בואו נפסיק את הרכיבה ה"ספורטיבית" בכביש הצבו

../images/Emo140.gifקיבלתייייי

תודה על העצות. חבל שלא שמעתי אותן לפני ה-25.02.06 אז השארתי 2 חוליות בפניה הזו בגלל ה-tank slapper של הבאמפ המאפן הזה. אותה פנייה שרוב הסרטון עוסק בה. יופי של סרטון. הסוף מגניב. חבל שלא שומעים את קולו הערב של רמי ברקע

ennicka

New member
nimiz

אבל מה אם... נתחיל בזה שממה שקראתי עד היום, יש לך "קצת" ניסיון רכיבה - אין וויכוח. וממה שאתה כותב אז גם מספיק מודעות לזהירות/התחשבות בך ובסביבה. נמשיך בזה שמעולם לא רכבתי על אופנוע ספורט, הנסיון שלי כולל קטנועים, אופנועי שטח ואופנועי ספורט כמורכבת (אני יודעת...זה לא נחשב...) ועכשיו לעניין בי"ג ובכלל...ומה אם... לי עדיין יש בראש את מקרה שהכרתי מיד ראשונה, של תאונה שגרמה לי בפעם הראשונה לקלוט שבעצם הכביש הוא לא מסלול מרוצים גם כשהוא כאילו סטרילי - שני אופנועים רוכבים בבי"ג אחד אחרי השני (עם מרחק גדול בניהם). הראשון מחליק והאופנוע שלו פוגע בשני. הרוכב השני מחליק כתוצאה מזה לשוליים (ממוגן כולו) בשוליים הוא פוגש במכונית שעצרה בצד כדי לצפות/לצלם זה נגמר לצערי בנר במסלול סביר להניח שזה היה נגמר בנשיקה לצמיגים בשוליים. מה מבטיח לך שלא יהיו מכוניות כאלה בשולים (ולידם צופים שעלולים להפגע) או החלקה שיכולה להגמר בשפשופים לחליפה ולפלסטיקה אבל בסוף מביאה לפגיעה ברוכב אחר שהיה בכלל מאחוריך רחוק? או שמא גם במקרים כאלה (הכביש "צפוף") תסתובב ותחזור הביתה? (ואם כן ולא הבנתי טוב, אז נראה לי שאתה מיעוט חריג, לא?)

nimiz

New member
כתבתי כבר, לא רוכב בכביש צפוף, כן חוזר הביתה

כמו שאני יוצא לעשות סקי בשבתות. מבטיחים ים חלק וכשאתה מגיע למרינה יש גלים. אז מה? נילחם בזה? לא. נשתה תבירה במרינה, ונחזור הביתה שום דבר לא מבטיח לך כלום. אם היו כאילו הבטחות, כולם היו רוכבים רכיבה ספורטיבית על הקצה, כל הזמן. הרי רוב רובם של הרוכבים שלא רוכבים על הסליידר ב 228 לא עושים זאת מהפחד. כן, הפחד שמשאיר אותם שלמים חיים ובריאים, ובמקרה של השבילאי מפורום פולגז, כנראה משאיר אותם גם פחדנים וירוקים מקינאה... אין הבטחה לחזור הביתה ברכיבה על קטנוע לסניף טיב טעם הקרוב. אין הבטחה לחזור הביתה בשלום מהמילואים, או מביקור משפחתי בסופשבוע עם המכונית המשוריינת (במקרה שלי פורד מונדיאו) אין הבטחה לחזור מהים בשלום, אין הבטחה לחזור בשלום מעוד אימון איגרוף תאילנדי, או מעבודה עם משקולות בחדר כושר..אתה בהחלט יכול להוריד לעצמך משקולת ברזל של 22 קילו על הראש כשאתה דוחק באימון כתפיים (ועוד עם כתפיים שבורות ופורקות...) אני יוצא לרוץ מדי ערב 5 ק"מ, תה יודע כמה בני 40+ חטפו תוך כדי התקף לב? אין הבטחה לחזור חי מעכו ואין הבטחה לחזור בריא מדוכן השווארמה באיזור התחנה המרכזית. אגב, תה יודע כמה מתים בשנה בזמן זיון? אמנם מאז אליהו בן אלישר שגרירנו בפאריז, לא שמעת על מוות תוך כדי, אבל זה קורה, ויותר מתאונות אופנע. אז מה? להמשיך או שכבר הבנת את הרעיון?

ennicka

New member
../images/Emo13.gif

'בנתי את הרעיון..רק ששים לב שהבנתי אותו כבר מההודעות הקודמות ולכן שאלתי על "הבטחות" בעניין לא לפגוע באחרים בדוגמא שנתתי למשל הרוכב הראשון פגע בשני והמכונית שבצד היא שגרמה למוות. אבל למעשה ענית גם על זה...
את עניין הסכנות אני מבינה ומסכימה. הפסקתי לרכוב (בין הייתר) כשהתחלתי לפחד והחלטתי שההנאה ברכיבה מבחינתי לא שווה את הסכנה (לפני שהפסקתי ידעתי שאם יקרה משהו ואשאר למשל על כסא, אוכל לקחת את האחריות על מעשיי ומוכנה לקחת את הסיכון, הפסקתי לרכוב כשלא הייתי מסוגלת יותר לקחת את הסיכון). מצד שני עשיתי דברים אחרים מאז, חלקם מסוכנים הרבה יותר כי עוד לא התחלתי לפחד מהם וההנאה גדולה מספיק...(הדחקה זה דבר מצויין
). הדברים שמפחידים אותי זה לא המוות כמו לפגוע באחר ולחיות או להפגע קשה בלי למות. אבל שורה תחתונה - אי אפשר להפסיק לחיות ומה לעשות שמה שעושה לי כיף בד"כ מערב שילוב של אדרנלין ואנדורפין... בכל מקרה מה שניסיתי לומר בהודעה הראשונה - עדיין נראה לי (ואמרו את זה מאז בשרשור הזה כבר, לדעתי), שאתה דוגמא למיעוט הרוכבים שרוכבים עם הרבה ניסיון מחשבה והתחשבות ולא לרוב שלהם. אגב לגבי מוות במהלך זיון...אני חוששת שגברים נמצאים בהסתברות גדולה יותר שזה יקרה להם, מאשר נשים...אז נראה לי שאמשיך לקחת את הסיכון הזה

ב ו Z י

New member
משקולת 22 קילו בדחיקת כתפיים???

אולי תפסיק לשחק בנדמה לי ותתחיל להתאמן?

אילן135

New member
נימרוד אתה תותך .

נימרוד אתה כישרוני כל כך שחבל שאתה לא רוכב בליגות שמתאימות לרמה שלך. לדוגמה ,סופר ספורט,סופר בייק,ועוד. פשוט חבל עלך. אתה מאוד כישרוני, אל תתביש,אתה צנוע אבל תיכך יוזמה ותעסה את זה. אולי יהיה סוף סןף אלוף עולם ישראלי לאופנועי כביש . אמן.

nimiz

New member
מאיפה אתה יודע באיזה ליגות כן רכבתי? אבל

אתה, לא משנה כמה זמן עבר לך מאז שלום כיתה א', לכתוב עוד לא למדת, למה?

iec

New member
אם ואם ואם..בקצב הזה עדיף שנשאר סגורים בבית

ennicka

New member
קצת פשטני

אם ואם ואם נתמך גם בהסתברות שיקרה וההסתברות שאמות בהחלקה על בננה ברחוב קטנה מההסתברות שאמות בתאונה בכביש (במצב שכבר שניהם קרו, לא לדבר על זה שאם אני נוהגת ללכת ברחוב ולרכוב על דו"ג ההסתברות שאחליק על הדו"ג גבוהה יותר). יותר מזה, כמו שכבר כתבתי, אני לא מתיחסת לסיכוי למוות אלא לסיכוי לפציעה חמורה או פגיעה באחר. כאן כבר נכנס המשפט השחוק לא לשאול מה הסיכוי שמשהו יקרה אלא אם המשהו יקרה מה יהיו התוצאות במקרה שלי למשל המתמטיקה של ההסתברות לתאונה על אופנוע מול התוצאה שאצא נכה גרמה לי להחליט לרדת מדו"ג לעת עתה. כל אחד והמתמטיקה שלו..אבל מה כשזה עלול גם לגרום לפגיעה באחרים?

yarivos

New member
עתידות : בעוד שבוע וחצי יפול עליך פסנתר כנף

ואתה תצא מה'זה פראייר שלא פוצצת גאזים כל השבוע. והעניין הזה של פגיעה באחרים - דמגוגיה בשקל וחצי.

AVNER XR

New member
הסיכוי שלך לפגוע באחרים עם רכב הרבה יותר גבוה

מאשר עם אופנוע ,גם בנהיגה "רגועה".

למעלה