לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1259212,592 עוקבים אודות עסקים

פורום נותני שירות

מה עוד לא נאמר על הלקוח הישראלי... ומי כמונו יודעים עד כמה זה לפעמים נכון עד אימה. כאן בפורום "נותני שירות" אתם מוזמנים לשתף בחוויות השונות של עבודתכם כנותני שירות בסקטורים השונים. אלו מכם שרק החלו בצעדים הראשונים בתחום או שוקלים להיכנס אליו, יוכלו להיעזר בחברים הותיקים והמנוסים בתחומים השונים, לצד הקישורים והמאמרים ששופעים במידע מקיף ומגוון על משרת נותן השירות לסוגיו. כמה פרטים חשובים שראוי להדגיש: הפורום אינו מטפל בתלונות על שירות לקוי, ואם ברצונכם להתלונן עשו זאת בפורום צרכנות. הצעות עבודה ופרסומים שונים שיפורסמו על גבי הפורום ימחקו במיידית. פרסומים מותרים בלוחות הפורום בלבד. אנא הקפידו על שימוש בשפה נאותה והמנעו מתקיפה אישית של חברים בפורום על מנת לשמור על האווירה הנעימה. ביקורת על התנהלות הפורום או על חברים בו - במסרים בלבד. אשה מרציפן

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נותני שירות

מה עוד לא נאמר על הלקוח הישראלי... ומי כמונו יודעים עד כמה זה לפעמים נכון עד אימה. כאן בפורום "נותני שירות" אתם מוזמנים לשתף בחוויות השונות של עבודתכם כנותני שירות בסקטורים השונים. אלו מכם שרק החלו בצעדים הראשונים בתחום או שוקלים להיכנס אליו, יוכלו להיעזר בחברים הותיקים והמנוסים בתחומים השונים, לצד הקישורים והמאמרים ששופעים במידע מקיף ומגוון על משרת נותן השירות לסוגיו. כמה פרטים חשובים שראוי להדגיש: הפורום אינו מטפל בתלונות על שירות לקוי, ואם ברצונכם להתלונן עשו זאת בפורום צרכנות. הצעות עבודה ופרסומים שונים שיפורסמו על גבי הפורום ימחקו במיידית. פרסומים מותרים בלוחות הפורום בלבד. אנא הקפידו על שימוש בשפה נאותה והמנעו מתקיפה אישית של חברים בפורום על מנת לשמור על האווירה הנעימה. ביקורת על התנהלות הפורום או על חברים בו - במסרים בלבד. אשה מרציפן

לצפיה ב-'לקוחות פלצניים - ההתמודדות.'
לקוחות פלצניים - ההתמודדות.
23/02/2010 | 23:17
54
9
אוטוטו אני סוגרת שנה במוקד, ואני חושבת שהטייפ של האנשים שהכי קשה לי "לאכול" זה החבר'ה הפלצנים
אלא שחושבים שמגיע להם שירות מעל ומעבר למה שאפשר-תנו לי את מה שאני רוצה ועכשיו-מצידי תכופף את כל הכללים בחברה וגם תפגיש אותי על הדרך עם המנכ"ל

ואני אסביר למה אני מתכוונת:
השבוע הגיע אליי לקוח עם כרטיס פלטיניום, עם תנאים מעולים. על מה הוא התלונן? על העיצוב של הכרטיס. כן כן מה ששמעתם.
טען שהכרטיס נראה כמו כרטיס סטודנט/חייל, שהכסף לא כסוף מידי, שהוא נפגש עם אנשי עסקים חשובים והוא לא יכול להיראות עם כרטיס כזה בציבור
שמעתי את זה ואשכרה התפחלצתי
לא ידעתי מה לענות על זה. אתה מקבל תנאים מעוליםםם על הכרטיס וזה מה שמעניין אותך?
הפאקינג עיצוב?!

מה עונים על דבר כזה בכלל...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'היית אומרת לו שהאלטרנטיבה של הכרטיס'
היית אומרת לו שהאלטרנטיבה של הכרטיס
24/02/2010 | 01:00
4
באה בצבע ורוד עם לבבות ונצנצים...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'שינוח!'
שינוח!
24/02/2010 | 01:21
2
4
קרה לי גם כמה פעמים שאורחים הגיעו עם כל מיני תלונות מטופשות [למשל אורחת שקיבלה חדר בקצה המסדרון, הגיעה להתלונן שהחדר פינתי ובקצה המסדרון, ולכן אין לה אוויר בחדר. מה שהיא לא שמה לב זה שהיא נמצאת בקומה העשירית, והאוויר לא עושה אפליה- הוא סובב סביב כל המלון]

אין מה לענות על זה, חוץ מדברים מאוד מרושעים...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'חחח הרגת אותי '
חחח הרגת אותי
24/02/2010 | 11:07
4
ולפעמים הדברים המרושעים האלה עומדים לי על קצה הלשון באותו רגע שכ"כ קשה להתמודד עם זה.. שאני מסיימת את השיחה ואז אומרת את זה לעצמי... חחחח
נותני שירות >>
לצפיה ב-'חחחחח'
חחחחח
25/02/2010 | 17:26
4
עלו לי אסוציאציות מלימודי כימיה
במטבח שאני עובדת בו מגישים ללקוחות את הארוחות ורצינו להגיד לפעמים, "אדוני, האוכל שלך נשרף בגלל החוק השני של התרמודינמיקה..."
נותני שירות >>
לצפיה ב-'עניין הכרטיס ממש מזכיר לי את american psycho'
עניין הכרטיס ממש מזכיר לי את american psycho
24/02/2010 | 01:56
3
לצפיה ב-'מיומנו של מוכרן טכנולוגי ממורמר - פרק #5'
מיומנו של מוכרן טכנולוגי ממורמר - פרק #5
<< ההודעה הנוכחית
24/02/2010 | 02:42
41
16
בעינייהם של לא מעט אנשים להיות נותן שירות זהו סוג של עבודה נחותה. הרי בדרך כלל מדובר בסטודנט שמנסה לשרוד את החודש והלימודים או "ילד" שבקושי סיים צבא. לכן מצידם של האריסטוקרטים, בעלי ההון ואלו שהאסלה שלהם בבית מצופה בפרוות נשר קירח, זוהי הזדמנות מצויינת להתנשא ולהשתלך באיש הקטן ומשכורת המינימום שלו. ההודעה שלך, טלטול יקירתי, הזכירה לי מדוע כסף לעולם לא יעשה בן אדם טוב יותר.

יחסית לאחרונה:

- ילד אמריקאי חביב נכנס לחנות וביקש שאמליץ לו על מס' משחקים. הוא אמר "OK", בא אבא, וגירד מהפלטינום 5 משחקי פליסטיישן 3 בשווי 2000 שקל. שיהיה לבריאות, באמת. אממה? יום-יומיים מאוחר יותר חוזר החמוד עם 3 מתוך החמישה ומבקש שאחליף לו אותם על בסיס הקובלנא, הטענה והטרוניה השערוריתית "THESE GAMES STINK!" ותו לא. היות והאמריקניזציה די נכשלה בארצנו הקטנה (ע"ע וונדיס, סאבלימינל וכו' וכו'), נאלצתי להשיב פניו ריקם. כצפוי, זה לא ממש עזר לי. הוא הזדעק, צעק, התבכיין ובכה עד שב-LG סוף כל סוף שמעו ושלחו את האמא. מכירים את המקרר EMPIRE ארבע דלתות? כזאת. ישראלית בהמה דוחה שירדה מהארץ ומצאה איזה פראייר עשיר. היא נפלה עלי כמו...ובכן, כמו מקרר:

מקרר: "רגע, אני לא מבינה. למה באמריקה מחליפים בלי לשאול שאלות ובמדינה המחורבנת הזאת לא, הא?".
X: "ברוכה הבאה לישראל..."
מקרר: "אל תתחכם!".
X: *מסביר על מדיניות החזרת המוצרים שנמצאת בשלל צבעים בכל פינה אפשרית בחנות ושבתכלית האיסור לא מותירה החזרת תוכנה/משחק פתוח עקב חוק זכויות יוצרים*.
מקרר: "בלה בלה בלה...אני עשירה...בלה בלה בלה...מי אתה בכלל?"
X: *פני אדיש*
----
----
----
ילד: "With an attitude like that, you're going to be working here for the rest of your life!"
אקס: " Well, take a close look to your left if you want to see how your future looks like".
מקרר: "נבלה!".

לפני עשור בערך כשעבדתי בפיצריה מסוימת:

- לקוחה התקשרה וטענה שהכנפיים החריפות שהזמינה שרפו לילדה הקטנה שלה את הלשון.

X: "אני רק רוצה להבין, הכנפים החריפות שהזמנת באמת היו חריפות ולכן שרפו לביתך את הלשון?"
לקוחה: "כן".
אני: "שניה, אני רק רוצה שלא יהיו לנו טעויות. הזמנת כנפיים חריפות ומה שקיבלת זה כנפיים חריפות, כן? והחריפות של הכנפיים החריפות שהזמנת שבמקור היו חריפות, שרפה לבת שלך את הלשון?".
לקוחה: "כן, מה לא ברור"?".
X: "אין בעיה, אני רושם עכשיו תלונה חריפה להנהלה בשמך על הכנפיים החריפות שהזמנת שבתמורה קיבלת כנפיים חריפות שהחריפות שלהן שרפה לבת הקטנה שלך את הלשון".
לקוחה: *קלטה שעשיתי ממנה מפגרת ונתנה לבעלה לשאוג עלי*.

- לקוח שקנה 10 כנפיים, שילם התיישב ואכל ולבסוף בא בתלונה שקיבל רק 9. אין שום בעיה. אפילו שהדברים האלה מגיעים ספורים מראש, כן? רוקנתי שקית חדשה, הכנסתי לתנור וכשהיא יצאה באתי איתה לבחור, הוצאתי כנף אחת והושטתי לו אותו. הפראייר היה כל כך משוכנע שהוא הולך לקבל 10 נוספות שהוא נמלט מהמקום בבושת פנים.

מהימים העליזים בתור מוכר בחנות צעצועים:

לקוח שבא לקנות קורקינט לילד שלו

לקוח: "תגיד, ממה עשוי הממסר שלו?"
X: "אח שלי, יש פה 3 מוטות מתכת ושני גלגלים. עזוב אותך שטויות, אין איפה לטעות".
נותני שירות >>
לצפיה ב-'like! '
like!
24/02/2010 | 10:05
3
חזק ביותר הקטע עם האמריקאים האלה.

"באמריקה זה לא היה קורה"
נותני שירות >>
לצפיה ב-'הסוג שירד מהארץ'
הסוג שירד מהארץ
24/02/2010 | 13:32
1
4
ובא בדרישות כשהוא יודע שבארץ זה לא עובד ככה רק בשביל להתווכח ולהתלהב עליך שהוא גר בחו"ל.
איכסה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'+ הקטע עם ה-10 כנפיים '
+ הקטע עם ה-10 כנפיים
24/02/2010 | 13:35
3
לצפיה ב-'גם בארצות הברית לא מחליפים משחקים פתוחים'
גם בארצות הברית לא מחליפים משחקים פתוחים
24/02/2010 | 20:47
33
2
היה לי מקרה דומה עם לקוחה אמריקאית. היא רכשה מספר משחקים, פתחה שניים וניסתה להחליף. סירבתי להחליף את המשחקים הפתוחים. להפתעתי הרבה היא לא התעצבנה וענתה בנימוס "גם בארצות הברית לא מסכימים להחליף משחקים פתוחים. טוב, לא נורא, אחליף את המשחקים הסגורים".
נותני שירות >>
לצפיה ב-'למען האמת'
למען האמת
24/02/2010 | 21:06
30
2
יצא לי כבר לבקר בסירקט סיטי לפני שנסגרה.
האמריקאים הרבה ה-ר-ב-ה יותר גמישים מאיתנו.
אתה יכול לבוא ולהגיד שהמשחק מאפן ולקחת אחד אחר.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'הרבה זה אנדרסטיימנט ....'
הרבה זה אנדרסטיימנט ....
25/02/2010 | 02:04
29
2
שם אתה יכול להחזיר פלזמה ולקבל עליה את הכסף במזומן בחזרה (עד תום תקופת ההחזרה).....

נותני שירות >>
לצפיה ב-'בטח בגלל זה הם קרסו. זאת לא גמישות,'
בטח בגלל זה הם קרסו. זאת לא גמישות,
25/02/2010 | 10:34
28
2
זה חוצפה שאין כדוגמתה. הלקוחות נהיים בהמות שבטוחות שהכל מגיע להם. והוא לא. מי לעזאזל קבע שהלקוח תמיד צודק? באיזו זכות דורשים להחליף או חמור מזה, לקבל כסף על מוצר שנפתח ונעשה בו שימוש?! מי מקבל או קונה את כל המוצרים הפתוחים האלה? באותו מחיר? איך חברה יכולה לעמוד בזה? הם מחנכים את שאר העסקים להיות פראיירים כמוהם ואם יש בית עסק שלא נראה כמוהם הוא מקבל שם רע שלא כדאי לקנות שם. אפילו שהוא רק מנסה להרוויח את מה שמגיע לו בזכות ולא בחסד. זאת פשוט גישה אמריקאית מטומטמת.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'האמת שממש לא'
האמת שממש לא
25/02/2010 | 15:06
8
2
קודם כל אין קשר בין התרבות הצרכנית האמריקנית לבין המשבר הכלכלי הנוכחי שפקד אותה.

התרבות הצרכנית האמריקאית מבוססת על אמון בין המוכר לקונה.
החברה נותנת אמון בלקוח שלא ינצל לרעה את המדיניות שלה
הלקוח מצידו יודע שיש לו רשת הצלה - ובמידת הצורך הוא יוכל להחזיר את המוצר, בלי יותר מידי שאלות ולקבל את כספו בחזרה, כך שלא יהיה כבול לחנות. התחושה של הלקוח אחרי שהוא מקבל את הכסף היא תחושה של אמון - גם אם המוצר לא היה לטעמו החברה נתפשת כאמינה - לכן הוא יחזור אליה.

הגישה הישראלית היא שכולם רמאים וכולם גנבים - גם החברות וגם הלקוחות.
הלקוחות מצידם מחפשים מאיפה לדפוק את המערכת - עד כמה אני יכול לנצל את המצב הקיים, איך אני יכול לקבל כמה שיותר ולהוציא כמה שפחות כסף, לא מעניין אותו השירות, לא מעניינת אותו אמינות - זו גם אחת הסיבות שמותגי המדבקה פורחים כאן בארץ - זה לא בהכרח דבר רע שכן מוצרי מדבקה יכולים להיות מצויינים - אבל יחד עם הטובים שביניהם נכנסו לשוק גם כאלו שהם לא מה שיוצר מצב שהלקוח קונה מוצר, אין לו גב - המוצר לא מותאם לו ואין לו עם מי לדבר.
מצד החברות - הן יודעות שהלקוח הישראלי רוצה המון ובזול, לא מעניין אותו שירות עתידי, לא מעניין אותו לחשוב קדימה לעוד שנה מה יקרה אז ולכן הן מרשות לעצמן לכבול את הלקוח בהסכמים דרקוניים על גבול חוסר החוקיות מתוך ידיעה שהלקוח לא יבוא ויתלונן - הוא יספוג בשקט כי הוא בטוח שהוא הצליח לסחוט את החברה יותר מהחבר שלו.
זו צרכנות לקויה
זו צרכנות לא נבונה.

כן יש אנשים שמנצלים את מדיניות ההחזרות האמריקנית
נכון גם לאמריקאים יש הרבה מה לשפר

אבל הם הבינו מה שהישראלים צריכים להפנים עמוק - בנושא של קנייה ומכירה השאלה היא לא מי הכי פראייר ולא איך אני ממקסם רווחים על הגב של הצרכנים בלי שהם יעניינו אותי שנייה אחרי שהם יוצאים מהדלת. המטרה היא להרוויח תוך שימור הלקוח - מתוך ידיעה שלקוח חוזר הוא רווחי הרבה יותר. אז חברה תספוג הפסד של 2 שקלים על מוצר שהיא מכרה לרגע, אבל היא תרוויח הרבה יותר בפעם הבאה שהלקוח יכנס לחנות שהיא באותו רגע אמינה בעיניו כי הייתה לו התנסות טובה קודם, ובמקום לקנות מוצר אחד מתוך חשש הוא יבחר לקנות יותר.

האמריקאים מודעים טוב מאוד לעובדה שהלקוח לא תמיד צודק, אפשר לראות תמלילים של שיחות והתנהגויות של נותני שירות שם כדי לדעת את זה. אבל האמריקאים כן יודעים שלא צריך להיות צודק, צריך להיות חכם. אם לקוח יקבל עוד מנה במסעדה בגלל שמשהו לא נראה לו הוא כנראה יחזור ויספר לחברים שלו כמה הוא נהנה, בעוד שאם המסעדה תגיד סליחה או שלא תעשה כלום (כמו שלפעמים קורה בארץ) במקרה הטוב הוא פשוט יספר לחברים שלו שהוא לא נהנה מה שיגרום לכך שהם לא ילכו, במקרה הרע - הוא ירים צעקות, מה שעלול לגרום לאנשים שעוברים ברחוב לא לרצות להכנס כי הנה יש כאן לקוח לא מרוצה ולתחושה רעה של הלקוחות האחרים במקום.

נותני שירות >>
לצפיה ב-'הבעיה היא שבארץ זה לא יעבוד'
הבעיה היא שבארץ זה לא יעבוד
25/02/2010 | 15:32
4
1
המדיניות האמריקאית היא בהחלט מרחיקת לכת ומאוד סבלנית בתחום הזה.
אבל קשה לי להאמין שכרגע זה משהו שיעבוד בארץ- כולנו מכירים את התחמנות הישראלית, וברגע שהחברה תפתח פתח להחזרות/זיכויים/פיצויים יותר מדי לקוחות יקפצו על זה כדי לנצל את זה, בצורה שתגרום הפסדים לחברה.
סיפרתי כאן בעבר על זוג שהתארח במלון בראש השנה והגיע להתלונן על ארוחת הערב [תלונה שהייתה מגוכחת] ואיים שיפרסם את התמונות שצילם בחדר האוכל בעיתון. כשהם עשו טריק דומה במלון אחר הם קיבלו פיצוי כיד המלך, אז הם באו לנסות גם אצלנו. זה אומנם לא קשור למדיניות החזרה, אבל בארץ לקוחות יראו שפעם אחת זה מצליח- והם ינסו שוב ושוב ושוב ויעודדו את החברים שלהם לנסות.

אני לא אומרת שכולם כאלה, חס וחלילה. יש הרבה אנשים טובים ולקוחות הגונים. וכמובן שכולנו נפגעים מהעובדה שהיום מאוד קשה להחזיר מוצרים לחנות/לבטל עסקאות- גם במקרים מוצדקים.
אני כן חושבת שצריך לרכך קצת את המדיניות של החברות הישראליות בתחום הזה- פשוט לא מאמינה שזה יוכל להגיע לרמה האמריקאית
נותני שירות >>
לצפיה ב-'לדעתי זה יכול'
לדעתי זה יכול
25/02/2010 | 16:44
3
הכל עניין של מידיות והדרגתיות
נכון להיום כולם חושדים בכולם, אם כל אחד יעשה צעד נוכל להגיע למצב של אמון בין החברות ללקוחות.

נכון, בהתחלה יהיו מי שינצלו את זה
סביר להניח שגם בהמשך יהיו את אלו שתמיד יהיו חייבים לעשות דווקא
גם בארה"ב יש אנשים כאלו, אבל הם בכמות קטנה ולרוב הם מהגרים שמתלהבים מהרעיון.

למרות ההתנהגות של הישראלי הממוצע הוא יודע בעיקר לעשות רוח וצלצולים, מרגע שזורקים את הכדור למגרש שלו הוא נוטה לעשות הרבה פחות רעש, אני מאמינה שבמצב כזה, כמות ההחזרות לא תשתנה בהרבה.

האמת שידוע לי שיש כמה חברות שנוהגות להחזיר כסף ולא זיכוי, אצלהם זה עובד יופי
נותני שירות >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך שזה צריך להיות הדרגתי'
אני מסכימה איתך שזה צריך להיות הדרגתי
25/02/2010 | 19:04
ואני מאוד מאוד מאוד בעד הרעיון של החזרת כסף במקום זיכוי.

הבעיה היא שהישראלי יותר תחמן ויותר מנסה. ברור שרואים את זה גם אצל תיירים, והיו לנו כמה מקרים שתיירים ניסו לרמות [חלקם לצערי הצליחו] או לסחוט דברים שלא מגיעים להם. אצל הישראלי פשוט זה עובד הרבה יותר חזק...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'בואי ואספר לך סיפור'
בואי ואספר לך סיפור
26/02/2010 | 03:47
1
1

החברה בה אני עובד בה כעת הייתה על סף פשיטת רגל לפני בערך כעשור. יותר נכון יהיה לומר שהיא כבר פשטה את הרגל אבל תאגיד מסוים הציל אותה בדקה התשעים. מדוע? בגלל אותה שיטה אמריקאית מדוברת. בזמנו לעובד זוטר כמוני היה כוח של מנכ"ל. הייתי יכול לדעת בכמה אני קונה את המוצר ולעשות הנחות עתק ככל העולה על רוחי. מדיניות ההחזרות והזיכויים היו לפי מצב הרוח. אילו רק הייתי רוצה, הלקוח היה מקבל את כספו חזרה ולא משנה מהו מצבו של המוצר, אם הוא נקנה בחברה, למה וכמה. הצרכן עלה על הפטנט הזה והוא הוא שהביא בסופו של יום לקריסת החברה. הצרכן הישראלי הוא קומבינטור שפל ונצלן סדרתי מאין-כמוהו. את לא מתארת לעצמך אפילו באילו שקרנים פתולוגים רמאים וגנבים אני נתקל כמדי שבוע. זה מגיע לממש זריקת עלבון לאינטיליגנציה. וזאת עוד אחרי שהנהלים שוריינו והעובדים נושלו מכל יכולתם. והפלא ופלא (או שלא?) כיום החברה הזאת מגלגלת סכומים מצחיקים של כסף ורק פותחת עוד ועוד ועוד סניפים.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'נכון, אבל לא רק'
נכון, אבל לא רק
26/02/2010 | 09:09
1
בעבר n00b store הרכיבו מחשבים. הם היו היבואנים של abit (ז"ל) בארץ. הצורך להחזיק גדוד של טכנאים, מעבדות, חלפים, להתעסק כל הזמן עם לקוחות שהורסים את המוצרים ואחר כך מגיעים בתלונות, עבודה על אחוז רווח נמוך מאד בגלל המתחרים גרמה לחברה לפשוט רגל. אחרי השתלטות X הדבר הראשון שעשו היה להפסיק להתעסק עם מוצרים שדורשים שירות מקיף. החברה מייבאת רק מוצרים שלא דורשים שירות ותמיכה כגון כבלים, תיקים, משטחים לעכבר שקונים בסין בשקל בארץ מוכרים במאה. שאר המוצרים של יבואנים רשמיים. קנית, נגמר. אחריות לא אצלי. אחריות אצל היבואן. להתראות. מודל עסקי גאוני.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'זה ממש לא מדוייק'
זה ממש לא מדוייק
26/02/2010 | 08:53
1
1
יש קשר תרבותי ופסיכולוגי הדוק בין הרגלי הצריכה של האמריקאים למשבר הכלכלי שחלק נכבד ממנו נעוץ בקניית בתים בידי צרכנים שאינם יכולים להתמודד עם הנטל הכלכלי. מדיניות ההחזרה האמריקאית נועדה לעודד את הצרכן לקנות מתוך מחשבה שיש לו X זמן להחזיר מוצר במידה והוא לא התרשם ממנו או שהמוצר אינו מספק. בסופו של דבר מרבית הצרכנים לא ישקיעו את המשאבים הדרושים להחלפת המוצר.
מדיניות ההחלפה נועדה להזין את תרבות הצריכה האמריקאית ולדרבן את הלקוחות לקנות מותרות מתוך מחשבה שהקניה לא באמת סופית.
בסופו של דבר התרבות הקפיטליסטית המושתתת על קניות באמצעות אשראי והלוואות מתוך מחשבה שהקניה אינה סופית ושאין מחויבות אמיתית למצב הפיננסי של הלקוח היא שהביאה גם למשבר.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'זה נכון '
זה נכון
26/02/2010 | 16:16
1
ברגע שמאבדים את הקשר שאמור להיות הדוק בין הכלכלה הפיננסית לריאלית מתנפחות להן בועות. בועות סופן להתפוצץ. זוהי כל תורת המשברים על רגל אחת (איזה רגל, ציפורן של הזרת הקטנה ברגל אולי...).

תרבות הצריכה האמריקאית לא אמורה להיות משהו שאנחנו שואפים אליו - היא מובילה לדי הרבה דברים רעים.
תרבות השירות - זה כבר סיפור אחר, הלוואי שנצליח ללמוד מהם דבר או שניים.
נותני שירות >>
לצפיה ב-''
26/02/2010 | 10:51
וגם הרווחים שם גבוהים יותר.
רשת שם שמייצרת ומייבאת בעלות מזערית ומרשת לעצמה למכור ברווח אסטרונומי, ויש שם שלל רשתות ענק שהן גם מייבאות/מייצרות את המוצרים שהן מוכרות או חלק ניכר מהם, בהחלט יכולה להרשות לעצמה הפסדים גבוהים יותר מחברה ישראלית, גדולה ככל שתהיה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'אני לא לגמרי מסכימה'
אני לא לגמרי מסכימה
25/02/2010 | 15:40
אקונומיקה הסבירה את זה מאוד בפירוט, ואני רק רוצה לתת דוגמא:
לפני שנתיים בערך נכנסתי לקנות בגדים בחנות חדשה שפתחו באזור שלי. בחרתי לי כמה בגדים, שילמתי וחזרתי הביתה.
כשהגעתי הביתה הסתכלתי שוב על מה שקניתי, ולא הייתי מרוצה. פתאום ראיתי בבית שהבגדים לא כ"כ איכותיים כמו שחשבתי בחנות [ושילמתי עליהם מחיר מכובד] והיה לי ברור שהם לא יצליחו להחזיק יותר מדי כביסות. חוצמזה כשהסתכלתי על שני פריטים שוב הבנתי שהם לא באמת מתאימים למלתחה שלי, ורוב הסיכויים שאני לא אלך איתם שוב.
כאמור- הוצאתי עליהם סכום מכובד. החלטתי לנסות להחזיר אותם לחנות יום אחרי הקנייה, כשהם עדיין עם התוויות והכל- כאילו לא יצאו מהחנות.
היה לי מזל ובעל החנות היה מספיק הוגן כדי להחליף, וגם נתן לי את כל הכסף במזומן.

מה יצא מזה?
אני מחזיקה מהחנות מקום אמין שכדאי לקנות בו.
בעל החנות מצידו לא הפסיד כלום, בגלל שהוא קיבל את המוצרים במצב המקורי והוא יכול למקור אותם שוב [כאמור- לא לבשתי אותם מעבר למדידה בחנות].

במצבים שבהם המוצר כן נפתח- גם לזה יש פתרונות. אפשר להשתמש במוצר בתור מוצר תצוגה ובסוף למכור אותו במחיר נמוך יותר, אפשר למכור אותו במבצע בכל מקרה בתור מוצר "משומש" או שאפשר להשתמש בו בתור חלפים וכד'.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'שיעור בכלכלה ... ואז אולי יבינו למה זה לא כזה'
שיעור בכלכלה ... ואז אולי יבינו למה זה לא כזה
26/02/2010 | 01:30
16
1
נורא מה שעושים שם ...

מסך 32 אינץ עולה בממוצע בארה"ב 300-800 $ לקונה (החנות קונה את זה במחירים הרבה יותר נמוכים.

לקוח משלם את הסכום הזה ולרוב יש לו עד 90 יום להחזיר את המוצר אם הוא רוצה את כספו בחזרה , כל זה בתנאי שיש את האריזה המקורית.
בנתיים הכסף שהוא שילם יושב בחשבון של אותה חברה וצובר ריבית , החברה מודעת לזה שאם מישהו יבוא לקראת תום ה90 יום ויחזיר את המסך היא כבר עשתה עליו את הרווח שלה ולכן אין לה בעיה להחזיר את כספו של הלקוח, הרי הם כבר הרוויחו מהריבית שהכסף שלו צבר שהוא היה שם.

אז העסקים שם לא כאלו פאריירים...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'הם בטוח לא פראיירים, אבל גם אתה לא גאון כלכלי'
הם בטוח לא פראיירים, אבל גם אתה לא גאון כלכלי
26/02/2010 | 10:43
15
2
תקשיב, זו בכלל לא הנקודה, החנויות שם הן חנויות לא בנקים, ואם הם היו מרוויחים מריביות על כספים של אנשים הם היו מתעסקים בהלוואות.
התגובה לעיל של אקונומיקה (למיטב זכרוני) על ההבדל העקרוני בין תפישת הצרכנות ורמת האמון ביננו לבינם היא הנכונה, מה שיוצר מצב של WINWIN שם ואצלינו לפחות צד אחד תמיד מפסיד, לעיתים שניהם.
עניין האמון הצרכני לא פוגע אך ורק בעניין מדיניות החזרת מוצרים, זה מגיע לשירותים שהופכים להיות מסורבלים, כגון רכבת, אצלינו יש מנגנוני נעילה אוטומטים ועוד אלף ואחת בקרות כולל הכרטיסנים בעוד באירופה ובארה"ב המעבר הוא חופשי מתוך אמון שיהיה לך כרטיס, אומנם יש ביקורות כרטיסן שזוהי בדיקה סטטיסטית התראתית, שככל הנראה בארץ לא הספיקה.
עוד דוגמא טובה זה שבהרבה מטרופפולינים בעולם אתה יכול למצוא שירותי השכרת אופניים ברחובות, כך שאתה לוקח אופניים בנק' אחת ומחזיר אותה בנק' אחרת, ישנן מקומות שזה מושתת על אמון מוחלט ללא בקרה אוטומטית כלל וישנן שזה עובד עם מערכת שמשחררת אופניים ומוודא החזרה, בכל מקרה זה תמיד בחוץ ודי פרוץ למי שיש לו מוטיבציה יוצאת דופן לרמות.. שירות מעין זה הוא שירות חיובי מאד שאין אדם שמגיע לת"א שלא יכול היה להפיק ממנו הנאה מרובה, אך עם מנטליות צרכנית לוקה כזו שיש פה, קשה לי להאמין שיבוא היזם שיחשוב שזה יכול להתבצע הלכה למעשה פה, מבלי שיום למחורת לא נשארו לו אופניים להשכרה. כך כוולם יוצאים מופסדים.

עוד דוגמא, כביש 6, חברת דרך ארץ, בתנאי הרשיון שלה קיבל פריבילגיות ויכולות אכיפה וענישה גבוהות במיוחדת אשר כולם היום מלינים עליהם, אך ורק מכיוון שבניתוח הסיכונים של המודל העסקי של הפרויקט הנחת העבודה שמקובל על כולם הייתה שהצרכן הישראלי תחמן וינסה בכל דרך לא לנהוג בדרך ארץ , אלא אם כן זה בחינם. ואז הניחו שאחוז המרמים יהיה גבוה, ובכדי להרתיע איפשרו יכולות אכיפה ואחוזי עונשי פיגורים גבוהים.

לא חסרות דוגמאות, הצרכנים הישראלים חושבים שהם כאלה מתוחכמים, אולם הם למען האמת, הצרכנים הכי פחות חכמים בעולם המערבי, הם פראיירים שנמשכים לנתון אחד שהעין מושכת אותם בו מתוך עסקת חבילה שלמה, לא יודעים לנצל ולתבוע את הזכויות האמיתיות שלהם בעסקה, ומסתפקים אך ורק בכותרת של פאסאדה של עסקה משתלמת לכאורה, מה שלרוב גם מופרך לגמרי. בסופו של יום מי שסופג את העלות להתנהלות הלוקה של הצרכנות הבלתי נבונה בעליל פה זה הצרכנים בלבד, ונותני השירות אשר בחזית, אשר צריכים להתמודד עם חוסר שביעות הרצון התמידי הזה אשר הוא הנחת היסוד ונקודת המוצא של כל המודלים העסקיים פה.

זהו. כתבתי יותר מידי להיום, אני הולך לנוח. דיון מעניין :)
נותני שירות >>
לצפיה ב-'טוב שאתה לא מגזים'
טוב שאתה לא מגזים
26/02/2010 | 12:29
7
1
מבטיח לך שאם באירופה היו משכירים אופנים של Trek בשווי 500 אירו ליחידה היו גונבים את האופניים יחד עם מתקן השכרה. בנקודות השכרה מקבלים אופניים פשוטות מפלדה שלא עולות יותר מ-50 אירו. לא משתלם לגנוב אותם. עבדתי בתור נותן שירות קרוב לשנתיים. יש לי הרבה דברים רעים להגיד על הצרכנים הישראלים, אבל אמריקאים לא יותר טובים. צרכנים אמריקאים מאופיינים בחוסר אחריות, בזבוז, רכישה של "בלינג בלינג" מיותר בשביל הפוזה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'גם אופניים של שקל לא משכירים בארץ... '
גם אופניים של שקל לא משכירים בארץ...
26/02/2010 | 14:59
6
ואם היו שמים ברחובות אופניים של 20 ש"ח גם אז לא היו נשארים..
צרכנים ישראלים לא מבזבזים?! מסובבים אותם סביב האצבע... אח"כ בדיעבד, כשהם מגלים שאת השכנים שלהם דפקו פחות, הם באים לעשות רעש, והרבה.
צרכן אמריקאי מודע לזכויות הצרכניות שלו, ויטבע אותם עד סופם, אך לא ינצלם לרעה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'בטח שמשכירים'
בטח שמשכירים
26/02/2010 | 19:15
5
1
נכון, אין בארץ נקודות השכרה פומביות כמו בערים הגדולות באירופה, אבל זה נובע מהעובדה שממשלת ישראל לא מעודדות שום אמצעי תחבורה למעט רכב. אין שום קשר למנטליות הישראלית. כל חנות אופניים בת"א מציע שירות השכרה. אפשר לקחת אופניים בסיסיות במחיר שווה לכל נפש לצורך התניידות בעיר או אופניים באלפי שקלים (לעיתים עשרות אלפי) לשטח. השיטה עובדת כמו בהשכרת רכב. משאירים פרטי אשראי ואם נגרם נזק או גנבה המשכיר משלם. גם באירופה מעבירים כרטיס אשראי בנקודות השכרה. אם האופניים לא חוזרות לנקודה אחרי X זמן בעל הכרטיס מקבל קנס. במקומות שאין בקרה העירייה סופגת הפסדים. זו הסיבה שהם מציעים את האופניים הכי זולות, הכי עלובות, הכי מגעילות והכי מכוערות שהם הצליחו למצוא. כמו כן האופניים צבועות בצבע בולט עם כיתוב בולט. בצורה הזאת כל אחד יודע שזה רכוש עירייה ואם מישהו יחליט לגנוב פקחים יוכלו לאתר בקלות את האופניים.  

צרכנים אמריקאים לא טיפשים? חה! צרכנים אמריקאים תובעים על כל שטות אפשרית. גברת אמריקאית רכשה קפה, לקחה את הקפה לרכב והתחילה לנהוג עם הקפה. הקפה נשפך במקום אסטרטגי מסויים. הגברת תבעה את מקדונלס. אה, וגם בעלה הצטרף לחגיגה כי נמנעה ממנו הנאה מינית. הם כמובן זכו. גבר אמריקאי רכש campvan חדש. בזמן הנהיגה החליט ללכת לשירותים (הרכב כמובן המשיך לנסוע) עשה תאונה. תבע את החברה כי בספר רכב לא היה כתוב שאסור ללכת לשירותים בזמן הנהיגה. צרכנים אמריקאים רכשו בתים יקרים מעבר ליכולת הכלכלית הריאלית שלהם, גרמו למשבר כלכלי עולמי ופשטו רגל (המשפחה). כן, מה אני אגיד לך, גאונים אחד אחד.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'עזוב, אין לי ככ, ויכוח עקר...'
עזוב, אין לי ככ, ויכוח עקר...
26/02/2010 | 19:21
4
אני מדבר על א' אתה מדבר על ב'.
אין שום קשר לממשלת ישראל, אילו היה יזם שחושב שזה ישים בארץ זה היה ברחובות.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'אתה פשוט לא מבין'
אתה פשוט לא מבין
26/02/2010 | 21:43
3
באירופה זו תוכנית מסובסדת ע"י הממשלה/רשות מקומית/ארגונים ללא מטרת רווח. לא מדובר ביזמות פרטית. בכל האופניים מותקנים אמצעי זיהוי אלקטרונים. בתחילת הדרך אופניים הוצבו ללא אמצעי זיהוי אלקטרונים. 95% מהם נגנבו. לא מאמין תקרא בויקיפדיה. ברוב המקרים דורשים פיקדון או חברות בארגון. אבל עזוב. אני מכיר אנשים מהסוג שלך. אתה מאלה שרק אוהבים לצעוק "בארץ חרא, הכל חרא, כולם חרא ובחו"ל המדרכות מצופות זהב".

Bicycle sharing programs without user electronic identification struggle against theft and vandalism. In one program tried in 1993 in Cambridge, United Kingdom, the overwhelming majority of the fleet of 300 bicycles were stolen, and the program was abandoned.[2]  A similar result occurred in Edmonton, Alberta, with 95% of the bikes in the People's Pedal program stolen in the 2008 season.[3]

נותני שירות >>
לצפיה ב-'אתה מכיר אנשים מהסוג שלי בלי להכיר אותי.. יפה'
אתה מכיר אנשים מהסוג שלי בלי להכיר אותי.. יפה
27/02/2010 | 11:16
2
מי שרמז על חרא מדיניות ממשלתית פה ביחס לעולם הנאור זה אתה.. אבל אני מכיר אנשים כמוך.. שפוסלים במומם פוסלים.
אני אגב, מאד אוהב את הארץ וממש לא חושב שהכל ורוד כאן, בעיקר לא התרבות הצרכנית הקלוקלת של האנשים פה..

בעניין הויכוח שפיתחת, אני ממש לא מעוניין להגיב לגופו, בעיקר מאחר ואתה חושב שאתה יודע הכל, ובעצם לא מבין כלום, בדיוק כמו הצרכן הישראלי הממוצע.

יום טוב לכולם.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'מה שבטוח בתחום הזה אני מבין יותר ממך'
מה שבטוח בתחום הזה אני מבין יותר ממך
27/02/2010 | 13:03
1
מצאת עם מי להתווכח על אופניים. אתה מתווכח איתי שבארץ יגנבו את האופניים הצגתי לפניך נתונים על גניבת אופניים בתוכנית באירופה. אמרת שאין מעקב הוכחתי לך שיש מעקב אלקטרוני על כל זוג אופניים. קבל הוכחה איך נראים אופניים בתוכנית. עכשיו אתה מבין למה לא משתלם לגנוב את האופניים? א. אופניים לא שוות כלום. ב. יש אמצעי זיהוי אלקטרוני. ג. ניתן לאתר בקלות.

ואם כבר מדברים על ישראליות אני אנטיתזה מוחלטת לצרכן הישראלי. אתה לעומת זאת ישראלי קלאסי שלא מבין כלום, לא ראה כלום, לא מסוגל לראות את תמונה הגדולה ובטוח שבכל מקום הכל יפה ונוצץ. קרא את הספר "יומנה של קופאית". קופאית צרפתית שכתבה ספר אחרי שמונה שנים במקצוע.
נותני שירות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תקרא את מה שכתבתי בהודעה המקורית שנית..'
תקרא את מה שכתבתי בהודעה המקורית שנית..
27/02/2010 | 18:12
ותגלה שציינתי שיש שם בקרה אלקטרונית שמוודא החזרה.
אתה חכם, אתה מומחה מהגדולים בעולם בתחומך, אתה מדהים, אתה לא ישראלי, אתה רחוק שנות אור מלהיות ישראלי, אתה בכלל איש שלג, מדבר פינגווינית שוטפת.
עכשיו באמא'שך, ביקשתי ממך, עזוב אותי לנפשי, לא רוצה לדון בעניין הזה, אתה צודק. יאללללה שא שלום.ביי.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'אז מה אתה חושב שקורה '
אז מה אתה חושב שקורה
26/02/2010 | 13:15
לכסף שאתה משלם ונותן לחנות נניח WALL MART ? הוא סתם יושב לו בחשבון בנק של החברה ?
הוא ממש לא "יושב" שם סתם.

אם זה היה ככה החברות האלו לא היו מצליחות לשמור על עצמן רוויחיות כי אחרת כל פעם היו מוכרים ומחזירים את הכסף, הכסף הזה עושה עוד כסף שמכסה את העלויות היחסית נמוכות שיש לאותו מוצר.

הם בנוסף עושים את זה כדי לשמר לקוחות אבל הם מרוויחים מזה כסף טוב בצורה ישירה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'אני מסכימה עם אחת המסקנות שלך-'
אני מסכימה עם אחת המסקנות שלך-
26/02/2010 | 17:07
5
שהלקוח הישראלי לא מבין שהתחמנות שלו פועלת אך ורק נגדו [ונגד כולנו, בעצם, כי כולנו לקוחות].

וברמה הכי פשוטה והכי בסיסית- לפני כמה שבועות אורח ביקש לדבר עם מנהל תורן. הוא סיפר לו שיום קודם אשתו לא הרגישה טוב ולכן הם היו כל היום בביה"ח, ובגלל זה הפסידו את ארוחת הצהריים, ושאל אם יש אפשרות שיאכלו היום צהריים במקום [זה היה ביום העזיבה שלהם- לכן הם לא היו אמורים לאכול צהריים].
הסיפור נשמע אמין, וגם האורח התנהג בצורה אמינה ואנושית, והמנהל התורן אישר את הבקשה שלו.
באותו ערב, בשיחה עם מלצר ראשי התברר שלא היה ולא נברא. הזוג הזה אכן היו בביה"ח יום קודם, אבל אכלו צהריים כמו גדולים, וקיבלו עוד ארוחת צהריים "מתנה" ביום העזיבה שלהם
אחרי סיפור כזה, האורח הבא שיבוא ויספר אותו דבר, יזכה לחשדנות ולתשאול, ולא בטוח שיאשרו את הבקשה שלו.

אני מסכימה איתך שהלקוח הישראלי ממש לא חכם, למרות שהוא אוהב לחשוב על עצמו ככזה. הוא מתמקד במחיר ו"מבצע", אבל לא רואה את כל הפרטים הקטנים. יותר מזה, אין חיה כזו חרם צרכני בארץ- זה פשוט לא עובד. בגלל זה חנויות יכולות לקבוע תנאי עסקה מאוד לא הוגנים, ובגלל זה חברות יכולות למכור מוצרים במחירי עתק, שגבוהים גם ב-50 אחוז מהמחיר בחו"ל
נותני שירות >>
לצפיה ב-'אני לעומתך, מסכים עם כל מה שרשמת :)'
אני לעומתך, מסכים עם כל מה שרשמת :)
26/02/2010 | 18:27
לצפיה ב-'קשקוש מוחלט'
קשקוש מוחלט
26/02/2010 | 21:49
3
מי ישמע מה הם ביקשו. ארוחת צהריים. Boo fucking hoo. המטבח ממילא מכין אקסטרה ומה שלא נאכל נזרק לפח בדיוק כמו בצבא. המנהל חכם העדיף אורחים מאושרים על פני חתולים שבעים. אני מבטיח לך שהוא נתקל באינספור מקרים דומים.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'כן, כי זו הבעיה בסיפור.'
כן, כי זו הבעיה בסיפור.
26/02/2010 | 22:54
2
ובימים שלא מכרנו את כל החדרים במלון, אז אנחנו גם צריכים לתת חדרים בחינם, כי הם נשארו ריקים ו"כי גם ככה יש?"

חלק מהרווח של המלון זו מכירה של ארוחות. נכון שמכינים עוד, ובכל זאת- האורחים האלה הגיעו ושיקרו, כדי לקבל עוד ארוחה בחינם. אם זה נראה לך לגיטימי- שיהיה לך לבריאות.
ובפעם הבאה, אתה מוזמן להגיב בצורה קצת פחות מזלזלת
נותני שירות >>
לצפיה ב-'מתנצל '
מתנצל
27/02/2010 | 10:19
1
לא התכוונתי להעליב. במיוחד לא אותך. נכון, הרווח של המלון זו מכירה של ארוחות, אבל יש הבדל עצום בין לילה נוסף חינם לארוחת צהריים שעולה למלון פרוטות. הזוג אומנם סחט, משהו שאני למשל לא הייתי עושה, אבל מדובר בדבר קטן וזניח. סביר להניח שמנהל המלון התמודד עם סיטואציות דומות לא פעם ועדיין מחלק ארוחות כי זה לא ביג דיל.  
נותני שירות >>
לצפיה ב-'חחח אתה בדיוק הטיפוס שבטוח שהכל מגיע לו.. חחח'
חחח אתה בדיוק הטיפוס שבטוח שהכל מגיע לו.. חחח
27/02/2010 | 11:21
מי אתה שתנהל חשבונותיו של המלון, ותחליט עבורו מאיפה הוא יכול לספוג ומאיפה להרוויח?
תפתח מלון משלך ותחלק ארוחות לכל דורש, גם ככה זה עולה לך פרוטות.
שא ברכה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'הגישה האמריקאית לצרכנות'
הגישה האמריקאית לצרכנות
26/02/2010 | 12:00
1
מעודדת את הלקוחות לקנות הרבה יותר ממה שהם צריכים, מתוך ידיעה שאם ירצו יוכלו להחליף/לקבל את כספם חזרה. בפועל מעטים מחזירים את מה שרכשו, והרווח הוא של החנות. בנוסף, הלקוחות חוזרים שוב ושוב לחנות כיוון שקיבלו שירות טוב והם יודעים שיוכלו להחליף/להחזיר בלי בעיה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'מכירים את THE STORY OF STUFF?'
מכירים את THE STORY OF STUFF?
26/02/2010 | 19:37
1
גגלו ותהנו
נותני שירות >>
לצפיה ב-' סרטון מעולה'
סרטון מעולה
26/02/2010 | 20:33
1
לצפיה ב-'וואו, ענק!'
וואו, ענק!
25/02/2010 | 00:12
2
1
אתה מלך, כרגיל.

הזכרת לי סיפור- אורחת הזמינה במלון חדר משודרג בקומה העסקית [כלומר, בקומות הגבוהות יותר]. כשהיא הגיעה למלון, הפקיד נתן לה את המעטפה ושלח אותה לקומה שלה [כאמור- קומה עסקית, קומה גבוהה]. היא התלוננה שהיא בקומה גבוהה ויש לה פחד גבהים, וביקשה לעבור לחדר בקומה ראשונה. הפקיד הסביר לה שהיא הזמינה חדר משודרג ושלמה עליו יותר, ובקומה הראשונה זה חדר סטנדרטי ולא משודרג [כמובן שהפקיד הוריד את מחיר החדר למחיר של חדר סטנדרטי]. האורחת החליטה בכל זאת לקחת חדר בקומה ראשונה.

אחרי כמה דק' היא התקשרה להתלונן שהיא קיבלה חדר קטן בקומה הראשונה- למרות שהיא הזמינה חדר משודרג!
נותני שירות >>
לצפיה ב-''
25/02/2010 | 11:47
1
לצפיה ב-'ואח"כ עוד נותנים לה להצביע בבחירות'
ואח"כ עוד נותנים לה להצביע בבחירות
25/02/2010 | 15:27
1
לצפיה ב-''
27/02/2010 | 00:34
לצפיה ב-'זה תלוי איזה סוג של פלצנים'
זה תלוי איזה סוג של פלצנים
24/02/2010 | 06:14
2
לצפיה ב-'ועכשיו עם תוכן...'
ועכשיו עם תוכן...
24/02/2010 | 06:20
1
יש פלצנים כמו שנתנו דוגמאות שלהם בשרשור, אנשים קטנים שחושבים שבגלל שיש להם כסף מגיע להם הכל בחיים, בפועל חוץ מהכסף אין להם באמת כלום. באנשים כאלו מטפלים מהר מהר ונפטרים מהם - הם אלו שצריכים לחיות עם עצמם.

במקרה כמו הבנאדם שנתקלת בו, הוא לא מנסה להתפלצן עליך, אלא לחפש אמפטיה על הדברים הקטנים (והלא משמעותיים) שמציקים לו. אנשי הביזנס נוטים להיות כאלו (תשאלי כל דיילת אוויר באל על כמה הם יכולים להיות טובעניים) הדרך הכי טובה, זה פשוט להביע אמפטיה, הם ירגישו חשובים וסיימו.
הדרך הטובה ביותר לדעת לטפל באדם כמו שהצגת היא להגיד לו "אדוני, אני מבינה, לצערי אין לי השפעה על עיצוב הכרטיס אך אני אשמח להעביר את ההערות שלך למלחקה המתאימה ולציין בפניהם שבמידה והם יחליטו שכן לשנות את עיצוב הכרטיס למענך שיצרו איתך קשר" - יש לכם פניות הציבור להצעות לשיפור? זה המקום של הבעיה שלו.

(אגב, במאמר מוסגר וכמה שזה נשמע פלצני, אפשר להבין את אותו לקוח. תחשבי כמה זה לא נעים להסתובב עם אנשים חשובים וגדולים שהכרטיס אשראי של כל אחד מהם יותר נוצץ מהשני כשהם מוציאים אותו כדי לשלם ולעשות פסון וכשמגיע תורו לעשות אחד כזה - הכרטיס אשראי שלו נראה רגיל לחלוטין - זה כמו שלושה ילדים שמנסים להראות למי יש יותר גדול....)
נותני שירות >>
לצפיה ב-'וכן התכוונתי לתובעניים...'
וכן התכוונתי לתובעניים...
24/02/2010 | 06:23
לצפיה ב-'גם לפלצן צריך לענות '
גם לפלצן צריך לענות
26/02/2010 | 12:35
2
2
זה נחמד ויפה לרשום שאני הייתי עונה לו כך או הייתי עושה כך, אבל שירות לקוחות משמעו לתת שירות לכל לקוח וכל בקשה.
במידה ולקוחות באים בדרישות לא דרישות, חשוב להיות אמפטי ולנסות להסביר לו מה החלופות או לחליפין שאין פתרון בצורה יפה.

אז נכון חלק מהלקוחות ימשיכו ויתרעמו, חלק ירימו קולם, אבל הרב יבינו בסוף עד כמה לא הגיונית בקשתם.
החוכמה בשירות לקוחות היא לתת שירות גם למי שאנו "תופשים" כגרוע בלקוחות - כי מה לעשות הלקוחות הם העסק שלנו ואנו נותני השירות הם הפנים של החברה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'אז אני חושבת מה לענות לך'
אז אני חושבת מה לענות לך
26/02/2010 | 12:42
1
כי עושה לי רושם שאתה בעצמך קצת מתפלצן פה,
לא?

אם יש אנשים זבל, אז יש אנשים זבל. לפעמים הניסיון לתת להם שירות מעל למצופה יעלה לנו באנרגיות שיגזלו מלקוח אחר שהוא יותר מכניס לחברה ויותר נאמן. אין לי מה להשקיע יחס טוב בבהמה שמזמין אספרסו על הבר ב 7 שקל. אני אנתב את היחס שלי ללקוחות הנחמדים שפותחים שולחן במאתיים שקל. ותחשוב על זה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'נכון.. לכל לקוח גם פלצני צריך לענות... '
נכון.. לכל לקוח גם פלצני צריך לענות...
27/02/2010 | 19:21
כי יש הרבה פלצנים כאלה שיכולים לגרום לאדם לאבד ת'עבודה בגלל סיבה אחת... "המנהל"...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'סליחה אבל הוא צודק'
סליחה אבל הוא צודק
27/02/2010 | 00:26
1
הצגת הכרטיס הזה יכול למוטט לו את כל עולמו.
זה יכול להביא למשבר בבורסה, יכול לגרום לאישתו להתגרש ממנו כי הכרטיס של השכן זהוב יותר

חחחחחחחחחחחחחחחח הרסת אותי
אויייש צרות של עשירים
נותני שירות >>

הודעות אחרונות

18:39 | 21.08.19 נטע....
09:37 | 21.02.19 nofi1456
10:26 | 29.10.18 reload00711
20:22 | 14.10.18 אשה מרציפן
11:44 | 12.10.18 ראשיקיר
09:58 | 16.09.18 a wild rose
04:10 | 22.04.18 Rotem5464
15:30 | 13.04.18 אשה מרציפן
20:26 | 25.10.17 אשה מרציפן
16:42 | 22.10.17 yasmini 100
20:23 | 23.08.17 שאננה
13:42 | 17.08.17 menash76
21:10 | 06.08.17 אשה מרציפן

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ