לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1243712,437 עוקבים אודות עסקים

פורום נותני שירות

מה עוד לא נאמר על הלקוח הישראלי... ומי כמונו יודעים עד כמה זה לפעמים נכון עד אימה. כאן בפורום "נותני שירות" אתם מוזמנים לשתף בחוויות השונות של עבודתכם כנותני שירות בסקטורים השונים. אלו מכם שרק החלו בצעדים הראשונים בתחום או שוקלים להיכנס אליו, יוכלו להיעזר בחברים הותיקים והמנוסים בתחומים השונים, לצד הקישורים והמאמרים ששופעים במידע מקיף ומגוון על משרת נותן השירות לסוגיו. כמה פרטים חשובים שראוי להדגיש: הפורום אינו מטפל בתלונות על שירות לקוי, ואם ברצונכם להתלונן עשו זאת בפורום צרכנות. הצעות עבודה ופרסומים שונים שיפורסמו על גבי הפורום ימחקו במיידית. פרסומים מותרים בלוחות הפורום בלבד. אנא הקפידו על שימוש בשפה נאותה והמנעו מתקיפה אישית של חברים בפורום על מנת לשמור על האווירה הנעימה. ביקורת על התנהלות הפורום או על חברים בו - במסרים בלבד. אשה מרציפן

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נותני שירות

מה עוד לא נאמר על הלקוח הישראלי... ומי כמונו יודעים עד כמה זה לפעמים נכון עד אימה. כאן בפורום "נותני שירות" אתם מוזמנים לשתף בחוויות השונות של עבודתכם כנותני שירות בסקטורים השונים. אלו מכם שרק החלו בצעדים הראשונים בתחום או שוקלים להיכנס אליו, יוכלו להיעזר בחברים הותיקים והמנוסים בתחומים השונים, לצד הקישורים והמאמרים ששופעים במידע מקיף ומגוון על משרת נותן השירות לסוגיו. כמה פרטים חשובים שראוי להדגיש: הפורום אינו מטפל בתלונות על שירות לקוי, ואם ברצונכם להתלונן עשו זאת בפורום צרכנות. הצעות עבודה ופרסומים שונים שיפורסמו על גבי הפורום ימחקו במיידית. פרסומים מותרים בלוחות הפורום בלבד. אנא הקפידו על שימוש בשפה נאותה והמנעו מתקיפה אישית של חברים בפורום על מנת לשמור על האווירה הנעימה. ביקורת על התנהלות הפורום או על חברים בו - במסרים בלבד. אשה מרציפן

לצפיה ב-'איזה סוג לקוח הכי גרוע?'
איזה סוג לקוח הכי גרוע?
<< ההודעה הנוכחית
28/07/2009 | 21:56
41
48
סטריאוטיפים על הלקוח ישראלי הממוצע.
אני עובדת בחברת כבלים, כך שרוב הדוגמאות שלי לקוחות משם - תרגישו חופשי להשליך את זה על כל חברה באשר היא

א. הלקוחות החופרים
תסמינים: על כל ערוץ או חבילה שיש לו במנוי הוא יתחיל לפרט לך מה הוא אוהב ומה לא, כל תיאום טכנאי ייקח שעות כי הוא יספר לך מה הוא עושה בכל שעה משעות היום, במידה וחוו כשל שירותי בעבר יפרטו לך אותו בפרטי פרטים ולא משנה כמה זה חסר חשיבות או שולי.
מי אנחנו?: בד"כ לקוחות מבוגרים, ולפעמים גם חנונים חסרי כישורים חברתיים.
משפטי מפתח: "כן, את ערוץ ג'וניור הוספתי לנכדים, הם התארחו אצלי בפסח.... מאז הם חזרו הביתה, ושוב הגיעו אליי בחופש הגדול, עוד מעט הם חוזרים שוב, והם נורא אוהבים את הערוץ, יש שם איזה תכנית...."
"יום שלישי בין 11-13? לא אני לא יכולה יש לי יוגה... ובין 13-15 מגיעים אליי לצהריים. בואי נראה, אולי בין 15-17? אה לא יש לי תור לרופא עיניים, אני הולכת לבדוק את הצריבה הזאת בעיניים, זה יכול לשגע את יודעת..." וכו' וכו' עד המוות.

ב. הלקוחות המתמקחים
תסמינים: הם חושבים שאת בבאסטה בשוק, או לכל הפחות רוכלת בשוק הכרמל, יתמקחו איתך על 5 שקלים ובאופן כללי יעשו מסחרה מהמוצר.
מי אנחנו?: מרוקאים, טריפולטאים ושאר בני עדות המזרח (לא להעלב, גם אני טריפוליטאית )
משפטי מפתח: "תעשי לי מחיר..."
"תעגלי לי ל80..."
"יאללה נו, 5 שקל פחות ולקחתי את זה, נו!"

ג. הלקוחות הסחטנים
תסמינים: בניגוד ללקוחות החביבים מסעיף ב' שבסופו של דבר יבינו שהם לא בשוק, כאן מדובר בלקוחות מהסוג הכי גרוע שיש. הם לא יעריכו אף מבצע, כל הטבה שתציע להם לתקופה מוגבלת רק תצחיק אותם, ותוספת של שקל במנוי-הזול-עד-כדי-שערורייתי שלהם לא באה בחשבון. יאיימו בניתוק על כל פיפס שתוציא מהפה.
מי אנחנו?:  אין קבוצה ממוקדת שמאופיינת לקוחות כאלה, והם עלולים להופיע בכל עת. עובדי שירות-לקוחות לשעבר נחשדים אוטומטית, כי הם מכירים את כל התהליך של שימור לקוחות וכו'.
משפטי מפתח: "אני רוצה את הממיר מג'יק שלכם ואני לא רוצה להוסיף שקל על זה".
"אני רוצה לשדרג את המהירות שלי ל5 מגה ואני מוכן להשקיע בזה 60 שקלים לחודש".
"אני רוצה התקנה של עוד 5 ממירים בחינם".
"אני רוצה להתנתק".

וללקוח הזהב:
ד. הלקוח שיסכים איתך
תסמינים: הוא מכבד, מקבל את ההסברים שלך בלי הרבה התנגדויות, לא מצפה לקבל שום דבר בחינם, ובד"כ יקבל ממך איזושהי הטבה רק בגלל שהוא כ"כ חמוד.
מי אנחנו?: צעירים, קשישים, נציגי שירות לקוחות לשעבר שמבינים לליבך, וסתם אנשים עם לב טוב.
משפטי מפתח: "אין בעיה".
"מצויין, אני משריין לי ביומן טכנאי ביום _____**הכנס כאן תאריך של עוד שבועיים** בשעה ____**הכנס כאן את השעה הכי הזויה ביום**, אין בעיה!"
"אה, תוספת של 15 שקלים לערוץ הבריאות? זה הכל?"
"תודה רבה שתהיה לך משמרת נעימה!"

אתם מוזמנים להוסיף ולאפיין סוגי לקוחות שנתקלתם בהם...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'בגדול אני מצטרפת אליך-'
בגדול אני מצטרפת אליך-
28/07/2009 | 22:03
1
2
רוצה להוסיף את לקוח ה"בוקר טוב"/ "צהריים טובים" / "שלום, מה שלומך"- אבל שנאמרים בטון מאוד תקיף...מכירים את אלה שכבר ממילות הפתיחה אתם יודעים שהם עצבניים אששש (ומה שמצחיק, שלרוב גם בצדק) ונפלתם על שיחה שחבל על הזמן ותגרום לכם להתחרט שבכלל קמתם בבוקר?

זה בדר"כ הולך ככה "בוקר טוב לך crimson 17"', תמשעי לי יש בעייה ממש חמורה איתכם ש....

הלקוח הקלולס-
רגע לאן הגעתי? מה עושים? איפה זה? כמה זה? מי זה? על שם מי החשבון? מה צריך לשלם לכם? מה זה תעודת זהות? איפה אני חי? איזה יום היום?  חחח
נותני שירות >>
לצפיה ב-'או לחילופין:'
או לחילופין:
28/07/2009 | 23:15
1
"מה את צריכה כדי לעלות את הפרטים שלי?"
"אז כמו שאת יכולה לראות אצלך במחשב יש לי קשר חזק איתכם, יותר ממה שיש לי עם אשתי" וכו' וכו'

ועוד קבוצה של לקוחות:
"לקוחות גיל הזהב" יש להם זמן, זה בדר''כ כל הפנסיונרים שבבית שהתקלה החוזרת אצלם זה מסך כחול/AV
וגם פה הם מתחלקים ל2: אלה שבטוחים שהתקלה אצלנו ונמאס להם ואלה שמתקשרים "את יכולה בקשה לעזור לי? שוב לחצתי על הכפתור הלא נכון" במערכת כבר מופיעים כל העמים שהם התקשרו ומה עשו איתם והשיחות יכולות לקחת דקה כי רק צריך להדליק את הממיר או שעה כי הם לא רואים את המקשים או לא יודעים לקרוא אנגלית
משפטים: "רגע רגע מיידלע אני בת 87 יותר לאט"
"כבר עשיתם לי התקף לי את יודעת בן כמה אני??? בא לי לזרוק את הממירים והטלווזיה הזאת מהמרפסת"
**אחרי שיחה של 30 דקות** "אוי את כזאת נחמדת ממש מזכירה לי את הנכדנ שלי שתהייה בריאה, שיהיה לך יום טוב מיידלע תודה רבה!!"
נותני שירות >>
לצפיה ב-'אצלנו יש-'
אצלנו יש-
28/07/2009 | 22:36
1
ושוב, מזכירה שאני ממורמרת, לאו דווקא בגלל העבודה אבל בעיקר.
הלקוח הלחוץ.
זה שחושב שהוא היחיד בעולם שיש לו בדיקת אולטרה סאונד ומה, זו בדיקה שלוקחת רבע שעה, איך זה שאין תור מחר בבוקר?
בא גם בגרסת ה'אתמול עשיתי מיפוי עצמות, איך זה שאין עדיין תשובה?'
בא גם בגרסה שחושבת שאנחנו מרכז לרפואה דחופה. ניוז פלאש, אנחנו לא.

הלקוח החוקר.
'אבל למה צום?' כי בא לי להרעיב אותך
'אבל למה טופס 17?' כי אחרת תצטרך לשלם יותר מ3000 שח. בא לך לשלם?
'אבל למה...' אבל למה אתה מתחפש לילד המעצבן מהפרסומת של הכללית?!

הלקוח העסוק.
לא משנה איזה תור אני מציעה לו, הוא לא יכול. כשאני מתייאשת אחרי שניים שלושה תורים ושואלת מתי נוח לו, הוא נותן רשימה לא נגמרת. כי ביום א' הוא יכול ככה וביום ב' רק בין השעות האלו... כשכן סופסוף מוצאים שעה שנוחה לו, הוא מתפלא על התאריך. באמת סליחה שלכולם נוח להגיע ב8 לפני העבודה ולכן יש תור רק עוד חודשיים לMRI.

הלקוח שחושב שאם הוא משלם 100 שח לביקור אצל רופא פרטי, הרופא יחכה לו שעה במרפאה. אז זהו, שלא.

הלקוחות דוברי הרוסית, שעונה להם בחורה במבטע ערבי בשם רנין והם מתחילים לדבר איתה ברוסית.

הלקוח העקשן.
זה שיתעקש לדבר עם המחלקה ולא יסביר למה, אחרי שאני מוציאה ממנו כמעט בכח את הסיבה, ואומרת לו שזה נעשה דרכי ואם הוא היה מגיע למחלקה הם היו שולחים אותו לכאן, הוא אומר 'אז למה לא אמרת....?'

אבל יש גם לקוחות זהב. הרוב לקוחות זהב האמת.
אלו שכל כך שמחים כשמתגלה שהתוצאות שלהם מוכנות ואני שולחת להם בפקס.
אלו שמתקשרים לברר סהכ איך מגיעים, אלו שגם אם הם לא קיבלו תור עוד יומיים אלא עוד חודש, הם כל כך נחמדים ומבינים למה שאי אפשר שלא לאהוב אותם.
אלו שמתקשרים אחרי שבוע לשאול אם התפנה תור ומתנצלים שהתקשרו ואני מתה להגיד להם - הלוואי וכל השיחות שלי היו כאלו
אלו שמתקשרים לבטל תור כי נולד להם נכד/אחיין והם מספרים לי את זה, זה תמיד מרגש אותי
אלו ששואלים אלף שאלות ומתנצלים על זה שהם משגעים אותי. אלא שמשגעים אותי [על מה שכתבתי למעלה] אבל עושים את זה בטונים נחמדים ולא בבוטות, ועם חיוך, ואמן כל היום ישגעו אותי ככה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'צ"ל מבטא.'
צ"ל מבטא.
28/07/2009 | 23:09
לצפיה ב-'אומנם רק דיילת עיתונים...'
אומנם רק דיילת עיתונים...
28/07/2009 | 23:26
אבל יש סוגי לקוחות שדי הוזכרו כאן:

הלקוח שמגיע לו הכל:
מגיע לו עיתון +קפה ומאפה וממחר חייבת  להביא לו את זה לבית.
אז לא.

הלקוח החוצפן:
למה לחטוף מהיד? או לדחוף ידיים? אני אביא לך עיתון אין צורך לנהוג בחוצפנות.

הלקוח המבולבל:
-אני מציעה לו עיתון, אומר שהוא לא רוצה...ואז אחרי שניה וחצי חוזר ואומר שהוא כן רוצה.
-מישהו שאל אותי אם אני מחלקת עיתונים...אני מחלקת עיתונים?? מה פתאום אני סתם מסתובבת להנאתי עם עיתונים.

הלקוח שרוצה את כל היד:
"תני לי 2, זה לי ולשכנה הזקנה", הנוהל אומר להביא אחד לכל אחד...למה שאביא למישהו עיתון נוסף. על מה ולמה? יש עוד אנשים שרוצים עיתונים והם יודעים מתי אני נמצאת בנקודה כלשהי ובאים במיוחד.
למרות שזה לא הכי נוח ואני מרגישה שאורבים לי אבל נו מילא..

הלקוח הסקרן:
"כמה את מרוויחה?" "כמה שעות?" וכדומה.
"מתי העיתון יעלה כסף?" כמו שכבר הזכרתי בפורום אין לי דו''חות כלכליים, אין לי מושג ורצון לדעת כמה העיתון מרוויח...
וכן הוא מרוויח מהפרסומות.

הלקוח רואה בי כמישהי מההנהלה,מישהי שיש לה משרד בעיתון:
מעביר לי בקשות, שאלות,כאילו אני אחרי הדיול טסה למשרד לטפל בזה...כמובן שאני מפנה אותם לגורם המתאים.

הלקוח שרואה בי מתרגמת (וזה לא רע):
אני מדברת עברית, רוסית, אנגלית...ספרדית(לא שוטף) ולצערי אני לא יודעת שפת הסימנים, דווקא הייתי רוצה לדעת.
סתם משהו שמשעשע אותי...איך אני עוברת משפה לשפה.

הלקוח שגורם לי לחייך:
-אנשים שממש אוהבים את העיתון, אבל יחכו לי ויחכו עד שאני אביא להם, יפנו אליי בכבוד מינימלי ואפילו יותר.
-אנשים בבתי עסק שיציעו לי לשתות, לאכול- אני מנסה להמנע..אבל לשתות מים זה סבבה:)
וכדומה

נותני שירות >>
לצפיה ב-'חחחחחחחחחחחח'
חחחחחחחחחחחח
29/07/2009 | 12:04
1
1
ענק!!!!!!:) אתה חייב אבל להסכים איתי שיש תקלות שהן לא באשמת הלקוח , בכל אופן גם כשקונים מוצר ויש תקלה מסויימת לא צריך לבוא לחנות לקלל להשתולל , אפשר לנסות להסביר בצורה יפה , הרי יש לכל מוצר אחריות ואם באמת משהו לא בסדר מטפלים בתקלות.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'שונאת את הלקוחות הרמאים..'
שונאת את הלקוחות הרמאים..
29/07/2009 | 16:25
הם באמת חושבים שאנחנו כאלו מטומטמים?
היה לי אחד כזה השבוע שהחזיר כבל USB לעוס (ממש היו סימני שיניים!!) ומפורק ואמר "לא יודע! זה פשוט נהיה ככה!" (כן, הוא פשוט הוציא את הכבל מהמחשב והצורב התעצבן אז דפק לו ביס..)
ואז הוא גם קינח ב"איזה חרא מוצרים יש לכם"
סליחה באמת שאנחנו לא מוכרים מוצרים עמידים בפני כלבים סוררים או ילדים משועממים..
נותני שירות >>
לצפיה ב-'הלקוח הכי גרוע'
הלקוח הכי גרוע
29/07/2009 | 13:29
1
3
הוא זה שנתקלתי בו היום כשהייתי לקוחה בעצמי. חיכיתי בבנק בתור לטלרים והגיע תורו של הראשון בתור, הוא ניגש לטלרית ותוך כדי התחיל לדבר בפלאפון, ולא סתם - בצעקות! באמצע סניף בנק!!!!!!

וואו.

אז כן, הלקוחות המדברים בפלאפון בצעקות לוקחים אצלי את המקום הראשון במצעד המעצבנים והחצופים
נותני שירות >>
לצפיה ב-' מה את עושה כאן?תכלס אין כמו אנשי הסלולרי'
מה את עושה כאן?תכלס אין כמו אנשי הסלולרי
31/07/2009 | 14:09
לצפיה ב-'הסוג האחרון שציינת הוא נדיר... '
הסוג האחרון שציינת הוא נדיר...
29/07/2009 | 14:31
1
1
יש כאלה שבא לי פשוט לחבק אותם מרוב שהם מקסימים.
ומצד שני, יש כאלה שדורשים ניעור עצבני וחיים איפה שהוא בלה-לה לנד או בפלנטה אחרת, באים עם דרישות לא מציאותיות ואח"כ עוד מתלוננים וצורחים ועושים מהומה מכלום...

יש גם.. את הלקוחות שאין להם זמן, אז הם דורשים שהכול יהיה מהר, ואין להם זמן לחכות איתך על הקו, אז הם יזרקו לך כמה פקודות ויצפו שתחזור אליהם, או יתנו לך לדבר עם מטפלת פיליפינית שבקושי יודעת אנגלית או עם הילד בן ה-6 שלהם.
"קחי דברי עם הבן שלי, הוא יסביר לך מה הבעיה..." ואז עונה לי ילד שבקושי יודע לדבר, ומתחיל לגמגם "א..מא.... אמר-ה.... שיש.... לנו.... מ-סך של... בעי-ה".
"איזו בעיה יש לכם חמוד?"
"לא... יו-דע..."
"אפשר אולי לדבר עם אמא?"

את הלקוחות האלטיסיטים - אותם לקוחות שתמיד יתחילו את השיחה ב"שמי דוקטור בר-און" או "את מדברת עם עו"ד יחזקאל יצחקי הראשון", הם תמיד ידגישו שהם איזה נצר לשושלת מלוכה או שהם דוקטור עם איזה תואר בינלאומי מכובד, כאילו זה משנה את רמת השירות שהם הולכים לקבל...
אח"כ בד"כ אם משהו לא ימצא חן בעיניהם חלילה, זה יגיע למשפטים כמו "את בכלל יודעת עם מי את מדברת?" או "אין לך מושג עם מי התעסקת..."
יש גם את אלו שיגידילו לעשות ויתלוננו שיום עבודה שלהם עולה להם 5000 ש"ח (משכורת חודשית ממוצעת אצלי), ואיך הם פיספסו יום עבודה כזה בגלל שהם חיכו לטכנאי שלנו ואין מי שיפצה אותם על זה וכמה הם מסכנים... יש ביניהם גם את אלו שגרים באיזה פנהאוז בסביון אז נדמה להם שהם מטופלים במוקד ה-VIP והם בעצם לקוחות לכל דבר. "אני לקוח VIP שלכם, לא מגיע לי ממיר חינם?" או "את באמת מצפה שאני עכשיו אעבור ואסתכל בכל 4 הקומות שיש לי בבית כדי לבדוק אם התקלה בכל הממירים???"

הלקוחות ההזויים - הם בד"כ מתקשרים בכל מיני תואנות שונות ומשונות רק כדי לדבר או להפיג את השיעמום... יש ילד אחד שמתקשר ושואל שאלות קיטבג בלי סוף. אחד אחר מתעניין בשלומן של הנציגות, ואתמול דיברתי עם לקוח הזוי במיוחד שרצה לקנות חולצות עם סמל של החברה וביקש שאם אני אהיה אי פעם שכנה שלו, אני אקפוץ לבקר...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'הלקוחות האליטיסטים! '
הלקוחות האליטיסטים!
31/07/2009 | 14:01
2
הטון המתנשא והעליוניות המזלזלת,גורמת לי לרצות לכניס את היד דרך הטלפון ולהביא להם כאפה,אבל מהסוג המצלצל,שינחתו לפאקינג קרקע ויבינו שמבחינתי בין אם מדובר בחבר כנסת או בסתם מטאטא כבישים,היחס יהיה זהה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'לגבי הלקוחות המתמקחים,'
לגבי הלקוחות המתמקחים,
31/07/2009 | 12:50
2
2
אני דווקא מאמינה שכן יש מקום להתמקח על המחיר כי לפעמים יש מאיפה להוריד,
אבל הרבה לקוחות מאמינים שהם חייבים להתמקח גם אחרי שהורידו להם במחיר וזה החלק המעצבן..

נותני שירות >>
לצפיה ב-'הבעיה עם המתמקחים'
הבעיה עם המתמקחים
31/07/2009 | 14:12
1
2
זה שלפעמים הם מתמקחים איפה שבאמת אין מה להתמקח, והכוונה לכל אלו שמצפים ש"תעשי מחיר" ו"אם תורידי עוד 10 ש"ח בחודש אני אקח", בחלק נכבד מהמקרים אין לך אפשרות כזאת.

אני נתקלתי באלו כשמכרתי ספרים למשל, ניסו לשכנע אותי להוריד במחיר... זה לא הולך ככה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'נכון, אבל יש מקומות כמו בחברות אינטרנט,'
נכון, אבל יש מקומות כמו בחברות אינטרנט,
31/07/2009 | 15:40
ביטוח רכב ודירה, שיחות לחו"ל, סלולרי וכדומה, שבהחלט יש מקום להתמקחות, בעיקר בהתחלה, כי הרי מודדים את נציג המכירות ע"פ המכירה הגבוהה ביותר שהוא עושה, ואם קצת מתמקחים, ניתן לקבל חבילה זולה יותר..

אותי באופן אישי מגעיל התמקחות במקומות כמו קופ"ח, ביטוח בריאות וחו"ל, אני לא מבינה אנשים שבאמת מוכנים לוותר על כיסוים חיונים בשביל לחסוך כמה שקלים (לדוגמא לקוחות שנוסעים לחו"ל עם ביטוח בריאות שהכ"א אשראי נותן בחינם..,). חוכמה גדולה, חסכת לעצמך 50 שקל על נסיעה שעלתה לך 5,000 ש"ח..
נותני שירות >>
לצפיה ב-'ויש עוד סוג ששכחת'
ויש עוד סוג ששכחת
31/07/2009 | 13:20
אלה שחושבים שהם עושים טובה למישהו שהם לקוחות של אותה החברה, ז"א שהם בכלל עושים לך טובה, וצריך לנשק להם את הרגליים שהם לקוחות "שלנו", ולהגיד להם תודה שהם בכלל איתנו...

מה שכן, אני הכי מת על אלה שמגיעים אליי לניתוק, אבל כדי לסחוט משהו, והם בכלל בהתחייבות, ובלי יותר מדיי חוכמות "מה מס' הת.ז שלך? אני מנתק אותך, רק אתה מודע שיש לך קנס של X ש"ח?" ואז הם מתחילים להוריד פרופיל
ולחזור לגודל הטבעי שלהם...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'כל הלקוחות הישראלים קשים כשיש להם תקלה'
כל הלקוחות הישראלים קשים כשיש להם תקלה
31/07/2009 | 13:20
גם אלה שעובדים בצד השירות כשלהם יש איזה בעייה עם שירות שקיבלו גם הם מתנהגים כמו הלקוחות שלהםוזה בסדר
נותני שירות >>
לצפיה ב-'נכון וטוב שכך!!!'
נכון וטוב שכך!!!
31/07/2009 | 13:29
רק כך לומדים להיות צרכנים נבונים יותר ונותני השרות עם רמת שרות גבוהה יותר.

למי שלא מתאים שלא יעבוד במתן שרות!
נותני שירות >>
לצפיה ב-'לקוח הזהב = הלקוח הפראייר '
לקוח הזהב = הלקוח הפראייר
31/07/2009 | 13:52
1
לצפיה ב-'...................'
...................
31/07/2009 | 14:13
1
לקוחות באמת יכולים להיות עם מחריד,אבל בכל הקשור להתמקחות,אני חושבת שזה צעד לגיטימי,כי מה לעשות,כל חברות אינטרנט,כבלים ודומיהם עושות כסף על הגב שלנו וסוחטות לנו את החיים בכל הזדמנות שהיא.
אני בעצמי כשקניתי מחשב נייד ורציתי להתחבר לרשת אלחוטית יצרתי קשר עם ספקית האינטרנט שלי וביקשתי הצעה לרשת אלחוטית ביתית,ההצעה הראשונה הייתה מחיר מופרך שכלל התקנה ראשונית ותשלום חודשי קבוע במחיר של 400 ש"ח לשנה. אחרי שציינתי שהמחיר יקר ושאינני מעוניינת הם התקשרו שוב והציעו לי "מבצע מיוחד",והפלא ופלא המחיר התכווץ בכמעט חצי מהמחיר המקורי.
בסופו של דבר גם הצעה זאת לא הייתה אטרקטיבית במיוחד ופשוט קניתי ראוטר במחיר של 200 ש"ח התקנתי אותו באופן עצמאי בלי תשלום חודשי קבוע.ובזה תמה הסאגה.
אז כמו שכבר ציינו לפני הרבה פעמים "לקוח הזהב" הוא באמת פראייר גמור.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'עובדת במקדונלדס....'
עובדת במקדונלדס....
31/07/2009 | 14:25
2
הלקוח החופר: ישאל אותך על המחירים של כל המוצרים, כאילו שהוא הבנאדם היחידי בתור וכאילו שיש לך כוח לשמוע את השאלות הבלתי נגמרות אחרי שאתה רואה אלף אנשים לפניו ואתה נזכר בעובדה שתראה עוד אלף אחריו. כאילו מה, יש לך מחירון, קשה להרים את העיניים? לא, לא אכפת לי ששכחת את המשקפיים בבית.

הלקוח שמשחק אותה: אלה בד"כ כל הקמצנים שקונים את המבצע של העשרה שקלים. זה הולך ככה: "מה...פה זה המבצע של ה10 שקל?", לא זה בפנייה השנייה. "מה זה באמת עולה 10 שקל?", לא אנחנו עובדים עלייך. "מה אתם משגעים אותנו בפרסומות על המבצע של העשר הזה, זה שווה משהו?", מה אתה משגע לי ת'שכל, אני יודעת שיצאת עם עשרים שקל מהבית ואתה מת מרעב אז סתוםםםם ותזמיןןן.

הלקוחות שנזכרים אחרי שנה: עשית להם הזמנה, שאלת אותם אם הם רוצים משהו מיוחד בהזמנה, אבל לא...הם רוצים הכול כרגיל. ברור שאחרי שהכול יונח להם המגש, הם פתאום נזכרים שהם רוצים את ההמבורגר חריף בלי עגבנייה. תמותו.
קהל יעד: אשכנזים וילדים קטנים.

הלקוחות החברמנים: חמודים אני לא מחפשת חברים במקדונלדס, אז תפסיקו לחוש שאני חברה שלכם. או שאתם מצחיקים. הם אלה שיתחילו לספר לך בדיחות, לנסות להתבדח, והסיבה היחידה שאני מחייכת חיוך מטומטם זה כי אני רוצה ציון גבוה במבצע קיץ של מקדונלדס.
קהל יעד: בני 16-24

לקוחות הזהב: אלה שמגיעים לקופה, יודעים מה הם רוצים, מחכים ב ס ב ל נ ו ת שתי דקות עד שההזמנה הולכת, אומרים תודה ומצביעים עשר במבצע קיץ.

ס ל א מ ת.
יש עוד מלא סוגים אבל אם אני אמשיך זה לא ייגמר.
בקיצר, אנשים הם מטומטמים
נותני שירות >>
לצפיה ב-'יש גם את אלה ש................'
יש גם את אלה ש................
31/07/2009 | 14:29
2
אני עובדת בקופ"ח!
לפעמים את מתקשרת למובטחים להגיד להם שיש להם איזשהו  אישור  אז הם אומרים:.... "דרך אגב בדיוק רציתי להתקשר אליכם את יכולה לקבוע לי תור לרופא ואם כבר אני איתך על הקו....... ולהכין התחייבות וגם לבקש מרשם......וגם את יכולה להגיד לי כמה אני משלם לכם בחודש......... ובסוף את מדברת איתם לפחות חצי שעה..................."

או שאת מתקשר להזכיר להם על תור מסויים אז הם אומרים:......וואי בידיוק עמדתי להתקשר כד לבטל את התור.........."

ויש גם כאלה שרוצים לקבוע תור לרופא מסויים אז את נותן להם כמה אפשרויות והם לא מחליטים מתי הם רוצים את מדברת איתם כבר חצי שעה ולבסוף הם מחליטים לקבוע בתור הראשון שהצעת להםאחרי שכבר קבעת וביטלת כבר 3 פעמים התור שלהם ולרוב הם גם לא יגיעו לתור או שיבוא באיחורשל שעה ואז מאשימים את המזכירה שטעתה!!!!

חשוב להדגיש שיש גם כאלה אנישים מקסימים שמעריכים את העבודה ובסוף השיחה גם אומרים תודה............

נותני שירות >>
לצפיה ב-'קורע הכל '
קורע הכל
31/07/2009 | 14:41
1
באמת חבל שאין אפשרות להוריד כאפה דרך הטלפון
נותני שירות >>
לצפיה ב-'התנהגות צרכנית מוצדקת ב-100% !'
התנהגות צרכנית מוצדקת ב-100% !
31/07/2009 | 14:52
2
2
היתה לי שיחה עם נציגת שירות של חברה סלולרית. ביקשתי ממנה להעביר את התשלום על המכשיר לכרטיס האשראי שברשותי (עד אז המכשיר היה בחבילת משפחה, ולכן שולם ע"י כרטיס אשראי יחיד).

בקיצור - רצו 140 ש"ח.
כשהסברתי לה שאני יכול לקבל את אותו שירות בחינם (!), פשוט לקחת את המספר שלי ולעבור לחברה סלולרית אחרת, אז היא עשתה לי טובה ו.. הורידה את המחיר ל-70 ש"ח.

בשלב הזה הבנתי שלא מקשיבים לי. אמרתי לה - תקשיבי, כל חברה סלולרית תיתן לי את אותו השירות (לשלם על השיחות בכרטיס אשראי שלי + להעביר את המספר לחברה שלהם) בחינם. ממכם אני מבקש רק את הפעולה הראשונה, אז אין שום היגיון שאני אשלם על זה 70 ש"ח, או 140 ש"ח. אתם רוצים לתת לי את אותה הצעה ב-0 ש"ח? אמרה שלא.

אמרתי לה - אני לא מנסה לאיים או להתמקח, אבל הציעו לי הצעה ב-0 ש"ח, אין סיבה שאני אשלם עליה 70 ש"ח אצלכם. אז ביום ראשון אני כנראה אעבור חברה. ו.. הכדור אצלכם אם אתם רוצים לשנות את זה.

אז היא שוב חזרה אליי ואמרה שבגלל שאני לקוח ותיק (בלה בלה בלה) אקבל את זה במחיר של 0 ש"ח.
מה אני למדתי מהמקרה למעלה - שגם כשאני צודק ב-100% ינסו לעשות על חשבוני 70-140 ש"ח, וכשאני אסביר לא יקשיבו לי עד שאני אזכיר שאני רוצה לעבור חברה (במקרה שלי זה לא היה איום, פשוט החברה המתחרה הציעה לי ב-0 ש"ח, אז ברור שאני אלך אליה). אז אם כשאני צודק לא מקשיבים אז מה הטעם להסביר, פעם הבאה אני ישר מתחיל לאיים כמו "כל הישראלים".

לכן אמרתי, זו התנהגות צרכנית מוצדקת לאור השיטות שהחברות מאמצות לעצמן בתנהלות מול הלקוחות.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'ועוד 2 דוגמאות על רמאות מצד החברות..'
ועוד 2 דוגמאות על רמאות מצד החברות..
31/07/2009 | 15:11
1
3
משפחתי חידשה מנוי לעיתון. במסגרת המבצע מגיע להם שנה מתנה לעיתון נוסף (מסוים) מאותה רשת, ש.. במקרה היינו כבר מנויים עליו בתשלום.

אז כמובן שביקשנו לבטל את התשלום, הנציגה אומרת "אתם בהתחייבות לעוד 5 חודשים". מי שדיבר איתה (אבא/אמא) אמר לעצמו - התחייבות אז התחייבות.

אחרי 5 חודשים מישהו טרח לעדכן אותי שהחל מהחודש זה יהיה בחינם. שאלתי למה, הסבירו, אמרתי להם - חבר'ה, אנחנו לא בהתחייבות. הוצאתי להם חוזה שנשלח אליי בדואר, כתוב במפורש - ללא התחייבות!
אני שואל - מאיפה הנציג/ה אמר להם שיש התחייבות אם בפירוש כתוב לי בחוזה שהם שלחו, בכתב יד שלהם (נציגה), שזה ללא התחייבות.

פה עוד לא נגמרת הבדיחה - התקשרתי ואמרתי להם שאני רוצה החזר על אותם 5 חודשים, ומה הם הציעו לי - תקבל שנה חינם מהיום. מה שאומר ששנה מראש אני שילמתי להם על 5 חודשים (כי את השנה הראשונה היה מגיע בחינם כהטבה), שאולי אני בכלל לא ארצה אותם בסופו של דבר. אולי אחרי אותה שנה אני אגיע למסקנה שהמתחרה טוב יותר, ואני ארצה לעבור. אז עכשיו האפשרות הזו לא תהיה קיימת כי אני כבר שילמתי להם (למעשה רימו אותי לשלם להם) על 5 חודשים נוספים.

שלא לדבר על ספקיות האינטרנט, שנציגי השירות שלהם מרמים (עוברים על החוק!) ורושמים חבילות שלקוחות לא הזמינו (ואת זה שמעתי בעצמי מנציגה של אחת החברות האלו, ועל מעלליהם של נציגי המכירות שלהם).

בקיצור - הישראלי הוא לקוח קשה, כי החברות הישראליות נותנות השירות משתינות עליו בקשת באופן קבוע.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'גם נכון'
גם נכון
02/08/2009 | 11:37
לא חסרים סיפורים עם הוט וסלקום, יש הרבה אנשים שנופלים בפח. בסלקום היו לי שלל סיפורים: לי ולאבא שלי יש 200 דקות חינם שיחה בחודש, פתאום מגיע חשבון של 96 שח על אותן דקות. אחרי טלפונים לסלקום החזירו זיכוי (תודה רבה להם באמת).
רכשתי מודם סלולרי ב129 לחודש ללא הגבלה, בחשבונית הראשונה הגיע לי 287 שח (מחיר שהיה לפני המבצע, אני רכשתי במבצע).
רכשתי טלפון ממש מתקדם שהפסיק לעבוד חודשיים לאחר רכישה ובמרכז שירות בלבלו לי בשכל את רוצה לשדרג? תשלמי. כמובן שאחרי שאמרתי לנציגה שאני פשוט אלך לאורנג' ואבטל הוראת קבע היא רצה אליי עם קטלוג מכשירים לבחירה.

הוט בכלל, לשרוף אותם, פשוט רמאים!!!
נותני שירות >>
לצפיה ב-'עובדת בחנות...'
עובדת בחנות...
31/07/2009 | 15:09
2
5
יש את הלקוחות המזלזלים: "פחחחח, מה, השטות הזאת?"

הקמצנים: "כמה זה? אה, באמת? *מחווירים* תודה.."

הלא פראיירים: "מה, 79 ש"ח? בקרביץ מוכרים ב-60!"
"באילת מוכרים ב-40!"
"מה, זה שווה בקושי 5 שקל הדבר הזה!"

המבטיחים: "טוב, ניקח את זה בדרך חזרה"
"אני רק הולך להוציא כסף.."
"עד מתי אתם פתוחים?"

המאכזבים: אלה שמתלהבים מכל דבר, ואחרי שעושים להם סיור מודרך בכל החנות הם הולכים בלי כלום או קונים משהו ב-5 ש"ח.

הסטארים: אלה שמתלהבים מכל דבר, ואחרי שעושים להם סיור מודרך בכל החנות הם קונים ב-300 ש"ח.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'אה, וכמובן - '
אה, וכמובן -
31/07/2009 | 15:13
1
5
האלה ששכנעתי את אימא שלהם אבל לא אותם. "חמודי, אתה רוצה את השטות החמודה הזאת? לא? אוקיי... טוב, תודה"
נותני שירות >>
לצפיה ב-''
31/07/2009 | 20:00
2
לצפיה ב-'בואו לעבוד בקפה...'
בואו לעבוד בקפה...
31/07/2009 | 15:55
3
אצלנו יש תמיד את אותם קרציות
"למה המחיר כזה יקר?" (כאילו בנאדם - אתה בנתב"ג!!!)
"תעשה לי נס קפה, אין נס? איזה מין בית קפה זה?"
"כל כך הרבה סוגי קפה יש לכם - את הקפה הכי טעים אין לכם" (המתוסכל שאין קפה טורקי)
"פרוסקי גבריש??" (הרוסי המתוסכל שיודע רק את שפת אימו - תקף גם לגבי צרפתים, איטלקים מימי האיפריה הרומית, וספרדים)
"נוווווווווווווו כמה זמן יש לי טיסה ואני מאחררררר!!!!!" (הישראלי האידיוט שהטיסה שלו כבר באויר והוא עסוק בקניות ובקפה)
"מה יש לאכול?" (עוד סוג של מטומטם יותר ערסוואת מהקודם)

נותני שירות >>
לצפיה ב-'יש גם את הלקוחות שמלבישים תיקים'
יש גם את הלקוחות שמלבישים תיקים
31/07/2009 | 15:57
1
4
אני טכנאי מחשבים בין היתר...
התקנתי ללקוח אנטיוירוס, אחרי יומיים הוא מתקשר אלי בלחץ... "תבוא, המחשב מקולקל, מאז שהתקנת אנטיוירוס המדפסת לא מדפיסה, והעכבר בקושי זז... מה עשית לי ?? זה לא בסדר..."
כנותן שירות טוב, הלכתי, בדקתי, ומה מתברר ? הבחור כבר שנים, מדפיס במדפסת ליזר המרכזית, ולא במדפסת המקומית ...
כל הדיו שם התייבש, כל המערכת שם מלאה אבק ועכבישים למיניהם, המדפסת חורקת כאילו אין מחר, הדפים נתקעים שם בפנים... והוא בשלו, מנסה לשכנע אותי שהאנטיוירוס הרס לו את המדפסת.
ולגבי העכבר, החלפנו סוללות, זה היה עכבר אלחוטי.
כנותן שירות טוב, בסיום העניין, אמרתי לו שאני מכיר טכנאי מחשבים מדפי זהב.

יש עוד סיפורים כאלו...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'זו הסיבה שהפסקתי לתקן מחשבים '
זו הסיבה שהפסקתי לתקן מחשבים
31/07/2009 | 22:49
לקוחות חושבים שאם שילמו 150 שקלים אתה הופך לכלבה שלהם. מתקשרים ב-23:00 בלילה בלי בושה צורחים עליך בגלל איזה תקלה לא קשורה לכלום.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'ההתמקחות היא לא בגללם אלא בגללכם'
ההתמקחות היא לא בגללם אלא בגללכם
31/07/2009 | 16:34
1

כל חברות הטלויזיה והסלולר מזמינות את המיקוח בגלל שאין להם תג מחיר על כלום. הוכחתם יותר ממיליון פעם שאין דבר כזה מחיר סופי ותמיד אפשר להוציא מחיר טוב יותר אם רק לוחצים במקומות הנכונים. אז למה שלא נתמקח ?
ראית פעם מישהו מתמקח בסופרמרקט ? ודאי שלא. כי על כל מוצר יש את תג המחיר שלו. אבל בשוק רמלה-לוד אפשר להתמקח חופשי כי המחירים שם הם בגדר המלצה בלבד. כך גם אצלכם ב-HOT או ב-YES...
נותני שירות >>
לצפיה ב-'רק מי שמחזיק עסק עצמאי יבין דבר חשוב.'
רק מי שמחזיק עסק עצמאי יבין דבר חשוב.
31/07/2009 | 17:36
4
2
אין דבר כזה לקוח גרוע!
אדם בחר בעסק שלכם מתוך מאות ואלפי עסקים דומים בארץ, כדי להוציא בו את מיטב כספו. זכותו לברר מחירים וזכותו לברר מה הוא מקבל בתמורה לכספו.
אתם מתפלאים שהוא מנסה כביכול "לסחוט" מוצרים והנחות נוספות ואילו  אני רואה את זה כלקוח חכם שמנסה לשפר את תנאי העסקה. גם אני עושה אותו דבר כשאני קונה סחורה מהספקים שלי.
נכון שזה לא נעים כשמישהו אומר לי, "אתה בטח מרוויח 400% על המשקפיים." לרוב זה נגמר בחיוך כשאני  מסביר לו שאין ברירה, חייבים לממן את הוילה והפרארי.
תשדרו ללקוחות שלכם שאתם מכבדים אותם ותאמינו לי זה יחזור בחזרה.
תחייכו ללקוח גם כשזה סוף משמרת ואתם עייפים ותגלו שהחיוך חוזר אליכם ונותן לכם כוח להמשיך לשרת את הלקוח בכייף.
תחייכו גם כשאתם משוחחים בטלפון. תתפלאו, המשוחח איתכם ידע שאתם מחייכים.
תענו בסבלנות לשאלות של כל לקוח. לעיתים מענה סבלני ומפורט ימנע אי-הבנות ומחלוקות בעתיד.
גם כשיש לחץ של מספר לקוחות ביחד, אל תנפנפו את הלקוח שמולכם. צרו קשר עין עם הלקוחות הבאים, תגידו להם שאתם תיכף מתפנים אליהם וחיזרו לשרת בסבלנות את הלקוח הנוכחי.
לעיתים קורה שלקוח לא מרוצה. אין עסק שזה לא קורה בו. תחייכו ותסבירו ללקוח  ברכות שאתם תעשו כל שביכולתכם כדי לרצות אותו, תתפלאו לגלות באיזו מהירות העסק נרגע.
יש רק סוג אחד של אנשים שהם גרועים לעסק. אני לא מגדיר אותם כלקוחות. אלה אותם אנשים שבאים כדי לסחוב מוצרים  או להוציא דברים במרמה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'זה מאוד נחמד מה שאתה אומר'
זה מאוד נחמד מה שאתה אומר
31/07/2009 | 19:05
3
1
אבל, היי, תתפלא, מלא פעמים חייכתי ללקוחות והם עדיין צעקו עליי. בתחילת משמרת, באמצע משמרת, בסוף משמרת. ב 10 בבוקר, ב 8 בערב, ב 4 לפנות בוקר. כן, הרבה פעמים חייכתי ולא קיבלתי חיוך בחזרה. וגם הרבה פעמים ניסיתי לדבר בשקט ובשלווה אל הלקוח הצועק (רוב הפעמים, מן הסתם, אם אני אתחיל לצרוח על לקוחות או להתנהג אליהם בצורה מגעילה יפטרו אותי בבעיטה) וזה עדיין לא עזר. אני לא יודעת מה העסק שלך, אבל זה נשמע לי יותר כמו מקום קטן וביתי שכזה, ולא כזה עם אלפי לקוחות שכל מה שהם רוצים זה שישימו להם כתר על הראש ויכתירו אותם כמלכי העולם. וכמובן, אתה בעל העסק, זה קצת שונה. אנחנו, נותני השירות הפושטים, אנחנו כולה המשרתים, וזו זכותו של הלקוח (שתמיד צודק וזכינו שהוא בחר בנו!!) לבעוט בנו כמה שמתחשק לו, לזלזל בנו, לצעוק עלינו, לדרוש מאיתנו (כאילו אנחנו הבעלים ויכולים לעשות מה שבא לנו) וזה לא משנה כמה מכבדים, נחמדים, מחוייכים, סבלניים, ורכים אנחנו.

למען הסר ספק, אני לא טוענת שכל נותני השירות מושלמים וכל הלקוחות מגעילים.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'זה אולי ישמע לך משהו מתורת הזן והיוגה'
זה אולי ישמע לך משהו מתורת הזן והיוגה
31/07/2009 | 21:38
2
1
אבל אם תצליחי לשמור על שלווה מול הלקוח הכי זועם, גם הוא לא יוכל לכעוס זמן רב.
תמיד תזכרי שעומד מולך אדם כמוך, שיש לו משפחה, חברים ובנסיבות אחרות יתכן והייתם הידידים הכי טובים.
יתכן שהוא כועס עכשיו בגלל נסיבות שלא ממש קשורות אליך, אבל תזכרי שזה לא אישית נגדך ותנסי להבין ולמצוא דרך לעזור לו.
אם לא תאבדי את קור הרוח המצב ירגע מהר מאד ותחסכי המון זמן יקר ואנרגיות לא נעימות בעבודה.
אני לא אומר שזה קל. לי זה לקח המון שנים של תרגול ובזכות זה אני אוהב את העבודה שלי ופותח את שערי העסק בכל בוקר בשמחה.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'אתה מדבר בצורה מאוד מתנשאת'
אתה מדבר בצורה מאוד מתנשאת
31/07/2009 | 22:46
1
1
וזה מאוד מרגיז. אין לך מושג מה משך הזמן שאני יכולה לשמור על קור רוח ואתה מדבר כאילו אתה מכיר אותי ויודע שאני לא טובה במה שאני עושה עד כדי כך שאתה מציע שלשמור על שלווה מול לקוחות זה משהו שבכלל לא מוכר לי. כשאני אומרת לך שחייכתי אל לקוחות ועדיין חטפתי צעקות, אני לא מתכוונת שחייכתי ואז התחלתי לצעוק עליהם וזה המשיך באיזשהו cat fight עד שמישהו מאיתנו נרגע. ברור שאני תמיד שומרת על קור רוח, זה התפקיד שלי, גם אם אני לא רוצה לעשות את זה ואני לא חושבת שמגיע להם, אני חייבת, אחרת יפטרו אותי. אז צא מנקודת הנחה שלקוחות לא חוטפים צעקות בחזרה ברגע שהם מתרגזים ולכן מתרגזים יותר ויותר.

אני שמחה בשבילך שיש לך עסק, כנראה שצדקתי שאמרתי שהוא קטן ומשפחתי ולכן קל לך יותר לעבוד מול לקוחות. אבל אל לך לקחת את החוויות מהעסק הקטן הפרטי שלך ולהשליך אותן על כל העסקים שקיימים במדינת ישראל, בעיקר כאלה שמשרתים המוני לקוחות שלא מעניין אותם כלום. אני מאמינה שכשזה אתה מול הלקוח שלך בעסק שלך זה לא מגיע לטונים גבוהים. למה? כי אתה הבעלים, ולכן אתה יכול לעשות כל מה שאתה חושב לנכון בכדי לרצות את הלקוח. זה העסק שלך, הכסף שלך. בניגוד אלייך, אף אחד מאיתנו פה בפורום הוא לא הבעלים של העסק שהוא עובד בו, ולכן אנחנו לא יכולים לעשות את מה שאתה יכול. וזאת הסיבה לכעס עלינו. אין דרך לפתור את זה, וגם אם נהפוך לרובוטים חסרי רגשות ונמשיך להגיש את הלחי השניה בשביל שיסטרו גם עליה תוך כדי הגשת זר פרחים, זה לא ישנה. זה עדיין יישאר אותו דבר. אנחנו עובדים פשוטים בלי הרבה יכולת לתת ללקוח את כל מה שהוא רוצה, והלקוח ממשיך לרצות (אם זכותו או לא, אם צריך להתמקח, אם חברות הסלולרי אשמות בהכל - דיון אחר) את מה שאנחנו לא יכולים לתת לו.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'זו הבעיה עם המדיום הזה.'
זו הבעיה עם המדיום הזה.
01/08/2009 | 10:52
1
המילים הכתובות לא תמיד מצליחות להעביר את הכוונה האמיתית. אם נשמעתי לך מתנשא, אני מתנצל. אני לא מכיר אותך אישית ולא התכוונתי להעביר ביקורת על איש. העסק שלי הוא באמת קטן אבל הוא ותיק מאד ואני משרת לא מעט לקוחות מדי יום. זה נכון מה שאמרת לגבי ההבדל בין עובד לבעלים וזה משהו שהממונים עליך צריכים לפתור באמצעות הרחבת סמכויות או הגדלת ארסנל הפתרונות שבידי נציגי השרות.
נותני שירות >>
לצפיה ב-'סוג לקוח נוסף - הלקוח שיודע יותר טוב ממך'
סוג לקוח נוסף - הלקוח שיודע יותר טוב ממך
01/08/2009 | 11:04
4
זה הלקוח שנותן לך הוראות איך לעבוד, הוא יודע יותר טוב ממך איך לעשות את העבודה שלך ולמה את לא עושה אותה כמו שצריך וזה רק לטובתך להקשיב לו וליישם את מה שהוא אומר לך, ויש לקוחות כאלו שלא פועלים רק כדי "לייעל" את השירות שהם מקבלים אלא כדי לעזור לך, שתמכרי יותר/שלקוחות יצאו ממך יותר מרוצים/שלא תעשי כאלו טעויות בעבודה, כי הרי הוא יודע יותר טוב!

למשל, הלקוח שיגיד לך שאת צריכה לתת טעימות יותר גדולות, להכין לכל לקוח פיתה שלמה/למלא לו קערה ענקית במוצר, כי רק ככה תמכרי יותר, הרי אם אנשים יאכלו יותר בחינם הם יקנו יותר. הלקוח שיסביר לך שאת צריכה לשאול דברים אחרים כי מה שאת שואלת לא קשור לעבודה שלך, מה זה משנה הרי איזה סוג המודם שלו אם יש לו תקלה? הלקוח שלא יבין איך זה שאם הוא מגיע חצי שעה לפני ההמראה זה מאוחר מדי, ומה זאת אומרת צריך להגיע שעתיים לפחות לפני הטיסה? הוא לא תייר, הוא ישראלי, וידוע שהשעתיים זה רק לתיירים אז מה את אומרת אחרת.

זה הלקוח שמכיר את המוצר שאת מוכרת יותר טוב ממך, ואם הוא אומר XYZ אז זה ככה, גם אם בהדרכה שקיבלת על המוצר מהיצרן נאמר לך ההפך וגם אם כתוב על האריזה משהו אחר לגמרי (וגם על זה יש להם תשובה: זה שכתוב על האריזה משהו, לא אומר שזה נכון. אבל מה שהם אומרים זה 100% נכון, מסתבר).
נותני שירות >>
לצפיה ב-'לקוח הזהב'
לקוח הזהב
02/08/2009 | 09:00
3
הם הכי קמצנים
נותני שירות >>

הודעות אחרונות

09:37 | 21.02.19 nofi1456
10:26 | 29.10.18 reload00711
20:22 | 14.10.18 אשה מרציפן
11:44 | 12.10.18 ראשיקיר
09:58 | 16.09.18 a wild rose
04:10 | 22.04.18 Rotem5464
15:30 | 13.04.18 אשה מרציפן
20:26 | 25.10.17 אשה מרציפן
16:42 | 22.10.17 yasmini 100
20:23 | 23.08.17 שאננה
13:42 | 17.08.17 menash76
21:10 | 06.08.17 אשה מרציפן
01:56 | 29.07.17 אביביתה89

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ