תביעה לפינוי מושכר

milipon

New member
תביעה לפינוי מושכר

היי, הסיפור בקצרה: יש אצלי דייר שמשך ומשך וכבר לא שילם 3 חודשים,
מנסה להוציא אותו מהדירה אבל לפי מה שהבנתי, אם להיכנס לבית משפט אצטרך להיפרד מ7,000 שקל (בגלל שזה בית קרקע עם שטח פרטי שווי הנכס הוא כ1,100,000), למרות שמשכירים ב2,000 שקל(כי אין ביקוש גבוה לשכירות והבית עצמו הוא בית די ישן)
מה ההצעה?
א. להתפשר על חלק מהסכום ולתת עוד חודש-חודשיים לעזיבה
ב. לתבוע פינוי מושכר ואז לתבוע נזקים, האם בית המשפט יחזיר שכר טרחת עו"ד ואת השכר דירה שלא שולם?
מבחינת בטחונות יש רק חוזה שכירות וצ'ק ביטחון של חשבון מוגבל על סך 10אלף..

קלייטון.ש

Well-known member
תלוי מה אתה מעריך הסיכוי לפנות את השוכר בלי הליכים

ומה הסיכוי לקבל ממנו בטוב יותר ממה שיעלו לך ההליכים והמשך אבדן הכנסות משכר דירה.
אם הסיכוי שיפנה מרצונו ואפילו ישלם משהו נראה לך סביר, בטוח שעדיף בלי הליכים.
אם הסיכוי לכך נראה לך נמוך, אין ברירה אלא לפתוח בהליכים כי אחרת הוא יכול לגור בדירה חינם גם שנים, וההפסד הכספי בהתאם.
דבר איתו ותראה מה הוא אומר.

למה הוא לא משלם?

הנתונים הם: 1. בדרך כלל אם אנשים לא משלמים תקופה, זה אומר שאין להם וגם לא יהיה להם איך לשלם, כי הם מסובכים במשהו. אל תצפה לראות כסף. יהיה נחמד אם כן, אבל אל תבנה על זה. אם הוא התחרפן לגמרי בגלל סמים או הימורים או שפיתח מחלת נפש, אז בכלל אין על מה לדבר שישלם.
2. להכנס לבית משפט אומר להיפרד מהרבה יותר מ- 7000 שקל.
3. אם כבר כן נכנסים לבית משפט אז תובעים על הכל. בית משפט יכול לפסוק את מלוא הסכום או את חלקו על פי שיקול דעתו.
4. גם אם בית משפט פוסק לך מלוא הסכום ועוד קצת (דמי טירחה, נזקים, וכו') זה לא אומר שהדייר באמת ישלם לך. אם אין לו מאיפה לשלם, יפתחו נגדו הוצאה לפועל - אבל זה מבחינתך עדיין לא אומר שאתה רואה כסף מזה.

milipon

New member
כי "הוא לא עובד הרבה"

הוא עובד בצביעה ולטענתו משלמים לו באיחור ולפעמים לא משלמים לו וכו'
אני יודע שבעבר היה לו תיק בהוצאה לפועל, אבל בדקתי ב'מרשם חייבים מוגבלים באמצעים' שנמצא באתר של הוצאה לפועל והוא לא הופיע לי
למה להיפרד מהרבה יותר מ-7,000 שקל? לפי מה נקבעת העלות?
לפי מה נקבעת עלות תביעה לפינוי מושכר ולפי מה נקבעת תביעה לנזקים?
ביחס לנכס או ביחס לגובה השכירות?
בקיצור- בגלל שחטאתי בזה שחתמתי חוזה עם הבן אדם הלא נכון, אני יוצא עם נזקים של מעל 15,000 שקל?

לפי שעת עבודה של עו"ד +

שכ"ט בייצוג + תשלום ל פיתחת תיק ופינוי מושכר בהוצאה לפועל + עלות הובלה ואחסנה של חפצי השוכר (שהוא צריך לשלם אם הוא רוצה אותם חזרה, אבל כל עוד לא שילם זה עליך כל יום שהם שם) + החלפת מנעולים. במקרה הטוב 15 אלף. אם זה עו"ד שגובה סכום מקסימלי לשעה, אתה יכול להגיע גם ל- 30 אלף, וזה לא סכום מופרך.
תביעה כוללת שכר הדירה שלא שולם, הוצאות משפט ופינוי, וגם הוצאות נוספות אם יש, כמו כל נזק פיזי לדירה.
בגלל זה צריך לבדוק בשבע עיניים שוכרים לפני שחותמים איתם. יש הרבה מופרעים בעולם.
אם הוא לא מתפנה מרצונו- אתה פונה להוצאה לפועל ולבימ"ש במקביל.עם עו"ד. בימ"ש מוציא לך צו פינוי. הוצאה לפועל מתחילה לשלוח לו התרעות לפינוי. אתה ממשיך לחכות כמה חודשים על שהוצאה לפועל גומרת לשלוח לו התרעות. לא התפנה עז אז, אתה צריך לתאם עם הוצאה לפועל, משטרה ומנעולן ביחד לאותו היום ואתה צריך לשלם לכולם. אתם כולכם מגיעים לדירה. מפנים אותו, מחליפים מנעולים, לוקחים הובלה לחפצים שלו למחסן של הוצאה לפועל. עכשיו אתה צריך לתבוע אותו בבימ"ש. לורח שוב עו"ד ומגיש כתב תביעה. מחכה לדיון. הולך לדיון, השופט אומר מה שאומר. זה ההליך בגדול.

tito1337

New member
יסקלו אותי פה באבנים אבל..

הלכו לך כרגע 6000 שקל על שכ"ד?
נסה לדבר איתו בטוב, שאם הוא עף מהנכס שלך תוך זמן קצר אתה מוותר לו על חצי מהסכום ומכין את עצמך נפשית שלא תראה שקל..
אחרי שהוא לא בדירה תתחיל להציק לו עם הוצאה לפועל.
אם אתה מחליט ללכת בכיוון הזה, אתה צריך להיות קשוח, תקבע יעד שאפתני שהוא יצטרך לעשות מאמץ כדי לעמוד בו. אם לא יטרח לעשות מאמץ כנראה שגם לא יטרח להחזיר לך לעולם ואז תתחיל עם התביעות..

הוצאה לפועל ובית משפט זה לא קסם, הם טובים בלגבות מאנשים שגם ככה לא מסתבכים. מי שאין לו גרוש על התחת אין הרבה מה לעשות איתו.

milipon

New member
מסתכל. מתסכל ביותר.

מצאתי את הדייר ברשימה של הוצאה לפועל, כאחד שקיבל צו כינוס
מה זה אומר?
אז לתבוע אותו אני לא יכול כי את הכסף אני כנראה לא אראה לעולם,
חשבונות למזלי העברתי על שמו למעט מים(שפשוט לא הספקתי ועכשיו כשעברו כמה חודשים אני בספק שהם יסכימו להעביר בלי שאצליח להשיג חתימה שלו שוב..) אבל אני כן יודע בוודאות שחשבונות ארנונה ומים הוא לא משלם (למעט חשמל, אחרת ינתקו לו כמובן)
אין אפשרות להכניס את הוצאה לפועל לסיפור? בכל זאת.. איך מרשים לבן אדם שנמצא בהוצאה לפועל להמשיך ולהכנס לחובות
אני לוחץ עליו הרבה זמן ולטענתו הוא יצא אחרי דצמבר, אבל לפי איך שאני רואה את זה עכשיו.. אני לא רואה סיבה למה שהוא יעשה את זה, אם החוק לצידו והוא יכול להישאר עד מתי שבא לו

milipon

New member
לפי מה נקבעת עלות תביעה לפינוי מושכר?

הרי יש פה רק דיון אחד (וגם זה לא תמיד קורה), למה על בית עמידר ישן (שעולה הרבה בגלל שהוא יושב על שטח) אני צריך לשלם כל כך הרבה?
יש עורכי דין 'צעירים' שיוכלו להגיש בזול? ואם כן אז מה הטווח מחירים שצפוי(בהתאם למחירים שרשמתי בפוסט הראשי)?

tito1337

New member
לצערי זה שהחשבונות עליו לא יפתור לך את הבעיה

שאלתי את אחת הרשויות בעיר שלי מה קורה אם הצ'קים של הדייר חוזרים.
"אתה בעל הדירה? בסוף אנחנו מגיעים אליך.."

אין לי הרבה מה להוסיף, כתבתי פה למטה שהדייר הוא הצד החזק מרגע שנכנס לדירה ואנשים לא האמינו.

הדבר הכי טוב שהייתי מציע לך, אם הוא אדם נורמטיבי יחסית, תציע לו לסגור את זה יפה בלי עורכי דין אם הוא תוך שבועיים לא שם..
אתה יכול להגיע עם מכתב של עו"ד שמודיע לו שמתחיל נגדו תהליך ולהציע לו לזרוק את המכתב הזה לפח אם הוא תוך שבועיים מפנה.
אם הוא כבר בהיכרות עם הוצאה לפועל כנראה שהוא לא יתרגש.

איך מרשים לו? מאותה סיבה שנותנים קנס על מהירות לאדם נורמטיבי שנוסע 120 באיילון אבל מפחדים להתעסק עם ערסים שנוסעים 90 בתוך העיר. אין אכיפה במדינה הזאת.

milipon

New member
תביעה לפינוי מושכר באופן עצמאי

חיפשתי באינטרנט ומצאתי שתביעה לפינוי מושכר היא PDF של 4 דפים
השאלה היא למה עו"ד גובה 10,000 שקל, על טופס ועל הופעה בבית משפט?
אי אפשר להגיש את זה באופן עצמאי?

היי

ההמלצה הכי טובה שיש לי לתת לך, זה להתייעץ בפורום משפטי - זה עניין מורכב, ויכול להיות שיש פתרונות שלא חשבת עליהם ושהחברים פה אינם מודעים אליהם. עו"ד בעלי ניסיון ספציפי יכולים להציע לך אפשרויות נוספות, כשפרמטר חשוב פה זה נושא הזמן ומזעור נזקים - ככל שתוציא אותו יותר מהר, כך תמזער את הנזק, וללכת לבית משפט זה משהו שכולל סחבת לא קטנה.
&nbsp
בכללי קח בחשבון שמה שהוא עושה זו הפרה יסודית של החוזה, ככה שאתה לא באמת מחויב לתת לו התראה של חודש או חודשיים לעזיבה, אתה יכול להסתפק בהתראה קצרה בהרבה. בכל מקרה - המטרה שלך צריכה להיות קודם כל להעיף אותו, ורק אחרי זה לנהל את המאבק, כי כל יום שהוא נמצא בנכס שלך ומונע ממך להשכיר אותו לשוכר שכן ישלם, זה הפסד.
&nbsp
עוד משהו קטן לגבי חובות ארנונה - מידע שקיבלתי מעו"ד שעבד במשרד שהיה אחראי בין היתר לטיפול בחובות ארנונה של מספר רשויות, לדבריו אם הארנונה על שם השוכר, בעל הבית "בטוח". הוא סיפר על מקרים של בעלי חוב ארנונה בדירות שכורות שעזבו את הארץ, וחובות הארנונה במצבים כאלו הוכרזו כחוב אבוד ובוטלו ללא דרישה מבעלי הדירות לשלם, כי אין אפשרות לחייב אדם לשלם על חוב שאינו שלו - גם אם הוא בעל הדירה, החוב הוא על שם אדם אחר שלפי החוק היה החייב בתשלומים אלו באותה תקופה.
&nbsp
&nbsp

milipon

New member
תודה על התגובה

אני רוצה, אבל להוציא 10,000 שקל על פינוי מושכר זה 'קשוח' כרגע(אפילו לא צריך תביעת נזקים כי אני מאמין שאני לא אראה כסף דרך בית המשפט)
אני לא מבין למה צריך לשלם כל כך הרבה בשביל מסמך של 4 דפים שאת רובו אני יכול למלא בעצמי והופעה לדיון(שככל הנראה אפילו לא יתקיים בגלל שהדייר סביר להניח שלא יטרח להגיע)
לגבי הארנונה - לגבי זה אני לא דואג, ביררתי והארנונה על שמו והחוב ישאר על שמו. לגבי המים אני דואג כי הוא כן חתם לי על העברת בעלות מים לפני כמה חודשים ופשוט לא יכולתי להגיע פיזית בשעות פעילות ועכשיו זה מאוחר מדי (בכל מקרה מאמין שחברת המים הייתה נופלת עלי בסוף, הם פחות מתחשבים)

תתחיל בלהתייעץ בפורום משפטי, זה לא עולה כסף

יש דברים שאפשר לפתור בלי להגיע לבית משפט, וכאמור - האינטרס שלך כרגע זה להעיף אותו כמה שיותר מהר, וביצוע צעדים לגביית החובות יכולים לחכות.

אני כותבת את זה בערבון מוגבל, כי אין לי ניסיון בזה, אבל לפעמים מכתב רשמי עם דרישה לפנות את המושכר תוך X זמן (שבועיים זה מעל ומעבר במקרה שלך) עם הבהרה שבוצעה הפרת חוזה יסודית והוא במעמד של פולש, יכול לעשות את העבודה.
קבל קצת מידע רלוונטי תוכל למצוא שם עוד מידע לגבי פינוי שוכר שמפר חוזה.

לגבי תאגיד המים - אני לא בטוחה שזה אבוד, שווה לנסות, במיוחד בהתחשב בכך שיש לך טופס חתום על ידו.

למעלה