האם מותר לשנות מחיר כאשר דייר מתחלף

בוקה3

New member
האם מותר לשנות מחיר כאשר דייר מתחלף

שלום חברים,

אני משכיר דירה וצריך לעזוב את הדירה לפני תום החוזה.

החוזה לי הוא עד אוגוסט ורצוני לעזוב במרץ לצורך הדוגמה.
בחוזה כתוב שעלי לחפש דייר אחר.

הבעיה שעכשיו בעל דירה רוצה לעשלות את השכירות ב500 שח.

השאלה היא:
האם הדייר שמחליף אותי הוא צריך להמשיך עם אותו חוזה עד תום החוזה שלי, או שזה בסדר שבעל הדירה עושה חוזה חדש מול הדייר המחליף עוד לפני שהיוזה שלי הסתיים.

מקווה שהייתי ברור אם לא אנסה לתקן את השאלה

תודה רבה על הערזה.

קלייטון.ש

Well-known member
דייר שאתה מוצא מחליף אותך בדיוק באותם תנאים

אם המשכיר רוצה לשנות תנאים הוא יכול לשחרר אותך מהחוזה שלך ולחפש שוכר בעצמו בתנאים חדשים.

בוקה3

New member
לצורץ הדוגמה אם אני עוזב לפני.

תום החוזה, עלי לשלם עד סוף החוזה שזה באוגוסט.

אז לפי מה שאתה אומר לי, דייר שאני מוצא הוא חייב להמשיך אם החוזה שלי אותם תנאים עד אוגוסט.

או לחלופין אם בעל הבית מחליט לשנות את התנאים, ז"א לעלות מחיר, הוא חייב לשחרר אותי מה חוזה, אני לא משלם לו כלום?

ואז הוא פותח חוזה חדש עם הדייר המחליף.

תודה רבה

קלייטון.ש

Well-known member
מבחינת מה חייבים אתה חייב להביא שוכר מחליף, באותם תנאים

התנאים שבהם אתה שוכר.
המשכיר חייב לקבל אחד מהשוכרים שאתה מוצא, באותם תנאים שבהם השכיר לך.
הוא לא יכול להגיד שהוא לא מקבל את השוכר שהבאת רק כי הוא מוכן לשלם את הסכום שאתה שילמת.
לכן אם המשכיר רוצה להעלות את המחיר, הוא צריך לחפש שוכר בעצמו, כלומר לשחרר אותך מהחובה למצוא שוכר בעצמך. ופירוש הדבר שיבטל את החוזה איתך.
כל זאת בכפוף למה שכתוב בחוזה שלכם. אם כתוב משהו שנוגד את העמדה שמסרתי כאן אז החוזה שלכם קובע.

הבאת מחליף לדירה שכורה

בגדול - זה תלוי במה שכתוב בחוזה, כשגם אם לא כתוב כלום בנושא, רוב בעלי הדירות יאפשרו להביא מחליף לתקופת החוזה, כל עוד הוא מקובל עליהם. בגדול לפי החוק היבש, אכן מי שנכנס לנעליך כשוכר אמור לשלם את אותו שכ"ד שאתה משלם באותו חוזה, כשבעל הדירה יכול להעלות את שכ"ד החל מחידוש החוזה הבא.
&nbsp
באופן כללי ברגע שהשוכר מחליף אותך נחתם מולו חוזה חדש - בעל הדירה יכול לדרוש שהחוזה הקיים יתבצע מולך, אבל זה פחות מקובל, לרוב בעל הדירה משחרר את השוכר העוזב מהחוזה וחותם חוזה חדש מול השוכר החדש, לפעמים גם ישר חותמים לשנה. אין קשר בין גובה שכ"ד והתנאים לבין החוזה החדש, בעל הדירה חייב לשחרר אותך אם הוא חותם על חוזה מול דייר שמחליף אותך.

בוקה3

New member
אם בעל הדירה עושה חוזה חדש...

זה אומר שהוא חייב לשחרר אותי מהחוזה, אז זה אומר שאני לא חייב לחפש דייר מחליף אלה הוא מחפש?

ובמידה שהדייר ההנכנס במקומי ממשיך אותו חוזה שיש לי, אז אני חייב לחפש?

ז"א מתי חובה עלי לחפש דייר מחליף?

תודה על העזרה0

עשית קצת מיקס

מקובל שבעל הדירה עושה חוזה חדש מול הדייר המחליף, כי הוא מי שיגור בדירה, ישלם את שכ"ד וייתן את הערבויות - זה לא סותר את העובדה שאם אתה עוזב באמצע חוזה, אתה נדרש למצוא דייר מחליף במקומך, ולא להפיל את זה על בעל הדירה. אם אתה לא עושה כך, זו למעשה הפרת חוזה. בעל הדירה משחרר אותך מהחוזה במצב כזה, כי מצאת מחליף, ואין שום סיבה שימשיך לגבות ממך כסף ולהחזיק בערבויות שלך כשמישהו אחר גר בדירה.
&nbsp
כל עוד מדובר בעזיבה לפני תום החוזה, חובה עליך לאתר מחליף שיהיה מקובל על בעל הדירה. רק אם אתה עוזב בסיום החוזה, אחרי שהודעת על כך שאינך מחדש את החוזה בפרק זמן סביר לפני סיומו, אינך חייב לחפש מחליף והאחריות לאיתור המחליף היא של בעל הדירה.

im mitzi

New member
נתחיל בזה שאתה שוכר ולא משכיר

ולא קראתי את שאר התגובות
אבל בכל מקרה זה מאוד תלוי בחוזה, אם כתוב שעליך למצוא דייר שיחליף אותך באותם תנאים אז בעל הדירה לא יכול לדרוש זאת.

למעלה