שאלה קצת מוזרה בתקווה לעונים

Roaicc

New member
שאלה קצת מוזרה בתקווה לעונים

לפני כ 18 שנה, קרי שנת 2000.
נכנסתי לדירה הזו שאני גר בה עכשיו.

אהבתי מאוד את הדירה ולכן לא עברתי כל השנים האלה.

אני אמור לעזוב את הדירה ,אבל הבעיה היא שהבעל בית לא מוצא את הצ’ק ביטחון שנתתי לו.

זה היה כל כך מזמן——אי שם בשנת 2000 כאשר הבאתי לו בפעם הראשונה את הצ’ק,
ומעולם לא היינו צריכים להתעסק איתו .

תמיד שהיינו מחדשים את החוזה, פשוט הייתי בא וחותם על דף שהכנו “בהתאם לחוזה הישן “
משפט אחד קצר וזהו.

אני לא זוכר מה רשמתי אז בשנת 2000 על הצ’ק.
אבל אני כן זוכר שהשארתי שם צ’ק.
לדעתי, זה לא היה צ’׳ק פתוח אלא לפקודתו (את הסכום אבל בטוח שהשארתי ריק).

אממ...אני בטוח שאם הייתי גר פה עוד 50 שנה, אז לא הייתי צריך לשאול בכלל את השאלה הזו.

אבל מה אני אמור לעשות עכשיו, כאשר אני מתכוון לעזוב פה?

אנחנו פשוט לא מוצאים את הצ’ק מלפני 18 שנה.
אני סומך על בעל הבית ,ובטח שאתה לא נוגע בניירת 18 שנה, אז אתה אפילו לא זוכר איפה זה.

אמממ, יש דבר כזה שצ’ק מפסיק להיות “רלוונטי” אחרי כך וכך שנים?

אשמח לתגובות חברים

תודה רבה

im mitzi

New member
צ'ק פתוח לא מפסיק להיות רלוונטי אם אין עליו תאריך

בעיקרון במידה ויש לך את מספר הצ'ק אז תחתים את בעל הדירה שהצ'ק ומספרו נעלמו ושהוא מסכים שלא לעשות בו שימוש ובמקביל תבטל אותו בבנק.
במידה ואין לך את מספר הצ'ק פשוט תחתים את בעל הדירה על מסמך שכזה ופשוט תקווה שהצ'ק לא ימצא לעולם.

בהמשך לדבריה של מיצי

אציין שזאת דוגמה למה חשוב לציין את נושא הצ'ק בחוזה, ורצוי לשמור אצלך צילום שלו. בימינו כשקל ונוח לשמור מידע סרוק על המחשב, לא יזיק לשמור חוזים כאלו של דירות גם ובעיקר אם מתבצע חידוש שכזה כל שנה.

במצב כזה הייתה ניתנת אפשרות לבטל את הצ'ק בהסכמת הצדדים, גם אם פיזית הוא לא מאותר. by the way - לא מקובל בכלל להשאיר את הסכום ריק, זה מקובל כאשר מדובר בצ'קים לפקודת הרשויות, אבל לא לפקודת בעל הדירה.

אני חייבת לומר שזה נשמע תמוה במיוחד מהצד של בעל הדירה, בלי קשר לכך שבשנת 2000 דברים הלכו אחרת (באותה תקופה היה נפוץ ששכ"ד משולם בדולרים, והפיקדונות לרוב היו בשטר חוב), גם אם מחדשים חוזה למשך תקופה ארוכה שכזאת, אמורים לחדש את הערבויות, דברים רבים משתנים בתקופה כזאת, חשבונות בנק נסגרים וכדומה.

Roaicc

New member
אז זהו שהם כבר סומכים עליי באופן עיוור

אנחנו כבר 7 שנים להערכתי, לא מחדשים בכלל את הערבויות .

בינינו, אני אפילו לא כזה סגור שהם יודעים איפה הם שמו את זה חחח

הם כאלה מעופפים קצת חחח.

אני בחור שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות ,עם משכורת קבועה
אני כבר שנים פה.

ו...כן, אני מניח שלהבא אני אצלם דברים כאלה וכו...
אבל כרגע זה המצב לצערי :(

מניסיון שלי במקרה דומה

בשנות ה90 היו סיפריות וידאו . והייה נהוג לתת צ'ק פיקדון פתוח . עבור הקסטות
סיפריה מסויימת הפסקתי להיות מינוי שלה . אחרי מחלוקת . ושכחתי מהצ'ק
עורך דין הכניס את הצ'ק לגבייה בבנק . רשם סכום של 5600 ש"ח . למזלי לא הייה כיסוי לצ' והוא חזר למפקיד
העורך דין כתב לי מיכתב שהצ' חולל . ואים לא אשלם את הצ'ק . הוא יפנה להוצאה לפועל . עניתי לעורך דין. מה אני קניתי אצל בעל הספיריה ב5600 ש"ח. כתבתי שבעל הספריה רשם סתם סכום . ונימקתי שאים הצ'ק יוכנס לגבייה . אני יגיש היתנגדות . ואנמק הכול . בסוף העורך דין ירד מימני . ולא שילמתי כלום .
אים יש לך את מס' הצק בטל אותו . וכמובן כמו שכתבו כאן האחרים תחתים את בעל הדירה כמו שיעצו לך .
בהצלחה

למעלה