שאלה בקשר למכבסה ושקרים

Roaicc

New member
שאלה בקשר למכבסה ושקרים

היי חברים,
חייב לשאול שאלה שמטרידה אותי.

לפני כמה ימים מסרתי בפעם הראשונה שלי, כביסה למכבסה.

שמתי ב 2 שקיות ושקלתי בבית (יצא 15 קילו)

נסעתי למכבסה ,הוציאו לי טופס עבודה .

ביקשתי שיגידו לי בערך כמה זה אמור לעלות, אז אמרו לי 9 שקל לקילו.
אבל שוקלים רק אחרי הכביסה.

אוקיי.

היום באתי לקחת ונאמר לי שסהכ יצא 180 שקל.

שאלתי אותו (כאילו שאני לא יודע) "למה כמה קילו הבאתי" ....
חשבתי שהוא ישקול לידי (לא היה נעים לי להגיד לו אתה משקר ...תשקול לידי )
אז הוא פשוט לקח את המחשבון.....חילק 180 ב 9......וזה יוצא 19.5 קילו ---20 קילו.

שילמתי ,אמרתי תודה -----וידעתי שלשם אני לא חוזר יותר.

אבל השאלה שלי אליכם היא----מה לעשות בפעם הבאה שאלך למכבסה אחרת.
הרי לא נעים לבוא בגישה של "אני לא מאמין לכם, אני רוצה שתשקלו לידי"……………
זה קצת מביך כי זה מראה שאתה כבר חושב שהם רמאים! וזה פוגע.

מצד שני,
ממש לא בא לי שכל אחד יתחיל לזרוק לי מספרים .

המשקל שלי בבית מצויין ומראה את המשקל הנכון וזה היה 15 קילו!

מה יש משקל מיוחד למדידת בגדים??? נו באמת.

אשמח לתשובות מכם .

המון תודה

אני לא כל כך בקיאה בנהלים של מכבסות

הפעמים היחידות שהשתמשתי בשירותים של שכאלו היו כשטיילתי בחו"ל, וזה היה שונה באופן טבעי מאשר מה שהולך בארץ. האמת שאני קצת מופתעת לשמוע שעדיין יש מי ששולח בגדים למכבסות. אגב גם בחו"ל העדפתי שיקבעו מחיר לפי משקל ולא לפי סוג בגד, מה שעשו בחלק מהמקומות, שזה דיי מטופש - למה כביסה של שמלה אמורה לעלות יותר מאשר כביסה של חולצה, למשל? ובתכלס הכל נכנס ביחד לאותה מכונה, ככה שהרושם היה שמנסים להוציא ככה יותר כסף.

לגבי מה שעשו לך - אין לי כל כך מה לומר מלבד שלא נראה לי שזה משהו שייחודי למכבסות או לעסק הספציפי הזה, יש משקלים שמכויילים באופן שונה, כולל משקלי גוף (בגלל זה למי שעושה דיאטה ממליצים להישקל תמיד באותו משקל), וגם בבתי עסק אחרים שמוכרים במשקל לפעמים יש אי דיוקים, לא תמיד זה מכוון, אבל עם התחמנות המוכרת של בני עמנו אפשר לצאת מנקודת הנחה שיש מצבים שכן. נסה לבדוק אופציה לבקש המלצות, אם יש מבחר של מכבסות שאפשר לבחור ביניהן.

Roaicc

New member
אז ככה

ראשית, תודה .

שנית,
למה את מתפלאת ?
אין לי איפה לעשות כביסה.
אני גר בדירה שכורה.
רווק.
אין פה מקום למכונת כביסה ואני גם לא יודע איך וזה לא משהו שעכשיו ארצה להתנסות בו.

שלוש,
באמת יכולים להיות הבדלים כאלה משמעותיים בין משקל למשקל?? של 5 קילו?

למה אני מתפלאת?

כי אני לא מכירה יותר מדי אנשים בימינו שזקוקים לשירותי מכבסות, נכון שבלא מעט דירות מחולקות מהסוג הלא משובח אין תמיד אופציה למכונת כביסה, אבל חשבתי לתומי שזה נהיה תרחיש נדיר שבדירות כאלו גרים אנשים שאינם מהסוג שבמקרה הכי גרוע סוחבים כביסה להורים (מה שחלק מחבריי עשו בהיותם סטודנטים), כששמעתי על מקרים של דירות מחולקות שכללו מכונת כביסה ומייבש משותפים ב"חדר שירות" משותף. אם כבר יותר מטריד אותי שבדירות של ימינו בקושי יש מקום לתלות כביסה, מה שמאלץ רבים כולל משפחות להשתמש במייבש כביסה גם בקיץ.
&nbsp
ולענייננו: במקרה שציינת הרושם שנוצר הוא שלא מדובר בטעות וגם לא בכיול משקל לא תקין, במקומך לא הייתי מנסה להבין מה עומד מאחורי מה שקרה אלא מחפשת פתרונות אחרים. יש לך אולי שכנה מבוגרת נחמדה שתוכל להציע לה שתכבס את הבגדים שלך בתמורה לסכום סמלי?

Roaicc

New member
אני לא אעשה זאת………

לא מכיר פה שכנים .
ועם ההורים שלי אני לא ממש בקשר

טוב באסה

לא ממש יודע מה לעשות.

מישהו כבר כתב לי שכנראה הם שוקלים את הכביסה אחרי הכיבוס....שזה אומר שהכל רטוב
וזה מה שקרה במקרה שלי (כנראה ) וזה מקור ההפרש

תמצא מכבסה בשירות עצמי ותסגור עניין

זה מה שתעשה. בלי משקלים ועניינים. אתה מכבס, מכניס כסף למכונה ונסגר עניין.

Roaicc

New member
חחחח מאיפה לי לדעת לכבס חחח

אתה רוצה שאהרוס בגדים???

למה לא?

יש לך איזו מגבלה פיזית או קוגניטיבית שמונעת ממך ללחוץ על כפתור של מכונת כביסה? (שאלה רצינית לגמרי). אם יש לך מגבלה שמונעת ממך לעשות את זה, יש שירותי כביסה של ביטוח לאומי לאנשים עם מוגבלויות. הם באים הביתה ואוספים את הכביסה ומחזירים אותה גם. אבל זה יורד מהקיצבה שביטוח לאומי נותן.

Roaicc

New member
חחחחחחחחח איזו תגובה צינית

אין לי שום בעיה קוגניטיבית ולא פיזית.
אבל גם לעשות כביסה זה יותר מללחוץ עת כפתור!!

יש את כל הנושא של הפרדת צבעים....
נראה לי שיש גם הוראות מיוחדות לכבס ג'ינסים , אם לא רוצים להרוס אותם או אפילו לכווץ אותם...
יש את כל הנושא של הרתחה.....כמה מעלות למצעים......כמה מעלות סתם לחליפות וכו וכו...

אני לא אומר שעכשיו צריך דוקטורט.......
אבל אין מי שיסביר לי או ידריך אותי כרגע...
ואני לא מתכוון להרוס לי את כל המלתחה בגלל חוסר ידע שלי בלכבס

20 שנה אני עושה כביסה

בחיים לא הפרדתי צבעים. ואין לי מושג מה עושים עם ג'ינסים כדי לא להרוס אותם. ולא היה לי מושג שיש הבדל בין הרתחה של מצעים להרתחה של דברים אחרים. וואלק, אתה מחדש לי. בסוף מסתבר שאתה מבין בכביסה יותר ממני.

החוק בחיים, בכלל בחיים, לא רק בקשר לכביסה, אומר, שעל כל דבר שאתה לא עושה בעצמך בשתי הידיים שלך, אתה משלם יותר.
רוצה מכבסה? סבבה. תשלם יותר.

קבל תגובה ממני - בלי שום ציניות

לכבס זו אחת הפעולות הכי פשוטות שיש, כמו שעוגי כתבה - זה לא משהו שדורש למידה ממושכת. אולי לפני עשרות שנים היה נדרש להפריד צבעים, אבל אם יש לך בגדים מהסוג שמוריד צבע, היית מגלה את זה ממזמן. אין שום הוראות מיוחדות לג'ינסים, ובבגדים שיש בהם הוראות מיוחדות הן כתובות על גבי התווית שמודבקת לבגד, כך שלא אמורה להיות בעיה לבצע אותם. אני מאוד אתפלא אגב לגלות שיש לך בגדים כאלו - בדרך כלל מדובר בבגדים עדינים מהסוג שנשים לובשות, ובעיקר נשים בעלות טעם יקר.

אם אתה לא יודע איך לכבס באופן בסיסי מבחינת כמה מעלות לכל בגד - תכבס ב-30 מעלות, זה הבסיס ונדירים הבגדים שנמצאים בארון הבגדים של גבר ממוצע שיתכווצו בחום כזה.

הדבר היחיד שהייתי ממליצה לך להפריד זה מגבות, כי לפעמים הן משירות סיבים שיכולים להידבק לבגדים וזה לא נעים.

אם אתה עדיין חושב שתסתבך - כל אדם שתפגוש במכבסה האוטומטית יוכל להסביר לך בשתי דקות בערך מה לעשות.

a wild rose

New member
סליחה על השאלה - אבל אתה אמיתי?

מה עשית עד עכשיו? כיבסת את הבגדים שלך באופן קבוע במכבסה בתשלום בגלל חשש להרוס את הבגדים שלך? אף פעם בשום שלב בחייך לא ניסית לכבס לבד? אנחנו בשנת 2017, כמה מסובך זה נראה לך שאתה כל כך חושש מזה?

אני עדיין בהלם מזה שכתבת שאתה חושש לכווץ ג'ינס בכביסה, ושהעלית את נושא ההרתחה.

האמת שהוא לא אמיתי

את מוזמנת לעשות חיפוש מתקדם על ההודעות שלו - כל פעם הוא מציג סיפור חיים אחר, גיל אחר, בעיות מעניינות מסוגים שונים... אבל לפחות הוא דואג שיהיה לנו מעניין בפורום.

למעלה