תיקונים במושכר

תיקונים במושכר

היי
אני לא יודעת אם כאן המקום הנכון לשאול אבל אנסה בכל אופן.
לפני כמה שנים רכשתי דירה ראשונה ומאחר ואין באפשרותי לגור בה אני משכירה את הדירה.
לפני שנתיים בחוזה הראשון עם הדיירת עברנו על כל הליקויים בדירה.
עכשיו בחידוש חוזה ישנם כמה דברים שאיני יודעת אם עלי לטפל בהם:
1. בקיר האמבטיה היכן שהמזלף מתיז התקלף הצבע. אחריותי או של השוכר (זה לא היה לפני שנתיים)?
2. המזגן של השכנים מלמעלה מטפטף על אדן החלון. אני צריכה לדבר עם בעל הדירה או שהשוכר יכול לעשות זאת?
3. האם להודיע לי שהמזגן עדיין מטפטף ב-21:45 זו שעה הגיונית?
יש לציין שאינני גרה בקרבת הנכס ונעזרת בבעלי מקצוע ללא נוכחותי.
אשמח לתגובה הוגנת מאחר ואני באמת משתדלת לתקן הכל במהירות.
תודה רבה

האם קבעתם בחוזה

שכשהשוכרת יוצאת מהדירה היא צריכה לצבוע אותה?
אני לא מבינה למה לטריד את מנוחתך בגלל קצת צבע מתקלף. אנשים שמכריחים אותך להתעסק בקילופי צבע הם נודניקים וקטנוניים. בקיצור, אם היא צריכה להחזיר את הדירה כפי שהיא קיבלה אותה, זה כולל צבע, שתסתדר לבד.
תני לה לדבר עם הדיירים של המזגן המטפטף, אם הם לא יתקנו את הטיפטוף תאלצי את להתערב כבעלת הדירה, אבל עקרונית היא גרה שם, היא שכנה שלהם כרגע, שתנסה להסתדר איתם קודם לכל, ואת זה אני אומרת בתור שוכרת שגם התמודדה עם דברים כאלה.
בקשר לשאלה 3, לא יודעת למה את שואלת את זה, אבל הכלל הבלתי פורמלי אומר שמותר להתקשר לאנשים עד 22:00. אם לא נוח לך שהיא מתקשרת בשעה 21:45, תגידי לה את זה, ותקבעו זמנים שכן נוחים לכן לתקשר.

בקשר לשאלה 3

אני שואלת את זה כי לצערי זו דיירת מאד נודניקית.
עד כמה נודניקית?
בחוזה הכנסתי סעיף שאסור לה להתקשר אלי בשישי שבת אלא אם יש הצפה או שריפה אחרי שקיבלתי כמה טלפונים בימי שבת על סתימה או קלקול פשוט שבהחלט יכולים לחכות ליום ראשון.אז טבעי שאני רגישה לנושא השעות.
לגבי הצבע, היא אכן קיבלה דירה מסוידת ואמורה לסייד כשתצא.
תודה רבה על התשובות הנ"ל מאד עזרת לי לקבל פרופורציות.
נראה לי שהגיע הזמן "לפטר" אותה בקרוב מהנוכחות בדירה.
דרך אגב, גם אני שכרתי דירות בעבר וממש לא הטרדתי את בעלי הדירה. קצת קשה לי לדעת בדיוק מה באחריותי ומה באחריותה.
תודה רבה!

אני גם חושבת שאת צריכה לפטר אותה

יש לי ניסיון עם דיירים נודניקים ומעצבנים. הבעיה היא שאף אחד לא רוצה אותם בתור דיירים ואז הם נדבקים אליך, כי אחרת הם צריכים להחליף דירה כל שנה שנתיים והם יודעים את זה כי אף אחד לא רוצה אותם. זה פתולוגי, תיפטרי ממנה.

וואו

אני לא מבינה חוצפה כזאת של אנשים - בכללי להתקשר לאנשים בשעה כזאת נחשב לחורג מכללי הנימוס, וגם להתקשר לאדם שאינו חבר שלך בסופי שבוע - זה גם לא שהיית מסוגלת לעשות משהו בנדון באותו רגע ובכל מקרה זה היה נדרש להמתין לשעת בוקר או ליום ראשון.
&nbsp
אני בכלל לא מבינה למה לפנות לבעל הדירה לגבי צבע שהתקלף מהסוג שאת מתארת - כל עוד לא מדובר במפגע אסתטי של ממש או בקילוף שנגרם בגלל נזילה (משהו שקרה אצלי בדירה ובעלי הדירה טיפלו בזה), אין שום סיבה להתייחס לזה בכלל.
&nbsp
מתי החוזה מסתיים?

im mitzi

New member
אני דווקא חושבת שזה מאוד תלוי בתקלה

נכון שמה שהיא מתארת סובל דיחוי
אבל מצד שני שהמזגן מתקלקל באוגוסט בשישי בצהריים והדייר רוצה לעדכן שהוא מביא טכנאי בראשון בבוקר זה סביר.
הכל תלוי במה מדובר.

גם אם המזגן יתקלקל בשישי בצהריים

הסבירות שבמהלך הסופ"ש היא תצליח לאתר טכנאי ליום ראשון בבוקר היא דיי קלושה, ובכל מקרה במצב כזה אפשר להסתפק בהודעה (זה מה שאני בדרך כלל עושה עם בעלי הדירה שלי, גם באמצע השבוע).
&nbsp
בכל מקרה, ברור שהכל תלוי מקרה, אבל היות שזה לא המקרה ורחוק מכך, אני לא חושבת שזה רלוונטי.

im mitzi

New member
תתפלאי, אבל הצליחה

מאוד תלוי במקרה, גם לי קרה שהתקשרתי לבעל הדירה בשישי בבוקר כשהתקרה החליטה ליפול עלינו.

תקרה שנופלת זה דיי מקרה חירום

ולא בזה עוסקת ההודעה שלה. גם שישי בבוקר זה לא שבת, אבל כאמור זה לא רלוונטי (אם התקרה נופלת הגיוני שהיא תתקשר גם בשבת וגם בערב פסח).

כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון

התקלה במזגן לא שלה.
המזגן של השכנים, שנמצא 3 קומות מעל, מטפטף על החלון של חדר השינה.
במקרה של תקלה במזגן בדירה, התיקון הוא מיידי מאחר ואחי טכנאי מזגנים. וכאמור כרגע זה לא המצב.
קניתי את הדירה מחברה וקיבלתי בירושה את הדיירת הנ"ל לתקופה של 3 חודשים עד סיום החוזה המקורי ועוד שנה למימוש באופציה.
לאחר סיום החוזה המקורי כולל האופציה עשיתי חוזה חדש אצל העו"ד והכנסתי את הסעיף שאפשר לסיים את החוזה בהתראה של חודשיים מראש לשני הצדדים.
עכשיו חידשנו חוזה והעלתי לה את המחיר ב- 5% מאחר ו- 4 שנים השכ"ד לא השתנה וחוץ מלנג'ס היא לא ממש השקיעה בדירה אלא רק מתלוננת שהדירה לא טובה. נראה לי שבקצב הזה אני אצטרך לשלם לה כדי לגור בדירה.
הדירה אינה חדשה אבל היא במצב מצויין. יש שלב אחד בתריס ששבור ופה ושם שריטות בבלטות. במרפסת אמבטיה יש קיר שכנראה מתרטב בחורף ומתייבש בקיץ. זו בעיה שאני צריכה לפתור ואני מחכה להזדמנות שאצטרך אינסטלטור ואז גם אקבל חוות דעה אם הרטיבות מסדק בקיר החיצוני או מהשכנים למעלה. בכל מקרה אין שימוש במרפסת הזו ואין עובש.
כנראה שאני ממש מזוכיסטית או סתם פחדנית אז אני צריכה לאזור אומץ ולהודיע לה לעזוב את הדירה.

הסברת את עצמך מצוין

כולם פה הבינו שלא הייתה שום תקלה במזגן, אלא שמדובר בטפטוף מהמזגן של השכנים. מיצי התייחסה לנושא באופן כללי ולא למקרה שלך, התגובה שלה התייחסה לכך שכתבתי שלהתקשר לבעל הדירה בשבת או בשעה מאוחרת כמו שתיארת, זה חורג מכללי הנימוס.
&nbsp
את לא צריכה לאזור אומץ לכלום - תודיעי לה שלפי תנאי החוזה את מבקשת ממנה שתפנה את הדירה בעוד חודשיים, ותחפשי בינתיים שוכרים חדשים. זה דבר מקובל, לגיטימי ולא דורש אומץ.

למעלה