בעיית תיקונים ויחסי שוכר משכיר

אנה272727

New member
בעיית תיקונים ויחסי שוכר משכיר

עברנו לדירה לפני שבוע, בזמן התארגנות הבית וניקיונות
הגיע השכן וטען שנפל התריס על רכבו ושבר לו את הפנס.
הסתכלנו על החלון ואכן הוא נפל.
הודענו לבעלת הדירה והיא התנערה לחלוטין מהמקרה והפילה
אותו עלינו (תיקון התריס ופיצוי בעל הרכב על הנזק).
לא היה שימוש לא סביר בבית ולא בתריס והמקרה קרה כשלא נוכחנו בבית.
מה עלינו לעשות?

im mitzi

New member
נשמע מוזר

נתחיל מזה שלא משנה מאיזה גובה נופל תריס (ואני מדברת על תריס לבן רגיל שיש לנו בכל בית) קשה לי להאמין שהוא מסוגל לשבור פנס של רכב. ונפלו לי מספיק תריסים בחיים על מכוניות.
נשמע יותר הגיוני שהפנס היה שבור קודם ובעל הרכב תופס עליכם טרמפ.
&nbsp
לגבי בעל הרכב, הייתי מבקשת ממנו שיוכיח לי שהתריס הוא זה ששבר לו את הפנס ומפנה אותו לבעלת הדירה.
אומנם התריס היה רופף וזה משהו שהייתם צריכים לשים לב אליו, אך בכל מקרה מדובר בבלאי של הדירה ורק נכנסתם אליה, ככה שדבר כזה לא אמור להיות באחריותכם.
על אותו משקל התריס יכל ליפול כשהדירה היתה ריקה טרם כניסתכם.

אנה272727

New member
הינה העיניין

לא נפל סולם אחד מהתריס אלא כל התריס במלואו - כל החלום בעצם.
בעלת הבית מאשימה אותנו במעשה. כבר הפננו את בעל הרכב - שחנה בחניה לא מוצהרת מתחת לבלוק בתוך יער אז מזה אנחנו לא מודאגים.
הוא פנה אליה והיא הפנתה אצבע מאשימה עלינו - אנחנו הדיירים וזה הבעיה שלנו.
כרגע יש יחסי פינג פונג מאשימים מי ישלם על התריס ויפצה את בעל הרכב.

נראה שבעלת הדירה מנסה שיטת מצליח

כל עוד לא זרקתם בזדון את התריס או ביצעתם שימוש בלתי סביר, אין שום עילה נגדכם, ואני דיי בטוחה שזה היה תקף גם אם המקרה היה קורה אחרי שהות ממושכת בדירה שלכם. אני במקומכם לא הייתי עושה כלום במקרה של בעל הרכב - אם הוא מעוניין לערב גורמים משפטיים, הם כבר ינחו אותו את מי לתבוע (במידה ויש לו בכלל עילה - אני לא בקיאה מספיק בדברים שכאלו). לגבי תיקון התריס, כאן אתם כבר בבעיה - כי למרות שלפי האדם הסביר זו אחריות שלה (בלאי טבעי + רק נכנסתם לדירה ואפילו לא הייתם שם כשזה קרה, כך שלא הספקתם לעשות שימוש בלתי סביר בתריס), אבל אם היא מסרבת לתקן אתם אלו שתמצאו את עצמכם במשך תקופת השכירות עם תריס שבור. אם זה מפריע לכם, זה בעייתי.
&nbsp
אני מניחה שבעלת הדירה בכל מקרה תמשיך להתכחש לנושא התריס, כי ברגע שהיא מודה שהתיקון באחריותה, היא תיאלץ להודות שהאחריות לנזק שנגרם לרכב היא לא באחריותכם, סוג של מלכוד.
&nbsp
אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי. את מוזמנת לעדכן אותנו בהתפתחויות.

אנה272727

New member
זה לא הגיוני לדעתה והיא מאשימה אותנו

הוא (בעל הרכב) מעוניין לתבוע את בעלת הדירה, הוא מבין שאנחנו רק הדיריים ואין לנו יד בדבר.
מלחמת ההתשה היא כנגדה, היא מבקשת שנביא לה הוכחה למה גרם לתריס ליפול,
דיברנו עם בעל מקצוע והוא מוכן להגיע לתקן אך לתת חוות דעת למה גרם לתריס ליפול התחיל לפזול וכנראה שלא מוכן לתת את הדבר בכתב כמו שהיא מבקשת.
היא מסרבת להאמין ומסרבת לטפל.
אנחנו חוששים מהמשך השהייה איתה, מה יקרה אם עוד משהו יתפרק בבית,
הוא אינו חדש אלא בסביבות ה40 שנה, אנחנו לא יודעים מה תוקן או הוחלף או לא הוחלף ורק מחכה להתפרק.
מפחדים מהאשמות שוו והוצאות כספיות מיותרות.

לפי מה שלי נראה

אם היא מעוניינת בהוכחות, היא זו שצריכה לספק אותן, או לפחות לנסות - היא לא יכולה לדרוש מכם שתביאו איש מקצוע שיוכיח שהיא אשמה, אם היא זו שתובעים אותה. הדירה שלה, אתם רק עברתם לדירה, לא הייתם שם כשזה קרה - אם היא מעוניינת בחוות דעת של איש מקצוע זו אחריותש לה ולא שלכם.
&nbsp
לגבי מה שגרם לתריס ליפול - אני לא מומחית, אבל לפי האדם הסביר הסיבה פחות משנה, בין אם זה כי הוא לא הותקן כראוי או כי היה בלאי או כי הדיירים הקודמים סגרו אותו חזק מדי - כל עוד לא בוצע שימוש בלתי סביר, הסיבה עצמה פחות משנה, גם מבחינתה מול השכן וגם מבחינתכם (שבכל מקרה אני לא רואה שום סיבה לבוא אליכם בטענות).
&nbsp
&nbsp

BloodyRose

New member
איך שהמקרה הזה לא יסתיים

אני במקומכם הייתי מתחילה לחפש דירה אחרת.
אם ככה הולכים להיראות היחסים עם בעלת הדירה - תקדימו תרופה למכה (הבאה), וצאו כבר עכשיו.

אחד השיקולים (שלי) בבחירת דירה, מעבר לדירה עצמה ולמחיר, הוא ההתנהלות מול בעלי הבית. גם דירה מושלמת לא בהכרח משתלמת אם היא גוררת בעלי בית מסויימים...

למעלה