מה קורה עם החוזה במידה ובעלי בית מתחלפים?

Borisyo

Member
מה קורה עם החוזה במידה ובעלי בית מתחלפים?

נגיד יש חוזה לשנתיים עם בעל הבית ומישהו קונה דירה מבעל הבית.
האם יש אפשרות לעשות שינויים בחוזה?
נגיד לשנות תקופת שכירות בחוזה?

תודה

בעיקרון בעל הבית החדש נכנס לנעלי בעל הבית הקודם

אם הדבר מקובל על שני הצדדים, אפשר ואף רצוי לחתום על חוזה חדש ובמקרה זה כמובן שאפשר לשאת ולתת ולהסכים על כל שינוי. רק קח בחשבון שייתכן שגם לבעל הבית החדש יהיו רעיונות לשינויים שאולי פחות רצויים מבחינתך. כמו למשל שכר דירה יותר גבוה. כך שתחשוב טוב לפני שאתה מציע לחתום על חוזה חדש...

im mitzi

New member
בדרך כלל החוזה נשאר עד לסופו

בדרך כלל יש סעיף בחוזה שאומר שבמידה ובעל הדירה מוכר את הנכס החוזה ימשיך להיות בתוקף ובעל הדירה החדש יכנס בנעליו.
ממש לפני שבוע מסרתי דירה שמכרתי לבעלי דירה חדשה בדיוק בסיטואציה כזאת, הדיירים החליפו את הצ'קים לשם בעלי הדירה החדשים כולל את הבטחונות ולא היו תיקונים בחוזה, אני מכרתי את הדירה עם הדיירים וכל קונה פוטנציאלי יידעתי שהמכירה מתבצעת איתם עם החוזה הקיים.
&nbsp
בנוגע לתקופת השכירות בחוזה, ככל ואתה רוצה לצאת מוקדם יותר ובעלי הדירה החדשים יראו בכך הזדמנות (להכנס לדירה בעצמם, להעלות את השכירות וכו) יכול להיות שהם יזרמו איתך, אבל הם לא מחוייבים לכך. למעשה אתה מחוייב לחוזה כמו שהוא כרגע והם נכנסים בנעליהם של המוכרים.

Borisyo

Member
במקרה שלי כדייר...

נכנסתי באמצע החודש לדירה. במקרה בעלי בית מתחלפים, התקופה של חוזה חדש גם תתחיל באמצע החודש?

לגבי צ'יקים, חובה לוודא שבעל הבית נוכחי יחזיר כל הצ'יקים שמסרתי לו בהתחלה לפני שאני רושם כל צ'יקים לבעל הבית חדש?

im mitzi

New member
תשובות

לא הבנתי למה אתה צריך חוזה חדש?
החוזה אמור להשאר אותו הדבר למרות שבעלי הדירה מתחלפים.
&nbsp
לגבי הצ'קים, בהחלט!
אתה לא אמור למסור אף צ'ק חדש לפני שקיבלת את הצ'קים הקודמים, שלא חס וחלילה יופקדו ותהיה לך כפילות
אתה מוסר צ'קים חדשים רק כנגד צ'קים שהוחזרו לך

Borisyo

Member
בעל הבית רושם "מבוטל" על השיק

מה אם בעל הבית רושם "מבוטל" על השיקים בין 2 קווים ארוכים ולא יחזיר לי אותם? האם יוכל הוא בעתיד להשתמש בהם?

כדאי להתעקש שיחזיר לי אותם ביד עדיין?

או פשוט ללכת לבנק ולבטל אותם?

תודה.

im mitzi

New member
הבנק לא יקבל צ'ק מקושקש

במיוחד אם בפירוש כתוב שהוא מבוטל
ללכת לבטל את הצ'ק אחרי שהוא שולח לך תמונה יכול להיות רלוונטי, אבל לא לפני.

למעלה