מטרד רעש וביטול חוזה שכירות...

The Pinky P

New member
מטרד רעש וביטול חוזה שכירות...

אהלן.
על שטח אחד שמחולק לשניים, ישנם שני בתים פרטיים - אחד בכל חלק
כאשר כלל השטח והבתים שייכים לאותו המשכיר.
אני גר באחד מהבתים מזה כשנה ולבית השני נכנסו שני דיירים חדשים לפני כחודש.

הבעיה - לדיירים החדשים יש שני כלבים שנמצאים רוב היום בחצר ונובחים בלי הפסקה, אני ממש משתגע!

ניסיתי לדבר איתם, ניסיתי לדבר עם בעל הבית אך לשווא.
הבעיה לא נפתרה ואני סובל.

האם ישנה עילה לביטול חוזה?

נ.ב - חלק מההפרדה בין שתי החצרות הוא אחד מהקירות בביתי כך שנביחות הכלבים נמשעות כאילו הכלבים נמצאים בתוך ביתי.

זו סוגיה לא פשוטה

אני לא יודעת מה החוק אומר לגבי רעש של כלבים, אבל אני אתפלא לגלות שזה נחשב למטרד רעש מהסוג הבעייתי - אחרי הכל כלבים נוהגים לנבוח, כשזה נחשב גם ליתרון במקרים מסוימים (נאמר שאין לך מה לחשוש מפריצות כל עוד הם שם). אני בספק גם שזה נחשב לעילה לביטול החוזה, כי זה לא משהו שפוגע בתנאי המחיה הסבירים (כתבת על הפרעה בשעות היום, לא בלילה).
&nbsp
אין לי הרבה מה להציע מלבד סימפטיה והמלצה לשאול בפורום כלבים מה הם מציעים. כשהשכנים שלי בזמנו התלוננו על הנביחות של הכלב המתוק שלי, הוא עבר לישון בלילה בבית (ואז פרצו לשכנים, חזירי בר קפצו לבקר והרסו להם את הגינה - אבל היה להם שקט, זה מה שחשוב).

The Pinky P

New member
נבדק העניין בפורום "חוק ומשפט"....בניגוד לדבריך...

רעש כלבים נחשב למטרד מבחינה חוקית -

(א) תקנה 13 לתקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש), הקובעת:
"המחזיק בעלי חיים בביתו, בנכסו או בחצריו, יחזיקם במקום ובאופן שלא יגרום רעש חזק המפריע לשכנים";

על אותו משקל אוכל לטעון שנחשים נוהגים להכיש ויש להם אפילו יתרון - הם אוכלים עכברים, זה לא אומר שזכותי לפזר אותם בשטח שלא שלי.

ובהמשך המגמה - ברור שזה פוגע בתנאי המחיה שלי...
הדירה הושכרה לצורך מחיה שכוללת שינה במהלך היום (עובד בלילה)
לימודים עצמיים וכולי וכולי... ציינתי שאלו נפגעים קשות בגלל הכלבים,
מוזר שהראייה שלך מאוד צרה בעניין הזה ("ישנים רק בלילה, ביום אפשר לעשות כמה רעש שרוצים")

יש עילה חד משמעית לביטול חוזה, מסתבר...

"השכירות היא למטרת מגורים - ומטרה זו סוכלה כך שבפועל אינך יכול עוד להשתמש במושכר למטרה שעבורה נעשתה השכירות שהיא מגורים.
על אי התאמה וסיכול מטרת השכירות - ראה סעיף 19 ואילך בפסק דין זה."

ציטוט של עורך דין.

אז תודה על ההתייחסות והינה לך קצת מידע מבוסס בעניין, במידה ומישהו ישאל בפורום שלך בעתיד על עניין דומה.

נ.ב - אני מבין שיש לך סיפור אישי עם בעיה דומה כאשר התלוננו נגדך כבעלת הכלב אבל אי אפשר לייעץ לבן אדם בעניין שכזה מבלי להתסמך על דבר מוכח ועל מידע מוצק.
אם לא הייתי שואל בפורום חוק ומשפט, סביר והייתי מבין כי דבריך נכונים כאשר בפועל הם ההפך מכך.

תודה בכל מקרה!

ברשותך אוסיף כמה דברים -

בלי קשר למקרה הפרטי שלך, דירה מושכרת על פי רוב בהתאם לתנאי מחיה שתואמים לאדם הסביר, כשאדם שעובד בלילה וישן ביום אינו נכנס להגדרה זו. זה לא מעיד על ראיה צרה (בלי קשר לכך שעיוותת את דברי והכנסתי מילים למקלדתי), זו המציאות. אם ילדי השכנים ישחקו בכדור בשעות היום הרעש גם יפריע לך לישון, האם תתייחס גם לכך כדבר שפוגע בתנאי המחיה שלך?
&nbsp
ייתכן שאני טועה, אבל למיטב ידיעתי הפרעה לשינה בשעות היום (למעט בין השעות 14:00-16:00) אינה נחשבת למטרד, אלא אם מדובר ברעש מחריד של ממש. ייתכן בהחלט שהמצב שתיארת עונה על הגדרה זו, אבל עדיין השוואה בין אדם שמחזיק כלבים בחצרו לבין פיזור נחשים בשטח של אחרים אינה לעניין ואין צורך לציין מדוע.
&nbsp
לגבי הסיפור שלי - מדובר במקרה אחר לחלוטין והתלונות היו על נביחות בשעות הלילה בלבד ולכן כפי שכתבתי הכלב עבר לישון בבית - כיבדנו את השכנים ואת התלונות שלהם, יחסי השכנות ביננו היו טובים לפני כן וטובים עד היום, בלי קשר לכלב שלא איתנו כבר כמעט 3 שנים.
&nbsp
לגבי הסיפא שלך - ההאשמה שלך יותר מאשר תמוהה. ציינתי במפורש שאיני יודעת מה אומר על כך החוק, והקפדתי לסייע את דבריי. באופן כללי, מי שייקח דברים שניתנו בפורום באינטרנט ועוד בפורום לא משפטי כתורה מסיני, אין לו מה להלין מלבד על עצמו.

The Pinky P

New member
לא נריב, רק תדעי שמשפטית את טועה.

ואת זה אציין לא בשביל להעמיד אותך על טעותך, אלא בשביל שלהבא
שואל אחר לא יוטעה.

תודה רבה על ההתייחסות בכל מקרה! \
המשך יום מקסים ושקט :)

משפטית זה תחום רחב

לא התיימרתי להיות יועצת משפטית, ובכל מקרה אני ממליצה למי שייתקל במקרים כאלו להבא לא למהר להסתמך על עצה שניתנה למקרה אחד - החוק אינו חד משמעי במקרים רבים, ובמיוחד במקרים כאלו. החיים אינם שחור ולבן וטוב שכך.
&nbsp
המשך יום נפלא לכולם

סתם משהו - מעיון בתשובה שקיבלת בפורום חוק ומשפט

הנושא אינו חד משמעי וגם מי שהגיב לך הבהיר זאת (הוא גם לא הזדהה בתור עו"ד, לא כל מי שכותב בפורום חוק ומשפט הוא עו"ד). היה חשוב לך להבהיר לי שאני "טועה", בזמן שגם מי שכתב את הדברים שהבאת הקפיד לסייג את דבריו.

The Pinky P

New member
לא אחזור שוב על דברי הברורים, תודה על עזרתך האדיבה!

אולם, את טועה.

גם אתה טועה, וזה לא פשע

כולנו בני אדם אחרי הכל.
&nbsp
נ.ב. מה אתה עושה ער בשעה כזאת?

The Pinky P

New member
מנסה לדחוס 8 שעות שינה+ עבודה+ לימודים+ חיים ל - 24

וכך יוצא שישיבה מול מחשב ב - 07 בבוקר היא לגיטימית.

מזדהה עם מצוקתך אבל חושש כי תיתקל בבעיה לצאת מהחוזה.

אם הכלבים נובחים בשעות שאינן שעות מנוחה לפי החוק אז תתקשה לצאת מחוזה.נגיד כי תקליט אותם נובחים.מה תעשה עם זה.משטרה לא תבוא בגלל תלונה על נביחות.יאמר לך המשכיר כי עוצמת הנביחות היא סבירה,תאלץ להזמין טכנאי אקוסטי לבדוק את עוצמת הנביחות,יעלה לך כמה אלפי שח,ואם באותו רגע הכלבים לא ינבחו,השארת הציוד האקוסטי אצלך או הזמנת הטכנאי שוב יעלה תשלום נוסף.
כך שיש רצוי ויש מצוי.יש חוק אבל אכיפתו קשה.
מציע לך לפנות שוב למשכיר עם צילום וידאו וקול של הכלבים הנובחים ולבקש לבטל החוזה.
במידה ויסרב מציע לפצות אותו בחצי חודש-חודש דמי שכירות כדי לבטל החוזה.
האמן לי מנסיון אישי שלי כי כל אלטרנטיבה אחרת תגרום לך להוצאות כספיות כבדות יותר.
מבין שאתה "חם" על המשכיר אבל לעיתים עדיף להציע חצי גזר-גזר שלם,על מנת לקבל את השקט שאתה זקוק לו.
דע לך כי עימותים לא פעם גוררים הוצאות כספיות כבדות,תפנה לעו"ד לביטול החוזה תיאלץ לשלם לא מעט ,כך שאני מציע וכמובן אתה יכול לפעול כפי שתחפוץ,כי תנסה לסיים השכירות בפשרה ,גם אם תיאלץ לשלם קצת דמי שכירות כפיצוי ליציאה מהחוזה.

רוני1955

Active member
סיפור שהיה באמת.

הייתי לפני שבוע בבית שיש בחצר שלו כלב נבחן רציני. בשלב מסוים היתה דפיקה על הדלת, ונכנסו שני שוטרים. השכנים התלוננו. נרשם דו"ח שמלווה בקנס לבעלת הכלב.
אני מציע לך להתלונן במשטרה. אחרי קנס או שניים, הם יבינו שזה באמת מפריע. כל זמן שהמצב הוא "הכלבים נובחים והשיירה עוברת", הם לא יעשו כלום.

למעלה