הכרה בהוצאות אופנוע - הבהרה

הכרה בהוצאות אופנוע - הבהרה

ההודעה שהתפרסמה בפורום ב1/5/08 פתחה שרשור שלם של תגובות והערות המתייחסות לפרסום באתר מוטו . להלן מספר הבהרות : 1.הכותב רואה חשבון ,אופנוען מאושר ובין לקוחותיו ומכריו רוכבי אופנועים. 2. אין שום שינוי בכללי קזוז המע"מ על רכישת אופנוע והוצאות השימוש השוטפות . הכללים בהתאם לתקנה 18 לחוק מע"מ היינו- אם השימוש עסקי בלבד יוכר כל קיזוז המע"מ,במידה והשימוש מעורב יוכר רק 2/3 מהמע"מ ואם השימוש בעיקרו פרטי יוכר רק 1/4 מהמע"מ. 3.החל משנת 2008 חל שווי רכב על אופנועים המוגדרים L3 (מעל 33 כ"ס) . יש לחייב עבור אופנועים הצמודים ממקום העבודה בשווי רכב בסך 250 ש"ח לחודש ,בשנת 2009 הסכום יעלה ל500 ש"ח. 4. הוצאות האופנוע יוכרו במלואן לבעלי העסקים בהנחה ששולם שווי רכב (או שהאופנוע לא צמוד ובסוף יום העבודה נשאר בעסק.) 5.לגבי עצמאים ההוצאות שיוכרו יחושבי לפי הגבוה מבין : סך ההוצאות בניכוי שווי הרכב הרעיוני השנתי (3,000 ש"ח) , או 25% מסך ההוצאות. מקווה שעזרתי. מצ"ב חוזר שהופצתי ללקוחותי. ישי

xfwind

New member
../images/Emo51.gif../images/Emo45.gifL3 זה לא

"עד 33 כ"ס"
האופנוע שלי הוא "A" וגם אני קיבלתי חו"ד שנתייחסת רק ל250 ש"ח בחודש שווי רעיוני. האם זה מה שאתה אומר
תבורך.

דרגות רישיון וסווג רכב

דרגות רשיון הנהיגה הן A-A2 וסיווג האופנוע ברישיון הרכב מסומן באותיות L L3 מתייחס לאופנוע מעל 33 כ"ס

xfwind

New member
../images/Emo47.gif../images/Emo51.gif

נהיר וקריר. משנה הבאה ואילך לא יהיה כדאי להחזיק אופנוע כרכב עבודה. חסר הגיון בכל צורה.

מיצו

New member
ממה שאני קורא זה לא מדוייק

(ותודה לרוכב הבודד על ההבהרות). שווי שימוש עולה, ואת זה אנחנו יודעים, עד ל- 750 ש"ח תוך שנתיים. הבעיה העיקרית היתה עם ההכרה בהוצאות הטיפול, ביטוחים, דלק וכו' כהוצאה מוכרת. כל עוד לא פגעו בזה, אנחנו במצב יחסית טוב. ככה אני מבין את זה.

זהר זהר

New member
הכל מתאים חוץ מסכום הניכוי של 250 ש"ח

לפי הרשום אצלי זה 750 ש"ח. אנא הבהר המקור לסכום . אפשר גם במסר אישי. תודה זהר

לכל השואלים לגבי זקיפת שווי הרכב

נקבעו הוראות מעבר בשנת 2008 - 250 ש"ח לחודש בשנת 2009 - 500 ש"ח לחודש ומשנת 2010 - 750 ש"ח לחודש יותר מתמיד קשה ויקר להיות אופנוען..

למעלה