שאלות בראיונות עבודה

berta84

New member
שאלות בראיונות עבודה

שאלה: מאיזו תכונה שלך היית רוצה להיפטר?

תשובה מוצעת: אני נוטה לדאוג בגלל דברים שלא נמצאים במעגל ההשפעה שלי. עם הזמן נפתחתי לשתף וזה מקל עליי?

שאלה: מהו הכישלון המקצועי הכי גדול שלך?

תשובה מוצעת: הטעות שלי היא שלא התקדמתי במקום העבודה הקודם שלי. למדתי מכך להיות יותר קשובה להזדמנויות קידום.

מה אתם חושבים על התשובות שהצעתי. לאחר חשיבה ארוכה אלה התשובות הכי אותנטיות בשבילי. האם נשמע טוב או לא טוב בעיניכם? מה ניתן לשנות? ללטש? לשפר את השפה?

באופן כללי: שפה חיובית בראיון עבודה- באילו מילים ו/או ביטויים ניתן להשתמש..

נניח בשאלות לגבי קונפליקטים/ תכונות שליליות אני משתמשת בתבנית: הטעות/הקושי שלי הוא שאני.....למדתי מזה.....

איך ניתן לגוון את התבנית הזאת?

היי

לשאלות כאלו אין תשובה נכונה ולא נכונה, זה גם משתנה ממראיין למראיין וממשרה למשרה, וגם יש פרמטרים נוספים שמשנים את התמונה בסיטואציות כאלו.
&nbsp
התשובות שנתת נשמעות מצד אחד דיפלומטיות ומלוטשות - הן לא באמת עונות על השאלה, כי זו לא באמת תכונה אלא יותר נטייה, והטעות הזאת לא נשמעת כמו משהו שבשליטה שלך ויכול גם להיתפס כמשהו שלילי - המראיין לא מכיר אותך ואת מקום העבודה הקודם, ויכול לראות בזה ראי ליכולות שלך.
&nbsp
בדרך כלל רצוי ללכת על תכונות שליליות שאת מודעת אליהן ויודעת איך להתמודד איתן. אני למשל אמרתי בעבר שאני היפראקטיבית ותזזיתית, שזה נכון, וזה מקשה עלי בעבודה במשרד כשצריך לשבת ולעבוד, ובאותה נשימה ציינתי שלמדתי טכניקות להתמודד עם זה, מה שמאוד סייע לי בעבודה בעבר. היו מקרים שזה דווקא מצא חן בעיני מי שראיינו אותי, אם מתוך הזדהות ואם כי היה מדובר במשרה שדווקא התאימה למישהי תזזיתית. רצוי ללכת גם על משהו שלא יוביל לחפירות ולתהיות למה הכוונה ואיך זה משפיע עלייך, משהו יותר נקודתי ופשוט.

berta84

New member
היי המון תודה עוד שאלה בבקשה

מה דעתך בבקשה על התשובה הבאה עבור תכונה שלילית?
"חשוב לי לוודא שהלקוחות שלי מרוצים. במקרים ספציפיים אני שמה לעצמי תזכורות לחזור אליהם. זה עשוי להוריד בכמות שיחות נכנסות אבל למדתי לנהל את זמני בצורה מתאימה."

berta84

New member
מה דעתך על התשובה הבאה עבור תכונה שלילית

"חשוב לי לוודא שהלקוחות שלי מרוצים. במקרים ספציפיים אני שמה לעצמי תזכורות לחזור אליהם. זה עשוי להוריד בכמות שיחות נכנסות אבל למדתי לנהל את זמני בצורה מתאימה."

לא לזה מתכוונים כשמבקשים תכונות שליליות

זה נשמע מאולץ מדי וכמו משהו שתכננת במיוחד בשביל השאלה הזאת. רצוי ללכת על תכונה אמיתית שקיימת אצלך ללא קשר לעבודה.

berta84

New member
הקושי שלי הוא באמת הנטייה לדאוג. משהו נוסף הוא שאני לא

מאורגנת מתכננת לעצמי הרבה פעילויות ומשימות בו זמנית ומתקשה לתעדף את הדברים החשובים יותר. אני רושמת לעצמי את הדברים וזה מקל עליי. אבל בעבודה שלי זה פחות היה בא לידי ביטוי כי הכל ממוחשב. איך אני יכולה להציג את זה בצורה בונה ברעיון עבודה?

berta84

New member
"יש לי תחומי עניין רבים ואני מתקשה לנהל את זמני. אבל למדתי

לתעדף את הדברים החשובים יותר". זה משהו שניראה לך מתאים לומר? האם ניתן ללטש? להרחיב? לתת דוגמאות?

זה נשמע מורח מדי

וכדאי גם שלא תגידי את שני חלקי המשפט בסמיכות, זה נשמע יותר מדי מתוכנן ומאולץ.
&nbsp
&nbsp

למעלה