אירוח בפורום - גידי פרדר, רכיבה מתקדמת

אז ככה

המרה בהנחת הרגליים לאחור היא לאפשר רכיבה ספורטיבית יותר, תוך שימוש בשרירי הרגליים מבלי למשוך בכידון. בבלימה יש בעיה עם העניין הזה, אבל היא פחות חריפה ומפריעה אצל רוכבים נמוכי קומה. רוכבים גבוהים מתקדים לבלום בלי להישען על הכידון כשהרגליים אחורה. לעומת זאת אני בכלל לא ממליץ לבלום עם הרגליים קדימה, אז אתה אמנם לא לוחץ על הכידון אבל הגוף שלך מונח כמו בטטה על המושב. לי נראה שעדף להניח את הרגליים במקום הטבעי, על המדרס, ולהפעיל שרירי רגליים ובטן. לא בכל קטנוע ניתן לשנות בקלות וחלקות את תנוחת הרכיבה תוך כדי רכיבה מהירה, לכן אני לא בוח עד כמה זה ישים. בסופו של דבר, אתה בוחר איך יותר מסדר לך לרכב, אבל בשום מקרה לא עם הרגליים קדימה

Dungeon

New member
מקווה שלא מאוחר מדי

האם לדעתך השתתפות בקורס מאומן א' עם קטנוע (VXR) גורעת מהאפקטיביות של הקורס בהתייחס לזה שעל קטנוע אני לא ארכב יותר משנה? אני פשוט לא רוצה לעשות את הקורס כי אני חושב שעל קטנוע זה יהיה יותר פשוט ופחות משכיל מאשר על אופנוע.

על קטנוע זה לפעמים יותר מסובך...

ובלי ציניות. ראה תגובה קודמת שלי, בה התייחסתי לעניין הרגש ברכיבה. בקטנוע הרבה יותר קשה להרגיש, מכל מיני סיבות שזה לא המקום לפרטן. לכן כדי להתחבר ממש לרכיבה איכותית הקטנוע קל לתפעול אבל פחות ברור להבנה ותחושה של הדינמיקה שלו. אני חושב שהקורס משכיל ויעיל רק אם עושים אותו פעמיים לפחות, ופעם ראשונה על קטנוע לא גורע... אבל מה אתה שואל אותי, לאיזו תשובה ציפית?

Dungeon

New member
ציפיתי לתשובה כנה

אני מאמין שזה גם מה שקיבלתי. לדעתי, עדיף לתת תשובה כנה מאשר להרוויח כמה שקלים באופן חד פעמי. לדוגמה: מסלולים המליצו לעשות קורס מסויים, לא הרגשתי שתרם לי מבחינת ידע (ממש מעט מבחינת תנוחת נהיגה) ועוד יותר מזה לא ממש נהנתי אז קורס נוסף אני לא אעשה שם.

mzbike

New member
../images/Emo190.gifשאלה אולי קצת טיפשית

שלום גידי אני רוצה להגיע לקורס שלכם אבל לא בטוח כמה זה נכון להגיע עם האופנוע שלי. אני רוכב על מז. האם סוג האופנוע משנה משהו בלימוד הרכיבה? האם עדיף להגיע עם אופנוע יותר רציני? לא עכשיו כשאני אקנה אחד יותר רציני אני מתכוון. תודה ולילה טוב

ilan91

New member
האטה לפני מ ה מ ו ר ה

מהמורה זה בדיוק כמו פניה, נכון? כלומר, להפסיק לבלום לפני המהמורה... תודה רבה

Lone Rider

New member
אנחנו מודים לגידי על ההשתתפות ומתן התשובות..

אני מקווה שחברי הפורום יפיקו את המירב מהאירוח והמענה במרוכז לשאלות, אני בטוח שאם למישהו נותרו שאלות ותהיות גידי וצוות המדריכים ישמחו לסייע במשכן החדש של רכיבה מתקדמת. שוב, תודה רבה

זהו. לפי השעון שלי ב-23:57

סיימתי לענות לכל אחד מהשואלים. מצטער אם נרדמתם בדרך. אשמח לסשן נוסף בעתיד תמיד לשירות אופנוענים מאומנים גידי

rusti james

New member
Respect

תודה גידי על כל המידע המדוייק והנהיר שאתה יודע לנסח בכל השנים מאז שבת מהר הדוב ראסטי ג'יימס שזוכר סדרת מאמרים בדיונית על ברכיים וקסדות וחבורות בווילי - ושוטרים עם 750 ו'הארדלי אייבילסון'.. (למרות שיש לי אחד..)

למעלה