שאלה על חוזה

שאלה על חוזה

סעיף סטנדרטי בכל חוזה: "במעמד חתימת חוזה זה ישלם השוכר... עבור תקופה בין ה 9.9 עד ה 30.9"
אם אני נכנס לדירה בעוד X זמן (חודש לצורך הדוגמא) האם הכוונה שבשיק ביום חתימת החוזה אני רושם את התאריך של היום או 9.9?

מת החוזה שלך נכנס לתוקף?

לא שאלתי מתי אתה נכנס לדירה. תיכנס מתי שבא לך, גם בעוד חצי שנה, זה לא קשור ולא מעניין אף אחד מתי אתה נכנס לגור שם.
מה התאריך שבו החוזה מתחיל לפי התאריך שעל החוזה?
הכוונה היא שתרשום צ'ק לתארך ה- 9.9. חשוב שתדע שכל צ'ק תקף ל- 180 יום. לא לחודש ולא משנה כרגע מה החוזה אומר, מרגע שנתת צ'ק הוא תקף חצי שנה קדימה ואפשר לפדות אותו במשך חצי שנה מיום התאריך שרשמת עליו.

אני לא סגורה מה בדיוק אתה שואל

אבל יש שאלה נפוצה שמזכירה את מה שכתבת - וזה על איזה תאריך לכתוב את הצ'קים, היות שלא תמיד מתחילים חוזה ונכנסים לדירה בראשון לחודש.

כעיקרון היום בחודש לא משנה יותר מדי בצ'ק, עוגי הסבירה את העניין, כשגם במקרים בהם השוכרים נכנסים לדירה בראשון לחודש, לא חייבים לרשום דווקא את התאריך הזה, שוכרים רבים מעדיפים לכתוב 10 לחודש, כדי שהצ'ק ירד במקביל לכניסת המשכורת, ולבעלי הדירות אין סיבה להתנגד.

קלייטון.ש

Well-known member
לפי הנוסח צריך לשלם במזומן או שיק ליום החתימה על החוזה

כך אני תמיד עשיתי. לא משנה מתי נכנסים בפועל, מאחר ונחתם החוזה את התשלום הראשון מוציאים במזומן.
אבל פתוח לפרשנות ואם בעל הבית לא מתנגד שהשיק הראשון יהיה ליום שונה מהיום, תכתוב ככה.

למעלה