שאלה לגבי הארכת חוזה

rainbows21

New member
שאלה לגבי הארכת חוזה

שכרנו יחידת דיור לשנה ,וכמה חודשים לפני סוף החוזה בעל הדירה שאל אם נהיה מעוניינים להישאר עוד, אמרנו לו שכן והוא כתב לנו בוואצפ שנוכל להישאר עד סוף יולי.
ניסינו לקבוע לחתום על חוזה אך לא יצא (הוא שכח כנראה לחזור אלינו)
בכל אופן בחודש שעבר נגמר החוזה, בתחילת החודש הבאנו לו צ'ק על החודש הנוכחי וכעת אנחנו לא רוצים להישאר בדירה הזו.
כי אני בהריון וקשה לי עם האוויר (זה יחידת דיור מרתף)
האם אני מחויבת לומר לו מראש שאני רוצה לצאת לפני יולי? מדגישה כי לא חתמתי על חוזה נוסף.
ואני רוצה לצאת בתום החודש הזה. (בדיוק לפי מה ששילמתי)
כמו כן לאחרונה אשתו מתנכלת אלינו מפריע לה רעש של שעון מעורר ב9 בבוקר ואנחנו לא מבינים למה היא מציקה לנו. היא עושה רעש ללא סוף עם מוזיקה רועשת בבוקר ומביאה שיפוצניקים ב7 וחצי בבוקר ואנחנו לא מתלוננים. אבל מרגיש שהיא מחפשת אותנו בקטנות
כמו כן, יש קיר גבס שמפריד בין הבית שלהם לשלנו וזה כניסה נפרדת.
לדעתי זה אפילו לא חוקי היחידה הזו והם מעלימים מס, השאלה שלי האם הם יכולים לעשות לנו משהו אם לא נישאר עד יולי כי יש הבטחה בוואצפ עד יולי אז השאלה אם זה תקף.

תודה וסליחה שזה ארוך...

קלייטון.ש

Well-known member
השאלה אם התכתובת בוואצאפ מהווה הסכם שכירות חדש

לאור העובדה שלא חתמתם וגם לא שילמתם עד יולי אלא רק עד סוף אפריל. אילו שילמתם עד יולי לא היתה שאלה, אבל ככה יש. את התשובה יכול לתת רק בית משפט, ולכן אני ממליץ לכם להחזיק בעמדה שלא היה הסכם שכירות חדש, להודיע מיידית כבר היום שאתם יוצאים בסוף החודש, ותראו מה תהיה התגובה. אם בעלי הבית אכן מאסו בכם אז לא יעשו בעיות. אם ירצו לעשות בעיות יצטרכו לתבוע, שהרי אין להם שיקים. לא חושב שכדאי להם.

תראי

יש פה לכאן ולכאן. כי יש דקויות. אבל מה זה בכלל רלוונטי?
תבקשי לצאת קודם וזהו. עכשיו עוד מעט מאי. או שתתאפקי חודשיים, או שהוא יגיד לך שבסדר לצאת.

זה מה שנקרא גוון אפור

מבחינת ההוגנות - להודיע שאתם עוזבים ולהתנער מהסיכום שלכם עם בעל הדירה זה לא הוגן ולא יפה, ואם זה יגיע לפסים משפטיים, יש את התכתובת ביניכם כהוכחה, ואת בעצמך כותבת שהייתה כוונה לחתום על חוזה וזה נפל בין הכסאות.
&nbsp
בתכלס - יולי זה עוד פחות מ-3 חודשים, מצאתם כבר דירה חלופית? זה אפשרי מבחינתכם לעבור בקטע הפרקטי?
במקומכם הייתי לוקחת את העצה של עוגי ושואלת על אפשרות לעזוב קודם, ובתכלס אם יפרסמו את הדירה עכשיו, יש סיכוי שימצאו שוכרים מחליפים שמתעניינים בכניסה מיידית, ואז נפתרה הבעיה.

למעלה