חלודה בצנרת הבית

קרול3344

New member
חלודה בצנרת הבית

הי,
יש לנו בעיה בבית שכור של מים עם חלודה מכל הברזים באופן קבוע. נכנסנו לגור כאן לפני כחודשיים.
לאחר בירור עם המוקד העירוני הסתבר שלא מדובר בבעיה במים שהם מספקים. מדובר בבית ישן מאד אך בעל הבית טוען שהחליף את הצנרת לפני 4 שנים, והוא מציע לי להתקין מערכת סינון על חשבוני.
האם זה לגיטימי, או שהוא אמור לקחת אחריות על תקלה זו?

תודה!

זו לא שאלה של מה הוא אמור

זה שאלה של מה הגיוני. נראה לך הגיוני שעכשיו הוא יחליף צנרת בכל הבית? יש לך מושג כמה זה עולה? להוציא עשרות אלפי שקלים, זה לא משהו שאפשר לכפות על מישהו. נעזוב את זה שבזמן שמחליפים צנרת את לא תוכלי לגור שם.
אבל זה כן הגיוני שבעל הבית יתקין מערכת סינון, כי מים לא ראויים- זו סיבה טובה מספיק לשבור חוזה וללכת משם. אז או ש- או ש-

קרול3344

New member
היי יקירה

כפי שרשמתי, הוא טוען שהחליף צנרת לפני 4 שנים. אם עשו לו עבודה דפוקה או לא, זה כבר סיפור אחר.
אבל אני מקבלת חיזוק לכך שהוא זה שיישא בתשלום של מע' סינון, ולא יפיל את זה עלי.

תודה!

יש תנאים בסיסיים

אי אפשר לחיות בלי מים נקיים, סליחה, אבל אנחנו לא באפריקה. בטח שאו שאת צריכה ללכת משם או שיתקין מערכת סינון, אם הוא לא רוצה לאבד אותך כדיירת. אני אישית גם הייתי מוכנה ללכת על דבר כזה, ואני לא אחת שנוטשת בקלות.

avvv

New member
תבדקי אם יש גם נזילות

אולי לא מעניין את בעל הבית מה את שותה, אבל צינור חלוד בד"כ גם נוזל.
נשמע מאד מוזר שלפני 4 שנים החליפו את כל הצנרת וכבר נוזל.
כמו כן, צנרת מודרנית היא בד"כ מפלסטיק - אז מאיפה מגיעה חלודה?
קחי בחשבון שמעבר לצנרת של הבית ושל העירייה, יש גם את הצנרת של הבניין - כדאי שתבדקי אם גם השכנים שלך סובלים מזה.

קרול3344

New member
מצב צנרת

הי,
&nbsp
לדבריו הוא החליף לצנרת PVC.
מדובר בבית פרטי.
&nbsp
תודה!
&nbsp

avvv

New member
מוזר מאד

הוא החליף את כל הצנרת? הברזים לא ממש ישנים?
אם אני לא טועה, בצנרת PVC לא אמורה להיות חלודה.

מצטרפת לעוגי - מים נקיים זה תנאי בסיסי

לפי חוזה שכירות סביר, בעל הדירה מתחייב לספק תנאים בסיסיים למגורים סבירים, ומים זורמים נקיים זה אחד מהם - אם זה לא קיים, זו עילה לשבירת חוזה. אם בעל הדירה טוען שמערכת סינון תפתור את הבעיה, הוא נדרש להתקין אחת כזאת על חשבונו. לצד זאת זה מאוד מאוד תמוה שלא מפריע לו שזה המצב אחרי שהחליף צנרת, הייתי מצפה מהאדם הסביר שיבין שיש כאן בעיה תשתיתית חמורה בנכס שלו, שיכולה לעלות לו יותר כסף בעתיד.

קרול3344

New member
תודה על החיזוק!

אני כל פעם מופתעת מחדש איך בעלי בית, משכילים ונחמדים ככל שיהיו, מנסים להתחמק מלקיחת אחריות ולדחות את הקץ...
בסופו של יום, הבזול הרי הופך להיות ביוקר...

למעלה