תשלום ועד בית בדירה שכורה

תשלום ועד בית בדירה שכורה

אני גר בדירה שכורה.
בחוזה רשום שתשלום על שיפוצים חד פעמיים יהיה על חשבון בעל הבית
ותיקונים שוטפים יהיו על חשבון השוכרים.
כך עשינו בשנת 2015 וכך אנחנו רוצים לעשות בשנת 2016.
הבעיה היא שועד הבית לא מוכן לפרט לשוכרים את רשימת התיקונים שנעשו.
כלומר רק במספר כללי: שיפוצים.

בקשתי ממנו פירוט והוא ענה לי שאסור לו לפי החוק לתת לי פירוט כזה, אלא רק לבעל הדירה.
בקשתי מבעל הדירה את הפירוט כדי להתקזז כמו שעשינו שנה לפני כן - אבל הוא פשוט מתעלם.
מה אפשר לעשות?
יש איזה חוק שבאמת אוסר על ועד הבית להציג פירוט תיקונים לשוכרים.
הוא ממש אומר ש״אסור לו״.

תשלום ועד בית

תשלומי ועד הבית החודשיים חלים על השוכר, אבל אם ועד הבית דורשים תשלומים נוספים על ביצוע תיקונים/טיפולים מסוג מורכב יותר (למשל - שיפוץ/תיקון הגג, שדרוג תשתיות וכדומה), העלות אמורה לחול על בעל הבית - זה הסטנדרט שמקובל.
&nbsp
באופן כללי, מצופה מועד הבית שיפעלו בשקיפות בנושא הפעולות שמבצעים - אחרי הכל זה כסף שניתן להם למטרה מסוימת, וזכותו של כל אדם לקבל מידע מה נעשה בכסף ששילם. לא ידוע לי על חוק שאוסר לתת פירוט לשוכר דירה במקרה כזה, ולא ברור גם למה בעל הדירה מתעלם, אבל זה יוצר תחושה לא טובה.
&nbsp
בגדול - לא ממש הבנתי איך שילמת: שילמת סכום מעבר לתשלום החודשי הקבוע של ועד הבית?

ידועה לי ההבחנה בין שיפוץ לבין שוטף

העניין הוא שועד הבית לא מוכן לחשוף בפני מה הייתה החלוקה

ובעל הדירה רק אחרי כמה שבועות התייחס. ואמר שיבדוק את הנושא.
אבל אני לא באמת סומך עליו.

משהו לא ברור לי

דרשו ממך תשלום שחורג מדמי הועד החודשיים? אם לא - אין שום בעיה. אם כן, היית אמור להפנות אותם לבעל הדירה שיגבו ממנו את התשלום, ובמידה ושילמת, בעל הדירה נדרש להחזיר לך את הכסף.
&nbsp
עניי עירך קודמים הסביר מצוין את הסוגיה.

לא, התשלום אחוד

שנה שעברה ועד הבית הסכים לפרט לדיירים
ואז היה רשום שנגבה כסף על תיקון גג ועוד כל מיני סעיפים חריגים.

הכל בתשלום ועד רגיל. כלול בו

כפי שציינה אשת המרצפן עליך כשוכר

חלים תשלומי ועד הבית השוטפים בלבד.כל בקשה של ועד הבית לתשלום נוסף החורג מהתשלום החודשי צריך לשלם המשכיר.
לא פעם ועד הבית משלם עבור תיקונים בבניין מדמי הוועד החודשי השוטפים שמשלמים כל הדיירים.קשה עד כמעט בלתי אפשרי לדעת על איזה הוצאות מיוחדות הוציא ועד הבית את הכספים השוטפים.הסיבה לכך לרוב היא שהרבה תיקונים נעשים בפועל ללא חשבוניות וללא תשלום מעמ.
לכן הנוהג ,אשר גם רשום לרוב בסעיף בחוזי השכירות,הוא שאת התשלום השוטף לועד הבית משלם השוכר(גם אם תשלום זה משמש לתיקונים שונים בבניין)וכל הוצאה החורגת מהתשלום השוטף משלם המשכיר.
אם אינך מסכים לנוסחה זו הנהוגה,יש באפשרותך לפנות לאגודה לתרבות הדיור בעיר מגוריך ולבקש כי יתערבו וישלחו מכתב לועד הבית ובו בקשה לחשוף את כל ההכנסות וההוצאות של ועד הבית.דא עקא ,יתכן כי גם בירור הנושא יתקל בקשיים כאמור היות והרבה תיקונים נעשים ללא קבלות.
אגב לאן נעלמו מוכרחים להיות שמח 1,2,3,4 ?

avvv

New member
נכון

אבל לא הבנתי מה בכלל גובה החשבון. האם הוא סביר? האם יש יסוד למחשבה שהועד מחביא שיפוצים שמהווים חלק משמעותי מהתשלום השוטף?

זה תלוי בניסוח המדויק של סעיף דמי הועד בחוזה השכירות

בדרך כלל הסעיף מנוסח כך שהשוכר ישלם את הגבייה החודשית השוטפת
וללא התיחסות מה היא מממנת, אם זה המצב אז אין לך קייס, אם הניסוח הוא בדיוק כפי שכתבת אז אולי יש לך קייס אבל יהיה לך קשה להוכיח אותו.
מעבר לזה הועד צודק בתשובתו, החייב בדמי הועד על פי החוק הוא בעל הדירה וכך למשל אם אתה לא תשלם אז הועד לא יוכל להגיש תביעה נגדך אלא נגד בעל הדירה. החובה שלך לשלם את דמי הועד נובעת מחוזה השכירות וזה בינך לבין בעל הדירה. ועד הבית אינו צד לחוזה ולא מעניינו מה כתוב בחוזה, מבחינת הועד מי ששילם הוא בעל הדירה ורק לו הועד חייב דין וחשבון .

למעלה