פיקדון של 10K לידי בעל הדירה. הייתם מסכימים?

rigidid

New member
פיקדון של 10K לידי בעל הדירה. הייתם מסכימים?

אחרי הרבה חיפושים, הגעתי לדירה שמתאימה לי. העניין הוא שבעלי הדירה מבקשים להפקיד בידיים שלהם 10,000 שקלים עד תום תקופת השכירות.הבנתי שהם נכוו לאחרונה מדיירים שגרמו להם לנזק כלכלי כזה או אחר, מכאן הבקשה.

אני לא מכיר כל כך את שוק השכירות, זו בקשה נפוצה? הייתם פוסלים דירה שנראית לכם סה"כ בסדר בגלל סעיף כזה?

תודה

אני אישית

הצעתי את הדיל הזה, כשוכרת לבעל דירה פעם.
לא רציתי ערבות בנקאית
לא התאים לי שטר ערבות מכל מיני סיבות, אז זה הפתרון שהצעתי. והוא גם קיבל אותו, אבל בסוף לא לקחתי את הדירה מסיבות אחרות.
הדבר דומה מאד לערבות בנקאית, מינוס לערב את הבנק בזה. כי גם בערבות בנקאית המשכיר יכול לחלט מייד את הכסף בלי שום עכבות ועיכובים והסברים.
כמובן שאם זה משתלב לך בנסיבות האישיות- אז כן, זו דרך אחת לעשות את זה. אם זה לא משתלב לך בנסיבות האישיות שלך- אז לא לעשות את זה.
וכמובן, שאם עושים דבר כזה, עדיין חותמים על חוזה שמפרט את התנאים שבהם הכסף נמסר, למי ובאלו תנאים משתמשים בו.

קלייטון.ש

Well-known member
אני גם נתתי פעם לבעל בית שני חודשי שכירות במזומן

אבל חשוב מאד לקבל קבלה חתומה או לרשום ברור בחוזה עם חתימה נוספת של בעל הבית את הסכום והעובדה ששולם במזומן, ואת ההסכמה שהסכום מוחזר עם פינוי הבית. אחרת בעל הבית עלול "לשכוח" את הסכום ולא ירצה להחזיר.

im mitzi

New member
עשינו את זה בחוזה הנוכחי

גם בעלי הדירה שלנו נכוו והיו מאוד לחוצים להשכיר לאנשים שלא יגרמו להם לנזקים שהיו עם הדיירים לפנינו ולכן הסכמנו להפקיד להם סכום מסויים + צ'ק בטחון
אם אתה יודע שאין סיכוי שתעשה נזקים לדירה ואתה מסוגל מבחינה כלכלית לעמוד בהוצאה כזאת אז תעשה את זה
חשוב מאוד שזה היה כתוב באופן ברור בחוזה שמדובר בפקדון וכן מה התנאים בהם הפקדון או חלק ממנו לא יוחזר

tito1337

New member
זה לחלוטין תלוי בדירה

אם את הולכת לשכור דירה באקירוב שהשווי שלה הוא 30 מיליון שקל, אז לתת "פיקדון" (תיכף נגיע למה זה) של 10K זה סיכון אפסי בשבילך (כי כנראה שזה פחות מחצי חודש שכירות גם ככה).

אם את הולכת לשכור דירת חדר בעלות של 2000 שקלים בחודש, כמובן שלתת 5 חודשי שכירות פיקדון זה משמעותי.

זה תלוי בעיר ותלוי במה מקובל, אני משתדל לא לתת ערבות בנקאית (שזה שקול ללתת מזומן עם רישום בבנק שלך) או מזומן אלא שטר חוב או צ'ק שאפשר במקרה הרע לבטל ולהגיע לבית המשפט..

קחי בחשבון שאם הבעלים "יברח" לך עם המזומן יהיה לך מאד קשה לקבל אותו חזרה.

זו בקשה קיימת

המקור שלה הוא במצבים בהם אנשים נותנים צ'ק ביטחון שאין לו כיסוי, וכבר היו מקרים בהם אחרי נזקים שנגרמו לדירה, או חובות לרשויות, המשכירים מצאו את עצמם בבעיה.
&nbsp
אני לא הייתי מתנגדת לזה, כל עוד זה מצוין בחוזה והסעיף הרלוונטי מבהיר שהכסף חוזר אליכם בסיום החוזה במידה ולא תהיה הפרת חוזה שתחייב שימוש בכסף הזה, אין שום סיכון.
&nbsp
אתם יכולים לדרוש להוסיף סעיף בחוזה לפיו בעלי הדירה מתחייבים שלא להשתמש בסכום הזה לכל מטרה שהיא בלי להודיע לכם בכתב שבוע מראש, כך שאם הם ירצו להשתמש בכסף למטרה שלא מוצדקת מבחינתכם, יהיה לכם זמן להיערך ולהתנגד באופן מסודר.

rigidid

New member
תודה רבבה לכם על התגובות

אחרי דיון עם בעלת הבית, הסכמנו לחצי מהסכום המקורי לפיקדון (כלומר 5 אלף) ולצידו חתימה של ערב אחד. היא הסכימה גם להוריד את שכר הדירה ב-100 ש"ח.

עדיין נותר עניין פתוח בסעיפים אחרים, שגורמים לי לשים הכל על הולד!
  1. אין מזגן בחדר שינה. ילכו לקראתי בקיץ לדבריהם (בע"פ) אם באמת אצטרך.
  2. ארונות קיר מקובעים בחדרי שינה במצב עגום מאוד, הם לא מסכימים לפרק!
  3. חוץ מהשיש והארונות במטבח, שאר הבית לא ממש משופץ! קיר המטבח האחורי טוייח ע"י דייר קודם בצורה עקומה ומכוערת, הסלון מלא בשקעי חשמל נוספים והארכות לאורך הקירות, צבע קירות לא נותן תחושה של חמימות אז כנראה אצטרך לצבוע, מנורות תקרה פשוטות ביותר ויצריכו החלפה לשינוי האווירה סופית...
מחישוב מהיר ביותר, אני רק משער שאצטרך להוציא עוד כ-3000 שקלים צפונה על שיפוץ.

avvv

New member
החוזה הוא לתקופה ארוכה?

תחשוב טוב אם כדאי לך להשקיע אלפי שקלים בשיפוץ דירה של מישהו אחר.
שכירות זה בסה"כ מצב שאמור להיות זמני. אם אתה יכול לחיות עם המצב של הדירה שנה אחת או שנים ספורות אז זה מספיק טוב.

a wild rose

New member
פיקדון זה לא כזה נורא

זה עדיף על ערבות בנקאית שהרבה מבקשים.
&nbsp
יותר בעייתי שאתם מתכננים לשפץ על חשבונכם, זה לא מקובל, ואם הדייר הקודם טייח בצורה לא יפה תדרשו מבעל הדירה שיטפל בזה, אתם לא אמורים לטפל בזה על חשבונכם.

rigidid

New member
החלטתי לרדת מהדירה הזו...

כמו שאמרתם, תדרוש ממני יותר מדי הוצאות על שיפוץ.
בעלי הדירה כבר אמרו בעדינות שיותר ממה שיש הם לא יכולים ונגמר הכסף...

למעלה