לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2940229,402 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'בואו נפסיק את הרכיבה ה"ספורטיבית" בכביש הצבו'
בואו נפסיק את הרכיבה ה"ספורטיבית" בכביש הצבו
12/10/2008 | 06:53
229
10
אני מקבל את ההערה שהנושא אינו צריך להיות חלק משרשור הנרות.
כרוכבים בכביש אנו חשופים לסכנות רבות - לא מעט עקב קיומם של עוברי דרך נוספים.
כרוכבים אנחנו מכורים לאדרנלין. אני לא מהסס לכתוב "מכורים". איני מוציא את עצמי מהכלל הזה.
טעויות ברכיבה בכביש , רכיבה שאינה מביא בחשבון את משמעות השילוב של מהירות +אספלט+ תשתית שלא נועדה ואינה צריכה להיות מיועדת לענות לטעויות כאלה = תריסר או שניים של הרוגים , בדרך כלל צעירים , בכל שנה. לוויות של סוף השבוע.
כאשר חברות הביטוח יוציאו פוליסות ביטוח חובה הן עלולות לסרב לבטח רוכבים על סוגי אופנועים המשמשים לרכיבה ה"ספורטיבית". הסיבה : המתאם בין סוג האופנוע לבין קטלניותו כפי שתוכח , במשך הזמן , מהסטיטיסטיקה שכיום אינה ממש קיימת (לא מתייחסים לדגם המסויים של האופנוע. אין הבדל בין דו"ש 600 סמ"ק לכביש 600 סמ"ק ).
כדי להקטין את כמות ההרוגים צריכים כולנו לעשות יד אחת - למשטרת ישראל אין את היכולת להתמודד עם בעיה שהיא התנהגותית / תרבותית .
אני בדעה שכציבור של רוכבים צריך לשלוח את מכורי אדרנלין הכביש למסלולים שאינם קיימים , למעבר לסופרמוטו ואני אישית מקיים מזה למעלה מ 3 שנים מסיונריות פעילה מהכביש לשביל.
מה דעתכם ? אנא אל תתייחסו לתאונה הקטלנית בעין השופט או כל תאונה מסויימת אחרת בכביש הצפון , בבית גוברין או בסדומערד.
שכנעו אותי שאני טועה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'וגם : האם אין לחברים (והצלמים ) השותפים'
וגם : האם אין לחברים (והצלמים ) השותפים
12/10/2008 | 08:32
1
2
לפעילות אחריות, לפחות מוסרית , כאשר התרגול מסתיים בפציעה חמורה או מוות?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
12/10/2008 | 09:02
2
כל עוד לא גרמת בצורה ממשית למישהו אחר להתרסק אינך אחראי. אחריות מוסרית זה כבר סובייקטיבי.

דעתי האישית שכל אחד אחראית בסופו של דבר לעצמו. כולנו אנשים בוגרים (לפוחת אמורים להיות) ומסוגלים לקבל החלטות בעצמנו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'וואו כמה בלבול מוח על הבוקר..'
וואו כמה בלבול מוח על הבוקר..
12/10/2008 | 09:17
58
5
לא מעניין אותי לרכב לטיולים, הפעם האחרונה יצאתי לטיול על אופנוע היתה לפני שש שנים בערך.
גם לאירועים של אישימוטו אני מגיע במכונית. יותר נוח לי, מוזיקה מזגן וכו'.
הרכיבה היחידה שמעניינת אותי היא רכיבה "ספוטיבית", על הכביש.
ומכיוון שאין בארץ מסלול, לא נותר לי אלא לרכב במקומות הנ"ל.
אני לפחות משתדל מאד לא לרכב בשבתות בבוקר, אז מגיעים מספרים גבוהים מאד של רוכבים
והסיכויים לאסונות גבוהים יותר. אני משתדל לצאת באמצע השבוע או בימי שישי.
אני מדיר גלגלי מכבישים שבהם מהירות הפניה היא מעל 180 לתוך לא נודע, פניות עיוורות לחלוטין כמו ברגיורא ומצפה אמירים,
גם לעין השופט אני לא מגיע.
היתה תקופה שנטשתי את רכיבת הכביש לטובת ליגה מסודרת של אופנועי 80CC בלטרון. זה שונה, אבל הצלחתי לטעון את עצמי גם ביתושונים המתפרקים ההם במעט אדרנלין וסיפוקר.
העסק ההוא חוסל וכיום כדי לרכב בצורה "תחרותית" אתה צריך להיות בקשר עם אנשים מפוקפקים, לא מפרגנים, וחורשי רעה כמו סיני וחבריו. לא תודה. אני מעדיף את השדות האדומים של בי"ג'. אני דווקא מאילו שיכולים להישבע בנקיטת חפץ שאם היה\יהיה מסלול בארץ אני לא ארכב יותר בכביש הציבורי, לא משנה מה העלויות. אבל כרגע זה מה שיש. שטח לא מדבר אלי, 22 שנים אני רוכב על הכביש ואני בבחינת You c'ant show an old Dog a new trick.
גם סופר מוטו לא עושה לי את זה. יש לי אישה מדהימה וילדה מטריפה. כן, אני חושב עליהם כשאני יוצא לרכב, אבל כמו במלחמה, כשאתה יוצא לקרב (ויצא לי לעשות את זה גם כבעל ואבא ) אחת הדרכים לתפקד יותר טוב תחת אש זה לשנן לעצמך: אין לי בית, אין לי משפחה, יש לי את הצוות והמשימה. גם ברכיה, אני לא חושב על הבית, אלא על הרכיבה ולעבור אותה בשלום. לדעתי, אם מחשבות על הבית רצות לך בזמן רכיבה מהירה, הפתח לנגיעה קטלנית בבלם הקדמי גדול יותר...
אז, צטערת, אני אשאר על הכביש עד שתהיה אלרנטיווה לכביש באיזה מסלול סגור, אבל לא באשדוד באלבזרינג...
אופנועים >>
לצפיה ב-'זכותך להתאבד'
זכותך להתאבד
12/10/2008 | 09:51
54
3
זכותך המלאה להתאבד.
הבעיה היא לא עם אשתך והבת שלך אלא עם זה שאתה מסכן אחרים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מסלול מירוצים'
מסלול מירוצים
12/10/2008 | 10:13
1
3
הנקודה שעולה מהפוסט של נימיץ היא כי אם היה מסלול מירוצים בארץ הוא היה זונח את הרכיבה הספורטיבית בכביש הציבורי.

משום מה, רבים וטובים טוענים שהקמת מסלול מירוצים בארץ לא היתה גורמת לרוכבים לנטוש את הרכיבה הספורטיבית בכביש הציבורי.

מנסיוני האישי אני יכול לומר כי לאחר שרכבתי על מסלולי מירוצים בחו"ל וכן על מסלול נחשונים, רכיבה ספורטיבית בכביש הציבורי משולה בעיניי להתאבדות.

אופנועים >>
לצפיה ב-'לפי מה שזכור לי'
לפי מה שזכור לי
12/10/2008 | 10:36
2
זה גם מה שכתב המנוח באחד הפוסטים למועדון האופנועים. אם היה מסלול האופנוע שלו היה רק שם.

בכל אופן, אף אחד לא יפסיק לרכב ספורטיבי בכביש הציבורי כרגע. אם מועדון האופנועים רוצה להוריד חלק קטן אז שיפעל להקמת מסלול.
אופנועים >>
לצפיה ב-'את מי הוא מסכן פרט לעצמו?'
את מי הוא מסכן פרט לעצמו?
12/10/2008 | 11:46
6
1
לצפיה ב-'הוא מסכן אחרים'
הוא מסכן אחרים
12/10/2008 | 12:16
3
2
את מי שבא ממול ואת מי שהוא עוקף.
האם התאונה האחרונה לא היתה תוך פגיעה באחר?
שוב - אין לי בעיה עם אדיוט שרוצה לרכב במהירות מטורפת ולהרוג את עצמו אלא עם הפגיעה באחרים.

אופנועים >>
לצפיה ב-'לא שנימיץ צריך אותי בתור סניגור'
לא שנימיץ צריך אותי בתור סניגור
12/10/2008 | 12:35
2
5
אבל תלמד לקרוא לפני שאתה מקשקש שטויות:
"אני מדיר גלגלי מכבישים שבהם מהירות הפניה היא מעל 180 לתוך לא נודע, פניות עיוורות לחלוטין כמו ברגיורא ומצפה אמירים"
הוא לא מסכן אף אחד פרט לעצמו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ממש לא נכון'
ממש לא נכון
13/10/2008 | 09:33
1
4
אם אחד מאיתנו בעלי המשפחות עושה תאונה ומשאיר אלמנה ויתומים, זו לא רק בעיה שלו. זו בעיה של כולנו. לא נעים לאמר, אבל פתאום יש אלמנה וכמה יתומים נוספים, שמתפרנסים, לפחות באופן חלקי, מהמיסים של כולנו.
אני אישית הפסקתי לרכב לחלוטין לפני מספר חדשים, פשוט מהפחד להשאיר אלמנה ויתום, אבל מכיר הרבה אחרים שממשיכים לרכב, ורוכבים וחושבים על המשפחה (אישית לא מכיר אף אחד שרוכב עאלק ספורטיבי ויש משפחה בבית, אבל לא חסרים גם כאלו).
אופנועים >>
לצפיה ב-'ברור. הוא גם תופס לנו עוד חלקת קבר יקרה'
ברור. הוא גם תופס לנו עוד חלקת קבר יקרה
13/10/2008 | 11:31
3
בבית קברות.

מה שמטריד אותך זה אלמנה ויתומים שמתפרנסים מהמיסים שלך?
י"י יא אהבל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הוא מסכן את כל משתתפי הדרך'
הוא מסכן את כל משתתפי הדרך
14/10/2008 | 15:38
1
1
בתור רוכב אופני כביש כתבתי פה לפני כמה חודשים שההשתוללות במשמר העמק - עין השופט מוגזמת ותגמר באסון. לא נעים לי שטעות של אחד מהפראים גורמת לו לעבור 10 ס"מ ממני שאני בכיוון ההפוך (אני בעליה והוא בירידה)  ויעידו על זה עוד עשרות רוכבי אופנים בשבת בבוקר שעברו את החוויה הלא מרנינה הזו. שאמרתי שפניתי למשטרת התנועה ושהיא צריכה להיות נוכחת שם באופן קבוע אז הנאצות מצדכם לא אחרו להגיע...

חלקכם מופרעים, חסרי אחריות עם משאלת מוות ברגע ששמים להם טיל עם הרבה סמ"ק בין הרגליים ולצערנו זה משפיע ומסכן את כולנו, כן כן, גם אותכם קהילת האופנוענים הנורמטיבית (יש גם כזו לפי השרשור דאז). אם אתם משלים את עצמכם ש"לי זה לא יקרה" כי אני רוכב אחראי אז דעו לכם שהתאונה בשבת מוכיחה אחרת. שרשורי נרות של צער והלם, שגם אצלנו בפורומים קיימים חדשות לבקרים, לא משנים את העובדה שמי שמסתכן משפיע על מעגל גדול מאד של אנשים - אלה שבדרך באותו רגע אקראי וגם אלה שנשארים מאחור בבית. תקנו אותי אם אני טועה.        

אופנועים >>
לצפיה ב-'טועה או לא טועה, חרא נמוך מצח שרוקד על דם חם'
טועה או לא טועה, חרא נמוך מצח שרוקד על דם חם
15/10/2008 | 16:32
2
אתה בטוח שכן.
בינתיים ממה שראיתי, אתם רוכבי האופניים עם הטייטס והנעליים המצחיקות, אתם האויב הכי גרוע שלכם.
רוכבים מעבר לפינה שלושה ביחד, חוסמים חתי נתיב וחושבים שהכביש שלכם בלבד.
ראיתי לא פעם אנשים שעוברים 30 ס"מ מכם במהירויות של מעל ל220 קמ"ש, יש לי חבר שסיפר לי שזה התחביב שלו.
לראותך במראה שלושה רוכבים פלגמטים שחוסמים חצי כביש עפים לשוליים אחרי "באז" כזה.
מרכיבה בכבישי נחשון ביתצ שמש, אני גם מבין למה הוא חוושב ככה.
הרכיבה המתריסה שלכם על הכביש הציבורי מנוגדת לכל היגיון נורמאלי ואני מקווה שיחסמו בפניכם עוד ועוד כבישים, כמו שסגרו בפניכם מספר כבישים בהרי י-ם. הכביש מיועד לרכב מנועי בלבד. אתה רוצה לרכב? לך תרכב בשבילים המיועדים לכך.
אידיוט!
אופנועים >>
לצפיה ב-'עוד קשקשן חסר הבנה'
עוד קשקשן חסר הבנה
12/10/2008 | 12:07
44
2
לא יודע לגבי אחרים, כשאני רוכב, אין מצב שיבואו לי רוכבים ממול.
אני תמיד ממתין לרוכבים אחרים, גם אם אני לא מכיר אותם שיסיימו את ה"סשן" שלהם ואז נצא יחד כל אחד לפי הקצב שלו.
גםאם בא רוכב ממול, אחד היתרונות של רכיבה בבי"ג' הוא שדה הראיה הרחב שקיים שם. בא רוכב או אפילו רכב מולך,
עוזב ת'גז ועובר ל MODE "מנהלתי". ודבר נוסף: אני מגיע לאתר הרכיבה ומרגיש שאני "לא מתחבר" לרכיבה באותו יום, לא מפוקס, לא חד, לא מתקשר פיקס עם האופנוע, אני מוותר. יושב בתחנת הדלק, שותה, מקשקש עם יתר הרוכבים או עם השוטרים, ונוסע - לאט- הביתה. האופנוע יהיה פה גם בשבוע הבא, וגם הכביש הזה. להוכיח אין לי מה לאף אחד. אני יודע טוב מאד ממי אני מהיר יותר ומי מהיר ממני. תמיד עם עין על המראה, ואם מישו מנסה לעקוף, זה לא מסלול, אני תמיד אעזוב את הגז ואסטה ימינה כדי שישלים את העקיפה בבטחה. אם אנחנו בדינמיקה של "לתת בראש" זה יהיה רק עם רוכבים שאני רוכב עימם שנים על שנים במהירויות אהההה גבוהות. אני מכיר את הרכיבה שלהם והם את שלי. אותם אעיז לעקוף אן על ידיהם להיעקף. עם אחרים אני לא מרשה את זה לעצמי. מישו לא מוכר מתחיל לשחק בעקיפות? אני יורד לתחנת דלק ושותה קפה. לא מתבחבש איתם. נקניק נקניק, אבל חי... לא חוצה פס לבן, שוב, תהיה עוד הזדמנות עם כביש נקי, ותמיד בודק את הכביש פעם פעמיים לוודא שהוא בכלל כשיר לגזיה.
אני מסכן רק את עצמי.
והייתי איתך מה - זה עדין...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז איך אתה מסביר את מה שקרה אתמול?'
אז איך אתה מסביר את מה שקרה אתמול?
12/10/2008 | 12:22
10
2
הרי מדובר בהתנגשות בין שני רוכבים.
יש לך הסבר?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ההסבר פשוט. לא כל הרוכבים נוהגים כמו נימיץ.'
ההסבר פשוט. לא כל הרוכבים נוהגים כמו נימיץ.
12/10/2008 | 12:32
9
2
לצפיה ב-'אם כך אין לי טענות לנימיץ'
אם כך אין לי טענות לנימיץ
12/10/2008 | 12:42
2
אלא לאחרים שאינם נוהגים כך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נימיץ (כנראה) רוכב מעולה ובטיחותי. אבל...'
נימיץ (כנראה) רוכב מעולה ובטיחותי. אבל...
12/10/2008 | 13:02
7
2
אף אחד לא חסין.

כל מי שרוכב ספורטיבית בכביש ציבורי לוקח על עצמו וואחד סיכון.
לרכוב ספורטיבית זה מסוכן.
דו גלגלי זה מסוכן.
לחיות - מסוכן.

אם אתה רוכב על 160 בהידוק הימני (עם הבאמפ) אחרי העלייה מכיוון לכיש לתחנת הדלק בי"ג יש מצב שיכול לבוא רוכב/רכב משפחתי/אמבולנס ממולך.

עדיף, לדעתי, לעשות את זה ממקום מודע, מיומן ואחראי. זה הכל.

ואגב - גם אני בדיעה של נימיץ והדוכס. מחשבות על אשתך, התינוקת, סבתא שלך והזיון של שבת ארה"צ רק יקרבו אותך ל-high side או למשאית. נראה לי יותר חכם לחשוב על תנאי הסביבה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'קבלללללללללל:'
קבלללללללללל:
12/10/2008 | 14:59
6
2
קח את הסיבוב מהירות שהולכת וגדלה. כשאתה מרגיש שהבמפ הזה מתחיל להרים לך את הפרונט לאוויר,
תתחיל לנסות את הרצף הבא: מגיע לפניה, מסיים עם עינייני הבלימה, (באמפ בזווית + בלימה\האטה = שחייה בחצץ)
יוצא מהאופנוע, נכנס נמוך לפניה על גז קבוע (חשוב מאד כן? אין גז קבוע, וותר על זה, נסה בפעם הבאה)
מגיע לבאמפ, עם הידיים תאזן את האופנוע, כשהגוף שלך נשאר רחוק בחוץ סטייל אליאס (לא המכונאי כן?),
עברת ת'באמפ, תרויד את האופנוע כדי להדק את הפניה, ושוב תרים אותו, תתאזן עליו, פול גז לקראת הפנייה שמאלה, התאם מהירות, העלה הילוך (עדיף פניה הדוקה של 160-180 בהילוך גבוה בסל"ד יחסית נמוך מאשר בהילוך נמוך בסל"ד גבוה) צא מהאופנוע, הסליידר נוגע ברצפה? יש'ך עוד כמה וכמה מעלות לרדת נמוך יותר. ברך פנימה רד עוד, (אל תדאג, הצמיגים יודעים להשכיב יותר טוב ממה שאתה יכול לתת) וצא מהפנייה בסל"ד גבוה, עבור את ה- 2%# והאט לקראת הפניה לאמציה.
תחשוב על השבילאי וכל הנחנקים בעפר הפודרה סטייל תרגיל חטיבתי מדכא במיוחד בנבי סמואל, חכה לי, וצא שוב.
בשיעור הבא: איך לקחת את הימנית הראשונה. (מטעה הבת זונה).

מצ"ב, לינק לאותה פנייה בדיוק שצילמה אופנוענים לא מוכרים לי לפני שבע שנים בערך.
בקליפ דוגמא לרכיבה לפי חוקי התנועה, בלי לחצות קו לבן, בלי לעבור את המהירות המותרת
בלי להעיף מכוניות מנתיבן ע"י עקיפה פראית. שימו לב שחלק מהרוכבים עבר את גיל ה 40, גיל המסמל בגרות ואחריות.
לדעתי, יש להוריד את תעריפי הביטוח לקבוצה הגיל הזו בשל שיקול הדעת והאחריות הרבה אותה הם מפגינים.
(וזה לא יום לדבר על הגיל הממוצע של הרוגי הדו"ג...)
למען הסר ספק, מכרתי את האופנוע שלי לפני שנה וחצי ומאז יש לי קטנוע גראנד דינק 250...

וגם זה לא מקנה חסינות מפני רעיה באחו ואירוח FIRST CLASS באורטופדית הקרובה לביתך...
אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קיבלתייייי'
קיבלתייייי
12/10/2008 | 17:49
5
1
תודה על העצות.
חבל שלא שמעתי אותן לפני ה-25.02.06 אז השארתי 2 חוליות בפניה הזו בגלל ה-tank slapper של הבאמפ המאפן הזה. אותה פנייה שרוב הסרטון עוסק בה.
יופי של סרטון. הסוף מגניב. חבל שלא שומעים את קולו הערב של רמי ברקע
אופנועים >>
לצפיה ב-''
12/10/2008 | 17:52
1
לצפיה ב-''
12/10/2008 | 17:54
לצפיה ב-''
12/10/2008 | 18:15
1
לצפיה ב-'ד"ש לאבו סלטה ואבו הפכה '
ד"ש לאבו סלטה ואבו הפכה
13/10/2008 | 14:10
1
לצפיה ב-''
14/10/2008 | 20:21
2
לצפיה ב-'nimiz'
nimiz
12/10/2008 | 15:42
29
אבל מה אם...

נתחיל בזה שממה שקראתי עד היום, יש לך "קצת" ניסיון רכיבה - אין וויכוח. וממה שאתה כותב אז גם מספיק מודעות לזהירות/התחשבות בך ובסביבה.
נמשיך בזה שמעולם לא רכבתי על אופנוע ספורט, הנסיון שלי כולל קטנועים, אופנועי שטח ואופנועי ספורט כמורכבת (אני יודעת...זה לא נחשב...)

ועכשיו לעניין בי"ג ובכלל...ומה אם...

לי עדיין יש בראש את מקרה שהכרתי מיד ראשונה, של תאונה שגרמה לי בפעם הראשונה לקלוט שבעצם הכביש הוא לא מסלול מרוצים גם כשהוא כאילו סטרילי -
שני אופנועים רוכבים בבי"ג אחד אחרי השני (עם מרחק גדול בניהם). הראשון מחליק והאופנוע שלו פוגע בשני.
הרוכב השני מחליק כתוצאה מזה לשוליים (ממוגן כולו)
בשוליים הוא פוגש במכונית שעצרה בצד כדי לצפות/לצלם

זה נגמר לצערי בנר
במסלול סביר להניח שזה היה נגמר בנשיקה לצמיגים בשוליים.

מה מבטיח לך שלא יהיו מכוניות כאלה בשולים (ולידם צופים שעלולים להפגע) או החלקה שיכולה להגמר בשפשופים לחליפה ולפלסטיקה אבל בסוף מביאה לפגיעה ברוכב אחר שהיה בכלל מאחוריך רחוק?

או שמא גם במקרים כאלה (הכביש "צפוף") תסתובב ותחזור הביתה? (ואם כן ולא הבנתי טוב, אז נראה לי שאתה מיעוט חריג, לא?)

אופנועים >>
לצפיה ב-'כתבתי כבר, לא רוכב בכביש צפוף, כן חוזר הביתה'
כתבתי כבר, לא רוכב בכביש צפוף, כן חוזר הביתה
12/10/2008 | 17:44
6
2
כמו שאני יוצא לעשות סקי בשבתות. מבטיחים ים חלק וכשאתה מגיע למרינה יש גלים.
אז מה? נילחם בזה? לא. נשתה תבירה במרינה, ונחזור הביתה

שום דבר לא מבטיח לך כלום.
אם היו כאילו הבטחות, כולם היו רוכבים רכיבה ספורטיבית על הקצה, כל הזמן.

הרי רוב רובם של הרוכבים שלא רוכבים על הסליידר ב 228 לא עושים זאת מהפחד. כן, הפחד שמשאיר אותם שלמים חיים ובריאים, ובמקרה של השבילאי מפורום פולגז, כנראה משאיר אותם גם פחדנים וירוקים מקינאה...
אין הבטחה לחזור הביתה ברכיבה על קטנוע לסניף טיב טעם הקרוב.
אין הבטחה לחזור הביתה בשלום מהמילואים, או מביקור משפחתי בסופשבוע עם המכונית המשוריינת (במקרה שלי פורד מונדיאו)
אין הבטחה לחזור מהים בשלום, אין הבטחה לחזור בשלום מעוד אימון איגרוף תאילנדי, או מעבודה עם משקולות בחדר כושר..אתה בהחלט יכול להוריד לעצמך משקולת ברזל של 22 קילו על הראש כשאתה דוחק באימון כתפיים (ועוד עם כתפיים שבורות ופורקות...)
אני יוצא לרוץ מדי ערב 5 ק"מ, תה יודע כמה בני 40+ חטפו תוך כדי התקף לב?
אין הבטחה לחזור חי מעכו ואין הבטחה לחזור בריא מדוכן השווארמה באיזור התחנה המרכזית.
אגב, תה יודע כמה מתים בשנה בזמן זיון? אמנם מאז אליהו בן אלישר שגרירנו בפאריז, לא שמעת על מוות תוך כדי, אבל זה קורה, ויותר מתאונות אופנע. אז מה?

להמשיך או שכבר הבנת את הרעיון?
אופנועים >>
לצפיה ב-'צודק אבל אפשר וכדאי להפחית סיכונים'
צודק אבל אפשר וכדאי להפחית סיכונים
12/10/2008 | 18:18
4
ופשוט לא לטוס, לא לטוס עם Air China
אופנועים >>
לצפיה ב-''
12/10/2008 | 18:22
2
לצפיה ב-''
12/10/2008 | 18:23
'בנתי את הרעיון..רק ששים לב שהבנתי אותו כבר מההודעות הקודמות  ולכן שאלתי על "הבטחות" בעניין לא לפגוע באחרים

בדוגמא שנתתי למשל הרוכב הראשון פגע בשני והמכונית שבצד היא שגרמה למוות.

אבל למעשה ענית גם על זה...

את עניין הסכנות אני מבינה ומסכימה. הפסקתי לרכוב (בין הייתר) כשהתחלתי לפחד והחלטתי שההנאה ברכיבה מבחינתי לא שווה את הסכנה (לפני שהפסקתי ידעתי שאם יקרה משהו ואשאר למשל על כסא, אוכל לקחת את האחריות על מעשיי ומוכנה לקחת את הסיכון, הפסקתי לרכוב כשלא הייתי מסוגלת יותר לקחת את הסיכון). מצד שני עשיתי דברים אחרים מאז, חלקם מסוכנים הרבה יותר כי עוד לא התחלתי לפחד מהם וההנאה גדולה מספיק...(הדחקה זה דבר מצויין ). הדברים שמפחידים אותי זה לא המוות כמו לפגוע באחר ולחיות או להפגע קשה בלי למות. אבל שורה תחתונה - אי אפשר להפסיק לחיות ומה לעשות שמה שעושה לי כיף בד"כ מערב שילוב של אדרנלין ואנדורפין...

בכל מקרה מה שניסיתי לומר בהודעה הראשונה - עדיין נראה לי (ואמרו את זה מאז בשרשור הזה כבר, לדעתי), שאתה דוגמא למיעוט הרוכבים שרוכבים עם הרבה ניסיון מחשבה והתחשבות ולא לרוב שלהם.

אגב לגבי מוות במהלך זיון...אני חוששת שגברים נמצאים בהסתברות גדולה יותר שזה יקרה להם, מאשר נשים...אז נראה לי שאמשיך לקחת את הסיכון הזה

אופנועים >>
לצפיה ב-'משקולת 22 קילו בדחיקת כתפיים???'
משקולת 22 קילו בדחיקת כתפיים???
13/10/2008 | 08:15
1
אולי תפסיק לשחק בנדמה לי ותתחיל להתאמן?
אופנועים >>
לצפיה ב-'נימרוד אתה תותך .'
נימרוד אתה תותך .
15/10/2008 | 11:53
1
2
נימרוד אתה כישרוני כל כך שחבל שאתה לא רוכב בליגות שמתאימות לרמה שלך.
לדוגמה ,סופר ספורט,סופר בייק,ועוד.
פשוט חבל עלך.
אתה מאוד כישרוני, אל תתביש,אתה צנוע אבל תיכך יוזמה ותעסה את זה.
אולי יהיה סוף סןף אלוף עולם ישראלי לאופנועי כביש .
אמן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מאיפה אתה יודע באיזה ליגות כן רכבתי? אבל'
מאיפה אתה יודע באיזה ליגות כן רכבתי? אבל
15/10/2008 | 16:47
1
אתה, לא משנה כמה זמן עבר לך מאז שלום כיתה א', לכתוב עוד לא למדת, למה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם ואם ואם..בקצב הזה עדיף שנשאר סגורים בבית'
אם ואם ואם..בקצב הזה עדיף שנשאר סגורים בבית
12/10/2008 | 19:49
21
2
לצפיה ב-'קצת פשטני'
קצת פשטני
12/10/2008 | 20:00
20
אם ואם ואם נתמך גם בהסתברות שיקרה וההסתברות שאמות בהחלקה על בננה ברחוב קטנה מההסתברות שאמות בתאונה בכביש (במצב שכבר שניהם קרו, לא לדבר על זה שאם אני נוהגת ללכת ברחוב ולרכוב על דו"ג ההסתברות שאחליק על הדו"ג גבוהה יותר).

יותר מזה, כמו שכבר כתבתי, אני לא מתיחסת לסיכוי למוות אלא לסיכוי לפציעה חמורה או פגיעה באחר.
כאן כבר נכנס המשפט השחוק לא לשאול מה הסיכוי שמשהו יקרה אלא אם המשהו יקרה  מה יהיו התוצאות

במקרה שלי למשל המתמטיקה של ההסתברות לתאונה על אופנוע מול התוצאה שאצא נכה גרמה לי להחליט לרדת מדו"ג לעת עתה.

כל אחד והמתמטיקה שלו..אבל מה כשזה עלול גם לגרום לפגיעה באחרים?

אופנועים >>
לצפיה ב-'עתידות : בעוד שבוע וחצי יפול עליך פסנתר כנף'
עתידות : בעוד שבוע וחצי יפול עליך פסנתר כנף
12/10/2008 | 22:53
2
3
ואתה תצא מה'זה פראייר שלא פוצצת גאזים כל השבוע.

והעניין הזה של פגיעה באחרים - דמגוגיה בשקל וחצי.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
13/10/2008 | 08:16
1
לצפיה ב-'א.הנ"ל נקבה...ב.אתה '
א.הנ"ל נקבה...ב.אתה
13/10/2008 | 10:53
4
לצפיה ב-'הסיכוי שלך לפגוע באחרים עם רכב הרבה יותר גבוה'
הסיכוי שלך לפגוע באחרים עם רכב הרבה יותר גבוה
13/10/2008 | 07:37
16
1
מאשר עם אופנוע ,גם בנהיגה "רגועה".
אופנועים >>
לצפיה ב-'מממ....'
מממ....
13/10/2008 | 09:44
15
לא בטוחה האם ההצהרה שלך נכונה סטטיסטית אבל מעשית שיניתי משמעותית את צורת הנהיגה שלי בדיוק מהעניין הזה.

ומאידך, גם כאן נכנסת המתמטיקה - ההסתברות שזה יקרה, אם יקרה מה המשמעות והאם אני מוכנה לקחת את הסיכון הזה בשביל התמורה - עצמאות לסוע לאן שאני רוצה מתי שרוצה (שלא לדבר על זה שצריכה את הרכב לעבודה)

התשובה של המשוואה אצלי הייתה שאת הסיכון הזה אני מוכנה לקחת...

מה שכן, התגובות של גידי פרדר ופנגס פתחו לי חלון לרגע גם להצליח להבין את המתמטיקה מאחורי רכיבת ספורט בכביש אלא גם להסתכל על עצמי ולראות איפה אני מסתכנת/מסכנת  ומדחיקה...

אופנועים >>
לצפיה ב-'סטטיסטית עדיף לא להתקרב לכדורגל...'
סטטיסטית עדיף לא להתקרב לכדורגל...
13/10/2008 | 10:48
13
1
בן דודי שחקן כדורגל ובילה עשרות פעמים בבי"ח עם סדקים שברים ושטפי דם...כרגע ידו מגובסת והוא מקורקע בגלל שבר מאוד מסובך בכתף ובצלע..וכל זה מכדורגל...וממה שאני רואה ומכיר יש מלא כמוהו בליגה שלו....
נכון שזה נשמע מצחיק כאילו הם הולכים מכות--אבל ככה משחקים בארץ שלנו....וזה הספורט בישראל....

מחר אומר לו שיפסיק להנות מהספורט הכ"כ מסוכן שלו כי הוא עלול להיפצע או לפגוע באחר...

אז מספיק עם ההתבייכנות של סכנות....אם תחשבו יותר מידיי על מה יקרה אם..לא תחיו....וכשתתבגרו אולי תגיעו לפוליטיקה ותחקקו חוק שיקשור את האנשים שנהנים בחיים מדברים טריוויאלים שעושים בחו"ל....

אוחחחח איזו מדינה של יפי נפש שכואב להם הלב שאחרים נהנים....(לכל דבר יש מחיר...תבינו)

אם תחשבו עוד קצת לעומק תראו שאין דבר כזה להתעסק בסוג של פעילות (אפילו לא ספורטיבית) כלשהי מבלי לקחת סיכון של מוות!!! אין דבר כזה!!!

אני פשוט מרחם על אנשים שלא עוסקים במה שהם אוהבים מהסיבה שהם פוחדים...

חג שמח...

אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה עונה לי או "לכם"???'
אתה עונה לי או "לכם"???
13/10/2008 | 11:01
12
תקרא שוב את ההודעות שלי ותבדוק האם אני חושבת שכל אחד צריך להפסיק לעשות את מה שהוא אוהב.

קרא לי "יפת נפש" אם אתה רוצה, אבל זה לא משנה את העובדה שכל אחד צריך לזכור ולשנן ש"הכביש אינו מסלול". ואם מישהו בוחר בכ"ז לרכב בו כאילו היה, אז לפחות אולי אם יזכור את הפרט הקטן הזה, אולי הוא קצת יותר יקח בחשבון שיש בכביש הזה עוד משתמשים, אולי הוא קצת יותר יתחשב בהם (למשל לא להתאבד עליהם בנסיעה מולם בנתיב שלהם?..), אולי הוא יחשוב קצת יותר לפני שהוא בוחר את איזה כביש להפוך למסלול היום והאם הוא מתאים לזה ואולי רק אולי בזכות זה יהיה לפחות איזה נר אחד פחות להדליק

אגב אתה עדיין מוזמן לקרוא לי יפת נפש אבל אני הייתי מגדירה את זה כנאיביות...לפחות מותר לי לקוות, לא?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לך ולכם ולכולכם.. ובכל זאת'
לך ולכם ולכולכם.. ובכל זאת
13/10/2008 | 11:36
11
אני בטוח שמי שעולה על הכביש ומתאבד..לוקח בחשבון טוב טוב שהוא עלול לסיים את חייו תוך כדי אותה פעולה שגורמת לו כ,כ טוב על הנשמה...

גם אני-בכל פעם שמשליך עצמי ממטוס מגובה 4 ק"מ יודע שעכשיו קפצתי אל מותי ואני צריך לעשות מה שלמדתי בקורס על מנת להציל את עצמי--וככה מגדירים את זה בקורס צניחה חופשית... מה שמראה שאנשים לוקחים הכל בחשבון-אל תהיי נאיבית.

חג שמח
אופנועים >>
לצפיה ב-''
13/10/2008 | 11:49
1
אני חוששת שמהשרשור הזה אנחנו למדים שלא כולם לוקחים את זה בחשבון...

אבל נו טוב..כבר מיצינו את הנושא...מה גם שהזכרת צניחה חופשית..מה שמזכיר לי את הטאנדם שעשיתי לפני שנתיים...אייי איזה דבר!!!! עדיין מסוגלת להזכר בתחושות של שלב הצניחה החופשית |אייקון של אישונים מוגדלים וחיוך שנעצר רק באזניים|...למה בעצם לא עשיתי בסוף קורס ??

חג שמח

אופנועים >>
לצפיה ב-'אף פעם לא מאוחר לקורס...'
אף פעם לא מאוחר לקורס...
13/10/2008 | 11:52
2
כמה שהיה לך מדהים בטנדם..זה סבל לעומת קפיצה לבד...

קדימה להרשם! לקחת סיכונים ולהנות מהחיים
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה חולה או משהו?'
אתה חולה או משהו?
13/10/2008 | 11:52
8
2
כותב הודעות בלי ??? נהיית לי בנאדם פתאום???
אופנועים >>
לצפיה ב-'לפעמים מתפקשש לי...קורה '
לפעמים מתפקשש לי...קורה
13/10/2008 | 13:40
7
1
בנית כבר סוכה? אל תשכח למלא אותה ביין--שיהיה לך תירוץ ביום חמישי יא נקניק איטלקי  
אופנועים >>
לצפיה ב-''
13/10/2008 | 14:03
2
לצפיה ב-'OFF שפוך כמה פרטים על הקורס'
OFF שפוך כמה פרטים על הקורס
15/10/2008 | 10:26
5
והאם מי שצנח בצבא לא מעט פעמים, זכאי לקיצורי דרך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם לא עשיתה קורס צניחה חופשית בצבא'
אם לא עשיתה קורס צניחה חופשית בצבא
15/10/2008 | 10:57
אז לא, אותו קורס כמו כולם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין כל קשר בין צניחה צבאית לצניחה חופשית'
אין כל קשר בין צניחה צבאית לצניחה חופשית
15/10/2008 | 12:46
3
צניחה צבאית מתבצעת מגובה של 1500 רגל בערך כשהמצנח נפתח אוטומטית עם היציאה מהמטוס.

צניחה חופשית...יציאה מ-12000 רגל ואתה קובע מתי לפתוח את המצנח (אלא אם כן התעלפת ואז הוא יפתח בסביבות 750 מטר\רגל..לא  זוכר בדיוק כי לא קרה לי) + יכולת ניהוג מתקדמת ביותר.

בקיצור...לא לפספס!
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם בצבא יש צניחה חופשית (קורס שונה מהרגיל)'
גם בצבא יש צניחה חופשית (קורס שונה מהרגיל)
15/10/2008 | 13:31
1
לצפיה ב-'סבבה-אני התכוונתי לצניחה אוטומטית בצבא...'
סבבה-אני התכוונתי לצניחה אוטומטית בצבא...
15/10/2008 | 16:41
1
לצפיה ב-'נכונה מאד היות וכמה פעמים שמעת ראית שאופנוע'
נכונה מאד היות וכמה פעמים שמעת ראית שאופנוע
13/10/2008 | 11:11
1
עשה נזק למישהו אחר פרט לעצמו,\לעומת רכב שאיבד שליטה -נהג בשכרות-עבר באור אדום וגרם לפציעה -הריגה של הנוסעים איתו
ו\או לפגיעה ברכב אחר.
לגבי המתמטיקה זה ידוע מראש כמו שידוע שזוהר זוהר ילבה אש תמיד
אחרי שנהרג רוכב ברכיבה ספורטיבית,ולא בפעם הראשונה.
לדעתי אין צורך "לרקוד על הדם" היות והמנוח עוד לא נקבר וכבר
מתחילים שרשורי זוועה תמונות ותוכחות כיצד הוא רכב ,אני משער שזה שהעלה לא חשב אפילו לרגע שבני המשפחה קרובים ומכרים שיציצו
פה יפגעו עד עומקי נשמתם,כשזה בא דווקא מפורום שאמור להרכין
ראש באבלם.
בכל מקרה שיהיה חג שמח ורכיבה זהירה כי נשבר כבר לראות כאן כל שבוע שרשור נרות חדש.

אופנועים >>
לצפיה ב-'כך זה קורה גם למקצוענים שנמצאים לבד'
כך זה קורה גם למקצוענים שנמצאים לבד
13/10/2008 | 17:12
1
1
תאונה של מקצוען שמתחרה בתחרות אמיתית ומתנגש ב170 MPH  (לפי הקריינית ) במקום שלא עלול אף אחד לבוא מולו ובתנאים די סטריליים (270 קמ"ש) .
וזה לא שאני חולק על יכולותיך , ולא על כושר שיפוטך , ולא על ניסיונך , וגם לא על שלו . זה פשוט קורה . וכשזה קורה עדיף שזה לא יקרה בכביש ציבורי שבו יש חשש שמרפי יעשה עליה בדיוק מתי שאתה עובר שם ועוד מישהו אחר עובר שם בדיוק באותו רגע (ועוד זה היחיד שעבר שם כבר שבוע ועבר בדיוק כשבאת ) .
אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זה ה-TT של האי מאן'
זה ה-TT של האי מאן
13/10/2008 | 20:51
אם אף אחד לא מתרסק זה סתם מירוץ משעמם.
זה כמו שמישהו עכשיו ישים וידאו או שניים של התרסקות בדקאר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חבר - לא מכיר אותך - אבל'
חבר - לא מכיר אותך - אבל
14/10/2008 | 14:49
כל מילה בסלע.. כבוד!!
ככה בדיוק צריך להתנהל - והלוואי כולם היו באותה השיטה.
זו הדרך שבה גם אני נוהג.
זו אמנם לא הבטחה של 100% שכלום לא יקרה, אבל - גם לחצות כביש זה לא 100% בטוח.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
12/10/2008 | 11:46
2
לצפיה ב-'לנימרוד התותך'
לנימרוד התותך
14/10/2008 | 20:30
1
אין עליך מה אתה עושה פו,אתה מבוזבז .
ידוע לנו שאתה רוכב ברמה גבוה מאוד,חשבתה פעם להציע את עצמך לכל מיני ספונסרים בסופר ספורט,gp,סופר בייק.
חבל על הזמן שלך.
אולי יהיה לנו סוף סוף אלוף עולם לאופנועי כביש מישראל.
תחשוב על זה בירצינות.
לך על זה נימרוד.
בי אחי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אחי, כישרון הכתיבה שלך מזכה אותך במשרה'
אחי, כישרון הכתיבה שלך מזכה אותך במשרה
15/10/2008 | 16:53
פתוחה ב"מוטו"!
מי הרג לך את המורה בכיתה א' ולמה לא ניסית לפחות ללמוד לכתוב לבד?
אהבל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא רוצה לשכנע אותך ואל תשכנע אותי'
לא רוצה לשכנע אותך ואל תשכנע אותי
12/10/2008 | 09:47
4
פעילות מיסיונרית? היזהר שלא תגמור כמו קפטן קוק
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה שאתם בקטע של רכיבה "ספורטיבית" סבבה'
זה שאתם בקטע של רכיבה "ספורטיבית" סבבה
12/10/2008 | 09:59
3
זו באמת בעיה שלכם , רק עצה קטנה:
קחו 5 דקות לפני שאתם עולים על הכלי , תעצמו את העיניים
ותדמיינו שהיום קורה לכם הגרוע מכל {חס וחלילה} , תמשיכו
עם התמונה הזאת שמבשרים למשפחה שלכם על כך {ילדים
אישה , הורים , אחים}.
אחרי זה תפתחו את העיניים , ושתהיה נסיעה טובה.

הכל בחברות , כן ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'כדי לא להישאר חייב, קבל עצה:'
כדי לא להישאר חייב, קבל עצה:
12/10/2008 | 10:32
2
רגע לפני שאתה נותן ביס באוכל, חשוב על כל מיצי הקיבה החומציים, על הסבל למערכת העיכול, החלחולת...

העצה שלך גרועה מאוד מהסיבה הפשוטה - ברכיבה עדיף להתרכז ברכיבה עצמה.
לא בדברים אחרים.
המשפחה, העבודה, הלימודים - הכל יחכה לאחר כך.

אופנועים >>
לצפיה ב-'לפני שאתה קופץ עם התגובות שלך , תקרא מה שכתוב'
לפני שאתה קופץ עם התגובות שלך , תקרא מה שכתוב
12/10/2008 | 10:43
1
העצה הייתה לפני הרכיבה , המשמעות של לפני זאת אומרת
לפני שעולים על הכלי , השטויות שאתה רושם תשאיר אותם לעצמך

ולעניין הכל יחכה לאחר כך , למה בדיוק ? לזה שיודיעו על מותך ???
אופנועים >>
לצפיה ב-'קראתי היטב ועדיין איתן בדעתי - לפני הרכיבה'
קראתי היטב ועדיין איתן בדעתי - לפני הרכיבה
12/10/2008 | 11:04
וברכיבה עצמה יש להתעסק ברכיבה, לא בדברים אחרים.

IMHO

נ.ב.
תודה על האיחולים הלבביים.
בקרוב אצלך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'על הכביש, כול רוכב אחראי על.......'
על הכביש, כול רוכב אחראי על.......
12/10/2008 | 10:26
1
1
סיגנון הרכיבה שלו וכמובן על חייו.
ההודעה שלך מכלילה,פוגעת ומטילה אחריות על הרוכבים. (פשוט חגיגה למפקח על הביטוח)
הבעיה לדעתי זה כל הנוהגים והפסיכים שמסכנים את האחרים, וזה דורש השקעה אמיתית בתוכנית חינוך והכשרת נהגים.
עד אז, רק משטרה אמיצה וחכמה יכולה לתרום למניעת תאונות.
לפי הרגישות  ,על חיי אדם, של "משרתי הציבור"  (תאונות/מחלות/מלחמות)לא נראה שהם רוצים למנוע תאונות כי זה עסק כלכלי לא רע "לכל הקובינטורים למינהם".
עד שכל אחד יחליט להתבגר, הכביש ימשיך ליקטול חיים.

אופנועים >>
לצפיה ב-'בדגש על חכמה!'
בדגש על חכמה!
12/10/2008 | 13:34
1
לצפיה ב-'זהר, זובותך מפעילות מסיונרית'
זהר, זובותך מפעילות מסיונרית
12/10/2008 | 10:33
1
זה טוב רק להמונים נבערים באפריקה ובאור יהודה.

למרות שהרעיון שאתה מציג הגיוני, שום הטפה/פעילות מסיונרית לא תעזור, עם או בלי מסלול מירוצים בארץ.
בדרך כלל, כדי לעבור מהכביש לתחום אחר (סופרמוטו/שטח/אופניים/סריגה), אדם צריך לחוות על בשרו/על בשרם של חבריו את הטראומה של התוצאות של רכיבה ספורטיבית על הכביש הציבורי. מה לעשות, כזה הוא אופי האדם.

לי זה קרה ב- 2003, אחרי כמה הלוויות, כמה ביקורים אצל חברים בבתי חולים וכמה כמעטים שלי.
שום הטפה שקיבלתי, בבית או במקום אחר, לא הזיזה לי בשיט. רק הטראומות לימדו אותי.
מקץ 5 שנים, אגב, אין לי שום כוונות לחזור לרכיבת ספורטיבית סדירה על כבישים ציבוריים. טוב לי מאד במקום שאני נמצא בו.

SM
אופנועים >>
לצפיה ב-'חדש!פורום אופנועים המעודד להפסיק להנות'
חדש!פורום אופנועים המעודד להפסיק להנות
12/10/2008 | 11:03
5
1
מאופנועים...
זה מה שאני יודע לעשות..זה מה שאני אוהב לעשות...זה מה שאמשיך לעשות..ושום חלופה הומוריסטית כרגע של לעבור לשבילים/סופרמוטו וכל שאר "ניגונים" על "מה יקרה אם.."

עזבו אתכם..לאן הפורום מגיע.....
אופנועים >>
לצפיה ב-'אגב בדרך למסלול וממנו גם צריך לרכוב.'
אגב בדרך למסלול וממנו גם צריך לרכוב.
12/10/2008 | 11:18
1
2
לצפיה ב-'אז?'
אז?
12/10/2008 | 11:30
1
לצפיה ב-'הסטטיסטיקה לא מסכימה איתך'
הסטטיסטיקה לא מסכימה איתך
12/10/2008 | 12:14
2
1
אבל דרווין יודע לפתור את הדברים האלה מצויין בד"כ, זוהר רק מנסה להפריע לו קצת, מה אכפת לך?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז בכל מקרה זה עניין אינדיבידואלי של הרוכב.'
אז בכל מקרה זה עניין אינדיבידואלי של הרוכב.
12/10/2008 | 12:29
1
2
כי הרי המסלול אמור "להוריד לחץ" מיד ימין,עפ"י זה טוענים ש"בגלל שאין מסלול בארץ" ובלה ובלה,אך מסלול זה עוד כסף מעבר ליום רכיבה במלכישוע למשל.

יש ביטוח ,מחיר כניסה,דלק ועוד הפתעות.
אל תשכחו שגם במסלול מתרסקים ואפילו די "חזק" .

כמה פעמים בחודש רוכב יכנס למסלול? פעם ? פעמיים?
כל שאר הזמן רוכבים בכביש ,בפקקים ובווילי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מי שחושב שהכביש זה מגרש משחקים'
מי שחושב שהכביש זה מגרש משחקים
12/10/2008 | 13:55
1
נו, איך מלמדת הגננת " שותה חלב, חמור אוכל קש"
יש כמה רוכבים מאוד בוגרים (לא עניין של גיל) שיודעים לאמוד נכון את הסיכונים, ולא להסתכן מעבר למה שהם מוכנים (שב עם סטפן או ניסים לשיחה פעם, כמה רוכבים הם בראש כזה?) לקחת על עצמם, רוב הרוכבים נכנסים לכל הקטע של אטרף ואדרנלין ושאר קישקושים-ומגיעים למצבים שהם מסוכנים בהרבה ממה שהם תכננו לפני שיצאו לרכיבה.
יש לא מעט רוכבים שלא מנסים להרים ווילי כל שני מטר, שלא מתנהגים כמו בבונים ושיודעים איזה סיכון הם לא מוכנים לקחת.
לאלה שאין להם שליטה על הקוף שבפנים-עדיף לרדת מהכביש לגמרי, לטובתם, אבל בעיקר לטובת כל שאר העולם.
אופנועים >>
לצפיה ב-' צודק במאה אחוז'
צודק במאה אחוז
12/10/2008 | 12:28
2
אבל חס וחלילה שאנשים יסכימו איתך. הרי אתה לא תגיד להם מה לעשות חס וחלילה. פגיעה בכבוד זה הרבה יותר חמור ממוות.

מאחל לכולכם חיים בריאים וארוכים, רק חבל שאתם מנסים לקצר אותם בכל זאת.
זהר, המשך כך!

אופנועים >>
לצפיה ב-' מעניין - "דו"חות לחברי חבורת האופנועים'
מעניין - "דו"חות לחברי חבורת האופנועים
12/10/2008 | 13:24
11
2
...המשתוללים"

משטרת התנועה רשמה בבוקר שבת דו"חות לחבורה של 15 אופנוענים לאחר שאלה ביצעו עבירות רבות בכבישי הנגב. בין העבירות: נסיעה במהירות מופרזת, הרמת גלגל ועוד.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3607684,0...

האמת, אני די אמביוולנטי בעניין הזה. מצד אחד כוסאמא של המשטרה מה הם נטפלים אל האופנוענים המסכנים. מצד שני למה צריך לעשות הפרדה בין משתולל על רכב למשתולל על אופנוע? מישהו יכול להגיד לי למה?

(תודות ל- B על הלינק)
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה תסתכל בשרשור למעלה מניח שאם היה'
למה תסתכל בשרשור למעלה מניח שאם היה
12/10/2008 | 13:38
8
מסלול ולעלות עליו היה סכום נורמלי אז "הפעלולים הנ"ל היו מתרחשים שם.
מצד שני לך תחזיק במדינה אופנוע ספורט ללא מסלול עם יחסי עלויות מטורפות ועוד תשלם 500 ש"ח
כל פעם שיבוא לך להתגרזן ,תשמע בכמה גריז כבר אפשר להשתמש כדי לשמן לרוכבי הספורט את החלחולת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה זה סכום נורמלי?'
מה זה סכום נורמלי?
12/10/2008 | 14:23
6
נשים את הסיכון הפיזי בצד, היות ויש אנשים שמוכנים להסתכן בנסיעות מסוג זה בכביש ציבורי.

אז נשאר הסיכון הכלכלי. הסיכוי להתפס ולסיים סופ"ש עם דו"ח הוא לא גבוה. המשטרה אומנם אוהבת לפרסם מקרים כמו בכתבה, אבל רובם המוחלט של נהגים ורוכבים משתוללים לא נתפס. כמה נמוך צריך להיות התשלום ליום מסלול כדי שבעיניהם יהיה שווה לשלם אותו כדי לא להסתכן בדו"ח?
אופנועים >>
לצפיה ב-'על השאלה צריכים לענות בעלי אופנועי הספורט'
על השאלה צריכים לענות בעלי אופנועי הספורט
12/10/2008 | 15:28
5
ולשים את הסיכון הפיזי בצד ממש לא,כי זאת למעשה הפואנטה כשיש ברירה בצורת מסלול,וכמה שווה להכנס
ולרכב יחיסית בבטחה מאשר לרכב במקומות מועדים לפורענות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שום מסלול לא יעזור לרגיעה בכבישים'
שום מסלול לא יעזור לרגיעה בכבישים
12/10/2008 | 15:39
4
למה? כי זה כייף לטייל בכבישים בארץ למרות שהם מזופתים, מאשר לתת סראש במסלול עגול.

ככה זה.

מה שמסלול כן יעשה זה אולי יתן לחברים על הכבישים קצת יותר ניסיון וקצת יותר כלים להתמודדות בכביש.
מי שחושב שיש סיכוי שאנשים ירגעו על הכבישים בעקבות בניית מסלול סופר טוב, טועה.
מה שכן יעזור זה בניית תרבות נהיגה,,, בהצלחה עם זה.....
דברו איתי אחרי שהסורים ירגעו, החיזבללה יפרקו מנשקם, לא יהיה עוני וניצולי שואה שמחפשים אוכל בפחים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תקרא את החתימה של עצמך'
תקרא את החתימה של עצמך
12/10/2008 | 19:54
3
יש כאלה שמסלול "עגול" יפתור להם הרבה בעיות בנושא המדובר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה באמת מאמין שמי שהרגע סיים סיבוב'
אתה באמת מאמין שמי שהרגע סיים סיבוב
13/10/2008 | 00:02
2
על המסלול ה"עגול" יעלה על האופנוע בחזרה לביתו כשהוא נסע על 90 קמ"ש?
או לסרוגין אותו חבר שסיים את המסלול ויומיים לאחר מכן צריך להגיע צפונה יסע על 90 קמ"ש??

אופנועים >>
לצפיה ב-'בתשובה לשאלה שלך - כן.'
בתשובה לשאלה שלך - כן.
13/10/2008 | 08:01
1
עכשיו רק ניכנס לסוגיה הזאת של 90 קמ"ש כי לדעתי מהירות זו לא פונקציה אלא המוד (MODE) שבו אתה רוכב.
אז בתשובה לשאלתך, אחרי יום בנחשונים חזרתי הביתה ברכיבה במוד הכי רגוע שהיה לי מזה חודשים ארוכים, המוד הזה השתמר כבר מספר ימים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'השאלה כמה אנשים שקולים יש?'
השאלה כמה אנשים שקולים יש?
13/10/2008 | 10:20
כמו שאמרת, "מוד" הרכיבה הוא החשוב, ציון המהירות 90 היה לצורך המחשת המוד, כלומר רגוע.
אני עדיין מחזיק בדיעה שמסלול לא יציל את המצב ברמה מהותית, הדאווין קודם בדר"כ לשכל הישר ולצערי יש לא מעט רוכבי דאווין מאשר רוכבי נשמה (דביק?? אני יודע).
טול שבת בצפון שונה מנסיעה במסלול לצורך אימור/ פריקת אנרגיות, אדם שיוצא לטיול בדר"כ ייקח סיכונים אם ירצה או לא, רמת הסיכון תלויה בו ( תלוי מספר הילדים לחלק באישה שורש הכלב מינוס חמתו = רמת הסיכון)  אל את הסיכון הוא ייקח.
בנוסף להכל יותר זול לטייל בכביש מאשר במסלול סגור (וזה שיקול ללא מעט אנשים)
אבל אני יכול להבין גם את צורת המחשבה השנייה (ראה חתימה)
וככלל אני לא מתעסק עם מנהלי פורום לשעבר  
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל גם לנהגי מכונית אין מסלול'
אבל גם לנהגי מכונית אין מסלול
12/10/2008 | 19:24
או שרכיבה על אופנוע זה ספורט אבל נהיגה ספורטיבית ופעלולים עם מכוניות זה לא?
כלומר הטיעון שלך לא ממש תופס.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ההפרדה בין........'
ההפרדה בין........
12/10/2008 | 16:27
משתולל על רכב למשתולל על אופנוע נובעת מי שיקולי אגו של השוטר + חשש מי המשתוללים ברכב?!. (כי בדרום לא כדאי להציק להם. הם מאיימים גם על ה"שוטרים"). ציטוט של חבר כנסת:  משם תבוא האינתיפדה הבאה.
אני גר  ורוכב הרבה באזור ועדיין חיי, זה פשוט מערב הפרוע כאן והשוטרים לא יכולים לראות כלום כי למשתוללים  יש  תקשורת מאוד טובה והם מאוד מגובשים. "בקרוב אצלנו אולי".
עצוב שלא מנסים להבין ולכבד את הרוכבים בארץ.
"קשה, קשה, אין שפה, אין הבנה, אין עבודה."
אופנועים >>
לצפיה ב-'נקודה למחשבה על ההפרדה בין המשתוללים'
נקודה למחשבה על ההפרדה בין המשתוללים
13/10/2008 | 14:19
ולא- אני ממש לא מגן על המשטרה שנטפלת לאופנועים (מבחינתי מי שעושה ווילי ומשתולל בכביש אחרי שהוא וידא שהוא לבד שם יבורך- זה נחשב אימון פרט) אבל אנחנו עושים את ההבחנות הסטיגמטיות כל יום גם בלי להבחין- חרדי נעצר בחשד ל.... (אונס, מעשים מגונים, גילוי עריות רק תבחר) אף פעם לא יהיה כתוב חילוני נעצר בחשד ל.....
או - עולה מחבר העמים חשוד ש.... (מאפיה, סחר בנשים,שוב- נא לבחור), תלמיד תיכון הואשם ב...
בקיצור- רוב האנשים צריכים להכניס פרטים למסגרות כדי להבין תופעות אז אנחנו האופנוענים בהחלט מסגרת יפה צבעונית ותוססת.
מקווה שעניתי
אופנועים >>
לצפיה ב-'מעניין, אני לא מכיר את החבר'ה האלה'
מעניין, אני לא מכיר את החבר'ה האלה
12/10/2008 | 15:46
58
1
אבל אני מקווה שזה לא אומר כלום לגבי הרכיבה שלהם היום, כי אם כן, חבר'ה, אתם על הכוונת.

(נלקח מאלבום התמונות של יפתח פרקר ז"ל, יש שם עוד כל מיני כאלה.)

http://public.fotki.com/iftahxp/motorcycle/22607/i...
אופנועים >>
לצפיה ב-'זכותו של אדם לבחור למות.'
זכותו של אדם לבחור למות.
12/10/2008 | 18:20
8
כל עוד הוא עושה הכל (אבל הכל!) כדי לוודא שהוא לא מסכן אחרים - מצידי שימות. זבש"ו ושל המשפחה שלו.

הבעיה שלי היא עם השתוללות חסרת מעצורים בכביש ציבורי, כזאת שמסכנת אחרים.

ביום שבת נעקפתי במקום שיש בו קו הפרדה, כשבא מישהו ממול. לא היה חסר הרבה... עם אחד כזה יש לי בעיה רצינית, בוודאי כשאני עם המשפחה וגם זה שברכב ממול. יש לי בעיה עם מי שרוכב ולא בודק מי בא ממול, בשעות שהכביש עמוס. יש לי בעיה עם רכיבה מטורפת בכביש ציבורי ראשי (220 בכביש החוף, גם בשבת בבוקר).

הבעיה העיקרית שאני לא יודע מי האופנוען ומה האחריות והחשיבה שהוא מפעיל. בשלב הזה חייבים חוק אחיד, וכאשר החוק נאכף ההתבכיינות על המשטרה לא עוזרת (שהם חדלי אישים בצורה יוצאת דופן, אבל חשוב להבין שאין להם מטרה לצמצם את תאונות הדרכים, אלא לדפוק רפורטים למי שמפר חוק). כמו שמישהו מוכן למות, שיהיה מוכן לשלם קנס אם הוא נתפס.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה טועה - זאת לא זכותך למות.'
אתה טועה - זאת לא זכותך למות.
12/10/2008 | 19:36
7
1. אסור לאדם ליטול את חייו לפי חוק.
2.המוות שלך יעלה למדינה ולמשלם המיסים הרבה כסף.
3. המוות שלך יעלה\ישמר את מחירי הביטוח.
4. גם כשאתה אופנוע - אתה מסוכן על הכביש. בכל זאת, גוש מתכת ששוקל 200-280 ק"ג (כולל אותך עליו)
במהירות 100 קמ"ש, לא לדבר על 150 ו200  ומעלה - קטלני.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מצטער להודיע לך שטעית אופיר '
מצטער להודיע לך שטעית אופיר
13/10/2008 | 14:24
6
השתדלתי מאוד לא להיכנס לשירשור הזה , דעתי ממילא ידועה לכולם כאן וחבל להיכנס לזה שוב . הוויכוחים האלה נמשכים לפחות 32 שנה , לדעתי הם ימשכו עוד הרבה אחרי שאמות (מזיקנה כמובן ) .
לגבי החוק . אין במדינת ישראל שום חוק נגד התאבדות .
אין ספק שאסור לנסוע מעל 90 קמ"ש (או 100 במהיר , או 110 בכביש 6 ) . יחד עם זאת אין שום חוק נגד התאבדות . (אל תגלה את זה לבני עשרה שכשיבוא שוטר וישתמש בכוח כדי להציל אותם שהוא פועל ללא סמכות, כי הם ינצלו את זה לרעה  )
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם אתה אומר...'
אם אתה אומר...
13/10/2008 | 14:56
5
אולי לא בחוק היבש. בתכלס, אתה תיכנס לאשפוז כפוי או משהו בסגנון.
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם לא (אלא אם אובחנת כסובל ממחלת נפש )'
גם לא (אלא אם אובחנת כסובל ממחלת נפש )
13/10/2008 | 15:04
4
סתם דיכאון אינו עילה לאישפוז כפוי . רק אם אובחנת כחולה נפש ואינך אחראי למעשיך ויש חשש לגופך או לאחרים אז תאושפז . אם לדוגמא סתם הסתבכת בחובות ואתה בדיכאון מן הסתם תלך הביתה כעבור כ 10 דקות .
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא נכון,'
לא נכון,
13/10/2008 | 15:33
3
לא משנה ממה אובחנת - ברגע שניסית להתאבד (וזה מקרה מובהק, או שיש עדות לכך) -
רוב הסיכויים שתאושפז בכפיה (אפילו אם רק לכמה ימים להשגחה).
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מדבר מנסיון?'
אתה מדבר מנסיון?
13/10/2008 | 19:10
1
1
לצפיה ב-'הוא מדבר משם(בעזרת הלפטופ)למרות שהוא אזוק'
הוא מדבר משם(בעזרת הלפטופ)למרות שהוא אזוק
13/10/2008 | 19:57
1
לצפיה ב-'כבר יצא לי לפגוש כמה קמיקזות בחיי'
כבר יצא לי לפגוש כמה קמיקזות בחיי
13/10/2008 | 21:48
הם מובאים לבדיקה שטחית , משוחחים עם עובדת סוציאלית ו..... הביתה . רק אם יש צורך בהסתכלות אז הם נשארים כמה ימים . זה אומר שמצאו סימנים למחלה ולא בטוחים ובודקים עדיין (ואגב זה בד"כ בצו שופט ולא בצו פסיכיאטר )
אופנועים >>
לצפיה ב-' יא הולוהים איזה תמונה מבהילה.'
יא הולוהים איזה תמונה מבהילה.
12/10/2008 | 19:26
47
1
מי הרוכבים הללו ו WTF הם עושים כ"כ קרוב לנתיב הנגדי?
חבר'ה כאלה גורמים לי לעצור בצד ולרצות הביתה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'וזה מה זה????'
וזה מה זה????
12/10/2008 | 19:46
40
1
פניה שמאלה, ה"צופים" יושבים על הברזלים מימין.
אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ועוד אחד נאה'
ועוד אחד נאה
12/10/2008 | 20:00
39
3
לצפיה ב-'טוב, ידוע ששם יש את האחיזה הכי טובה'
טוב, ידוע ששם יש את האחיזה הכי טובה
12/10/2008 | 20:28
לצפיה ב-'את הרוכב הספציפי אני לא מזהה'
את הרוכב הספציפי אני לא מזהה
12/10/2008 | 21:20
37
יפתח ז"ל נהג לצלם על הדרך עוד רוכבים
מה גם שבתמונה הזו אפשר לראות שמדובר בטכניקה לקוייה של לקיחת קו
ולא של ניסיון השחזה מטורף

אני מבקש שתפסיק להעלות תמונות מהאתר שלו.
אופנועים >>
לצפיה ב-' מבקש לכבד את האיש. לא לשכוח שהוא לא'
מבקש לכבד את האיש. לא לשכוח שהוא לא
12/10/2008 | 21:46
יכול להגיע לפה כדי להגיב.

מה דעתכם לא לקשור את הדיון לאיש הספציפי הזה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מדובר על הרוכב הספציפי.'
לא מדובר על הרוכב הספציפי.
12/10/2008 | 21:56
34
יפתח הלך לבלי שוב, וזה עצוב ונורא.
ועדיין, למה לא להציל רוכבים אחרים שהוא צילם?
למה בעצם שלא נלמד מהתמונות שהוא צילם - אם רואים מישהו מתנהג באופן מסכן חיים, אז למה לא ללמוד מזה.

הרי לא מדובר על הרוכב הספציפי הזה, שמתנהג באופן שמסכן חיים (ויש שם עוד המון תמונות כאלה), מדובר על הנושא העקרוני. לפעמים אפשר למנוע את המוות, והחיים לא רעים. אז למה לא?

אופנועים >>
לצפיה ב-'למה לא ?'
למה לא ?
12/10/2008 | 22:37
33
כי אם אתה חושב שהערות כאלה ו\או שרשור כזה ימנעו פציעה או את המוות הבא, הווה אומר אתה אהבל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'או שאני אהבל או שלא.'
או שאני אהבל או שלא.
12/10/2008 | 23:18
31
אם אני אהבל, לא נורא. אף אחד לא ניזוק מזה. זה רק יצטרף לשורה ארוכה של תכונות שליליות שלי. אני גם מכריס, מקריח ולא יפה במיוחד, וגם מכל אלה איש אינו ניזוק.

לעומת זאת, אם אני לא אהבל מוחלט, ואם אפילו רוכב אחד יחשוב פעם אחת שוב לפני שהוא עושה שטות, או ייזכר בתמונה של הרוכבים על קו ההפרדה, או יבצע נסיעה מנהלתית בכביש לפני שהוא מגרזן, או אחרי עשרות שרשורים כאלה יילך ללמוד רכיבה נכונה בקורס - אז מישהו מרוויח וזה משתלם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה אהבל'
אתה אהבל
13/10/2008 | 01:05
30
ואם כבר... מה שאתם עושים זה רצח אופי בזוי ומגעיל
יפתח נהרג בגלל חוסר מזל מחריד, ולא בגלל שום סיבה אחרת. אם לא הנסיבות המזעזעות האלה אתמול, זה היה מסתיים בהחלקה, קצת פיירינג שבור, ובעיקר פנים עצובות של יפתח. מה שלא ראיתי מעולם.
מי אתם שתעלו תמונות שלו ושל החברים שלו, ותסבירו לכולם איך עושים ואיך לא עושים אתם לא מתביישים
הקבר של יפתח עוד פתוח, ואתם רומסים את כבודו.
רוצים לנהל דיון על רכיבה ספורטיבית להסביר איך כן ואיך לא, להראות לכולם שאתם מתחסדים ומתוקים על הכיפאק, אבל בשום פנים ואופן לא על חשבון יפתח
אין לכם מושג מי הוא היה, איך הוא רכב, ואיך עבד שיקול הדעת שלו, מכן שגם אין לכם שום זכות להסיק מסקנות, ובטח שלא להעלות תמונות פרטיות שלו לפורום כזה, ולעשות מהן קציצות.

אני מניח שבמקום להתנצל, ולהפסיק את השרשור המכוער הזה, אתם תסבירו לי שאני טועה, שאני סתם כועס, שזה כדי למנוע את התאונה הבאה, וכדי להביא שלום עולמי, אז אני אפילו לא אמשיך להגיב.
אני חושב שמה שאתם עושים זה גועל נפש לשמו, זה בזוי ומכוער, ורצוי מאוד שתפסיקו עם זה. מעבר לכך שאותי אישית זה מרגיז ומכעיס, זה פוגע בכבודו של יפתח, ומבזה אותו.
אני מבקש שתפסיקו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה הוא האהבל'
אתה הוא האהבל
13/10/2008 | 05:42
4
1
ואף אחד לא עושה כאן שום רצח אופי. חברך נהרג לא מחוסר מזל אלא מרכיבה על המגבלות ללא מרווח בטחון בה כל טעות רוכב הכי קטנה היא גורלית. תפסיקו לזרוק את האחריות על חוסר מזל זה לא ינקה את המצפון, לצערי הרב גם אתה וחבריך שהייתם בסשנים האלו, לקחתם זמנים, התפארתם בצילומים של שיופי רגליות ומי יורד יותר נמוך בפניה ועוד ועוד האחריות נופלת גם עליכם מכיוון שלא ידעתם להגיד די, מכיוון שלא עצרתם זאת בזמן.
לא סתם אמרתי אתמול שידעתי מה קרה, מסתבר שצדקתי. קרא את דבריו של נימיץ לגבי כללים לרכיבה ספורטיבית, על פי תגובתו לצילומים לא נראה לי שאפילו אחד מכם מציית לכללים הללו. אבל זאת כנראה הסיבה שהוא עבר את גיל ה-40 בעוד שאתם אפילו לא הגעתם ל-30.
מה שמקומם אותי זו ההתחסדות הזו שלך וחבריך אז תפסיקו את ההתחסדות הזו וקחו אחריות, לא רק על מעשיכם אלא גם על חבריכם.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה איש מקסים. חג שמח'
אתה איש מקסים. חג שמח
13/10/2008 | 06:52
1
לצפיה ב-'גם את זה קראת בסייקל וורלד ?'
גם את זה קראת בסייקל וורלד ?
13/10/2008 | 07:53
2
1
תראה רענן, שלא תטעה, אני מסכים עם חלק מהדברים שכתב זהר וגם רבים אחרים בשרשור הזה במסגרת "התביעה". רק מה, אתם לוקים בחוסר הבנה כללית של התרבות הזו שנקרא לה גירזונים, מכאן אתם גם טועים בדרך הצגת הטענות שלכם ובדרך הכללית שבין השאר פוגעת בכבודו של יפתח ובכבודם של חבריו שעדיין לא מעכלים את המצב.
אני מציע לכם לעצור ויפה הודעה אחת קודם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא, מספיק גירדתי רוכבים כאלו לפני 20 שנה'
לא, מספיק גירדתי רוכבים כאלו לפני 20 שנה
13/10/2008 | 08:02
1
1
מכבישי סדום ערד כשאז רק הגיעו ה-Rים. אבל עזוב, קטונתי תקרא את דבריו של טל"ש מתחתינו אני חושב שזה מספיק. ותראה את תגובתי לבחור STBGN או משהו כזה עם קישור לתמונה שלו עם ברך כבר בנתיב הנגדי.
פוגעת בכבודו של יפתח? ביפתח כבר אף אחד לא יפגע הוא היום חסין מכל פגע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כבוד.'
כבוד.
13/10/2008 | 11:26
1
אז מה אם גירדת רוכבים כאלו (מה זה כאלו, מה זה הדיבור הזה, כאילו הן מרמיטות מרוחות על הכביש)
מה זה מקנה לך בדיוק
כלום.
קצת רגישות לא תזיק לאף אחד. מתפתח דיון מעניין עם יכולת להניב פירות - ימים יגידו (לדעתי, לא), אך המינימום המתבקש הוא להענות לחברים ביגונם ולכבד אותם. מה קשה בזה

חג שמח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חוסר מזל??'
חוסר מזל??
13/10/2008 | 07:45
23
4
נדמה לי שמעולם לא נתקלתי במקרה מוות שלגביו הכתובת על הקיר היתה כה ברורה כמו במקרה הזה.
והאמירה הזו, ידידי, אינה פוגעת בשום צורה בכבודו של המנוח.
חוסר מזל? אתה מגדיר את העובדה שהיתה תנועה נגדית בנתיב שמיועד לתנועה נגדית כ"חוסר מזל"?
דפדף קצת באלבומי התמונות של יפתח ז"ל בפוטקי ותגלה דפוס התנהגות ברור של החבורה עימה רכב. כל בר דעת רואה שבמקרה שלהם, אסון היה רק ענין של זמן. לא של חוסר מזל.
דוגמה א' משמאל. צולם לפני כשנה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אותה פניה, אותו יום.'
אותה פניה, אותו יום.
13/10/2008 | 07:47
3
4
מיקום מעולה של אופנוע הצלם... וכמה מפתיע, יש תנועה נגדית בנתיב הנגדי (שבמקרה הזה הוא אמנם הנתיב הפנימי, אבל...)
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין לחבר'ה ממש בעיה עם תנועה נגדית'
אין לחבר'ה ממש בעיה עם תנועה נגדית
13/10/2008 | 07:49
2
3
בנתיב החיצוני. נשמע מוכר?
אופנועים >>
לצפיה ב-'וגם אין להם בעיה כאשר התנועה הנגדית'
וגם אין להם בעיה כאשר התנועה הנגדית
13/10/2008 | 07:51
1
3
זה אחד מהחבר'ה שלהם-עצמם. ובמקרה הזה גם אחד עם היסטוריה של חיתוך לנתיב הפנימי, ראה כמה תמונות קודם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שוב נכנסה הגננת לפעולה, ולכן מחקתי'
שוב נכנסה הגננת לפעולה, ולכן מחקתי
13/10/2008 | 17:13
3
הודעה אחת ספציפית שהתייחסה ליפתח, אני מתנצל על ההודעות ששורשרו לה שנמחקו גם הן, אין ביכולתי למחוק סלקטיבית.

אני מבקש שוב - דיון על רכיבה ספורטיבית על כביש ציבורי - בסדר גמור. דיון על איך יפתח ז"ל רכב או לא רכב - לא, במיוחד לאור העובדה שאף אחד מאיתנו לא היה שם לראות את זה.

תודה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נראה שעד עכשיו דווקא סבלו מעודף מזל'
נראה שעד עכשיו דווקא סבלו מעודף מזל
13/10/2008 | 07:48
4
לצפיה ב-'לא הבנתי את הנקודה שלך'
לא הבנתי את הנקודה שלך
13/10/2008 | 08:11
1
כל מה שאני רואה זה חבורה נטולת ניסיון וידע (רוב רובה) ומצלמה. על היחס בין שניהם אין מה להרחיב כרגע.
קיימות עוד עשרות קבוצות כאלו בכל הארץ, עם ובלי מצלמות. לא חושב שהמקרה של יפתח היה חוסר מזל, אני גם לא מעוניין ממש להיכנס לזה, רק אני חושב שיהיה במקום לעשות הפרדה בין יפתח לבין שאר הרוכבים שבתמונות מסיבות רבות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם אתה מגדיר רולטה רוסית משחק מזל'
אם אתה מגדיר רולטה רוסית משחק מזל
13/10/2008 | 09:48
3
אז כדור בראש הוא חוסר מזל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חברים, תראו, '
חברים, תראו,
13/10/2008 | 10:15
1
1
עד כה נמנעתי מהלגיב ולכתוב בנושא התאונה האחרונה ובעניין רכיבה ספורטיבית בכביש הציבורי וזאת מאחר וידעתי שכל תגובה שלי בעניין תשלב התייחסות ספציפית גם להרוג האחרון שמצא את מותו במהלך רכיבה שכזו.
ברור ומובן לכולנו שדיון על מעשיו של אדם שכרגע נקבר הוא דיון טעון ורגיש, במיוחד כשמשתתפים בדיון חבריו הקרובים וכשיתכן שמשפחתו תקרא את התגובות. מצד שני הדיונים הללו נוטים להישכח בעיתות 'רגיעה' ועולים רק אחרי מוות או פציעה של רוכב ולטעמי אלו דיונים חשובים ואין במה טובה יותר לנהל אותם מאשר בפורום ציבורי.
ספציפית לעניין התמונות שהועלו בשרשור הזה, מדובר בתמונות שנלקחו מתוך אלבום ציבורי שהועלה לרשת, אם מישהו לא מעוניין בפירסום תמונותיו אל לא להעלותם לרשת האינטרנט, כך שטכנית אין כל מניעה להעלות לכאן תמונות מאלבומים כאלה ואחרים. מאחר ומדובר בנושא רגיש וטעון אני בכל זאת מבקש לתת לרוחות להירגע מעט ואני מבטיח להזכיר את הנושא בעוד שבוע שבועיים, בתקווה שלא יתעורר מעצמו ע"י התרסקות של עוד רוכב, על מנת שנוכל לדון שם בעניין הקוים האדומים שרצוי להציב לעצמנו כרוכבים ספורטיביים על הכביש הציבורי.

מי שרגיש מידי ומתכנן להיפגע שלא ימשיך לקרוא, זה השלב שבו אני מתייחס לנושא רכביה ספורטיבית בכביש הציבורי וספציפית ליפתח ז"ל.

עם כל הצער שבדבר, להגיד שהתאונה האחרונה היתה חוסר מזל זה חארטה וזה ניסיון נואש לעבוד על עצמך בעיניים, מי שרוכב על הקשקש, מי ששותל ברך מעבר לקו הלבן במסלול הנגדי, מי שמפגין בריונות בכביש (ההיכרות שלי עם יפתח התחילה והסתיימה לפני כשנה כשכמעט הצליח להוריד אותי איתו מהכביש) וכו' אז כן חברים - הכתובת היתה על הקיר.
רק מה, חבורות כמו זו שבתמונות לא חסר וישנם רוכבים רבים עם או בלי חבורות, אם או בלי מצלמות, שרוכבים על הקצה בכביש הציבורי ולפעמים שוכחים שעל מנת לשרוד שם צריך לקחת מקדמי ביטחון אחרים, שלא כמו על מסלול ייעודי עם אספלט נקי ועשרות מטרים של דשא מכל צד.
לכן אני מאמין שנכון יהיה לפתוח דיון כזה אחת לכמה זמן בלי קשר למתרסקים מזדמנים, אף על פי שאני מסכים עם האמירה של פנגס שכל אחד אחראי לעצמו ורשאי לעשות את שיקולי ניהול הסיכונים שלו עדיין יש כאלה שאולי לא חשבו עד הסוף, שלא הבינו את כלל הסכנות ושאולי יחדדו להם את קריאת הכביש הספציפי או אפילו את יכולת הרכיבה כי רוכב ותיק ומנוסה יותר יעלה את משנתו כמו שכתב נימיץ מוקדם יותר בשרשור.
מספיק שרוכב אחד יחשוב שוב רגע לפני ש... ודיון כזה השיג את מטרתו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הייתי נותן לך שבועיים ברצון '
הייתי נותן לך שבועיים ברצון
13/10/2008 | 14:42
7
אלא שבמהלך השבועיים לצערי יהיו עוד שירשורי נרות (לא איחול , לא משאלת לב , לא נבואה , ואם צריך אז אמרתי גם חמסה חמסה חמסה ) ושוב חוזר חלילה . שוב אי אפשר לדבר על זה , שוב אי אפשר שלא להתייחס ל ... ובקיצור קצת בעייתי מה שאתה מבקש . (ושוב חוזר על עוד חמסה חמסה חמסה ונוקש על העץ ויורק 3 פעמים )
אופנועים >>
לצפיה ב-'נורא.'
נורא.
13/10/2008 | 10:56
1
לצפיה ב-'זה לא יפתח זה אני!!!'
זה לא יפתח זה אני!!!
13/10/2008 | 16:12
כן כאן אתה מראה תמונה שלי מנסה פעם ראשונה בחיים ללמוד מה זה השכבה וכן אתה צודק במאה אחוז שאני עושה טעות נוראה בלי להתחשב בנסיבות שעלולות להרוג אותי אבל יפתח ז"ל היה בתוך הקווים אולי תעלה תמונה שלו ?????
בכל מקרה אני כבר לא רוכב מאותם סיבות אני רוכב במקומות יותר בטוחים לא בארצנו ה"בטוחה".
אופנועים >>
לצפיה ב-'והנה תמונה שבועיים אחרי ..........'
והנה תמונה שבועיים אחרי ..........
13/10/2008 | 16:23
3
לצפיה ב-'והנה תמונה שבועיים אחרי ..........'
והנה תמונה שבועיים אחרי ..........
13/10/2008 | 16:29
10
3
לצפיה ב-'כך שאין בעיה עם תנועה נגדית'
כך שאין בעיה עם תנועה נגדית
13/10/2008 | 16:32
8
4
יש בעיה עם תנועה נגדית רק אם אתה בנתיב של התנועה הנגדית.
אבל! אם אתה מפחד בכלל מתנועה נגדית ואתה חושב שהיא מזיקה לך או לשאר הרוכבים אז אני שמח לבשר לך שאתה יכול לרדת משני גלגלים .....................................
אופנועים >>
לצפיה ב-''
13/10/2008 | 17:24
6
4
קבל בחינם פתגם: "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טיפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק".
לגבי המשפט השני שלך... אין טעם לבזבז מלים.
את המשפט הראשון אני מציע שתנסה לספר ליפתח ז"ל.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-' '
13/10/2008 | 18:04
2
לצפיה ב-'לא הבנתי מה מצחיק אותך ?? התגובה שלך ממש'
לא הבנתי מה מצחיק אותך ?? התגובה שלך ממש
13/10/2008 | 22:51
4
3
מגעילה , במיוחד הפתגם הזה , מה אתה מתנשא כל כך ??
הבחור היה בתחילת דרכו , הבין שעשה טעויות שיכלו לעלות לו בחייו
אבל השתפר ברכיבה , והלך צעד יותר רחוק שבסופו של דבר מכר את הכלי
ועבר לקטנוע כדי להוריד מעצמו את רמת הסיכון שבה היה נתון , וכיום שמתאפשר
לו הוא רוכב במסלול בחו"ל , אז להבא את הפתגמים "החכמים" שלך תשמור לעצמך
כי מקריאה של הדברים שאתה רושם אתה לא נשמע לי כאדם הכי חכם בעולם
ומאדם בגילך הייתי מצפה לסגנון כתיבה קצת אחר , יותר מכובד , ואם יש לך כוונות
טובות כדי להזהיר צעירים מרכיבה פרועה , תעשה את זה בדרך שתגרום לנו לכבד אותך
ולא לסלוד ממך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה הזמן שלך בחודש?'
זה הזמן שלך בחודש?
13/10/2008 | 23:49
לצפיה ב-'מציע לך, מר TDM,'
מציע לך, מר TDM,
13/10/2008 | 23:57
4
לקרוא שוב את התגובה שלו לה הגבתי, ולבדוק מה הוא רשם שם.
לא מוצא חן בעיניך הסגנון שלי? אתה מוזמן בעדינות לקפוץ... מעל ההודעות שלי ולדלג לבאות.
לא צריך את הכבוד שלך, תודה רבה.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'חדש לך שהחוטם שלו בתחת של אלוהים? '
חדש לך שהחוטם שלו בתחת של אלוהים?
14/10/2008 | 11:56
1
2
80% מהגברברים פה מקבלים זיקפה מזה שהוא מגיב אליהם...מה אתה רוצה...?

גילו נאות: אני לא גברבר (אני גבר)
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה גבר '
אתה גבר
14/10/2008 | 15:00
לצפיה ב-'לא התכוונת ל'
לא התכוונת ל
13/10/2008 | 23:06
1
"אם אתה לא מפחד בכלל מתנועה נגדית ואתה חושב שהיא לא מזיקה לך או לשאר הרוכבים אז אני שמח לבשר לך שגדאי לך לרדת משני גלגלים................"?
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש לך יכולת למידה מדהימה'
יש לך יכולת למידה מדהימה
15/10/2008 | 10:33
1
אם יום אחד את לומדת להשכיב ושבועיים אח"כ את מגרזנת עם ברך...
סחטיין
אופנועים >>
לצפיה ב-'רק הערה קלה לגבי התמונות'
רק הערה קלה לגבי התמונות
13/10/2008 | 08:43
1
ברגע שהן נמצאות ב"אלבום ציבורי" ברשת שכל אחד יכול לראות, להעתיק ולהשתמש, הן כבר לא ממש פרטיות. עובדה שיש גם אופצייה לאלבום פרטי באתר הזה ואני מכיר כמה וכמה אנשים שעושים שימוש באופצייה הזו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'או שהוא או שהם אהבלים (אחד מהשניים )'
או שהוא או שהם אהבלים (אחד מהשניים )
13/10/2008 | 14:26
לצפיה ב-'and i guess this is '
and i guess this is
13/10/2008 | 07:54
you
אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' פשוט מפגרים.'
פשוט מפגרים.
12/10/2008 | 19:48
2
מי שמחפש להבין מה ההבדל בין לא חוקי ובין מסוכן - שיסתכל טוב טוב על התמונה הזאת. מדובר בחבר'ה שההגדרה היחידה שמתאימה להם היא מפגרים (בעצם יש עוד כמה הגדרות - מתאבדים בפוטנציה, סתומים בלחץ, פלסטינים חכמים ואפילו עוד כמה).

אם תסתכל באתר של פרקר ז"ל תראה תמונות מפחידות לא פחות, אנשים עם ברך בכביש על קו לא רצוף בכביש ציבורי, השחזות מוגזמות לגמרי בקרבה למי שממול, רכיבה לא נכונה בקבוצה ועוד כהנה וכהנה.

מקווה בשבילם שדארווין לא קורא בפורום. מקווה בשבילנו שמרפי גם לא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הכל בסדר?'
הכל בסדר?
12/10/2008 | 20:30
1
יש דברים שעדיף לשמור בלב או לומר באופן פרטי.

אגב, אני היחיד שמוצא את ההצעה לפינת הנצחה בפורום פול-גז רעיון מחריד? עוד לא הכרתי פורום בעל פינת הנצחה לחברי הפורום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם לדעתי זה רעיון נורא'
גם לדעתי זה רעיון נורא
13/10/2008 | 16:01
לצפיה ב-'אפשר להגיד "הכתובת היתה על הקיר"?'
אפשר להגיד "הכתובת היתה על הקיר"?
12/10/2008 | 20:03
2
לא יודע, לא רכבתי עם הבחור ז"ל, אני רוצה להאמין שבאמת זה היה ככה, והאמת, גם אם זה לא היה ככה זה עדיין לא נותן צידוק למותו.

בכל מקרה, הדגל האדום שצריך להדליק כל אחד לעצמו בראש הוא כאשר החבר'ה שאיתם אתה רוכב בכביש עושים דברים כאלה, מצלמים את זה, ואח"כ מעלים את זה כסיפורי גבורה בפורומים או באלבומים. ולמען הסר ספק - לא הצילומים עצמם הם הבעייתיים, אלא במה שרואים בהם.

לא יודע. אולי זה הגיל, אולי הניסיון, אולי העובדה שבשלב מסויים אדם בוגר מבין שהוא הוכיח את מה שהוא צריך להוכיח, ושהוא לא ממש חייב לרכב ככה. לא יודע.

מאחל לנו רק זהירות ובריאות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מיצו, באמא ש'ך...'
מיצו, באמא ש'ך...
12/10/2008 | 20:16
1
לך אין תמונות משחיז את ה-ZX10 עד לרגליות
אתה לא רוכב מהר
אתה לא רוכב ספורטיבית

יאללה יאללה

יפתח ז"ל היה רוכב שידע לרכוב והיה לו חרא של מזל. מי מאיתנו ("איתנו" אני מתכוון לרוכבי הספורט בציבורי שרוכבים מעל, נניח 5 שנים [ויותר]), לא טעם את טעם האספלט לא נפל מהאופנוע לא נגרר לעשות שטויות לא הצטלם בציבורי
לא שאני אומר שצריך לסמוך על מזל. ממש לא. צריך ללמוד, להפנים, להשתפר, להיות מודע ולהיות אחראי וזהיר. אבל כן - הסכנה קיימת תמיד. ודגלי אזהרה, כמו שאתה אומר, הם חשובים מאין כמותם.

רק בריאות לכולם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שים לב לסימן השאלה בסוף המשפט.'
שים לב לסימן השאלה בסוף המשפט.
12/10/2008 | 20:21
שאלתי, לא אמרתי, והתגובה שלי היתה לדברי נימיץ.

בנוסף, סייגתי באופן ברור.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה אפשר להסיק מהתמונה'
מה אפשר להסיק מהתמונה
12/10/2008 | 21:15
1
אם תסתכל טוב תראה ששני הרוכבים בתמונה לא ממש רחוקים אחד מהשני ולא ממש בהטייה הם שניהם החליטו לוותר
על הפנייה יכול להיות שאחד מהם קצת  ניצמד לקו אבל לא ממש קריטי אם אתה לא מנסה להשכיב

לא ברור לי בכלל מה יש לך לחפש באלבום התמונות שלו ולנסות להסיק מהם מסקנות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זהירות בכבי'
זהירות בכבי
12/10/2008 | 15:34
2
19
בתור אופנען שנוסע שם כמעט כול יום ומכיר את הכביש ואת זוית הסיבובים, ובעקבות שיחה עם מהנדס כבישים בדימוס
אני לא עובר שם את ה80 קמ"ש לשעה.
הכביש יפה הכביש מזמין אבל עם רוצים לחיות צריכים לינסוע לאט בכביש הזה
דרך הגב גם הכבישים שיורדים מדלית אל כרמל מסוכנים לנסיעה מהירה אני רואה אופנועים נוסעים בכבישים האלה במהירויות גבהוות,,הנוף הוא גם יפה ולאט הרבה פעמים זה חיים
לי יש במו gs אז אני יודע קצת
עמי
אופנועים >>
לצפיה ב-''
12/10/2008 | 18:29
1
לצפיה ב-'משהו כזה'
משהו כזה
12/10/2008 | 19:58
לצפיה ב-'לשכנע אותך שאתה טועה'
לשכנע אותך שאתה טועה
12/10/2008 | 19:07
54
בבקשה,
אם אני אגיד לך שברכיבה הבאה שלך בשטח מישהו יהרג, אם זכור לי נכון זה אחד מההגיגים שלך..

כן זה יכול לקרות בדיוק כמו בכביש . אז אתה לא תצא לרכב,נכון? אז יאללה , מהיום תפסיק לרכב בשטח וגם תפסיק לרכב לנו על הוורידים.
יאללה , לך תמכור ת'אופנוע ותעבור לאוטובסים. מי שקונה אופנוע ספורט יודע בדיוק מה הוא קונה , אל תחפש לחנך פה אנשים .
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן הבעיה היא שייקח הרבה זמן עד'
כן הבעיה היא שייקח הרבה זמן עד
12/10/2008 | 20:06
51
שזה יקרה, כי מה לעשות, בשטח זה קורה הרבה פחות מאשר בכביש.
אופנועים >>
לצפיה ב-'השאלה היא איך מבדילים בין האידיוטים האלה'
השאלה היא איך מבדילים בין האידיוטים האלה
12/10/2008 | 20:31
41
1
כשאתה רואה רוכב ספורטיבי עם החליפה של דיינזה שנראית קצת כמו תכריכים - איך אתה יודע אם זה אידיוט מושלם שיכול לסכן אחרים או שזה חצי אידיוט שמנסה להרוג רק את עצמו?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני חולק על דעתך.'
אני חולק על דעתך.
12/10/2008 | 21:08
לא כל אחד ששם חליפת רכיבה הולך בהכרח לקראת מותו (יכולתי לכתוב "MOTO" וזה היה משחק מילים נחמד, לא?)

זו לא החליפה.

זו לא המצלמה.

זה לא האופנוע.

זה לא הכביש.

זה המוח, הקופסה, שמכניסה אותו/אותנו למצב המסוכן הזה.

ויחד עם זאת, למרות הכל, יש לא מעט מקרים ששמענו/ראינו בהם זו בכלל בכלל בכלל לא אשמתו של הרוכב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'איך למדתי להגיד לא מזמן...'
איך למדתי להגיד לא מזמן...
12/10/2008 | 21:20
39
1
בוא'נה אני שמתי עליך לב!

לעניין, אחי, תקרא קצת את עצמך;

חליפת דיינז נראית קצת כמו תכריכים? איטיוטים מושלמים וחצאי אידיוטים? מסכנים אותך?

אין אלא לתהות איך אתה מחלק את רמות הסיכון שלך ולמה הפואנטה העיקרית שלך היא הבעייה הכי נדירה עם הסיכוי הכי נמוך שתתרחש (ז"א אופנוע באופנוע).   אתה בטוח שאידיוטים וחצאי אידיוטים הם אלה שמסכנים אותך? הם הסכנה המוחשית?
במקום זה, נסה  לחשוב רגע, למשל,  על הגברת שעמדה ברמזור, נשענה הצידה להוציא משהו מהארנק במושב לידה, ולא שמה לב שהתרוממה לה הרגל מהברקס ופתאום היא באמצע הצומת מפרקת אופנוען. או ההוא, המסכן, שבכדי שלא יתפסו אותו עם פלאפון על האוזן בנהיגה, שולח - במשך 15 שניות של עיוורון כביש מוחלט- SMS לבוס שלו בנוסח: "הבן שלי בבית חולים. לא מגיע היום". או זה באוטו לידו, שרק כתב "ההזמנות יצאו" אבל לא הסתכל על הכביש עשר שניות ומרח קטנוען. או הזקן הנחמד ההוא שבחיים לא כיוון מראות ופשוט גירף רוכב שנע במקביל אליו. וזה קורה כל יום. כמה פעמים ביום. בכל מקום. בכל רגע נתון. בשגרה. על הדרך. מסביבך, כל הזמן.

אלה הגורמים שאתה צריך לחשוב עליהם. להטיף להם בפורומים. ואתה יודע מה, האנשים התמימים והנחמדים האלה שתארתי לך, הם ב-ד-י-ו-ק האנשים שחושבים שא-ת-ה מתאבד וגם נראה כמו חתיכת אדיוט עם המעיל שלך בחום הזה. אם קראת והבנת, אני בטוח שתסכים איתי שהקו שנקטת בשרשור הזה כנגד רוכבי אופנועי הספורט, הוא בדיוק כזה שאפשר לנקוט נגדך כרוכב אופנוע (ממושמע ונחמד ונורמלי לגמריי...). כאילו, אתה מכור לקוקאין, ומרשה לעצמך להטיף למכורים להרואין (וסליחה על הדוגמה הקיצונית).

אם גם אחרי הסיבוב הזה עדיין לא הבנת, אז מצטער, אתה לא מבין איך עובדת נפשו של אופנוען. ובאותו עניין, גם זהר זהר לא מבין. הכוונות הן טובות, אני מבין ויודע. אבל הדרך שלכם... כאילו אתם לא קולטים משהו. מה, לא ברור שהם אוהבים כביש בדיוק כמו שאתם אוהבים שבילים? מה, לא הבנתם עוד שלהטיף להם ולנסות להוריד אותם מהאספלט לשטח, זה ממש כמו לבקש מכם לוותר לגמרי על רכיבה עם אופנוע? כי זה מה שאתם מבקשים. אתה מבקשים מהם להפסיק לרכב. ואת זה, אין לכם שום זכות לעשות. לא משנה כמה טובות הכוונות. זו ההחלטה שלהם. שלהם בלבד.

אם אתה כל-כך דואג לחיים שלך ומפחד שדווקא אופנוען יהורוג אותך, אז תלמד מנימיץ. הוא לא מגיע לכבישים האלה בשעות מסויימות.

כותב הודעה זו רוכב על דו"ש, לא רכש מימיו אופנוע ספורט כי זה מסוכן, ומאמין גדול בחייה ותן לחיות.
שחררו.

FUNGAS
אופנועים >>
לצפיה ב-' יש נקודה בחיים שצריך לעצור '
יש נקודה בחיים שצריך לעצור
12/10/2008 | 21:50
ולחשוב האם כל מה שאנחנו טוענים כנגד אחרים לא ניתן להשלכה בקלות עלינו חזרה.

חוליגנים? ערסים? משתוללים? מסכני חיים? את זה אנחנו אומרים על שליחים, לא? על רוכבי TMAX, לא? את זה אומרים הפחיונרים עלינו, על האופנוענים בכלל.

הכל בקופסה חבר'ה, אבל צריך גם לזכור שאין אף אחד פה חסין מפני הגורם הבלתי נודע שעליו אין לו שליטה.
אופנועים >>
לצפיה ב-' רק הערה קטנה.'
רק הערה קטנה.
12/10/2008 | 22:03
הכל נכון, הסבירות שאופנוען יהרוג אופנוען בהתנגשות היא אכן נמוכה, ובד"כ אין לנו די כלים לשפוט התנהלות של רוכב אחר בכביש.

עם זאת, על כל כלי שהוא ישנן דרכים להקטין את הסיכון. זה נכון לקטנוען בעיר, וזה נכון שבעתיים למי שמחפש לגרזן. נימיץ מצא את הדרך שלו לצמצם סיכונים, אני חושב שנכון בהחלט להטיף ולחנך לדרכים כאלה ואחרות שיצמצמו את הסיכון.

אני מעריך שקורסים של רכיבה נכונה, בחירת השעות לרכיבה ספורטיבית, ידע והיכרות של הכלי והדרך, התנהלות נכונה במהלך הרכיבה (מרחק מכלים אחרים, וידוא כביש ריק, לא רכיבה ספורטיבית בשיירה קרובה מדי וכו') יכולים להיות בין הכלים שיפחיתו את הסיכון.

הפסקה טוטאלית של רכיבה ספורטיבית? לדעתי זו תהיה טעות, וממילא פגיעה בזכות הבסיסית של אנשים להתנהל בחברה דמוקרטית. בסופו של דבר זו השיטה הטובה ביותר, חרף חסרונותיה לכאורה.

ורק להבהיר לסיום שלא מדובר ברוכב ספציפי אלא בענין עקרוני. על רוכבים ספציפיים יש לי הרבה מה לומר, בעיקר על כאלה שטורחים לקלף את העור של ולהתבאס מרמת הכאב .
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מודה לך על התגובה השקולה'
אני מודה לך על התגובה השקולה
12/10/2008 | 22:03
5
1
לכמה נקודות בתגובתך:
אני מסכים איתך שהנהגים סביבנו הם האיום העיקרי. אני לא שוכח את זה לרגע.  

נכון הוא שגם אני נחשב בעיני אנשים מסויימים לאדם לא שפוי שמסכן את חייו. אבל יש הבדל. ואם תשאל כל פסיכיאטר הוא יגיד לך שאין קו ברור שמבדיל בין אדם שפוי למשוגע. זה עניין של מינון בלבד.
לדעתי לקחת אופנוע עם 150 כ"ס ולצאת איתו לכביש ציבורי במהירויות והשכבות מטורפות זה מעבר לקו השפיות. רוב הרוכבים האלה לא יודעים מה קורה אם אבן של 3 ס"מ מתגלגלת מהגבעה והם עולים עליה עם הקדמי בשיא ההטייה. הרי אם ניקח את הדוגמא שלך ממש - אז למה לא לצנוח צניחה חופשית ולפתוח מצנח ב-300 רגל? בדרך כלל זה מצליח, הבעיה היא שאין שולי ביטחון. ומי שכל הזמן נמצא ללא שולי בטחון חוטף, זה רק עניין של זמן. זה כמו להכנס לקזינו ולהמר נגד הבית.

ודווקא מנסיוני בכבישים (אגב אני מבלה 90% מהזמן בכביש) רוכבי הקטנועים/אופנועים הם אלה שהכי מסוכנים ומפחידים אותי יותר ממכוניות.

אני לא מבקש מהספורטיביים להפסיק לרכב. אני חושב שהם צריכים למצוא דרך למצוא ריגושים שלא יסכנו אותם ואת הסביבה. לדוגמא - אנדורו, קרטינג מקצועי, גלישת רוח או מה שלא יהיה. אבל לא "ספורט" שטעות בו היא כל כך יקרה, ורובם לא מבינים מה זה עושה למשפחה כשבחור צעיר נעלם בבת אחת.

הפעם הראשונה שפגשתי בזה הייתה בחולון אצל בעל מקצוע (בונה מעקות, אולי מישהו כאן יודע מי זה) שהבן שלו התרסק. האבא שלו איבד את החיים ונהיה בן אדם כבוי לשנים ארוכות, מעולם לא באמת התאושש. אז אם זה קורה במלחמה זה ממש לא נחמד אבל כשזה קורה בגלל טיפשות זה הרבה יותר מתסכל.

אופנועים >>
לצפיה ב-'מבין אותך'
מבין אותך
12/10/2008 | 22:32
1
1
ותודה גם לך על הקריאה המעמיקה וההבנה. אבל כשאתה אומר "אני חושב שהם צריכים למצוא דרך למצוא ריגושים שלא יסכנו אותם ואת הסביבה. לדוגמא - אנדורו, קרטינג מקצועי, גלישת רוח או מה שלא יהיה", אתה מפספס פואנטה מאוד חשובה. למעשה, החשובה ביותר: הם לא רוצים. הם לא רוצים אינדורו, לא אוהבים קרטינג, לא מדבר אליהם גלישת רוח, ממש כמו שלא מעניין אותם גם כדורסל,טיפוס חופשי או קרב-רב. הם אוהבים אופנועים. ספורטיביים.

אם היה נאמר לך המשפט: אני חושב שאתה צריך לרדת מאופנועים ולמצוא ריגושים שלא יסכנו אותך ואת הסביבה. לדוגמה - מקרמה, כדרות, דארט, פיסול בקרח, ובאנג'י כשאתה קשור לארגז מלא בעפרונות...

לא מעניין אה?..
עכשיו את המתחיל להבין אותי?

אז נכון, זה יותר מסוכן. אתה צודק. אבל זו החלטה ש-ל-ה-ם. בדיוק כמו ההחלטה שלך לרכב על אופנוע, איך שאתה מוצא לנכון ואוהב. קבל את זה. קבל אותם. יש לכם בדיוק את אותה נפש, הם פשוט מוכנים לקחת יותר סיכון ממך.
אתה לוקח סיכון, הם לוקחים יותר. זכותך, זכותם.

בשביל הנהגים, אתה מתאבד.
בשבילך, משחיזני הברך הם מתאבדים.
בשבילם, מי שמתאבד זה בכלל ההוא שדופק ווילי בעמידה על R1 בין הנתיבים באיילון, עם קסדת חצי. או שליח שרוכב עם כפכפים בין הגלגלים של האוטובוסים והמוניות.

הכל תלוי בנקודת המבט ובפרופורציות.
אף פעם אל תהיה כל-כך בטוח שהפרופורציה שלך היא זו הנכונה. לא רק בשרשור הזה. אלא בכלל.

בברכת רכיבה מענגת ובטוחה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'או כמו שאבא שלי אמר לי'
או כמו שאבא שלי אמר לי
13/10/2008 | 10:39
למה שלא תמצא לך איזה ספורט יותר נורמלי , כמו שש-בש לדוגמא ..
אופנועים >>
לצפיה ב-'אה, במלחמה זה לא נחמד. אני כבר מתאר את קצינת'
אה, במלחמה זה לא נחמד. אני כבר מתאר את קצינת
13/10/2008 | 10:06
2
החללים מבשרת למשפחה: תשמעו, קרה לבן שלכם משהו ממש לא נחמד. לא, אין צורך לדאוג. זה לא משהו מטורף כמו רכיבה על אופנוע. הוא סתם מת במלחמה. אכן לא נחמד.
אני בטוח שהמשפחה מתנחמת בעובדה שהוא מת למען מטרות פוליטיות מפגרות ולא בעת שהוא עשה משהו שהוא אוהב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ובכלל איזה מוות מגעיל זה על אופנוע'
ובכלל איזה מוות מגעיל זה על אופנוע
13/10/2008 | 16:10
1
לא עדיף להירקב חצי שנה מאיזה סרטן נחמד? משהו עדין כזה. משהו מקובל, חברתי, ככה שכולם יספיקו לבוא לבקר ולחשוב איזה מסכן החולה.

אני באמת רוצה למות בשנתי, בשקט וברוגע, כמו הסבא שלי. ולא באש צעקות וקול קריעת מתכות כמו הנוסעים באוטו בו הוא נהג באותו הזמן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'טוב קולט, אתה פחדן ידוע. אני לא מפחד מהמוות'
טוב קולט, אתה פחדן ידוע. אני לא מפחד מהמוות
15/10/2008 | 17:09
אני רק לא רוצה להיות שם כזה יקרה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אפשר אולי לעצור שנייה...'
אפשר אולי לעצור שנייה...
<< ההודעה הנוכחית
12/10/2008 | 23:34
29
19
אולי אפשר לנסות להביט על רוכב ספורטיבי בכביש מתוך הקסדה שלו, רק לכמה רגעים...
אין ספק שכל אחד חייב מידה מסויימת של דין וחשבון לעולם שבחוץ... אבל בואו נעזוב רגע את העולם שבחוץ...
באמת שאין לי כוונה להתפלצן על מי שלא חווה רכיבה ספורטיבית של ממש, ולכן תוך התנצלות מראש, במלוא הנימוס, אבקש ממי שלא חווה רכיבה ספורטיבית של ממש, על אופנוע ספורט של ממש, עם ברך על האספלט של ממש,על רקע יללת מנוע ספורטיבי עתיר הספק של ממש, שיחדל ממאמציו להבין את המניעים של רוכבי ספורט להסתכן על הכביש.
למען רצינות הדיון אמנע לחלוטין מתיאורים גרפיים, לא אשתמש בקלישאות ובתיאורים של טריפים מעולם הסמים. במקום זאת אסתפק בלומר באופן נחרץ: אין שום טריפ מוטורי שישווה ל-Rush שעובר לך בגוף בזמן רכיבה מהירה באמת (אבל באמת, כן? לא כולם רוכבים מהר באמת, הרבה יודעים לדבר על זה יותר מאשר לרכב את זה). אין לי ספק שהסיכון, והעובדה שאיבוד שליטה משמעותה סיכוי גבוה למוות על הגדר, מתדלקים את ה-Rush הזה. אבל יחד עם זה, הרוכב הספורטיבי, בדרך כלל, מצויד במנגנון הדחקה משובח, שמאפשר לו לדחוק את התסריט הטרגי לירכתי התודעה, ולהתעסק בשליטה במצב. כל עוד הוא שולט במצב הוא ממשיך ללחוץ ונכנס ל-Zone - מין מצב מנטלי קשה לתיאור במילים, אבל התחושה העיקרית היא של שליטה עילעית, תענוג צרוף של תיאום טכני וטקטי בין אדם מכונה ודרך...
זה התיאור הכי פחות מפליג בדמיון וסובייקטיבי שיכולתי לשלוף כרגע. והכוונה, אני מזכיר, היא להיכנס לקסדת הרוכב הספורטיבי מבלי לשפוט אותו. הכתוב אינו מתייחס לרוכב ספיצפי שנהרג לאחרונה, או לכל רוכב חי אחר. לדעתי, זהו פחות או יותר המניע העיקרי של קבוצת הסיכון שנקראת רוכבים ספורטיביים. בלי להיכנס לפינות בעייתיות נציין כאן כי בפועל, במציאות, לא כל רוכב ספורטיבי הוא דוגמה קלאסית של הכתוב מעלה. חלק חיים את החוויה באמת, וחלק חיים בסרט מצו'איסטי שמתרחש בעיקר בראש שלהם, על הכביש הם רוכבים בקצב של דו"ש.
לכל אחד יש את ההסבר שלו, את התירוץ שלו, את המסיכה שלו, את הרציונל שלו. בסופו של דבר כולנו מחפשים להגשים את עצמנו, להיות מאסטרים לפחות בתחום אחד בחיים. הרוכב הספורטיבי עוסק ברכיבה שבעיני לפחות יכולה להגיע לדרגה של אומנות. היא דורשת שליטה גבוהה בתפעול האופנוע, מאמץ גופני ומנטלי, נסיון רב בקריאת כביש, צפי ותכנון מדוייקים,והרבה מאוד קור רוח (או, זה מה שאנחנו מאוד אוהבים לדעת על עצמנו, שיש לנו הרבה קור רוח, כלומר, בייצים של בת יענה). מי שמגיע ליכולת גבוהה ברכיבה, והאופנענות תופסת מקום חשוב בנפשו, מתקשה מאוד להתאפק ולהימנע מרכיבה ספורטיבית בכביש.
פה ושם, כפי שניתן לשים לב, אני גולש לציניות, כי חשוב מאד לרוכב הספורטיבי, לדעתי לפחות, לדעת גם לצחוק על עצמו.

כי אחרי הכול, רבותי, אם יוצאים מהקסדה החוצה, אל המערכת החברתית בה אנחנו חיים, זה ברור שרכיבה ספורטיבית של ממש על כביש ציבורי, משולה לביצוע תרגיל באש חיה בכיכר העיר. אבל את הרוכב הספורטיבי זה לא ממש מעניין. הוא מחליט שהסיכון כולו על עצמו, ומותר לו ליטול את הסיכון. מנגנון ההדחקה שלו מצליח להתגבר גם על חינוך טוב, ועל עוד הרבה תכונות אנושיות יפות שאופנוענים רבים מתאפיינים בהן... כשהם יורדים מהאופנוע.

אין לי ספק שהחבר (המכובד בעיני) זוהר-זוהר יעלה הרבה טיעונים עם הגיון שיטילו על הרוכב הספורטיבי אחריות גדולה יותר למעשיו. אבל צריך להבין שזהו דיון נפרד לגמרי, מהסוג שנכנס לפילוסופיות חיים ואחריות חברתיית, בחייאת ראבאק, למי יש כוח לזה?

כל הדיבור על מסלול מירוצים כפתרון הוא מיותר לגמרי. גם אחרי שייפתחו המטווחים, עדיין יתקיימו תרגילי אש ברחובות, ככה זה בכל מקום בעולם, לפחות מהנסיון והידע שלי. כדאי גם לציין כי רכיבה על מסלול מירוצים היא חוויה שונה לחלוטין, מהרבה בחינות, מהשחזת ברכיים בכביש סדום ערד. לעולם יהיו אופנועני ספורט שלא מתאימים לסצינת המסלול, ושמעונינים להשכיב ולהשחיז בפניה אחת או שתיים ועזבו אותם באימש'כם...

ועוד חומר למחשבה:
עובדה: קבוצת רוכבי הספורט בחרה באופנוע עם סטיסטיקת תאונות רעה
זה נכון, אבל גם זה נכון:
כל מי שרוכב על דו-גלגלי בחר בכלי רכב עם סטטיסטיקת התאונות הגרועה ביותר על כביש ישראל

וזה כולל את כווווללללנננננוווו

מכאן אפשר להסיק די בבירור שרוב הנהגים, וכל מי שלא מכיר אותנו מקרוב, רואים בנו רוכבי ספורט מתאבדים על הגדרות, ושואלים את עצמם מה מביא אנשים תרבותיים והגיוניים לעשות מעשה כל-כך חסר אחריות ומנוגד לכללי אהבת החיים... והמשפחה...

אלה היו דברי הסנגורייה, שנועדו בעיקר לתאר את נבכי נפשו של הרוכב הספורטיבי מזווית הראייה שלו. אין להסיק מהכתוב מעלה שכותב שורות אלה מעודד רכיבה ספורטיבית על הכביש הציבורי.

גידי
אופנועים >>
לצפיה ב-''
13/10/2008 | 08:21
1
לצפיה ב-'כמו כל דבר בחיים'
כמו כל דבר בחיים
13/10/2008 | 10:13
הכל בסוף מגיע לכסף, ולדעת מה לעשות איתו.
כלי ספורטיבי שמאפשר רכיבה ספורטיבית פרופר זה יקר, לא רק לקנות, גם להחזיק (כמה רוכבים מחליפים צמיג גם אם הוא לא גמור רק בגלל שעבר כבר יותר מידי מחזורי חימום והוא כבר לא במייטבו?).
רוכב במצב מתאים לרכיבת קצה זה גם יקר, זה הרבה מאוד השקעה כדי לשמור על המצב הזה (כושר, מצב מנטלי, עייפות אימונים מתאימים, רכישת ניסיון וטכניקה נכונה וכו').
גם תשתית מתאימה זה יקר, ברור שבתשתית עצמה אתה לא משקיע שקל, אבל לוותר על יום עבודה (כי בסופ"ש הכביש לא מתאים לגירזון) להגיע בשעות הנכונות, ללמוד מהן השעות האלה, ללמוד את הכביש בכל המצבים לפני שאתה מתגרזן עליו, כל אלה עולים המון כסף.
נכון שיש גם מקרים של מקצוענים שנתנו את המקסימום ובכל זאת נפגעו, אבל בשורה התחתונה הנפגעים העיקריים זה החובבנים, אלה שלא קרובים אפילו להשקעה הדרושה ובכל זאת מנסים, בלי לדעת באמת את גודל הסיכון והשיקולים.
בקיצור- לא צריך להפסיק רכיבה ספורטיבית בכביש ציבורי, אבל צריך להבין שהיא מיועדת למקצוענים בלבד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תודה על השיתוף.'
תודה על השיתוף.
13/10/2008 | 10:36
2
לצפיה ב-'מה קורה עד שהרוכב המתחיל הופך לרוכב ספורטיבי '
מה קורה עד שהרוכב המתחיל הופך לרוכב ספורטיבי
13/10/2008 | 17:49
14
אמיתי.
יש הרי שלב של למידה והתמקצעות.
כשאלה נעשים באופן עצמי, בקבוצת חברים המלמדת את עצמה - האם הרכיבה הספורטיבית הזאת בכביש הציבורי אינה אלא משאלת מוות?
אני חש שרוב הנקטלים מוצאים את מותם עקב טעות .
הטעות נובעת מחוסר ידע ומיומנות.
שהכל נעשה על רקע של אגו, צילומים ומדידות זמנים - אולי זה מרשם שאינו מאפשר חיים?
אסכם: להבנתי רכיבה ספורטיבית בכביש הציבורי אפשרית למיומנים לחלוטין , למוכשרים עד בלי די - אבל זה לא המקום ללמוד ולהתנסות , בינתיים, כאשר הטעויות בשלב הלימוד הן הטעויות האחרונות בחיים.
היכן הקושי : רוב הספורטאים סבורים , מן הסתם , שהם כבר כשירים לקחת את הסיכון המתחייב להם ולאחרים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מסכם את מה שאתה רוצה להבין (דגש על אתה)'
אתה מסכם את מה שאתה רוצה להבין (דגש על אתה)
13/10/2008 | 19:03
13
1
מה שמטריד אותי יותר מכל זו השורה שלך בראש השרשור המתייחסת לגישה פוטנציאלית של חברות הביטוח עבור אופנועי הספורט. נזכרתי שאתה אחד מאלו המייצגים אותנו (אם נרצה או לא) מול משרד האוצר (נציג חברות הביטוח) ואני שואל את עצמי האם זה לעניין שאתה מנסה לייצר כזאת התרסה כנגד אופנועני הספורט.
זה פורום אופנועים או שהתבלבלתי במקום ?

לצערי יש לך מנהג לפרסם הודעות ושרשורים ברוח דברים אלו עם כל הרוג מקרב הפורום ואני מוצא זאת כתופעה בזויה ומעוררת סלידה. הנסיון שלך להשמיץ את משתמשי אופנועי הספורט מעורר בי תהיות, וכדאי שכל בעליו של אופנוע שכזה יחשוב על כך לקראת שינוי אפשרי בתמהיל מחירי פוליסות ביטוח החובה.
אני לא מבין למה אתה בוחר בכל פעם מחדש לפעול בדרך של פרובוקציה במקום לעשות מעשה ולפעול בדרך של חינוך והסברה (אם כבר).

אופנועים >>
לצפיה ב-'לא ידעתי שהוא מהמייצגים שלנו מול האוצר'
לא ידעתי שהוא מהמייצגים שלנו מול האוצר
13/10/2008 | 22:53
6
2
זה כמו שאחמדינג'אד ירוץ לכנסת עבור העם היהודי.....אבוי לנו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'פתחתי שרשור לעניין ביטוח החובה כדי לאפשר דיון'
פתחתי שרשור לעניין ביטוח החובה כדי לאפשר דיון
14/10/2008 | 08:47
1
אמיתי.
אני בהחלט מזמין תגובות לעניין ביטוח החובה כי בעניין זה בימר ואני פועלים כצוות רשויות של מועדון האופנועים הישראלי וראויים הרוכבים , גם שאינם חברי העמותה , להיות שותפים למהלכים בכלל ולמידע בפרט.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קשקשן, כרגיל.'
קשקשן, כרגיל.
14/10/2008 | 13:12
4
3
עוד אחד שיושב בצד, לא עושה כלום ומזהם את הפה על אלו שתורמים זמן ומאמץ לטובת הכלל.
אתה צריך להתבייש על האמירה הזו. זהר גרינברג הוא במקרה אחד שיכול להרשות לעצמו תעריפי ביטוח גבוהים. הוא לא עושה שום דבר למען עצמו. למרות אפס התודות שהוא מקבל (וגרוע מזה, סופג מתקפות), הוא לא מרים ידיים. הוא זה שמכתת את גלגליו על חשבון זמנו-הוא (ועם דלק שהוא קונה על חשבונו) לוועדות הכנסת, מציק לח"כים ולפקידים, לא מוותר, פועל ועושה ללא לאות.
אני לא רואה אחרים שעומדים בתור כדי לפעול במסגרת "צוות הרשויות". מענין למה.

עליך ועל שכמותך, בדיוק, אומרים "זבל מי שמלכלך".
גועל נפש.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם זו טובת הכלל אז אתה עיוור מכל החורים...'
אם זו טובת הכלל אז אתה עיוור מכל החורים...
14/10/2008 | 13:49
1
2
גם אני יכול להרשות לעצמי ביטוח..וגם 20K לא יורידו אותי מהכלי....אבל כמו שזה נראה ונשמע נעשות פה פשרות כואבות ביותר שלא אמורות להעשות...ועוד לומר "בשבילכם"...

לך תלקק ותגיד כל הכבוד לפוליטיקאים שעשו ימים כלילות -ישבו לילות ללא שינה ובלי תמורה כספית הוגנת והגיעו להחלטות שגויות לכל אורך ההיסטוריה הישראלית...שבסופו של דבר עשו מה שבראש שלהם וגרמו עוול בלתי הפיך למדינה...

אז את המילים הנחמדות שלך בסוף ההודעה שלך שמור לעצמך...לא פעם אמרו עליך טאוויל ואהביל...וכנראה זה לא סתם.

בקיצור ..זו לא הדרך...הדרך היא רק הפגנות המוניות כמו שעשו פעם..והרבה! ולא ליקוקי ישבנים פוליטים...כי כמו שזה נראה מפה--רק מחרבנים עלינו ותו לא.

אופנועים >>
לצפיה ב-'תארגן, אנחנו כבר באים.'
תארגן, אנחנו כבר באים.
14/10/2008 | 14:59
2
אתה צודק!
נראה להם מה זה!

הפגנות המוניות יעזרו כמו שהוכיחו את עצמן בעבר!
כמו כוסות רוח למת!!

תתחיל לארגן הפגנה המונית, אנחנו כבר באים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ישנם רבים שמעריכים את זהר'
ישנם רבים שמעריכים את זהר
14/10/2008 | 16:11
1
1
וההוא שהגבת אליו,השורה האחרונה בהודעה שלך מסכמת את זה יפה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מהשרשור נמחקו תגובות שעסקו פחות באופנועים '
מהשרשור נמחקו תגובות שעסקו פחות באופנועים
15/10/2008 | 17:36
1
ויותר בהעדפות מיניות, מימדי איברים ושאר ירקות.

להבא כולכם מתבקשים לעבור לאמצעי דיון פרטיים יותר אם בכוונתכם לסטות למחוזות כאלה שוב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ביטוח.'
ביטוח.
14/10/2008 | 07:28
הביטוח צריך להיות נגזרת של רמת הסיכון, ואת זה אפשר לבדוק לפי ממוצעי תביעות גוף - לא רק כמות תביעות פר כלי, אלא כמות כסף שניתן למבוטחים פר כלי. לא יותר ולא פחות.
לי אין את הנתונים, אבל אני מניח שאופנוען ספורט ממוצע יצטרך לשלם הרבה יותר מקטנוען ממוצע, או מאופנוען שטח.
אופנועים >>
לצפיה ב-' בעיה ידועה בתשלובת בימר את זוהר'
בעיה ידועה בתשלובת בימר את זוהר
14/10/2008 | 12:39
לצפיה ב-'יש הרבה אנשים שמודים לו ומעריכים'
יש הרבה אנשים שמודים לו ומעריכים
14/10/2008 | 12:45
3
את כל מה שהוא עושה למעננו.
מוזר,אני לא רואה שום התרסה בדבריו,ישנן עובדות אופנועי ספורט מתרסקים יותר ולך כנראה קשה להתמודד עם העובדות,אם בסוף המהלך שמוביל המועדון 5% מהרוכבים שאמורים לשלם יותר ישלמו יותר ושאר ה95% ישלמו פחות אני לא רואה כאן שום בעיה.(הגיוני גם שאני אשלם יותר ממישהו שרוכב על WR250 וכמובן שיש להתיחס גם לרוכב וההסטוריה שלו ולא רק לסוג האופנוע)
אני רואה בזהר אדם שאכפת לו מאובדן חיים והסיבה שהוא מעלה הודעות כאלה בזמנים כאלה לדעתי ברורה ולא נובעת מרוע,זלזול או איזשהו רצון לרווח עצמי אלא מאכפתיות כאב ונסיון למנוע את המוות הבא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אל תתבלבל, אין שום קשר להערכה כן או לא'
אל תתבלבל, אין שום קשר להערכה כן או לא
14/10/2008 | 22:47
2
יש לי הערכה מלאה לפועלו, עם זאת קריאה להפסקת הרכיבה הספורטיבית על הכביש הציבורי נידונה לכישלון ידוע מראש, נוסיף על כך את התזמון החוזר והרי שקיבלנו פרובוקציה מיותרת.
באופן עקרוני אני משתדל שלא למתוח ביקורת על אלו שעושים מלאכת קודש במיוחד כאשר זאת הינה ללא תמורה, עדיין חוסר הידע המוחלט שזהר מפגין בכל הקשור לרכיבה ספורטיבית מעלה לא מעט נקודות בעייתיות בנושא זה.

אני כן רואה התרסה בדבריו ואת התוצאות אתה יכול לראות כבר בשרשור הזה, כאשר רוכבים שאינם ספורטיביים כבר הפנימו שאנחנו אויבי הציבור, מתאבדים וכו', שוב - מתוך "דף המסרים" נטול הידע של זהר.
האם זה הגיוני שבפורום אופנועים רוכבים מסוג כזה או אחר יאלצו להגן על עצמם ועל עיסוקם, בעיני לא, במיוחד כאשר מוטח הביקורת מגיח מהאפלה פעם בחודש-חודשיים לצורך פרובוקציה בלבד.

אופנועי ספורט אולי מתרסקים יותר, האם זה אומר שגבר בן 60 נטול תאונות בעברו צריך לשלם ביטוח יקר יותר מחייל משוחרר שרוכב על דו"ש גדל מימדים. אבל זה כבר לשרשור'פלצת השני, לא ?

חג שמח.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מכיר את זהר אישית שנים רבות'
אני מכיר את זהר אישית שנים רבות
15/10/2008 | 00:35
1
ואני ממש לא מסכים איתך בענין התיזמון,התזמון הוא כזה בגלל שכרגע,לאחר מוות נוראי כזה הוא מקבל את תשומת הלב המירבית מה שלא היה קורה אם היה פותח שרשור כזה ביום רגיל,ואם ע"י כך הוא הצליח להגיע אפילו לרוכב אחד ולשנות לו משהו בדרך המחשבה(או חלילה להעביר מישהו לדו"ש) אז כבר זה היה שווה לדעתי,אני ממש לא חושב שהוא פרובוקטור!
לגבי הפסקה האחרונה בהודעתך הרי שאנו מסכימים(וכתבתי כך גם בהודעה הקודמת שיש להתחשב גם ברוכב ובהסטוריה שלו ולא רק בסוג האופנוע)
חג שמח גם לך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'"מקבל את תשומת הלב המירבית"'
"מקבל את תשומת הלב המירבית"
15/10/2008 | 19:32
הולך מעולה עם "פרובוקטור"

מסתדר לי בול.
אופנועים >>
לצפיה ב-'רכיבה ספורטיבית בכביש הציבורי'
רכיבה ספורטיבית בכביש הציבורי
13/10/2008 | 19:09
10
3
אם נצא מתוך נקודת הנחה שלרוכבים הספורטיביים מותר "להתאבד", עדיין קשה לקבל את העובדה שמשתמשים תמימים בדרך עלולים להפגע.

מדוע שלא להעביר את רכיבת הכביש הספורטיבית לכבישים בטוחים יותר מבחינת שאר משתמשי הדרך (ואולי גם בטוחים יותר לרוכבים הספורטיביים)?

אם רכיבה ספורטיבית בכבישים בעלי נתיב אחד לכל כיוון ובלי גדר הפרדה בין המסלולים מסכנת את המשתמשים האחרים בדרך, האין ניתן לרכב רכיבה ספורטיבית בכבישים בהם הנסיעה היא בשני נתיבים לפחות לכל כיוון ובעלי גדרות הפרדה בין המסלולים ואולי אף הפרדה רב מפלסית.

האם רכיבה ספוריבית באופן זה היתה מפיסה את דעתם של לפחות חלק מהמקטרגים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מכיר כבישים כאלו?'
אתה מכיר כבישים כאלו?
13/10/2008 | 20:26
9
4
באופן טבעי, הכבישים מהסוג שאתה מתאר הם אלו המהירים ומרובי-התנועה, שם הוחלט להשקיע ולסלול כביש רב-נתיבי. לא זה המקום למצוא כביש מפותל ומאתגר. כזה נמצא בהרים (בדרך כלל), שם הכבישים - מה לעשות - הרבה פחות ידידותיים למשתמש שרוצה לחזור הביתה בשלום. כשכבר יש כביש פתוח, עם שדה ראיה סביר, הסיכויים הם שהמהירויות שהוא מאפשר (ומחייב) כדי לרכב באופן 'ספורטיבי' יהיו קיצוניות - ראה למשל מכתש רמון ודרומה.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'הצעות לכבישים'
הצעות לכבישים
13/10/2008 | 21:36
8
2
כביש מס' 1 משער הגיא לירושלים - סיבוב מוצא נראה לי מספיק חד אתה לא חושב?

כביש מס' 1 מירושלים לים המלח.

עיקול וולפסון באיילון צפון/דרום.

עליות וירידות ממחלפים - בר אילן, מורשה, גנות, רעננה.

זה מה שמצאתי תוך 2 דקות.
אם מחפשים, מוצאים.

תמיד אפשר לרכב ב- 5:30 בבוקר שבת כאשר התנועה דלילה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'בוא ואחדש לך כמה דברים: '
בוא ואחדש לך כמה דברים:
13/10/2008 | 21:53
7
2
1. רכיבה ספורטיבית זה לא פניה אחת.
2. כביש מס' 1 לירושלים? זו ההצעה שלך לרכיבה ספורטיבית? אתה שומע מה שאתה כותב? למה לא תלך וישר תפקיד את הרשיון שלך בתחנת המשטרה הקרובה?
3. כביש מס' 1 מירושלים לים המלח: זו אחת הדוגמאות לכביש שמחייב ברובו מהירויות גבוהות ביותר כדי לדגדג את זויות ההשכבה. לא הגיוני ולא סביר בכביש ציבורי (ואם אתה עף שם, הסיכויים שזה יסתיים במוות גבוהים מאד: גדרות-המגן בצידי הכביש ממתינות בסבלנות), שלא לדבר על כך שגם כיום יש שם מכמונות דרך קבע.
4. עיקול וולפסון? לרכיבה ספורטיבית? מה הקשר? זה עיקול שאולי מאפשר למדוד את גודל הביצים/קוטן השכל, לא יותר.
5. מחלפים... נו באמת. הגיע הזמן שתגדל.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'הכוונה שלי'
הכוונה שלי
13/10/2008 | 22:06
2
1
כוונתי היתה למצוא מקומות בהם תוכל להתאבד כרצונך בלי לקחת איתך את המשתמשים האחרים בדרך.

הבנו כבר שהרוכבים הספורטיביים בזים לחוקי התנועה, אז מה זה כבר 250 קמ"ש בכביש מס' 1.

רכיבה ספורטיבית זו לא פניה אחת? הרכיבה הספורטיבית בשירשור זה הינה רכיבת פניה אחת מובהקת - המקום בו נמצאים החבר'ה + המצלמה.

האין הסיכוי למוות הוא מה שמניע את הרוכב הספורטיבי לרכב כך הכביש הציבורי? אם לא, עשה זאת במסלול.

לא הבנתי מה הבעיה במחלפים. אתה יכול למצוא שם את כל סוגי הפניות: 90 מעלות, 270 מעלות, אייפקס אחד, שניים, פניה מתהדקת, פניה נפתחת, שיקיין. בדרך כלל אפילו האספלט סביר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בכמה תאונות אופנוע שמעת על פצועים צד ג''
בכמה תאונות אופנוע שמעת על פצועים צד ג'
13/10/2008 | 22:17
1
3
לצפיה ב-'בזו ביום שבת בעין השופט'
בזו ביום שבת בעין השופט
13/10/2008 | 22:59
1
לצפיה ב-'מילה אחת'
מילה אחת
13/10/2008 | 22:47
3
2
שהיא בעצם ארבע: נתב"ג

תודות למשיח שאוטוטו בא, ונציגיו עלי אדמות, תושבי כפר חב"ד, נאלצו להרחיק מאד את הכניסה לטרמינל.
התוצאה - סויפרים מטורפים אה-לה דייטונה, כביש חד כיווני עם שלושה נתיבים לכל כיוון, ולקראת הטרמינל - כמה פניות טכניות ארוכות ארוכות.
הדובדבנים:
1) זה מסלול מעגלי!
2) אפילו יש פיטס - אפשר לעצור להתרעננות בטרמינל.
3) פאקינג 10 דקות רכיבה מת"א
4) סלילה איכותית (אם כי לאחרונה מורגש הבלאי, בכל זאת - בנייה ישראלית)

המינוסים:
1) יש שם תנועה 24 שעות ביממה
2) זה עדיין כביש ציבורי (אם כי יתכן שפחות מסוכן מהכבישים הטכניים בירושלים/בצפון, בשל רוחבו והעובדה שהוא חד כיווני)
3) בסויפרים, צריך להגיע למהירויות גבוהות במיוחד כדי לקבל את ה- rush.
4) אחרי 2 הקפות יהיה לך עסק עם הבטחון של הנמל, שהם קצת פחות נחמדים ופוליטיקלי קורקט ממתנ"א.

יובהר, הח"מ מתנגד לרכיבה ספורטיבית על כבישים ציבוריים. אבל אם כבר - נתב"ג.

SM
אופנועים >>
לצפיה ב-'מקסי ,שכחת את נהגי המוניות?'
מקסי ,שכחת את נהגי המוניות?
14/10/2008 | 11:33
1
1
לצפיה ב-'אחלה קונוסים! '
אחלה קונוסים!
14/10/2008 | 14:45
8
לצפיה ב-'סתם לידע כללי'
סתם לידע כללי
15/10/2008 | 14:23
3
האחריות על כל השטח של נתב"ג היא של השב"כ - כך שאם מישהו יתעצבן שם עליך, אתה תהיה בחרא די עמוק. עדיף לקחת צ'אנס לעשות סשן אימונים של ווילי וסטופי מול תחנת משטרה מאשר להתגרזן בנתב"ג
אופנועים >>
לצפיה ב-''
13/10/2008 | 10:30
כיף לקרוא אותך פה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'דברים שכתבתי'
דברים שכתבתי
12/10/2008 | 22:23
8
2

ביום חמישי האחרון ישבתי במפגש הקבוע שלנו .לידי ישבו יניב גייטס ורעייתו.את יניב הכרתי בטיולי השבילים כשרכב על האפריקה טווין שלו.לאחר מכן עבר יניב לאופנוע ספורטיבי ומטבע הדברים השיחה נסבה על הרכיבה הספורטיבית וההשלכות שלה. גם הוא הסביר לי על הריגושים וההנאה.מה יכולתי לומר לו? עשה טובה, אל תרכב על הקצה .יניב הנהן ,אשתו ניסתה באלגנטיות לשכנע אותו לחזור לדו"ש ,בטענה של חוסר נוחות משווע למורכבת.תמכתי בה,נזכרתי בפרצוף החמוץ של מירי אשתי ,כש"אילצתי" אותה לרכב עימי על ה cbr 1100 xx.תמכתי בה כי הבנתי שלתמיכה הזאת היא הייתה זקוקה.
חבל שאנו נדרשים לדון בדיון כל כך טעון ,כל כך כואב .מיד לאחר תאונה אופנוע קטלנית ומצד שני ,נדון בדיון מהסוג הזה , מן הסתם רק לאחר תאונה בה איבד את חייו רוכב אופנוע.
הכביש הציבורי אינו מסלול מרוצים. הוא ,הכביש ,אינו סלחן.גם מעקות הבטיחות אינן כאלה ובטח גם לא המכוניות שמגיחות מאחורי כל סיבוב נסתר .גם הן אינן כאלה.
הפיכתו של הכביש הציבורי למסלול ,גובה מחיר יקר ,יקר מאד.הפיכתו של הכביש הציבורי למסלול מרוצים במודע או שלא במודע , גובה חיי אדם.ככה בלי חשבון ובלי דיון.
אני מצטער ,אבל אין לי פתרון אינסטנט וניסיון שלי בעבר (הלא רחוק) ,להבין מה עובר בראשו של רוכב כזה עלו בתוהו.גם לא לאחר מותו של צפריר ברנד ז"ל(צר לי שאני עושה שימוש חוזר ונשנה באירוע).גם אותו לא היה ניתן להאשים בתכנון מוקדם של זלזול בחייו ,או במשפחה שהשאיר אחריו.הוא היה בטוח שלו זה לא יקרה .אבל זה קרה.אולי נגרר ואולי לא.אולי תקלה טכנית ואולי לא.אולי טעות אנוש ואולי לא.דבר אחד בטוח ,הוא איננו.הוא נהרג בתאונת דרכים מיותרת.
הדעות יישארו חלוקות גם בעתיד.יהיו כאלה שימשיכו לטעון, שהעדרו של מסלול מרוצים הוא הסיבה לכל התאונות ואני טוען שמסלול כזה לא יפתור את הבעיה .התופעה לא תעלם ואת הסימוכין לכך ניתן למצוא בעצם העובדה, שגם במדינות "מפותחות" בהן קיים מסלול (לעיתים יותר מאחד),עדיין נהרגים רוכבים בכביש הציבורי בזמן רכיבה ספורטיבית.יהיו כאלה שיטענו שלא ניתן לרכב במהירות של 120 קמ"ש ,כי זה לא מרגש ויהיו אלה שיטענו שללא הריגוש אין טעם לרכב.אני טוען שאם המחיר הוא למות ,אז עדיף אולי כלל לא לרכב.
מי יכול למשוואה הנוראה?
ניתן אולי לצמצם אותה ורצוי בלי לעורר אנטגוניזם מיותר .אולי בעזרת הסברה,בוודאות לא באמצעות הפחדה,היא לא מועילה.
את יפתח פרקר לא הכרתי אישית.ראיתי אותו בחלק מטיולי המועדון,בתחילה ברגועים ולאחר מכן בטיולי הכביש ואז במין ריטואל שחוזר על עצמו,הוא עזב ועבר לרכב עם קבוצת רוכבים מצומצמת.אתמול הוא נהרג.
יהי זכרו ברוך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ונתנה תוקף'
ונתנה תוקף
13/10/2008 | 00:27
1
1
וּנְתַנֶּה תּקֶף קְדֻשַּׁת הַיּום
כִּי הוּא נורָא וְאָיום
וּבו תִנָּשֵׂא מַלְכוּתֶךָ
וְיִכּון בְּחֶסֶד כִּסְאֶךָ
וְתֵשֵׁב עָלָיו בֶּאֱמֶת.
אֱמֶת כִּי אַתָּה הוּא דַיָּן וּמוכִיחַ וְיודֵעַ וָעֵד
וְכותֵב וְחותֵם וְסופֵר וּמונֶה.
וְתִזְכּר כָּל הַנִּשְׁכָּחות,
וְתִפְתַּח אֶת סֵפֶר הַזִּכְרונות.
וּמֵאֵלָיו יִקָּרֵא.
וְחותָם יַד כָּל אָדָם בּו.
וּבְשׁופָר גָּדול יִתָּקַע.
וְקול דְּמָמָה דַקָּה יִשָּׁמַע.
וּמַלְאָכִים יֵחָפֵזוּן.
וְחִיל וּרְעָדָה יאחֵזוּן.
וְיאמְרוּ הִנֵּה יום הַדִּין.
לִפְקד עַל צְבָא מָרום בַּדִּין.
כִּי לא יִזְכּוּ בְעֵינֶיךָ בַּדִּין.
וְכָל בָּאֵי עולָם יַעַבְרוּן לְפָנֶיךָ כִּבְנֵי מָרון.
כְּבַקָּרַת רועֶה עֶדְרו.
מַעֲבִיר צאנו תַּחַת שִׁבְטו.
כֵּן תַּעֲבִיר וְתִסְפּר וְתִמְנֶה וְתִפְקד נֶפֶשׁ כָּל חָי.
וְתַחְתּךְ קִצְבָה לְכָל בְּרִיּותֶיךָ.
וְתִכְתּב אֶת גְּזַר דִּינָם:
בְּראשׁ הַשָּׁנָה יִכָּתֵבוּן
וּבְיום צום כִּפּוּר יֵחָתֵמוּן
כַּמָּה יַעַבְרוּן וְכַמָּה יִבָּרֵאוּן
מִי יִחְיֶה וּמִי יָמוּת.
מִי בְקִצּו וּמִי לא בְקִצּו
מִי בַמַּיִם. וּמִי בָאֵשׁ
מִי בַחֶרֶב. וּמִי בַחַיָּה
מִי בָרָעָב. וּמִי בַצָּמָא
מִי בָרַעַשׁ. וּמִי בַמַּגֵּפָה
מִי בַחֲנִיקָה וּמִי בַסְּקִילָה
מִי יָנוּחַ וּמִי יָנוּעַ
מִי יִשָּׁקֵט וּמִי יִטָּרֵף
מִי יִשָּׁלֵו. וּמִי יִתְיַסָּר
מִי יֵעָנִי. וּמִי יֵעָשֵׁר
מִי יִשָּׁפֵל. וּמִי יָרוּם
וּתְשׁוּבָה וּתְפִלָּה וּצְדָקָה
מַעֲבִירִין אֶת רעַ הַגְּזֵרָה
כִּי כְּשִׁמְךָ כֵּן תְּהִלָּתֶךָ
קָשֶׁה לִכְעס וְנוחַ לִרְצות
כִּי לא תַחְפּץ בְּמות הַמֵּת
כִּי אִם בְּשׁוּבו מִדַּרְכּו וְחָיָה
וְעַד יום מותו תְּחַכֶּה לּו
אִם יָשׁוּב מִיַּד תְּקַבְּלו.
אֱמֶת כִּי אַתָּה הוּא יוצְרָם
וְאַתָּה יודֵעַ יִצְרָם
כִּי הֵם בָּשָׂר וָדָם.
אָדָם יְסודו מֵעָפָר, וְסופו לֶעָפָר
בְּנַפְשׁו יָבִיא לַחְמו
מָשׁוּל כְּחֶרֶס הַנִּשְׁבָּר
כְּחָצִיר יָבֵשׁ וּכְצִיץ נובֵל
כְּצֵל עובֵר וּכְעָנָן כָּלָה
וּכְרוּחַ נושָׁבֶת וּכְאָבָק פּורֵחַ
וְכַחֲלום יָעוּף.
וְאַתָּה הוּא מֶלֶךְ אֵל חַי וְקַיָּם
אֵין קִצְבָה לִשְׁנותֶיךָ. וְאֵין קֵץ לְארֶךְ יָמֶיךָ
וְאֵין לְשַׁעֵר מַרְכְּבות כְּבודֶךָ.
וְאֵין לְפָרֵשׁ עֵלוּם שְׁמֶך
שִׁמְךָ נָאֶה לְךָ. וְאַתָּה נָאֶה לִשְׁמֶךָ.
וּשְׁמֵנוּ קָרָאתָ בִּשְׁמֶךָ.
עֲשֵׂה לְמַעַן שְׁמֶךָ. וְקַדֵּשׁ אֶת שִׁמְךָ עַל מַקְדִּישֵׁי שְׁמֶךָ
בַּעֲבוּר כְּבוד שִׁמְךָ הַנַּעֲרָץ וְהַנִּקְדָּשׁ
כְּסוד שִׂיחַ שַׂרְפֵי קדֶשׁ
הַמַּקְדִּישִׁים שִׁמְךָ בַּקּדֶשׁ
דָּרֵי מַעְלָה עִם דָּרֵי מַטָּה
קורְאִים וּמְשַׁלְּשִׁים בְּשִׁלּוּשׁ קְדֻשָּׁה בַּקּדֶשׁ.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
13/10/2008 | 08:38
1
לצפיה ב-'אליקו. אני רק שאלה.'
אליקו. אני רק שאלה.
13/10/2008 | 22:43
5
1
האם השרשור הנ"ל הוא רמז לבאות מצד צוות הרשויות, קרי תמיכה בדיפרנציאציה בביטוח החובה לאופנועים, בניגוד לעמדה שהצגתם עד כה.

חג שמח ידידי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אענה לך - לא !'
אענה לך - לא !
14/10/2008 | 02:32
4
1
לא - בגלל שהשרשור הוא יוזמתו האישית של זהר.
לא - בגלל שנכון לכרגע - אין שינוי עמדה. יש מחשבות אישיות.

אוסיף גם שאני, בתור חלק מהצוות, בתור אדם פרטי, אדם פעיל, אדם שאבדן חיים מיותר בתאונת דרכים כואב לו ו"מפעיל" אותו – אני אובד עצות.

השאלה האם להתערב ולמה, ולמי בכלל יש זכות להתערב היא שאלה פילוסופית (לא פחות ולא יותר) ויש לה פנים לכאן ולכאן:

תפיסתנו היא של מדינה חופשית - מדינה המכבדת את זכותו של אדם להסתכן ולמות - תוך מימוש אהבתו.
מול זה קיימות חובות של אדם לסביבתו הקרובה, משפחתו, חבריו, התחייבויותיו - האם ניתן להקל ראש באלה?
האם אני, כרוכב שמסתכן יותר מנהג מכונית, רשאי לצאת כנגד חברי ה"ספורטאי" שמסתכן הרבה יותר ממני?
האם העובדה שזה נעשה בכביש הציבורי - ולבטח מסכן / מפחיד / פוגע באחרים מקנה זכות / חובה לפעול?
בנוסף, ברור שכל מוות/תאונה של רוכב פוגע ברוכבים אחרים - בלחץ אישי, בלחץ חברתי, בדימוי, בכיס ועוד. האם זה מקנה זכות לפעול? האם זה מחייב לפעול?
עוד ברור שהסברה (חברים - זה מסוכן, רוכבים נהרגו ממש פה, מחכים לכם בבית...) יכולה לעזור, אולם רק באופן חלקי (וניסיתי... רק לא מזמן).
אז מה עושים? שנעשה את זה עוד יותר יקר? שנאפשר את זה רק בגיל יותר מבוגר? מה אלה יעזרו?
ואולי בכלל לא צריך לעשות כלום? להותיר הכל בידי הגורל ודארווין.

אחת השאלות שעולות וקשורות היא האם הרוכב אכן רוצה במותו או שהוא מאמין שלו – זה לא יקרה?

הכאב של האבדן המיותר והכאב של הנשארים מאחור – מכניסים אותי לדילמה. נכון לעכשיו - אני בהתלבטות פנימית.

ומה דעתך?  לעזוב?
אופנועים >>
לצפיה ב-'ולגבי ה"ניסיתי"...'
ולגבי ה"ניסיתי"...
14/10/2008 | 02:36
3

זה היה בסוף מרץ ש"ז - עם הנפשות הפועלות המדוברות, לרבות יפתח ז"ל.

אופנועים >>
לצפיה ב-'זוכר היטב את השיחות האלו'
זוכר היטב את השיחות האלו
14/10/2008 | 23:04
2
ובזאת סיימתי להתייחס אליהם מתוך כבוד ליפתח פרקר ז"ל.

ראשית אני שמח לשמוע שהשרשור הנ"ל מייצג דיעה פרטית בלבד ועדיין אני חושש מזליגה של דיעות שכאלו לתוך עמדותיכם הרשמיות כצוות הרשויות, בעיקר מכיוון שבמהלך השרשור בא לידי ביטוי חוסר ידע מוחלט בכל הקשור לרכיבה ספורטיבית מצידו של זהר וכותבים רבים אחרים בפורום. מכאן תשובה לשאלותיך הרבות שכתבת, למעשה כיצד "תלחמו" באבדן החיים המיותר אם אינכם מכירים את החומר ?
התשובה לדעתי הינה הסברה בלבד, מבית ומחוץ, לא בצורה של חילופי הודעות בפורום (אולי גם) אלא בדרכים יצירתיות אחרות, כאלה שלא מייצרות אנטיגוניזם (בינתיים אחד המוצרים היותר טובים של הצוות ) אלא כאלה שיצליחו לצלוח את שכבות ההגנה וההדחקה שמייצרים כלל הרוכבים.

אז לעזוב - לא.
לשקול שנית את הדרך - כן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'דבר נוסף'
דבר נוסף
14/10/2008 | 23:29
1
על כל רוכב שמתרסק יש בערך ארבעה שמפסיקים לנסות.

כך שלהערכתי, במיוחד לאור התפתחות ענף הסופרמוטו, האינדורו וקיומם של מספר מסלולים בישראל, מצבנו משתפר באופן טבעי משנה לשנה.
יותר רוכבי כביש ספורטיביים עוברים לענפים הנ"ל או לחילופין לספה בסלון לראות שידורים חוזרים של האח הגדול. ניסיונות מסיונרים להמיר את אותו RUSH לטובת רכיבת שבילים הם בגדר המגוחך, תאמין לי ניסיתי ואני עדיין לא מאמין שאשכרה נהניתי מזה.

נקודה נוספת, לדעתי אופנוע ספורט הוא הפיסגה הטכנולוגית של הדו"ג ומכאן המשך טבעי להתפתחות של כמעט כל רוכב, לפחות בשאיפותיו. לדעתי רוכבים רבים מגיעים למעמד של אחזקת אופנוע ספורט ורכיבה ספורטיבית, הם נתקלים בפציעות ובתאונות בקרב הסביבה הקרובה ובשלב מסויים מבינים שזה לא שווה את הסיכון, אז כאמור עוברים לשאר הענפים או סתם מתחתנים..

במהלך השנים האחרונות ראיתי יותר אנשים עוזבים את העיסוק הזה, חלקם שלמים.

אופנועים >>
לצפיה ב-'מסכים בחלק...'
מסכים בחלק...
15/10/2008 | 01:13

א. עם ה- RUSH - אין לי וויכוח. קיים.
ב. זה שאנשים עוזבים מעצמם, לפני או אחרי קבלת התראה - זה ברור לי.
ג. הסברה יכולה לתרום - אבל לדעתי לא תעשה את העבודה כולה.
ד. עירוב בין "עמדה רישמית" ל- "דעה אישית" - ברור שיש זליגה דו-כיוונית. לי באופן אישי, למרות מה שכתבתי בעבר, קשה עד בלתי אפשרי לסנגר על רוכבים ספורטיביים של שבת מול המשטרה, בכנסת, עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים והמפקח על הביטוח.
ה. צריך להכיר את החומר כדי להתמודד איתו - כמובן. אתה מדבר על "חוסר ידע מוחלט" - למה אתה מתכוון?
אופנועים >>
לצפיה ב-'שאני אזכיר לך את האנדרטה בתל ברוך'
שאני אזכיר לך את האנדרטה בתל ברוך
13/10/2008 | 16:06
1
רוכב שנהרג בשטח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קראת ת'הודעה שלי?'
קראת ת'הודעה שלי?
13/10/2008 | 16:22
1
לצפיה ב-'ביקור בבית הקברות בכפר ויתקין'
ביקור בבית הקברות בכפר ויתקין
13/10/2008 | 01:22
חבל שאין לי צילום מבית הקברות בכפר ויתקין, שם התקיימה היום בשעות הצהרים הלוויתו של יפתח ז"ל, לצרף לדיון שאתם מנהלים כאן. פורטרט משפחתי של אביו ואמו, שתי אחיותיו ואחיו של יפתח, שקרעו את הלבבות, ואת השמיים ואת הארץ, בבכיים על מר גורלם -  הגורל הנורא שאיתו יצטרכו לחיות חיים בלתי אפשריים, מעתה ועד עולם. אולי השיחה המוטרפת הזאת על השחזות וגירזונים בסיבובים ועל ה Rush המוטורי והאדרנלין היתה בכל זאת מקבלת לשנייה את הפרספקטיבה הנכונה, הזוועתית, שלה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בבקשה לא להתייחס לתאונה מסויימת או נקטל שמוכר'
בבקשה לא להתייחס לתאונה מסויימת או נקטל שמוכר
13/10/2008 | 07:11
2
בקשתי ואני חוזר ומבקש להתייחס לנושא העקרוני.
האם עלינו , כקהילה של "מסתכנים סדרתיים" , רוכבי דו גלגלי מסוגים שונים החשופים לסיכון מעצם אופי השימוש שלנו בדרך, למתוח קו, לחנך , להסביר ולהטיף , אולי אפילו לעשות (למשל, להגיע לאזורי "התרגול" לשיחה ישירה מול המתגרזנים) במגמה לשכנע את רוכבי הכביש שמחפשים את הריגוש הקיים ברכיבה האהובה עליהם לא לעשות זאת בכביש הציבורי.

אני אישית רואה את הבעיה לא אצל המיומנים והמקצוענים אלא דווקא אצל מי שלומד להיות כזה. בדרך לרכישת היכולת הוא אולי רוכב בצמוד לפס ההפרדה (לפעמים עובר אותו) , מאט/בולם בתוך פניה ומגיע לנתיב הנגדי או שעושה טעויות אחרות שהן, בכביש הציבורי , סופניות.

הבעיה היא ההתייחסות שלנו כקהילה לתופעה שמחיר הדמים שלה נגזר מבחירה חופשית.

אדגים זאת מעניין השבילים: בטיולי השבילים יש דרגות קושי שונות. אני משתדל מאד שתהיה התאמה בין יכולת הרוכב לבין אופי הטיול. אני מטיף להכשרה מוקדמת . אנחנו משתדלים לחנוך מתחילים ולסייע כשצריך בעברת אופנועים במקום שאדם מרגיש לא בנוח לעשות זאת בעצמו. כל זאת נועד לאפשר לימוד תוך מזעור המחיר הצפוי של נפילה - וכולנו נפלנו וניפול כמעט בכל פעילות של רכיבה במקום שהקרקע משתנה כל מטר.
כשרוכב "מתרגל" בכביש הציבורי הרי מתחילה הוא בסיכון הגבוה ביותר וחשוף לסכנות שאינן סולחות. הכביש הציבורי זמין לכל אחד ורק אופי הרכיבה מבדיל בין המשתמשים בו . קל מאד להסחף ולטעות במיוחד כשנמצאים יחד עם אחרים ואולי חלק מהשיקולים הם שיקולי אגו.

אני מעלה כאן לדיון את הרעיון שעלינו , כקהילה, למתוח קו.
יש גם אפשרות אחרת: שניקח אחריות להביא לכך שהרכיבה הספורטיבית תהיה מקצועית יותר - רק שזה מחייב הדרכה צמודה למי שפונה לפעילות כזאת ולא ברור לי מי יעשה זאת וכיצד. אולי התומכים יעלו הצעות בכיוון הזה.
אופנועים >>
לצפיה ב-' מסביר, מטיף,משכנע,רואה,משתדל'
מסביר, מטיף,משכנע,רואה,משתדל
13/10/2008 | 14:44
1
מטיף , חונך, מתאים רמות , צודק , מתנשא , מבוגר , אחראי , יודע יותר , בעל נסיון.
מדבר על...מסביר...לא שייך...מחוץ לתמונה ... מבדיל את עצמך...

כל הפעלים הללו הם הם מקור הטעות.

אתה צודק יותר מידי.

איבדת את הקהל .

לצערי גם אני נופל לא אחת לבור הזה (אייל תביא את התמונה של הסיינט...)
ואיני יודע איך לצאת מהמבוך.

אופנועים >>
לצפיה ב-'no title'
no title
13/10/2008 | 21:27
2
לצפיה ב-'אם אנסה לסכם את השירשור הארוך,'
אם אנסה לסכם את השירשור הארוך,
13/10/2008 | 07:39
8
עד גיל 40+ צריך מזל ברכיבת כביש ספורטיבית.
מעל הגיל הזה,מתפתח השכל,ועדין צריך מזל.
רכיבות בטוחות,מי בכביש,ומי בשביל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מזל? זו המסקנה שלך? איפה שמתי את הנר...'
מזל? זו המסקנה שלך? איפה שמתי את הנר...
13/10/2008 | 07:46
5
2
לצפיה ב-'המסקנה שלי נכונה,אפשר לקרא לזה צירוף מיקרי'
המסקנה שלי נכונה,אפשר לקרא לזה צירוף מיקרי
13/10/2008 | 10:36
4
או מזל רע.רוכב טוב מקטין את התלות במזל,אבל רוכב יותר קרוב לקצה,וגם  שם קצת מזל לא מזיק.
רוכב הקטנוע היה בזמן הלא נכון במקום הלא נכון בכביש משמר העמק,זה צרוף מקרים רע,או כמו שאומרים אחרים מזל רע.
אני רוכב רגוע,מפחד מהחלקה בהטיות,ויודע שיש מספיק סיכון שלא תלוי בי,כך שאני לא רוצה לפשל במה שכן תלוי בי. אני לא רואה את עצמי רוכב ספורטיבי אי פעם(מפחד) ולכן גם לעולם לא ארכוש אופנוע שימשוך אותי לשם.אני מצליח להנות באמצע ,בין הספורט
לשבילים,קוראים לזה טורינג. גיליתי שבמהירויות שפויות יש ערך מוסף בדמות הנוף למשל, ואני נהנה גם כך.
אגב,ההחלקה היחידה שלי הייתה כשהצטרפתי לקבוצה שכולם היו בכמה רמות מעלי.הקבוצה לא אשמה,אבל ממרום גילי הפקתי לקחים,ועשיתי שינוי בצורת הרכיבה.חשבתי אפילו להחליף לדו'ש,אבל אני אוהב את האופנוע שלי,וקשה לנו להפרד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'רמי תסלח לי האופנוע שלך הוא לא טורינג'
רמי תסלח לי האופנוע שלך הוא לא טורינג
13/10/2008 | 11:17
3
הוא אופנוע ספורט-תיור , ולמיטב זכרוני נעלמת לי באופק. (-:
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל באיזה כבישים רכבנו,פניות רחבות,שדה ראיה'
אבל באיזה כבישים רכבנו,פניות רחבות,שדה ראיה
13/10/2008 | 12:49
2
הרחק קדימה,אספלט טוב.
זה לא דומה לכבישים שהועלו כאן בשרשור, לא מצב הכביש ,ולא כמות התנועה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למיטב זכרוני , רק אנחנו היינו על הכביש'
למיטב זכרוני , רק אנחנו היינו על הכביש
13/10/2008 | 12:56
1
בעצם גם הבחור שטס עם ה-ZX900 הכחול
אופנועים >>
לצפיה ב-'מיטב זכרוני זוכר רק את המורכבת...'
מיטב זכרוני זוכר רק את המורכבת...
13/10/2008 | 23:22
לצפיה ב-'לא חוכמה, אתה רוכב רגוע'
לא חוכמה, אתה רוכב רגוע
13/10/2008 | 09:07
לצפיה ב-'לא עניין של גיל'
לא עניין של גיל
13/10/2008 | 10:37
ומה שאתה קורא מזל נקרא פשוט-אפשר לצאת מרוב השטויות רוב הזמן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה זה השטויות האלה?'
מה זה השטויות האלה?
13/10/2008 | 12:01
1
להפסיק רכיבה "ספורטיבית" בכביש?
אולי גם תגיד לי איזו חולצה ללבוש?
זה שאתה מוגדר כ"רוכב"  עדיין לא נותן לך זכויות להחליט בשביל כולם .,
לך כייף בשטח - תשאר שם . להגיד לרוכב כביש לעבור לשטח זה כמו להגיד לך לעבור לג'יפ , לרובינו לפחות.

אופנועים >>
לצפיה ב-'זהר זהר אתה צודק וזו מכשלתך!!'
זהר זהר אתה צודק וזו מכשלתך!!
13/10/2008 | 14:34
1
הרצון שלך להיות צודק לא משרת את המטרה.

כרוכב ספורט ליטר לשעבר אני יודע שאתה צודק ומעצבן.
האמת יותר מעצבן מצודק ...בעצם לא משנה מה יותר משנה שזה לא עושה כלום.
אולי משקיט לך קצת את הרגשות אשמה....
אולי ...
אבל זה עליך ולא לאחרים כי אתה צודק לעצמך.

אין לי עיצה עבורך ואיני יודע מה נכון מה לא לומר או לעשות.
פרט אולי לחשוב ביחד איך לא להיות צודק.
להיות אנושי ...טועה ותוהה.
לשאול ולא לתת תשובות.
לתת דוגמא אישית ולא לשכנע.
להיות כזה ולא להסביר.
לקחת אחריות כאילו זה אתה.
לא להיות בעדר.
לעמוד בביקורת .
לא להראות "טוב" בחברה.
להיות מנהיג,  קובע עובדות.
לטעות ולא להתנצל.

תהייה מי שאתה ולא מסיונר.
תהייה וזהו.

חג שמח.

אופנועים >>
לצפיה ב-'דעתי בנושא'
דעתי בנושא
14/10/2008 | 18:55
8
3
לצפיה ב-'יפה, אהבתי..'
יפה, אהבתי..
14/10/2008 | 21:06
1
לצפיה ב-'מזעזע וזאת לאחר מספר פעמים שקראתי'
מזעזע וזאת לאחר מספר פעמים שקראתי
14/10/2008 | 22:59
6
2
מהבלוג שלך:
כמה מזעזע שהדבר ישמע, הרי שאנחנו צריכים להלחם על זכותם של רוכבי הכביש לרכוב בדרך בה בחרו, ולהתרסק בדרך בה בחרו. אנחנו צריכים להלחם על הזכות שלהם לרכוב, לא על הזכות שלהם לחיות. הם אנשים בוגרים ועל חייהם שלהם, הם חייבים לקחת אחריות בעצמם.

כמובן שאם מעורבת בעניין רכיבה בלתי חוקית (מהירות מעל למותר, חציית קווים לבנים וכו’), והם נתפסים על ידי המשטרה בעת הביצוע, הרי ששלטונות החוק מוזמנים למצות עימם את הדין. אנחנו, חבריהם לתחביב, לא צריכים לשתף פעולה עם המדינה בעניין, ולהדיח חברי קהילה מתוכנו. גם אם זה אומר שאנו ביודעין שולחים אותם להתנגש בתנועה הנגדית, בתמרורים ובגדרות “הבטיחות”.

תגיד כרובי גם למישהו קרוב אליך ,ממש חבר .הייתי משיא את אותן עצות?להלחם על זכותם להתרסק?
זה גובל כבר בטירוף.
האם דמות המחנך נעמה? לא נגיד מילה ,ניתן להם להתרסק.נרשה להם לעשות מה בא להם .
למה?
תשאלו את הכרוב ,כי לי אין הסברים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין לך הסברים'
אין לך הסברים
14/10/2008 | 23:14
1
ואין לך גם דרך לעצור אותם, מסע הפחדה לא יעזור (ואל תתבכיין בסגנון "אפילו אם אחד יחשוב פעמיים בלה בלה בלה").
הפיכה של כל הכלים הספורטיביים ללא חוקיים-לא תעזור ככביש ערד יהיה מלא בבנדיטים, ואחרי שתוציא גם אותם מחוץ לחוק-בGS500 משופרת, אין לך איך להוציא מהאנשים האלה את החיידק, אבל מותר לך לנסות, זהר זהר לא מתייאש (תראה כמה הצלחה הוא קוצר, כל מי שמסכים איתו במילא לא רוכב ספורטיבי). לא משנה הסיבה, אין לך איך למנוע רכיבה ספורטיבית מאלה שמחפשים את זה.
אם תהיה מספיק אגרסיבי תצליח להרוג את כל ענף האופנועים בארץ, והקמיקזות יכנסו בך חזיתית עם הגולף GTI שהחליפה אצלם את הCBR.
החסה מציין שהוא מנסה להעביר אנשים מהכביש לשטח בשיחות אישיות, אבל לא בהצלחה גדולה מידי, זה מה יש.
כבר היה לי מישהו קרוב שהלך בכיוון הזה, מלבד ללמד אותו כל מה שאני יודע על איך להשאר בחיים ולנסות לכוון אותו לחכמים ממני שילמדו עוד-אין מה לעשות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מיצינו? '
לא מיצינו?
14/10/2008 | 23:40
4
1
אי אפשר להכריח אף אחד להימנע ממה שהוא אוהב לעשות, בכל תחום כמעט קיימת נישה מסוכנת יותר, אקסטרים אם תרצה, שהעוסקים בה נוטלים על עצמם סיכון גדול יותר משאר העוסקים בתחום. קח לדוגמה מטפסים, רוב המטפסים יעשו שימוש בחבלי אבטחה ויעזרו בחברים על מנת לתת לעצמם רשת ביטחון למקרה ומשהו משתבש. כנראה שזה לא הספיק לקבוצה מסויימת של מטפסים והם החליטו שאם הולכים על זה בלי חבלים, בלי רשת ביטחון ובלי שום אמצעי שימנע מהם נפילה של עשרות ולעיתים מאות מטרים במקרה והם טועים במהלך הטיפוס ומאבדים את אחיזתם.
אני בטוח שגם בקרב המטפסים יש כאלה המסתכלים על אותה קבוצה אקסטרימית כחבורה של מתאבדים שיעים מטורפים אבל אף אחד לא מגיע לאתרי טיפוס וכובל בשרשראות את אותם מטפסים נכון?
בשורה התחתונה כל אחד אחראי לעצמו וצריך לנהל את הסיכונים שלו, אפשר להציע סיוע בהערכת הסיכונים, הדרכת רכיבה, ולנסות לטפח התנהגות בטוחה יותר בכביש אבל להטיף או לשים מקלות בגלגלים רק יגרור אחריו אנטיגוניזם מצד אותם רוכבים שמה לעשות, זה מה שהם בחרו לעסוק בו ולהפיק ממנו הנאה.
הנקודה שהכרוב העלה נכונה לדעתי באומרו שסיוע מקרבנו 'למגר' קבוצה מסויימת של רוכבים באמצעים כאלה ואחרים עלולה רק לפתוח פתח לפגיעה בקבוצות אחרות של רוכבים ואף בכלל הענף.

במקום להפנות אנרגיה למלחמות פנימיות ביננו אולי כדאי להפנות אותם לדברים שיסייעו לכולנו כרוכבים ונהגים? למאבק עבור תשתיות וכבישים בטוחים יותר? להסברה? לחינוך תעבורתי מגיל צעיר? לשיפור תחום לימוד הנהיגה? לפיתוח וסיבסוד קורסי רכיבה\נהיגה? ואולי אפילו למסלול או מסלולים בארץ הקודש (השם ירחם)...

"האם דמות המחנך נעמה? לא נגיד מילה ,ניתן להם להתרסק.נרשה להם לעשות מה בא להם"

דמות המחנך מעולם לא עבדה, רוכבים ספורטיביים היו, הינם ויהיו, גם אם יהיו אלף אלטרנטיבות בדמות מסלולים וכבישים מרופדים וסגורים תמיד יהיה מי שיקח את האופנוע לקצה גם בכביש, מול תנועה נגדית עם מעקה ברזל תולש איברים משני צידי האספלט.

אפשר להגיד הרבה מילים, יש צורה להגיד כל דבר וצריך לזכור שברוב המקרים זה יכנס באוזן אחת ויצא מהשניה אם ננסה לחנך, להטיף ולשכנע שדרכם לא נכונה.

נרשה להם? חביבי, אתה לא מרשה כלום לאף אחד, עולם חופשי, יחסית, כל אחד יכול לעשות מה שמתחשק לו, בערך.

ולשם ההבהרה, אני חוויתי תקופה קצרה מאד כרוכב השואף לרכיבה ספורטיבית, הפסקתי כעבור כמה חודשים וויתרתי על אופנועי סופרספורט בכביש הציבורי, אני חושב שזה מיותר, מטופש ומסוכן מידי, לי אישית יש מה להפסיד ומערכת השיקולים שלי וניהול הסיכונים שלי אומרת להשאיר את הרכיבה הספורטיבית למסלול. אבל אני לא חושב שלכפות את דעותי על אחרים זה נכון, בטח לא כאשר 'חיסול' הרוכבים הספורטיוים בארץ זה פתח לחיסול הרוכבים כולם, תזכור שלדעתו של האזרח המצוי כולנו מתאבדים מטורפים ואין שום הבדל בין RR לבין WR לבין DL...
אופנועים >>
לצפיה ב-' אין לי מה להוסיף על דבריהם של החתול'
אין לי מה להוסיף על דבריהם של החתול
15/10/2008 | 06:20
3
1
ושל Lone Rider. אמרו והגיבו את כל שאפשר וצריך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אהההה...כן,אין מה לעשות מי שמחפש ריגושים '
אהההה...כן,אין מה לעשות מי שמחפש ריגושים
15/10/2008 | 11:48
2
1
מוטוריים דוחף את עצמו ואת המכונה עד לקצה  .כולנו עושים זאת ברמה כזו או אחרת.

איך אפשר לומר לאדם שיפסיק לעסוק בתחום אותו הוא אוהב ובחר להתמסר לו?
להפחיד במוות? הרי נאמר לא פעם כי האהבה עזה כמוות.
אולי מלחץ על חיילינו להפסיק לשרת בצבא? הרי יש סיכוי של אחד לכהמ שגם הם יפגעו או ימותו וגם זה עולה כסף בסופו של עניין.
הקטע הוא ששירות בצבא הוא לטובת המדינה וכלל הציבור ,ואילו עיסוק ברכיבה הוא עניין אינדיבידואלי נטו אז מה למדינה מותר לחייב אנשים לחרף נפשם ואילו לאינדיבידואל אסור לבחור לעשות זאת?
האם צודקים הרוכבים ה"שפויים" יותר בכותבם ואומרם כי על הרוכבים היותר "קיצוניים" להפסיק לרכוב או להפלותם אל מול החוק?
האם החוק יודע להבחין באדם הספון במעיל וקסדה?
הרי רוכב "קיצוני" לא יכול לעשות עם  וי-אף-אר 750 בן 12 מה שיוכל לעשות עם ווי-זד-אף-אר1 חדש מהניילון?

האם יש הבדל אם אני ארכוב "חזק" עם דו"ש מדבריות או ג'י-פי-זד500 או אולי קאסטום השם ירחם?

טעויות ברכיבה קורות לכולם גם בנהיגה ברכב,האם אנו כאלה צדקנים,יפי נפש שמותר לנו להפלות את "בני מיננו" ? אותם רוכבים אשר אנו מרימים לעברם יד לשלום בכביש או נעצור אם נראה אותם בשוליים ונבדוק במה אפשר לעזור?
האם יש רוכבים השמים עצמם מעל רוכבים אחרים ולא משנה כמה צעירים או חסרי נסיון או יכולת הם?
האם עננים כיסו את אפינו וסימאו עינינו?

בבקשה אל תשכחו כי תאונות דרכים קורות בכל תחומי התחבורה!
רכבות ,משאיות אוטובוסים,מכוניות ,ג'יפים ,טרקטורונים ,כלים חקלאיים ועוד.
הצדקנים שטוענים כי יש להפלות רוכבים מסויימים מפני שהם כביכול יותר מסוכנים  מהם על הכביש צודקים אך בואו לא נשכך כי אם מי מאיתנו אשר ייתן יד לכוחות הרשע (משטרע) למען "ידכאו" קבוצה אשר הופלתה ע"י אופנוענים אחרים היא הצעד השני והשלישי בחפירת קבר אחים לאופנוענות בישראל!!
הראשון הוא מה שקורה כאן בפורום -עצם המחשבה הבזויה שאדם יכול לומר לאחר מה לעשות וע"י נסיון "בחישה" בקבוצת כותבים לנסות ולמגר רכיבה מסוג מסויים.

הביטו עמוק עמוק בפנים ותאמרו לעצמכם די !
היום אופנועי הספורט-קצה ומחר קאסטומי,מחרתיים קטנועים,סופרמוטו אנדורו ולבסוף תירו לעצמכם בראש ,הרי את מי עוד נשאר להעלות על מזבח הצדקנות?

נהרג לכם חבר? תנחומי הכנים ,גם לי נמחו חברים מעל פני האדמה.
לא עלה על דעתי לומר לאלמנה ,אישה של חבר שבעלה נהרג במכונית כי לא רצה לצאת עם האופנוע שתפסיק לנסוע במכונית.

תנו לחיות הרי אף אחד לא אוהב שמנהלים לו את החיים ומפלים אותו כמצורע ,הייתם רוצים שיעשו לכם דבר כזה???

טומי.
אופנועים >>
לצפיה ב-' יפה כתבת...'
יפה כתבת...
15/10/2008 | 13:57
1
לצפיה ב-''
15/10/2008 | 19:04
1

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ