שואלת גם פה- אני גרה בשכירות בבית משותף

Aעופרית

New member
שואלת גם פה- אני גרה בשכירות בבית משותף

מזה שנים...
(שאלתי גם בפורום בתים משותפיםואולי זה פורום יותר מתאים)
עד עכשיו, כשהיו פיצוצי צינורות ברכוש המשותף וכן נזילה בדירה,
ספגתי את הכספים של הצריכה החריגה.
מדובר בהערכה של כ- 2,000 שקלים שספגתי לאורך השנים.

ועד הבית שהיה בבניין התפטר לפני כחצי שנה ומאז אין וועד בית.
הבניין מטונף, הגינה לא מכוסחת ומלאת צואה. יש לציין, שאני נהגתי לנקות אותה,
אבל מאז שבא שכן שהכלבה שלו עושה את צרכיה כמעט מידי יום בגינה, אני הרבה פחות מנקה...

בכל אופן, אתמול בצהרים גיליתי עוד פיצוץ.
הודעתי מיד לבעל הדירה והוא שאל אותי מה אני רוצה ממנו. זה עניין של וועד בית.
הסברתי לו שאין וועד בית והוא שאל, אז מה אני רוצה שהוא יעשה.
התחלתי לנדנד לעוד בעלי דירות בבניין.
מישהו אמר שיתקן וכפניתי שוב לקראת הערב צעק עלי למה אני מנדנדת.
בסופו של דבר בעל הבית שלי הקים קבוצת ווטסאפ של בעלי הדירות, הם הסכימו לשלם ואמור להגיע שרברב היום, שישי.

השאלה שלי-
מי אמור לספוג את הצריכה החריגה? האם אני אמורה לשלם או בעל הדירה?
גם נזלו מים תקופה מסויימת כשלא איבחנתי את הנזילה וגם כרגע נוזלים כל רגע מים... ומי יודע באיזו שעה יגיע השרברב ואם אכן יגיע היום.

קלייטון.ש

Well-known member
חד משמעית בעל הבית צריך לשלם

השוכר צריך לשלם על צריכת המים האישית שלו. נזקים שנגרמים ברכוש שלא באשמת השוכר, בין שמדובר בדירה עצמה או ברכוש המשותף, הם על חשבון בעל הרכוש. כך גם עלות כספית של צריכת מים בשל נזילות.
מעבר לכך בעל הבית שלך חצוף. הצד שלך בעסקת השכירות הוא לשלם שכ"ד. הצד שלו לדאוג לכל השאר. לכן הוא מקבל כסף עבור הדירה.

Aעופרית

New member
תודה רבה

בעל הבית שלי בד"כ בסדר,
פה הוא פישל קצת כי לא הבין את האחריות שלו.
קורה.

הערה צדדית, נשמע שאת גרה בבניין

שבו חלק גדול מהדירות מושכרות.
אם זה המצב, אז בדרך כלל אלה בניינים שבאמת מוזנחים פיזית מבחינת טיפול שוטף, כי שוכרים לא מוכנים להיות ועד בית לרוב, ולא רוצים להתעסק עם הניהול השוטף של הבניין וגם לא אוהבים לשלם ועד בית (מה שלא צריך לשלם אם אין ועד).
בסופו של דבר, אחרי זמן מסוים, אם לא תשלמו חשבון חשמל לחדר מדרגות- חברת חשמל תנתק לכם את החשמל במדרגות בגלל החוב, וזה יותר מפריע לדעתי מכל דבר אחר בבניין (אבל הכרתי גם אנשים שחיים בחושך וזה בסדר מבחינתם). אז כדאי לחשוב על העניין הזה לטווח היותר רחוק.

Aעופרית

New member
אכן, דיברתי עם בעל הדירה

באותה שיחה לגבי פיצוץ הצינור בגינה גם בנושא החשמל בחדר המדרגות
ועשה לי רושם שהוא לא בדיוק קלט.

חשבון החשמל פה כל כך זניח. כ- 30 שקלים לחודשיים.
מוכנה לשלם יותר ובלבד שיהיה חשמל,
אבל לא מוכנה להתעסק בגבייה. חלק מהדיירים לא נחמדים בלשון המעטה וסירבו לשלם. לכן גם וועד הבית התפטר מתפקידו...

ראיתי דירות בשני בניינים

שלא היה בהם ועד בית.
בשניהם לא היה חשמל בדרגות. לוקח לזה זמן, אבל כשהסכום מצטבר (נגיד סביב 500 שקל ומעלה) חברת חשמל מנתקת. ואז צריך לשלם את הכל במכה.
אם את מתכננת לגור שם נגיד עוד שנה לפחות, אז שווה לחשוב על זה ואולי לשקול לעבור אם זה לא יסתדר.

jen711

New member
אם אני לא טועה, חברת המיים תתן הנחה

אם היה פיצוץ ומגישים להם קבלה של שרברב על התיקון.
כל עוד התיקון הוא לא בשחור...
אין שום דיבר שתשלמי על פיצוץ בצנרת.
וגם, הבעלים צריך לטפל בזה...

Aעופרית

New member
שילמתי בעבר

והרבה כספים גם על צריכת מים כפולה לערך בדירה כי לא הייתי מודעת לסכומים שאמורים להיות וגם על פיצוצים בגינה. היו תיקונים בשחור
וגם שכר הדירה שלי נמוך יחסית, אז ספגתי...

כרגע המצב שבעל הדירה אמר שישלם ואני אפילו הצעתי שאם תהיה חריגה של 50 שקלים, אספוג. כמובן, חד פעמית.
אם בעל הבית שלי או בעלי בתים אחרים ירצו להתעסק בנושא הנחה, שיעשו זאת,
אני לא אתעסק בזה וזה לא העסק שלי.

תודה.

במקרים כאלו, מביאים אינסטלטור, שאחרי התיקון מגיש לדייר/ים מכתב בו הוא מסביר שאיתר נזילה שגרמה לצריכה מים חריגה. באתר של כל אחד מתאגידי המים יש טופס רלוונטי שנדרש למלא והנחיות אלו מסמכים נדרש לצרף, ואחרי העברת הנ"ל, חברת המים מעניקה הנחה/זיכוי בגין ההפרש בין הצריכה הרגילה הסבירה לבין הצריכה שנרשמה בשעונים בגין הנזילה.
במידה ומדובר בנזילה שלא בתוך דירה פרטית, אלא בכזאת שמשפיעה על כל הבניין, אכן זה באחריות ועד הבית, אבל בהיעדר ועד בית אין שום מניעה שמישהו מהדיירים יעשה את זה, ולו רק בשביל עצמו.
&nbsp
בכל מקרה, הייתי מצפה מבעלי הדירות שיהיו מוטרדים לא פחות מכם מהעובדה שאין ועד בית, דירה בבניין שאין בו ועד בית, מה שמתבטא כמעט תמיד בתוצאות כמו שתוארו, זה לא משהו שמושך שוכרים בדרך כלל.

דווקא זה לא קשור לעניין

נכון שהיא גרה בדירה ולא בעל הדירה, אבל לא מדובר כאן בצריכה מופרזת שלה, אלא בנזילה שהובילה לצריכה חריגה, ובמצב כזה כאמור אף אחד לא נדרש לשלם - יש פרוצדורה של טיפול בנזילה ודיווח לרשות המים, שלאחריו החיוב על הצריכה החריגה מתבטל.
&nbsp
הזכרת לי מקרה כמעט הופכי, כשהייתה נזילה בבניין שגרתי בו, וועד הבית טיפלו בזה, אבל היות שלא היה מספיק כסף בקופה הם ביקשו מבעלי הדירות תוספת למימון התשלום. בעל הדירה שלנו התעכב עם התשלום ועשה בעיות, ודובר על כך ששוקלים לנתק לנו את המים בתגובה. כמובן שלא עשו את זה בסוף, כי במקרה הזה - היות שאנחנו גרים בדירה ולא הוא, והחוב הוא שלו ולא שלנו, זה לא היה עוזר אם היו מנתקים לנו את המים...

1Shir

New member
מה שכתבת לא נכון לגבי כל הערים לצערי

בת"א מקבלים אחוז די נמוך של החזר כספי על הצריכה החריגה
את הרוב סופגים אין ברירה

[ולי זה עוד קרה לפני שעשינו הפרדת מדי מים בבניין והוצאה של שכן אחד (שהוא גם משכיר כשכמעט כולם דיירים רגילים וגם כנראה הכי אמיד מכולם בהפרש יפה ומשכיר כאן דירה אחת מחולקת לארבע) שהיתה נזילה ב"אחת הדירות" שלו התחלקה בין כולם וזאת היתה נזילה רצינית]

נשמע גם הזוי וגם עצוב

במיוחד לאור העובדה שבשל מצוקת המים במדינה שלנו, מצופה מתאגידי המים שיפעלו לאיתור נזילות ויזהו בעצמם צריכות חריגות. במי רמת גן למשל, נוהגים לשלוח מכתבים למי שזיהו אצלו צריכה חריגה עם המלצה לבדוק נזילות, ובמידה ולא תתגלה נזילה, לשים לב לצריכת המים.
&nbsp
&nbsp

למעלה