עבודה במוקד שרות של אל על

עבודה במוקד שרות של אל על

במהלך חיפושי העבודה שלי נתקלתי במודעה שלהם למוקד שרות לקוחות שלהם-אמרתי לעצמי וואלה מגניב אל על וזה...
באתי להגיש מועמדות והיה שם שאלון שבו שאלו שאלות קצת יותר מידי פרטיות.
מה דעתכם?
מין*
תאריך לידה*

ארץ מוצא
שנת עליה
מצב משפחתי*
אזרחות*
גובה*
שחייה*
רישיון נהיגה*
קופת חולים*

??

Lhuna1

New member
אכן הזוי ולא נשמע תקין

מין*
תאריך לידה*
ארץ מוצא
שנת עליה
מצב משפחתי*
- כל הפרטים שלמעלה מופיעים אצל רוב החברות בטפסי מועמדות, ורובם לא אמורים להיות רלוונטיים לקבלה לעבודה ולכן לא אומרים לשאול עליהם.
&nbsp
אזרחות*
- זה אפשר להבין שנחוץ לחברה לדעת, במיוחד בחברה כמו אל על שמן הסתם יש ענייני ביטחון.
&nbsp
גובה*
שחייה*
- שאלות הזויות לחלוטין עבור מוקד שירות לקוחות!!
&nbsp
רישיון נהיגה*
- גם כן לא רלוונטי.
&nbsp
קופת חולים*
- רלוונטי אחרי שמתקבלים לעבודה. לא ברור למה צריך לדווח בטופס מועמדות.
&nbsp

Lhuna1

New member
אולי הם משתמשים באותו טופס לדיילים/ות

זה הדבר היחיד שיכול להסביר את השאלות על גובה ושחיה (למרות שהשאלה על גובה מהווה אפליה).
&nbsp

זו לא אפליה

זו דרישה בטיחותית, וזה משהו שקיים בכל חברות התעופה בעולם - זה לא שבאל על מעדיפים את העובדים שלהם גבוהים, אלא שמי שמתחת לגובה מסוים לא יהיה מסוגל טכנית לבצע חלקים חשובים בעבודה של דייל.

ברור שיש שאלות לגיטימיות

אבל השאר לדעתי לא רלוונטי ומוגזם.
&nbsp
אני מתלבטת אם לגשת או לא

בעיניי תמוה דבר אחר

מה פרטי בשאלות האלו?
&nbsp
מין ותאריך לידה - לגיטימי לגמרי וממש לא פרטי, זה פחות או יותר הדבר הראשון שרושמים בקורות חיים, כשבתאריך לידה הכוונה יותר לשנת לידה, זה מידע דיי חיוני - במיוחד במקום שלא מעסיק קטינים.
&nbsp
ארץ מוצא ושנת עליה לרוב מכוונים לגבי ידיעת שפה נוספת לצד אפשרות לשליטה חלקית בעברית - אלו פרטים חשובים ומשמעותיים בחברות כמו אל על, שיש בהן דרישה לדוברי שפות אחרות, וזה חלק מתהליך המיון - אם יש מחסור כרגע בדוברי רוסית למשל, והם קיבלו 10 קו"ח בזמן שיש תקנים רק ל-5 עובדים חדשים, הם יתנו עדיפות לאלו שנולדו במדינות רלוונטיות, ושעלו בגיל שממנו ניתן להסיק שהם שולטים בשפה (אם עלית לארץ בגיל שנה, הם יעדיפו לבצע בירור נוסף, בעוד שאם עלית בגיל 12 הם יבינו מזה את רמת הרוסית שאת דוברת).
&nbsp
אזרחות - זו אכן שאלה פחות מקובלת אבל אין בה שום דבר פרטי, במיוחד כי התשובה סביר להניח היא "ישראלית". אני מצטרפת להנחה שייתכן שמדובר בטופס כללי לעובדי אל על שכולל גם דיילים ועובדי ביטחון שתנאי הסף לקבלה הוא גובה מסוים, ידיעת שחייה ו-יש תפקידים שנדרש בהם רישיון נהיגה.
&nbsp
בכל מקרה, גם השאלות הפחות נפוצות בשאלון הזה, לא נתפסות בעיניי כמשהו פרטי ובעייתי, ובטח לא משהו שהיה גורם לי לוותר על אפשרות לעבודה.
&nbsp
&nbsp

למעלה