מפחדת שבעל הדירה מרמה אותי - דעתכם בעניין

purple19

New member
מפחדת שבעל הדירה מרמה אותי - דעתכם בעניין

שלום לכולם ,
אני אמורה להיכנס לדירה חדשה בשבוע הקרוב, כבר חתמתי חוזה. במפגש הראשון בעל הדירה הציע להוריד לי 100 ש"ח משכ"ד החודשי (ז"א 1,200 ש"ח סה"כ) ולקנות עם זה מכונת כביסה לדירה, הסכמתי.
הבנתי ממנו שאני בעיקרון לא משלמת על המכונת כביסה מאחר והיא נשארת בדירה אם/כאשר אעזוב.
רגע לפני שאני מקבלת מפתח לדירה, הוא מציין בפניי שעליי להעביר לו את ה-1,200 ש"ח (שהוא מעדיף במזומן) ושהמכונת כביסה היא בעצם המכונה שהייתה כבר קיימת בדירה שהוא בעצם קונה מהדייר הקודם.
מה אתם חושבים על זה ? אולי הבנתי אותו מלכתחילה לא נכון ?
סה"כ הוא נראה לי אדם בסדר, הוא בא לקראתי עם תנאי חוזה (הסכים שאביא לו צ'ק בטחון במקום ערבות בנקאית).
כל דעה ועצה יתקבלו בשמחה , תודה מראש :)

טוב...איפה את חוששת שמרמים אותך?

באיזה שלב?
לא הבנתי את החלק שבו את קונה לבעל הבית מכונת כביסה.
ב- 1200 שקל את יכולה לקנות מכונה חדשה שתהיה שלך.
בכל אופן, אם את הולכת על זה אז תכניסי בחוזה שיש מכונת כביסה ששייכת לבעל הבית והוא אחראי לכל תיקון שלה, אם היא תתקלקל.
חוץ מזה, את יכולה ליצור קשר עם הדייר הקודם ולשאול אותו אם הוא מוכר את המכונה ובכמה, אם את חוששת שהמחיר לא תקין או שמשהו בעיסקה חשוד.
אני באמת לא מבינה למה שתירצי לקנות מכונת כביסה לבעל הבית ועוד בכל כך הרבה כסף.

סליחה, קראתי שוב

נו, אם את משלמת 1200 שקל זה לא שמורידים לך 1200 שקל משכר הדירה.
אז בכלל לא ברור למה לך לעשות את זה.

purple19

New member
יכול להיות שאני טועה, אבל הבנתי את זה ככה:

השכ"ד היה 2,500 , הוא הוריד לי 100 בכל חודש עבור המכונת כביסה, ולכן עבור השכ"ד אני משלמת 2,400 כל חודש ,וב-1,200 (שאני מעבירה מראש) הוא "יקנה" את המכונה.
זה נראה לי הסכם סביר, רק שהמחיר באמת גבוה למכונת כביסה משומשת.

אם את משלמת 1200 שקל

במקום ה- 100 שקל כל חודש שהיית כיבכול צריכה להוסיף לשכר דירה, אין פה שום הנחה על שכר דירה. מה שיש זה מכונת כביסה שכלולה בשכר הדירה. למה? כי את משלמת את אותו הסכום בסופו של דבר בחשבון שנתי שזה יוצא 30000 שקל בשנה. (2400 כפול 12 ועוד 1200 שקל = 30000)

לעומת זאת, אם היית משלמת 1200 שקל ובעל הדירה היה מוריד לך אותם משכר הדירה, היית צריכה לשלם 28800 שקל בשנה. וזו כן הייתה הנחה בשכר דירה.

אז הבעיה פה היא בעיה של ניסוח. וגם של חשבון בסיסי. מי מביניהם הנכון?

purple19

New member
החלק הראשון בתגובה שלך הוא ההסכם.

ברור לי שאין פה שום הנחה, זו לא הבעיה, הרי גם ככה זה היה הסכום השנתי שהייתי אמורה להעביר. מפריע לי שבהתחלה הוא אמר שיביא מכונה חדשה בכסף שאעביר מראש, ובסופו של דבר מתברר שזו אותה מכונה משומשת שנמצאת בדירה (הוא בטח יקנה אותה מהדייר הקודם בסכום נמוך וישמור לעצמו את ההפרש).
לא כדאי להתקטנן על דבר כזה או שכן להעלות את זה ?

אם המכונה נשארת בסוף בדירה

אחרי שתעזבי, כלומר היא של בעל הבית, אז למה זה משנה?

im mitzi

New member
לא הייתי נכנסת לזה

אין כאן שום הנחה, המכונת כביסה תהיה כביכול של הדירה ואת בעצם תשלמי את אותו הדבר.
מבחינתך עדיף שתשלמי את הסכום הזה כשכ"ד ושבעל הדירה יעשה את החישובים וההוצאות האלה.
מאחר ואת לא רוכשת מכונת כביסה אלא כביכול בעל הדירה רוכש עבור הדירה זה לא באמת משנה לך אם המכונה היא יד שניה או חדשה (אלא אם סיכמתם על כך שהוא יכניס מכונה חדשה), המחיר המוגזם למכונת כביסה יד שניה זה שיקול של בעל הדירה ולא שיקול שלך.
&nbsp
אילו הייתי במקומך הייתי אומרת לבעל הדירה שיעזוב את זה ושאם צריך אני אקנה לעצמי מכונת כביסה

למעלה