חידוש חוזה שכר דירה בתנאים מיוחדים

shmulik88

Member
חידוש חוזה שכר דירה בתנאים מיוחדים

יש לי דייר שסיים חוזה של שנה.
הוא שילם 12 שקים דחויים מראש.
הוא רוצה עכשיו לבצע העברה בנקאית כל חודש.
כאשר אם הוא עוזב הוא יודיע לי מראש חודשיים.
יש לי שטר חוב בסכום נאה.
אין חוזה חדש או לכל היותר יהיה סיכום מחדש על נייר במספר שורות.

האם יש קאץ בהסדר כזה?

im mitzi

New member
תלוי מה אתה רוצה

אני אישית הייתי מעדיפה שהדיירים שלי יהיו שנה בדירה ויצאו בתקופה שנוח בה יותר לחפש דיירים (בסביבות יולי-אוגוסט)
מבחינת חוזה חדש או הסכם שכירות, כדאי מאוד שיהיה לך נייר כתוב וחתום עם התנאים החדשים, אחרת אפשר לראות בהמשך התשלום כהמשך ישיר של החוזה הקודם (לטוב ולרע)
מבחינת העברה בנקאית, ברור שי כאן קאטצ', השליטה היא בידיים שלו, אתה בעצם תלוי במתי הוא יעביר לך את הכסף ויכול להיות מצב שתאלץ לרדוף אחריו כדי שישלם לך, כאשר הצ'קים בידייך הרי שאתה שולט בעניין ואתה יודע בדיוק מתי יכנס הכסף ואין אפשרויות להתחמק, צ'ק שחוזר יכול מיד לעבור להוצאה לפועל בעוד כסף שלא עובר יכול להגרר למשך הרבה מאוד זמן.
אומנם אתה אומר שיש לך שטר חוב בסכום נאה, אך מה התנאים בחוזה למימושו? ובכלל מימושו צריך לעבור בדרכים קשות יותר מצ'ק שחוזר.
בלי להכיר את הנפשות הפועלות ויכול להיות שמדובר באדם ישר והוגן, אני חושבת שהמצב הזה הוא לרעתך

בניגוד למה שנראה צ'ק שחזר לא עובר מיידית להוצל"פ

יש התראות שצריכים לשלוח טרם הגשת תביעה ויש הגשת תביעה. לאחר הגשת תביעה, יש לחכות שוב, ולתת להוצאה לפועל למצות את ההתראות עם החייב. אפשר להמתין זמן רב עד, ואם בכלל, שרואים כסף בחזרה ויש גם הוצאות בדרך.

im mitzi

New member
מאוד תלוי בחוזה

בדרך כלל (או לפי החוזים שאני נתקלתי בהם) כל ההתראות ששולחים הם לפני ניסיון הפקדת הצ'ק ביטחון, הפקדת צ'ק ביטחון אמור להיות מוצא אחרון ואם זה לא עובד אז מגישים להוצאה לפועל
&nbsp
ועדיין אני חוזרת על זה שעם צ'ק בטחון או ערבויות מתאימות זה עדיין בידיים של המשכיר

כוונתי להגיד שבהוצל"פ

מנהל לשכת ההוצאה לפועל חייב להוציא אזהרה לתשלום חוב תוך 30 יום, שאומרת או תשלום, או בקשה לצו תשלומים או התייצבות לחקירת יכולת. רק אחרי כל זה אפשר להטיל עיקולים והגבלות על החייב.
כלומר הפרעון אינו מיידי ואינו אוטומטי.

קלייטון.ש

Well-known member
הרצון שלו להעביר כל חודש ולא בשיקים דחויים מעורר חשד

אם יש לו בעיה בבנק עם שיקים אז כדאי שיגיד כך ותעשה את החשבון שלך.
שטר החוב שלך צריך לכסות שכ"ד תקופה של שנה לפחות, שתידרש לך למקרה שיפסיק לשלם, לפנות אותו עם כל ההוצאות הנילוות. אני מניח שלא מדובר בסכום של שנת שכ"ד.

ortal782

New member
אני לוקח שכירות בהוראת קבע מהשוכרים שלי

אני משתמש בשירות של חברת iagree ולאומי קארד - הם דואגים להעביר לי את שכר הדירה מדי חודש ואז אין בעיה בפעולה ללא צ'קים.
הם גם בודקים את השוכרים לפני חתימת החוזה - זה בכלל נותן לי שקט...

לא נשאר לי הרבה מה להוסיף

משהו לא נשמע ולא מרגיש טוב בעסק הזה. יש התנהלות מקובלת בחוזה שכירות, והעברה בנקאית אקטיבית של השוכר מדי חודש לא עונה להגדרה. אני במקומך לא הייתי מסכימה לזה.

למעלה