בדיקה האם יחידת דיור היא חוקית

rainbows21

New member
בדיקה האם יחידת דיור היא חוקית

שלום,

אני רוצה לברר איך בודקים אם יחידת דיור הינה חוקית, כרגע אנחנו גרים ביחידה של 30 מ"ר ויש לה כניסה נפרדת.
היחידה מחוברת לבעלי הדירה שלנו עם דלת ואנחנו לא משלמים ארנונה.

רציתי לברר למי צריך להתקשר ואיזה פרטים צריך לדעת כדי לבדוק שהיחידה חוקית.

תודה לעונים

מה זה ייתן לך?

לא טוב, את תגורו שם. הארנונה כשלעצמה היא לא מדד. סעיף 145 לחוק התכנון והבנייה מגדיר אלו עבודות דורשות היתר. על פניו בגלל שיש שינוי במספר הדיירים בבית, נראה שדרוש היתר (המבחן הוא אם יש לכם שירותים ומקלחת משלכם). אם ניתן היתר או לא ניתן היתר זה משהו שרק בעירייה ידעו להגיד.

rainbows21

New member
חוזה חוקי

אני חותמת על חוזים בצורה חוקית ואם יש חוזה למבנה לא מאושר אני לא מעוניינת לחתום עליו וזו זכותי המלאה.
בכל אופן דיברתי עם העיריה אגף הנדסה והם יבדקו ויחזרו אלי, נתתי להם גוש ומספר חלקה שלקחתי מאתר מסוים.
באופן כללי לדעתי חשוב לבדוק את הנכס, מה יקרה אם זה לא חוקי ופתאום יבואו אלי עם צו שאני צריכה להתפנות במיידי?
לדעתי אחריות בסיסית של השוכר תקן אותי אם אני טועה

rainbows21

New member
בנוסף

העלה לי את החשד כשבעל הדירה אמר לי לומר שאנחנו קרובי משפחה שלהם
(לומר את זה לשכנים) אז אם זה נורה אדומה עבורי אני מעדיפה לברר את העניין בטרם החתימה.

אם את רוצה לגור ביחידת דיור דווקא

תצאי מנקודת הנחה שרוב היחידות בנויות בלי היתר. אלא אם כן את רוצה לברר נקודתית לגבי כל יחידה ויחידה שאת מתכוונת לשכור, אבל זה עניין שלך.
מי שרוצה כמוך לגור ביחידת דיור, מחליט שזה מתאים לו מכל מיני סיבות. את לוקחת סיכון מסוים (האכיפה של העיריות בנושא לא משהו אז זה לא סיכון גדול, מקסימום עוברים דירה הרי במילא זה בשכירות לא התכוונת לגור שם לתמיד) ובתמורה את מקבלת גם משהו, חיסכון מסוים כנראה.
אם את מתעקשת על לגור ביחידת דיור את תצטרכי לברר את זה כל פעם מחדש ורוב הסיכויים שכל פעם מחדש יגידו לך את אותו הדבר. אז ההחלטה היא שלך. זה המצב היום בארץ.

קלייטון.ש

Well-known member
לדעתי לא אחריות של השוכר

כפי שאמרה עוגיפלצת אי אפשר ללכת ולבדוק כל יחידה וכל דירה מחולקת.
אין להתפנות במיידי. כל פינוי הוא תהליך ואם את גרה בתום לב בית משפט לא יפנה אותך בלי זמן משמעותי להתארגנות.

אני אוסיף גם שאם אכן בעל הבית בנה ללא היתר, ואת הולכת ומדווחת לרשות, את מסבכת אותו כאשר את בכלל לא בעלת ענין. אני לא תומך בעבריינות בניה אבל לא חושב שענין שלי לעבוד כפקח בניה עבור הרשות ולא חושב שמקומי לסבך אנשים בבעיות מול הרשות.

rainbows21

New member
מה זה אומר לגור בתום לב?

הכוונה שלא ידעתי אם זה חוקי או לא?

קלייטון.ש

Well-known member
לשוכר אין שום אחריות לברר את חוקיות הדירה ששכר

תום הלב הוא כאשר השוכר משלם את שכר הדירה והתשלומים שהוא חייב בהם ועומד בתנאי החוזה. מפנים שוכר שאינו עומד בתנאי חוזה, וגם אחרי תהליך שיכול לקחת כמה חודשים ואפילו שנים.

קלייטון.ש

Well-known member
אגב אני חושב שיש דרך יעילה וחסכונית להשיג את הבדיקה

אומרים למשכיר שמתכוונים לפנות לרשות לבדוק אם היחידה חוקית.
אם אמר אין בעיה, סימן שהיא חוקית.
אם התנגד סימן שלא.
ככה גם לא מסבכים אותו וגם מקבלים תשובה.

rainbows21

New member
לא ידעתי שזה מסבך...

זו נראית לי שיטה טובה מה שאמרת.
כמובן התקשרתי פעם אחת בלבד לברר ,דיברתי עם מזכירה של אגף הנדסה והיא לקחה פרטים
אני מקווה שלא יצא מזה כלום :\\
אבל טוב שאמרתם לי לפעם הבאה אדע.
ומקווה כמובן שלא עשיתי נזק חלילה
&nbsp