף אחד. אם אתה רוצה לגרום לשינוי אתה צריך קודם כל לשכנע בצדקתך ולהציג טיעונים רציונליים. בינתיים, יש הרבה טיעונים רציונליים שפועלים נגדנו.
אתה "משלם על ביטוח כדי שיהיה לך כיסוי"? בבקשה, אף אחד לא עוצר אותך. אבל בינתיים האופציה לרכוש ביטוח עם תקרת כיסוי מוגבלת בתוספת השתתפות עצמית כזו או אחרת נראית לי האפשרות הריאלית ביותר להוזיל תעריפי ביטוח, מבלי שזה יבוא על חשבון מישהו שיצעק "למה אני צריך לסבסד את התחביב המסוכן של המאתבדים האלו". רוצה כיסוי יותר גבוה, ללא השתתפות עצמית? אך אחד לא ימנע ממך לשלם יותר ולקבל אותו.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מודה !'
אני מודה !
15/10/2008 | 14:03
"לא מעניין אותי" אינו ביטוי הולם, אני מתנצל, אך הנושא עצמו פשוט מאוד, מקומם אותי!

ועכשיו לעניינינו, "מה עם מי שאין לו עבר?" - תרשה לי להיות לרגע ציני, הביטוים "נהג חדש" ; "נהג צעיר" מוכרים לך ?
המילים הללו מוכרות מאוד במערכת, גם בחברות הביטוח וגם במערכת המשפט והתעבורה. ישנן תוספות קבועות
בסעיפים הללו במערכת הענישה וכמו כן בתוספת פרמיה לפוליסות הביטוח. לכן נהג חדש או/ו נהג צעיר לא ישלמו תעריף מוזל !

אני לא ממציא את הגלגל מחדש (עיין עמוד מס' 4), אני מנצל את מה שקיים וכבר נקבע בחוק ע"מ להפיק את המיטב שניתן, בלי
צורך בחקיקה נוספת ורעיונות מסובכים שאינם תורמים לציבור (כדוגמת 11% תמורת סיכון של 10000שקל) חוץ מבזבוז זמן
ועדות ודיונים ריקים.

תעיין בבקשה בטבלה שבעמוד 4 ותומר לי האם אכן ישנו ניצול מירבי ונכון של ארבעת הסעיפים עוד לפני שרצים לחוקק או
לשנות שיטות האם ניתן לקבל באותו מחיר גם את גורם ההרתעה והחינוך "מגיל צעיר" ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא, אתה לא תשמח.'
לא, אתה לא תשמח.
14/10/2008 | 20:58
66
1
הנתונים לא לטובתנו. אתה רוצה להתעקש? להביא לכך שמישהו ינפנף לך בפרצוף עם הסטטיסטיקה הזו? אני חושב שלא. זה הדבר האחרון שאתה רוצה (אלא אם אתה דווקא בעד דיפרנציאציה, שתחסל כאן את שוק האופנועים הגדולים).
אגב, מה זה אצלך "גורם בלתי תלוי"? משטרת ישראל מספיק בלתי-תלויה, או שיש להם לדעתך אינטרס סמוי להעביר ללשכה לסטטיסטיקה נתונים מוטים לרעת רכב דו-גלגלי?
ועוד אגב, מה שמרוויחות או לא מרוויחות חברות הביטוח בביטוח מקיף כלל אינו מעניינך, משום שזהו שוק חופשי ותחרותי. להבדיל מביטוח חובה, אף אחד לא מכריח אותך לרכוש ביטוח מקיף (וגם לא ביטוח חיים, או רכוש). אין לך זכות להכנס להם לכיס, יותר מאשר לי יש זכות לומר לך "אתה מרוויח יותר ממני, תן לי 1,000 שקל כל חודש. אתה מרוויח מספיק גם ככה".

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא לטובתנו? אתה בטח יודע מה צ'רצ'יל היה אומר '
לא לטובתנו? אתה בטח יודע מה צ'רצ'יל היה אומר
14/10/2008 | 21:23
59
"I only beliefe the statistics I doctored myself" אז מהנתונים האלה אפשר לבשל הרבה מסקנות ברורות וחד-משמעיות, ברוחו של ווינסטון המנוח, חלקן יהיו מאוד נוחות לנו. רק צריך להפעיל את החומר האפור.

ולגבי "לנו" יש לי השגה. לא רואה ציבור אחיד ומגובש. אין כזה, יש הרבה בודדים שאפשר לאחד בקבוצות רופפות לפי סוג האופנוע או סגנון הרכיבה, אבל זה הרבה ציבורים שונים נטולי הסכמה ואחדות. אז אולי יהיו קבוצות שהסטטיסטיקה תהיה טובה להן מאוד.

מה אם נגלה פתאום שדו"ש גדול עושה פי 20 פחות תאונות מכל הסוגים מאופנוע ספורט. זה רע "לנו"?  מה אם נגלה את ההיפך, שאין הבדל והסיכוי להתרסק עם קאסטום שווה לזה שבאופנוע ספורט קיצוני? באותו רגע ניצלו אופנועי הספורט והלכה הדיפרנציאציה.  
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל זה לא יקרה, ואתה יודע את זה.'
אבל זה לא יקרה, ואתה יודע את זה.
14/10/2008 | 22:05
1
לצפיה ב-'ברור, אבל "לנו" זה ממש טוב, לא? '
ברור, אבל "לנו" זה ממש טוב, לא?
14/10/2008 | 22:12
2
לצפיה ב-'כן, אני חושב שזה רע, לנו.'
כן, אני חושב שזה רע, לנו.
14/10/2008 | 22:11
55
אני חושב שלפתוח פתח (נוסף) לקטלוג סוגים נוספים של תת-אוכלוסיות לפי רמת הסיכון הספציפית שלהם - תחת המעטה של ביטוח החובה במתכונתו הנוכחית - יהיה לרעת הענף כולו. זו נקודת ההשקפה הפרטית שלי בלבד.
כן, ברור לי - וכתבתי זאת פעמים רבות - שלפי אמות מידה מוחלטות של "צדק", צריך היה לגבות מכל אחד פרמיה לפי רמת הסיכון שהוא מייצג, בהתאם למספר פרמטרים שאחד מהם הוא סוג האופנוע. כן, בהחלט ברור לי שבעלי כלים כמו אופנועי קאסטום או דו"שים גדולים עשויים לצאת נשכרים מדיפרנציאציה כזו. גם אני, בוודאות. ובכל זאת, אני חושב שזו תהיה טעות ענקית.

אבל הפואנטה העיקרית של דברי - ושוב, כתבתי זאת מספר פעמים בעבר, הפעם זה אולי התמסמס - היא שמוטב לכל אותם רוכבי אופנועי-הספורט שמתקוממים כאן בצעקות "עוד לא ראיתי מחקר שאומר ש..." או "אופנועי ספורט הרבה יותר בטוחים מקטנועים כי...", לדבר יותר בשקט, כי היום בו מחקר כזה יצא לתקשורת יהיה תחילת הקץ  של אופנועי ספורט בישראל.

טל

אופנועים >>
לצפיה ב-'אמת, וזה מעציב גם אותי'
אמת, וזה מעציב גם אותי
14/10/2008 | 22:22
51
כי איכשהו אני ממש אוהב את אופנועי הספורט ולא הייתי רוצה לראות אותם נעלמים. וכפי שאמרתי קודם, הרי לא יעזור, אז יהפכו אופנועים אחרים ל"ספורט". הנה ברוסיה של פעם, לא הייתה שום בעיה לאנשים לקנות יאווה ולרסק את עצמם קשות על הכביש הציבורי.

עם זאת, אם תהיה בחירה של חיסול כל האופנועים מאימת הביטוח או חיסול חלקי בלבד, האם לא עדיף הרע במיעוטו? אולי תהיה זו יריית הפתיחה לחיסול, אבל זו גם תגרום לדחיה של אותו החיסול בכמה שנים לפחות.

אני חושב שהכי פשוט זה לללחוץ על הח"כים, מכל הסוגים, שיוצאיו את הכח לקבוע מחירי ביטוח מידי המפקח, שהרי הפקידים בעמדה זו כבר הוכיחו היטב היכן נאמנותם נמצאת, בטח לא לצד הציבור.

אחרי זה יקבעו מחירים נורמטיביים לכולם, גם לערבים ולתושבי השטחים, גם לנו, וזהו, חברות הביטוח ימשיכו להרוויח, קצת פחות כאן וקצת יותר שם, אולי יהיה איזה סבסוד קל שלא יהרוג אף אחד. אין לדעת, אולי אפילו תשכון עליהם רוח ההגיון ויקבלו את עמדת המועדון "אופנוען=הולך רגל+צד ג' ".
אופנועים >>
לצפיה ב-'אופנועי ספורט אים מסוכנים יותר מבננה'
אופנועי ספורט אים מסוכנים יותר מבננה
14/10/2008 | 23:34
50
אבל רכיבה ספורטיבית בכביש ציבורי עם כל סוג אופנוע תגבה מחיר יקר (OK אולי אם תגביל למתחת 250CC יהיו פחות הרוגים, רק אולי) ומאחר ואין שום דרך לסנן רוכבים ספורטיביים לקטגורית ביטוח נפרדת, נשאר כולנו בביטוח אחיד. מצד שני ביטוח חובה הוא ביטוח סוציאלי מיסודו ולכן לא אמור בכלל להיות מופרד כולם מסבסדים את כולם.
למה מישהו צריך לממן את התחביב הקטלני של קבוצה קטנה-זאת שאלה פילוסופית שאין עליה פתרון. כל פגיע באופנועי הספורט תפגע מהר מאוד בכל שאר השוק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל על בננות לא רוכבים בברגי.'
אבל על בננות לא רוכבים בברגי.
15/10/2008 | 00:00
49
אופנועי ספורט אינם מסוכנים כלל. אם תעמיד אופנוע ספורט על רגלית ולצידו קטנוע 50, שניהם לא יגרמו נזק לאיש. כשרוכבים עליהם, אופנועי ספורט מסוכנים יותר מאשר סוגי דו"ג אחרים.

למה מישהו צריך לממן את התחביב הקטלני של קבוצה קטנה? זאת אינה שאלה פילוסופית ללא תשובה. מדובר בשאלה מהותית - אם הוחלט שמישהו יממן את התחביב המסוכן, יש להפיל זאת על הציבור כולו ולא רק על רוכבים. אם הוחלט על דיפרנציאציה, שתיערך גם בענף הדו"ג.

לא יפגע בי כלל אם הביטוח על אופנוע ספורט ליטר יעלה 10K בשנה. אני אחליט אם לרכוב או לא, בהתאם ליכולות הכלכליות שלי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
15/10/2008 | 01:33
47
רוכב ספורטיבי רוכב על אופנוע ספורט, והוא מה שהופך את האופנוע הספורטיבי למסוכן, תוציא את כל הכלים הספורטיבים מחוץ לחוק-הרוכב הספורטיבי ירכב על ספורט תיור בברגי וידפוק את הסטטיסטיק לספורט תיור, אחרי שכבר הוצאת את הספורטיביים מחוץ לחוק יקח לך עוד שתי שניות לצרף את הספורט תיור לאותה קטגוריה והרוכב הספורטיבי יקח משהו אחר להתגרזן איתו עד שכל האופנועים יהיו מחוץ לחוק.
מצד שני קח עכשיו את המשטרה (OK לא משטרת ישראל, משטרה מתפקדת כל שהיא) ותגדיר לה תפקיד פשוט: אין יותר רכיבה ספורטיבית בישראל, (בארה"ב זה הצליח לא רע במקומות מסויימים) אבל אתה מכיר את הטריפים האלה של הכח, יום אחרי שהם יגמרו להשמיד את הספורטיביים הם ישמידו את הרכיבה בשוליים, בין טורי המכוניות, החניה על המדרכה וכו', אני לא אומר שיש לי פתרון, אבל האופנועים הספורטיביים הם לא הבעיה, הרוכבים הספורטיביים (ואם תחלק אותם לתתי קבוצות תגלה שקבוצה מסויימת מהם) אחראים להרבה יותר תביעות ביטוח מהחלק הפרופורציוני שלהם באוכלוסית הרוכבים (בסטטיסטיקה היחידה שנעשתה ואני מכיר היחס היה 1:12).
בוא נשווה את זה רגע:
אקדחים, לכל אקדח יש ביטוח חובה, כולם משלמים אותו הדבר, הפליליסטים מחוץ לסטטיסטיקה כי הם לא משלמים ביטוח, פתאום מתברר שיש איזה קבוצה שמשחקת רולטה רוסית עם מגנום 44, ובגלם הפיטוח של כל בעלי האקדחים מתייקר, אתה באמת חושב שהעלעת הביטוח לאקדחי מגנום 44 תפתור את הבעיה? או שאולי הם יעברו לשחק עם גלוקים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ההשוואה אינה במקומה.'
ההשוואה אינה במקומה.
15/10/2008 | 08:39
46
אין שום הבדל במשחק בין גלוק לבין מגנום, המשחק ב-ד-י-ו-ק אותו משחק. ישנו הבדל גדול בין השחזה עם אופנוע ליטר ספורטיבי לבין השחזה עם קטנוע 50 (ובכוונה לקחתי את הקצוות).

בנוסף, אני לא מציע להוציא מחוץ לחוק. אני מציע ביטוח דיפרנציאלי - גם פר כלי וגם פר נהג. זה אומר שמי שכבר נמצא אישית בקבוצת סיכון ישלם ביטוח גבוה על כל כלי שהוא, ובמידה וייתפס ללא ביטוח ייקחו לו את הבית.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא נכון, וגם לא מסכים.'
לא נכון, וגם לא מסכים.
15/10/2008 | 10:23
45
על ההבדלים במשחק בין אקדח תופי לחצי אוטומטי עם מחסנית אני לא ממליץ לשבת כאן בפורום, אבל אם זה חשוב לך תפנה לקולט.
לא משנה אם יש הבדל ברכיבה, אני מבטיח לך שמספר הנפגעים מהשחזות לא יקטן ואפילו יגדל אם מסיבה כל שהיא כל המשחיזים החובבים (בהנחה שהמקצוענים הם מיעוט זניח שגם היום נפגעים מעט מאוד יחסית) יעברו לבנדיט 1200 כי בביטוח הוא לא מוגדר "ספורטיבי" ואח"כ לBMW 1200 GS הם ידפקו קופי יופי את הסטטיסטיקה של הבנדיט) בסוף כל כלי מעל 500 יכנס לסטטיסטיקה ומה אז? יתגשם החלום הרטוב של ענטבי ויהיו בארץ רק אופנועי 250.
הדוגמה של "להוציא מחוץ לחוק" היא שווה ערך ל20K ביטוח לשנה, מעט מאוד כלים כאלה ישארו.
פר נהג? אין דרך לעשות סינון כזה, מה תעשה? כל מי שקיבל יותר מ3 דוחות על נהיגה ספורטיבית? (תשאל את מני, אין סעיף כזה בחנא)
כל מי שקיבל דו"ח על מהירות? למה אתה חושב שיש איזה קשר בין דוחות מהירות לתאונות? או קשר כל שהוא בין דוחו"ת לתאונות?
אתה מניח שכל מי שמגרזן בברגי גם יתפס על מהירות בדרך לשם? שהוא גם נוהג כמו חזיר בדרך לעבודה?
ברור שלחברות הביטוח יתאימו כל הקירטריונים האלה, מצד אחד ימשיכו להיות תאונות שיצדיקו מחירי ביטוח אסטרונומיים, מצד שני יהיה להם תרוץ לשלוח לפול כמעט כל אחד, גם אם הוא בכלל לא מגרזן ואין לו אופנוע ספורטיבי (ברור לך שהמחיר בפול כבר לא יהיה מה שהוא היום, כן?).
אופנועים >>
לצפיה ב-'הכי קל ללכת לקיצונות בלתי סבירה'
הכי קל ללכת לקיצונות בלתי סבירה
15/10/2008 | 11:07
44
כדי לתקוף רעיון.    
בדוגמת האקדחים שהצעת: מה הבעיה לדרוש ביטוח מוגדל ר-ק על אקדחי תופי? עם חצי אוטומטיים פשוט לא משחקים רולטה רוסית אז הבעיה לא קיימת... זו דוגמה לאבחנה קלסית ומוצדקת בהחלט לפי סוג הכלי, לא המשתמש.
עובדתית, בחו"ל קיים ביטוח המבחין בין נהגים ובין דגמי אופנוע שונים. זו לא כזו תורה מסיני.  
עובדתית, בארה"ב למשל נהוג לשנות תעריפי ביטוח על בסיס עבירות תנועה.
ולא, אין סעיף "נהיגה ספורטיבית" אבל יש גם יש סעיף "נהיגה ללא שליטה" או "נהיגה לא זהירה" או משהו דומה. יש בחור שהיה מרוכבי השטח הטובים בארץ (שמו דולי סמני, בלי נדר), שאיבד את הרשיון לכמה שנים טובות על סעיף כזה בדיוק. גם במקרה שלו לא היה סעיף ספציפי שאוסר לבצע ווילי בלב תל-אביב. זה לא עזר לו.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'לעניין הדרכות למשחקים בנשק אני לא ממליץ להכנס'
לעניין הדרכות למשחקים בנשק אני לא ממליץ להכנס
15/10/2008 | 11:45
43
אבל להגיד שעם חצי אוטומט אי אפשר לשחק זה כמו להגיד שעם ספורטסטר אי אפשר לגרזן (אפשר, אבל זה לא מציאה, יפנו אליו רק כברירת מחדל אם אין אופציה לאופנוע).
אתה יודע טוב מאוד שסטטיסטיקה שמבוססת על דוחות תנועה תעלה את הביטוח לכולם כי היא לא תעזור לחברות הביטוח לסנן את המסוכנים (ביטוחית) לבטוחים. האם ישתמשו בזה? בטוח שכן, והתוצאה תהיה שאנשים שכלל לא מסוכנים ישלמו ביטוח גבוהה ומתאבדים בפוטנציה ימשיכו לעלות לחברות הביטוח ביוקר-מה שיגרור העלעת מחיר הביטוח גם לרוכבים שלפי חברות הביטוח הם בטוחים ולמעשה לא יהיה כמעט הבדל במחיר הביטוח.
מי שמרים ווילי באמצע ת"א צריך לוותר על הרישיון עד שיהיה מספיק בוגר להחזיק כזה, אבל למה אתה ןחושב שלכל חבורות המשחיזים יש תיק עברות כבד? כמה משטרה כבר יש בשיטחי ההשחזות? הרי על מהירות אי אפשר ממש לתפוס שם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה אתה חושב שאני חושב ש...'
למה אתה חושב שאני חושב ש...
15/10/2008 | 12:14
42
ובקיצור, קרא שוב את מה שכתבתי.
לרגע לא טענתי שנכון או מוצדק לבסס עלות ביטוחית על היסטוריית עבירות. ציינתי רק שזה קיים. קצת מצחיק שאתה משתמש בטיעונים שאותם כתבתי ופרסמתי בעצמי יותר מפעם אחת...
ואגב, עם אקדח חצי אוטומטי אי אפשר, ב-ה-ג-ד-ר-ה, לשחק רולטה רוסית. אתה זה שהגדיר את הבעיה ההיפותטית כקבוצה שמשחקת רולטה רוסית, ספציפית, עם מגנום 44, נכון? "אז מה יעשו, יעברו לשחק רולטה רוסית עם גלוקים?"
אז זהו, שלא. רולטה רוסית אי אפשר לשחק עם אקדח חצי אוטומטי, נקודה.
גם לגבי הווילי פספסת את הפואנטה. ציינתי רק את הענין הטכני - שזה שאין סעיף ספציפי לא הופך אותך חסין מפני דו"ח כבד.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה נתפס לקטנות'
אתה נתפס לקטנות
15/10/2008 | 12:19
41
לא רולטה רוסית, אבל מאוד דומה במהות, המפסיד-מפסיד הכל.
אנחנו סתם טוחנים מיים על סמנטיקה, וברור לשנינו שאנחנו מסכימים בנושא השרשור.
אופנועים >>
לצפיה ב-'דווקא לא.'
דווקא לא.
15/10/2008 | 13:50
40
אני, בניגוד אליך, חושב שיש השפעה גדולה מאד לסוג האופנוע שנמצא לנו תחת היד על איך אנחנו רוכבים (וזה נכון גם לגבי מכוניות, אגב).

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'רק בגלל שרוכבים עם אופי מסויים'
רק בגלל שרוכבים עם אופי מסויים
15/10/2008 | 14:48
39
נמשכים לסוג הזה של אופנוע.
OK לא רק, נכון שאופנוע ספורט מכניס אותך ל"מוד" מסויים, אבל באין אופנוע ספורט בהיישג יד המג'נונים לא יוותרו על הג'ננה שלהם, הם פשוט ישתמשו במשהו אחר כדי לקבל את הסיפוק. נכון שיהיו כמה רוכבים שירדו בכלל מאופנוע, אבל רוב המתאבדים (לא חושב שכל מי שרוכב בצורה ספורטיבית הוא מתאבד, אבל בתוך קבוצת רוכבי הספורט יש קבוצה מאוד ברורה של מתאבדים) יעברו לאופנוע אחר עם ביטוח זול יותר, ויעשו איתו מה שעשו קודם.
בדיוק כמו שהיה עם רשיונות ה500, שנה הוציאו את הג'ננה על ה500 ואז קפצו על הספורטיבי הלא מוגבל הכי "חזק" שיכלו לשים עליו יד.
זה מופיע גם בסטטיסטיקה המפורסמת של הבחור מהטכניון בהסבר של מספר התאונות הגבוהה יחסית ב500 (זה ועניין הרוכבים החדשים שכמובן גם תורם).
אופנועים >>
לצפיה ב-'הם פשוט ישלמו יותר כסף וייזהרו יותר.'
הם פשוט ישלמו יותר כסף וייזהרו יותר.
15/10/2008 | 19:01
38
בנימה אישית - אותי כל זה לא מעניין ולא אמור לעניין. אני לא צריך לממן את התחביב היקר מאד של אנשים, בתירוץ של אחווה אופנוענית. אין שום קשר בין פיצויי הביטוח של אופנוע ספורט וקטנוע 200 (או שיש קשר, והוא בערך 1:10).

מעבר לכך, אם יעלו את התעריפים לפי כלים מסוכנים וקבוצות סיכון, ועוד יעלו את הפרמיה לרוכבים מסוכנים ועבריינים - הם ישלמו יותר או יירדו מהכביש. רוכב מסוכן ועבריין ישלם פרמיה גבוהה גם על חרגול שטח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה באמת לא מעניין. אבל היחס 1:10'
זה באמת לא מעניין. אבל היחס 1:10
15/10/2008 | 19:27
37
אתה בטוח פה? מאיפה  הידע? או שיש או שאין. אני מנסה להבין האם יש איזשהוא דבר מוצק מאחורי חוסר האחווה שלך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'סטטיסטיקה גרועה.'
סטטיסטיקה גרועה.
15/10/2008 | 20:08
36
סטטיסטיקה די גרועה שנערכה מ99 ועד 2005 והראתה שהסבירות למות על אופנוע ספורט (או כבד, איני זוכר) קצת יותר מפי עשרה מאשר קטנוע קטן.
חוץ מזה, למה שתהיה לי אחווה עם מי שמזמבר אותי ולא מוכן לקחת אחריות?

אחווה אני מוכן עם נימיץ, מבחינת הסיכון שלו בכביש (ולא מבחינות אחרות). כנראה שלאור התנהלותו ממילא הפרמיה שלו תהיה סבירה. עם אותם מפגרים בשני שקל שרוכבים כמו דבילים עם ביצים גדולות מדי בכביש הציבורי אני לא מחפש אחווה, אהבה או שותפות. מקומם אינו איתי, ואין לי בעיה שיישבו ויפלו כינים זה מראשו חסר המוח של זה, בטרם הם הופכים לנכים על חשבוני.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל גם התאונות כל שני וחמישי של שליחים '
אבל גם התאונות כל שני וחמישי של שליחים
15/10/2008 | 22:55
6
על קטנועים מזמברות את מי שלא רוכב על ספורטיבי אז?
ובכלל כמות הקטנועים על הכביש הרבה יותר גבוהה ואף מתגברת
מחודש לחודש עם עליית מחירי הדלק .
מי אמר שסך התאונות שלהם לא מעלות לי את הפרמייה ,כי לפי
הסטטיסטיקות שאתה ממציא פה ,מספרם רב יותר ופועל יוצא
שהם עושים יותר תאונות ,שסך עלותם(לחברות הביטוח) קטן יותר אבל עקב מספרם,ייתכן שהם אף עולות על סף הפיצוי של הרוכבים
הספורטיביים.
ודרך אגב גם על קטנוע אפשר למות אז?וגם על אופנוע במוו והמבין יבין.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה רציני?'
אתה רציני?
15/10/2008 | 23:39
1
ממתי פרמיה נקבעת לפי סכומים אבסולוטיים? ביטוח, כמו הרבה תחומים אחרים (ואני ממש לא מאמין שצריך להסביר לך את זה) עובד לפי ממוצעים.
אם אתה בן 60 ונכנס לחדר שבו יש 10בני 30, ממוצע הגילאים של כל מי שנמצא בחדר יעלה מ-30 ל-32.7 בערך. א-ת-ה זה שהעלה את הממוצע. מקווה שהבנת את ההקבלה.

טל

אופנועים >>
לצפיה ב-'אני רציני אבל לא שחצן כמוך '
אני רציני אבל לא שחצן כמוך
17/10/2008 | 20:48
תקרא שוב ותחזור עם תובנות ,כי גם התפרצת לדלת פתוחה וגם אתה כותב חצאי דברים,
ולגבי ההלמד על ביטוח זה לא אתה שטענת  "שדין מסלול כדין כל
דרך" בהקשר של ביטוח חובה.
ועכשיו אני אסביר לך שוב כדי שתבין,לבוא ולצעוק אופנוע ספורט כל הזמן
למרות שאני לא רוכב בשלב זה של החיים על כאלה, ומוצא את עצמי מגן
עלהים מהסיבה הפשוטה,שהדיפרנציאציה שזוהר מדבר עליה  היא
טעות שאין לעשות היות וחברות הביטוח ילכו "בשיטת הסלמי" וכל פעם
יקטלגו מגזר אחר עד שנשאר רק עם קטנועים..
ולגבי הקטנועים נכון שסך העוגה שלהם יוןתר גדול כמותית אבל בהתאמה גם כמות התאונות שהם עושים והיות ואין סטטיסטיקות כמו שצריך
אין באפשרותך לדעת נכון להיום את הפילוח המדוייק לגבי קבוצה .
מה שיש זה אופנוע ספורט מסוכן למה בגלל שיותר יפה לראות בעיתון
CBR מרוח מסתם GD /
ולסיום רוכבי  הקטנועים הרבה פחות ממוגנים מאיתנו ולכן כל תאונה החלקה שאצלנו נחשבת לקלה, אצלם זה הרבה יותר מורכב,ולא מחזה
נדיר לראות בת"א קטנוען עם קסדת אבטיח -כפכפים וגופייה,ולך מיקס הייתכן שאתה טוען שיש סטיסטיקות ו5 שורות למטה טוען שאין,אל תשכח
שרוב הנסועה שלכם היא בעיר ובבינעירוני ששם קורות רוב התאונות.

אופנועים >>
לצפיה ב-'קטנוען עולה בממוצע פחות מאשר אופנוען ספורטיבי'
קטנוען עולה בממוצע פחות מאשר אופנוען ספורטיבי
15/10/2008 | 23:50
לא צריך ללכת רחוק.
בחברות שקובעות את התעריפים במדינות בהן הביטוח דיפרנציאלי לא מועסקים סתומים גמורים. למען האמת מועסקים שם אנשי מקצוע ברמה גבוהה (אולי אפילו יותר משלנו?)... הם מבססים את התעריפים על ממוצע תביעות, עבירות וסיכון פוטנציאלי.
ממוצע. ובממוצע הזה קטנוענים נפגעים באופן שמצריך פחות פיצויים, ולכן הפרמיות שלהם זולות באופן משמעותי.

לגבי הערתך האחרונה, בוודאי שאפשר למות על קטנוע. אפשר גם להיפצע קשה ולהדזקק לטיפולים יקרים כל החיים. אבל הסבירות שזה יקרה נמוכה ביחס לאופנוע ספורט.
אופנועים >>
לצפיה ב-'פיספסת את הבדלי הכמויות'
פיספסת את הבדלי הכמויות
16/10/2008 | 07:00
כי לפי הגישה הדיפרנציאלית הכמות קובעת את העלות.

קטנועים (מהדגמים של השליחים ובכלל) יש   ה מ ו ן   ואם חלקם נפצע ואפילו קשה העלות מתחלקת בין   כ ל  הקטנוענים. יוצא לכל אחד כמעט כלום peanuts.

קבוצת רוכבי ספורט (4 צילינדר, עם RRRRRR רוצחת) היא קבוצה קטנה אבל נפצעת הרבה וגם הפציעות שלהם עולות הרבה...
גם נימיץ מבין את זה ולכן אינסטינקטיבית הוא מעונין לבנות קבוצת רכיבה נבדלת משאר רוכבי הספורט. לקבוצה הזאת הוא קורא קבוצת רוכבי הספורט בגיל מעל 40 שנה. שם לפי הבנתו כמעט ואין נפגעים. זאת קבוצה מאד קטנה אמנם אך כמעט ללא תביעות

לפי "מבחן דרווין" נימיץ צודק. אם מישהו רכב 20 שנה והגיע לגיל 40+ כנראה טבועה בו חזק היכולת הטבעית לשמור על עצמו על הכביש. וגם הניסיון חיים שלו שומר עליו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל סך כל הביטוח שהם משלמים גדול בהרבה'
אבל סך כל הביטוח שהם משלמים גדול בהרבה
16/10/2008 | 16:08
לצפיה ב-'לא ממש האמת'
לא ממש האמת
16/10/2008 | 20:30
בתור אחד שהיה שליח 3 שנים בערך והכיר מאות שליחים ונתקל בעשרות רבות של תאונות (כולל שלי) אני יכול לספר לך שרובם המכריע של תאונות השליחים נגמרות בלהרים את הקטנוע ולרכב אל הלקוח עם מה שנשאר מהאוכל.

בודדות התאונות של שליחים שראיתי שהסתיימו בתביעות של הביטוח חובה., ככל הנראה בגלל שמדובר בתאונות בעיר המהירויות נמוכות.

בתאונות בינעירוניות לעומת זאת בטיולי אופנועים למינהם (מהירים יותר או פחות) המגמה הפוכה. רוב התאונות מסתיימות עם תביעה לפול, לפעמים תביעות ממש לא קטנות ומיעוטן מסתיימות בהרמת האופנוע והשמך רכיבה.

אין לי סטטיסטיקה רשמית אבל אם תחשב את עלותו של שליח על 50 -125 לעומת עלותו של רוכב אופנוע ספורטיבי תצא די מאוכזב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אולי בעולם אוטופי'
אולי בעולם אוטופי
15/10/2008 | 23:28
11
בישראל לא ידעו להפריד, כולם ישלמו יותר, אם יקבעו את הפרמיה לפי סוג האופנוע הקופים יתחרעו עם כלים עם ביטוח נמוך, והמקצוענים (קח את נימיץ לדוגמה) ישלמו ביטוח יקר בלי הצדקה, ברור שהסטטיסטיקה לא תמנע הוצאות לחברות הביטוח בצורה כזאת ומאחר וחברות הביטוח לא ימצאו דרך להבדיל כולם ישלמו ביוקר, אולי רוכב בן 60 על קטנוע קטן יקבל 10% הנחה, אבל אם חלמת על יותר מזה, אתה צריך להתעורר דחוף.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בעולם יודעים להפריד, ורק אנחנו לא?'
בעולם יודעים להפריד, ורק אנחנו לא?
15/10/2008 | 23:33
10
לא בכל העולם, אבל בחלק ממדינות המערב הביטוח דיפרנציאלי - פר קבוצת סיכון ו/או פר נהג.
ולמה בישראל לא יידעו להפריד?
אופנועים >>
לצפיה ב-'תבדוק מה ההבדל בעולם'
תבדוק מה ההבדל בעולם
16/10/2008 | 09:22
9
בין ביטוח לR1 לבין ביטוח לדרוזי.
חבר התקשר אלי מארה"ב לא מזמן, הXR זרוק במחסן, רוכב עליו פעם פעמיים בשנה, אין לו בעיה לשלם את ה160 $ ביטוח כולל צד ג', כמה נראה לך שעולה שם ביטוח לCBR? 200% יותר? אפילו לא 20%, כלומר כולנו נהיה סביב ה10K, קצת יותר לספורטיביים וצעירים טיפה פחות לרוכב קסטום בן 60.
איזה כיף לנו. אחלה הפרדה.
ביטוח זה שוק מוזר, לפני כמה זמן יצא לי להשוות ביטוחי משכנתא של חברים, אחד בן פחות מ35, לא מעשן או עוסק בספורט אתגרי, אין לו שום מחלות, המשכנתא שלו נגמרת עוד 4 שנים והסכום שנשאר לו מצחיק, השני עם משכנתא עצומה שהוא רק עכשיו התחיל, משכנתא גדולה פי 3 בערך, אבל הוא כמעט בן 40, באופן מוזר ביטוח החיים שלהם למשכנתא כמעט זהה (הבדל של 3 שקלים בערך) והם בדקו בכמה חברות, בכולן ההבדל זהה למרות שסכום הכיסוי גדול בהרבה אצל אחד מהם, התחלנו לנסות למצא מה הפרמטרים שמשפיעים על הביטוח הזה ולא ממש מצאנו, הגיל מסתבר משנה מעט מאוד, גם סכום המשכנתא לא משנה כמעט, עכשיו לשוק עם היגיון כזה אה חושב שבאמת תקבל ביטוח במחיר סביר??
רוצה כמו בחו"ל? אז תמצא מדינה בחו"ל שיש בה חוק כמו הפלת"ד ואז תשווה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה בדיוק הענין. קשה להשוות.'
זה בדיוק הענין. קשה להשוות.
16/10/2008 | 10:27
8
1
בארה"ב בכלל שוק הביטוח לרכב זה עולם אחר (שמבוסס בין היתר על אשמה). בכל מדינה יש חוקים משלה, ובדרך כלל מה שמחייב החוק זה איזה ביטוח-מינימום מצחיק. יש שם פוליסות ביטוח שמיעודות בדיוק לכסות אותך במקרה שנפגעת על-ידי מישהו שהוא בלתי מבוטח או תת-מבוטח. בכל מקרה, הביטוח שאתה קונה הוא החלטה שלך: מה רמת הכיסוי הכספי בתחומים השונים של הביטוח, כמה השתתפות עצמית (שמ-א-ד משפיעה, אגב) וכן הלאה. מהסכומים שזרקת נראה לי שהחבר שלך רוכש את המינימום שבמינימום. אגב, ביטוח גמיש שכזה - עם רמת כיסוי מינימלית כלשהי שיקבע החוק - הוא בדיוק מה שאני מציע כבר שנים. זה הפתרון האמיתי (לדעתי, כמובן) להורדת פרמיות. אבל לא נערבב שמחה בשמחה.
אגב, בארה"ב, כמו במדינות אחרות דוברות אנגלית שאני מכיר (פשוט כי בשפות אחרות קשה לברר) - אוסטרליה ובריטניה, ונדמה לי שגם דרא"פ (אולי נימיץ יכול לתקן או לאשר) - טיפול רפואי אינו נכלל בפוליסות, שכן הוא חלק מביטוח בריאות. אם אתה רוצה פיצויים וכו' תצטרך להוציא פוליסה נפרדת.

יש מאמר מעולה מארה"ב של מגזין "ספורט ריידר" שמשווה בין עלויות ביטוח בתלות במספר פרמטרים. מומלץ מאד לקרוא - ראה את הסכומים שנזרקים שם וזה יגרום לך אולי לשנות קצת את הגישה. כדי לסבר את העין (עשיתי קצת קיצורי דרך, ההסבר קצת מסובך): רוכב בן 41 שגר בקליפורניה ורוכש ביטוח נדיב ל-R1 שלו (כולל הכיסוי המוזכר לעיל למקרה שנפגעת על-ידי נהג לא מבוטח או תת מבוטח) עם תקרת כיסוי לצד ג' של 500,000 דולר והשתתפות עצמית של 100 דולר, צריך לשלם כ-3,600 דולר בשנה. כן כן, כשליש מערך האופנוע. השתתפות עצמית של 1,000 מורידה יותר משליש מהסכום. על פייזר 1000 הסכומים יורדים לפחות מחצי (!) יחסית ל-R1. צברת שלוש עבירות מהירות בשלוש שנים? התעריפים קופצים במשהו כמו 80%, כי חברות הביטוח שם מצאו שכן יש קורלציה בין עבריינות לסיכויי תאונה (את זה הם אומרים, אל תתחיל להתווכח איתי). אם אתה בן 21 ויש לך את אותן 3 עבירות, ואתה רוצה לבטח את ה-R1 המדובר, תגיע ל... 22,000 דולר. פרמייה שנתית.

וכל זה, חברים, לא כולל כיסוי טיפול רפואי עבורך, כאמור, וגם לא פיצויים. הכיסוי הזה שייך לביטוח רפואי (אבל כן מכסה אותך במקרה ונפגעת על-ידי נהג אחר, כמוסבר לעיל).

הנה, המאמר כאן. בדף השני מוסברים המונחים, ובדף השלישי - המספרים. אם למישהו יש כוח הוא מוזמן לתרגם, לי אין זמן כרגע.

טל
(אגב, הנתונים העדכניים שאני מכיר מארה"ב אומרים כי הסיכוי של רוכב אופנוע למות בתאונה שם גדול פי 37 משל נוסעים במכונית, בחישוב משוקלל לפי קילומטר נסיעה. מיילים, בעצם. צריך רק לזכור שכ-40% מהההרוגים שם לא חובשים קסדות, ויש בעיה חריפה של שכרות.)
(ובארה"ב, עוד אגב, אין כמעט קטנועים.)
אופנועים >>
לצפיה ב-' דוגמה מצויינת.'
דוגמה מצויינת.
16/10/2008 | 15:17
7

אם נחלק את הדוגמה שלך, נראה שילוב של שלושה פרמטרים:
1.סוג אופנוע
2.כיסוי חלקי (מודולרי/השתתפות)
3.נתונים אישים של רוכב

עכשיו, אני לא רואה שום סיבה הגיונית כפי שרשמתי לך כאן, לכך שאין ניצול נכון
של מה שכבר קיים בחוק בארץ עוד לפני ש"נמציא את הגלגל" (כפי שאמרת)
ונרוץ להוסיף את שתי הקטגוריות האחרות (סוג אופנוע, כיסוי חלקי).

בוא נתחיל "בקטן",
חלוקת גילאים:
בני 30,40,50 - שיקבלו הנחות של 30%-40%-50%
בני 18,21,25 - תוספת תשלום של 10%-20%-30% (ישנם יותר רוכבים צעירים כמותית)

וותק נהיגה (בשנים):
1,3 - תוספת של 20%-25%
5,10,15 -הנחה- 0%-20%-30% (ישנם פחות רוכבים כמותית)

מספר תאונות:
1- תוספת 10%
2 - תוספת 25%
3 - תוספת 40%
5 שנים ללא תאונות - הנחה 10%
10 שנים ללא תאונות - הנחה 20%

הרשעות תעבורה:
כנ"ל

זו רק דוגמה מספרית והסבר ברור יותר של ההשקפה שלי, שבה ניתן להקפיץ
במספר מונים את התוספת וכמו כן הוספת מרכיב של הנחה/צ'ופר לנהגים/רוכבים
זהירים.
כפי שכבר אמרתי, זו דעתי, השיטה כבר קיימת וזה נמצא ממש מתחת לאף שלנו
צריך רק לדעת ליישם את זה נכון...

אתה חושב שחבוי פה אולי גם מרכיב חינוכי ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'*הבהרה -'
*הבהרה -
16/10/2008 | 15:37
"להקפיץ במספר מונים את התוספת וכמו כן..."
הכוונה הייתה - לעשות שימוש במספר אחוזים גדול יותר (30%,40%,50%)
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה אתה חושב שמגיע הנחה כלכך גדולה?'
למה אתה חושב שמגיע הנחה כלכך גדולה?
16/10/2008 | 16:02
5
כי כל חברות הביטוח דפוקות?
אם היה משתלם לחברות הביטוח כבר היית רואה פירסום של חברות היטוח למשוך אליהן רוכבים קשישים עם רקורד נקי וכלים רגועים, אין קמפיין כזה? כי לחברות הביטוח ברור שזה לא משתלם, על גיל מעל 50 בלי תאונות או הרשעות הם יתנו לך 5% הנחה, לא 50% ולכן בשוק חופשי גם רוכב קשיש בלי הרשאות ישלם יותר ממה שהוא משלם היום, מה יצא לך מזה? שמישהו אחר נדפק יותר ממך? אבל כולם נדפקו! גם אתה!
אני מבין את הקטע של להסתכל על הצד החיובי (במלחמה אטומית באזור שלנו למשל חיזבללה ילך סוף סוף, אבל בכל זאת אני מעדיף מציאות עם חזבללה וללא מלחמה אטומית) אבל יש גבול.
זה יפה שאתה מנסה להכתיב לחברות הביטוח כמה הנחה אתה רוצה לקבל, אבל אתה חי בסרט, בשוק חופשי ההנחות יהיו הרבה הרבה יותר קטנות (חלק ב10 את המספרים שנתתה בערך) והסכום ההתחלתי יהיה גבוהה בהרבה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מפספס בדיוק את הנקודה העיקרית.'
אתה מפספס בדיוק את הנקודה העיקרית.
16/10/2008 | 17:55
4

תנסה לחשוב קצת יותר "בגדול", הנחה משמעותית תגיע על חשבון עברייני
תנוע ומבצעי תאונות סידרתיים. העלאת הפרמיה והרתעה של הגורמים
האלה רק בעשרות אחוזים תיתן אפשרות להוזלה גדולה לנוהגים/רוכבים
כחוק ותקבל גם ערך מוסף של חינוך וירידה בתאונות...
לדעתי יישום כזה חייב להיות במקביל גם על רכבים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תעשה רגע חושבים...'
תעשה רגע חושבים...
16/10/2008 | 18:24
2
1
איזה אחוז מהנהגים/רוכבים הם עבריינים (דהיינו, כאלו שנתפסים!) ו/או מבצעי תאונות סדרתיים... כמה כאלה כבר יש? לא הם שיוזילו את הביטוח לכלל הציבור.
ובכלל לא ברור לי מדוע אתה מוכן לאמץ בחום הענשה/ואו הטבה מפליגה על סמך מאפיין X, אך פוסל על הסף מאפיין Y...

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'"כמה כאלה כבר יש?"'
"כמה כאלה כבר יש?"
16/10/2008 | 19:22
1

סליחה על הבורות...
על איזו תזה וטיעונים מסתמכים חברות הביטוח והמבקר בראשם ובנוסף
מאיכן מגיעים ההפסדים שלהם?
איזה מאפיין פסלתי על הסף, הגענו למיצוי אופטימלי של מה שיש לנו כיום בידיים?

כיום נהוגה שיטה בעלת ארבעה סעיפים וזה מה יש, עובדה. לדעתי זהו
בסיס מצויין בעל פוטנציאל שאינו מנוצל נכון. אין בו גורם הרתעה של
ממש וחסר כל ערך מוסף, זה קיים שם וזהו, תאונה יותר דו"ח פחות
"יהיה בסדר". כמו כן גם חסר עידוד לנהיגה זהירה.

חלק מהרעיון הזה בכך שהוא גם מכיל גורם הרתעה ועידוד לרכיבה
מחושבת ובטוחה - חלק מחינוך.

אני מוכן/רוצה לקחת אחריות על המעשים שלי ולרכב בשיקול דעת
אך במידה ואבצע תאונה או/ו עבירת תנוע, אני מוכן לשלם 20%
וגם 40% תוספת לפרמיה ואתה מוכן...?

*את המילה "סידרתיים" הוספת לצורך הקצנה והמחשה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא כל כך הצלחתי להבין אותך.'
לא כל כך הצלחתי להבין אותך.
16/10/2008 | 22:44
במיוחד לא את המשפטים הראשונים. על מה אתה מדבר? מהי ה"תזה"? מי זה "המבקר"?
ההפסדים מגיעים מכך שהם משלמים יותר פיצויים מאשר הם גובים פרמיות. אני מנחש שלא זה בדיוק מה ששאלת, אז אולי נסה להבהיר את עצמך יותר טוב.
המאפיין אותו פסלת במובהק הוא סוג הכלי. יש הבדלים דרמטיים במעורבות בתאונות של כלים מסוגים שונים. אתה לא מעוניין להתחשב בכך אלא רק במאפיינים אותם בחרת - גיל, ותק, עבר תאונתי/עברייני. למה?
אתה שב ואומר "היום נהוגה שיטה כזו וכזו". אז מה? זה אומר שזו שיטה טובה? זה לא שמישהו עכשיו בא ואומר לנו "אני מציע לכם לקבל עכשיו ביד שינויים א' ו-ב', רק היום, בהזדמנות, מחר כבר לא יהיה, או זה או כלום", נכון? פשוט לא מוצא חן בעיני הרעיון שבחור צעיר ישלם סכום אסטרונומי גם אם הוא על, לדוגמא, ליפאן-קאסטום עם 30 כ"ס, רק כי הוא בקבוצה ש"נוח" לך לקטלג אותה ביטוחית, למרות שהסטטיסטיקה מוכיחה - לצורך הדיון בלבד - שלאופנועים האלו יש אפס מעורבות בתאונות.
אבל אני טוען, בפשטות, שכל הדיון הזה מיותר מסיבה אחת פשוטה. אם נדחוף לכיוון דיפרנציאציה, ולא משנה כרגע על איזה בסיס בדיוק, נקבל אותה לכל העומק, בלי וזלין. כל הרעיון של דיפרנציאציה אומר שמפסיקים עם הסבסוד ההדדי. זה אמר שיפסיקו גם עם הסבסוד הנוכחי, הללי, שאנחנו מקבלים מנהגי המכוניות בעקיפין, דרך חברות הביטוח. זה אומר שהתעריפים של כולנו יקפצו (בממוצע, אולי יהיו אוכלוסיות מסוימות שלא ואחרות שיקפצו בהמון), וזה יהיה הרה אסון לענף. אז סבבה להתדיין על זה ברמה האקדמית-תיאורטית, אבל אתנגד בכל תוקף ליישום של המסקנות - יהיו אשר יהיו - לצורך ביטוח תחת מעטה הפלת"ד הנוכחי.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'תקרא מה שטל אמר'
תקרא מה שטל אמר
16/10/2008 | 18:33
2
לצפיה ב-'אם כבר אז "כבד".'
אם כבר אז "כבד".
16/10/2008 | 01:01
16
תגיד, איך אתה מבדיל בין נימיץ לדוגמא, לבין אותם מפגרים בשני שקל כאשר אתה על הכביש. נראה לי שממרום זבוב שלושת הסמ"ק שאתה קורא לו דו גלגלי, זה נראה ומרגיש אותו הדבר כאשר הוא חולף על פניך. אני מניח שכל אחד כזה (אופנוע עוקף>30 קמ"ש) הוא מפגר-בשני-שקל-דביל-עם ביצים גדולות מדי-כינה חסרת מוח, עד אשר יוכח אחרת.

אגב ביצים, חבל שאתה מניח את כל הביצים שלך בסל הבנוי מסטטיסטיקה גרועה שאין לדעת את טיבה. יש להניח שהיא מורכבת מאותם המרכיבים אשר מוליכים שולל את מחירי הביטוח אז והיום.
או במילים אחרות.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא מבדיל, הסטטיסטיקה מבדילה.'
אני לא מבדיל, הסטטיסטיקה מבדילה.
16/10/2008 | 08:02
8
לפי הגדרות שניתן לקבוע, ולא אנשים כמוני שרוכבים על זבוב שלוש סמ"ק, אלא רוכבים גברים כמוך שיישבו בוועדה, או רחמנא ליצלן אנשי מקצוע.

אני מניח שישנו הבדל בין חתיכת מתכת מגושת שנועדה לתייר בקו ישר פחות או יותר לבין עמלץ ספורטיבי (עמלץ, זאת המילה שאוהבים להשתמש בה אצלכם, אלה שיש להם המון סמ"ק והרבה יותר שכל ממני?).

עכשיו, מה לגבי אלה שנמצאים באמצע מבחינת הגדרות? אני לא יודע, אבל אם הבעיה שלך היא רק ההגדרות, אפשר להתגבר גם על זה באמצעות אותם אנשי המקצוע בדיוק.

ולגבי סטטיסטיקה, הרי אפשר לעשות אותה. בכל העולם עושים יופי של סטטיסטיקות, בישראל לא עושים - כי אין טעם להשקיע ממון רב ועבודה קשה במה שלא משתמשים בו ממילא.

ולסיום, אני איני חושב שכל מי שעוקף אותי הוא אידיוט. למעשה רובם חכמים ממני. אבל יש כאלה שקל מאד לראות כמה הם טיפשים, רק שכשמנסים לומר את זה לפני שהם מתים הם מגיבים בגסות, ואם מצביעים על כך לאחר שהם מתו, חבריהם מגיבים בכעס גדול...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה רק חושב שהסטטיסטיקה מבדילה'
אתה רק חושב שהסטטיסטיקה מבדילה
16/10/2008 | 09:28
אם אני מבין נכון החתך הקיים בכל הדוחו"ת הוא בנפח האופנוע ולא בסוג, כך שההתרסקות של הDL משלשום והדוקאטי מלפני שבוע נכנסים לאותה רובריקה, זאת שגורמת לך "לא לרצות לממן את אופנועי הספורט".
תתעורר, הדיפרנציאציה תהיה רעה לכולנו. במקום לעסוק בפלגנות ביננו עדיף להשקיע את האנרגיות בתיקון העוול המקורי, זה שגורם לכולנו לשלם תעריפים מוגזמים. לצערי כולנו ישנים על האף ויש לנו נטיה להתעורר רק כשקורה משהו דרמטי, אולי מהבחינה הזאת זהר צודק בדרך הפרובוקטיבית שלו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'"בכל העולם" תביא דוגמה'
"בכל העולם" תביא דוגמה
16/10/2008 | 09:39
6
ולא של ביטוח ששוה לביטוח תאונות אישיות כאן, ביטוח ששווה לביטוח חובה, כמה הוא עולה בארה"ב? בגרמניה? באוסטרליה? מצידי תבדוק במוזמביק, אבל בלי המספר הזה-אל תגיד יותר בכל העולם, זה רק מדגיש כמה לא הבנתה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ביטוח ששווה גם מבחינת הכיסוי?'
ביטוח ששווה גם מבחינת הכיסוי?
16/10/2008 | 12:21
5
בארה"ב ישנו מגוון של אפשרויות, וכך יכול אדם לוותר מראש על הכיסוי ולבטח רק במקרה שיפגע באחר. ביטוח כזה הוא זול - ובהחלט הייתי רוצה שתהיה גם האופציה הזו. אז אם מטומטם יתרסק לבד, הוא יצטרך לשלם לבד את הכיסוי הרפואי וכו', במידה ובחר בביטוח הזול.

ביטוח דוגמת ביטוח החובה הישראלי, שכולל שיפוי מלא במקרה של פציעה ו/או תביעה כלשהי בשל נזק גוף כלשהו, יקר יותר בארה"ב מאשר בישראל (הרבה יותר יקר למגרזנים, אם תבדוק דגם אופנוע ועבירות תנועה קודמות).

מדובר בכיסוי מעולה, שעולה הרבה - כרגע אופנוענים ככלל משלמים פחות מעלותם, ואופנועני ספורט בפרט (שם ההפרשים הרבה הרבה יותר גדולים). מי שמכסה את ההפרשים ומממן את הרכיבה הספורטיבית הם אופנוענים אחרים (בעיקר קטנועים קטנים, בניגוד לטענות על השליחים המתרסקים, ולפי כל סטטיסטיקה קיימת מישראל ומהעולם) וכלל המבוטחים דרך חברות הביטוח.

הפתרון - ביטוח אישי, שמחירו נגזר באופן ישיר מרמת הסיכון של הרוכב, וכולל את מאפייני הרוכב - קבוצת גיל, מין, הכלי עליו רוכב, וההיסטוריה התעבורתית והביטוחית שלו. ואז שייגבו מחיר מלא ויקרעו את מי שרוכב ללא ביטוח. אם המחיר יהיה 20,000 שקל למי שעשה 3-4 תאונות קשות, ויש לו 40 הרשעות קודמות וממשיך לרכוב על אופנוע ספורט - זבש"ו. מצידי שלא יעלה על דו"ג.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואם הביטוח יהיה 20K לרוכב בן 60 על קלנועית'
ואם הביטוח יהיה 20K לרוכב בן 60 על קלנועית
16/10/2008 | 13:15
4
בלי הרשאות קודמות ובלי תאונות? מה אז? קנה ביטוח לשנה קבל CBR חינם?
מאיפה הביטחון שזה יוריד את המחירים ולא יקפיץ אותם לקיבינימט? אופטימיות?
תקרא מוה שטל כתב על הביטוח בארה"ב, אין איך להשוות כלכך, כי אין שם פלת"ד, אבל אם תבקש את אותו כיסוי של הפלת"ד סביר להניח שלא ישאר עודף מ 100K גם אם אתה מנסה לבטח אופנוע שבכלל לא אמור לעשות יותר מכמה מאות ק"מ בשנה.
כיסוי ללא תקרה על כל מה שקשור באיזה צורה לרכב ולנזקי גוף, גם אם הפגיעה בצורה עקיפה, יהיה יקר מאוד מאוד גם בישראל אם תגדיר שוק חופשי לביטוח אופנועים (כלומר אין פול ואין מפקח על הביטוח) לכולם, לא רק לספורטיביים, לא רק למגרזנים, הם ישלמו כמה אחוזים יותר ממך, אבל לא הרבה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מצידי שתהיה תקרה של שני ש"ח.'
מצידי שתהיה תקרה של שני ש"ח.
16/10/2008 | 14:43
3
לצד ג' שלא תהיה תקרה, אבל הרי צד ג' אינו הבעיה הראשית כשמדובר באופנועים.

לגבי עליית המחיר, מאד יכול להיות שגם לי יעלה המחיר. מצד שני, תהיה גמישות בביטוח, אני אחליט על מה לשלם ועל מה לא (אני למשל מתכוון לשלם כמה שצריך ולקנות תקרת ביטוח גבוהה מאד, ועם השתתפות עצמית גבוהה לקזז קצת מהעלות) ובעיקר אני לא אממן מתרסקים ועבריינים.

הנושא הוא עקרוני, לא הכיס שלי. מצידי אם אנשים מחפשים דרכים למות, שיעשו זאת על חשבונם (גם אם זה יעלה לי עוד כמה מאות שקלים, ובמקרה שלי זה כפי הנראה לא יעלה הרבה).
אופנועים >>
לצפיה ב-'מאיפה הבאת שתהיה גמישות??'
מאיפה הבאת שתהיה גמישות??
16/10/2008 | 15:50
2
לא משנים את הפלת"ד, ביטוח חובה הוא ביטוח נזקי גוף לך ולצד ג' מורכבת, נוסעים בכלי רכב אחרים, הולכי רגל, מי שעבר בטעות ליד קסטום וקיבל נקע בעיין מהכיעור, כולם מכוסים, 100% בלי תקרה בהכל כולל נזק עקיף. אין לך אפשרות לבחור בביטוח מוגבל, יש רק אתה הביטוח הכי מלא, ובביטוח ברגע שאתה מגדיר "כל נזק שהוא מכוסה בלי תקרה" כל שאר הפרמטרים הופכים להיות יחסית זניחים ולכן המחיר יהיה מטורף.
מצד שני אם יכנס מרכיב של אשמה, מרכיב של כיסוי מוגבל ושאר פרמטרים זה אומר שחייבים לאפשר את זה גם לשאר כלי הרכב וחברות הביטוח יפסידו מזה בגדול, ואם עוד לא גילו לך, אין סיכוי שחברות הביטוח יפסידו כסף.
בקיצור במסגרת הפלת"ד כמו שהוא היום (וכנראה גם לא ישתנה בכיוון כלכך דרמתי, תראה כמה דם זה עלה רק להשיג חציה 75%) הביטוח יתיקר מאוד לכולם בשוק חופשי, וההבדל ינוע בטווח של בערך 20% בין רוכב R1 בן 21 עם הרשאות ותביעות קודמות לרוכב קטנוע בן 60 בלי היסטוריה. אם זה הכיוון-עדיף לכולם המצב כמו שהוא היום (בתנאי שידין לא יעלה את המחירים בהרבה) כי עדיין כולנו יוצאים ממש בזול.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אה, כבר עשית רפורמה חלקית?'
אה, כבר עשית רפורמה חלקית?
16/10/2008 | 18:11
1
האם אתה שואל מה אני חושב שצריך להיות, או שאתה מודיע לי מה יהיה ואז שואל אם זה טוב?
כי מה שיהיה אינו מה שתיארת, בוודאי אינו החזון שלי.

מה שיהיה הוא שהיה - האזרח הקטן, הממוצע, הפשוט - נדפק. ככה זה פה. אז אני אמשיך לשלם סכומים מטורפים שהם מעל לעלות הממוצעת שלי, יהיה חבר'ה שימשיכו להעיף אופנועים בברגי כמו דפקטים בלי חשבון, המשטרה לא תעשה את העבודה שלה והכל בסדר.

היידה ביבי. היידה אהוד. היידה לבני.
הכל אותו חרא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תראה אם אתה רוצה דיון על עולם אידאלי'
תראה אם אתה רוצה דיון על עולם אידאלי
16/10/2008 | 18:44
זה הכל סבבה, אבל צריך להיות מעשיים כשיצא הפלת"ד חברות הביטוח שמחו אוד לקבל את המתנה הזאת גם במחיר של אחוז נמוך וקטן של לקוחות לא רווחיים (2-3% לא רוחיים מהכלל לא ממש הזיזו להם) אח"כ התחיל כל הבלגן, למה שהמכוניות יסבסדו את האופנועים וכו'.
את הפלתד אין לך כח להעיף (עזוב עולם אידאלי רגע, בעולם אידאלי לא צריך סטטיסטיקה, הביטוח יהיה רגעי, עבור כל מטר שתיסע תשלם בדיוק את הסיכון שאתה מהווה באותו רגע, ונהג שמסכן אותך ישלם בביטוח שלו אוטומטית את התוספת הרלוונטית, נהג עייף ישלם יותר מנהג ערני וכו', למה לעצור שם? יש עוד כלכך הרבה דברים שאפשר להכניס לעולם אידיאלי...).
בקיצור במציאות הקיימת, מה הפתרון שיאפשר לאופנוענים להמשיך לרכב בארה"ק? חיסול ענף אופנועי הספורט ע"י ביטוח או החלטת ממשלה יגרום לחיסול ענף האופנועים באופן מוחלט במהירות כזאת שלא תדע מאיפה זה בא, ביטוח דיפרנציאלי חופשי ייקר לכולם כולל כולם את הביטוח, מי יותר מי פחות, בעיקר בגלל שהמדגם הסטטיסטי מאוד קטן הקבוצות יחולקו בצורה גסה ולא מדוייקת ולכן הביטוח יהיה יקר לכולם ותמיד תשלם על מישהו אחר שהוא פחות זהיר וקפדן ממך.
את השיטה האמריקאית לא הייתי רוצה לאמץ, אולי אם אפשר היה לאמץ את המודל האירופאי במלואו זה היה שווה, אבל זה דורש שינויים שהם הרבה מעבר לפלת"ד ככה שאני מאוד בספק אם יזוז משהו בכיוון הזה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'תכל'ס, אין באמת הבדל'
תכל'ס, אין באמת הבדל
16/10/2008 | 20:38
6
כי המפגרים האלה של היום הם כמו נימיץ לפני 5,10, או 15 שנה (לא יודע בן כמה הוא)  או כמו כל רוכב ספורטיבי טוב אחר שרוכב גם מהר וגם בטוח.

כמעט אף אחד לא נולד עם כידון ביד, רוכב מעולה עם ראש על הכתפיים ושיקול דעת, יש תהליך שעוברים בדרך והרוב כלל לא יגיעו לרמה הזאת, האוכלוסייה הזאת (רובם המכריע של הרוכבים הספורטיביים) הם אלו שבסיכון ואין לך שום דרך להבדיל בינם לבין אחרים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש דרך פשוטה: גיל, עבירות תנועה.'
יש דרך פשוטה: גיל, עבירות תנועה.
16/10/2008 | 21:28
5
גיל וכמות הרשעות בחמש השנים האחרונות, וותק בנהיגה ותאונות קודמות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
16/10/2008 | 23:37
3
לפי ההגדרות שלך מורמ למשל צריך להיות הרוכב הכי פחות מועד, תשאל אותו פעם אם זה נכון.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מכיר אותו.'
לא מכיר אותו.
16/10/2008 | 23:59
אם הוא רוכב בשטח, בקבוצת גיל מסוימת, ללא עבירות תנועה בשלוש השנים האחרונות, ללא תאונות עם נפגעים בחמש השנים האחרונות - הסבירות שהוא יתבע נמוכה יחסית.
האם זה מבטיח שהוא לא יתבע? - בוודאי שלא. ולכן בדיוק מדברים על ממוצעים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'באמת נו באמת...'
באמת נו באמת...
17/10/2008 | 01:07
1
זו כבר דמגוגיה לשמה. לקחת מקרה אחד בודד ולהשליך ממנו על השיטה??
אתה הרי לא טוען לרגע, אני מקווה, שחברת הביטוח אמורה לנבא במדוייק מי יתבע ומי לא... אני מבטיח לך חגיגית, אגב, שרוב הפצועים קשה לא נפצעו קשה בעברם, והרוב המכריע של הרוגים בתאונות דרכים לא נהרגו קודם לכן.
בכל קבוצת ביטוח יהיו חריגים. זה כל הרעיון. על כל 9 (או 99) מבוטחים שתואמים את התחזיות והחישובים ושעליהם מרוויחה החברה את הכסף שלה, יש את האחד שמקבל בוכטה כסף. בהגדרה, לחברת הביטוח לא היה כדאי לבטח אותו. לכן ביטוח עובד על קבוצות גדולות ועל ממוצעים.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא, להיפך'
לא, להיפך
17/10/2008 | 01:29
מה שאני טוען זה שעם מדגם סטטיסטי קטן, וים תפרנים שמנסים "לדפוק את המערכת" בשילוב עם קריטריונים שלא ממש מדוייקים גם ככה התוצאות שחברות הביטוח יקבלו מניסיונות הניבוי שלהם יהיו עלובות מאוד, אחרי כמה תביעות גדולות (מספיק כדי לחרוג מהתחזית הסטטיסטית בהרבה) של לקוחות "בטוחים" ימאס להם להתעסק  בניסיונות ניבוי שנידונו לכישלון מראש גם ככה וההנחה שתקבל בין הרוכב שאמור להיות הכי מסוכן לרוכב הכי בטוח תהיה בדיחה (לא יותר מ20% ).
אתה חושב שההפרש יהיה יותר גדול? או שאתה מסכים שברגע שניפול לידיים של חברות הביטוח בשוק החופשי, עם דרישה לביטוח חובה כמו שהוא היום, כולל החציה וההשתתפות העצית, כולנו נשלם יותר, למרות שיהיו כמה שישלמו יותר מאחרים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל את זה יש כבר היום'
אבל את זה יש כבר היום
17/10/2008 | 01:57
אז מה בדיוק רוצים לשנות?
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה מהסיבה המאוד פשוטה'
למה מהסיבה המאוד פשוטה
15/10/2008 | 14:17
שבכל העולם המערבי זה ככה.
איני יודע, אולי טל שביט יאיר את עיננו בתעריפי ביטוח לאופנועי ספורט (לא תחרותיים) בשאר העולם המערבי. אני לא יודע.

מי ישמע - כל הרוכבים ממנים את הפציעות של רוכבי כביש ("הספורטיביים"). אם נחפור בקלחת אולי נבין שרק לקולט ולזוהר זוהר יש לגיטימציה לקבל ביטוח.
המונח "להפיל" על כל הציבור הוא הקצנה. מבחינת המספרים הגדולים של הנהגים בקופסאות וחברות הביטוח, אני בספק אם הפרמייה שלהם תעלה ב-2%.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כמו שאמרתי רבות בזמנו'
כמו שאמרתי רבות בזמנו
15/10/2008 | 13:59
סתם קצת מחשבות על העניין..
שהתחלנו לדבר (באופן כללי בפורום) על כל העניין הזה לפני מעל 3 שנים, ידענו גם אז שדיפרנציאציה ברמת "אוכלוסיות" וקטגורית אופנועים לא שווה הרבה בלי להסתכל על כל רוכב וסיכונו האישי. ברור שאופנועי ספורט הרבה יותר מסוכנים אבל אם היו מפלחים כל נהג\רוכב בביטוח חובה אחד ברמת אדם ולא ברמת הרכב- הביטוח היה ניראה ככה:
גבר בגיל 30 +2 שהרכב העיקרי שלו הוא פיאט פונטו והרכב המשני שלו הוא אופנוע וישלם את סיכונו עם חישוב סיכון הכלי, ק"מ, ופילוח ה"אוכלוסיה", כמות התביעות שהיו, עבירות תנועה וכו' זה דבר הרבה יותר נכון לעשות.

ככה נוצר מצב דיפרנציאציה אמיתית ואופנוען בעל עבר עשיר של תאונות וסיכון גבוהה יאלץ לשלם יותר. איך אומרים? או שהולכים עד הסוף או עדיף בכלל לא.

כאשר משתמשים בדיפרנציאציה כדי לפלח ולבודד את האוכלוסיות שבעלות הסיכון הכי גבוהה כמגזר שלם, שבמיקרה שלנו עדיין נחשבות לפחות חצי מהזמן יותר פגיעות שלא באשמתן אז ברור שהססטסטיקות לא לטובתינו.

לכן תמיד אמרתי שדיפרנצאציה במתכונת פלת"ד הוא אסון כי זה חוק סוציואלי שאמור להגן על כל נהג ולכסות נזקי גוף בלי קשר לאשמה ועקרונית, עם התחשבות מינימלית לסיכון הנזק שהוא יכול לגרום לעצמו, כמו שנהג משאית עם 140 עבירות תנועה ועבר דריסות עדיין משלם תעריף חובה נמוך. חבל שהעלו את האפשרות הזאת מטעם המועדון, זה היה צפוי מראש.
בעניין הזה- אני מחזיק את המועדון אחראי, והזהרתי על זה רבות. אני יודע שהכל נעשה מתוך כוונה טובה אבל איך אומרים לגבי כוונות טובות?

עכשיו אנחנו בבעיה, פתחנו תיבת פנדורה. אני לא רואה איך יוצאים מזה.

וטל- את התוצאות של המצב של אופנועים בארץ רואים כבר בשטח, יש הרבה יותר קטנועים היום שנמכרים על חשבון האופנוענים, צריך רק לעיין במספרים השנתיים של היבואנים. גם היבואנים אינם מתאמצים יותר למכור אופנועים כמו בעבר ובסופו של דבר זה באמת ישאר תחביב בלבד לעשירים. המכה הסופית תבוא כאשר יתקפו את ההכרה בהוצאות לצורך מס (ובסופו של דבר כלם יודעים שזה יבוא), לא אתפלא אם מצבת האופנועים הסופר-ספורטיבים לא תיקטן משמעותית בעתיד המאוד לא רחוק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא רוכב ספורט !'
אני לא רוכב ספורט !
15/10/2008 | 14:36
1
האופנוע האחרון שלי היה GPZ !

אתה צודק !
אין שום צורך להכניס תת-קטגוריות המחוקק אינו מבדיל בין קקנוע לאופנוע
הם חושבים שלאופנוע יש בגז' (תא מטען) שבוא ניתן לשים את האפוד
זוהר (היה רשום באחד הפרוטוקולים).

צר לי לראות שאדם מנוסה כמוך מקטלג אנשים לפי סוג כלי רכב ולא
אופי ועבר אינדיווידואלי של נהג ! אני רואה זאת כמו בחורה שיוצאת
לדייט עם אדון X בגלל שיש לו אוטו אדום עם גג נפתח.

אופנועים >>
לצפיה ב-'(שוב עם סימני הקריאה?)'
(שוב עם סימני הקריאה?)
15/10/2008 | 15:20
1
מה ענין מחט לתחת?
מה קשור אותו דיון אומלל על האפוד הזוהר לנושא שלנו? אתה רוצה להוכיח שקיימת בורות בקרב נבחרינו ופקידינו? אף אחד לא יתווכח איתך. אבל זה לא קשור כהוא-זה לנושא ביטוח, סיכונים, ורכיבת ספורט.
ולענין קיטלוגים: זה יפה שאתה משתמש בדימויים צבעוניים, אבל האמת העגומה היא שאמות המידה הברורות והמובהקות ביותר לרמת הסיכון שמהווה רוכב אופנוע הן גילו, והאופנוע שהוא רוכב עליו. על הבסיס הזה חברות ביטוח בכל העולם קובעות פרמיות. אתה מתעקש להכנס עם הראש בקיר בענין הזה: יש גבול כמה אפשר להתווכח עם מספרים חד-משמעיים. אתה טוען שיש קורלציה הרבה יותר ברורה בין הסיכוי לפגיעה לבין תאונות קודמות? שזה צריך להיות הקריטריון? איפה ההוכחה שלך? על סמך מה? איך זה שהאוכלוסיה עם המעורבות הגבוהה ביותר בתאונות היא זו עם הכי פחות קילומטרים על הכביש? גם שם זה "קיטלוג" של אנשים בלי עבר ואופי אינדיבידואלי? ובכלל, איך לדעתך אמורה חברת הביטוח למדוד "אופי"?
ציינתי, ואני חוזר ואומר: קביעת תעריפי ביטוח לפי קבוצות סיכון הוא ענין מקובל ונהוג ברחבי העולם. וגם ציינתי, וחזרתי ואמרתי, שבמקרה של ביטוח חובה בישראל אני מ-ת-נ-ג-ד לזה. זה לא משנה את העובדה הפשוטה והבסיסית שרוכבי אופנועי ספורט נפגעים הרבה יותר מרוכבי הרלי דייוידסון. או הונדה פורסייט. אם תתעקש להתווכח עם השלטונות ו/או חברות הביטוח בענין זה, תצא מופסד. רוצה להמשיך עם זה הלאה? מדינה חופשית, יאללה, לך על זה. אני בטח לא אעצור בעדך.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'ניתוח לפי סוג אופנוע לא יתן לך הרבה'
ניתוח לפי סוג אופנוע לא יתן לך הרבה
14/10/2008 | 23:26
כי ברגע שתעריף הביטוח יהיה דיפרנציאלי יעברו אנשים מקבוצה לקבוצה.
נניח שהסטטיסטיקה גילתה שVN1500 הוא כלי הרכב הבטוח ביותר בעולם וצריך לשלם ביטוח של שקל אחד לשנה.
בשבת שאחרי זה יהיו כמה כאלה בברגי עם זבי חוטם שבטוחים שהם דפקו את המערכת, ואז מה? אז כל רוכבי הVN צריכים לעבור לשלם כמו מגרזנים? אתה מכולם הרי יודע שמחיר הביטוח של הVN יזנק, אבל לא ירד בחזרה אחרי שהקמיקזות יעברו לדגם אחר, תן להם קצת זמן ויתחילו המבצעים של "קנה ביטוח קבל אופנוע חינם".
אופנועים >>
לצפיה ב-'אשמח או לא אשמח - זה לא העיניין !'
אשמח או לא אשמח - זה לא העיניין !
15/10/2008 | 14:18
5
1
אני רוצה שתהיה שקיפות, שיהיה ניתן לנתח את כל הנתונים לטוב ולרע
לשים אותם על השולחן ולא לתמון את הראש שלנו בחול!
אני לא מדבר רק על אופנועי "ספורט", "ברזלים" או "הכשל ההנדסי" אלה
על כלל הרכבים שנמצאים על הכביש.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קודם כל, אתה יכול להרגיע קצת'
קודם כל, אתה יכול להרגיע קצת
15/10/2008 | 14:58
4
1
עם סימני הקריאה. לא צריך כל כך הרבה דרמה.
שנית, זה יפה שאתה רוצה. באיזה צורה בדיוק אתה רוצה לקבל את הנתונים, בקובץ אקסל?
ניתוח אקטוארי של תביעות הוא לא ענין פשוט, קל או זול. הסיכוי שמישהו יטרח לספק לך את הנתונים בפורמט שתוכל לעשות איתו משהו לפי רצונך הוא פחות מקלוש. אל תהיה תמים.
אני מציע לך להתחיל ממה שכן זמין: נתוני תאונות דרכים בחתך לפי סמ"ק, מתוך פרסומים גלויים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. רוב הפרסומים קיימים ברשת. לך, נתח את המספרים, וחזור אלינו עם תובנות. אחרי זה אני לא בטוח שכל כך תרצה לקבל פילוח מפורט יותר.
אני רק חוזר ואומר: בשביל מה לך? אתה בטוח שאתה רוצה להוליך את האופנוענות הישראלית במדרון התלול שנקרא דיפרנציאציה?

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'*באיזו צורה. ותפסיק להיות כזו פוץ מתנשא.'
*באיזו צורה. ותפסיק להיות כזו פוץ מתנשא.
15/10/2008 | 20:13
3
1
לצפיה ב-'קפוץ לי.'
קפוץ לי.
15/10/2008 | 21:56
2
2
לצפיה ב-''
16/10/2008 | 00:40
1
1
לצפיה ב-'טוב שחזרת לעצמך'
טוב שחזרת לעצמך
16/10/2008 | 08:20
1
לצפיה ב-'מבטיח לא להרוג את עצמי בשנתיים הקרובות!'
מבטיח לא להרוג את עצמי בשנתיים הקרובות!
14/10/2008 | 16:49
5
הכל למען מחירים טובים יותר בביטוח.
אופנועים >>
לצפיה ב-' מצטרף לעצומה'
מצטרף לעצומה
15/10/2008 | 07:08
לצפיה ב-'אתה רשאי להרוג את עצמך,אבל'
אתה רשאי להרוג את עצמך,אבל
15/10/2008 | 14:21
3
שלא תעז להיפצע בדרך לכך.
אופנועים >>
לצפיה ב-' יש לך קשר לחזקה מהרוח '
יש לך קשר לחזקה מהרוח
15/10/2008 | 14:37
2
לצפיה ב-'לא, אבל יש קשר לחזק מהריח.'
לא, אבל יש קשר לחזק מהריח.
15/10/2008 | 19:05
1
לצפיה ב-''
16/10/2008 | 08:46
בשנת 1904 נוסד הפורום. איפה היית אז שאינך מכיר דמויות מפתח
אופנועים >>
לצפיה ב-'הורדת תעריפי הביטוח או כותרות פופוליסטית'
הורדת תעריפי הביטוח או כותרות פופוליסטית
15/10/2008 | 14:00
חברים, הדיפרנצציה תיכנס בכולנו.

למשל:
רוכבי קטנועים ואופנועים שאינם סופרספורט ישלמו כמו שצריך = נאמר 50% יותר
אופנועי סופר ספורט = הו הו... ישלמו הרבה הרבה יותר. כולם הביתה.
אופנועי ב.מ.וו. עם נהגים מבוגרים שלא עושים תאונות = ישלמו יותר. מה חשבתם.
אופנועים >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ