חוב לעיריה עבור מים

aviwalla20

New member
חוב לעיריה עבור מים

שלום , מבקש עזרה בדחיפות,הדייר שלי לא שילם את כל תשלומי המים לעיריה היות שהוא אומר "עיקר החוב נובע בגלל פיצוץ בצנרת המים שמחוץ לדירה" ,העיריה חילקה את החוב בין הדיירים. אם בעיריה הוא רשום במחלקת המים ,האם העיריה יכולה לתבוע אותי ??? היום הוא עוזב מבלי להסדיר חובו ומבקש את שיק הערבות , מה לעשות???

im mitzi

New member
נתחיל מזה שאתה לא מחזיר ערבות בלי שהוא מסדיר את החוב

אני מניחה שגם לקחת צ'ק עבור תשלומים לרשויות השונות וזה בדיוק בשביל מקרים כאלה
אבל - יש צדק חלקי מדברי הדייר, הוא לא אמור לשלם עבור פיצוץ בצנרת שמחוץ לדירה, הוא אמור לשלם עבור השימוש שלו, הצנרת של הבניין היא חלק מהנכס שלך ואתה אמור לשאת בהם.
אני הייתי מגיעה עם הדייר להסדר לגבי חלקו בתשלום ומשלמת את היתרה.
בכל מקרה זה מאוד תלוי בעיריה, אני לא הייתי משאירה חובות באוויר

im mitzi

New member
ואגב אם הוא יוצא היום

אין סיבה להחזיר לו עדיין שום ערבות עד שהוא לא משלם את כל החשבונות
סגירת חשבון מים יכולה לקחת מלא זמן לדוגמא
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
הדייר יכול לתבוע אותך אם תפעיל את הערבות

וגם אם העיריה תתבע את החוב ממנו.
עלויות פיצוץ בצנרת חלות על בעל הנכס ולא על הדייר.
אתה יכול לדרוש ממנו תשלום דומה למה ששילם לפני הפיצוץ. מעבר לכך הנזק שנגרם כתוצאה מבעיה בנכס, כמו בצנרת, הוא על חשבונך כמשכיר.
אם החוב היחיד שנותר הוא בענין המים המעשה ההגון מבחינתך כמשכיר הוא להחזיר לו את הערבות כנגד תשלום סכום דומה לצריכה הרגילה שלו, ובהמשך להסדיר את חוב המים בגין הפיצוץ כדי שהדייר לא יהיה חשוף לתביעות.

aviwalla20

New member
חוב לעיריה עבור מים

תודה על התשובות , להבהרה איני תובע ממנו השתתפות עבור תיקון הצנרת אלא את דליפת המים כפי שהעירייה חייבה כל אחד מהדיירים בחשבון האישי של המים עיננו הרואות שגם חברת החשמל והעיריות מפרסמות להביא את השוכר אליהם כדי לרושמו אצלם וזה לטובת המשכיר שאם יהיו חובות הוא יישא בהם.. הוא לא אמור "להיכנס לנעלי המשכיר?!
&nbsp
תודה לכם

קלייטון.ש

Well-known member
השוכר לא בא במקום המשכיר בשום אופן

השוכר צריך לשלם עבור הצריכה שלו.
עלויות הבעיה בצנרת בין שהן בתיקון הצנרת ובין שהן בחשבון מים בגין הבעיות, הן של המשכיר.
העיריה היא לא צד בחוזה בין המשכיר והשוכר והיא לא קובעת מי צריך לשאת באילו עלויות. היא מגישה חשבון למי שרשום אצלה. אתה כמשכיר צריך להבין שהחלק שנובע מפיצוץ הצנרת הוא שלך.
החלק של השוכר הוא הצריכה שלו שאפשר לברר או לפי חשבון קודם לפני הפיצוץ או לפי שעון המים של הדירה.

למעלה