מצב לא נעים- אשמח לעצתכם

מצב לא נעים- אשמח לעצתכם

שלום,
נכנסנו לפני שבוע לבית חדש בשכירות. הבית חדש מהקבלן, נמצא כעת בשנת בדק.
לאחר מספר פעמים של נזילות בהפעלת מכונת הכביסה הבינו שיש בעיה במערכת הניקוז, והקבלן רוצה להגיע מהבוקר עם השרברב שלו.
הבעיה היא שאני כמובן עובדת, ועכשיו חופש ושתי בנות העשרה בבית. אין לי בעיה שיגיעו אחה"צ, אבל הם לא עובדים אחה"צ.
יש כמה אפשרויות:
1. שאפסיד יום עבודה כדי להשאר עם הקבלן והשרברב.
2. שאקח את הבנות איתי לעבודה- עדיין פוגע מאוד ביכולת שלי לעבוד.
3. שאקח את הבנות איתי לסבים במרכז ואשאר ליום עבודה במרכז- אבל אז בעל הבית והקבלן יהיו כאן בלעדי. מה גם שלא בטוח שבעל הבית ישאר איתם כל משך הזמן, כי הוא צריך לצאת, כך שחלק מהזמן הם (קבלן+שרברב+עובדים) ישארו כאן לבד.
לכאורה זה משהו חד פעמי, אבל מאוד מטריד ומפריע לשיגרה. בעיה נוספת היא שאחרי שזה ייגמר יש עוד קבלן גבס שאמור להגיע למספר ימים לסגור את המיזוג המרכזי (תקרת גבס), וזו שוב אותה בעיה.
חשוב לציין שעד שלא יתקנו אין לנו אפשרות לכבס, וכמו כן כל צינורות המיזוג נמצאים פשוט בחלל הבית, כך שהתנאים מאוד לא נוחים.
רציתי לשאול לדעתכם, מה לגיטימי מבחינתי לעשות. האם אני יכולה לבקש שעד סוף החופש לא יהיו עבודות (כלומר לסרב שיגיעו)? האם לגיטימי לבקש שיהיו כאן רק בנוכחותי? בינינו, אני לא מרגישה נוח שהם נשארים לבד בבית, גם אם בעל הבית איתם (ואין לי ערובה שישאר כל משך הזמן).
מבחינתי זה לא רחוק מהפרה עקרונית של החוזה, הבית בתפקוד חלקי (אין כביסה, צינורות מיזוג תלויים באויר), אני נדרשת להפסיד ימי עבודה או לעשות שמיניות באויר כדי לאפשר את התיקונים, וזה לא משהו חד פעמי. בעל הבית לא מאוד מבין, מבחינתו אין בעיה שהוא ישאר איתם חלק מהזמן ואז ילך, וזה דורש ממני גם התמודדות מולו, שלדעתי לא הוגנת (לא מכבד את זה שזה לא מתאים לי).

קצת אובדת עצות, אשמח מאוד לשמוע מה דעתכם.

בכנות

התלונות שלך לא לגיטימיות בעיני.
את רוצה את התיקונים או לא רוצה את התיקונים?
את לא יכולה לטעון להפרת חוזה מצד בעל הדירה אם את לא מאפשרת לו להכנס ולתקן את הדרוש תיקון. אין גם וגם.
זה שבלע הבית הציע לבוא עם בעלי המקצוע, זה מקובל ויפה מצידו.

טוב, אז מה לדעתך לגיטימי?

מקובל שהשוכר מפסיד ימי עבודה? לחילופין- מקובל שהמשכיר נמצא בדירה עם בעלי מקצוע ללא נוכחות הדייר?
וגם- לגיטימי שאבקש לדחות את העבודות עד סוף החופש הגדול?
אני מקבלת מה שאת אומרת- אבל איך יוצאים מהמצב הזה?

מה היסטוריית המגורים שלך?

איפה גרת בשנים עברו?
אולי לא יצא לך לחוות את זה, אבל בכל בית, ישן או חדש יש תיקונים שצריך לבצע מידי פעם.
דברים מתבלים, מתקלקלים ומפסיקים לעבוד. וזה לא משנה אם הבית ישן או חדש, תמיד יש תיקונים שצריך לבצע, אלה החיים.
אם לא נראה לך מתקבל שתצטרכי למצוא סידור להכנסת בעלי מקצוע לבית שאת גרה בו, אז הפתרון האולטימטיבי מבחינתך הוא ללכת לגור בקופסת קרטון, שם דברים לא מתקלקלים אף פעם, מקסימום הקופסה קצת נרטבת מהגשם.
את יכולה לבקש להכניס בעלי מקצוע בזמן שמתאים לך, כל עוד הזמן שמתאים לך הוא במסגרת שנת הבדק.

גרתי בשכירות בבתים שונים, בארץ ובעולם

אבל אף בעל בית מעולם לא ביקש ממני להיות נוכח עם בעלי מקצוע בדירה בזמן שאני לא נמצאת, או בזמן שלא נוח לי.
ומה לגבי תקרת גבס? זה לא קשור לשנת הבדק.
&nbsp

כי אמרת שלא נוח לך להיות

בבית ושאין לך זמן וסידור לילדות, אבל בעל הבית שלך הציע לבוא להיות עם בעל המקצוע. רוצים להקל עליך. תגידי תודה.
חשבת על פתרון אחר?
אם כן, תציעי אותו.
אין מצב שאני אצליח לגרור את בעל הבית שלי להיות בבית עם בעל מקצוע. הוא דואג שהכל יתוקן ממש מהר, אבל לגרור אותו מהבית שלו בשביל בעל מקצוע? בחיים הוא לא יבוא.

אז ככה:

היעדר אפשרות לכבס באופן זמני אינה נחשבת להפרה עקרונית של חוזה שפוגעת בתנאי המחיה הסבירים - כך לפחות מהידוע לי, את יכולה להתייעץ גם עם גורמים משפטיים מוסמכים יותר, אבל לפי האדם הסביר, אפשרות להפעיל מכונת כביסה במשך תקופה זמנית זה לא כמו היעדר מים זורמים או מים חמים למקלחת, שזו כבר תשתית בסיסית. במקרה הזה, כמו שעוגי ציינה, בעל הדירה פועל בתום לב ומביע נכונות לפעול לתיקון ואף הציע אפשרויות שונות - האפשרויות אולי לא נוחות לך, אבל יש גבול למרחב התמרון, ואם את לא מוכנה שיהיו בלעדייך בבית, אין לך ברירה אלא להפסיד עבודה, זה מסוג הדברים שלפעמים נדרש להקריב.

זאת היית את שדיברת על מעבר לבית חדש לפני שיש טופס 4? בין אם כן ובין אם לא, אני חושבת שזה דיי מובן מאליו שמעבר לבית חדש לגמרי בתקופת שנת הבדק, יכלול מיני תקלות מסוג זה, ושאי אפשר להתחייב מראש.

אני מבינה

ונכון שייתכן שזה היה צפוי כיוון שהבית חדש (אגב, בינתיים התקבל טופס 4).
אני לא מנסה לטפרד הבאת בעלי מקצוע, אבל בחופש הגדול זה מאוד לא נוח עבורי. לכן שאלתי האם לגיטימי לבקש שהעבודות יידחו, ומה מקובל. במיוחד חשוב לי להבין לגבי עבודות הגבס, שאינן דחופות מבחינתי.

im mitzi

New member
אם זה לא נוח לך אז תדחי למתי שנוח לך

אבל את לא יכולה להתלונן על זה, את תצטרכי להשלים עם המצב שאין לך דרך לכבס עד סוף החופש הגדול (מעל לחודש!)
הדבר היחיד שלא הבנתי מהתלונה זה על הצינורות של המזגן, אם הדירה חדשה וידעת שככה את נכנסת לדירה ובחרת ככה להכנס לדירה את לא באמת יכולה להתלונן על הצינורות של המזגן.
&nbsp
אני אגב הייתי מתאמת בין כל הטכנאים שאמורים להגיע שיבואו לאותו יום ולוקחת יום חופש או מנסה לראות אם יש אפשרות חד פעמית לעבוד מהבית

תודה לכם על הדיון והדעות

בסופו של דבר לקחתי את הבנות איתי לעבודה, והוא בא ונשאר עם בעלי המקצוע (שרברב).
מאז הוא כבר היה פעם נוספת עם חשמלאי שהגיע לביקורת, ועוד יהיה עם אנשי הגבס (ליומיים של עבודה), ועם אנשי חברת הגז (איתם אהיה גם אני).
נראה שאכן הייתי צריכה לקחת את כל זה בחשבון, רק שלא הייתי מודעת לכך.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

את צריכה לנסות לחשוב על פיתרון יצירתי.

מובן לי מדוע המשכיר רוצה לסיים את התיקונים כמה שיותר מהר.לא פעם צריך המשכיר לרדוף אחר הקבלן על מנת שיתקן את הדרוש.אצל דודה שלי הרדיפה נמשכת כבר מספר שנים.כל פעם מנסים לתקן ובעית הנזילה לא נפתרת.ואז צריך לתאם מחדש ואין לקבלן עובדים פנויים ,ומחר יום שישי (יום המנוחה של המוסלמים),ובשבת היהודים לא עובדים וביום ראשון -יום מנוחה לנוצרים,יום שני חג של הבודהיסטים ,יום שלישי חאפלה של הפאגנים,יום רביעי של כת האחמדים,יום חמישי תענית דיבור של הבאהיים וחוזר חלילה.
לעיתים מתגלות תקלות בדירות שכורות בין אם הן חדשות או ישנות.על המשכיר לפתור אותן.נפלת על משכיר שיש לו רצון לפתור ולתקן (לא כולם כאלה).
את צריכה לחשוב על פיתרון יצירתי.אולי הסבא יבוא ליום אחד וישגיח על הדירה והילדות,אולי שכן או חבר או חברה.
לעיתים אין ברירה וצריך להשאיר המפתח למשכיר ולשלוח הבנות לקניון הסמוך.

מסכימה לגבי היצירתיות

כנראה שהנסיבות באופן ספציפי קצת בעייתיות, אבל כאמור נמצא פתרון

אגב, הנה התגובה שקיבלתי בפורום חוק ומשפט

1. הצנרת זה מום נסתר, על עניין המיזוג ידעת וגם ידעת שיבואו לתקן בזמן השכירות, זה שחשבת שיבואו בשעות שאת תרצי ולא וידאת זאת בעיה שלך.
2. בקשר לתיקונים - זכותך המלאה לשרוש מבעל הבית שיהיה נוכח בזמן התיקון כי צריך להיות מבוגר ואינך מוכנה להשאיר ילדות קטינות ורכוש לבד עם הפועלים, במידה וזה לא מתאים לו את מוכנה שהתיקונים יעשו בשעה שמתאימה לך או שתזמיני על חשבונו אינסטלטור שיתקן.

למעלה