לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2923529,235 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'ארדן עכשיו בynet מדבר על חוק קסדה'
ארדן עכשיו בynet מדבר על חוק קסדה
29/08/2007 | 10:28
87
שווה להכנס ולהגיב לגבי אופנועים
לא לשכוח להוסיף נצלש

אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מה רלוונטי קסדה לאופניים אילינו??'
מה רלוונטי קסדה לאופניים אילינו??
29/08/2007 | 10:40
41
לצפיה ב-'כי אחריהם, יכריחו גם אותנו להשתמש בקסדה'
כי אחריהם, יכריחו גם אותנו להשתמש בקסדה
29/08/2007 | 11:56
40
אהה. רגע.
לא, אנחנו כבר מחוייבים גם ככה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואם יכריחו אותנו להשתמש רק בקסדות שלמות?'
ואם יכריחו אותנו להשתמש רק בקסדות שלמות?
29/08/2007 | 12:19
39
זה טוב? זה רע?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם זה מציל חיים עובדתית - זה טוב'
אם זה מציל חיים עובדתית - זה טוב
29/08/2007 | 13:04
24
לכן במידה וימצאו סטטיסטיקה המדגימה בצורה ברורה וחד-משמעית את יתרונן של הקסדות השלמות על קסדות החצי בהצלת חיים ומניעת פציעות קשות, אשמח לחוק כזה.

אבל אם יעשו חוק לפי "נראה לי" ו"כנראה" אז זה מיותר.

במקרה של רוכבי האופניים חוק הקסדה מבורך, לדעתי. הם בטח לא מרוצים מזה, גם האופנוענים לא שמחו בזמנם. אבל זה מציל חיים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הקסדות המצחיקות של רוכבי האופניים'
הקסדות המצחיקות של רוכבי האופניים
29/08/2007 | 13:18
9
לרוב לא מצילות חיים. אין שום סטטיסטיקה שתומכת בזה. לך תבדוק בעצמך אין נהרגים 99 אחוז מרוכבי האופניים, עקב פגיעה של רכב בהם, הקסדה הזאת לדעתי לא תתרום דבר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל האם יש סטטיסטיקה המראה כמה לא נהרגו'
אבל האם יש סטטיסטיקה המראה כמה לא נהרגו
29/08/2007 | 13:31
בזכות הקסדה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה טועה ובגדול , חבר שלי רכב על אופניים ,'
אתה טועה ובגדול , חבר שלי רכב על אופניים ,
29/08/2007 | 14:00
1
1
פתאום הייתה מכת רוח והוא נפל , הקסדה חטפה מכה מאבן והיה סימן עצבני עליה , כלומר הגולגולת שלו הייתה צריכה לחטוף את זה
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה לא סותר מה שרשמתי'
זה לא סותר מה שרשמתי
30/08/2007 | 10:39
עדיין 99 אחוז מההרוגים בתאונות אופניים נהרגים בגלל פגיעת מכוניות. לפי דעתי יש לחייב קסדה לרוכבי אופניים רק אם משוכנעים שזה יציל חיים של רוכבים. אחרת זה כמו לחייב אותנו בתור רוכבי אופנועים בציוד הגנה מלא.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז אתה אומר'
אז אתה אומר
30/08/2007 | 10:18
3
שכשאתה נופל מרכיבה על אופניים, עדיף לך לפגוש את הסלע שמחכה בסוף המסלול הבליסטי של הראש שלך בלי קסדה מאשר עם קסדה?

SM
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא, אני רק אומר שלחייב רוכבי אופניים'
לא, אני רק אומר שלחייב רוכבי אופניים
30/08/2007 | 10:43
2
בחבישת קסדה כמעט ולא ישפיע על כמות ההרוגים בתאונות של רוכבי אופניים. יצא לי כבר ליפול מאופניים ולראות אחרים שנופלים ובחלקם המכריע של הנפילות קסדה כמו של רוכבי אופניים לא תעזור.

מי שרוכב עם אופניים בשטח או שרוכב בירידות תלולות במיוחד אולי כדאי שישקול קסדה אבל טפשי לדעתי לחייב בחוק כאלה שרוכבים ביומיום על אופניים בעיר לחבוש קסדה כי הסיכוי שיזדקקו לה אפסי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'והנה הלינק לתמונות'
והנה הלינק לתמונות
30/08/2007 | 12:23
1
כדי שלא באמת תהיה צריך לבוא אלי הבייתה
http://catalog.troyleedesigns.com/catalog/index.php?cPath=567_568
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה צוחק עליי?'
אתה צוחק עליי?
30/08/2007 | 12:30
מה ביו זה לקסדות אופניים ממוצעות?
מה הקשר בין קסדות כאלה לדיון האם לחייב בחוק חבישת קסדה לרוכב אופניים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'מר חג'בי הנכבד מוזמן'
מר חג'בי הנכבד מוזמן
30/08/2007 | 12:05
1
אחר כבוד לבדוק את קסדת ה" FULL FACE " של TROY LEE DESIGN שמונחת לי פה בארון ואז להגיד לי שמודבר בצחוק של קסדה....אם אתה לא מעודכן..לפחות אל תדבר שטויות...לצערי/לשמחתי היא טובה בהרבה מכמה קסדות של אופנועים שנמכרות בשוק כ"קסדות לאופנוע"....ולפני שאתה קופץ....כן אראי קורסייר יותר בטוחה..אבל גם שוקלת יותר...ובאופניים יש לזה משמעות רבה....ואני לא יוצא לשום רכיבה (אופניים)ולו הקטנה ביותר ללא קסדה על הראש רכוסה
לכן חוק או לא....עבורי אין לזה משמעות...וגם עבור כל "הרוכבים האמיתיים"....כי אני רוכב בשטח על אופניים עם מיגון מלא...
צבי צב..מגיני מרפק\אמה, מגיני ברכיים\שוק ,קסדה מלאה,כפפות....וכשאני אני במנהלתי בעיר...גם אז הקסדה לא נפקדת .
אופנועים >>
לצפיה ב-'יופי, עוד אחד'
יופי, עוד אחד
30/08/2007 | 12:15
לפחות היית קורא את שאר ההודעות שלי. אני בטוח שיש קסדות מצויינות לאופניים שעושות טוב את העבודה אבל השאלה היא האם יש לחייב בחוק באופן גורף את כל רוכבי האופניים בקסדות.

אז לך יש אחלה קסדה אבל רוב קסדות האופניים שראיתי הן די חסרות ערך והסיכוי שלהן להציל חיים הוא אפסי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מדבר שטויות...זה יהיה חוק מטומטם'
אתה מדבר שטויות...זה יהיה חוק מטומטם
29/08/2007 | 13:27
9
אופנוען\קטנוען שלא רוצה לחבוש קסדה שלמה שישי לו לבריאות!זה רק הוא יפצע קשה יותר או יהרג בגלל זה.אבל תן לו את יכולת ההחלטה על דבר כ"כ אלמנטרי... הוא רוצה שיהיה לו נוח..אנחנו לא חיים בסקנדינביה-ופה החום מעיק מאוד כשאתה משתחל בפקק...ובעצם בכל מקום...פשוט חם מאוד בקסדה.

אז אותו הדבר לגבי חבישת קסדה וצבי צב במכונית..הרי ידוע שרוב ההרוגים הם כתוצאה של מפגיעת ראש..אם זה מהדש בורד או מהשמשה וכו'...או ריסוק כל בית החזה בהגה וכו'...

בואו נרים עוד חוק לגבי זה שיציל עוד אנשים...הואו נכבול את האזרח ונחנוק אותו העיקר שירגיש בטוח...לא חשוב שהחיים שלו יהיו גהינום.העיקר שהחוק יציל אותו...

לדעתי גם קסדה לא צריכה קבועה בחוק(מעל גיל מסויים)במיוחד בגלל מזג האויר בארץ..מי שרוצה שיחבוש..מי שלא...שיקח את הסיכון! הרי רק הוא יפגע מזה..

עליי לציין שאני רוכב עם קסדה מלאה וכנראה שהייתי חובש אותה גם היא לא הייתה בחוק.

תראה את אלה בפחיות..4 אנשים ברכב קשורים כמו חיות בפנים...ממש לרחם..נוסעים בפקקים של ת"א זוגות הורים עם 2 מסכנים שקשורים מאחור...תוצאה של שטויות שנאמרו ע"י דפקטים בממשלה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מקווה מאוד שכל מה שכתבת היה בציניות הזויה'
אני מקווה מאוד שכל מה שכתבת היה בציניות הזויה
29/08/2007 | 13:41
3
בוא נעזוב רגע את אלה שנהרגים בעצמם כתוצאה של  אי לבישת קסדה, בוא נתמקד בכל התאונות הקטנות ב5 קמ"ש שהיו נגמרות בחבלות קלות עם קסדה ובלעדיה נזק הרבה יותר קשה לראש- מי משלם את זה לדעתך? זו מעמסה חברתית די גבוהה בשביל לתת לקבוצה של אנשים לא להרגיש "חנוקה" ועוד קבוצה שלא משלמת ביטוח רפואי כלשהו אבל מקבלת מהמדינה כיסוי- אם הם לא משלמים והמדינה ממנת זה ניראה לי סביר והגיוני שהמדינה תצמצם את הצורך שלה לממן פציעות מיותרות.

לגבי רכב, רמת המיגון האקטיבי (כריות אויר, חגורות) עדיפות במאות אחוזים יותר מבטיחות שלך על אופנוע אז ביום שאופנועים יוכלו להציג בטיחות של רכב ממוצע מודרני אז גם אני אתמוך בחוק שלא מחייב קסדה, אי אפשר בכלל להשוות.

אופנועים >>
לצפיה ב-'ממש לא ציני...זה היה על קצה המזלג'
ממש לא ציני...זה היה על קצה המזלג
29/08/2007 | 14:20
2
כשאני אומר שכל אחד יעשה כרצונו בעניין הקסדה אני מתכוון שהוא לוקח אחריות גם על הפיצוי שהוא יוכל לדרוש במקרה של תאונה.....לא התכוונתי לפתוח פה פתח לתביעות ענק נגד המדינה....

כמובן שיש עוד כמה סעיפים שיש להוסיף....

אבל בגדול כל זה הכיוון.

די להלחיץ אץ הץושבים עם כל מיני חוקים...תיכף יחייבו את על רוכבי הדו גלגליי ללבוש מעיל עור...גם בקיץ..גם שליחים....

די..מדינה מטורפת...יתר מידיי מנהלים לאזרחים פה ת'חיים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'האמת? חבל שלא עושים חלק ממה שאמרת'
האמת? חבל שלא עושים חלק ממה שאמרת
29/08/2007 | 14:31
1
אתה עדיין שוכח שביטוח חובה מממן את הטיפולים לנפגעים שהחליקו ועכשיו צריכים השתלות עור שמעיל היה יכול לחסוך. לא, אני לא אומר עכשיו שכל קטנועיסט בתוך העיר ישים מעיל בקיץ אבל העניין של הקסדות כל כך אלמנטרי, אני לא מבין על מה הוויכוח כאן בכלל. אתה יודע, היו טענות כאלה כמדומני גם לגבי חגורות בטיחות לפני 20 שנה, כולם ראו את זה כמטרד ולא חיוני, היום זה ברור מאליו. אותו הדבר עם קסדה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כל נושא ביטוח החובה צריך להשתנות...'
כל נושא ביטוח החובה צריך להשתנות...
30/08/2007 | 14:30
והעניין הזה צריך להיכנס...אחד שהחליק ולא היה ממוגן יהיה זכאי ל-30% מימון מהביטוח (לדוגמא)

אבל אם אתה ממגן את הרוכב ב-100% ונותן לו ביטוח כמו שיש לנו היום...לא יעזור בית דין והרוכבים ימשיכו לתבוע סכומי עתק! ועם עו"ד טוב הוא יזכה גם אם אין עליו צלקת אחת....

זה נושא גדול ומסועף....אני מקווה שיום מן הימים משהו יזוז.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן, שישים קסדת חצי!'
כן, שישים קסדת חצי!
29/08/2007 | 13:42
3
ואז הוא נפל בקטנה - משהו שהיה גג שובר לו את הקסדה...
אבל לא - זה שבר לו את כל הלסת - איזה יופי שיש ביטוח חובה! בוא נתבע!
25000 על טיפולי שיניים (במקרה הטוב), עוד איזה 10000 על עוגמת נפש (מסכן, לסת שבורה - איזה לא מתחשב האספלט...), עוד 10000 על הפסד ימי עבודה...

וואי - האופנוענים האלו - נפגעים כל הזמן, כל הזמן תובעים, זה עולה לנו הרבה - נעלה להם את הביטוח!

מוגש מטעם המועצה למלחמה באלו שחם להם ותובעים אח"כ את כולם על זה
אופנועים >>
לצפיה ב-'במקום להתלהב קרא את תגובתי ל-Agent'
במקום להתלהב קרא את תגובתי ל-Agent
29/08/2007 | 14:21
2
3
לצפיה ב-'במקום שאני יגיב - תקרא את הודעות של Agent'
במקום שאני יגיב - תקרא את הודעות של Agent
29/08/2007 | 16:16
1
לצפיה ב-''
30/08/2007 | 10:34
לצפיה ב-'נכון מאד!!!!! אתה צודק לגמרי'
נכון מאד!!!!! אתה צודק לגמרי
30/08/2007 | 12:13
כשתרכב על אופנוע ותחטוף איזו בומבה בראש שלך..ולא תהרג...כי הרי זה אנו לא רוצים.
רק תזיל ריר עד יומך האחרון..תדבר במשפטים מקוטעים ו מ א ד לאט..ותצטרך איזו פיליפינית שתנגב לך את החרא כי
מאיזו סיבה עלומה אינך שולט בסוגרים....תעזר בה לאכול כל ארוחה שתוגש לך בקשית......תתבע את אבנר בתביעה
היסטרית לחלוטין..על מר גורלך...ואנו כולנו(המדינה) נישא בעלות של  הניתוחים...האישפוז...השיקום..הטיפול היום יומי
שתזדקק לו לשארית ימיך...וגם אז תגיד זו זכותי לרכב איך שאני רוצה
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם, אי רכיבה על אופנוע - מצילת חיים...'
גם, אי רכיבה על אופנוע - מצילת חיים...
29/08/2007 | 15:33
3
גם, אי רכיבה על אופנוע - מצילת חיים (או לפחות מפחיתה משמעותית את הסיכוי), כדאי להציע לו גם את זה?!

אי אפשר להכריח את האזרח הטיפש לשמור על עצמו עם קסדה יותר בטוחה, רוצה קסדת חצי, שיקח אחריות על פגיעות ראש שהיו יכולות להיחסך עם קסדה מלאה.

שלא תבינו אותי לא נכון, אני נוסע במיגון מקסימאלי, אנשים צוחקים עלי שהם רואים אותי עם כל המיגון הזה עולה סך הכל על קטנוע 250 (כאילו שזה משנה מה האופנוע שאתה רוכב עליו שאתה עושה תאונה או מחליק ב100 קמ"ש).

אני בעד לחייב קסדה שלמה, רק אם יפחיתו את המס על כל המיגון לאופנועים (או לפחות קסדות), כמו שמפחיתים על אביזרי בטיחות בפחיות...
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה קצת דמגוגי, אבל מה...'
זה קצת דמגוגי, אבל מה...
29/08/2007 | 15:47
2
כבר מציעים את זה ומזמן, לכל אזרח יש את חופש הבחירה אם לרכב על אופנוע או לא. רכיבה על אופנוע מחייבת אותו לשלם ביטוח חובה יקר ביותר, בגלל הסיכון. אז הדוגמה אותה הבאת כטיעון דמגוגי מעט, היא בעצם המציאות של היום.

ולא, אי רכיבה על אופנוע לא מצילה חיים, תתפלא, אבל אנשים שלא רכבו על אופנוע יום אחד בחייהם, מתים גם כן. תבדוק כמה אנשים נהרגו החודש בלי שום קשר לאופנוע.  

אפשר להכריח, עובדה, חוק קובע שימוש בקסדה ואוכפים את זה ביעילות. באותו הדרך היו יכולים לחייב קסדות שלמות בלבד.

נכון להיום, אין מיסים על קסדות, חוץ ממע"מ שקיים על הכל.

ואני נוסע לפעמים עם קסדת חצי. למה אני עושה את זה? כי אני יכול וזה חוקי, אני מאמין שההגנה הטובה ביותר היא מה שנמצא בתוך הראש ולא עליו. אז לא צריך להפוך אותי למעריץ קסדות שלמות ופריק בטיחות. מצד שני אני מבין את התועלת והחשיבות של ציוד מגן רציני ולכן כתבתי על התנאים להחלת חוק כזה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'לא דמגוגי, זו סתם היתה הקצנה להמחשת הנקודה...'
לא דמגוגי, זו סתם היתה הקצנה להמחשת הנקודה...
29/08/2007 | 16:00
וחוץ מזה כתבתי בסוגריים, יפחית את הסיכויים... :)
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל במשהו אחד אני מסכים...'
אבל במשהו אחד אני מסכים...
29/08/2007 | 16:01
צריך להוציא חוק, שנוסעים על קאסטום חייבים לסוע עם קסדת חצי אופנתית...
אופנועים >>
לצפיה ב-'ומגני ברכיים, מעילי מגן מעור...'
ומגני ברכיים, מעילי מגן מעור...
29/08/2007 | 13:12
13
1
לצפיה ב-'ומה הבעיה עם זה?'
ומה הבעיה עם זה?
29/08/2007 | 13:59
11
1
קודם כל נשתחרר מההגזמות, למה עור? מעיל ממוגן, רעיון מצויין.

אבל יש לזה כמה תנאים. הראשון זה חובת ההוכחה, נתונים מדוייקים על יעילות הציוד. דבר שני - תמריצים כספיים, משמעותיים, גם במחירי המיגון ע"י הורדת מיסוי וגם בביטוח החובה. דבר שלישי - התחשבות בתנאים, החום זה בהחלט שיקול משמעותי ואני תמיד אמרתי שעדיף רוכב ער וחושב עם קסדת חצי וגופיה מרוכב חצי מת עם מיגון מלא. אבל יש הרי פתרונות, יש מיגון יעיל לא פחות ממעילי עור שלא גורם לסבל מהחום, יש קסדות שטח שנושמות ומצד שני ממוגנות היטב.

נכון להיום התנאים האלה לא מתקיימים, בטח, עדיף לנסות לחסל את כל המגזר הדו-גלגלי במחירי הביטוח.  

אופנועים >>
לצפיה ב-'רק בקטנה'
רק בקטנה
29/08/2007 | 14:12
4
יום שבת האחרון, הגעתי ב9 למגרש חניה בעיר הסמוכה, לCBT.
כאן באנגליה, כל מי שרוצה להתחיל לרכב על אופנוע . קטנוע (עד 125 סמ"ק) חייב לעבור הדרכה.
ההדרכה כוללת 5 מרכיבים:
1. בדיקת ראיה בסיסית (קריאת לוחית רישוי ממרחק 20 מטר)
2. מיגון - קסדה, מעיל, כפפות, נעלים (ורק שתבינו - בלי קסדה מלאה, כפפות, מכנס עבה (עם מיגונים), מעיל ונעלים גבוהות שולחים אותך הביתה בחזרה. לא עולים על אופנוע בלי כל אלה - אפילו במגרש)
3. הכרות עם האופנוע - רכיבה במגרש
4. הרצאה של שעה על רכיבה "על אמת" - המנעות ממצבים, רכיבה בתנאי מזג אוויר שונים וכו')
5. רכיבה מעשית של שעתיים בעיר

בתי הספר מספקים לך את כל הציוד לאותו היום - לא קסדות חצי, לא מעילי רוח - קסדות AGV ח-ד-ש-ו-ת, מעילי עור מהחברות המובילות וכו'.

מדהימה השיטה הזו. והיא עובדת.
95% מהרוכבים, בין על קטנוע ובין על R חדש - כולם ממוגנים מכף רגל עד ראש.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שכחתי להוסיף'
שכחתי להוסיף
29/08/2007 | 14:19
3
מהיום שעוברים את ההדרכה (לא כולם מקבלים חותמת ד"א) - יש לך שנתיים לרכב (במהלך השנתיים צריך ללכלת ולעבור טסט. מי שבמשך שנתיים לא עבר טסט צריך לעבור את ההדרכה מחדש)
אופנועים >>
לצפיה ב-'בואי נדבר קצת על הבדלי מזג האויר '
בואי נדבר קצת על הבדלי מזג האויר
29/08/2007 | 14:41
2
חוץ מזה שנכון...בהדרכה-אין ספק שצריך להיות ממוגן מא' ועד ת'.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז מה לגבי רוכב חדש?'
אז מה לגבי רוכב חדש?
29/08/2007 | 14:42
1
לצפיה ב-'כן, אז מה? אתה ידע כמה חם יהיה'
כן, אז מה? אתה ידע כמה חם יהיה
29/08/2007 | 15:05
האספלט כשתמרח עליו עם טישירט?

לא מכריחים פה - קסדת חצי היא חוקית. רק שאף אחד לא מוכן לסכן את הראש שלו.

(את קסדות הבמבוק כבר ראיתם?)

אופנועים >>
לצפיה ב-'גם מעיל סופר מאווורר לא משתווה לחולצה קצרה'
גם מעיל סופר מאווורר לא משתווה לחולצה קצרה
29/08/2007 | 14:26
4
בקיץ...

אני רוכב עם מעיל מאוורר מצויין אבל הוא לא משתווה לחולצה קצרה בקיץ הלוהט שלנו...

ללכת ולהכריח ציבור שלם זו איוולת. זה נראה כמו נסיון אומלל להוריד מחירי מעילים  
אופנועים >>
לצפיה ב-'עלית עלינו...'
עלית עלינו...
30/08/2007 | 12:47
3
תאוריית הקונספירציה לא מתה!!!!!!!!!!!!!!
ככה חשבנו לעשות עוד קופה....
אני  מקווה שאת הגישה החדשנית(העקומה) שלך לכל הנושא של מיגון
אתה לא מרצה לכל מיני ינוקים דרדקים שעוד בראשית דרכם הדו גלגלית שכן משהו עלול להתפס
להסתה שלך..ואולי חס ושלום לקחת אותך ברצינות....שעדיף לו לרכב..איך שבא לו ובכלל שיעשה מה שבזין שלו
ויכנס גם באין כניסה..כשזה לא פוגע באף אחד..כי..אסור להגביל את חופש התנועה שלך ואת חופש הבחירה שלך
אופנועים >>
לצפיה ב-'אחי...לך תקנה קצת הומור-תסתכל על האייקון בסוף'
אחי...לך תקנה קצת הומור-תסתכל על האייקון בסוף
30/08/2007 | 14:01
2
לצפיה ב-'גם בהודעות הקודמות שלך שמת סמיילי??'
גם בהודעות הקודמות שלך שמת סמיילי??
30/08/2007 | 20:43
1
וואלה איך לא ראיתי..איזה טמבל אני..אין לי חוש הומור...או רק בהתחכמות האחרונה שלך שמת איזה סמיילי...
לגבי תאוריית הכסף הקל..אני התייחסתי באופן כולל לנושא שלך..ולאוו דווקא להפלצה האחרונה
אופנועים >>
לצפיה ב-'N.B.N.P '
N.B.N.P
30/08/2007 | 22:38
לצפיה ב-'הייתי ציני COLT'
הייתי ציני COLT
29/08/2007 | 15:03
מבחינת מעיל/מגינים/נעליים, אני בוחר בין כמה אופציות, בהתאם למרחק/תנאי מזג האויר.
מבחינת קסדה, תמיד סגורה.
התירוץ שלי זה בגלל הרוח.

וגם קסדת שטח, נחשבת סגורה בעיני (היא תשמור על כל הפנים שלך בנפילה).
על העיניים הם שומרים עם המשקפי "נהג טנק".
אופנועים >>
לצפיה ב-'מגן ברכיים מציל את איכות החיים,הקסדה את החיים'
מגן ברכיים מציל את איכות החיים,הקסדה את החיים
29/08/2007 | 17:43
1
לצפיה ב-'טוב יש לי קצת להגיב על הנושא הזה.'
טוב יש לי קצת להגיב על הנושא הזה.
29/08/2007 | 18:18
44
אני במקרה בא מענף האופניים...אני יכול לומר שאנשים שיוצאים לרכב בשטח/כביש והם רצינים או מה שזה לא יהיה שמים קסדה ברכיבה.
אבל אם אני עושה רכיבה קצרה של 5 דקות למכולת או למרכז עם אופניים גם זה מחייב קסדה??? זה מציק!.
וזה נשמע קצת קטנוני כי נגיד אני נוסע ברכב נסיעה בידיוק של דקה ולא שם חגורה שזה חובה אבל פה העיניין שונה כי שאתה נוסע עם אופניים זאת נסיעה פחות מסוכנת[מהירות], וגם רוב הנסיעה נעשת על המדרכה או בשולי הכביש בעיר.
עוד דבר בקשר לחובה לשים קסדה באופנוע זה שהשוני באופניים ובאופנוע זה שאופנוע יכול ליסוע יותר מהר וכך גם הפגיעה יכולה להיות יותר גדולה.

בכל מקרה לפי דעתי זאת פגיעה רצינית בענף האופניים החוק הזה ואולי אפילו ירחיק ממנו אנשים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נסיעה איטית פחות מסוכנת?'
נסיעה איטית פחות מסוכנת?
29/08/2007 | 18:34
40
ספר את זה לרכב שיפגע בך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ושוב, זו בדיוק הנקודה'
ושוב, זו בדיוק הנקודה
30/08/2007 | 10:47
39
אם יפגע בך רכב הקסדת אופניים המצחיקה שלך לא תעזור לך כלל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ובתאונת אופנוע ב200 קמ"ש- גם לך קסדה לא תעזור'
ובתאונת אופנוע ב200 קמ"ש- גם לך קסדה לא תעזור
30/08/2007 | 11:09
37
הרבה, אז מה? בגלל זה לא תלבש קסדה? מעבר לזה, אני לא בטוח על סמך מה אתה טוען שהקסדה באופנים לא תעזור, היא אולי פחות יעילה מקסדה מלאה של אופנוע אבל עדיין עדיפה מכלום. אני מניח שהיא אולי לא מונעת שברים בפנים ונזק קוסמטי אבל כניראה שכן יעזרו במקרים של פגיעת טראומה למח.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הדיון פה זה לא אם לשים קסדה או לא'
הדיון פה זה לא אם לשים קסדה או לא
30/08/2007 | 11:42
אלא אם צריך לחייב ע"פ חוק. ע"פ הערכה שלי מעט מאוד מקרי מוות בתאונות אופניים ימנעו גם אם יחוקקו את החוק הזה. ההגנה שנותנת קסדה של אופניים היא מינימלית ועל כן אני לא חושב שצריך לחייב רוכבים להשתמש בה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז יאללה בואו נציע צבי צב חובה לכל דו גלגלי'
אז יאללה בואו נציע צבי צב חובה לכל דו גלגלי
30/08/2007 | 11:47
35
קסדה מלאה..כפפות עם קוולאר ומגפיים ממוגנות..למה? כי זה יכול להציל חיים ולמנוע עוד כמה תביעות ענק...עזבו את זה שזה ימרר חיים של כמה עשרות אלפי אופנוענים\קטנוענים..עזבו..העיקר שנהיה חכמים...

סלחו לי אבל אתם דפוקים!

מהיום שהתחילו עם כל החוקים המטומטמים של להציל עוד נפש, מספר ההרוגים רק גדל.
שימו לב..כריות אויר וחגורות בטיחות נותנים הרגשת ביטחון לאהבל שנוהג בפחית,ולכן הוא משתולל...ואז בוווום...כמה הרוגים! הייתה כתבת כזו לפני כמה חודשים ואנ'לא זוכר איפה.

ככל שתמגן ותעטוף נהג\רוכב ותפיל עליו חוקים שהוא צריך לשמור (חוקים מטומטמים אני מכוון) תשיג כמה דברים עיקריים:
א.לחץ בכביש מנהגים שלא רוצים שיתפסו אותם מפרים חוק מטומטם-תמיד יהיו המון כאלה.
ב.ביטוחן גדול יותר מאלה שכן שומרים-כי עכשיו הם ממוגנים=נסיעה לא בטיחותית.
ג.הרסתם למאות אלפים את ההנה מהנהיגה\רכיבה.
ד.עד היום מספר ההרוגים רק גדל...וזו עובדה

אל תשכחו שיש דבר כזה חופש בחירה.
אני אומר תנו לנהג\רוכב לבחור במידה והבחירה שלו יכולה לפגוע פיזית רק בו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'iec.. אין צורך להתלהם'
iec.. אין צורך להתלהם
30/08/2007 | 12:12
34
זה דיון ולא הפגנה על חופש בחירה.
ההבדל בין קסדה לצבי-צב זה שאחד מציל חיים והאחר מונע פציעה קשה. ברור שמוצאים את האיזון בין מה שממגן ומציל חיים לבין הפרקטיקה.
אתה גם שוכח שהחוק נותן כיסוי רפואי מלא לרוכבי אופניים- חינם, אין כסף- מבקשים ממך דבר אחד, תגן על הראש. עלות של קסדת אופניים זניחה עד מגוחכת, אני לא יודע על סמך מה הג'בי טוען שהם לא יעילות בכלל כי לפי האתר הנ"ל הם דווקא כן מצמצמות נזק, ציטוט נבחר:
"Bicycle lanes and helmets may reduce the risk of death.

* Almost three-quarters of fatal crashes (74%) involved a head injury.
    * Nearly all bicyclists who died (97%) were not wearing a helmet.
    * Helmet use among those bicyclists with serious injuries was low (13%), but it was even lower among bicyclists killed (3%).
    * Only one fatal crash with a motor vehicle occurred when a bicyclist was in a marked bike lane.

* הציטוט נלקח מhelmets.com

אילו רוכבי אופניים היו צריכים לממן בעצמם טיפולים רפואיים אתה לא חושב שבעצמם היו שמים קסדה? ואם לא אז לפחות זה לא היה עולה למדינה ואז באמת היית יכול לטעון שכל אחד יעשה מה שבא לו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'צבי צב לא יכול למנוע מוות... '
צבי צב לא יכול למנוע מוות...
30/08/2007 | 12:29
33
א. אני ממש לא מתלהם.... אני פשוט לא מבין את תפישת העולם המעוותת,שבשביל אוליייי להציל 4 אנשים בשנה-מאמללים מאות אלפי אנשים...

ב.אם אתה מדבר ככה על צבי צב...אז גם מעיל עור לא יציל חיים ולכן אין צורך לעגן אותו בחוק...

ג.לא אני לא חושב שאם הם היו צריכים לממן בעצמם הם היו חובשים קסדה...כל אחד היה עושה ת'שיקול שלו ועושה מה שבראש שלו ולוקח את האחריות עליו....צריך להעביר קצת את האחריות על הרוכבים.

גם אופנוען שירכב ללא קסדה יקבל הרבהההההה פחות פיצויים במקרה ויפצע... זה הראש שלי בגדול...לתת חופש בחירה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מערבב הרבה דמגוגיה בטענות שלך'
אתה מערבב הרבה דמגוגיה בטענות שלך
30/08/2007 | 12:41
32
על אותו משקל שאתה מציין ניקח את כל האוכלוסיות הנהגים (כ2.5 מליון נהגים) ונגיד שבשביל מה להטריח אוכלוסיה שלמה לשם חגורת בטיחות בשביל ה100 בשנה שבזכות חגורת בטיחות בלבד ניצלו? (לא יודע מה הסטטסטיקה, אני סתם נותן דוגמא).
אין גבול לדמגוגיה. אין כאן לקיחת חירות ממך.

בסופו של דבר אתה מדבר על עצלנות וזה עניין שאפשר להתרגל אליו כמו חגורת בטיחות, קסדה וכו'- אתה עדיין מתעלם מהסטטסטיקות שהראיתי לך.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
30/08/2007 | 13:06
1
בהחלט,
התענוג שבלהוריד את החגורה, שווה את ה100 האלה
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מתלהב כאילו ה-100 האלה שלא נהרגו'
אתה מתלהב כאילו ה-100 האלה שלא נהרגו
30/08/2007 | 14:15
הולכים עכשיו ברחוב כאילו לא קרה כלום....חלקם הגדול מרותקים למיטה כמו צמחים...לצערי

זה לא שחגורת בטיחות הופכת ממוות לחיים בריאים...במקרה הטוב אם לא תמות תהיה נכה 100 אחוז...ואני לא מדבר על תאונות ב-25 קמ"ש.

אולי כדאי במת שתתחילו להעביר לערוצי רכב מחו"ל..שם יש הוכחות לכך שכנראה החגורה לא תמיד שווה את התקנתה ברכב.

אופנועים >>
לצפיה ב-'זו לא דמגוגיה..זו מציאות עצובה'
זו לא דמגוגיה..זו מציאות עצובה
30/08/2007 | 14:10
29
1
אם תיקח את ה-2.5 מליון נהגים ותגיד להם שזו לא חובה לחגור חגורת בטיחות,אבל מי שיפגע וימצא שלא חגר לא יהיה זכאי לכל סעיפי הפיצוי אלא רק לחלק מאוד קטן בהם....
תאמין לי שעדיין המון יחגרו ויהיו הרבה שלא...תן לבנאדם להחליט... הוא לא פוגע באף אחד חוץ מבעצמו.

אבל כבר הבנו שאנחנו לא באותו ראש...

בשיטה שלך עוד 10 שנים האופנוענים יהיו מחוייבים לחליפת עור קנגורו בעובי מינימום 8 מ"מ..קסדה סגורה מהתקן הכי מחמיר..צבי צב...כפפות עור קבלר ארוכות בכל ימות השנה וכמובן מגפי רכיבה ממוגנות...
נכון שזה יציל רבים...אבל תחשוב על "ההנאה" של האחרים...

בהצלחה עם השיטה...

ד"א מה אתה אומר על הצעת החוק שעלתה לפני כשנה על חגורות בטיחות גם האוטובוס? שערוריה..כל המדינה הזו ממש נראית כאילו היא בכוח רוצה להמאיס את החיים כאן...
אופנועים >>
לצפיה ב-'שוב, אתה מגזים...'
שוב, אתה מגזים...
30/08/2007 | 15:23
העובדות הם שאין לך נתונים כמה חיים זה הציל והרבה תאונות שנגמרות בכלום יום יום הם תודות לאמצעי בטיחות.
אם אתה חושב שאדם שנוסע ללא קסדה\חגורה (בחר את מה שמתאים לך) פוגע רק בעצמו אז אתה כניראה די חי בעולם שסובב רק את עצמך, לא חשבת על שום דבר אחר.

אבל עזוב, אל תתן לעובדות להפריע לך, תשתמש באנרכיה כתירוץ למיאוס בלחיות בארץ (כאילו שבמדינות מערביות אחרות יש פחות חוקים).

אתה יודע איך זה- אף אחד לא מאמין לסכנה עד שזה מגיע אליו (לא עלינו) ואז אף אחד לא מאמין "הוא היה כזה זהיר" בלה בלה בלה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'די הגזמת ICE כמה שטויות לפלוט בנשימה'
די הגזמת ICE כמה שטויות לפלוט בנשימה
30/08/2007 | 16:03
27
אחת
זוכר את התאונה המפורסמת בכפר יונה שהנהג ההסעות עבר באדום ,ועקב התאונה ילדים עפו דרך החלון?
יודע למה בגלל שלא היו חגורים בחגורת בטיחות -למה להתווכח על דבר מציל חיים .........
כריות אויר לא מצילות חיים לפי דעתך
אולי נוותר גם על ESP  מיותר לא ,אולי זאת בדיוק הסיבה שבמוו והונדה עובדים על מערכת דומה באופנועים,
למה לחייב אותי לקנות זה זבל לא?
אולי נוותר גם ABS /
אולי נוותר גם על המיגון לאופנוענים מיותר לא  בדר"כ לא נשאר הרבה ממך לאחר תאונה רצינית.
קסדה לאופניים מצילה חיים בודאות  מנסיון אישי על אופניים .
ודרך אגב אם אתה כותב דברים ,כדאי שתגבה בעובדות כי תתפלא בסקר שנערך מעל 90% מהנהגים
היו חוגרים חגורת בטיחות גם אם היו פטורים מכך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבנר..כך מתורגמן שיתרגם לך שתבין'
אבנר..כך מתורגמן שיתרגם לך שתבין
30/08/2007 | 16:32
26
לא כתבתי לרגע שזה שטויות...אני כתבתי שזה טימטום לחייב עכשיו את כל האזרחים ....שיתנו חופש בחירה בדברים שאינך פוגע באחר...מה קשור כל מערכות ההגנה של הרכב עצמו (ABS ESP וכו') לעזאזל? כל המערכות מבורכות..אבל מה זה קשור?
בוא אסביר לך יותר לאט שתבין בגדול למה אני מתכוון:
לדוגמא:
חוק על דיבור בסלולרי צריך להרים ל-5K ש"ח...למה זו דעתי? מכיוון שדביל שינהג וידבר בסלולרי יכול לאבד שליטה ולהרוג אחרים חפים מפשע.
אופנוען שרוכב נגיד ללא קסדה או ללא מעיל..יהווה סכנה רק לעצמו..לכן אין צורך לחייב...אנשים בוגרים מספיק כדי לקחת אחריות על עצמם(שים לב-לא על אחרים!). אם המדינה לא חושבת שהם בוגרים מספיק..למה נתתם להם רשיון מלכתחילה???

מה כ"כ קשה להבין רבאק?
אופנועים >>
לצפיה ב-'כך=קח '
כך=קח
30/08/2007 | 16:33
1
לצפיה ב-'אתה קשקשן ודמגוג שמנסה להדחיק את זה'
אתה קשקשן ודמגוג שמנסה להדחיק את זה
30/08/2007 | 20:01
24
דחפתי לך את שאר הדברים כקונטרה לחגורת בטיחות.ואתה יורה שטויות מהמותן ללא כל סימוכין .
מזה לחייב ראית פעם מה קורה לילד קטן שנופל עם האופניים ב5 קמ"ש כשיהיו לך ילדים תבין,מדובר על ילד של שכן.
שפתח את הראש במהירות של 5 קמ"ש ועשה שיפוץ ללסת.
לכן לדעתי חייבים לנסוע עם קסדה גם עם אופניים.
ושאלה לי אליך התלמיד החכם והדגול .
נניח ויש לך בן האם תקנה לו קסדה לאופניים או שתגיד על הז@@ין שלי המדינה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'שאלה מטומטמת..וחבל שלא קראת את כל ההודעות שלי'
שאלה מטומטמת..וחבל שלא קראת את כל ההודעות שלי
30/08/2007 | 22:43
23
1
תבין מר מוכשר..אני רוכב עם כל הציוד שיש..וכן-הייתי קונה לבני קסדה... אבל מה זה קשור לכל מה שטענתי? אמרתי שאין צורך בלהכריח ...

עוד תוציאו פה שם רע לאופנוענים...חחח

בכל מקרה...שימשיכו להמציא אין ספור חוקים טיפשים והגבלות על האזרחים...בנתיים כל שנה גדלים ההרוגים מתאונות...לצערי

זה אומר שהשיטה שלכם שווה לתחת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לידיעתך דווקא יש ירידה בהרוגים למרות כל'
לידיעתך דווקא יש ירידה בהרוגים למרות כל
30/08/2007 | 22:55
4
מה ששומעים לאחרונה  .וגם בנושא הקסדות לאופניים אני מניח שיהיו פחות פגיעות ראש
לגבי  זה שהפך לחוק אני דווקא בעד ולא נגד ,וגם לפני החוק נסעתי עם קסדה על האופניים שהצילה את חיי.
אז לפני "שמשפריצים שטויות "רצוי שתביא סימוכין כלשהם ולא "תירה בצרורות".

אופנועים >>
לצפיה ב-'כל מה ששומעים לאחרונה=חדשות ועיתונים'
כל מה ששומעים לאחרונה=חדשות ועיתונים
31/08/2007 | 07:26
3
אז עכשיו הם לא יודעים ומר אבנר יודע את האמת....ואני משפריץ שטויות

אולי כדאי שאתה תכין ש"ב ותביא סימוכין..

שבת שלום
אופנועים >>
לצפיה ב-'ציטוט מאמירה קודמת שלך:'
ציטוט מאמירה קודמת שלך:
31/08/2007 | 10:23
2
"מהיום שהתחילו עם כל החוקים המטומטמים של להציל עוד נפש, מספר ההרוגים רק גדל.
שימו לב..כריות אויר וחגורות בטיחות נותנים הרגשת ביטחון לאהבל שנוהג בפחית,ולכן הוא משתולל...ואז בוווום...כמה הרוגים! הייתה כתבת כזו לפני כמה חודשים ואנ'לא זוכר איפה."
אתה באמת ובתמים חושב שמאז שהחילו (בכל מדינות המערב, בערך) חוקי חגירת חגורות, מספר ההרוגים גדל? שמאז הופעת ה-ABS יש יותר תאונות קטלניות?

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'וואי..ממש צריך לנתח כל מילה ומילה..כדי שיבינו'
וואי..ממש צריך לנתח כל מילה ומילה..כדי שיבינו
31/08/2007 | 11:11
1
כריות אויר ,חגורות בטיחות,ABS ושאר ירקות מבורכות...אני יודע את תרומתם בתאונה עד קמ"ש מסויים-והוא מאוד נמוך.(לא אני החלטתי-מחקרים בחו"ל)...
עם זאת..כמות הנהגים המשתוללים עלתה בצורה חדה מאחר ועכשיו הם נוהגים ברכבים עם חגורות,קורות חיזוק,ABS,EPS ועוד מערכות שלא עולות לי כרגע בראש שנותנות להם הרגשה של "מה כבר יכול לקרות..אני מוגן" אם יש לכם טענות מענות ושאר ירקות תפנו לחוקרים ולעורכי הסקרים שהגיעו למסקנות נכונות אלה.
נכון שגם מס' הרכבים עלה וזה גם תרם למס' הרוגים גדול יותר...אבל עדיין הם הגיעו למסקנות הנ"ל ואני חושב שהם צודקים.
כי כל מה שמנסים עד היום לא הולך....לא הולך בלהכריח-זה רק מלחיץ את הנהג הישראלי שרק טרוד באיך להתחמק מקנסות ואיפה יש ניידות בשוליים....
עכשיו גם רוכבי האופניים שלא יחבשו קסדות אחרי החוק המטומטם יצטרכו להסתכל כל הזמן לצדדים ולחפש שוטר-ולא לשים לב לבור שמלפנים...

תנו לנהג להחליט ובו בזמן תורידו מהממשלה אחריות.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מבין את הנקודה שלך (הבנתי מזמן, כן? )'
אני מבין את הנקודה שלך (הבנתי מזמן, כן? )
31/08/2007 | 11:50
אבל לא היה לי הכח לכתוב, כמה קשה להאמין.

אז ככה, קודם כל, אני בעד מתן מקסימום חופש לאזרחים. בלי קסדות חובה, בלי חגורות בטיחות חובה, נשק חופשי לכל אזרח שומר חוק ובריא בנפשו... אבל מה, אזרחים צריכים רמה מסויימת של בגרות, רמה שמשום מה אינה מתקיימת אצלנו. חשבתי ואולי זה עדיין נכון, שהבעיה היא ביחס שהאזרח מקבל, מי שמתייחסים אליו כטמבל, יתנהג ככזה, מתרגלים לזה מהר.

אבל למדתי עם הזמן שקיימות שכבות רחבות באוכלוסיה שיתנהגו כטמבלים גמורים בכל מצב, תכונה זו רחבה במפתיע ופזורה בכל שכבות האוכלוסיה, עם יתרון ברור לאוכלוסיות חשוכות וקשות יום.

יצא לי כבר להגיע למצבים מסוכנים רק כי הניידת משכה תשומת לב, יצא לי גם לדבר על יתרונן של קסדות החצי בכל הקשור ליכולת הרוכב להיות קשוב לסביבה במיוחד ביום חם.

עם כל זה, אני עדיין חושב שכל עוד למדינה מוגש החשבון הסופי על תהנהגות אותם האזרחים, ראוי שהיא תנהג כפי שהיא נוהגת עם חוקים מחייבים ואכיפה יעילה. לא פעם שופכים את התינוק עם המים בגלל רשויות אכיפה צולעות ולא חכמות, אבל בגדול, זה עובד.

מספר ההרוגים בתאונות זה עניין של חישוב. אם בודקים בהתאמה למספר כלי הרכב הנמצאים על הכביש והקילומטרים שהם עושים, יוצא שכמות ההרוגים יורדת כל שנה, אז אין מה להגיד שאמצעי הבטיחות לא יעילים. בפועל, נהרגים יותר אנשים, אבל כפי שכתבתי, נוסעים הרבה יותר.

אז מיגון הוא לא ערובה לשלמות הגוף, מי שחגור וישוב בתוך מרצסד משוריינת עם 200 כריות אוויר, עדיין ימות אם יפגוש משאית במאה קמ"ש, אבל תאונות רבות הן נפילות קטנות, מכות פח שטותיות, החלקות בכיכר במהירות אפס, בכל אלה המיגון משחק תפקיד חיובי ברור ולרוב עושה את ההבדל ומונע פציעות קשות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יצאת '
יצאת
31/08/2007 | 10:46
17
"בשנת 2006 נהרגו בדרכי מדינת ישראל (כולל שטחים ביו"ש בשליטה ישראלית) 448 איש. מספר זה  נמוך ב-6% לעומת שנת 2005... מספר הרוגים ב-2006 הוא הנמוך ביותר  ב-17 השנים האחרונות".

נלקח מתוך אתר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים - http://bd.mot.gov.il/RoadSafety/Statistics/2004/Before/Introduction

גם 2005 היתה נמוכה מ- 2004, אבל זה אני אשאיר לך לחפש בגוגל בעצמך.

אגב, הנתון הזה "מספר ההרוגים בשנה" הוא לא יותר מדמגוגיה זולה שמיועדת לסבר את האוזן לאנשים שלא מבין דבר וחצי דבר בבטיחות בדרכים, אבל רצית הוכחות - קיבלת.

חגורות בטיחות? קסדות? כריות אוויר? ABS? מי צריך את השטויות האלה? אני מציע לך לנקוט בגישתו של שר התחבורה ישראל קיסר (נדמה לי) שכשעלה הרעיון לחיוב נהגים לשים חגורות בטיחות, איפשהו בשנות השמונים, הוא התייחס לרעיון בזלזול והציע במקום חגורות הבטיחות "לתת עם היידים קונטרה להגה", או משהו בסגנון הזה.
אין ספק שכך יפחת מספר ההרוגים והפצועים בתאונות דרכים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קורפו.'
קורפו.
31/08/2007 | 11:08
לא ישראל קיסר, אלא חיים קורפו (הידוע בכינויו "קור-טפו").

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'מדינת ישראל גם מפרסמת כל חודש וכל שנה'
מדינת ישראל גם מפרסמת כל חודש וכל שנה
31/08/2007 | 11:18
15
שהמים שאנחנו שותים הם מהטובים בעולם...שאין דליפה באזור דימונה...ועוד הרבה דברים על מנת שיהיה כסת"ח

ממקורות הרבהההה יותר טובים מהעיתונות ומאלה שמוסרים את הפרטים השיקריים האלה....מס' ההרוגים גדל כל שנה ב-4 השנים האחרונות.

מה אתה רוצה שהממשלה תפרסם איזה מצב שערורייתי יש בכבישים? הם מפחדים על התחת שלהם...

יש כ"כ הרבה גורמים שקשורים בפירסומים -אין לכם מושג כמה גם הדבר הזה עובר תהליכי השחתה עד שהוא מגיע לאוזניים שלכם...

המון ראשים יערפו אם הנתונים האמיתיים ינתנו לציבור.....אבל אני מאמין שיום אחד הכל יצא...אם זה יהיה אמנון לוי או רפי גינת או בולדוזר......

אתם יכולים להוסיף לי הרבה כובעים ....זה בסדר..אני אוהב כובעים....אבל אני אוהב גם את האמת.
שבת שלום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שוב.. דמגוגיה זולה- מה הקשר בכלל?'
שוב.. דמגוגיה זולה- מה הקשר בכלל?
31/08/2007 | 11:34
1
תנסה להשאר ממוקד בנושא ואל תביא לנו דוגמאות (שמבוססות בעיקר אל תאורית הקשר) של "מחדלים" של המדינה כי לחוקק חוק קסדה הוא הפך גמור ממחדל.
בקיצור, קח קובע נוסף, יצאת כי אתה מתעלם מכל מה שמנסים להציג לך ודבר בצורה עיוורת בעיקרון לא ברור של "חופש בחירה"..
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני רואה שגם לך יש הרבה כובעים '
אני רואה שגם לך יש הרבה כובעים
31/08/2007 | 13:45
בכל אופן...את המסר לא הבנת לצערי....יכול מאוד להיות שאם זו היתה שיחה פרונטלית זה היה יותר מובן....

הנה עוד נסיון...
תבין שאם המדינה רוצה לעודד רכיבה זהירה והורדת נטל התביעות נגדה,עדיף יהיה אם תמליץ על קסדה ותבהיר שכל מי שרוכב ללא קסדה מכוסה מבחינת הביטוח  עשירית מאשר אחד שחובש קסדה.אני מתערב איתך שעדיין יחבשו קסדה 98% מהאזרחים....הנותרים לוקחים על עצמם אחריות ולא מסכנים חיים של צד ג'. אבל לפחות יהנו מחופש בחירה אלמנטרי.
אותו הדבר בעניין חגורות הבטיחות.
ואותו כנ"ל על האופניים.

בוא ניקח מצב הפוך..נגיד ו-50% יחליטו כי עכשיו סבבה..ומחליטים לרכב ללא הקסדה...אתה יודע איך הם ירכבו ביחס לצורת הרכיבה שלהם היום? אני מניח שהרבההההה יותר זהירים ועירניים-כי הם יודעים שהראש שלהם חשוף...
תראה את השליחים המשתוללים אחר תלוש המשכורת שלהם רוכבים ללא קסדות,אתה חושב שהם ימשיכו בחראקירי כמו היום? אין סיכוי.ואם כן יהיו כמה בודדים כאלה שישתוללו-הם ישלמו את המחיר הכבד ולא כמה עשרות אלפי אופנוענים....בעתיד אני מקווה מאות אלפים.

צר לי שאתם לא רואים קצת מעבר...

אופנועים >>
לצפיה ב-'נגד תיאוריית קונספירציה אי אפשר להתווכח.'
נגד תיאוריית קונספירציה אי אפשר להתווכח.
<< ההודעה הנוכחית
31/08/2007 | 11:58
5
מביאים לך נתונים - "זה מה שהם רוצים שתדע".
מביאים לך עובדות - "הם מפרסמים מה שמתאים להם".
למרות כל זאת, אני מחזיק במחשב שלי קבצי נתונים של כמות כלי הרכב בישראל וכמות ההרוגים השנתית, בערך מקום המדינה ועד היום.
סתם כדי לסבר את האוזן: ב-1955 היו 134 הרוגים, על 46,800 כלי רכב. זה יוצא 2.86 הרוגים לכל 1,000 כלי רכב.
ב-1960 המספר היה 2.5 הרוגים ל-1,000 כלי רכב.
עד 1970 זה ירד ל-1.99.
ב-1980 זה כבר הגיע ל-0.8 הרוגים ל-1,000 כלי רכב. עכשיו מגיעה התקופה שהוכנסה חובת חגירת חגורות, למרות שאני לא זוכר מתי בדיוק זה היה.
1990 - המספר הוא 0.42 הרוגים ל-1,000 כלי רכב. ואז, בשנות ה-90, התחילו להכנס כריות-אוויר ו-ABS.
2,000 - אנחנו כבר ב-0.25 הרוגים ל-1,000 כלי רכב.
עכשיו מגיעה התקופה של התרבות כריות אוויר, הגעת ציוני ריסוק 5 כוכבים ב-NCAP וכניסה הדרגתית של מערכות בקרת יציבות דינמית, הגברת בלימה בחירום, חלוקת עומסי בלימה לפי האחיזה בכל גלגל וכן הלאה.
ב-2005 אנחנו כבר עומדים על 0.21 הרוגים ל-1,000 כלי רכב. כרבע מהנתון של 1980. חצי בהשוואה ל-1990.
וכל זה כאשר ישראל נחשבת למדינה מאד מפגרת מבחינת תשתיות כבישים לעומת מדינות מערביות.

רוצה אולי להציג משהו שתומך בעמדה שלך, חוץ מאשר "תחושת בטן" ותיאוריית קונספירציה?

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'ועם הודעה כמו ההודעה האחרונה שלך -'
ועם הודעה כמו ההודעה האחרונה שלך -
31/08/2007 | 12:36
11
קבל, לבקשתך, עוד אחד on the house.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני רואה שיש לך הרבה בארון... '
אני רואה שיש לך הרבה בארון...
31/08/2007 | 13:31
2
לצפיה ב-'תראה ICE אףאחד לא מנסה להוציא אותך'
תראה ICE אףאחד לא מנסה להוציא אותך
31/08/2007 | 15:56
9
טמבל ,פשוט אתה יורה בצרורות נתונים לא נכונים .
והבהיר זאת COLT לגבי "הלהכריח " ולצקת תוכן בחוקים כאלו ואחרים.
לגבי התאונות קבל נתון נוסף מדהים שהשנה כמעט הוכפלה קניית הרכבים החדשים לעומת שנה שעברה
וכמות התאונות נמוכה בהשוואה לשנה שעברה .
אופנועים >>
לצפיה ב-'עזוב, אבנר- הוא כבר לא ירד מהעץ..'
עזוב, אבנר- הוא כבר לא ירד מהעץ..
31/08/2007 | 16:33
8
1
לצפיה ב-'על העץ שלי נמצאות עוד אי אלו מדינות נהורות...'
על העץ שלי נמצאות עוד אי אלו מדינות נהורות...
01/09/2007 | 00:16
7
אבל כאן בארץ הכי חכמים...ועוד אנשים שיורים לעצמם ברגליים.

חבל לדעת שזה המצב.

ממש כמו אירגון "בצלם"..אירגון יהודי שרק עושה עוול למדינתו שלו...

באמת מסטיק מיותר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נהורות, דהיינו חברות בארגון ארם נהריים?'
נהורות, דהיינו חברות בארגון ארם נהריים?
01/09/2007 | 01:20
1
4
לצפיה ב-' צודק..נאורות'
צודק..נאורות
01/09/2007 | 10:26
לצפיה ב-'רוצה לתת דוגמה למדינות נאורות כאלו?'
רוצה לתת דוגמה למדינות נאורות כאלו?
01/09/2007 | 06:14
4
והאם אתה מוכן להתייחס לנתונים שהבאתי כמה שורות למעלה, או שאתה מעדיף שלא נבלבל אותך עם עובדות?

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'הייתי נותן לכם כמה שמות אבל...'
הייתי נותן לכם כמה שמות אבל...
01/09/2007 | 10:36
3
לאור השירשור הארוך ותוכנו כבר הבנתי שאתם תחפרו ותמצאו תתי סעיפים ותתי תתי סעיפים בשביל לסתור את דבריי\עובדותיי....

בוא נסגור את העניין שבנתיים נמתין...נפיל עוד חוקים על הנהגים\רוכבים נלחיץ אותם עוד קצת(כאילו אנחנו העם הכי רגוע בעולם) ונראה לאן מגמת תאונות הדרכים תגיע...

הערה\הארה בהחלט אחרונה:לפני כמה שנים הגיעו בארץ להחלטה שמזגן במכונית זה חובה! ולמה? בצדק..כי החום והלחות בארץ גורמים לאי נוחות אי שקט ועצבנות אצל הנהגים דבר אשר מביא לתאונות...עכשיו החכמים שבניכם-תתחילו לחשוב איך אופנוען מרגיש כשכופים עליו מעיל ממוגן וקסדה שלמה בקיץ.... תהנו מפרותיכם.

סעו בזהירות וחישבו צלול.

כמו שנאמר למעלה כבר-אותי לא תשכנעו.

רק באהבה.
אופנועים >>
לצפיה ב-' איש איש באמונתו...'
איש איש באמונתו...
01/09/2007 | 12:06
לצפיה ב-'יש לא מעט צדק בטיעונים שלך'
יש לא מעט צדק בטיעונים שלך
01/09/2007 | 13:19

רק שהמסקנה שלך מהם בעייתית. אתה תרכב הרבה יותר בכיף בתנאי החום והלחות המעיקים שיש לנו בארץ אבל אתה תיפצע בצורה הרבה יותר קשה בכל נפילה. ביום שבו תמציא מיגון ממוזג, גם אתה תלבש אותו ובינתיים יש הרבה הגיון בחוק הקסדות לאופניים כי הן לא כל כך מעיקות וללא ספק נותנות הגנה, הרבה יותר מעצם הגולגולת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה ז'תומרת "תתי סעיפים"?'
מה ז'תומרת "תתי סעיפים"?
01/09/2007 | 20:48
הבאתי לך Hard Data: מספרי הרוגים. הרי הטיעון העיקרי שלך הוא שלמרות כל אמצעי המיגון ותקנות הבטיחות, תאונות דרכים במגמת עליה. הבאת לך נתונים בסיסיים, לא תתי סעיפים ולא תת-תת-תת סעיפים. אתה טועה ברמה העקרונית והבסיסית, בנתונים עליהם אתה מבסס את הטיעונים שלך, ואם אתה מעדיף להתעלם מהנתונים הללו, או לא יכול לסתור אותם, לפחות אל תחפש תירוצים לכך בהאשמות מגוחכות. בינתיים אתה פשוט מתנהג כמו טרול.
ואגב, סתם לידע כללי: אין הבדל של ממש בין קסדה שלמה לחלקית מבחינת רמת המעיקות. ובשני המקרים זה רחוק מאד מרמת המעיקות של שימוש במעיל כלשהו בקיץ. ומעיל, להבדיל מקסדה, לא יציל חיים למעט אולי במקרים קיצוניים שאני לא כל כך מצליח לחשוב עליהם (אם כי, כמובן, הוא בהחלט יקטין פגיעות), כך שיש הבדל אדיר בין חוק קסדות ל"חוק מעיל". לכלול את שניהם באותה נשימה זו פשוט דמגוגיה.

טל
אופנועים >>
לצפיה ב-'על סמך מה קבעת שהקסדה לא תעזור?'
על סמך מה קבעת שהקסדה לא תעזור?
30/08/2007 | 11:15
לא מזמן פורסם ראיון עם רפי רשף באחד העיתונים.
הוא סיפר כי רכב פגע בביתו שרכבה על האופניים ולולא הקסדה היא היתה מתה לבטח.

מספיק פגיעה במהירות של 15 קמ"ש על מנת להפיל אותך מהאופניים ובמהירויות נמוכות הקסדה יכולה בהחלט להציל חיים.

כמובן שלכל המתאבדים בשולי כביש החוף זה יהיה פחות יעיל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'את הפרסומת עם האבטיח אתה בטח לא זוכר'
את הפרסומת עם האבטיח אתה בטח לא זוכר
29/08/2007 | 18:38
2
אבל לאופניים יש מספיק מהירות כדי לסדוק גולגולת של אדם מבוגר, גם ברכיבה למכולת הרצפה היא אספלט או בטון, שלא נותנים הנחות. תכלס, גם הולך רגל יכול להיפגע פגיעת ראש בנפילה שגרתית, אבל הסיכוי בהחלט עולה על האופניים ועוד יותר על אופנוע.

אני תמיד ממליץ לאנשים לבדוק את ההרגשה במכה קטנה עם הראש בקיר, עם המרפק או הברך גם. וזה במהירות אפסית, בעוצמה שולית, אבל הכאב ממחיש די טוב את יתרונות המיגון.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מסכים עם שניכם..אבל.'
אני מסכים עם שניכם..אבל.
29/08/2007 | 23:48
אני מסכים איתך קולט וזוכר פרסומת אחרת לקסדות אופנוע שמנפצים גולגולת ואחרי זה עם פטיש על קסדה ומוציאים אותה ויש שמה ראש של מישהו.
בכל מקרה אני לא אומר שזה לא מסוכך ודווקא יצא לי כבר לשבור יד בנסיעה חזרה מהמרכז השכונתי שהשרשרת נפלה ועפתי מעל הכידון על אספלט.
אבל שוב בתור בן אדם שרוצה להתחיל לרכב קסדה זה עסק די מציק ויצא לי גם ליפול עם קסדה והיא עשתה את העבודה שלה יופי יופי [נפילה מגובה של 2 מטרים בערך על צינור ממתכת.]
וכמו בכל דבר הזול הוא הפשוט והלא טוב בן אדם שירכוש אופניים ובמעמד הקניה ירכוש גם קסדה בדר''כ אם הוא רוכב חדש יקח את הפחות איכותית ואז ההרגשה עם קסדה כזאי ממש לא ריאלית.
אבל מצד שני אני גם לא מצפה מבן אדם שהשקיע באופניים 1000 2000 שקל שיקנה קסדה ב500 600 שקל.
בכל מקרה לפי דעתי צריך להגביר את המודעות לשים קסדה ולא לכפות את זה על אנשים ברגע שדבר כזה יבוא מרצון אנשים באמת ישקיעו בקסדה איכותית כדי שתשמור עליהם ולא כדי שסתם תיהיה מונחת על הראש כי זה חובה.
[הדוגמא הכי טובה הרבה קטנועיסטים בת''א רוכבים עם קסדות חצי וגם חלק נכבד מהם אני ראיתי בלי הרוכסן סגור.]
בכל מקרה אני לא בצד של החוק הזה.

עוד דבר מעניין איך באמת יאכפו את החוק הזה: ע''י שוטרים? פקחים עירונים? גם זאת שאלה אבל זה כבר לא לדיון הזה.

ליאור.
אופנועים >>
לצפיה ב-'רעיון מצויין!'
רעיון מצויין!
30/08/2007 | 17:41
אווץ'...  
ועכשיו עם הראש...
אווץ'!
...
..
הממ...
איבדתי את הזיכרון..
מה הייתה התוצאה של המכה הקודמת?

אנסה שוב..
אופנועים >>

הודעות אחרונות

13:50 | 17.11.19 dordor102
19:38 | 06.11.19 RichardLionHeart1
17:14 | 11.10.19 dorco123
18:32 | 09.10.19 יואב שניר
16:16 | 06.10.19 Romeo1000
22:14 | 05.10.19 Romeo1000
20:12 | 05.10.19 Nim27
09:04 | 26.09.19 צבינגי
10:10 | 21.09.19 Nim27
20:46 | 16.09.19 אלקטרון בז אדום
21:05 | 13.09.19 נמלה עוקצת
10:37 | 05.09.19 אוהבותה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ